Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Allergia


  • Please log in to reply
239 válasz a témához

#1 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 21:28

Itt a parlagfûszezon , kedves allergiás- társaim (már ha van rajtam kívül még ember,aki ebben szenved :) )Szeretném,ha megosztanánk egymással,ki milyen praktikákat, vajákosságot, gyógyszert, homeopátiát, vitaminokat stb......alkalmaz ahhoz,hogy túlélje ezt a pár hónapot.Nekem régebben kora tavasztól késõ õszig volt (14 éves korom körül)Ezt sikerült visszaszorítani a parlagfû- szezonra.csalánteát ittam naponta 3x.Most vitaminokat szedek (Dr Lenkei alap csomag), és kalciumos.magnéziumos porbóllöttyöt(Dr Lenkei szintén)Ezeket most kezdtem el, bár már tavasszal el kellett volna kezdeni,akkor tuti,hogy még jobban felkészülök.(A barátnõm,ezekkel már nem allergiás)ezen kívül, vettem kalcium 500 pezsgõtablettát,amit szintén iszom akkor,ha elkezdek náthásodni.Van,amikor naponta 6-8 lecsúszik.Ja és a borsosmentás párologtatás is megy, ez is segít nekem. :yeah: Egyenlõre ennyi.Ja, szemviszketés ellen hidegvíz (utálom a szemcseppet mióta tudom,hogy hosszú távon nem tesz jót)Viszonylag elvagyok,úgy nézek ki,mint egy kezdõdõ influenzás..:)Várom az ötleteiteket.:)

Edited by hihi, 2006 augusztus 29. - 21:30.


#2 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 21:48

ÚÚÚ te szgény, én nem vagyok rá allergiás, bár sokan allrgiásak rá, akik hozzánk járnak lovagolni, így kétszer is át kell gondolnom, hogy merre vigyem õket terepre, mert akkor taknyuk-nyáluk összefolyik, nagyed óráig semmit se látnak, hallottam egy s más storyt, élményt...Én csak a porra vagyok allergiás. :rolleyes:

#3 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 22:04

www.rhinolight.huwww.medinose.tv(utóbbi kb 22-ért van a budaörsi Electroworldben)Ez meg itt az Index allergiás fórumából (nem foglalok állást, csak idézem):Allergiás reakció esetén a kalcium ártalmas és tilos!Régen valóban azt gondolták, hogy használ, de akkor még nem tudták, hogyan megy végbe egy allergiás reakció.Ennek a reakciónak 10 lépésébõl kb. 9-et a kalcium gyorsít, ill. van, amihez szükséges is. Egyedül a kapilláris-permeabilitást csökkenti némileg - de ezzel nem tudja kompenzálni azt a sokat, amit ront.Ezt ma így tanítják.Az összes, allergia ellenes, kalciumot tartalmazó szert (kalciumsandoz és társai) kivonták a forgalomból.Anno a Pharmavit is allergiára akarta adni a kalciumos pezsgõtablettát, elhívták dr. Nékám Kristófot, aki ezt elmondta nekünk és a fõnökeinknek és a kampányt törölték. (Azért hívták, hogy képezzen minket, orvoslátogatókat.)Van egy rakás antihisztamin, ICAM-gátló, szteroid, ha kell, de a kalcium ellenjavallt.

#4 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 22:10

Hehe! Jó topic! :kir:A parlagfûre pont 'nem' vagyok allergiás, viszont nagyon sok másra igen.Szerencsére mostmár csak augusztus közepe fele jön ki rajtam, de akkor szenvedek nagyon...Allergiás vagyok: a fekete ürömre, a porra, a virágporra, a gomba spórákra, a macskákra, a kamilla teára és tetejében még szénanáthás is vagyok.Sajnos mást nem tudok ellene csinálni, szedem a Claritin-t.

#5 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 22:29

Én inkább nem sorolom fel, mi mindenre vagyok allergiás, de a parlagfûszezon persze ront az összesen. Nem vagyok hajlandó azonban beszedni a Claritint, mert még sosem lettem jobban tõle, viszont a szervezet hozzászokik ahhoz, hogy le van szedálva és amikor abbahagyod, akkor olyan faxa pánikrohamokat lehet kapni, hogy az egy élmény! :rolleyes: Úgyhogy egyedül a csípésekre szoktam beszedni a gyógyszert, valamint a táskámban állandóan ott lapul az inhalációs aerozol, arra az esetre ha netán nagyon befulladnék. Szemcseppet azt használok, de a síma, recept nélkül kapható Visin szemcsepp nekem jobban bevállt. Egyébként minden évben más a helyzet. Van olyan is, amikor szinte egyáltalán nem jön ki. Ez állítólag függ az aktulis immunrendszeri és idegállapotától is az embernek. És van homeopátiás gyógyszer is rá...

Edited by Bokorugró, 2006 augusztus 29. - 22:30.


#6 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 23:46

Soroljam a legkellemesebbeket??LószõrSzénaSzalmaLucernaés mindenegyéb gabonaféle.Na ezt kapjátok ki.

#7 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 1:46

Bodza, akác. Aztán felfedeztem, hogy mennyi bodza és akácfa van kis országunkban. :) Viszont van egy jó immunrendszer erõsítõ gyógynövényes cucc, idén azt szedtem bodzaszezonban, és akár bele is mászhattam, nem tüsszögtem egyáltalán. Amúgy rögtön felfedeztem, ha a környéken van valamelyik. Ha valaki kipróbálná, magánban tudok adni részleteket.

#8 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 6:04

A Kossuth rádió éjszakai mûsorában augusztus 28-ról 29-re virradó éjjel 03 és 04 óra között beszélgettek egy allergia kezelésére használt homeopátiás módszerrõl. Gondolom a hangtárban meg lehet keresni, hallgatni annak, akit érdekel...

#9 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 7:01

TötõNem vagy egyedül! Nekem is bejön lószõr, macskaszõr, tengerimalac, házipor, füvek, stb... :) Sztem a többirõl csak azért nem tudok, mert nem volt több hely a karomon a pöttyöknek. :DNekem a Zirtec jött be.Viszont két érdekesség (vagy három).Mióta itt vagyok angliában, jelentõsen mérséklõdött az allergiám. Annak ellenére, hogy nap mint nap lovakkal dolgoztam. A jelentõset úgy értem, hogyha nem tudom, hogy ez allergia, akkor könnyû náthának is tünhetne.Ehhez tartozik egy elmélet, ami szerint minden fizikai betegség alapja valami lelki probléma. Eszerint az allergia oka, ha az illetõ belsõ beállítottsága emberkerülõ és ennek ellenére rendszeresen társaságba jár. Ilyenkor ez egy belsõ diszharmóniát okoz (tudatosan valszeg nem is érzi), ami allergiás reakciókban jön ki.Ezt akár alá is támaszthatja az én esetem. Otthon állandóan emberek között volt jó kis allergiával. Itt szinte alig volt kihez szólni, elmúlt. Egy hónapja újra bejárok dolgozni a városba, újra erõsödött. :(És a harmadik már rövid. Itt az allergia szerek nem recept kötelesek. Legutóbb a Tesco-ban vettem Zirtec-et egyet fizet, kettõt kap akcióban. :D(ez kapcsolódhatna a Patikus tüntetéshez is, de nem ebben a topikban :) )

#10 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 7:01

A kispesti tüdigondiból :D elirányítottak a János kórházba, ahol is egy nagyon kedves, talpraesett doktornéni kezdett kezelni. Alapelve, hogy a lehetõ legkevesebb gyógyszert szuszakolja a kedves betegbe, így jól megértjük egymást. Amíg nem kezelt július-augusztusban nem volt hangom, viszont volt lázam, gyulladt torkom és mindenféle megáradt arcüregi testnedvem. Hátpfujj. Mosmeg maximum egy kis nátha, bár azt is épp eléggé utálom. :) (Cav, nekem részletezhetsz, az összes fa virágára allergiám van, többek közt....)

#11 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 7:28

Mióta itt vagyok angliában, jelentõsen mérséklõdött az allergiám. Annak ellenére, hogy nap mint nap lovakkal dolgoztam. A jelentõset úgy értem, hogyha nem tudom, hogy ez allergia, akkor könnyû náthának is tünhetne.

Illetve, már nagyon régen is mondták, hogy a levegõváltozás jót tesz. Akkor is, ha az új helyen is van az, amire allergiás vagy.

Ehhez tartozik egy elmélet, ami szerint minden fizikai betegség alapja valami lelki probléma. Eszerint az allergia oka, ha az illetõ belsõ beállítottsága emberkerülõ és ennek ellenére rendszeresen társaságba jár. Ilyenkor ez egy belsõ diszharmóniát okoz (tudatosan valszeg nem is érzi), ami allergiás reakciókban jön ki.Ezt akár alá is támaszthatja az én esetem. Otthon állandóan emberek között volt jó kis allergiával. Itt szinte alig volt kihez szólni, elmúlt. Egy hónapja újra bejárok dolgozni a városba, újra erõsödött. :(

Tényleg, amíg régen sok remete volt, kevés volt az allergiás.

#12 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 7:45

Én is szenvedek, épp most a parlagfûtõl. A gyógyszer, ami tavaly segített, az idén nem használ :(Én is allergiás vagyok a macska-, kutya- és lószõrre is. Macskát nem tartok, kutyám van az udvaron és nincs tõle semmi bajom (persze nem puszilgatom, de simogatni sokat szoktam). A lószõr-allergiát úgy védem ki, hogy kizárólag kint ápolok lovat (próbáltam istállóban is, de nagyon rosszul lettem) és igyekszem úgy állni, hogy a szél ne a képembe fújja a szõrt és a port a lóról.Érdekes, hogy simán keresztül lovagolhatok egy egész parlagfû-tengeren, akkor nincs semmi bajom, viszont lovaglás után....... jobb nem is beszélni róla. Szóval tuti, hogy a lelki tényezõk is fontosak, hiszen lóháton még az a qva parlagfû sem bír nekem ártani ;)

Edited by emeset, 2006 augusztus 30. - 7:45.


#13 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 7:45

Ez a "kalcium tilos" dolog nekem roppant furcsa, de sebaj.Claritin helyett részemrõl az Erolin a nyerõ, amikor nagyon kell, igaz, vényköteles, de negyedannyiba kerül (támogatással pláne - én állatgyógyászati vényre veszem, úgy speciel nem fizeti a TB), a hatóanyaga meg szakasztott ugyanaz. (jha, hogy nincs reklámozva?... NAHÁT...)Persze allergiavizsgálatra elmenni, az zsenáns (óvodás koromban egy párszor volt szerencsém a mûvelethez, azóta inkább kihagyom), allergiatünetekkel orvoshoz menni úgy általában zsenáns... :D Tapasztalati alapokon a lucerna virágporára, porra, penészre, parlagfûre gyanakszom; mint engem érintõ allergénekre; ezeknek a nagy része 1-2 nyári hónapra korlátozódik. Amikor igazán elviselhetetlenek kezdenek lenni a tünetek (hál' istennek inkább az orrfolyás-szemvörösödés-tüsszögés trió uralkodik, befulladni nem szoktam), veszek be gyógyszert; de a folyamatos szedést igyekszem kerülni. Sajnos azért van, amikor nem úszom meg és 1-2 héten keresztül zsinórban szednem kell; de se szedatív hatást, se az abbahagyásakor bármiféle elvonási/visszacsapási reakciót nem észleltem. :confused: Persze, nincs két egyformán mûködõ biológiai lény :)Szempirosodás, -viszketés esetén, ha a monoklis húsvéti nyúl összképéig elmegy a dolog; szteroidos-antibiotikumos szemkenõccsel öngyógyítok; azt is csak végszükség esetén használva, mert a gyulladást ugyan seperc alatt megszünteti, de alapanyagánál fogva jónéhány óra homályos látást biztosít (aki próbált már vazelin-alapú kenõcsön átlátni, tudja, mirõl beszélek...). Persze ugyanez a cucc létezik szemcseppben is, de azt lusta vagyok beszerezni, és az eltarthatósága is jóval kisebb -> gyakrabban kéne venni -> nemszimpi. :DA Visine viszont szerintem csak önkárosításra jó - mindössze azon alapszik a hatása hogy szûkíti a szem ereit, így hosszútávon rendszeresen használva egyrészt szemszárazsághoz vezet, másrészt a szem természetes védekezõképességét is csökkenti. Nem véletlen, hogy önkárosításra amúgy is hajlamos, hajnaligdolgozós-monitorbámulós managerféléknek szól a marketingje is.

#14 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 8:52

a Visine szemcsepp szerintem sem jó,pont ezek miatt.Régebben használtam,de ha kifelejtettem még rosszabb lett a tünet,ezért gyanús lett,hogy ez is olyan "elvonós" gyógyszer lehet.Ma már csak és kizárólag homeopátiás szereket,illetve vitaminokat vagyok hajlandó beszedni az allergiámra (és másra is)Ernest,nem tudom, nekem a kalcium kifejezetten segít.De darázscsípésre is ezt adják be az orvosok vénásan (1000-es 2000-es kalciumot),mivel az is allergiás reakciót vált ki,ezért dagad fel.Legalább is én így tudom.Cav, szerintem simán beférne ide a módszered, ha nem gond írd le ide légyszi. :D Jövõre okosabb leszek,már tavasszal elkezdem a homeo bogyeszeket szedni, és a vitaminokat is.Így augusztussal kiröhögöm az allergiát(reményeim szerint).Esõs idõben nincs semmi bajom:)Kis orrfolyás max.KunK, nem akarok akadékoskodni, de lehet,hogy emiatt is kevésbé jött ki Angliában az allergiád?Ottt úgy tudom,elég hüsi van,és sok az esõ.Nincs annyi por a szárazság miatt,az esõ lenyomja....így a pollen nem tud terjedni úgy...csak egy ötlet.persze a lelki folyamatzok is közrejátszanak.Ezt nem tagadom egyáltalán.:)

Edited by hihi, 2006 augusztus 30. - 8:55.


#15

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 9:05

Nekem édesapám asztmás, így miért is ne születtem volna én is annak?.. ;) De rám rámtapadtak a dokik rendesen, voltam szanatóriumban, injekció-kúrák, stb (azt nem tudom, miket kaptam, inkább nem is akarom). A lényeg, hogy biztos ezek hatására is, meg úgy amúgy is, de kinõttem, mára már nagyjából allergiává szelidült a dolog, ritkán fulladok csak be. Miután "lenyugodtak a kedélyek", én is szedtem évekig, tavasztól õszig a Claritine-t, meg Pulmicort-ot is szipókáltam elég sokat. (Spray-t nem tudtak velem szedetni soha, már kiskoromban sem engedtem, hisztiztem inkább.)Aztán, ahogy nõddögéltem és öntudatom kibontakozott :gm: rájötem, hogy én mostantól nem szedek be semmit. És ehhez tartom magam azóta is. És gyógyszer nélkül tök jól elvagyok az egész szezonban, lovagolok az öles parlagfûben, oszt max tüsszetek párat, vagy bedurran a szemem. Anyámék szívrohamközeli állapotba kerültek, mikor egyszercsak közöltem, hogy hát én már jóideje nem szedek be semmit, de élek, ez a legjobb bizonyíték.Tavaly és idén egyébként egyetlen homeopátiás készítményt szedek (Bioron Sabadilla), ami tökéletesen elég. Azt hiszem, ez is csak orrban jeletkezõ allergiás tünetekre való pedig. Szóval én mostmár elvagyok lényegében minden nélkül, és õszintén szólva örülök neki, hogy ennyi maradt az asztmámból, ami miatt kiskoromban azért kínlódtam elég sokat. Elvétve még manapság is "megcsap a szele", de szerencsére semmi komoly.Ja, ez a kalciumos dolog nekem is furcsa, jó lenne megtudni, van-e igazságtartalma. Tényleg szöges ellentétben áll a bevett gyakorlattal.

Edited by Dé, 2006 augusztus 30. - 9:06.


#16 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 9:55

...mert azt is mondják, hogy a gyermekkorit azt sokan kinövik.KundK valóban jó helyzetben van, fõleg, ha a sziget nyugati partján úgy áll, hogy a lovak és egyéb allergének keletre helyezkednek el tõle. Az egyetlen, amire ott nem szabadna allergiásnak lenni, az az óceán.A kálciumosat meg ebbenhttp://forum.index.h...ticle?t=9014432olvastam, a 4619-es számúban.

#17 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 11:22

Biztos van valami a változás elméletben is. Parlagfüvet itt még nem láttam. De a lószõr, lószõr és arra is 3 keresztet kaptam a teszten. És abból sokkal többet szívtam mint elõtte!Bár orvosi cikk írásához ennyi kisérletezés kevés, az egybeesés legalábbis gyanús. :)

#18

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 11:31

Ernest, tudom, azért írtam :dev: *Örülök is neki, nem jó dolog asztmásnak lenni, apámhoz se szerettem bemenni még egyszer sem, mikor kórházba került (ilyen már pár éve nem volt, és ne is legyen!).*csak alattam tötő hozzászólása késztet kiegészítésre. Mert én asztmáról beszéltem, azt mondhatjuk, "kinőttem", mert asztmás ma már talán nem vagyok, mondjuk ilyen jelleggel évek óta nem voltam orvosnál, de talán ő sem mondana már annak, hanem allergiává szelidült a dolog. Ezeket a problémákat teljesen kinőni nem lehet, enyhülhetnek a tünetek, jól írja tötő. Én kicsit másról elmélkedtem fentebb. Azaz erről, csak máshonnan elindulva. Vagy mi van.

Edited by Dé, 2006 augusztus 30. - 12:00.


#19 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 11:50

...mert azt is mondják, hogy a gyermekkorit azt sokan kinövik.

Téves, a Tatabányai Allergiaközpontban mondták (merhogy kiskorunkban bratyóval v.i.p vendégek voltunk, a 3 éves és a 8 éves bevonult és lepacsizott a portással :kir:), szal ott azt mondták hogy igazából kinõni sohasem lehet az allergiát, a gyerekkori allergiának a tünetei csökkenhetnek, illetve szélesedhet az az idõ amikor tünetmentes az illetõ, de megszûnni nemnagyon fog.. :-/Mondjuk lekopogom nekem a lószõrös szénás allergiám akkor kezdett visszahúzódni amikor elkezdtem lovagolni. Majd meghaltam amikor életemben elõször felnyergeltem a lovat, mondani kellett az oktatómnak hogy kérek negyed óra szünetet, merthogy be is fulladtam olyankor, levegõt nem kaptam, nem láttam, stb. Leültem a betonkútra annyira szarul voltam. Ma egy lópucolás úgy néz ki, h felveszek az arcom elé egy kendõt ha nem felejtem el, és pucolás közben tüsszögök, meg egyszer kétszer kifújom az orrom. De van amikor pl. úgy csomagoltam ki a téli szõrébõl a lovat, hogy egy tüsszentés sem hagyta el a számat.Tavaly nyáron lucernában aludtam, szintén semmi bajom nem volt.JAA és a teveszõrre öt keresztes vagyok :kir: :D

Edited by tötõ Zsó, 2006 augusztus 30. - 11:51.


#20 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 12:51

Ez aranyos!Mármint a teveszõr. :D 16 évesen én is voltam allergiavizsgálaton: fû,fa,virág,por stb....Azt vettem észre,hogyha mozgok,nem vagyok allergiás.ha futok(sportolva),lovagolog a parlagfûrét közepén,max egy kis orrfújás,de ahogy megállok,befejezem,leülök,egybõl jön az orrdugulás.Jó,mi?hallottam olyat is (nem lehet hülyeség!),hogy kecskével kell etetni parlagfüvet,az allergiás lesz,és kitermeli az ellenanyagot,ami a tejében megjelenik.Megiszod,és meggyógyulsz.Már ha ezt lehet betegségnek mondani.Nekem az a bajom egyébként az allergiagyógyszerekkel, hogy csak a tünetet szüntetik meg,az okot nem.Mondjuk az egész orvostudomány "tüneti gyógyszerelõ" szerintem,az okot,pl,hogy miért fája fejed,vagy miért lettél allergiás,már nem keresik.

#21 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 16:23

Az allergiát megszüntetni szerintem nem is nagyon tudják, mivel ez az immunrendszered egyfajta születési rendellenessége, valamivel szemben nem tud védekezni. Aztán hogy ez kinél pollen kinél por kinél állatszõr az már változó. Deaztánlehethogynem :D

#22 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 17:50

Hát én nem tudom mire, de most nagyon. a szemeimet kinyomtam már, és eddig a homeopátiás Euphrasia-t szedtem, de ez már nem segít, így Claritin.... este. de ma már 6kor benyaltam, mert nem bírom továáááááááááábbbb....Tavalyelõtt megpiszkáltam az orromat egy parlagfûvel, hogy lám, én nem vagyok allergiás. nos estére mnt a bagzó macska, olyan lett a szemem.. azóta ez van ilyentájt.... :(

#23 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 18:01

Egyébként a Claritine nem olyan mint pl a fájdalomcsillapítók, tehát nem azonnal hat, a hatáskifejtõ ideje egy-két hét, tehát el kell kezdeni szedni a szezon elõtt egy héttel, mert addigra fejti ki a hatását.(allergiából már doktorálhatnék :kir:)

#24 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 18:25

Én is szedtem már gyóccerbõl többfélét, Claritine-nel kezdtem, aztán jött Zyrtec-D, Merzin, meg valami rózsaszín új cucc (ez xart se ért, de tényleg...), most sima Zyrtec. A legjobb nálam a Zyrtec-D volt. Igazából annyiból van szerencsém hogy apám azt ír föl amit kérek. :) Visine-t csak akkor szoktam a szemembe nyomatni ha nagyon viszket és ég, de ez kb hetente max 1x fordul elõ. Allergiateszten sose voltam még, de a macskaszõrre tutifix, parlagfû nagyon esélyes és ehhez társul még vagy vmi pollen, v. virágpor vagy házipor.

#25 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 18:31

Egyébként a Claritine nem olyan mint pl a fájdalomcsillapítók, tehát nem azonnal hat, a hatáskifejtõ ideje egy-két hét, tehát el kell kezdeni szedni a szezon elõtt egy héttel, mert addigra fejti ki a hatását.(allergiából már doktorálhatnék :kir:)

Be is szólnék a Claritine-nak (ha nem idegenkednék e szótól), mert egy mukk nélkül tûrte, hogy vagy 10 éve szabálytalanul használjam, esetenként egy-egy fél tablettát, és mindig úgy csinált a gonosz, mintha hatna, sosem szólt, hogy õ így nem tud dolgozni.

#26 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 20:04

Nem mintha nem lenne mind1, de az allergia nem pont az immunrendszer túlmûködése? Amikor olyanra is ugrik, amire nem kellene. Amirõl tötõ beszél, az az aids. :D

#27 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 20:20

Amíg nem kezelt július-augusztusban nem volt hangom, viszont volt lázam, gyulladt torkom és mindenféle megáradt arcüregi testnedvem. Hátpfujj.

Nekem fél évekig társult hozzá láz is, mire kivették a mandulámat, mondván, hogy gócos. Nem ecsetelem, hogy az ebben a korban mennyire xar... De legalább kiderült, hogy nem attól voltam lázas. :rolleyes: Viszont annyit sikerült elérnem, hogy a mandulagyulladásom miatt többet nem fogják félrekezelni az allergiámat. :kir: És az is igaz, hogy a gyomromat azóta nem teszi tönkre a sok antibiotikum, amit a mandulám miatt kellett szednem. Szóval közvetett módon még az is befigyelhet, hogy az ember permanensen lázas az allergiája miatt... Király! :kv:

Az allergiát megszüntetni szerintem nem is nagyon tudják, mivel ez az immunrendszered egyfajta születési rendellenessége, valamivel szemben nem tud védekezni. Aztán hogy ez kinél pollen kinél por kinél állatszõr az már változó. Deaztánlehethogynem :D

Az benne az érdekes, hogy bármikor kijöhet rajtad. Én 22 éves koromig semmire, aztán meg minden évben elõjön valami nyalánkság. :rolleyes: Ami a legérdekesebb, hogy ha be tudod azonosítani az allergént, és el tudod kerülni úgy másfél évig, akkor a szervezet "elfelejti". Így jártam a rozzsal, amit aztán persze sikerült kikerülnöm elég sokáig ( nem úgy, mint a parlagfüvet) és tényleg úgy tûnik, hogy elmúlt. Na most megyek gyorsan lekopogni... :D :rolleyes:Ja és állítólag létezik egy céklalé kúra, ami megelõzésképpen nagyon hatásos. Az egyik barátomnál legalábbis nagyon bejött.

Edited by Bokorugró, 2006 augusztus 30. - 20:24.


#28 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 22:18

Cav receptjére is nagyon kíváncsi vagyok.....:)

#29 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 6:50

Ja és állítólag létezik egy céklalé kúra, ami megelõzésképpen nagyon hatásos. Az egyik barátomnál legalábbis nagyon bejött.

Nem mindegy, mekkora a fürdõkádad, nagy kád esetén nagyon drága a céklalé kúra.

#30 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 12:11

Örni! Ma kihúzod a gyufát, úgy érzem! :dev: Nem külsõleg, hanem belsõleg kell alkalmazni, Teeeeeeee!... :rolleyes:

#31 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 13:15

:D :D :D

#32 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 15:09

Cav receptjére is nagyon kíváncsi vagyok.....:)

Nem is az én receptem, hanem egy kínai természetgyógyász orvosé. :) A helyzet az, hogy a ma kapható gyógyszerek (Zyrtec, Claritin, és társai) csak tüneti kezelést adnak, tuti mellékhatásokkal. Én pl. a Zyrtec-tõl simán bealudtam ülve, 50-es pulzus... (azért hozzáteszem, hogy egy elõadást hallgattam, ami még unalmas is volt) A lényeg náluk az, hogy mindig megvegyük a készítményüket, nem az, hogy meggyógyuljunk, hiszen az csak egyszeri bevétel lenne. A megoldás az, hogy tegyük rendbe az immunrendszert. Kipróbáltam ezeket a gyógyfüves kapszulákat, és bejöttek. A sunrider gyártja, megnézhetitek a neten, és ha valaki szeretné kipróbálni, akkor megoldhatunk egy kisebb adagot, alapból csak 100-as dobozban lehet kapni. Kíváncsi lennék én is, hogy másnak is így mûködik-e. Van még egy légzõszervre való szerük is, akinek asztmája van, lehet, hogy azzal együtt kéne kipróbálni, nekem szerencsére csak enyhébb allergia volt. Na, de innentõl kezdve tényleg magánban, nem akarok itt bizniszelni.

#33 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 19:14

Persze, mer milliókért adnád, mi? Hogy nem sül le a bõr a képedrõl!... :dev:

#34 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 19:23

Az elsõ adag ingyen van... Najó, majdnem. :D :P

#35 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 19:55

Az elsõ adag ingyen van... Najó, majdnem. :D :P

Mi is ez? :) Függõséget okoz? :)Bokor, bocs, de hát nem lehetett kihagyni. :)

#36 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 20:09

Az elsõ adag ingyen van... Najó, majdnem. :D :P

Na persze, csak menjek le érte Fehérvárra!... :rolleyes: :D

Edited by Bokorugró, 2006 augusztus 31. - 21:18.


#37 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 20:11

Úgyis fogsz erre járni nemsokára. :)

#38 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 21:19

Úgyis fogsz erre járni nemsokára. :)

Igaz... Állítólag. :)

#39 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 22:59

Ma majdnem megnyúvadtam,fújt a szél,szerintem egy kicsit meg is fáztam....ráadásul a kalciumot nem ittam ma.Azt hittem,soha nem fogok az orromon már levegõt venni....

#40 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 1. - 5:40

Nekem is van allergiám, de orvosnál én se jártam. Én is csak a kálciumot szedem. Általában peszgõtablettát (bár a Sandoz ízétõl már rosszul vagyok), de idén vettem tabletta formában is. Ezt csak akkor veszem be, ha úgy érzem, most nagyon kijöttek a tünetek (szemviszketés, orrfújás, -dugulás, trüsszentés)Viszont a kálciummal bánjatok óvatosan, hiszen a túl sok vesekövet okozhat!