Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Miskolc és környéke


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
3209 válasz a témához

#3161 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 4. - 22:16

Bicska! Ha megvan a Bébi nem felejtkezz el rólam... elvégre én vagyok a nagyanyja... :D
Már nagyon várom, hogy arra járjon a gólya felétek :D

Jelentem, ma volt UH, dottore aszonta, még vagy 3 hét :D szívás.
Komolyan, nem emlékszem, mikor vemhesült. Te? :D

Viszont az öreg igen jó erõben van, hétvégétõl ismét elkezdek felüldögélni rá -orvosi javallatra-

Nyáron hazaviszed Fontit?

#3162 csilike

csilike

    Csikó

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 9:26

Jelentem, ma volt UH, dottore aszonta, még vagy 3 hét :D szívás.
Komolyan, nem emlékszem, mikor vemhesült. Te? :D

Viszont az öreg igen jó erőben van, hétvégétől ismét elkezdek felüldögélni rá -orvosi javallatra-

Nyáron hazaviszed Fontit?



Ha nem csalnak a memoárjaim, akkor tényleg olyan május vége a nyerő időpont :)
//

Szeretném hazavinni mindenképp, méghozzá háton, egy kétnapos túra keretében, csak a nagy kérdés, hogy hova??? :S

Vki nem tud könnyen elérhető... NORMÁLIS bértartó helyet??? :(

Edited by csilike, 2011 május 5. - 9:27.


#3163 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 17:13

NORMÁLIS bértartó helyet??? :(


miskolcon? viccelsz?? :D inkább vegyél két körbálát és vidd haza :D

#3164 csilike

csilike

    Csikó

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 18:48

miskolcon? viccelsz?? :D inkább vegyél két körbálát és vidd haza :D



Akkor marad Gödöllõ meg a vonat... :( max. látogatóba jövök haza... viszont akkor tényleg itthon lesz a helye :D

#3165 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 18:55

Én is szívesen hazamennék nyárra lovastul, mindenestül, de olyan komplikált (és drága) a szállítás is, meg hova vinném. A környéken már szinte az összes helyet sikerült megismerni és sajnos rettenetesen szar a helyzet. Alapesetben nem tartom magam blamás bértartónak, de urambocsá vannak speckó igények, fõleg majd a csikóval... Elég elkeserítõ a szitu.

#3166 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 22:13

ekkora hassal már nem is szállítható, nem?

#3167 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 22:21

Nem tudom, bizonyára utánanéznék, ha szükség lenne rá, de mivel egyelõre nem úgy néz ki, hogy megyünk innen valamerre...

Edited by rugósbicska, 2011 május 9. - 22:24.


#3168 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 27. - 18:44

Júni 11-12-én Ózdon Egonéknál díjugrató verseny abszolút nyitott mindenki számára!

#3169 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 10. - 14:28

kiket-miket viszel? majd mesélj, hogy hogy mentetek :) bár ahogy hallom, elég ramaty a pálya..

#3170 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 17:58

miket? :D

#3171 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 23. - 19:10

én nem mentem, mert balcsiztunk :) De Ibó ment Topival, A délelötti nagy számban 2. lett. Délután sajna kizárták, sokkott kapott a ló banktõl :D

#3172 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 8. - 15:08

Augusztus 20-án nagyszabású lovasjátékokat szervez Kistokaj Önkormányzatának támogatásával egy nagyon lelkes lovascsapat. Várunk minden ügyes gyereket és felnőttet. Egyelőre csak tervezési szakaszban járunk, ezért fel kellene mérnünk, hogy kb. hányan szeretnének részt venni, a díjak, díjszalagok rendelése miatt. Programtervezet: 1.szám kezdő lovasok, lovak akadálypályája stíluselbírálás alapján a legszebben pályát teljesítők díjszalagot, ajándékot kapnak, de senki nem megy haza üres kézzel! Akadályok, bóják, rudak, cavaletti. Akár lépés, ügetésben teljesíthető. 2. szám haladó lovasoknak akadályok az előzőek, plusz 3 db 65 cm-nél nem magasabb, nem szélesebb ugrást is elhelyezünk. A legkevesebb hibával és leggyorsabb idő alatt pályát teljesítők díjszalagot, ajándékokat kapnak. 3. szám 80 cm-nél nem magasabb, nem szélesebb ugrópálya. hiba-idő. Megfelelő számú induló esetén felnőttek, gyerekek külön díjazva. Várhatóan sok-sok értékes ajándékkal!!! Semelyik számban nincs kizárás, cél, hogy mindenki jól érezze magát. Részt vehet: Bármilyen típusó ló, amelyik érvényes vérvételi eredménnyel és oltással rendelkezik. Egy lóval több lovas is indulhat, egy lovas 2 lóval indulhat egy számban. Rajtengedély, licenc nem szükséges. Öltözet: egyszínű lovagló nadrág (lehetőleg fehér, vagy fekete), csizma, vagy lovascipő lábszárvédővel, fehér póló, ing, esetleg zakó és kobak (kötelező). Ló felszerelése lehet angol, western, vagy ősmagyar stílusú is (kivétel ugró szám). Minden résztvevő a saját felelősségére indulhat. Az akadályokról bővebb információ, rajz majd lesz később a nyomtatott meghívóban. Részvételi díj: 1000Ft/szám. A befolyt összeget teljes egészében a kistokaji játszótér fejlesztésére fordítja az önkormányzat. A lovasjátékokon kívül egyéb programok is lesznek, mint pl kutyaszépségverseny, sütisütő verseny, és egy jópofa "árverés", ahol mindenféle kézműves sk. terméket (házi lekvár,szörp, kézimunkák, díszek, játékok, stb) lehet hozni, illetve licitálni, hogy a bevételből a játszóteret szépíthessük, bővíthessük! Ezért nem csak résztvevőket, hanem további felajánlásokat is várunk, ami bármi lehet... Lovasbaráti üdvözlettel: Lukácsi Vera 06 70 3850272

Edited by agrobe, 2011 július 8. - 15:09.


#3173 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 9. - 12:30

Valaki adjon lovaaat!!! :D :D :D

#3174 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 11. - 12:32

b.meg, gyere... :) ott vannak beysháék, nem? Vagy őke nem elég lovak neked? CSak előtte gyere el egy párszor gyakorolni.

Edited by agrobe, 2011 július 11. - 12:32.


#3175 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 24. - 13:09

Sziasztok! Sárospatak, Sátoraljaújhely, Miskolc vonalon keresnék bérelhetõ kettes lószállítót, vagy picit nagyobb utánfutót, bútorok költöztetéséhez :) A dolog nem túl sürgõs, olyan szeptember eleje körül kellene.

#3176 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 21:22

Sziasztok! Sárospatak, Sátoraljaújhely, Miskolc vonalon keresnék bérelhetõ kettes lószállítót, vagy picit nagyobb utánfutót, bútorok költöztetéséhez :) A dolog nem túl sürgõs, olyan szeptember eleje körül kellene.


Hova költözöl ha nem titok ;) ?

#3177 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 13:42

Üdv! Társakat keresek box kialakításhoz Perecesen. Szabad legeltetésre van lehetõség,körkarámot tanításhoz most csinálom. Két plussz lóvat tudok ellátni-elhelyezni az enyémen kívûl, aminek a box kiépítéséhez várom a válalkozó szellemû lóbarátokat. Nem profit célzattal érdeklõdöm, de olvastam a fórumban, hogy sokaknak problémás a lovaglás mert nem tudja nálunk a lovát hol tartani. No egy ilyen átmeneti szállásra gondolok. Várom az észrevételeket. :kv:

#3178 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 14:04

Szia! De örülõk,hogy végre van itt valaki,igaz én Gesztelyen lakom,de 29 évig Miskolc- Kilián!!!!!!! :yeah:

#3179 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 14:17

Uh!
Megkönnyebbültem hogy nem halott a topik!

Szia! De örülõk,hogy végre van itt valaki,igaz én Gesztelyen lakom,de 29 évig Miskolc- Kilián!!!!!!! :yeah:

Gesztelyben is láttam szép lovakat.
Te is tartasz?

#3180 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 14:53

Igen vannak lovaim,8 ló és 1 szamár,de a tanyánk Gesztelytõl 7 km-e van,itt tartjuk a jószágokat tehén,juh,kecske,sertés stb,Gesztelyen lakunk,a terményszárítónál láttál biztos lovakat,jó ismerõseink,sokat lovagolnak terepen a lányomékkal,nálam is sok a ló,nincs annyi fenék amennyi ló,de 18h-ár legelõnk van és napközben kint vannak,szívesen vállalok még bértartásra én is lovat,már egy bér tartott lovunk van,25.000ft,ebben minden benne van,abrak-takarmány.legelõn tartás,este istálló,és sok-sok simi!!!!! Pereces,melyik részén vagy? :)

#3181 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 19:55

Igen vannak lovaim,8 ló és 1 szamár,de a tanyánk Gesztelytõl 7 km-e van,itt tartjuk a jószágokat tehén,juh,kecske,sertés stb,Gesztelyen lakunk,a terményszárítónál láttál biztos lovakat,jó ismerõseink,sokat lovagolnak terepen a lányomékkal,nálam is sok a ló,nincs annyi fenék amennyi ló,de 18h-ár legelõnk van és napközben kint vannak,szívesen vállalok még bértartásra én is lovat,már egy bér tartott lovunk van,25.000ft,ebben minden benne van,abrak-takarmány.legelõn tartás,este istálló,és sok-sok simi!!!!! Pereces,melyik részén vagy? :)



#3182 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 20:14

Hu! Ti nagyon ügyik vagytok.Gesztelyben a Csókáéknál láttam széplovakat. Nekem két kecském van jelenleg, de úgy néz ki elleni fog a "vénasszony" õ a kedvencem! Sajnos a fiatalabbik anya a nagy hidegben ellett, de valami baj volt szegénykémmel-hármat adott-kétnapra elpusztultak anyástól. Na errre igen rossz kedvem lett és mivel elviekben vettem egy lovat egy éve úgy döntöttem haza hozom,mert már több éve csak az istálóban állt(nem boxos).Na errõl még tudnék beszélni. Perecesen a templomnál lakom egy magas parton és szó szerint hegyeket mozgattam már meg hogy helyet és komfortot teremtsek a jószágnak. Végül is ehhez a projekt befejezéséhez keresek társakat. Gesztely környékén ismertem egy hölgyet(Újcsanálos) egy szép pej kancája volt. Nagyon gondolkodtam megvegyem-e már mint a kancát vagy a csikóját. A bértatásban elég ucsók vagytok-gondolom ti se a pénzért vállaltátok. No a hozzá szólások még elég nehezen mennek, bocs a bemásolásért-és ahogy egy szöke mondaná:H A KÜLALAKÉRT.

#3183 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 7:19

Hát,te akkor a környék kupecánál jártál,remélem ha tõle vetted a lovad,nincs baja,sajnos a nagy hidegben ellett le nekünk is sok birkánk és kecskénk,4 birka és 2 kecske megfagyott,no meg 6 kismalac is hiába hõlégbefúvóztunk.A hölgy Gyõrfiné,jól ismerem,szép lovak voltak,de neveletlenek,sajnos vágóba ment mid a kettõ,nem õ általa.Pereces tényleg elég dimbes-dombos.Mi megtermelünk mindent ami a jószágnak kell,itatni kútról itattunk,5 ember van a tanyánkon,így azért bele fér ebbe az összegbe a bértartás nyereség nélkül,de szeretem õket ,no! :D

Edited by PIPACS, 2012 március 9. - 7:22.


#3184 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 9:36

Nem tõle vettem, bár nem sok hiányzott. Gesztely szerencsi végén lakik egy Attila nevû srác az õ deresére pályáztam. A vége az lett, hogy a kupec úr lyukósi rokonától vettem meg a lovamat. Csak most hogy haza hoztam vettem észre hogy az egyik szeme nem jó :hu: , no de csak a pozitív dolgokra kell koncentrálni! Szép az udvaromon, jól érzi magát-most már futkosni is mer -na és nem utolsó sorban olyan szintre képzem ki amilyenre nekem tetszik.

#3185 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 9:43

hello, örülök, ha élénkül a környék! Sok sikert!

#3186 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 9:45

Sütés van a nyakán?A farka kicsit le van vágva? :eek: Szia agrobe! Hátha visszatérnénk ebbe a fórumba is.

#3187 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 10:18

jó lenne

#3188 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 10:28

Köszi! :D Sütése nincs, paták trágya álapotban a farok vágást nem igazán értem(csonkolásra gondoltál vagy szõr nyírásra). Apropó paták valaki egy jól körmölõ mester embert tudna ajánlani?!

#3189 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 11:05

Hál istenek! A kupecek rövidre vágják a farkukat,hogy gömbölyûnek látszódjon a faruk, Nekem van egy nagyon jó kovácsom,nem ellit,de bármilyen problémát észre vesz,én már többnyire magamnak körmölök,de vasalásnál õt hívom ill ha segítség kell,Hernádnémetibe lakik,itt inkább a kiszállási költség sok szerintem. :)

Edited by PIPACS, 2012 március 9. - 11:07.


#3190 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 11:27

Megköszönném a segítséged, ha majd bemutatnád nekem. De a probléma az hogy nevelnem kell a kis aranyost a feladathoz(nehezen áll meg). Az elsõ lábai szépen adja de nem szeret sokat egyhelyben állni- no persze idegen vok még neki igy négy hét elteltével is. Ha minden igaz jövöhét végére megleszek a tereprendezéssel és egy masszív ideiglenes körkarámmal úgy 15 m átmárõjûvel. Itt szeretnék egy csatlakozást elérni nála, mert jelenleg csak bútordarabnak tekint az udvaron és nem társnak. Bár azt is észre vettem,hogy jellemében is kicsit idegenkedik az emberrel kapcsolatban. Szerintem az elõzõ helyen csak muszájból csinált mindent nem igazán önszántából. Azt mondták róla hogy használták nyereg alatt-na tavaly nagy elánnal fel nyergeltem amit türt is, de kapásból bokkolt alattam. Aztán rá ült a tulaj lánya akinek kicsit engedelmesebb volt, de vesszõvel kellett megindítani, ami után pilanatok alatt leizzadt. Szóval látszot rajta a z adrenalin, meg a feszültség a helyzetet illetõen. Ez volt tavaly áprilisban no azóta csak állt a szentem. Most februárközepén a legnagyobb fagyban meg hóban hoztam haza szõrén ülve-na volt élmény. Az igazság az hogy a zablán kívül nem ismert semilyen segítséget, ha valamit már jól csinált rögtön dicsérgettem is. Egy örökké valóságnak tünt az az 5-6 km(kutyák, zörgõ hólapátok,hóban elakadó buszok)minden volt csak séta galopp nem, de ügyesen megoldotta. A hál istennek -az a sütésnek szólt- hogy nem e lopott? A farok vágás akkor most csak a szõr eltávolítása? Bocs a tudatlanságomért!

#3191 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 12:32

Nem irigyelek,a kovácsom tud ebben a hátsó láb feladásban is segíteni,hozzám hat hónapos csikó került akit a cigány gyerek úgy nevel,hogy az istálló ajtóból ostorral a hasa alá csapkodott,na ez a csikó rúgott,harapott,pucolni nem lehetett,elsõ lábbal vágott,hátsó lábához hozzáérni sem lehetett,6 hónapomba telt az õ segítségével,bántás nélkül a bizalmába férkõzni,körmölhetõ,pucolható lett,de az emberbe feltétlenül soha nem bízott. :)

#3192 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 12:49

Ha lesz egy kis idõd kérdezd meg kérlek van -e lehetõsége hogy eljöjjön? Esetleg mobil kalodája van az elsõ alkalmakhoz? Lenne infód ár ügyileg?-Rosszabb vagyok mint egy gyerek ennyi kérdést :gm:

#3193 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 13:15

Tudtommal nincs kalodája,de nem is ez a módszere,nem kiabál és nem bántja a lovat,az ár ha jól tudom,körmölés:800ft/láb+ a benzin költség, tel számát magánba megírom,beszéltem vele rólatok,ha aktúális hívd fel. :)

#3194 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 13:20

Köszönöm :yeah: Felveszem vele a kapcsolatot.

#3195 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 15. - 19:32

Barsi Zoli

#3196 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 2:37

Halihó! Jó látni,hogy nem haltak ki a Miskolciak :yeah: Ennek örömére egy kis "program" ajánló: "Miskolcról indulva egy napos túrákat szervezzünk, tapasztalt kísérõvel,nyugodt lovakon,jó társaságban! Részvételi lehetõség akár lóval is! Az elsõ három túra idõpontja: április 13-a; április 22-e; április 29-e; várunk minden érdeklõdött szeretettel! Érd.:06-70-2039535 " :rolleyes:

Edited by mustang40, 2012 március 24. - 2:38.


#3197 Gilice

Gilice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 30. - 9:43

Segítséget kérnék! Jósvafõrõl a huculménesbõl kellene a lovamat elszállítani Eger töviskes völgybe szeptember elején. A lehetõ legolcsóbb megoldást keresném.Válaszokat privátban kérem köszönöm.

#3198 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 31. - 13:05

Üdv!
Társakat keresek box kialakításhoz Perecesen.
Szabad legeltetésre van lehetõség,körkarámot tanításhoz most csinálom.
Két plussz lóvat tudok ellátni-elhelyezni az enyémen kívûl, aminek a box kiépítéséhez várom a válalkozó szellemû lóbarátokat.
Nem profit célzattal érdeklõdöm, de olvastam a fórumban, hogy sokaknak problémás a lovaglás mert nem tudja nálunk a lovát hol tartani. No egy ilyen átmeneti szállásra gondolok. Várom az észrevételeket. :kv:


Latom, nem leptel mar egy ideje be, de hatha: Ez a felkeres meg aktualis? Illetve, megoldhato lenne a loelhelyezes nalad?

#3199 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 16:31

Lovaglási lehetõség Gyeposzban Póniklubban eredményesen versenyzõ lovakon Kistokajban. Érdeklõdni nálam.

#3200 szucsi3

szucsi3

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 8:36

Latom, nem leptel mar egy ideje be, de hatha: Ez a felkeres meg aktualis? Illetve, megoldhato lenne a loelhelyezes nalad?


Ne haragudj hogy csak most reagálok,sajnos külföldre kellett mennem és csak most jöttem vissza.
Nagyon szeretném tovább folytatni a lovas projektemet, de most jelenleg nekem is az elhelyezéssel van gondom.
A családból csak én szeretek a lóval foglalkozni csak ha végleg haza jövök fogom tudni tovább vinni az elképzelésem.Remélem azért sikerül Miskolc környékén összefutni. :cool: