Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Takarmánykiegészítők, egyebek


  • Please log in to reply
1571 válasz a témához

#41 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 11:10

Amúgy igazából én tényleg hozzá akarok szólni ehhez a topichoz, csak még keresgetem a vitamin összetételét amit vettem a héten a chevinál helyett. Elég drasztikussak a különbségek a tartalomban, azért akarom feltenni. Az anivet hozta ki, ferena white a neve, és olcsóbb mint a chevinal. (5 liter 14000ft.) Amint meglesz felteszem az összehasonlítást.

#42 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 12:33

Mütty... :eek: Tényleg jó lenne ha feltennéd azt a vitaminösszetételt, meg - ha van rá adat - azt is, hogy hány kg-ot nyom az öt liter. Nálunk a leghypetutibbüberebb vitamin kilogrammja hétezer forint. Kíváncsi lennék összetétel- és tömegadatokra.

#43 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 13:05

Ja, és még Orsinak foszfor ügyben: beszéltem prof. Dr. V. Varga Ferenc med. ac. professzorral, aki a dinamikus és alternatív takarmányozástan világhírû képviselõje. Õ azt mondta, hogy kifejezetten elõny, ha magas a takarmányban a foszfortartalom, mert ettõl éjjel világítani fog a jószág, amivel energahordozót takaríthatunk meg. Nincs más teendõ, mint nappal kiállítani a napra, ott feltöltõdik, sötétedés után pedig kivilágítható vele hajnalig az istálló. Úgyhogy elképzelhetõ, hogy megemeltetem a csikótápunk foszfortartalmát, ahogyan azt a barátom javasolta.

#44 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 14:35

Porfelhõ! Megmentõm! Posted Image Sokat gondolkodtam mi hasznát vehetném lovam hihetetlen kiterjedésének, hamár lefogyasztani nem sikerül. Erre te jössz és tálcán kínálod a megoldást!Ha Bolygeszt elkezdem etetni ezzel a sokszorosára emelt foszfortartalmú táppal a ló felszínének rettentõ terjedelme akát több tízezrek befogadására alkalmas stadionok megvilágítására is képes lesz! Micsoda biznisz! Posted Image :D :D

#45 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 17:55

Na kedveskéim!Felhívtam Én is a Bába Andrist és megkérdeztem tõle ezt az arányt, azt mondta 2:1 ben állítják általában be, de ne izguljak adjak neki futort is, mert az ne árthat.Úgyhogy minden másnap két evõkanál futort is adok a zabjához, idáig Cavallort etettem, de elég húzos 20 kg. 5000 ft.

#46 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 18:11

Orsi!Idõközben én is diskuráltam állatorvosommal.Bár tény és való,kisállatokkal foglalkozik/kutya,macska/,de itt olvashattuk hogy nekik is ua. az összetétel.Elmondása szerint,igen lehetett kapni kutyáknak valo 3:1-ben összetételü calcium tablettát.Ha jól emlékszem a Lucavit volt.Véleménye szerint ez volna az ideális arány,de álltalában nem ezt az arányt állítják be.Hogy miért?Passz.De lehet az én állatorvosom,meg akitõl tanult/volt állatorvosom/Ekés K. aki ha jól tudom az Egyetemen oktat(ott),nem jól tudják.Lehet nekik is van még mit tanulniuk,úgy mint nekünk.

#47 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 18:20

És drága Mimi, az a kutya akkor csak kalcium tablettát eszik?... Mert szerintem kutyatápot is, amiben meg hús van, amiben meg sok a foszfát; és innentõl a napi fejadagban máris nem a tabletta 3:1re beállított aránya a kalcium:foszfor arány, hanem valami egészen más. De nem probléma, tényleg.Amúgy meg állatorvosszlengben a "ne izguljon, adjon neki ... is, nem árthat" nagyjából annyit tesz hogy tömd ki vele nyugodtan az állatot ha annyira akarod, annak nem árt, a te pénztárcád neki mindegy, õt meg békénhagyod legalább.

#48 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 18:29

Szerintem plusz két ezrelék foszfor nem ér meg egy futortúladagolást.

#49 March Groom

March Groom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 250 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 15:27

[url="http://"http://http://www.abrakmester.hu/termekek.php?prodID=11&fcompany=Equine+Products&fgrp=Csont-+%E9s+v%E1zrendszer"]Cal-Phos[/url] Angolok gondolom értenek hozzá

#50 March Groom

March Groom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 250 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 19. - 11:04

Nem nyílik. Újra: [url="http://"http://www.abrakmester.hu/termekek.php?prodID=11&fcompany=Equine+Products&fgrp=Csont-+%E9s+v%E1zrendszer"]Cal-Phos[/url]

#51 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 18:18

Van valakinek tapasztalata a Salvana-féle Salvita-P nevû készítménnyel? Muszáj valami komplex vitaminkészítményt beszereznem az állatnak mert rajtakaptam hogy eszi a trágyát... :rolleyes:

#52 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 18:22

Szerintetek mit érdemes adni egy olyan lónak, aki ha eszik, a hasa nõ, de a háta még minig olyan csontos, hogy jujj? Posted Image

#53 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 23:01

Titok: elõször, vérvizsgálat hogy mit próbál trágyából pótolni; utána annak megfelelõen a vitamin/ásványi anyag...Xiren: célzott, izomépítõ mozgatás!!!!; kicsit koncentráltabb (=kevesebb szálas és több abrak) takarmányozás.(mozgatásilag: futószáras munka kikötve hogy támaszkodhasson, mászatás, effélék)

#54 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 15:17

Miért, szerintem ártani nem árt. Éppen ezért nem olyat kerestem ami különösen 1-2 dologban gazdag, hanem ilyen általános takarmánykiegészítõt.Ilyen multivitamin-készítményen régóta gondolkozom hiszen gyakorlatilag ami nincs benne a szálasban + az árpában, azt nem kapja meg. :( Azért nem müzlit veszek mert nem plusz kajára van szüksége hiszen dagi. :) Illetve szalmapocakja van.Répát meg nem tudok vele etetni rendszeresen. Nincs hol tárolni. Most meg, hogy tél van, még néhány levélhez vagy fûcsomóhoz sincsen szerencséje.Vérvizsgálat nem lehetséges mert nem az enyém a ló..

#55 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:20

Ma kipróbáltam a vitamint. Olyan isteni illata van hogy én simán megenném. :D Alma, méz, fahéj... Ez a ronda disznó pedig fintorgott rá. Igaz, csak két marék zabbal kapta meg, de remélem végül elfogyott... Tettem mellé még répát meg kockacukrot is kedvcsinálónak. Ilyen egy finnyás dögöt! Örömtáncot kéne járnia hogy ilyen fincsiket kap, erre csak nyammog. Hálátlan. :)

#56 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:55

Ez egy kicsit meredek nekem; hogy a takarmányozásától te döntesz, vérvizsgálatot meg nem csináltathatsz...Amúgy ártani (valószínûleg) nem árt, ha "mindentbele" kiegészítõt etetsz vele, persze, csak 1.)esetleg pénzkidobás, ha csak egy(néhány) konkrét vitamint/nyomelemet kéne pótolni, vagy pláne csak a bélflórája javítgatására vagy unalmában eszi a trágyát 2.)a vitaminok, nyomelemek, egyéb tápanyagok felszívódása és hasznosulása ezerféleképpen összefügg; elõfordulhat hogy a "mindentbele" cucc valamelyik összetevõje (az alap-takarmányban lévõkkel együtt) fölöslegbe kerül és akadályozza egy olyannak a hasznosulását amibõl amúgy is hiánya van a jószágnak 3.)megeshet hogy pont azt nem tartalmazza az általad választott kiegészítõ amit pótolni kéne.

#57 Guest_Huncutka222_*

Guest_Huncutka222_*
  • Guests

Közzétéve 2004 december 12. - 0:03

Sziasztok!Szerintetek nagy baj ha nem roppantott zabot eszik a ló???Mennyivel jobb a roppantott???Ja és mi a véleményetek ezekrõl a takarmánykiegészítõkrõl, szal tényleg benne van amit ráírnak??? Mert én ebben nem vagyok valami jártas de az tom hogy kutyakalyából is csak a drágább a jó mert a többi csak szójás kakiiii!!!Idõs lónak mit ajánlotok???(14 éves)

#58 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 17:01

szia!Bajnak nem baj az egész zab, csak a roppantott jobb, könnyebben emészti a ló, a tápanyagokhoz hamarabb, jobban hozzáférnek az emésztõenzimek egyszerûen megfogalmazva.De természetesen lógenerációk felnõttek minden probléma nélkül a roppantógép nélkül is.A másik kérdésre pedig: sajnos igaz általában, hogy olcsó húsnak híg a leve, de a purina termékek biztos bevizsgáltak (barátnõm ott dolgozik), a St. Hippolit is jó. Ezt nem reklámnak szántam, csak magán vélemény.Idõs (nem dolgozó) lónak mindenképpen figyelni kell a fehérjebevitélére, azaz minnél alacsonyabb, annál jobb, de az alacsony fehérjetartalom mellett figyelni kell az ásványianyag- és a vitamin bevitelére, ezért én a komplett táp helyett inkább a csak vitamint és ásványi anyagot tartalmazó kiegészítõt etetném a zab, széna, nyalósó és a répa-alma mellett.

#59 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 13:23

Nem tudom mennyire vág ide a kérdés,de más topicot nem találtam,ahol feltehetném.Szóval az a problémám,hogy a lovam egyszerûen nem szereti a sót.Már sokfélét kipróbáltam,de egyik sem fogyott.Próbáltam belerakni az etetõbe,ahonnan a szénát eszi,felkötöttem a box oldalára,tartót vettem hozzá és felszereltük a falra,de neki nem kell.Próbáltam neki sima sót adni,úgy,hogy rászórtam az abrakra(lehet ez alapból hülye ötlet volt,nemtom),de akkor meg az egész abrakot otthagyta.Pedig egyébként nagyon falánk,nem is gondoltam volna,hogy a só miatt az egész abrak ottmarad.Egyébként réti szénát,zabot,répát és almát kap.Gondolom ezek mellett még szüksége lenne a nyalósóban lévõ ásványi anyagokra,fõleg,hogy vemhes(7.hónap)és lassan tejet is kell termelnie.Szerintetek mi lehet a gond?Van olyan,hogy egy ló nem szereti a sót?Ebben az esetben mit lehet tenni?Vagy nincs is gond csak felfújom az egészet?Láttam már olyan lovat aki soha nem kapott sót,mégis ló volt,de azért engem kicsit aggaszt a dolog.

#60 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 13:11

Szia!Még nem hallottam ilyet...Szerintem, ha sóhiánya van, akkor nyalja a sót. Viszont én sima (nem nyomelemes) sót vennék, mert sok ló nem szereti azokat, csak a natúrt.szerintem ne aggódj,de ha ennyire zavar, akkor vannak ásványi anyag kiegészítõk és abból választhatsz olyat, amiben só is van, illetve néhány táp is tartalmaz sót. Ha lovad nem izzad sokat, akkor szerintem nincs sóhiánya. Az enyém szeptember eleje óta kb 10-15 dkg-nyi sót nyalogatott el, tehát neki sem volt túl nagy "sóétvágya".szóval szerintem nem kell aggódnod, kötsd fel elé és ha szüksége lesz rá, akkor majd eszi.

#61 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 13:36

Nem egy izzadós típus.Köszi a választ,megnyugtattál!Elérakom és ha szüksége lesz rá úgyis nyalogatja.

#62 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 20:37

Sziasztok!Milyen olyan takarmánykiegészítõt ismertek, amiben szelénbõl és vasból különösen sok van az egyéb ásványi anyagok mellett?

#63 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 21:18

Nem tudom, de lehet h jobban megéri vérvétel+amit az alapján ajánl a doki. Mintha az rémlene, h szelénbõl a túladagolás is elég veszélyes és kicsi a határ a szükséges és a sok között.

#64 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 23:12

Persze, ez a legegyszerûbb megoldás, csak gondoltam megkérdem ki mit szokott adni ilyenkor.

#65 skorpio

skorpio

    Csikó

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 22:48

Sziasztok!Én egy valamikori aktív lovas voltam - baleset miatt "felfüggesztve" - de létre hoztam a [url="http://"http://www.lovastorna.lap.hu"]www.lovastorna.lap.hu[/url] és az [url="http://"http://www.allateledel.lap.hu"]www.allateledel.lap.hu[/url] oldalakat. Biztosan találtok érdekes oldalakat a lovas témában.Minden kedves látogatót szeretettel várokskorpio

#66 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:36

Szia Õz!Sajna nem tudok magánüzit küldeni, ezért itt szeretném kérni a segítségedet.Cartiflex beltartalmára lennék kíváncsi, illetve szeretnék venni hozzá hasonló szert, de nyilván olcsóbban. Azért kellene a beltartalom, hogy össze tudjam hasonlítani, hogy melyik éri meg jobban. Eddig a neten találtam a Béres csonterõt, a Grünlipp muschell-t és a Proenzit. de tudom írtál valami humán szert az egyik topikban, csak nem találtam meg, hogy hol volt errõl szó.köszi elõre is.

#67 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:59

Cartiflexet nem t'om, sajnos; beszélj valamelyik forgalmazócéggel, biztosan megmondják.Humán gyógyszer (bûnös mód a Szentendrés topikban beszéltünk róla, belterjesen redface.gif ) :
idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: Condrosulf lehet a neve; ha tényleg az: többféle kiszerelésben is létezik úgyhogy tudd meg pontosan a dokidtól, õ melyikre mondta az adagolást. Abban az adatbázisban ahol én néztem, nem ennyire horror az ára; a teljes (TB-támogatás nélküli) ár szerintük olyan 2500.- körül van.Egy részlet a leírásából:Hatóanyag: chondroitinum natricum sulfuricumÖsszetétel:Condrosulf 400Tasak: chondroitinum natricum sulfuricum 400 mg.Segédanyagok: sunset yellow, szacharin, narancs aroma, vízmentes citromsav, szorbit tasakonként.Kapszula: chondroitinum natricum sulfuricum 400 mg.Segédanyagok: szacharin, aromaanyagok felsõ részén átlatszatlan kék, alsó részén átlátszó zöld színû kemény zselatin kapszulánként.A Condrosulf 400 tasakonként, ill. kapszulánként 35 mg (1,5 mmol) nátriumot tartalmaz.Condrosulf 800Tasak: chondroitinum natricum sulfuricum 800 mg.Segédanyagok: sunset yellow, szacharin, narancs aroma, vízmentes citromsav, szorbit tasakonként.Filmtabletta: chondroitinum natricum sulfuricum 800 mg.Segédanyagok: magnézium-sztearát, Opadry OY-S28903 (hipromellóz, + makrogol 4000 + titándioxid E 171) tablettánként.A Condrosulf 800 tasakonként ill. filmtablettánként 70 mg (3 mmol) nátriumot tartalmaz.A kondroitin-szulfát a porc egyik fõ alkotóeleme, amit kiváló vízmegkötõ képesség jellemez. Ezáltal biztosítja a porc mechanikus-elasztikus tulajdonságait.Az ízületi degeneratív folyamatokban a porc kondroitin-szulfát tartalma - specifikus oldó enzimek hatására - jelentõsen csökken, ennek következtében csökken a vízmegkötõképesség, progresszív porcdegeneráció alakul ki, és romlik az ízületi funkció.A Condrosulf alkalmazása helyreállítja az ízületi porc anyagcsere-egyensúlyát. Hatóanyaga, a kondroitin-szulfát fokozza a proteoglycan- és kollagén szintézist, valamint a synoviocyták hyaluronsav-termelését, egyúttal gátolja a chondrolytikus enzimaktivitást. Ennek következtében lassul az artrózis progressziója, a porc további kopása csökken, vagy megszûnik, alkalmazása visszaadja a porc mechanikus tulajdonságait.A klinikai eredmények azt mutatják, hogy a Condrosulf-terápia után a fájdalom jelentõsen csökken, vagy megszûnik. A legtöbb esetben javul az ízület mozgathatósága és egyúttal csökkenthetõ az analgeticumok fogyasztása. A Condrosulf felszívódása és biohasznosulása oralis adagolás esetén mind állatkísérletben, mind emberben bizonyított.Embereken végzett tanulmányok eredményei szerint 800 mg kondroitin-szulfát felszívódása után a maximális plazmakoncentráció 2,7 mcg/ml, melyet 3-4 óra múlva ér el. A plazma felezési idõ ca. 8,5 óra. Egyidejûleg megfigyelhetõ a kondroitin-szulfát tartalom növekedése a synovialis folyadékban. A hatóanyag tehát eljut a synovialis folyadékba és az állatkísérletekben porcaffinitást mutat.Hatása lassan - a kezelés kezdetétõl számítva 2-3 hét múlva - alakul ki, a kúra befejeztével viszont tovább hat. [/QUOTE]

#68 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 14:08

Köszi.milyen adatbázisban nézted az árat?Illetve az is elég, hogy ez hány adag?A lónak egy felnõtt embernek való gyógyszerbõl hányszoros az adagja?Vagy egyszerûen számítsam kg-ban (egy felnõtt ember pl. 70 kg, akkor a 450 kg-os lovamnak kell 6,4 szeres adag)?

#69 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 14:55

Találtam még egy Dona, egy glycoflex és egy arthromed K és egy Chassoton performance nevû készítményt, de nem tudok róluk semmi konkrétat. hol tudnám megnézni? Nincs egy olyan adatbázis, ahol gyógyszer beltartalmak vanna?

#70 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 15:36

A humán gyógyszereknél a [url="http://"http://www.pharmanet.hu"]www.pharmanet.hu[/url] -t szoktam nézni, regisztrálni kell az adatbázisok használatához. (Elvileg csak orvos, orvoshallgató, állatorvos teheti, de... :rolleyes: )Állatgyógyszerekrõl, amennyire tudom, a neten nincs ilyen; a Primavet ad ki néhányévente egy gyógyszer-könyvet az aktuális engedélyezett állatgyógyszerek adataival, komolyabb állatpatikákban vsz vidéken is kapható viszont tízezer fölött van az ára :hu: /amibõl következõleg nekem sincs; az egyetemi könyvtárban vagy ismerõs dokinál szoktam megnézni ha kell belõle valami/De ha kicsit ütöd a vasat, szerintem bármelyik patikából/gyógyszerforgalmazóból kiszedheted a neked kellõ infókat... Csak ügyesen :)Dózisok: ez kicsit bonyolult, mert hatóanyag-függõ is hogy a testtömegkilóra vonatkozó adag ugyanakkora-e lóban és emberben, vagy nem.A "condrosulf" kapcsán vgigi leírt egy adagolást a szentendrés topikban, csak az nem derült ki belõle hogy a 400 vagy a 800 mg-osra vonatkozik. A többit még ennyire sem tudom. :o (Ha tudod legalább az egyik szer révén a lónak való adagolást mg/ttkg-ban, a többi azonos/nagyon hasonló hatóanyagú szerét abból kiszámíthatod.)

#71 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 15:39

(OFF, de elmorgom itt: agylobot tudok kapni tõle hogy embergyógyszereknél nem testtömegre írják az adagolást. Elvileg az orvos írja ki, persze, és õ tudja /bár kétlem, hogy tényleg tudná, vsz a sokéves tapasztalat segíti/; de mi van a vény nélkül is kaphatókkal!?? Azér' nem teljesen mindegy, hogy 50 vagy 150 kilós az a "felnõtt" aki a napi 3X1 bogyót beszedi. :mad: )

#72 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 15:58

Köszi.Most B vitamin komplexet adok neki, a humán adag 6-szorosát, azaz 6 db-ot. mivel vízben oldódó vitaminról van szó, nem aggódok a túladagolás miatt, meg azért sem, mert rá van írva az adagolás és ott írja, hogy embernek is lehet adni 3 is naponta.Az izületi cuccok viszont drágák a túladagoláshoz és nem tudom, hogy a glükózamin-szulfát, a kondroitin-szulfát egyrészt micsoda és lehet e a túladagolásnak veszélye. Sajnos a lószerek összetevõiben csak azt találtam pl. hogy zöldkagylókivonat 20%. Ettõl nem lettem valami okos.A fenti hatóanyagokról tudsz valamit? Mármint elsõsorban a túladagolási viszonylatban. Bár a kondroitinrõl nem tudom, hogy mi, a másik gondolom egy cukormolekulával rendelkezõ fehérje(aminosav)szerûség. [ Március 18, 2005, 15:03: Az üzenetet átszerkesztette: agrobe ]

#73 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 16:35

Vitaminozásról saját tapasztalat:Aggódó lótulajdonsoként én is folyton azon agyaltam, hogy milyen kiegészítõ vitaminkészítményt vegyek a lónak (hozzátartozik, hogy amikor megvettem a lovat, elég legyengült állapotban volt). Selenavite-et adtam neki, meg répát, almát dögivel. Aztán vitamínozott tápok sora majd két hónap után úgy döntöttem, hogy ez elég "buta" hozzáállás és ahelyett hogy "lödözgetek" jobbra-balra a vitaminokkal csináltatok egy vérképet.Eredmény: teljesen egészséges a ló és semmilyen plusz ásványianyag vagy vitamin nem kell, mert mindenbõl a normális érték van. Tehát az állatorvos azt javasolta, hogy idõszakonként (negyedévente, félévente) adhatok neki "általános" vitamin készítményt, de fölösleges állandóan pumpálni bele a vitamint, mert kap zabot, szénát és müzlit ami már eleve vitaminozott.Tényleg érdemes megcsinálni a vérképet, mert megtudja az ember hogy mi hiányzik, vagy megnyugszik (ahogy velem is történt)és nem "tömi" összevissza a lovat. Ártani nagyon nem árt a fölösleges vitamin, csak mint az állatorvos is mondta FÖLÖSLEGES.

#74 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 16:39

Köszi Pluto a tanácsot, de nálam arról van szó, hogy orvos (és csontkovács) a kezelés után mondta, hogy adjak neki B-vitamint, tehát nem össze-vissza tömöm. a másik kiegészítõt (cartiflex) is õ ajánlotta, viszont a kezelés költsége mellett ez a 15 ezres összeg nem fér bele az e havi költségvetésembe. A B vitaminból is emiatt vettem humán készítményt, mivel ez sokkal olcsóbb így.

#75 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 17:08

Az alkalmazási elõirata azt írja, "nem figyelték meg semmilyen jelét a túladagolásnak".(Az a búbánatos való helyzet, hogy ezek azok az anyagok, amelyekrõl gyógyszertanból egy büdös nyikkot nem tanultunk; csak úgy bukkantak fel a képzés során mint a kötõszövetek ill. a porcszövet alkotóelemei /õk a glükózaminoglikánok, összefoglaló néven/, meg - persze - a megfelelõ klinikai tárgyaknál, hogy idült ízületi problémáknál használhatóak. Slussz. Farmakológiailag halvány rózsás sejtelmem sincs róluk.)Utánabogarászhatsz a hatóanyagoknak a neten, vsz fogsz találni egy halom mindenféle nyelvû orvosi szakcikket, azokból TALÁN ki tudsz hámozni valamit. (és utána a velejét légyszi oszd meg velünk is, hadd' okosodjunk. Posted Image )A "zöldkagyló-kivonat"ban valószínûleg ugyanezek az anyagok vannak, csak ismeretlen mennyiségben, ezért nem merik ráírni Posted Image [ Március 18, 2005, 16:10: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#76 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 17:17

Köszi. Már próbáltam bogarászni, amtõl behangyásodtam.Gondolom, hogy néha direkt nem is írják rá a hatóanyag mennyiséget, nehogy az olyanok, mint én helyettesíthessék a jó drága termékeiket mással.Azért még próbálok böngészni. Az a legjobb, hogy a cartiflex, mint olyan a gyártó honlapján nincs is rajta. Így elég nehéz megtudnom mi van benne.Lehet, hogy feladom és megveszem azt. Legfeljebb nem eszem hó végéig. Úgyis le akartam fogyni.

#77 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 17:25

Agrobe,Félreértettél, nem neked szántam tanácsot, hanem általánoságban írtam le az én esetemet. Nem rád céloztam, hogy összevissza tömöd.Én még egy-két korábbi hozzászólásra treagáltam... kissé megkésve.Csak arról akartam írni, hogy abban az esetben ha nem állatorvos javasolja, hogy mit kell szednie a lónak, hanem a tulaj próbál jót tenni az állattal, lehet feleslegesen teszi azt. Más, az ha van valami gond és azt kell orvosolni.Még egyszerhangsúlyozva: nem a Te esetedhez szóltam hozzá, hanem, hogy ha nem orvos mondja meg vérvétel vagy egyéb vizsgálat alapján, hogy mi kell a lónak, akkor nem biztos hogy hatékony az amit adunk a lónak.

#78 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 9:43

CSikasz!Az az! bár szerintem nem édes az illata, hanem büdös...Meg tudnád kérdezni nekem, hogy hol, mennyibe kerül pontosan?Mert a neten ennél jóval drágábban találtam csak. Köszi [ Március 21, 2005, 08:44: Az üzenetet átszerkesztette: agrobe ]

#79 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 10:10

Hali.Ajánlom figyelmetekbe. [url="http://"http://www.p2000lovas.hu/glissando.htm"]http://www.p2000lovas.hu/glissando.htm[/url] 1,5kg vödör 13,941.- ft.Vagy a force nevû készítményt [url="http://"http://www.p2000lovas.hu/specialitasok.htm"]http://www.p2000lovas.hu/specialitasok.htm[/url] , 6,504.- 10kg zsák.

#80 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 22. - 9:31

Köszönöm!