Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Egér likvidálás


  • Please log in to reply
175 válasz a témához

#1 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 10:40

Ha van ilyen topik, ezer bocs, de momentán tele vagyok egerekkel, macskám nincs, mert azt megenné az Öregkutya, a szekrény mögé szórt zselés patkánymérget meg desszertnek nézik a mózik, és vidáman korzóznak kégli-szerte. Olvastam, hogy a zaj elûzi õket, legalábbis stresszeli, úgyhogy ma két födõvel cintányérozva sikítoztam a hokkedlirõl. Ezt hosszú távon nem tartom kielégítõ megoldásnak idegállapotom szempontjából. Egyéb ötlet????? Tapasztalat???? Mi több: sikersztori????????PS MOdiknak: a satöbbibe akartam, de ide került, valaki pakoljon át, ha nem zár be. Köszönöm. :)

Edited by Natos, 2006 november 8. - 10:42.


#2 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 10:52

A ragacsos egércsapda úgy hallottam, hogy hatásos.

#3 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 10:57

De arról hogy szeded le az egeret?

#4 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 10:57

Sikersztorim nincs, ellemben rendkívüli módon jót derültem, ahogy levizuáltam a történetet... :D

#5 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:00

És hány egér fér egy ilyen kuglófba? Mert ma minimum ötöt láttam. Négy a konyhában, egy meg az ágyam alatt volt.

#6 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:02

Hát izé... Szóval arra nem kérdeztem rá, féltem az esetleges választól. Én biztosan sehogy nem szedném le, mert inkább a halál, gondolom, hogy ez acélosabb idegzetûeknek ajánlott megoldás. :rolleyes: Macska lenne az igazán jó megoldás, bár õ sem tudna bemászni a szekrényekbe, az egerek meg gondolom ott tanyáznak, mert ott a finom minden.

#7 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:07

Nagyon egyszerû, egy kartonra kell rákenni a ragacsot, letenni a közlekedési helyük környékére, bele pár darab diót és vagy szalonnát. Sikeressége után a beleragadt egérrel/egerekkel együtt kisuhintod a szemétbe. Ha túl galamblelkû vagy ahhoz hogy a halálukat a lelkeden viseld akkor próbáld megszokni a jelenlétüket. :)

#8 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:12

A ragacsosról nem leszedni kell - mert tényleg nem is lehet, a ragacsot egy darab hullámpapírra a sajt köré kell kanyarítani, és majd egérrel együtt eldobni. Acélszív, kötél idegzet, elszántság. Az egér fél napig vergõdik a ragacsban, mire megdöglik. Ennek az idõnek egy részét töltheti a kukában is.A ragacsnak más elõnye nincs, mint hogy egeret jól fog. Valamint macskát és családtagot is.Már rányomni a ragacsot a kartonra, az is kínszenvedés, mert a tubushoz is és a kartonhoz is ragaszkodik.A népmesei befõttesüveg pereme feltámasztva befelé fordított fél dióhéjjal, amiben egy darab trappista van, az is tök jó, bár nem alkalmas tömegfogásra, mindig csak egyre.

#9 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:13

Natos, ha nincs macskád, akkor lehet mérget is kiszórni, szintén a fõ közlekedési útjaikon. A patkányméreg hatásosabb, abból is a rózsszín pellets formájút ajánlom. ;)

#10 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:16

Állítólag van valami izé, amiz a konnektorba kell dugni, és abból mindenféle interferencia (by feribácsi) interferál, magyarán olyan zümmögés, amitõl az egerek rángani kezdenek és elköltöznek a búbánatos francba, mielõtt még idegösszeomlanának. na, ilyet hol lehet venni?

Natos, ha nincs macskád, akkor lehet mérget is kiszórni, szintén a fõ közlekedési útjaikon. A patkányméreg hatásosabb, abból is a rózsszín pellets formájút ajánlom. ;)

Jaja, szórtam, de azóta idejár büfézni a zabosból is a rokonság. És nem döglenek meg!

#11 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:17

Dorka kutyát kölcsönadjam?ő elkapja...kinyírja, meggyilkoja, elpustítja.Mindenkit, aki kisebb nála szőrös, vagy tollas.DE a disznókat is meg akarja gyilkolászni.a konnektoros szar, metálzene inkább hatásos. :DAz egérfogó ragacs az jó, meg van valami vanilia illatú kék cucc az is jó, de nem tudom ,mi a neve.Esetleg megkérdezem.

Edited by agrobe, 2006 november 8. - 11:17.


#12 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:18

a konnektoros szar, metálzene inkább hatásos. :D

Igen, az ellenem is nagyon hatásos....

#13 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:22

Hagyományos egércsapda szalonnával megspékelve nagyon hatásos tud lenni. Nagyot csap és az állat nem szenved (remélhetõleg). Venni kell, 4-et vagy 5-öt és körbesáncolni vele a lakást.A patkányméreg se rossz, de azt is több helyre kell kiszórni. Lehetõleg méterenként legyen letéve belõle pár szem.De gazdaboltban szerintem biztos tudnának még pár "eszközt" ajánlani a rágcsálók ellen.

#14 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:35

Én nem használok mérget se, ragasztót se, ha már halnia kell, akkor gyorsan. És mindkettõ veszélyes a macskákra, a fõ egérfogóinkra. Jól bevált a kuglóf formájú, egyszer 3 egér volt benne. A hagyományos csapda is, és a "feltámasztott üveg" csapda is bevált. (Az befõttes üveget egy befelé fordított fél dióval támasztottam fel)Szerintem mindegyiket szerezd be, aztán válogathatnak, melyiket válasszák. :D

#15 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:36

...van valami vanilia illatú kék cucc az is jó...

Nem keserûmandula illatú kék cucc? :)Ja, és az állatvédelmi törvény...

Edited by Ernest, 2006 november 8. - 11:39.


#16 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:47

A ragacs akkor jó, ha tudod merre jár. Többnyire a fal melett korzóznak. Ha odateszed úgy hogy ne tudja megkerülni, akkor jó eséllyel átmegy rajta, még csali sem kell. Ha megvan, félbehajtod a kartont, agyoncsapod az egeret, aztán kuka.

#17 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 11:52

Hát..., én is ezzel a gonddal kûzdök mostanában. :rolleyes: Azonban ne áltassuk magunkat azzal, hogy van üdvözítõ recept a különbözõ csalikra! Nekem kifejezetten falusi egereim vannak, a zöldalmára meg a camembert sajtra csak köpnek egyet. Ellenben a rizs, kenyérhéj, dió, az mindíg beválik. Kuglófban elhelyezve. A ragasztót, hagyományos csapdát simán kikerülik. Viszont egyszerre hárman is bemásznak egy kuglófba... :huh: :dev: Jobb is! A gyilkosságot nem kedvelem. Állítólag az elektromos riasztóizé is jó, bár azt még nem próbáltam.

#18 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 12:02

No jó de mit csinálsz a megfogott egerekkel?

#19 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 12:07

Jajjj.... Bokor és a kuglófja :D :rolleyes:Nemrégiben mikor meglátogattuk Somogyborzasztón, olyan finom kuglóffal fogadott az ajtóban minket, hogy csak no. 2 szegény megriadt egér figyelt ki belõle, akiket éjnek évadján, tök sötétben kellett elvinni sétállni. Azzal a felkiálltással, hogy majd jól átvisszük õket a patakon, ott eleresztjük õket, és onnan biztos nem fognak majd hazatalálni. Ez jó elképzelés is volt, csak .. hát.. hömmm... az út a patak túlpartjára, töksötétben volt egy kicsit extrém kirándulás. Amúgy világosban körülbelül 5 percnyi járás, nekünk sikerült megtennünk szerintem egy jó fél óra alatt :yeah: És közben még akadt egy kis friss õszi mélyszántás is (ami mellett közvetlenül egy frankó füves út vezet, mint másnap világosban kiderült). Mindezt vékony,nem vízálló nõi nyitott topánkában :D De hazaafelé (mondom, 5 percre van amúgy a patak túlpartja) azért még siekrült el is tévednünk :D Szóval részemrõl az ilyen egérfogó kuglóf... öööööö....Bare, Bokor ezt csinálja a megfogott egerekkel.. A vendégeket inzultálja velük :D

Edited by BoKa, 2006 november 8. - 12:15.


#20 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 12:13

a konnektorosból, csak "jó ebédhez szól a nóta"-t hallgatnak.az állatvédelmi törvény nemterjed ki a kártevõkre.szerintem vanília.punktum.

#21 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 12:36

embervédelmi, meg emberjóléti törvény nincs...egyébként meg nagy állatbarát vagyok, de okoztam már halálos fejfájást egérnek.meg bándzsidzsámpingot kötél nélkül.ki nem állhatom ,hogy szétrágták az össze zsákot, teleszartak mindent.Hasonlóképpen utálom a vérszívókat, légyféléket.Nem érzek irántuk felebaráti szeretetet, irtom őket, ahol érem.

Edited by agrobe, 2006 november 8. - 12:38.


#22 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 12:49

Bare, Bokor ezt csinálja a megfogott egerekkel.. A vendégeket inzultálja velük :D

Még mindíg jobban jártatok, mintha egy ágyban kellett volna aludnotok a két egérrel... :gm: Mondjuk fogamzásgátlónak biztos jó lett volna! :dev:

egyébként meg nagy állatbarát vagyok, de okoztam már halálos fejfájást egérnek.

No hát ez így mindjárt más! Mégsem hangzik olyan borzasztó durván... :dev:

Edited by Bokorugró, 2006 november 8. - 23:36.


#23 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 12:53

Fejenvertem a zabos fanglival.egyet meg a farkánál kaptam el és földhözvágtam (bandzsizsamping).DE Dorka is már fogott többet is, de ő is hamar végez....Bokor terhes egy egértől????

Edited by agrobe, 2006 november 8. - 12:54.


#24 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 13:05

Fejenvertem a zabos fanglival.

Fujj, micsoda brutalitás! :o :dev:

#25 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 13:12

Biztos azért reagálsz ilyen érzékenyen, mert terhes vagy...

#26 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 13:21

Bokor terhes egy egértõl????

Jah, gondterhes..., többtõl is egyszerre! De majd enyém lesz hellokitty, és csáo egerek! Posted Image :D

#27 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 14:09

Fejenvertem a zabos fanglival.egyet meg a farkánál kaptam el és földhözvágtam (bandzsizsamping).

Fujj, micsoda brutalitás! :o :dev:

Inkább micsoda reflexek :rolleyes:

#28 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 14:47

Mi is használunk ilyen ragacsos egérfogot :D elõször mikor kiraktuk 2 napon bellül 19 egeret fogott :gm: meg is szünt az a büdös egérszag.De párom is fogott már ugy egeret mint agrobe hogy zabosfanglival :D egeret feldobta és a levegõbe beleütött.

#29 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 16:42

Uh....Na, akkor még egy hülye kérdés: a macska mikortól tud egerészni? Mármint ha hozok mégis egy kölyökmacskát, és optimális esetben az életben is marad a kutyáktól, akkor mikor lendül akcióba? Egyáltalán, ha addig anyja nem tanította, megtanul magától egerészni? Bocs, tudom, hogy baromságot kérdek, de az én életemben eddig a macska csak hangulati elem volt, vagy tetem a kutyám szájában.

#30 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 17:31

Hmm... nekünk ami a legjobban mûködött az a cserép alá fél dió befelé fordított belsõvel, élve elkapja, ha megvan egy kartontn csúsztatsz alá, és elengeded máshol, én személy szerint rosszul vagyok a ragasztótól és társaitól.Ez a módszer pedig barátságos és többször mûködött már nekünk :)

#31 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 18:04

Igazából a méreg a hatásos.De azt ne szórd ki,nehogy a kutya belenyaljon.Az elõfordulási helyekre rakd.Lehet kapni ilyen méregtartó dobozt is.A másik tipp a porcukorral kevert gipsz.A macska kb 4-5 hónaposan már egerészik.Érdemes kettõt egyszerre hozni.Az én macskáim tuti helyrõl vannak Natos,ha kell,lesz még alom.

Edited by hihi, 2006 november 8. - 18:05.


#32 Bundasb1

Bundasb1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 18:16

Natos!A konnektoros riasztó leírása valahogy úgy kezdõdik, hogy szórj ki mindent a szobából, dugaszold be a lyukakat, szedd le a függönyöket, mert ezek mind rontják a hatékonyságát. (Ha ezekkel megvagy akkor a benntmradt egereket -szerintem- nyugodtan ki is rugdalhatod, és lakhatsz egy töküres lakásban.) A készüléken világít egy piros led, de ez nem zavarja az egereket. Mint ahogy a hangja sem: nyugodtan szambáznak körülötte.Különben meg vigasztaljon a tudat, hogy csak egereid vannak. Lehetnének patkányok is.

#33 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 18:49

Most jutott eszembe, h a legújabb csoda, amit apa vett, vmi kedves állatnak a végterméke, amitõl az egér fél és messze elkerüli azt a környéket, ahol ezt a szagot érzi. Ki kell helyezni, nem mérgezõ, elvileg elriasztja õket, de hogy mennyire hatásos, nem tudom, mert nem rég vettük, esetleg megkérdezem.

#34 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 18:58

Szvsz a kartonra kent ragacs egyszerûségében, hatékonyságában az egyik legtutibb, egy szó mint száz szerintem érdemes megpróbálni. Érdekesség, hogy még annak ellenére is képesek belemenni, hogy ott látják társaik hulláját, vagy látják hogy azok küszködnek a szabadulásért.

#35 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 19:15

Nem olyan rég mesélte az egyik tanárom, hogy amikor kint dolgozott a férje Kubában, akkor Bábolnáról küldött mindenféle irtószert neki.. Csak ezek ringatták mély álomba a kb. 10 cm-es bogárkákat. Szóval hátha jó dolgaik vannak a kis mus musculusok ellen is! :gm:

#36 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 19:56

Natos, ha be mered vetni a ragacsot, en tobbe nem allok szoba Veled. :mad: Az elvefogo egercsapda teljesen jo.

#37 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 20:33

Nálunk is a ragacs vált be legjobban - igaz én nem hagyom szenvedni szegényeket (elég arik tudnak ám lenni a nagy gombszemükkel) hanem amikor megfogta őket a ragacs kapnak egy kis T61-et szívbe...Amikor ideköltöztünk tele voltunk egerekkel, de most a 6 macska mellett nincs egy sem. :D (legalábbis már legalább egy éve nem láttam egeret)Szerintem jó a befőttesüveg-dió kombináció is, mi azzal is fogtunk egeret, igaz egyszerre csak egyet.Mérget nem adnék neki, mert nem pusztul el azonnal - csak órák múlva - addig elmegy a zabba, beledöglik, aztán majd nézhetsz amikor botulizmust kapnak a lovaid :( Inkább ne. Arról nem is szólva, ha pl. Szada kutya kihalássza a halott egérkét a zabból, akkor majd őt is kezeltetheted kumarin-mérgezéssel. Szóval mérget ne!

Uh....Na, akkor még egy hülye kérdés: a macska mikortól tud egerészni? Mármint ha hozok mégis egy kölyökmacskát, és optimális esetben az életben is marad a kutyáktól, akkor mikor lendül akcióba? Egyáltalán, ha addig anyja nem tanította, megtanul magától egerészni? Bocs, tudom, hogy baromságot kérdek, de az én életemben eddig a macska csak hangulati elem volt, vagy tetem a kutyám szájában.

Van elajándékozandó kiscicánk :D Már csak 4 :D 5 kutya + a gyerek :gm: társaságában nőttek fel, a kertben, és az anyjuk tuti jó egerész. Katalin napra kaphatsz egyet :)

Edited by lisawica, 2006 november 8. - 21:13.


#38 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 20:44

Akartam javasolni prózaian hogy óránként rá kell nézni a ragacsra és a benneragadt egérkéket agyon köll ütni. (Érzékenyebb lelkû és éjszaka aludni óhajtó Natosok esetleg éjszakára föl is vehetik a ragacsot és rakhatnak ki helyette kuglófot; hogy senki ne kapálódzzon a ragasztóban estétõl reggelig.) Erre jön itt Lisa a T61-el. Én meg vizuális vagyok. :dev: Monddsza, amíg sok egeretek volt; állandóan ott állt a ragacs mellett a csõretöltött fecskendõ? :)

#39 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 20:48

Én úgy tudom,h nem döglenek bele a zabba.Legalábbis a patkány elbújik,mielõtt kinyúvad.A ragacsos szerintem a legszemetebb dolog a világon,mert nem azonnal pusztítja el,hanem szerencsétlen vergõdik még ki tudja meddig.Nálunk 3 macska van most, nem láttam még egeret.Bár igazán akkor látszódik majd,ha nagyon hideg lesz.kjudy ötlete is nagyon imponáló,erre én is kíváncsi vagyok.Patkány ellen hatásos vajon?

#40 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 20:56

Monddsza, amíg sok egeretek volt; állandóan ott állt a ragacs mellett a csõretöltött fecskendõ? :)

Igen :D :kv: Akkor még nem volt gyerkõc a háznál, úgyhogy nyugodtan elõl lehetett hagyni. És hallja az ember, (éccaka is) ha beleragad az egér, mert szegény visít meg kapálózik :(

Én úgy tudom,h nem döglenek bele a zabba.Legalábbis a patkány elbújik,mielõtt kinyúvad.

Sajnos láttam már ilyet. Lehet, hogy éppen oda bújik, nem tudom, de beledöglik...

A ragacsos szerintem a legszemetebb dolog a világon,mert nem azonnal pusztítja el,hanem szerencsétlen vergõdik még ki tudja meddig.

A patkányméreg se jobb, szépen, órák alatt elvérzik befele, biztos szenved akkor is.Régen üvegcseréppel keverték a patkánymérget, akkor gyorsabban elvérzett (kutyát is láttam már akit így tettek el láb alól :()