Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasíjászat


  • Please log in to reply
965 válasz a témához

#41 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 8:30

De, komolyabbra fordítva, ha nem is a tapasztalatokról, de az élményrõl, elsõ benyomásokról megoszthatod a gondolataidat.

#42 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 8:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Huby: De, komolyabbra fordítva, ha nem is a tapasztalatokról, de az élményrõl, elsõ benyomásokról megoszthatod a gondolataidat. [/QUOTE]Hova gondolsz? Ez nem egy ilyen fórum.Itt gyerekek is vannak! :D :D :D

#43 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 9:01

Látom már, jönnek a korhatáros topic-ok.. : Posted Image

#44 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 16:05

Sziasztok !Hagyományos kápás nyerget készítek és az ülõfelület alá a két kápa közé kifeszítve nyers marhabõrt kellene tennem. Kéne, de nem tudok ilyesmit sehol sem beszerezni. Megtennétek, hogy megírjátok ha olyan ismerõsötök akinek van ilyen? Az is megfelel marhát vág valaki és szól nekem, hogy vigyem el a bõrét, mert szívesen elmegyek érte. Esetleg tímárok, szûcsök telefonszáma is jól jöhet, akik egy-egy kikészítésnél elszakadt darabot odaadnak. Nem kell nagy darab, elég egy fél lábtörlõnyi, de ha a szemétbe dobnák (mert veszélyes hulladéknak minõsül a bõr!!!) akkor elviszem az egészet ha kell. Elõre is köszi !Petya

#45 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 20:16

Petya!Kapható ilyen bõr, holnap elküldöm magánban az elérhetõségét.A teljes vastagságú marhabõr nem jó egyébként arra amire akarod használni. :D

#46 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 21:07

Errõl Démon (úgy is mint Szent Zsófia Posted Image ) tudna mesélni - neki összetörte egy nyergét a túl vastag farbõr :D

#47 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 21:18

Simán.Egy teljes vastagságú nyersbõr akkorát szorít mire megszárad, hogy Fekete László csak leshetne mellette. :D

#48 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 22:11

Köszi RC!Királyságos :)Bár ígértek egy frissen fejtett marhabõrt, de úgy tudom, hogy vakarni, de leginkább hasítani kéne, hogy jó legyen. Várom az elérhetõséget és akkor inkább készen rendelek. A váz gyönyörû lett egyébként, és úgy, de úgy passzol a lovamra...Lámpástól kaptam egy íjásznyerget mintának, de az csak egy pengevékony területen illeszkedett, szerintem arab lóra készült. Szép nyereg egyébként és adott jópár hasznos ötletet.RC várom a magánüzit!sms is jöhet: 06 20 5398182Petya

#49 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 25. - 10:15

Sziasztok !Tudtok olyan weboldalt ahol õsmagyar, türk, szkíta, hun, vagy mongol íj készítésének a leírása található?Õsmagyar alapokon nyugvó, de saját elképzeléseim szerint továbbfejlesztett nyergem már 95%ban kész. Ugyan ezt az utat szeretném az íjjal is végigjárni. Remélem tudtok segíteni egy link erejéig.Elõre is köszi !P.

#50 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 25. - 18:37

Vagy még: [url="http://"http://www.ijasz.lap.hu"]www.ijasz.lap.hu[/url] Ezeni s sok hasznos dolog van

#51 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 25. - 21:02

[url="http://"http://www.atarn.org"]www.atarn.org[/url][url="http://"http://www.koreanarchery.org"]www.koreanarchery.org[/url]

#52 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 30. - 9:36

Sze mindenkinek! A lovasíjászatot és alapjaitVaga Sándor Révkomáromtól (SVK) nem messze található Kabátfalun lehet elsajátítani.Lovak,lovasíjászpálya,jó levegõ-környezet,jurta...Edzõtábor most volt,de lehet jönni bármikor.

#53 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 30. - 9:42

Petya.Varga Sándor is csinál nyergeket, úgyhogy van bõr is ha akarsz eljössz.A cím itt van fölötte.

#54 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 30. - 11:34

Hali!Gödöllön az Árpádvére lovasklubban is fõként ilyesmivel foglalkoznak.Mármint lovasijász bulikkal és asszem szeptember3. szombatján lesz megint verseny is.Tavaly én is ott meresztettem a szememet..

#55 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 27. - 17:15

Sajnos nem tudtam elmenni az õszi lovasíjász (Kassai) versenyre, de hallottam hogy változtak a szabályok.Esetleg ha volt valaki a fórumról, és megosztaná a látottakat és a hallottakat, szívesen elolvasnám.

#56 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 7:52

Barefoot![url="http://"http://w3.enternet.hu/dondon/mongol.htm"]http://w3.enternet.hu/dondon/mongol.htm[/url]

#57 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 8:15

A verseny eredményeit sikerült megszereznem:Az I. Lovasíjász Világkupa szeptemberi fordulójának összesített eredményei:2004. szeptember 18.1. Kassai Lajos H Kassai kán 219,022. Macsinga József H Kassai kán 141,923. Papp Sándor H Horváth kán 136,264. Kun Gergõ H Horváth kán 128,07 5. Friedrich Erika H Kassai kán 123,736. Varga Zsuzsa H Kassai kán 122,897. Bíró Gábor SK Bíró kán 122,078. Ujj Kristóf H Kassai kán 121,039. Endzsel Zsolt H Kassai kán 117,8210. Vermes István SK Kassai kán 117,6211. Juhász Péter SK Bíró kán 115,0512. Petraskó Tamás H Petraskó kán 113,6013. Baráth János SK Bíró kán 110,1514. Dr. Jancsó Gábor H Kassai kán 102,3415. Borsos Róbert H Petraskó kán 102,0016. Czuczi Zoltán H Horváth kán 100,0517. Szmrecsány Márton H Horváth kán 99,5418. Friedrich István H Kassai kán 96,9519. Kelkó Renáta SK Bíró kán 95,5520. Kun Attila H Horváth kán 94,0121. Németh Attila H Kassai kán 90,8622. Kovács Ferenc H Horváth kán 90,5023. Daróczi Dániel H Kassai kán 89,9324. Bíró Balázs SK Bíró kán 86,2125. Piros Sándor H Petraskó kán 86,0026.-27. Csete János H Horváth kán 84,9026.-27. Nagy Attila H Petraskó kán 84,9028. Kiss Károly H Horváth kán 81,1329. ifj. Zerinváry Szilárd H Horváth kán 80,1730. Bene Sándor H Horváth kán 80,0831. Szõke Zsigmond H Horváth kán 79,1832. Csendes József H Horváth kán 78,3033. Bank Zsolt H Kassai kán 76,8434. Horváth Zoltán SK Bíró kán 72,5635. Balogh Péter H Horváth kán 72,4436. Cserna Márton H Horváth kán 72,1037. Galgóczy Gáspár H Kassai kán 72,0238. Zerinváry Dóra H Horváth kán 71,28összesen 74-en szerepelnek a listában ....

#58 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 8:22

Látjátok, Artin, errõl a Kun Attiláról beszélte, aki a 20. helyen áll

#59 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 22:41

Olvastam ezt a cikket az ATARN-on korábban. Sok érdekeset ír, de ami talán a legjobban megfogott, az a csomó, amivel a hurkot kötik a húr végére. Zseniális. Meg szép is mellesleg Posted Image A rajzon nem látszik, de kipróbáltam és ez egy távtartós csomó! Nem szorul meg az íjszarv oldalán.

#60 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 30. - 8:28

Másod ... vagy sokadik kézbõl!Forrás:Hortsin T. lovasíjász fórumÚj szabályokMaga a pálya nem változott, sem méreteit, sem pontértékeit tekintve, de több lett a futam szintideje, ez mostantól 17 mp.Mivel a megtakarított másodpercek hozzáadódnak a lõtt pontokhoz, ebbõl az következik, hogy mindenki kap ajándékba 9 pontot.Az elérhetõ fokozatok is bõvültek és részben megváltozott a nevük is a következok szerint:Tanuló fokozatok:1. tanuló fokozat 30-60 pont között, kék kaftán2. tanuló fokozat 60-90 pont között, zöld kaftán3. tanuló fokozat 90-120 pont között, bordó kaftánHaladó fokozatok: (ezeket korábban mesterfoknak nevezték)1. haladó fokozat 120-150 pont között, fekete kaftán2. haladó fokozat 150-180 pont között, vörös kaftán3. haladó fokozat 180-210 pont között, sárga kaftánMester fokozatok:1. mester fokozat 210-240 pont között2. mester fokozat 240-270 pont között3. mester fokozat 270-300 pont közöttA többi mesterfok a fentiekbol következöen folytatódhat felfelé.A kaftán szine megegyezik a tanuló fokozatok színeivel, csak a szabása más.A vizsgarendszer változása, hogy kell vizsgát tenni íjászatból, lovaglásból és íjászatból és lovaglásból együtt is, ezzel téve kerek egységgé a rendszert.Régi:A Kassai-féle lovasíjász-verseny szabályai:A verseny 3×3 futamból áll.A startvonal és a célvonal által behatárolt pályaszakaszt vágtában kell megtenni. (Kilépés esetén a futam érvénytelen!).Egy futam ideje 16 mp. Találat hiánya és idõtúllépés esetén a futam érvénytelen.A futamidõ és a lefutott idõ különbsége a pontértéket növeliAz egyes lõlap az elsõ lõoszlop elõtt lõhetõA kettes lõlap az elsõ és a második lõoszlop között lõhetõA hármas lõlap a második lõoszlop elhagyása után lõhetõ.A lõlapok színe fehér-fekete-fehér.A lõlapok középpontjának magassága a vágta síkjától 2 m.A versenyen kizárólag magyar íj használható (merevszarvú reflexíj)Az íjon a göb kivételével semmilyen segédeszköz nem használható

#61 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 30. - 13:38

A szabályrendszernek a megváltozott része már régi formájában sem tetszett, az új sem lett jobb. [ Október 11, 2004, 14:22: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#62 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 4. - 12:35

Ezt a pontrendszert nem értem, nem is szeretném. Én csak íjászkodom. [ Október 11, 2004, 14:23: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#63 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 5. - 9:43

Aki ki szeretné próbálni a Lovasíjászatot vagy csak megtekinteni az Szombat délelöttönként megteheti a Zablakert lovasiskolában Tahiban..... [ Október 11, 2004, 14:24: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#64 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 8:44

(töröltem az elejét, mert a bekezdés elõzménye törölve lett, így ez jelentését vesztette)Én is tudom, és el is ismerem, hogy õ profi, sõt az én kedvemet sem vette el. Iletve attól már igen, hogy a közeljövõben vizsghát tegyek és induljak a versenyein. Maradok addig az olyan versenyeknél ahova lehet menni vizsga nélkül is.Én elismerem hogy õ ezt profin akarja csinálni, de õ nem ismeri el, hogy én viszont csak amatõr szinten a magam szórakozására és kismérvû fejlõdésére szeretném (nem személyeskedve persze, hisz õ sem ismer engem). Nem értem miért nem lehet a bajnokságon kívûl indulni ezeken a versenyeken. Én nem akarok hivatalos listán lenni, nem teszem a nagyot, amíg nem vagyok azon a szinten. Azeghagyom azoknak, akik érdemesek rá, vanna szép számmal. Viszont ezek a versenyek igen alkalmasak fejlõdésre. Nem akarok én nála indulni, viszont vannak más helyszínek, ahova szívesen mennék (és talán szívesen is látnának, ha nem lenne ez a szabály, hogy csak papírral.Én azt is megértem, hogy a biztonságot is szolgálja a papír, hisz balesetveszélyes is lehet, ha valaki csak úgy elmegy, anélkül hogy pl lovagolni tudna, de miért nem lehet ennek eldöntését a helyszín szervezõjére bízni?Na mindegy nem válthatok én se világot :D , így nem is erõltetem részemrõl tovább a dolgot. Ebbe az írásba is bele lehet kötni (remélem lesz is aki megteszi, hisz abból okul az ember), de még mindig csak 1 véleményként írtam. [ Október 11, 2004, 21:56: Az üzenetet átszerkesztette: Artin ]

#65 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 12:23

Az Mwe versenyein el lehet indulni versenyen kívül is. Benevezel és lebírálnak csak nem számít sehová. Látszólag felesleges, de természetesen nem az. Lehet gyakorolni a drukkot, a lónak a versenyen való megjelenést, meg lehet mutatni amit tudsz a közönségnek kockázat nélkül. (Meg legalább úgy néz ki, hogy van bõven versenyzõ! :D )

#66 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 17:58

Én is errõl beszélek. De ezt itt nem lehet megtenni. Pedig mi így aztán tényleg járnánk versenyre. Ráadásul még arra is jó lenne, hogy összemérjük az erõnket, csak nem kerülnénk fel a hivatalos listára.Ez van. Ha ez a helyzet enyhülne szerintem jóval többeket lehetne látni az évente kétszer megrendezsére kerülõ versenyeken.

#67 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 9:09

Régi szabályok!!!A Kassai-féle lovasíjász-verseny szabályai:A verseny 3×3 futamból áll.A startvonal és a célvonal által behatárolt pályaszakaszt vágtában kellmegtenni. (Kilépés esetén a futam érvénytelen!).Egy futam ideje 16 mp. Találat hiánya és idõtúllépés esetén a futamérvénytelen.A futamidõ és a lefutott idõ különbsége a pontértéket növeliAz egyes lõlap az elsõ lõoszlop elõtt lõhetõA kettes lõlap az elsõ és a második lõoszlop között lõhetõA hármas lõlap a második lõoszlop elhagyása után lõhetõ.A lõlapok színe fehér-fekete-fehér.A lõlapok középpontjának magassága a vágta síkjától 2 m.A versenyen kizárólag magyar íj használható (merevszarvú reflexíj)Az íjon a göb kivételével semmilyen segédeszköz nem használhatóNem olvastam sehol, hogy csak "vizsgázott" emberek indulhatnak a versenyen.Szerintem bárki indulhat, az lehet, hogy a Kassai már nem adja a nevét csak a nála bizonyított emberekhez.A veresenyek több helyszínen zajlanak, akinek nem szimpatikus Kaposmérõ az még 3-4 hely közül választhat.A Kassai valóban mûködtet egy lovasíjász iskolát, ami nagyon kemény szerintem, viszont nagyon sikeres.Ha megvizsgáljuk a korábbi években induló személyeket nagyon érdekes dolgokat lehet fölfedezni. Általában akik eredménytelenek a versenyeken azokból lesznek a kritikusok, olyat szeretnék már látni, hogy indul valaki sikeresés utánna jól megbírálja az egészet.A problémák fõ oka, hogy nem merjük (vagy nem akarjuk) kimondani, hogy vannak sportoló-lovasíjászok és vannak hagyományõrzõ-lovasíjászok. Persze mûvelhetjük a kettõt együtt is.Ha nem akarom sportként mûvelni attól még lehetek jó ember, nem kell szidni a sportolókat.

#68 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 9:23

Bocs RC, de 4.8 MB becsomagolva, és visszajött.Majd keresünk más módot.Szerintem ismered te ezt a csoportot, egy vadnyugati postakocsi és néhány westernlovas.Valami kaszkadõr produkcióként hírdetik és járják az országot.Nos az elõadás egyik eleme amikor az indiánnak öltözött lovas, zabla nélkül sima kötõszárral vágtázik egy szerintem bárányszõrrel letakart angol nyeregben, és nyilakat lõ ki az íjából.Nem biztos, hogy ez egy nagy íjász teljesítmény, de az említett körülmények között .....és talán ami a legfontosabb még jól is érezte magát az ember.

#69 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 10:55

Lámpás! Nem hinném, hogy szídnánk itt a sportolókat. Részmerõl semmiképp sem annak van szánva amit írtam eddig. Én is szívesen csinálnám komolyabban, de erre egyenlõre nincs lehetõségem (bár Kassai szintjére nem fogok ráhajtani).Szerintem minden sportoló lovasíjász egyben egy picit hagyományörzõ is.Sajnos a legtöbb helyszínen kimondottan nem engedik indulni a vizsga nélkülieket, sõt ahol eddig engedték, most már õk sem tehetik tudtommal.Pedig Kassai versenyen hivatalosan csak õk:Kassai Lajos: Lovasíjászat címû könyvének 31. oldalán található 4. bekezdés:
idézet:
Vizsgázni csak a völgyben lehet, a tanítvány által kiválasztott lóval, versenyen csak sikeres vizsga után lehet indulni. [/QUOTE]Az is lehet hogy elég lenne, ha a vizsgát máshol (a többi kagánnál) is le lehetne tenni.

#70 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 15:39

Artin!Milyen többi kagánnál? Országonként egy kagán lehet. Akikre gondolsz szerintem azok a kánok.Valószínûleg sokan nincsenek tisztában az új szabályokkal. Én sem teljesen, mert még nem láttam leírva pedig jó lenne. Ha van valakinek digitális formában örülnék neki ha elküldené. [ Október 11, 2004, 14:33: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#71 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 15:59

idézet:
Eredeti szerzõ: dzsigit: Artin!Milyen többi kagánnál? Országonként egy kagán lehet. Akikre gondolsz szerintem azok a kánok. [/QUOTE]Igaz, elnézést, felületes voltam. Légyszi tudjátok be betegségemnek. Posted Image Bíró Gábor milyen "tisztséget" visel? Õs is kán, vagy õ a felvidéki kagán? Ez kérdés, mert tényleg nem tudom, és végülis az õ területe tudtommal már nem Magyarország (hivalalosan...).

#72 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 16:01

A szlovákiai kagán most Vermes István. Bíró Gábor volt elõtte, de sok vita volt róla és most István lett egy évre.

#73 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 17:06

Lámpás !
idézet:
Szerintem ismered te ezt a csoportot, egy vadnyugati postakocsi és néhány westernlovas.Valami kaszkadõr produkcióként hírdetik és járják az országot.[/QUOTE]Azok Mescalék szerintem !P.

#74 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 8:07

idézet:
Sajnos a legtöbb helyszínen kimondottan nem engedik indulni a vizsga nélkülieket, sõt ahol eddig engedték, most már õk sem tehetik tudtommal. [/QUOTE]Na errõl nem tudok semmit?!!Jó lenne valaki a tûz mellõl, és pontos információkkal látna el bennünket.

#75 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 8:13

Tényleg eldöntik, ki a kán, ki a kagán?Magyar Gábort, aki Magyarhon szerintem legnevesebb, legnagyobb nomádja, kérdezték elõtte, vagy nem akarták megnevettetni?Kassai Kagán? :D :D :D

#76 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 8:16

Kun Petirõl nem is beszélve, aki nem csak messzirõl ugatja ezeket a dolgokat.Na de ovizzunk, igazatok van.

#77 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 8:32

Nem egyértelmûen fikázni akarom a dolgokat, csak sokminden kicsit zavaros nekem ezzel kapcsolatban.Így látatlanban: Lajosunk sámándobot is ver nemde?Valami normális nomádéletet kellene Mo.-n létrehozni, egymást segíteni, mint ahogy kezd kialakulni (pl. ahogy múlt héten is volt, valaki hívott, mert pusztai lovat keresett), szóval ez a istenkagánimage szerintem egy baromság, lóról, tevérõl, jakról, meg ezekre épülõ életvitelrõl kéne hogy szóljon a dolog. Persze egyszer lehet, hogy csinálok lovasíjászpályát, aztán kicsit több kancatejjel a gyomromban végigfosom.

#78 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 11:21

Mongol!Csináltam már dobokat, pontosabban indián dobokat, de nem nagyon értek hozzá. Tudsz esetleg nekem ebben segíteni?

#79 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 11:34

Sajna, ismerõsöm sincs, erõs a gyanúm, hogy Te elõbbre vagy ebben.Ha keresõvel sem találsz, akkor pasz.

#80 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 12:08

Topy!Elõre jelzem, hogy sem Kassai sem pedig Magyar Gábor nem a barátaim, de nem hiszem, hogy lévén téged nem ismerünk, hitelesen titulálhatnád bármelyiket annak aminek tetted! Mindkettõnek neve van a maga területén amit megszerzett valahogy. Rólad viszont csak annyit tudunk amit az adataidnál olvashatunk.Kassait fikázni, fikázni hagyni a paci.hu-n elég ártalmas dolog szerintem. Javallanék egy kis takarítást! :D