Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lómenhely Mátracserpusztán


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
8847 válasz a témához

#41 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 28. - 11:37

Riogassatok bátran! :kocc:

Hozzászólás megtekintése

GRRRRAAAHHHH.... KKLLLRRGHHHHSSTTTTTRRR........... CSRRGGGHSSKkrrjjjjjjjjhhhlssstrrrejjjahhhhhhsrrr......

#42 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 28. - 12:14

Megnéztem a képeidet, nagyon tetszenek. :yeah: ( -nem vagyok szakember, de biztosan tehetséges vagy, amibõl még akármi is kijöhet)Elolvastam a topicot, értem már, hogy lesznek ott lovak meg lovagoltatás és féltetõ, meg embered ...... , de mitõl lesz ez lómenhely?Lehet, hogy félre értettem valamit, vagy többet kellne tudnom rólad.Eddig nekem csak az jött ár, hogy veszel egy tanyát és próbálsz ott élni, ami szerintem is nagyszerû dolog.

#43 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 28. - 12:30

Lámpás, attól lesz lómenhely, hogy elsõsorban öreg, beteg, ilyen-olyan módon vágó elõl kimenekített lovakat fog befogadni, a többi tevékenység csak amolyan "kiegészítés" lesz, hogy legyen élet, és minél több ember megismerhesse a tanyát. ;) De teljesen igazad van, az kiment a fejembõl, hogy ha valaki nem ismeri az elõzményeket, akkor nem egészen egyértelmû, hogy mirõl is szól ez az egész. Most rohanok, de ha lesz egy kis idõm, kijavítom a kezdõszöveget úgy, hogy annak is nyilvánvaló legyen, aki elõször téved ide. :) Köszi, hogy rákérdeztél! :kocc:PF, azért ez már túlzás. :eek: :hupp: :huh: De jól csinálod. :D :dev:

#44 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 29. - 11:03

SziasztokMost olvastam végig ezt a topicot. És én is teljes szívembõl remélem hogy sikerülni fog. :kir: (Én is ilyet szeretnék majd nyitni csak án elhanyagolt ,éheztettet, magárahagyott állatoknak szeretnék otthont nyújtani.De nem csak lovaknak hanem mindenféle háztáji jószágnak(ló, szarvasmarha,kecske,bárány stb))Ha tudok én is szívesen segítek!És légy kitartó! :) :D

#45 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 29. - 11:35

Már csak az elhanyagolt, éheztetett, magárahagyott embereknek kell valamit találni. :)Látom, senki nem akar rajtam segíteni... :)

Edited by Ernest, 2006 január 30. - 7:52.


#46 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 15:43

Teljes szívembõl kívánom hogy minden elképzeléseid szerint alakuljon. :ang: Minden tiszteletem a tiéd.

#47 Ördögfióka

Ördögfióka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 15:48

Rosi! Tudod már a leendõ birodalom címét? Vagy hogy a tanyavilág mely részén van?Csak szeretném tudni, milyen környékre kerültök. :) :dev:

#48 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 16:00

Rosinante,Sok sikert és kitartást kívánok!

Edited by Pluto, 2006 január 30. - 16:00.


#49 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 15:24

És akkor ez a gyakorlatban hogy lesz, pl. van 1 lovam, vmi miatt "vágóérett" lesz, de nem adom vágóra, inkább elviszem a menhelyre (vagyis gyakorlatilag ingyen eladom Neked), és akkor Te tartod, ápolgatod, míg természetes úton el nem pusztul, az Alapítvány és a saját pénzedbõl? Vagy elõtte kérelmeznem kell, hogy bevegye a menhely, és fizetek érte?És max. milyen létszámú lehet az állomány, mert a 6 hektár legelõ így elsõre jól hangzik, de kb. 6 lónak ideális. lehetnek többen is, csak akkor 1 idõ után már nem lesz mit enniük. Szóval tele vagyok aggodalommal. :D Ja, meg még az érdekelne, hogy a Gumiék milyen zenét jáccanak. :kocc: És hogy lesz-e vmi megnyitóünnepség-szerû dolog. :D Hát, most így ennyi

#50 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 15:35

Ha Rosi ügyesen pihenteti a legelõt (szakaszos legeltetés), szerintem eltart az a 6 hektár 8-10 lovacskát is. Fõleg, ha közben szénázgathatnak is egy kicsit.

#51 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 15:21

Rosi, már pihenteted a legelõt???

#52 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 15:43

Rosi!Balástya nagyon jó választás! A tanya még jobb választás! Városi létemre éltem néhány évvel ezelõtt tanyán a közleben és a mai napig nem tudom eldönteni, hogy jó döntés volt-e elköltözni több fizetésért (azaz fizetésért).beugrunk, megnézünk, ügyes légy! csak azoknak van ellenszurkolója, akik tesznek valamit!üdv kikinda

#53 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 16:55

Tényleg! Valamit halad a szekér elõrefelé? Mesélj, Rozikám!

#54 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 13:26

Tényleg! Valamit halad a szekér elõrefelé? Mesélj, Rozikám!

Hozzászólás megtekintése

Igen - igen :) Várjuk a fejleményeket :ang: :D

#55 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:06

A fejleményeket én is várom :( - vasárnap lementünk az õsökkel, hogy a megbeszéltek szerint lefoglalózzuk a tanyát, erre kiderült, hogy a tulajdonos néni agyát kimosták a gyerekei, és jól megkötötték a kezét, bár semmi közük az egészhez. :( Úgyhogy most ott tartunk, hogy a néni a saját tulajdona ügyében nem mer lépni semmit, egy nyikkot sem mondhat, ha nincs ott a 3 hülye kölyke meg egy ügyvéd - undorító az egész. Egyébként a néni is ki van bukva, ott sirdogált szerencsétlen. Azt üzenték, hogy jövõ vasárnap kegyeskednek nyilatkozni, addig is inkább keresgélek tovább, már a fene sem tudja, mi lesz ebbõl. :rolleyes:

#56 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:08

Khmmm... Jóból is megárt a sok. :D

Edited by Rosinante, 2006 február 8. - 18:10.


#57 Ördögfióka

Ördögfióka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 19:40

ÓÓÓjajj! Kicsit szebb hírekre számítottunk... :( (Az emberi kapzsiság elért Balástyára is :confused: )

#58 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 19:41

Semmi baj! Keress tovább, Rosi! Ne add fel!

#59 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 20:21

Ó :( Renmélem a 3 gyermek + egy ügyvéd nem rajtad akar meggazdagodni.... Nevetséges :(

#60 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 21:08

Sajnos van ilyen.A szomszédunkban van egy üres telek (embermagas dzsidzsával), amikor ideköltöztünk elkezdtünk nyomozni kié-mié, eladó-e.Meglett a tulajdonos azt mondta hogy 400000 és ideadjaa.Meghánytuk vetettük a dolgot és mikor szóltunk hogy kéne akkor már 1000000 volt.Ennyiért már lakható paraszházat adnak felénk, így részünkrõl annyiban is maradt.

#61 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 21:23

Ja, mindenesetre drukkolok hogy összejöjjön.

#62 bigblue

bigblue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 398 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 7:27

Rosinante, a jogász ismerõsöm ajánlata továbbra is áll, mármint hogy kicsit "ösztönözze" õket.

#63 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 7:35

Nem szerettem volna ennek saját topicot nyitni, hát ideírom.Nagyon aktuális a téma: ki hova szánja az 1% adóját?Hát én Rosinak szeretném felajánlani. Tudom, hogy ez idén lehetetlen, hiszen tudomásom szerint csak 3 éve mûködõ alapítványoknak lehet adni, de biztos, hogy van valaki közöttetek, aki tud mégis valami megoldást, hogy milyen úton-módon lehetne ezt mégis kivitelezni.

#64 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 9:10

Szegény néni azóta is ott ül, összekötözött kezekkel, a széken sírdogálva. Úgyhogy én az adóm 1%-át a néni kiszabadítására ajánlom! :D

#65 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 9:58

Az a te magánügyed, hogy mit kezdesz az 1%-kal- Én ennél komolyabb segítségre számítottam. :mad:

#66 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 11:57

Tudod, mi a komolyabb segítség? Kiszámolod, mennyi az adód 1%-a, és elutalod a Rosi által megadott számlaszámra. (lehet haragos piros fejjel is , meg nélküle is :) )

#67 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 12:05

Már kiszámoltam. Nem kis összeg. Ezért gondoltam arra, hogy Rosi hasznát vehetné. Sajnos zsebbõl nem tudok ennyit kivágni, hogy aztán utaljam Rosi számlájára. De ha már van ez a lehetõség, hogy a befizett adóm 1%-áról szabadon döntsek, akkor rá gondoltam.Nincs harag. :) Csak a jószándék vezérelt.

#68 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 12:38

Isten orizz, hogy ramsussek az ellendrukker cimet ismet, de ha semmikepp nem fogod tudni Rosinantenak utalni es veszni hagyni sem akarod, akkor van mar lomenhely Orbottyanban (topikjuk is van itt), es ok mar jogosultak az egy szazalekokra. Udv,meggyesjav oka: eliras.

Edited by meggyes, 2006 február 9. - 12:38.


#69 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 13:04

Köszi meggyes a tippet. Veszni nem szeretném hagyni. Elsõsorban Rozinak szántam, de ha nincs semmiféle megoldás, akkor valami hasonló lehetõséget fogok választani.

#70 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 13:08

Egyebkent csak ugy tudod max elutalni Neki, hogy keresel egy alapitvanyt vagy egyesuletet, aki jogosult ra es aki utana targyi adomany formajaban (magyaran pl takarmany, felszereles, de semmikepp nem kp) oda tudja adni Rosinak. Maskepp sajnos tudtommal nem megy (ellenben ha valakinek van tippje, azt mi is szivesen vesszuk :D), mi is vegigzongoraztunk mindent, ugyanis egy APEH-rendelet miatt a mi egyesuletunk sem kaphat iden egy szazalekot.

Edited by meggyes, 2006 február 9. - 13:08.


#71 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 20:03

Lehet hogy tudok egy helyet, csak azért mert tényleg tetszenek a képeid.Ha érdekes lehet Fejér megyében, autópálya ~5km Szfvár 10 ~km.A tanya lepusztult, viszont van egy lótartó szomszéd akivel sz_tem nagyon nagyon ki lehet jönni.

#72 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 15:37

Nem rossz ötlet, hogy alapítványt lehetne létrehozni. Így nem csak az 1%-ot (a késõbbiekben), hanem bármikor bármennyi összeget "legálisan" az alapítvány számlájára utalhat bárki. És "hivatalos" támogatót is könnyebb úgy szerezni.

#73 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 17:27

Isten orizz, hogy ramsussek az ellendrukker cimet ismet, de ha semmikepp nem fogod tudni Rosinantenak utalni es veszni hagyni sem akarod, akkor van mar lomenhely Orbottyanban (topikjuk is van itt), es ok mar jogosultak az egy szazalekokra. Udv,meggyesjav oka: eliras.

Hozzászólás megtekintése

Meggyes, én szerintem etikátlan ha ebben a topikban egy másik menhelyet említesz!Írd meg magánban.Én ki is mondom "ellendrukker" vagy.Csapos

#74 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 17:35

Csapos, tök jó, hogy ennyire ismered a helyzetet :mad:(Az adó 1%-át sajna Rosinanténak még egy darabig nem lehet utalni...)

#75 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 17:58

Csapos, tök jó, hogy ennyire ismered a helyzetet :mad:(Az adó 1%-át sajna Rosinanténak még egy darabig nem lehet utalni...)

Hozzászólás megtekintése

Nem is ez volt az amin kiakadtam, hanem,amit már fentebb is említettem. :mad: A magánra való utalást pedig Meggyes biztos érteni fogja.Azon kívül pedig meg kell hogy cáfoljalak, ha hiszitek ha nem, ismerem a helyzetet.

#76 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 20:11

Csapos, tök jó, hogy ennyire ismered a helyzetet :mad:(Az adó 1%-át sajna Rosinanténak még egy darabig nem lehet utalni...)

Hozzászólás megtekintése

Nem is ez volt az amin kiakadtam, hanem,amit már fentebb is említettem. :mad: A magánra való utalást pedig Meggyes biztos érteni fogja.Azon kívül pedig meg kell hogy cáfoljalak, ha hiszitek ha nem, ismerem a helyzetet.

Hozzászólás megtekintése

Ha mar ellensegnek lettem kikialtva, hat kivanom Rosinantenak, hogy nalam nagyobb ellendrukkere es ellensege sose legyen.

#77 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 20:17

Nem zrít akarok, hanem véleményt mondtam.Béke!Menjünk sörözni :kocc:

#78 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 20:24

Az en velemenyem valtozatlanul az, hogy ha Rosinante gyujthetne es ugy irtam volna be az Orbottyaniakat, akkor nem kiabalnek, ha megkoveznetek.Viszont Rosi nem gyujthet (az egyetlen alternativat, hogy megis, fent megirtam), igy nem artottam sem neki, sem az ugyenek semmit. Moderatorok! Ezt nyugodtan torolhetitek, mert ez itt OFF. :D

#79 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 11. - 2:32

Jajmár... :( Meggyesnek igaza van, nem elég, hogy még nincs meg az alapítvány, de utána 3 évig úgysem kaphatunk 1 %-ot.Ne öljük egymást, plíííííz. :)

#80 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 11. - 2:35

Lámpás, köszi a tippet, mondjuk ez érdekes, hogy csak a képeim miatt. :) Tudnál írni részleteket is? Az emilcímem andivar@t-online.hu . Köszönöm!