Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

KUTYATÁMADÁS


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
101 válasz a témához

#1 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 15:21

Ma reggel egy bullterrier megtámadta a kancámat - a póráz és szájkosár nélkül 'sétáltatott' kutya, két másik karámon verekedte át magát, majd nekiment az abrakoló lónak, mind a négy lábán s a hasán is megmarta. A kanca áttöte a villanypásztot s menekült amerre látott - a többi ló közben megkötve evett a helyén, egy csikó mozgott szabadon, az öreg kanca 'nevelt fia', Ramszesz. A két ló lerohant a legelõe, majd vissza, ott szedte ki a kutyát a kanca lábai közül a gazdi. A kanca egyik elejérõl leszakadt a szõrös bõr, mintha megnyúzták volna, elszakadt egy artéria is, dõlt a vér. A többi lábán mély harapott sérülések, a hasán gyermektenyényi foltban szintén lenyúzta a bõrt a kutya. Az állatorvos ellátta, fotóztunk, rendõt is hívtunk. A kutyatulajdonos segítõkésznek mutatkozott, az állatorvosi költségeket szóban azonnal felvállalta - abban segítsetek, hogy a többi, az eszmei része hogyan fogható, határozható meg? A kanca nem nagy értékû ló. Nekem, mint sérültnek nem egyszerû hozzám passzolót találni. Neveli az árva csikót, ezért, ha az ég nem szakad le, amíg csak tudom, megmarad, hacsak nem lesznek maradandó fájdalmai. Ha a seb komoly hegesedés nélkül gyógyul, úgy 'teljes értékû' marad a mozgás. A lovakkal végzett munka több mint egy hónapra kiesik, s sajnos a szomszédban sem lakom, de annyival tartozom a kancának, hogy kijárok kötözésre, nem poblémamentes, nem megköthetõ a ló. A neolit cserepek vának egy hétig, szerencsére megértõ a fõnököm S ezek csak a rühes anyagiak, egy eleve félõs, ijedõs, sokat megélt öreg lóról van szó, 18 éves, semmi bitosíték nincs rá, hogyha ezek után terepen kutyával találkozom, nem ugik ki a bõrébõl s szalad világgá. ps. a kutyát gazdája elmondása szeirnt rendszeresen sétáltatja póráz, szájkosár nélkül terepen, el sem tudom képzelni, mi történhet, ha ott boul el az agya. amúgy állítólag rendszeresen jártak a gazdik lovas helyre no, erre varrjatok gombot :-( tanács? vélemény? az ebtulaj végigasszisztálta a mûtétet, s utána is édeklõdött a kanca állapota felõl - talán, remélem, nem csak az elsõ ijedtség diktálta ezt...

#2 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 16:06


vélemény?


Együttérzésem. A magam részérõl csodálkozom, hogy ez megtörténhetett.

#3 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 16:28





az ebtulaj végigasszisztálta a mûtétet, s utána is édeklõdött a kanca állapota felõl - talán, remélem, nem csak az elsõ ijedtség diktálta ezt...



az a hejzet, nekem már tele a köm a hüje emberekkel, nincs már türelmem :D . én végig asszisztáltam volna a tulaj mûtéttyét.

#4 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 16:44

A kutya állat. Az állat idõzített bomba...melynek az idõzítése ismeretlen. Ami megtörténhet, az meg is történik.

#5 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 18:35

Csak állatorvosi zárójelentés alapján tudod elindítani kártérítési igényed.

#6 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 19:52

Sajnálom a lovat. Én is csodálkozom az eseten.Több mint 20 éve van bullterrierem,lovas helyeken dolgoztam úgy,hogy a kutyák velem voltak,soha gond nem volt. Elsõ körben az állatorvosi papírokkal menj be a helyileg illetékes jegyzõhöz és kérd,hogy nyilvánítsák veszélyessé a kutyát.Attól kezdve kizárólag pórázon,szájkosárral hozhatja ki közterületre,tehát másban már nem tehet kárt.Érdeklõdj a környéken,hogy a kutya támadott-e már meg esetleg más állatot.Ha igen,azt is jelezheted a jegyzõnek.

#7 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 22:10

Én inkább a lovon csodálkozom, hogy nem védte meg magát.

#8 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 22:40

csórikám olyan ijedõs,hogy sokszor még attól is bepánikol,hogy megbotlik,vagy ha nyergelésnél másképp emeled a kezed.sok kupecot megjárt,gondolom sokat kapott ló.a rangsorban õ az utolsó,a legromosabb herélt is elveri a kajától,külön kell rá figyelni.mióta a csikót mellé tettük,lett kicsit nyugodtabb,de 'önbizalma' azóta sincs.a mi kutyáinkat már nagyjából megszokta,de ha hirtelen moccannak vagy felugatnak,megrémül.mikor a kutya elkezdte hajtani õket,csak a kancára ment-tán azért mert már elõzõleg sebezte,a csikó ép bõrrel megúszta.a doki azt mondta,mintha tudat alatt is megtalálta volna a leggyengébbet.

#9 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 23:25

Szegénykém :( Hogy van most?

#10 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 23:42

Az állat a magyar kártérítési jog szerint dolog; eszmei kárt nem fogsz tudni érvényesíteni. A te, ezzel kapcsolatos hátrányaidat megpróbálhatod minél jobban forintosítani.

A veszélyesnek nyilvánítást kezdeményezheted a jegyzőnél.
Állatvédelmi törvény 24/A. § (1) Az állatvédelmi hatóság az ebet egyedileg veszélyesnek minősítheti, amennyiben
a) az eb fizikai sérülést okozott, és megvalósulnak a veszélyesnek minősítés e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott feltételei

Na most legjobb tudomásom szerint az "e törvény végrehajtására kiadott jogszabály" még nem született meg, kérdés, hogy a jegyző mit hajlandó így lépni.


Lehet, hogy csak én nem vagyok képben, de homályosíts fel: földrajzilag merrefelé történt ez? Csak hogy hol kell elkezdeni rettegni a bullterrierektől :(

Jobbulást a kancádnak! :ang:

#11 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 23:58

Én inkább a lovon csodálkozom, hogy nem védte meg magát.

Mivel nem köthetõ, külön karámészben abrakol. Reggeli abrakolás volt, többiek megkötve, a két csõdör welsh A külön-külön karámban a saját cimborájával, mellettük a kanca, a csikó szabadon a nagy karámban. Mindegyik elõtt a saját adagja. A legsebezhetõbb a kanca volt, a ragadozó pedig nem hülye és szeret eredményt elérni. A kanca a támadáskor átrohan a többi megkötötthöz, lábai között a kutya (a hasa alatt). Ha szabadon vannak, ledarálják, de megkötve és a szûk helyen ez nem ment. Azért a kuya is megvált fogától. A gazda az utolsó pillanatban tudta megfogni.
A harapásoktól két kisebb artéria nyilt meg. Szerencsére jól tûrte a kötözést, a nyomókötés elállította a vérzést. Az állatovos két órát dolgozott rajta, két nagyobb és két kis varrással. A sima fognyomok a tisztulás miatt nyitva maradtak. Inak nem sérültek láthatóan. Jelenleg is eszik, eddig gyulladás, duzzadás nem lépett fel.

#12 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 9:50

Remélem simán gyógyul és legközelebb az égig rúgja az ilyen támadót.
Lakik egy kutya a közelünkben aki 4 éve húzza maga után az egyik hátsó lábát, mert nem tudta milyen közel merészkedhet egy lóhoz.

csórikám olyan ijedõs,hogy sokszor még attól is bepánikol,hogy megbotlik,vagy ha nyergelésnél másképp emeled a kezed.sok kupecot megjárt,gondolom sokat kapott ló.a rangsorban õ az utolsó,a legromosabb herélt is elveri a kajától,külön kell rá figyelni.mióta a csikót mellé tettük,lett kicsit nyugodtabb,de 'önbizalma' azóta sincs.a mi kutyáinkat már nagyjából megszokta,de ha hirtelen moccannak vagy felugatnak,megrémül.mikor a kutya elkezdte hajtani õket,csak a kancára ment-tán azért mert már elõzõleg sebezte,a csikó ép bõrrel megúszta.a doki azt mondta,mintha tudat alatt is megtalálta volna a leggyengébbet.

Így már érthetõ.

#13 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 11:17

A sima fognyomok a tisztulás miatt nyitva maradtak. Inak nem sérültek láthatóan. Jelenleg is eszik, eddig gyulladás, duzzadás nem lépett fel.

Azért vigyázzatok, figyeljétek a következõ napokban! A kutya fognyoma gyakran eltájogosodik. Valahogy a fog ütötte lyuk sokszor még a fertõtlenítõ kezelések ellenére is befertõzõdik. Nekem ugyan nem lovam, hanem macskám járt így, de az orvos mondta, hogy sajnos ez kutyaharapásnál majdnem mindig így van.

Szerintem is a jegyzõnél kéne kezdeni. A Rendõrségen is be lehet jelenteni, de majdnem biztos, hogy el fogják utasítani a beadványod arra hivatkozva, hogy ez nem minõsül bûncselekménynek. Ha a ló nincs közvetlen életveszélyben, vagy nem vesztette életét az eset kapcsán, akkor nem hajlandóak elindítani sem a nyomozást. :( Közlik veled, hogy szerintük 2-3 hét alatt teljesen fel fog épülni... :rolleyes:

#14 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 11:37

Sajnálom a lovat.
Én is csodálkozom az eseten.Több mint 20 éve van bullterrierem,lovas helyeken dolgoztam úgy,hogy a kutyák velem voltak,soha gond nem volt.
Elsõ körben az állatorvosi papírokkal menj be a helyileg illetékes jegyzõhöz és kérd,hogy nyilvánítsák veszélyessé a kutyát.Attól kezdve kizárólag pórázon,szájkosárral hozhatja ki közterületre,tehát másban már nem tehet kárt.

Bizonyos fajtákat eredetileg is csak pórázon és/vagy szájkosárral vihetnek közterületre. Más kérdés, hogy ezt nem tartják be az emberek.
Itt megint a gazda a hibás. Amennyiben nem képes uralni a kutyája viselkedését és a kitöréseit leállítani, akkor nem engedhetné el soha. :nem:

Edited by Bokorugró, 2012 március 12. - 11:38.


#15 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 11:42

Sajnálattal olvasom, mi történt. Jobbulást a pacinak, sokszor brutálisnak tûnõ sérülésekbõl gyógyulnak fel viszonylag probléma mentesen. Nem tudom az embernek, van-e ebtartói felelõsség biztosítása, meg kéne tudni. Aztán valami igazságügyi szakértõ kéne mert a Te kár meghatározásod nem lesz elegendõ a kártérítéshez. (Hacsak a kár okozó nem hajlandó azt önszántából megfizetni.) Nekem 2 kutya (saját) van a lovak közelében, ha idegen kutya jön a területre elõször velük találkozik. A másik haszna, hogy a lovak megtanulták "kezelni" õket, nem tojnak be azért mert valaki csahol. Ha túl közel megy máris farral fordulnak feléje, ha ez kevés megy a "lórugás". Tudom ez utólag nem segít,de bízom benne, hogy a lovad szépen rendbe jön, és holnap is lesz holnap.

#16 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 11:44

Szerintem sehogy sem engedhetné el, de ez már megint a milettvolnaha kérdésköre. Az ilyen tartson inkább csincsillát.

#17 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 12:07

Kicsit vegyes szemszögbõl látom a témát. Elsõsorban jobbulást a lovadnak, börni! Teljes felépülést! Olyan kutyám van, aki nagytestû, nem-lókompatibilis, kutyaovi-kutyasuli ellenére saját területén annyira domináns, hogy egyetlen más állatot nem tûr el. Ha a telekrõl kiviszem, alap a fojtónyakörv, póráz, szájkosár. Ha eljutunk sétálni, a falun kívüli erdõbe megyünk, egy-két kilométerre a lakott területtõl a szabványfelszerelést lecserélem egy széles, bilétázott bõr nyakörvre, és a 10-15 méteres körzetemben cirkálva közlekedik. Idegen kóborkutyáktól, õzkergetésbõl, nyúlhajtásból visszahívható volt minden eddigi alkalommal. A séta-környékünkön nincs lovas forgalom. Kölyökkorában próbáltam hozzászoktatni a lovakhoz, hogy majdani terepezésekre magammal tudjam vinni. Túlzottan kihozza belõle a vadászt a lovak mozgása, képtelen elfogadni õket útitársnak, idõvel minden esetben megpróbált legalább odakapni, hát nem erõltettem a témát - a lovak érdekében. Most már idõsebb, mérlegel, vigyáz a testi épségére, ettõl függetlenül nem tudom, mit reagálna, ha szembejönne velünk egy lovascsapat. Én vagyok a fõnök, vissza tudom hívni - a kérdés, mikor. Azon kívül, hogy embermentes környezetbe viszem sétálni, egyéb óvintézkedést nem tudok tenni. Nem opció, hogy akkor sose sétálunk, ahogy az sem, hogy mindig gúzsba kötve viszem mindenhova. Hol a mindenkinek-jó megoldás?

#18 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 12:13

Szerintem az a jó megoldás, ha az ember olyan fajtát-egyedet választ, akivel elbír. Mindig... Ezen kívül... Ha egy kutya messzirõl, lendületbõl széttép egy abrakoló lovat, az nem önvédelem, nem is dominancia, és mivel nem a saját területén van ezért még csak területvédelemnek sem tekinthetõ. Ez színtiszta agresszió. Sajnos benne van a génjeiben. Mi emberek tenyésztettük ilyenné, és aztán képtelenek vagyunk kezelni ezt a helyzetet... No comment.

Edited by Bokorugró, 2012 március 12. - 12:38.


#19 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 12:16

A csincsilla is rémesen meg tud harapni :) . Nekem voltak annó staffordshire terier kutyáim, soha nem nyúltak a lovakhoz, sem emberhez, néha max kutyával volt bajunk. Soha nem sétáltak szabadon, mindig velem volt a szájkosár is, de soha nem kellet. Ez mind nevelés kérdése. A német juhászomnak sem kellet soha semmi. Amiket pedig mint a két fajtából most lehet venni az gyalázat, néha saját fajtársaikkal sem jönnek ki, 4 német juhászt "pucoltam" el a tanyáról, mind fajtatiszta, kettõ törzskönyves...1-1,5 évesen mind valami állatnak nekiment, vagy megölte...nekem ilyen kutya nem kell. Mind egy kutyaként, zárt területen, más állat nélkül jól megvan. Jelenleg 9 felnõtt és 5 baba kutyával élünk, komoly kutyák, de egy sem bántja a jószágot, még a rengeteg cicókámat sem. Egyébként sajna nem minden ló bátor, ha még védekezni is kell, van amelyik csak menekül...

#20 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 12:58

Nekünk 4-6 állandó nagytestû kutyánk van a tanyán. Mind fajtatiszta: 2 németjuhász, 1 cane corso, 1 közép-ázsiai juhász, roti, illetve nekem van egy staffim, ami otthoni kutya, de ki szoktam hurcibálni jobb napokon. Mindegyik lóhoz van szoktatva, de érdekes megfigyelni, hogy csak az ordas németjuhász szórakozik a lovakkal, amolyan becserkészõs játékot, de irgalmatlanul megtaposta az egyik csikó, úgyhogy azóta már csak messzirõl nézegeti. De látom rajta, hogy benne van a vadászösztön, így nem várom meg az alkalmat amikor tényleg nekiugrik az egyik lónak. Teljesen el vannak szeparálva, és csak szigorú felügyelet mellett lehetnek szabadon lóközelben. A staffim szintén zenész, õ inkább kajla mint vérengzõ, de nem bízom benne, így nem várom meg, hogy átkattanjon valami az agyában, tehát nem hagyom kint a tanyán... Elõrelátónak kell lenni és több, mint óvatosnak...

#21 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 13:06



Egyébként sajna nem minden ló bátor, ha még védekezni is kell, van amelyik csak menekül...

Tegnap 3 bepróbálkozó kutyát kergettünk egészen addig amíg 3 irányba oldalra ki nem tértek. Iramban már nem bírták. :) Kíváncsi vagyok a kiugráló kutyákra rendszeresen "ugrasztott" ló, lovas nélkül mitévõ lenne?

#22 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 13:10

A németjuhász nekünk is ezt csinálja a csirkékkel is, de inkább terelésnek tûnik, mint támadásnak. Mert különben atombiztos, nem támad semmit. A lovak nálunk megvédik magukat, csak sunyítnak a kutya felé, és azok rögtön tudják, hol a helyük. Póráz nélkül amúgy is csak akkor sétáltatok, ha tudom, hogy megbízható a kutya, és tutira vissza tudom hívni, akármi is történjen. Az meg hogy ilyen kutyát szabadon sétáltatnak, se póráz, se szájkosár, és visszahívni se tudja a gazdája... Nem biztos, hogy tudtam volna türtõztetni magam... A pacinak mihamarabbi jobbulást, remélem nem hagyott nagyon mély nyomokat benne a támadás.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#23 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 13:31

Kíváncsi vagyok a kiugráló kutyákra rendszeresen "ugrasztott" ló, lovas nélkül mitévõ lenne?

- Mint általában minden más, úgy ez is jól tanítható! :dev:

#24 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 13:31

Kíváncsi vagyok a kiugráló kutyákra rendszeresen "ugrasztott" ló, lovas nélkül mitévő lenne?


Ha jön egy kutya és ugat, vagy látom netán terelni próbál, rögtön ráfordítom a lovat és küldöm a kutya felé, akkor általában viszakoznak a kutyák. Hála olyannal még nem találkoztam mely ténylegesen ránk ugrott volna, a legnagyobb próbálkozás, egy farokszőr tépés volt, de fordulatokkor a kutya a szájában pár szál farokszőrrel elment. A lovam ezt nem vette zokon. Szerintem annyira nem tart már a kutyáktól, hogy simán hagyná magát megenni, ha nem ülök rajta. Bár nem tudom. A lovak igen érzékeny lelkek, lehet, hogy tudják melyik az igazi támadó és melyik csak a hangoskodó, próbálkozó.

Sajnálom a kancát, a kutya neveletlen, agresszív, vagy inkább vadászó üzemmódban volt.
Lehet, hogy azt is érezte, ő a leggyengébb láncszem a ménesben.
Ilyen esetben mindenképp a gazda a hibás, neki a kutya MINDEN mozdulatát tudnia kéne kontrollálni, figyelni mere megy, mit csinál, TESTBESZÉD!!. Tudom, nem egyszerű.

#25 Terézanyu

Terézanyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 13:39


Szerintem is a jegyzõnél kéne kezdeni. A Rendõrségen is be lehet jelenteni, ...

Szerintem nem kellene fejét venni egy segítõkész embernek.
Úgy néz ki, tanult az esetbõl és nem az aljanéphez tartozik, ha érdeklõdik a ló sorsa felõl. Ha hálából meghurcoljátok, biztos, hogy legközelebb inkább elmenekül, mintsem a nevét és pénzét adja a balesethez.

A kutya kutya. Cave canem. Történt egy baleset, viszonylag jó kimenetellel. Ennyi.
A pacinak gyors gyógyulást. :)

#26 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:00

Bizonyos fajtákat eredetileg is csak pórázon és/vagy szájkosárral vihetnek közterületre. Más kérdés, hogy ezt nem tartják be az emberek.

Ebbe legjobb tudomásom szerint a bullterrier nem tartozik bele :)

#27 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:05

Meg amúgy is hülyeség a fajta szerinti beskatulyázás. Maga az egyed számít. Persze a neveléssel együtt.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#28 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:19

Amit beidéztél tõlem, azért említettem meg, mert börni arra volt kíváncsi, miképp érvényesíthet kárigényt. Utóbbira csak abban az esetben számíthat, ha hivatalosan kártérítési igénnyel lép fel, azaz bejelentést tesz. Mivel a rendõrség nem foglalkozik sem vétségekkel sem kártérítési igényekkel, ezért a jegyzõnél érdemes eljárást kezdeményezni. Erre mondta Õz, hogy sajnos "e törvény végrehajtására kiadott jogszabály" még nem született meg, így kérdéses, a jegyzõ mire tud támaszkodni ez ügyben.

Az rendben van, hogy nem a kutya tehet a történtekrõl, és az is elõfordulhat, hogy a gazdája elismeri a felelõsségét. Ebben az esetben érdemes egyszerûen áthárítani az orvosi költségeket rá.
Ettõl még szerintem nincs rendben a dolog. Nem baleset történt. Ez az ember nyilvánvalóan nem tud bánni a saját állatával. Emiatt lett a kutyája "veszélyes állat". Attól, hogy esetlegesen elismeri a hibáját, nem fog egy csapásra megváltozni semmi. Kivéve, ha soha többé nem engedi szabadon a szóban forgó ebet.

Szerintem nem kellene fejét venni egy segítõkész embernek.
Úgy néz ki, tanult az esetbõl és nem az aljanéphez tartozik, ha érdeklõdik a ló sorsa felõl. Ha hálából meghurcoljátok, biztos, hogy legközelebb inkább elmenekül, mintsem a nevét és pénzét adja a balesethez.

A kutya kutya. Cave canem. Történt egy baleset, viszonylag jó kimenetellel. Ennyi.
A pacinak gyors gyógyulást. :)


Edited by Bokorugró, 2012 március 12. - 14:21.


#29 Terézanyu

Terézanyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:52

Bocsánat, de nincs igazad. Ember is bekattanhat és kiirthatja a családját. Ezt senki nem látja elõre, ez így baleset. A következõ már nem az. Feltételezve, hogy a gazda nem elmebeteg, vigyázni fog az állatra.
Mintha úgy értettem volna, az orvosi költségeket vállalta nem? Ami nem lehet kevés, még egy ok, hogy a gazda jobban vigyázzon. Rendõrség nélkül.


Az állat idõzített bomba...melynek az idõzítése ismeretlen.


Történhetett volna másként is, pl. a ló agyonrúgja a nagyértékû kutyát. Lehet, akkor most a lótulajdonos lenne a rendõrségen?
Neki nem kivánunk ilyet, mert tudjuk,a ló rúg. (Nem mindig, de ha igen, onnantól jobban vigyázunk.)
A kutya meg harap.(Nem mindig, de ha igen, onnantól jobban vigyázunk.)

#30 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:57

Hát, ha az én portámon rúgná agyon a más kutyáját, nem hiszem, hogy én lennék a felelõs. Minek jött be?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#31 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 15:39

Megtörtént az átkötözés, eddig semmi gond. A kutya gazdája eddig közremûködõ, nem szándék az ügy hivatalos útra terelése, két évig terjedhet a büntetés. Azt azért érzékelte, hogy ha nagyobb a baj, rosszabbul is járhatott volna. Itt is vannak kutyák, ott is voltak, de ezek nem bújnak a lovak lába közé, hasa alá. A vendégváró gárda volt éppen szabadon. A végrehajtó kennelben volt.

#32 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 16:14

Bocsánat, de nincs igazad. Ember is bekattanhat és kiirthatja a családját. Ezt senki nem látja elõre, ez így baleset. A következõ már nem az.

És te tudod, hogy ez a kutya életében most támadott meg elõször másik élõlényt? Akkor nyilván sokkal többet tudsz nálunk, mert ez itt ebben a topicban nem hangzott el... Tehát még mindig nem értünk egyet. Egy balesetrõl nem tehet senki. Ebben az esetben van felelõse a történteknek.

Én személy szerint sajnálom a kutyát, mert jelenleg nincs hozzáértõ kezekben, és tán még az élete is veszélyben foroghat ha ilyen húzásai vannak/lesznek. De errõl tényleg nem õ tehet. Õ csak egy idõzített bomba...

Azt viszont, hogy hivatalos útra terelik-e az ügyet, már eldöntötte a sértett fél. Mi vázoltuk a lehetõségeket.

Ebbe legjobb tudomásom szerint a bullterrier nem tartozik bele :)

Helyi rendelet válogatja. Pl:
"Mostantól kizárólag pórázon, illetve bizonyos fajták esetében csak szájkosárral lehet kutyát sétáltatni a XII. kerületben.

Állatok tartását szabályozó, tavaly elfogadott önkormányzati rendelet értelmében szeptember 1-jétõl - a Kissvábhegy kivételével - a XII. kerület belterületi közterületein, a lakóházak udvarán, valamint az épületek közös használatra szolgáló területein és helyiségeiben is tilos szabadon engedni a kutyákat.

A rendelet szerint kedvenceinket kizárólag olyan hosszú pórázon sétáltathatjuk, amely megakadályozza, hogy a kutya a járókelõkben félelmet keltsen. Egyes fajták esetében azonban kötelezõ a szájkosár használata is. Ezek a következõk: a belga juhászkutyák közül a malinois és a lakenois, akita inu, amerikai bulldog, amerikai staffordshire terrier, angol bullterrier, angol masztiff, argentin dog, berger de beauce (boszeron), bordeaux-i dog, cane corso, dobermann, fila brasileiro, flandriai bouvierre, kanári-szigeteki masztiff, kaukázusi juhászkutya, komondor, közép-ázsiai juhászkutya, kuvasz, leonbergi, moszkvai õrkutya, nápolyi masztiff, német boxer, német dog, német juhászkutya, óriás schnauzer, orosz fekete terrier, pireneusi hegyi kutya, pitbull terrier, rottweiler, sarplaninac és a felsorolt fajták keverékei."

#33 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 16:15

Bocsánat, de nincs igazad. Ember is bekattanhat és kiirthatja a családját. Ezt senki nem látja elõre, ez így baleset. A következõ már nem az. Feltételezve, hogy a gazda nem elmebeteg, vigyázni fog az állatra.
Mintha úgy értettem volna, az orvosi költségeket vállalta nem? Ami nem lehet kevés, még egy ok, hogy a gazda jobban vigyázzon. Rendõrség nélkül.
Történhetett volna másként is, pl. a ló agyonrúgja a nagyértékû kutyát. Lehet, akkor most a lótulajdonos lenne a rendõrségen?
Neki nem kivánunk ilyet, mert tudjuk,a ló rúg. (Nem mindig, de ha igen, onnantól jobban vigyázunk.)
A kutya meg harap.(Nem mindig, de ha igen, onnantól jobban vigyázunk.)

Nehogymá' fölmentsd a kutyát és a gazdáját! A gazda köteles a kutyája ártalmatlanságát közterületen szavatolni. Nemhogy idegen terepen! :mad:
Amúgy egyetértek: az egyetlen értelmes, józan és ésszerû dolog adott esetben a kártérítési igény (orvosi kezelések költsége) érvényesítése. Minden más fölöslegs, értelmetlen és bosszantó kötözködés.

Edited by Alatriste commandante, 2012 március 12. - 16:15.


#34 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 17:31

azért történt minden rendõr jelenlétében,hogy ha az egyelõre bûnbánó és segítõkész gazdi megszûnik együttmûködni,megtehessük a hivatalos lépéseket. Az,hogy ma elballagott az állatorvoshoz,s rendezte az elsõdleges ellátás cechét,sajnos egyik részrõl sem végjáték. Megbízhatónak tûnik,de az elsõ ijedség is benne lehet,vadidegen,a szavának százszázalék hitelt nem adhatok. A kanca kezelése hosszas,a munkából kiesik,én is,mivel naponta kötözzük,ha az egészsége,használhatósága visszaáll,ennyit térítsen meg. Sajnos garancia nincs hogy nem próbál kihátrálni,de hát nem ismerjük :-( Amúgy aki a nagyértékû kutyáját annyira nem féltené,hogy egy tanya,idegen állatok,kutyák,lovak és szarvasmarha jelenlétében nemhogy nekiereszti,de még csak pórázon sem tartja,ha engedély nélkül hatol be a magánterületre,nem mi tartozunk felelõsséggel,magára vessen ha a kutyában kár esik.,ha vendégként,a kapun át érkezik,mi szólunk elõre,mire legyen óvatos

Edited by börni, 2012 március 12. - 18:05.


#35 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 18:09

Jav oka,inkább mégsem véleményezném a sztorit. Bocs.

Edited by Fõnix, 2012 március 12. - 18:10.


#36 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 18:34

Jav oka,inkább mégsem véleményezném a sztorit.

Bocs.

Nem kell mindjárt kihátrálni ha úgy érzed kisebbségbe kerültél. :) Nem mindig a kórusnak van igaza.....

#37 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 18:57

Nem kell mindjárt kihátrálni ha úgy érzed kisebbségbe kerültél. :) Nem mindig a kórusnak van igaza.....

Nem hátráltam én ki sehonnan,de annyi meddõ vita volt már itt mostanában.Minek generálni újabbat.
Remélem mindegyik fél tanult az esetbõl,mert hibásak voltak ott többek is,és pont.
Jobbulást a szegény ijedezõs lónak :yeah:

#38 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 20:58

jáhu' végre 'tisztességes internet', püfölhetõ klaviatúra, pedig már kezdtem a szó szoros értelmében vakulásig beleszeretni a Nokiámba.
szóval, meghurcolni senkit sem szeretnénk, szerettünk volna... ha a ló visszanyeri a régi formáját (öreg, koppott lóról lévén szó természetesen nem fogjuk a kutyás számlájára írni a kattogó ízületeket és az érzékeny jobb vállat :ang: ahogy - hiába gyógyul a ló majd heteken át, az extra utazást és a munkahelyi kiesést is csak addig mérlegelje, de addig erõsen, amíg a lovat minden nap kötözni kell. merthogy én annyira középkori paraszt vagyok, hogy nemcsak internetem, autóm sincsen, így a sokak által megvetett 'hétvégi' kategóriát képviselem, miután az eddig teljesített legjobb köröm oda-vissza három óra. még szerencse, hogy állandó munkám sincs :dev: , de alkalmi néha van - most is éppen. ha a gazda másképpen óhajtana segíteni, fuvarozhat vagy rajzolhatja helyettem a tavalyi ásatás cserepeit. a ló munkája mind anyagi, mind erkölcsi kérdés, ha lovagoltatásból élnék, lehet, jobban fognám a fejem. száz szónak is egy a vége, a vélemény, segítségkérés egyben felhívás is lett volna, arra, hogy ilyen bárhol - nemcsak a mi környékünkön - elõfordulhat.

van ahol kibúvó is van, a legjobban azt szeretem, mikor terepen ront neked a fenevad, s a kutyás neked szegezi a kérdést - aki nem bír a lovával, minek ül fel. láttam én már férfit két malamuttól rángatva, mikor a még szabadon járó csikóra begerjedtek terepen - hiába majd' megszakadt, becsülettel tartotta a bömbölõ kutyákat... szerencsére a többség ilyen. azonban arra nincsen semmiféle visszatartó erõ, hogy azok a városiak, akik hétközben nem tudják 'lemozgatni' a kutyáikat, kihajtanak autóval terepre, megállnak valahol, aztán eleresztik s ballagnak utána, azzal sem törõdve sokszor, merre kolbászol a kutya. lakik a környéken egy brazil férfi, akivel télen, a kancát és a csikót kézen vezetve terepen sokszor találkoztam, volt hogy a csikó el volt engedve. hiába játszott a kutya körülöttünk, sokszor hajszálnyira a lovaktól, eszükben sem volt megrettenni. összességében nem panaszkodhatom, sem kutyással, sem motorossal-autóssal nem volt rossz élményem, személyesen lovassal sem, bár láttam néha cifra csapatokat ellovagolni a kapunk elõtt

remélem, a kutyatulajdonos az, akinek mutatja magát, mint állattartó - s fõleg mert állítólag a kutya is megsérült - át tudja érezni a helyzetemet, s a továbbiakban is (sajnos nem tudni elõre, mennyi ideig leszünk rászorulva) rendezi azt, ami õt illeti. azt, hogy a sérülésbõl mi marad, csak a teljes felépülés után lehet találgatni, amikor újra 'munkába' veszem a kancát. ennek megfelelõen szeretnénk vele megegyezni, ugyan ma, az esetet követõ napon nem jelentkezett - mint ahogy azt megígérte - miután az állatorvosnál az elsõdleges ellátás költségét rendezte. S amíg újra elõ nem kerül - bár nem hiszem, hogy ez így lesz, mert mint mondtam, eddigi viselkedése alapján nem tesz rossz benyomást - nekem kell meghitelezni a fogyó kötszert, fertõtlenítõt, immunerõsítõt, mármint azt a részét, amit az állatorvos az ellátás részeként nem hoz ki nap mint nap... ezért be sem csukom itt ezt a topicot, bár minél kevesebb további fejleménye lesz a dolognak, mindkét félnek annál jobb. amennyiben azonban nem,, úgy a 'legértékesebb hozadéka' az lehetne, hogy ezt a 'határban való sétáltatást', a póráz s a szájkosár használatát megregulázzák. s az, hogy mi is jobban figyeljünk, bármelyikõtöknek lehet nyitott karámja kerítéssel körül nem vett helyen, ott mindig fennáll a veszély, s akkor még nem gondoltam a terepen kisgyerekkel, vagy kisebb testû házikedvencekkel kirándulókra... nem elrettentésképp, s nem is azért mert kihasználom éppen aktuális kenyéradóm gépét, jelen hozzászólás zárszava helyett álljanak itt a tegnapi képek...
Posted Image
Posted Image
Posted ImagePosted Image


akitõl építõ, segítõ hozzászólást kaptunk, annak köszönjük - a hivatalos ügyekrõl szólókat különösen - annak reményében hogy sikerül a tulajjal kiegyezni - elvégre neki sem hiányzik a cirkusz, neki is van gyereke, családja, sõt háziállata is :ang:

Edited by börni, 2012 március 12. - 21:02.


#39 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 21:17

Azért nem gondoltam, hogy egy bul pofája erre képes, mert olyan rövid feje van...de hát az is csak egy kutya! Még jó hogy az agarak nem kezdenek ki a lovakkal, olyan harapásuk van, hogy az õz comb csontját el tudják törni!

#40 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 21:50

Hát, elég csúnya sebek. Börni ajánlom a farkasalmát, nekünk semmi orvosi kegyszer nem vált úgy be, mint ez a növény. Ha érdekel írj magánt, van itthon még egy pár csokor fellógatva, küldök, ha gondolod. Kutya, tényleg sokan tartanak olyan kutyát, ami nem nekik való, nem tudják konntrolálni és kimennek számukra "elhagyatott" tarületre vele szabadon "képezni". Nálunk is van egy srác aki 3 canne corsot hord ki a mellettünk lévõ rétre és engedi õket szabadon, a kutyák meg szxrnak rá, üvöltve próbálja õket visszahívni. Múltkor majdnem elcsaptam a kocsival az egyiket, mert beszaladt elém, x száz méterre a gazditól. A mi lovaink, meg egyéb állatok mondjuk nem félnek a kutyától, meg van körülöttük 3 középázsiai "szabadon" így nem tartok tõle, hogy a kutyái bemennek a területünkre, de mondjuk, ha egy részeg megy hazafelé éjszaka arra, abba jobb nem belegondolni. Tervezem, hogy beszélek a sráccal, aki egyébként más fronton teljesen normális, korrekt ember, lehet, hogy egyszerûen nem látja át, a veszélyeket.