Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Paint Horse


  • Please log in to reply
243 válasz a témához

#41 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 14:35

Nálunk is van egy paint kanca, de õ sem színes és van egy Crazy csikója. Tényleg, nem tudtok paint ménrõl, ami fedez Magyarországon?

Hozzászólás megtekintése

A színes quarter horeokból lesznek a Paintek és onnantól hogy õ paint az utódai is paintek lesznek...ha színesek ha nem...Magyarországon még nincs sajnos paint egyesület.

Hozzászólás megtekintése

Valószínûleg nem is lesz, mert amerikában is szó van róla, hogy megszûnik a paint horse, mint kategória, hiszen minden paint genetikailag quarter, csak valamennyire színesNem kell feltétlenül foltos lóra gondolni, hisz ha a lába csánk fölöttig színes, vagyis harisnyás, akkor már lehet paintnek jegyeztetni, de nem kell.

#42 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 10:03

Én úgy tudtam eddig, hogy Magyarországon is van paint egyesület, azt hiszem, hogy Kiss Tamás az elnöke. De ez nem is fontos.Tudom, hogy milyen papírt kap(ott) a csikó, az anyja is apai vonalon QH, és azért szerettem volna színes ménnel (pl. tobiano) fedeztetni, hogy nagy valószínûséggel a csikó is az legyen. ;)

#43 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 22:51

Kastély lova: No Blues On My CD is paint horse.Genetikailag tökéletes qh. Ez ilyen dolog...Mester úr: több mint egy éve létezik Magyarországon Paint Horse Tenyésztõegyesület. Elnöke Kis Tamás.

#44 tanita

tanita

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 17:57

Sziasztok!Van nekem egy eladó pinto csikóm, 8 hónapos csõdör, be is van sütve, anyja ugyancsak pinto, apja papíros haflingi!Ha valakit érdekel, keressen!

#45 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 14:32

Ez a topic NEM a pinto lovakról szól...

#46 Guest_rapmacsek_*

Guest_rapmacsek_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 1. - 8:58

Sziasztok!nekem van egy honlapom is:) :) paint horse és pinto neveldenagyon gyönyörûek-..ha meglátok egy ien pacit nem bírom levenni rólaa szemem..nekem pacim sajna nincsen:( :( de majd szeretnék..egyépként lótenyésztõ sulibajárok:))))

#47 Guest_rapmacsek_*

Guest_rapmacsek_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 1. - 9:00

Sziasztok!Van nekem egy eladó pinto csikóm, 8 hónapos csõdör, be is van sütve, anyja ugyancsak pinto, apja papíros haflingi!Ha valakit érdekel, keressen!

Hozzászólás megtekintése

A PINTO MEG A PAINT HORSE UGYANAZ!MEGKÉRDEZTEM A TANÁROM ÉS MONDTA HOGY TULAJDONKÉPPEN UGYANAZ CSAK MÉS ELNEVEZÉSSEL!!

#48 Guest_rapmacsek_*

Guest_rapmacsek_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 1. - 9:01

BOCS EZ NEM ODA AKART MENNI HANEM ODA HOGY EZ NEM A PINTÓKRÓL SZÓL:sBOCSIKA

#49 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 9:02

Dehogy ugyanaz!A pinto a szín, a paint horse a fajta.Tehát a hafi apától származó foltos csak pinto lehet.Leegyszerûsítve a foltos quarter horse a paint horse.

Edited by Zsubaba, 2006 május 1. - 9:02.


#50 Röf

Röf

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 9:13

Sziasztok!Van nekem egy eladó pinto csikóm, 8 hónapos csõdör, be is van sütve, anyja ugyancsak pinto, apja papíros haflingi!Ha valakit érdekel, keressen!

Hozzászólás megtekintése

A PINTO MEG A PAINT HORSE UGYANAZ!MEGKÉRDEZTEM A TANÁROM ÉS MONDTA HOGY TULAJDONKÉPPEN UGYANAZ CSAK MÉS ELNEVEZÉSSEL!!

Hozzászólás megtekintése

igen mond el a tanárodnak, hogy Ausztria , meg Ausztrália is ugyan az, csak egy kicsit másabb!Jó hülye lehet, ha olyat mond amit nem tud! :D

#51 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 17:43

Paint HorseTarka lovak

#52 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 2. - 10:44

BOCS EZ NEM ODA AKART MENNI HANEM ODA HOGY EZ NEM A PINTÓKRÓL SZÓL:sBOCSIKA

Hozzászólás megtekintése

Szerintem mielõtt válaszolnál máskor, egy kicsit olvass vissza, mert ebbõl a topicból kb. 1 oldal azt részletezi, hogy mi a különbség a pintó és a paint között. Milyen suliba is jársz? :dev:

Edited by asset, 2006 május 2. - 10:45.


#53 Guest_rapmacsek_*

Guest_rapmacsek_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 2. - 14:48

JÓl van na bocs!mért kérdezed? :hupp:

#54 Guest_rapmacsek_*

Guest_rapmacsek_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 11. - 15:22

mond el a tanárodnak, hogy Ausztria , meg Ausztrália is ugyan az, csak egy kicsit másabb!Jó hülye lehet, ha olyat mond amit nem tud! :DNE HARAGUDJ DE EGY LÓTENYÉSZTÕ TANÁR CSAK JOBBAN TUDJA MINT TE!!!

#55 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 11. - 15:33

Már miért tudná jobban? :)A magyar lótenyésztõk nem tanulnak az iskolapadban a Paint horse-ról. :DJobb, ha elhiszed, hogy a Paint horse a fajta, a pinto a szín. És ha okos vagy, megbeszéled ezt a tanároddal is.

#56 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 11. - 16:07

Miért nincsen "ahajamattépõsszájli"?

#57 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 12. - 11:00

Hogy senki ne tépje a haját. :DTürelem észt teremt. Vagy nem... :gm:

#58 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 12. - 13:22

NE HARAGUDJ DE EGY LÓTENYÉSZTÕ TANÁR CSAK JOBBAN TUDJA MINT TE!!!

Hozzászólás megtekintése

Paint Horse-t tenyészt? :rolleyes:

#59 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 8. - 21:07

A pintó az lehet sportló is.Van is egyesületük ami tarka lovakat gyûjt,hogy pintónak nevezzék.De ez egy szín.A paint horse az fajta!Nem is akármien.A gyengébbek kedvéért ez westernló.

#60 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 22:57

Most fogom csak igazán bekeverni a népet......... :gm: :kir: Paint horseban vannak nem színes(nem foltos) egyedek is.Tehát ha két paint szülõnek nem foltos a csikója, attól még Paint papírokat kap.Ránézésre gondolhatja az ember, hogy quarter és tulajdonképpen az is.Mert minden olyan quarter-horse amin a jegyek a meghatározottnál nagyobbak, illetve nem a lábszáron vagy a fejen helyezkednek el Paint papírt kap.

#61 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 20. - 21:44

Szerintem bekeverted............ :D

#62 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 8:30

Nagy örömünkre bõvült a magyarországi paint horse állomány száma, a csikó már 2 hónapos, és egyszerûen gyönyörû (lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok?! :gm: )Sárga, hókás, és egy láb kesely égedelem. Az elsõ héten megsorozta majdnem az összes látogatóját -én is két hétig õriztem az elsõ rajzát... a combomon :rolleyes: -, de azért szeretjük...

#63 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 23. - 21:37

Kép lesz róla?Kár,hogy nem foltos mi?Rakoncátlan a kis jövevény? :)

#64 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 24. - 9:22

Megpróbálok felbûvészkedni pár képet, egyszer már sikerült, de az nem biztosíték arra, hogy most is fog... :rolleyes: Számítottunk rá, hogy nem lesz foltos, mivel a mamája sem, és a Crazy sem foltos. A választásunk több szempontból is erre a ménre esett, de a következõ csikónak paint apát szeretnénk.Amúgy most elõször született nálunk csõdörcsikó, én az elsõ hetekben el voltam keseredve, hogy egy szörnyeteget ellett a lovam, mert igen ...hogyismondjam.... élénk volt, full vágtában közlekedett mindig, és a megállásai nem mindig sikerültek úgy, ahogy szerette volna. Egyszer kicsúszott a karám alatt (ami az õ részére lett póniméretûvé alakítva), párszor pedig átugrálta a kinti villanypásztort :D De annyira jó fej most, nem fél semmitõl, már simán átmegy a vizen, hídon, ponyván, gumin, bele is lép a gumiabroncsba. Kiváncsi, és nagyon gyorsan tanul! IMÁDOM! :kir:

Edited by asset, 2006 november 24. - 9:23.


#65 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 24. - 10:36

Nem semmi! :) Aranyos kis csikó lehet!Szerintem a western lovak többsége ilyen bátor.Jövõre szeretnék behozni a qh-om mellé egy paintet vagy egy appaloosát.

#66 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 4. - 18:43

A tarka szín a Quarter Horse fajtán belül nem megengedett.A Quarter Horse testfelületén csak nagyon kevés fehér szín megengedett,és azok is csak a lábvégeken:a lábtõ és a csánk közepe által meghatározott vízszintes vonal alatt;és a fejen:a fültõ közepétõl a szájszegletig húzódó egyenes elõtt,kivéve az állbúbot.Ha a fehér folt nagyobb,mint 2,5 cm átmérõjû kör,és ha önállóan helyezkedik el,szintén kizáró oknak minõsül törzskönyvezésnél.Vagyis,ha ezzel a leírással nem egyeznek az egyébként Qh származású egyeden lévõ jegyek,nagyobbak,máshol vannak,stb.,Paint horse-ként törzskönyvezik.(legjob példa a már említett No Blues On My CD Paint horse herélt,akinek apja CD Olena,anyja Nita Freckles,mindketten Qh-ok.)

#67 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 13. - 21:02

A tarka szín a Quarter Horse fajtán belül nem megengedett.A Quarter Horse testfelületén csak nagyon kevés fehér szín megengedett,és azok is csak a lábvégeken:a lábtõ és a csánk közepe által meghatározott vízszintes vonal alatt;és a fejen:a fültõ közepétõl a szájszegletig húzódó egyenes elõtt,kivéve az állbúbot.Ha a fehér folt nagyobb,mint 2,5 cm átmérõjû kör,és ha önállóan helyezkedik el,szintén kizáró oknak minõsül törzskönyvezésnél.Vagyis,ha ezzel a leírással nem egyeznek az egyébként Qh származású egyeden lévõ jegyek,nagyobbak,máshol vannak,stb.,Paint horse-ként törzskönyvezik.(legjob példa a már említett No Blues On My CD Paint horse herélt,akinek apja CD Olena,anyja Nita Freckles,mindketten Qh-ok.)

Hé!Nem látok semmit!Csak,hogy:BIBI!

#68 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 18:05

Na talán most:No Blues On My CDCD Olena

#69 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 15. - 13:14

Akkor most lehet , hogy hülyeséget kérdezek....Emlékeim szerint Kastély CD-jének az oldalán van fehér folt, egészen pici de ott van.Tudom, hogy õ Paint, de vajon emiatt a folt miatt, vagy alapból az lenne a lábán lévõ jegyektõl?A lényegen nem változtat csak kiváncsi vagyok. :)

#70 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 15. - 17:47

Az a folt már csak egy a sok közül. :D Túlságosan nagyok a jegyei ahhoz,hogy Qh-ként törzskönyvezhették volna (nem csak a lábán,hanem a fején lévõ hóka miatt is).(az az egészen pici folt az oldalán meg mástól is lehet,nem csak Paint horse mivoltjából eredõen...)

#71 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 11. - 10:00

SziasztokÉn voltam régebben "Jugoszláviában" és ott tenyésztettek Pintokat az egyettlen kitétel az volt a lovakkal szemben ,hogy a foltok nem mosodhattak össze ez azért volt fontos mert ha ez nem így lenne akkor mindenféle foltos poni és hidegvérü keresztezéséböl lehetne létrehozni Pintot.Csak olyan lovak jöhetnek így szóba amelyek valamelyik öse tényleg Pinto vagy Paint volt ezért szerintem nagyon könnyü eldönteni hogy melyik tartozik bele a fajtába és melyik nem.Az ,hogy a szinek nincsenek összemosodva abbol látszik hogy a ló börén lévö foltok határa élesen látszik ha ez nem így van akkor nem tartozik a fajtába.

#72 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 11. - 12:14

SziasztokÉn voltam régebben "Jugoszláviában" és ott tenyésztettek Pintokat az egyettlen kitétel az volt a lovakkal szemben ,hogy a foltok nem mosodhattak össze ez azért volt fontos mert ha ez nem így lenne akkor mindenféle foltos poni és hidegvérü keresztezéséböl lehetne létrehozni Pintot.Pintot bármilyen fajta keresztezésébõl létre lehet hozni,ugyanis a Pinto szó színváltozatot takar,nem fajtát.Egyetlen kitétel:foltos legyen.Csak olyan lovak jöhetnek így szóba amelyek valamelyik öse tényleg Pinto vagy Paint volt ezért szerintem nagyon könnyü eldönteni hogy melyik tartozik bele a fajtába és melyik nem.Az ,hogy a szinek nincsenek összemosodva abbol látszik hogy a ló börén lévö foltok határa élesen látszik ha ez nem így van akkor nem tartozik a fajtába.

Nos ez így nem teljesen helyes.Könnyû eldönteni,hogy melyik ló tartozik a Paint horse fajtába:a Paint horse õsökkel rendelkezõ lovakat illetve a korábban említett "speciális" jegyekkel rendelkezõ Quarter horse-okat törzskönyvezik Paint horse-ként.Ez összemosódástól független.A foltok határának esetleges elmosódása,kiterjedése,nagysága,a ló alapszíne alapján több színkategóriába osztják a Paint horse fajtát.A pintokat nem.Pinto pedig minden más tarka ló,fajtától függetlenül.

#73 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 29. - 12:59

Ráadásul pintot sokszor (tarka) pónik bevonásával "gyártanak". Semmi közük a paint horse-hoz, vagy a quarterhez. Ahogy Csikasz is és más is írta a Pinto (de inkább kis p-vel) egy szín, ami tarkát jelent. ennyi. Tök heterogének, ahány pinto annyi féle testalkat, küllem, fej és agy. Nem fajta. Nem is lesz soha.

#74 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 22. - 15:43

Sziasztok! Nekem van egy tarka 1,5 éves csõdõröm. Nagyon szeretném regisztráltatni, de sajna sem a papáról sem a mamáról nem tudok semmit.Csak, hogy a mama arab telivér, a papa meg paint, de nevet nem tudok, hogy ki lehetett. Azt olvastam,hogy az Amerikai Pinto Ló Egyesületnél regisztrálnak minden lovat, ha megfelelõ színû. Na akkor mit tudnék tenni?? Tud valaki segíteni??

#75 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 6. - 10:40

Eladó egy 1998-as születésû, pej paint horse tenyészkanca.

Magyarországon honosított, amerikai papírokkal, lóútlevéllel rendelkezik.

Teljesen egészséges, rendszeresen oltott, féreghajtott, friss vérvételi eredménnyel.

Be van lovagolva, reining alapokat tudja (tréningen volt Kis Rékánál és Tóth Lajosnál is), és a trail feladatokat is gyönyörûen végrehajtja. Szépen dolgozik futószáron is, akár oktatólónak is alkalmas.

Tenyésztésre, versenyzésre - trail, pleasure, horsemanship – egyaránt alkalmas.

+ 1 fedeztetés jár Impala (paint horse) méntõl, garantáltan színes csikó!

Származása:
http://www.allbreedp...asset too chick

Kérésre küldök képet, további info:

Séra Szandra
06-70-703-39-85

#76 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 23. - 8:22

Sziasztok!
Nekem van egy tarka 1,5 éves csõdõröm. Nagyon szeretném regisztráltatni, de sajna sem a papáról sem a mamáról nem tudok semmit.Csak, hogy a mama arab telivér, a papa meg paint, de nevet nem tudok, hogy ki lehetett. Azt olvastam,hogy az Amerikai Pinto Ló Egyesületnél regisztrálnak minden lovat, ha megfelelõ színû. Na akkor mit tudnék tenni?? Tud valaki segíteni??



Próbálkozz a www.apha.com oldalon, itt minden infót megtalálsz.

#77 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 23. - 8:54

Van egy Pinto Horse Association of America a www.pinto.org-on. Itt lehet pintokat regisztrálni.

#78 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 2. - 19:09

Köszönöm mindenkinek! Megpróbálom!!! Köszi!

#79 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 4. - 19:33

Sziasztok! Megnéztem az oldalakat,de sajna az angol tudásom kicsit gyatra. Letöltöttem egy regisztrációs lapot,de szerintem az nem jó. Ha valaki tud valamit segíteni, megköszönöm. Vagy, hogy mit keressek az említett oldalakon, vagy valami levél cím, vagy egyszerûen valami infó árakról, regisztrációról. Amúgy az említett ló az adatlapomon is fennt van. köszi a segítséget!

#80 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 23. - 14:25

Sziasztok Én keresek paint fedmént ha tud valki írjon magánt. Köszi tetke