Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sziklás-hegységi ló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
14 válasz a témához

#1 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 20:55

A lányom pony clubból kapott egy könyvet címe amerikai álomlovak: ebben szerepel ez a fajta, kávé barna kender színû sörénnyel. Csoda szép állat! Ha van valakinek ilyen magyarországon vagy találkozott már ilyen lóval az ossza meg velem a tapasztalatait.

#2 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 21:03

Furán hangzik így magyarul. :) Nem csak olyan színváltozatban tenyésztik. Olvastam valahol, hogy az egyik színváltozatnál gyakori a szemprobléma. Szép, érdekes színû lovak. :)

#3 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 21:17

Találtam leírást a Lovas Nemzetben ott póninak titulálják bár 140-160 magas. És a kinti neve Rocky Mountain.

#4 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 21:35

Találtam leírást a Lovas Nemzetben ott póninak titulálják bár 140-160 magas. És a kinti neve Rocky Mountain.

Bocs nem figyeltem a kiemelést. Az az ezüst pettyes érdekes egyszer láttam a lovasok.hu-n és szerintem itt is hirdetett valaki ilyet, de lehet hogy más fajtában is van ez a szin.A videókon meg nagyon érdekes a mozgásuk.

#5 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 22:27

az a petty azért csak almázottság :)

#6 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 23:37

Nem ezt a járástípust hívják poroszkálásnak? vmelyik póni fajnál láttam még, ha jól emlékszem, és az emberek találták ki, hogy legyen egy olyan gyors jármód, ami "nem ráz"...

#7 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 23:55

a poroszkálást az emberek nem találhatták ki, mert a kutyák és a medvék is tudnak poroszkálni. utóbbiakat megnézem, aki betanítja. az izlandi is tudja, de az ügetõk is és sokan mások :)

#8 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 0:03

oké, jogos javítom magam:) : kitalálták, hogyn vehetik rá alovat, hogy a kedvükért így menjen. és még egy: nem fajnál, hanem fajtánál... azt hiszem túl késõ van már... :kv:

#9 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 20:21

A könyv szerint ez veleszületett négyütemû jármód és tenyésztésnél csak azt regisztrálják amelyik tudja.

#10 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 20:38

Én réges-régen láttam egy dokumentumfilmet, hogy hogyan tanítják a lovakat erre az érdekes járásmódra. Már nem emlékszem milyen ország milyen lovát idomították (talán Mexikó?), de a lényege, hogy sziklás részeken kell a lónak menni a lovasával és ezzel az apró lépésû jármóddal minden sziklába vájt, magasan futó ösvényen biztonságban közlekedik a szakadék szélén is. Egy ember hátulról hosszúszáron tartotta, egy másik meg oldalról vezette itt is hosszabb száron, úgy kellett apró lépéset produkálnia a lónak. Érdekes volt. Hát ezt igenis tanítják bizonyos munkához.

#11 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 22:14

jól van, tanítják. a lovat is, a medvét is, a kutyát is. egyértelmû. az izlandiakat is.
a csikót is betanítja az ember, hogy milyen segítségekre és mikor ügessen, ill. vágtázzon, ettõl még tudja magától.
közép- és dél-amerikára a paso (ami amúgy simán csak lépés) jármód is jellemzõ, ami nem ugyanaz, mint a poroszka. jellemzõ fajtája a perui paso vagy a paso fino fajták. az sokkal apróbb léptû, mint a poroszka.

aki nem tudná, a poroszka az, amikor az ugyanazon oldali lábak egyszerre mozdulnak. nem nevezném kisléptû jármódnak. itt van egy videó a poroszkáról és a paso fino apró lépéseirõl.

Edited by Unicorn, 2009 december 22. - 22:26.


#12 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 22. - 22:37

a paso (ami amúgy simán csak lépés)
aki nem tudná, a poroszka az, amikor az ugyanazon oldali lábak egyszerre mozdulnak. nem nevezném kisléptû jármódnak. itt van egy videó a poroszkáról és a paso fino apró lépéseirõl.


végre, végre! vki helyrerakta bennem az infókat! :) köszönöm! :) :kocc:

#13 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 27. - 23:44

Olvastam valahol, hogy az egyik színváltozatnál gyakori a szemprobléma. Szép, érdekes színû lovak. :)

Vannak azért érdekes lábszerkezetek is... :eek: :rolleyes:
http://www.rmhorse.c..._view.php?id=56

#14 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 13:48

Posted Image

#15 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 14:13

Posted Image