Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tájékozódási Tereplovaglás


  • Please log in to reply
510 válasz a témához

#41 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 1. - 13:11

Nem ,egyenlőre "lótlan" vagyok, egy ismerősömtől szoktam elkérni valamelyik lovát... Utóbbi két alkalomal egy fekete sodrit (Dömpit).

No igen, az más, ha saját lóhoz ragaszkodsz, igaz egyik résztvevő lóháton jár versenyről versenyre, de lehet több ideje akad ilyesmire :)

Amúgy felkerültek a Csikós képei is, ITT lehet őket megnézni.

Edited by skatya, 2008 november 1. - 13:12.


#42 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 6. - 0:37

Az a bizonyos mátrai Dömpi? Nem rossz... Szépek a képek, fõleg az arabos szürkék állnak közel a szivemhez. Csodálatos a táj is. Felénk is lehetne ilyneket csinálni,tereplehetõség van bõven, ha vki (pl. én ) rászánja magát a szervezésre, jövök hozzád tanácsért, hogy is kell.

#43 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 7. - 14:28

Az a bizonyos mátrai Dömpi? Nem rossz...
Szépek a képek, fõleg az arabos szürkék állnak közel a szivemhez. Csodálatos a táj is. Felénk is lehetne ilyneket csinálni,tereplehetõség van bõven, ha vki (pl. én ) rászánja magát a szervezésre, jövök hozzád tanácsért, hogy is kell.



Oks. szívesen segítek, és valóban jó lenne, ha Budapest környékén is lenne ilyesmi, mert erre felé is van lovas bõven... Majd én is beszélek ár környékbeli emberrel, hátha kaphatók ilyesmire :)

#44 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 12. - 10:49

Sziasztok! Tök jó, hogy így népszerûsödnek ezek a versenyek! Nálunk pár éve elindult egy kezdeményezés Bonyhádon, de az elsõ verseny után kifulladt a dolog. :) :rolleyes: Elõtte volt még egy Szekszárdon (kb 5-6éve), de az még össze volt vonva a bringásokkal, arról sokat már nem tudok mondani, de a Bonyhádi jó volt, csak kevés az induló. Viszont ha így nõ a lelkesedés, talán újra neki kéne állni szervezni egyet (de inkább többet :) ), mert azért Szekszárd-Bonyhád körül is nagyon jó terepek vannak. ;)

#45 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 20. - 12:52

Az biztos, Szekszárdtól nem messze - Sárpilisen - rengeteget voltam régen, és nagyon szép a környék! No meg az emlékek... :)

#46 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 20. - 13:15

Sziasztok!
Tök jó, hogy így népszerûsödnek ezek a versenyek! Nálunk pár éve elindult egy kezdeményezés Bonyhádon, de az elsõ verseny után kifulladt a dolog. :) :rolleyes:
Elõtte volt még egy Szekszárdon (kb 5-6éve), de az még össze volt vonva a bringásokkal, arról sokat már nem tudok mondani, de a Bonyhádi jó volt, csak kevés az induló. Viszont ha így nõ a lelkesedés, talán újra neki kéne állni szervezni egyet (de inkább többet :) ), mert azért Szekszárd-Bonyhád körül is nagyon jó terepek vannak. ;)



Vagy gyertek át hozzánk tavasszal. :)

#47 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 20. - 13:21

Csacsacsa! Mi, amikor mentünk a Pécs-Ballószög túrán, akkor volt egy ilyen Szekszárd maraton, ott egy darabig együtt haladtunk a bringásokkal, majd egy quad-os srác törte nekünk az utat :) Egy vízmosás kivételével teljesen jól járható volt az útvonaluk, Bonyhádtól Szekszárdig azon mentünk végig :kir: :yeah:

#48 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 20. - 18:19

Nyanya! Igen, bringások sokan vannak, lovasok kevésbé :( Nincs túl nagy lovasélet Szekszárdon... Egyébként az utak tényleg nagyon jók, nekünk felüdülés volt a Gemenci erdõ 2 engedélyezett, sokszor sáros és traktorjárta útvonala, és a töltésoldalak után. Chilly! Nem rajtam múlik :)

#49 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 21. - 16:10

Uccu neki, egy nappal elõbb átjöttök, másnap verseny, harmadnap haza. :)

#50 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 21:57

Sziasztok!Ide is betolom a képem egy kicsit,mert ez a tájékozódási lovaglás engem is érdekelne. :) Régen távlovagoltam,de,sajna,lovam sérülése miatt abba kellett hagynom.Talán ez a versenyág nem olyan megerõltetõ,mint a távlovaglás :confused: Szegény lovamnak hiányzik a versenyzés(meg,persze nekem is) :hupp:

#51 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 18:00

Sziasztok!Ide is betolom a képem egy kicsit,mert ez a tájékozódási lovaglás engem is érdekelne. :)
Régen távlovagoltam,de,sajna,lovam sérülése miatt abba kellett hagynom.Talán ez a versenyág nem olyan megerõltetõ,mint a távlovaglás :confused:
Szegény lovamnak hiányzik a versenyzés(meg,persze nekem is) :hupp:



Szia!

Ez a verseny valóban nem a legmegerõltetõbb a lónak, mert végül is egy kellemes 2órás tereplovaglás-kis pihenõkkel, amíg lyukasztasz :) Szerintem érdemes belefogni, ha valóban hiányzik a versenyzés!

Megjelent újságba is a cikkem, mégpedig a Lovas Nemzet decemberi számában!
:ang:

#52 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 18:55

És az egyik legkedvesebb lovasbarátom virít benne a legszebbik vigyorával és a világ második legszebb lovával. :gm: Ezúton is gratula Lipp! :kocc:

#53 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 19:01

Meg az én legkedvesebb lovasom! :ang:

#54 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 3. - 17:11

Hát még nem láttam a dec.-i számot,de majd megnézem.Aztán,gondolom,idõben értesülni fogunk ezekrõl a versenyekrõl :confused: Azt hiszem,ki fogom próbálni,ha nem jön közbe semmi.. :guny: Ugyanis én vonzom a"megint közbejött valami"szituációt...... :P

#55 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 11. - 14:17

Háát, ha sûrûn idelátogatsz, akkor itt biztos lehetsz benne, hogy nagyon frissen értesülsz a leendõ versenyekrõl!

#56 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 11. - 15:36

Mindig megnézem,ha nem az én nevem áll az "utoljára hozzászólt"helyen

#57 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 23. - 19:39

No kicsit ugyan még korai, de lassan itt a tavasz (na jó, nagyon lassan), és már el lehet kezdeni gyûjtögetni a versenyre... Részemrõl ez már elkezdõdött, hiszen ha jól rémlik, lesz Pécselyen, Sümegen, aztán hipp-hopp itt a nyár eleje, és remélhetõleg megmarad a bakonykoppányi forduló is! Sõt említették, hogy idén bõvítve lesz a helyszín talán Tapolcával is, de az szerintem nyár vége... Majd informálódok még, de ha valaki tud okosat, akkor hajrá!

#58 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 12:39

No kicsit ugyan még korai, de lassan itt a tavasz (na jó, nagyon lassan), és már el lehet kezdeni gyûjtögetni a versenyre... Részemrõl ez már elkezdõdött, hiszen ha jól rémlik, lesz Pécselyen, Sümegen, aztán hipp-hopp itt a nyár eleje, és remélhetõleg megmarad a bakonykoppányi forduló is! Sõt említették, hogy idén bõvítve lesz a helyszín talán Tapolcával is, de az szerintem nyár vége... Majd informálódok még, de ha valaki tud okosat, akkor hajrá!


Már én is elkezdtem gyûjtögetni, bár úgy néz ki hogy lovat nem kell majd az idén bérelnem :) A tapolcai verseny már tavaly is felmerült csak szervezés hiányában elmaradt :) De remélem idén ezzel is gazdagodni fog a verseny szezon...

#59 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 15:50

99,9 %, hogy idén Tapolcán is lesz verseny, tudtommal már benne van a körben :) A pécselyi tájékozódási időpontja már fenn van a Csikós-lovasudvar honlapján, április 25, szombat. A sümegi verseny valószínű márciusban lesz, tavaly legalábbis március első hétvégéjén volt.

Edited by skatya, 2009 február 12. - 16:04.


#60 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 23:29

Sümegi verseny március 7-8. Kiküldték a körlevelet.

#61 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 11:14

Most olvastam a sümegi verseny kiírást :) Valaki el tudja küldeni a versenyszabályzat 2009 január 20-ai módosítását? Szeretnék tisztában lenni a változásokkal :)

#62 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 14:17

Én nem is kaptam még versenykiírást, a Csikós nem kapkodja el a dolgokat. :) Nembaj, majd én körbekürtölöm a hírt. Remélem azon nem változtattak, hogy más megyébõl induló is beleszámít a bajnokságba, mert különben csapat nélkül maradok.

#63 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 14:31

Parancsõrtiszti Szolgálat SÜMEG KUPA Lovas Tájékozódási Verseny Veszprém Megyei Lovas Szövetség I. kiírt bajnoki fordulója 2009. március 7-8. Verseny kiírás Rendezõ: Capári Lovasiskola Sümeg Tapolcai Honvéd SE Tájékozódási Sportok Szakosztálya, Balatonfelvidéki Radetzky Huszár Egyesület. A verseny a Veszprém Megyei Lovas Szövetség jóváhagyásával, és a 2009.január 20-án módosított szabályzata alapján történik. Idõpont: 2009. március 7-8. 10: 00 /szombat, vasárnap/ Versenyközpont: Sümeg Váristálló, Vároldal u. 5. Verseny formája: egyéni és páros verseny Terep: tipikus közép-európai terep, többnyire szálerdõ, részlet gazdag finom domborzattal Térkép: 1: 15000 méretarányú 5 m alapszint közzel 2002-ben javított Nevezési határidõ: 2009. március 6. –áig írásban, vagy a helyszínen. Nevezési cím: Capári Róbert 8330 Sümeg, Vároldal u. 5. Tel. /fax: 36-87/550-087 E-mail: varistallo@lovasiskola.axelero.net Nevezési díj_ 4.000 Ft. /fõ /1 nap Kategóriák: -egyéni, -páros (2 fõ együtt teljesíti a pályát) Díjazás: Kétnapi összesítés alapján 1. helyezett lovagló kantár 2. helyezett nyeregalátét 3. helyezett ápolószer csomag Tervezett rajt idõ: 10: 00 /mindkét nap / Egyéb: igénylés szerint, szállás 3.000.-Ft/fõ/éj reggeli/ 500 Ft, ebéd/ 1000 Ft, vacsora 1000 Ft ló szállás 1500- Ft/éj Ló bérlet: (jó lovas tudással rendelkezõknek) Az igények sorrendjében, korlátozott számban lehetséges, 7.500.-Ft/nap a versenyre, Capári Róbertnél a 06/20-439-1846, ill. 87/550-087-es telefonszámokon. A verseny elsõ napján 9.00-kor technikai értekezletet tartunk. A versenyen a szabályzat értelmében állatorvosi kontroll lesz. Kobak használata kötelezõ. Az összes indulni kívánó versenyzõ a saját felelõsségére vesz részt a versenyen, és a rábízott állatért és egyéb felszerelésért teljes anyagi felelõsséget vállal. A versenyre hozott saját lovak részére az elõirt orvosi könyv kötelezõ, mely igazolja a kötelezõ védõoltásokat és a ló azonosítási adatait. A verseny a 2008. február 22-én elfogadott, és 2009. január 20-án módosított versenyszabályzat alapján kerül megrendezésre. A versenyrõl egyéb információt a nevezési címen Capári Róberttõl lehet kapni. Mindenkit szeretettel várunk: Rendezõség

#64 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 14:57

Ez jó húzós lett. Azt hiszem a sümegi verseny részemrõl sztornó :(

#65 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 16:01

Ez már nem az ócsó kategóriás hobbyverseny. :( Skatya, bérelt vagy "saját" lóval mentél volna?

#66 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 16:36

Most még bérelttel, sajáttal talán barátságosabb lenne, de így már nagyon sok. :huh: A pécselyi árából tudok lefaragni, mert az helyben van, kaja és szállás megoldott :) A koppányinál essetleg lovat is tudok kérni puszira, de a tavalyi bérelt lovam igen tetszett, szállást itt is tudok ingyé ismerõsnél, de a sümeginél sajna semmi pénztárcakímélõ stratégiát nem látok, ráadásul kétnapos... Inkább félreteszem azt a pénz lóra :)

#67 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 17:03

Vajon mindenhol ennyibe kerül a versenyzés? Saját ló akkor lenne olcsóbb, ha lenne az embernek saját lószállítója (vagy haver aki segít) és nem egyedül a sajátját vinné. Mondjuk nem terveztem az indulást, de azt sajnálom, ha törzsversenyzõk anyagi okok miatt hullanak ki.

#68 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 18:49

Sziasztok! Egy barátnõmmel párosban indultunk tavaly az uccsó fordulón pécselyen, nagyonnagyon megtetszett a dolog, ugyhogy idén nagyon ugy tervezzük, hogy minden fordulón ott leszünk!!:) Az árakhoz jegyezném meg csendben, halkan, hogy szreintem, csak a nevezési dij emelkedett(ill még lehet hogy a lóbérlés, bár azt nem tudom, mert nem is néztem a tavalyi kiirásban). A szállás, lószállás, étkezés díját nem emelték! Szerintem már ez is figyelemre méltó a jelen körülmények között!;-) Viszont ha már irok, kérdeznék is, hátha van valakinek közelebbi infója: Szerintetek lesz sümegen kezdõ és haladó kategóri külön, mint pécselyen? Meg ha nem lesz, akkor mennyi lesz vajona táv? Mert erröl nem igazán szól a kiírás! Ill, a veszprém megyei bajnokságban lesz idén kezdõ kategória is? Ha valaki tud valami okosat, írja meg légyszilégyszi:) Ja, majd elfelejtettem: Ha igaz lesz idén Bakonykoppányban, Tapolcán és Kõvágóörsön is forduló, a sümegieken és pécselyieken kívül! Nagyon jó lenne, ha így lenne! Márti

#69 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 9:59

Mindig van lehetõség kezdõ kategóriára, annyi, hogy ha nincs rá 4 induló, akkor úgymond versenyen kívül indultál. A tapolcai helyszín tudtommal 100%, de a kõvágóörsi is lehetséges, majd megérdeklõdöm az illetékest ;) Az árakról... Azért húzom a számat mert a sümegi forduló kétnapos, ergo, kétszer kell azt a többlet pénzt kifizetni (igen, a ló bérlése is 2500Ft-al emelkedett). Ha dolgozó ember lennék ez nem is okozna talán gondot, csak az van, hogy egyetemista kasszából finanszírozok. Februárban pedig nincs lóvé, hacsak nem raktam félre annyit, hogy a szórakozás és a megélhetés is menjen egyszerre :) Azért nincs lóvé, mert megkezdõdött a második félév, még nem utalnak se ösztöndíjat, se semmit, dolgozni januárban vizsgák mellet nehézkes lett volna. Hozzáteszem, a tavaszi sümegin eddig egyszer se voltam, és ez ezután is így lesz, mert azért ezen kívül elvileg van még 6 forduló, nem kell bepánikolnom, hogy lemaradok valamirõl ;)

#70 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 10:42

Sziasztok! Tudatlan vagyok és kérdeznék:mik a feltételei egy ilyen verseny valo induláshoz, mekkora a táv és ugy lehet-e hogy csak 1 versenyen indulok ami a legközelebb van hozzám? Köszönöm ha valaki felvilágosit.

#71 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 11:04

Szia Vezer! A topic elsõ oldalán az elsõ hozzászólásban megtalálod a versenyszabályzatot... ;) Lehet egyetlen versenyen is indulni.

Edited by Méz, 2009 február 14. - 11:05.


#72 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 11:24

Köszönöm Méz megtaláltam elolvastam és persze megértettem.

#73 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 11:46

Én csak ajánlani tudom mindenkinek ezeket a versenyeket, mert jó hangulat tud kialakulni, és nagyon jó kapcsolatteremtõ helyszín is egyben. ;)

#74 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 13:18

Én a western OB nevezései díjaival tudom összehasonlítani ezt a nevezési árat... hát szerintem egyáltalán nem drága. Vagy ha csak a szomszédos lovarda örömlovaglásának 500 Ft-os nevezési díjára gondolok... hát a 4000 Ft lófütty. A lovaglás sajnos nem a szegényeknek van kitalálva. (Ezért ülök egyre ritkábban lóra. :gm: ) A szervezõnek ebbõl biztosítania kell a pályát, a segítõket, a díjakat... A lószállás 1500-ért szintén átlagos, sõt... Volt ahol 4000-et kértek egy éjszakára. Egy ló bérlése 7500 Ft-ért naponta: sporttársi ár, nem lehúzás.

#75 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 13:36

Így van Aniko;-) :yeah: Köszönöm!:) És egy sima, kiskategóriás ugróversenynél is olcsóbb... De az tény, hogy szerintem semmilyen lovas veseny nem sorolható az olcsó versenyzési lehetõségek közé...sajos...:(

#76 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 15:32

Figyu, én 2004 óta járok ezekre a versenyekre, és egyre kúszik fel az ára. Végre örült az ember, hogy van egy verseny, ami az apu pénztárcája nélkül is megoldható. Én ha meg akarom oldani, megoldom, csak megjegyeztem, hogy drágul, nem kis léptékben.

#77 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 17:19

Skatya, nem akarlak megbántani, de 2004 óta sok dolognak ment fel az ára... többek közt a takarmánynak is. Ezért a lóbérlés sem lehet olcsó... Én sem szívesen adnám oda a lovat egy napra mondjuk 5000 Ft-ért. Ha azt veszed, egy óra lovaglás átlagos ára mondjuk 2000-4000 Ft között van, helyszíntõl, színvonaltól függõen. Nem is ragozom tovább.

#78 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 17:19

Mint minden. *Anikó beelőzött. Szóval drágul, mint minden. Mínuszba senki nem akar önként lemenni, csak hogy legyen egy verseny, ami végre "olcsó". Plusz ahhoz elég temperamentumos, hogy a lónak bármi baja essék, adott esetben az orvosi költség sem jön ki ennyiből.

Edited by Sütyi, 2009 február 14. - 17:21.


#79 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 17:28

Akkor most kicsit kiforgattátok a szavaimat. Tudom, hogy drágul minden, én ezt csak megjegyzésképp mondtam. Egy egynapos verseny esetében nem is izgat a dolog, ezért részemrõl maradnak az egynaposak. Aki megteheti, járjon el a kétnaposra is, én nem tudok, a többire ha idõm engedi el tudok menni. De ne kanyarodjunk már el a témától ennyire.

#80 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 17:30

A kõvágóörsi fordulót ki szervezné?