Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Aztéka


  • Please log in to reply
88 válasz a témához

#1 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 22:50

Kedves Lószeretõk. Új topic egy új,de minden bizonnyal nagy jövõjû fajtáról, az Aztékáról. Akit érdekel írjatok. Ez a fajta a gyorsaság, kitartás és intelligencia bajnoka, párosul benne a hihetetlen erõ és elegancia. Nem véletlen, hiszen vérében ott pezseg az évezredes spanyol fajta minden eleganciája, finomsága, intelligenciája és a Quarter Horse dinamizmusa, munkaképessége, végtelen türelme stb. Ez nem valami hihetetlen csoda, hanem az egyik legdinamikusabban fejlõdõ fajtának az Amerikai Aztékának a jellemzõi.

#2 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 23:19

Kedves Hosszúhomlok, a kritikád jogos. Nézz utána az www.azteca-horse.com oldalon!Üdv!

#3 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 23:24

http://www.azteca-horse.com/ on találhattok képeket, infot.

#4 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 14. - 9:40

Nekem tetszik ez a fajta, de eddig nem hallottam róla.

#5 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 14. - 10:21

Kedves Bartorsi!Úgy tudom nem áll tőled távol a western lovaglás. Hát ezek a pacik westernben nagyon ígéretesek.Üdv!

#6 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 14. - 10:47

Igen érdekes fajta ez bizonyos! Én se hallottam róluk, de nyitott vagyok minden újdonságra! :)

#7 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 14. - 11:00

Utána néztem a fajtának:Azték ló = AztecaKörnyezet: Meleg éghajlatEredet: MexikóJellege: MelegvérûTenyésztés: Viszonylag új lófajta. A tenyésztésa 1972-ben kezdõdött andalúziai csõdörök és Quarter horse vagy Criollo kancák keresztezésével.Jellemzõ tulajdonságok: A keresztezés eredményeként elegáns ló született, amely a sportolásra vagy scak lovaglásra kiválóan alkalmas. Testfelépítése harmónikus, feje kicsi, profilja egyenesvonalú, nagy , kissé homorú . Nyaka izmos, sörénye dús, lábai arányossak. Kitartó, gyors figyelmes ló. Kezes mégis élénk könnyen kezelhetõ. Marmagasság: Méretük : 155-165 cmSzínek: Bármilyen kivéve foltos!Hasznosítás: hátasló, könnyû hámos, mezõgazdasági munkafekete démonWestern AztecaFogatló

#8 Guest_Galadroh_*

Guest_Galadroh_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 14. - 15:42

nagyon szép! De maradok a magyar fajtáknál...... :D

#9 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 16. - 5:34

Kedves Sabrina!Szuper az info.Egy kis módosítás: Foltos is lehet, abban az esetben, ha a szülők megfelelnek a regisztrációs követelményeknek, tehát Paint Horseról (színes QH) van szó, illetve tiszta vérű spanyol vagy portugál lóról. Gábor

#10 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 16. - 7:11

Gábor2:Igaz nem látom át az Azteka miértjét, de minegyi lófajta amiböl gyúrják az magában is nagyon jÓ! Biztosan ugyan olyan jót fog az "Azteka" is produkálni :) Kérdés! Minden F1 es utód regisztrálva lesz?és ha igen akkor mivel megyünk tovább? Aztéka vagy az alapító fajtákkal?hány % ilyen vagy olyan génn rész kell hogy legyen benne az F2 ben?Hja , és a mi Quarter kancánk még mindig eladó! :yeah:

#11 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 16. - 22:15

Szia Kaméleon!Az F1 Aztéka D besorolást kap ez 50-50%-ot jelent. az Aztéka D-t Andalúzzal kívánatos pázoztatni, ekkor már Aztéka A besorolású az utód. Ezt csak szintén "tisztavérű", tehát Aztéka A val célszerű párosítani, ha QH párosítja Akkor ismét "D" utódot kapunk. A "D" is törzskönyvezett, ám azt tenyészállománynak tekintik. Létezik egy másik irányzat is, amikor az 50-50%-os pacit, tehát a "d"-t QH-szal párosítjáj, ekkor Aztéka C az utód. Egyesek ezt kifejezetten cutting, vaquero és bikaviadalokhoz tenyésztik, egyenlőre vita tárgya, hogy valóban annyival jobb-e mint az "A".

#12 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 17. - 7:29

Akkor az azteka ló(A) valójában 75% Andaluz és ro 25% Quarter.....Mi van a Lusitanoval? azzal hogyan tenyészthetö?

#13 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 18. - 10:54

Nagyon jó fajta akik szeretik az amerikai vag éppen a spanyool lovakat. Én szertem õket, de én inkább aradok a huculoknál :D

#14 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 18. - 13:10

Miért a hucul az nem amerikai? :confused: :D

#15 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 18. - 16:42

Kameleon!Most neked nem fogok írni egy fajtaismertetõt a huculokról :D A hculok a Alpok hegységeibõl, õs magyar ló. De tudom , hogy tudtad! :D Ez olyan mint ha azt mondanád hogy a szijámi macska, kínai:D

#16 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 10:34

A huculnak vajmi kevés köze van a magyar õslóhoz.Ugyanis a magyarok nem az Alpokbõl származnak...... :gm: :rolleyes:

Edited by chyki, 2006 július 19. - 10:35.


#17 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 19. - 10:45

Kameleon!Most neked nem fogok írni egy fajtaismertetõt a huculokról :D A hculok a Alpok hegységeibõl, õs magyar ló. De tudom , hogy tudtad! :D Ez olyan mint ha azt mondanád hogy a szijámi macska, kínai:D

Hozzászólás megtekintése

èn meg csináltatok egy aztekát ...bebeeee... ;) :D

#18 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 11:16

hihihi

#19 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 10:01

Itt egy szép aztéka paciPosted ImageMeg egy másik is: Posted ImageHát nem aranyos?http:///www.azteca-horse.com/az13.jpg

#20 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 11:42

Nem nagy! :gm:

#21 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 26. - 13:36

Hmmm egybõl felkeltette az érdeklõdésemet az "Azték" kezdés. Amelyik lóban ilyne vér csörgedezik, biztos nem egy rossz pacc. Csak már majdnem megilyedtem, hogy nincs belõle foltos. :D Tetszik...Majd ha gazdag leszek, õt is beveszem a csoda ménesembe. :D

Nem nagy! :gm:

Ha szereted a huculokat, akkor jó fajtának "szólsz be" ezzel. :P :D

#22 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 8. - 16:35

érdemes megnézni!http://www.azteca-horse.com/az13.jpgPosted ImageHát nem édesek?Posted Imagemég 1 szépségPosted ImagevágtábanPosted Imageszerintem ő gyönyörű!!!Posted Imagemit szóltok hozzá?Posted Imagecsupa elegancia

#23 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 20:06

Kameleon!Most neked nem fogok írni egy fajtaismertetõt a huculokról :D A hculok a Alpok hegységeibõl, õs magyar ló. De tudom , hogy tudtad! :D Ez olyan mint ha azt mondanád hogy a szijámi macska, kínai:D

Drága Sabrina, a hucul nem az Alpokból, hanem a Kárpátokból származik! Az Alpokban a haflingit tenyésztették ki! Egyébként pedig nem azonos azzal a lófajtával, amelynek a hátán eleink megérkeztek kis hazánkba! Azt a fajtát a honfoglalás után még kb. 4-500 évig tenyésztették tiszta vérben, de a történelem viharai (török hódoltság, egyebek) sajnos elsöpörték. Annyiban igazad van, hogy a hucul bizonyos szempontból hasonlít az "õsmagyar lóra", annak ellenére, hogy a hucul tipikus hegyi lófajta, a másik meg sztyeppei. Ja, és igazad van még abban is, hogy tekinthetõ magyar lófajtának, mert a történelmi Magyarország területén tenyésztették ki a magyar korona alattvalói. (A k. und k. idõkben a hadsereg málhás lóként alkalmazta õket.) Bocsi az offért, de megint kitört belõlem a tanár néni. :)

Edited by Mézszín Sörény, 2006 november 20. - 17:50.


#24 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 27. - 15:06

Kedves Lóbarátok! Nagyon leült a tpoic. Van-e még akit érdekel az azték ló?

#25 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 8. - 8:58

Posted ImageNézzétek ezeket a szépségeket!Posted Imagevagy éppen õt!

#26 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 10:30

Hát szépnek szépek, az biztos, de amíg itthon nem lehet hozzájutni ilyenekhez, addig nem hiszem, hogy élni fog ez a topic.

#27 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 9:29

Ebben igazad van, de álmodozni azért lehet.Egyébként nemsokára megszületnek az első csikók Magyarországon is!

#28 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 18:35

Tényleg? Hol, kinél?

#29 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 22. - 15:05

A Szentendrei szigeten Szigetmonostoron egy QH-os barátomnál (András) vannak vemhes kancák. Nálam még egy kicsit várni kell, de ha minden jól megy nálam is ez a jövő!

#30 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 22. - 18:15

Juj, szólj, ha lesznek nálad csikók, meglesném õket!

#31 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 30. - 18:44

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

#32 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 13. - 10:26

Itt is láthattok szép azteca lovat, és egy kis fajtaismertetõt angolul.http://www.pointerne...rses-links.html

#33 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 14:14

Áprilisra várható az elsõ aztéka csikóm születése. Papa: festivo (spanyol bajnok) Mama: Hungarian senorita (magyar halter bajnok QH) Hát ha a genetika nem csap be, elég jó lehet!

#34 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 14:22

Áprilisra várható az elsõ aztéka csikóm születése.
Papa: festivo (spanyol bajnok) meg lehet nezni a www.epona.hu oldalon
Mama: Hungarian senorita (magyar halter bajnok QH)
Hát ha a genetika nem csap be, elég jó lehet!


Edited by Gábor2, 2007 december 11. - 14:23.


#35 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 16:04

Tegnap már éreztem, hogy a kis aztéka rugdalja a mamája pocakját.

#36 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 1. - 19:25

Most ovlastam végig a topicot,és érdekel nagyon!Adj minél több információt,kíváncsian várunk majd képeket is a csikóról!Messze van még április... :( :D

#37 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 2. - 21:20

Most ovlastam végig a topicot,és érdekel nagyon!Adj minél több információt,kíváncsian várunk majd képeket is a csikóról!Messze van még április... :( :D


Hát igen. Addig is lehet nézegetni a papát Festivo és a mamát Senorita
Senorita2

#38 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 9. - 17:57

Örömmel tudatom Veletek hogy április 25-én megszületett Magyarország elsõ aztéka mén csikója, Morningstar Préri Song. Megpróbálok képet is fölrakni.

#39 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 13. - 20:13

Gratula hozzá!!! Várjuk a képeket!

#40 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 17. - 21:52

Örömmel tudatom Veletek hogy április 25-én megszületett Magyarország elsõ aztéka mén csikója, Morningstar Préri Song.
Megpróbálok képet is fölrakni.


Íme a képek:
1
2
3
4
5