Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyabaj


  • Please log in to reply
705 válasz a témához

#41 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 4. - 17:11

Tudom, ez a házikoszt kontra táp meddõ vita, csak nem bírom, amikor tévinformációk keringenek az interneten. [/QB][/QUOTE]Ezt én se bírom, ezért erõsítem meg ismét az elõzõ állításomat. Ha nem hiszed, vegyél mintát belõle fõzés elõtt meg fõzés után, vizsgáltasd ki vitaminügyileg. Természetesen lehet etetni nyersen is, de akkor nagyon meg kell nézni mit, ugyanis a marhahús nem javasolt nyersen, baromfi igen, sertés meg se fõzve, se nyersen! A zöldségeket-gabonát a kutya nagyon rosszul emészti, legalábbis a rostosabb részeket, ezeket mindenképp javasolt párolni. Létezett régebb pelyhesített kiegészítõ kutyáknak, nem tudom, most van-e még, ez egy hazai keverék volt, noname, volt benne pelyhesített sárgarépa, zöldborsó, gabonafélék és erre szórtak vitaminport, nagyon jó volt a húsok melllé, de már elég régóta nem láttam. Most nem a Gréti Mix-re gondolok, az nem pelyhesített, hanem puffasztott. De vitát én se szeretnék ebbõl, ezért azt javaslom egyezzünk ki egy döntetlenben, miszerint a házikoszt nem tartalmaz annyi vitamint, amennyit a takarmány-könyvek javasolnak, de ettõl még a kutyák vígan és egészségesen élnek :D Pont ezt írtam az elõzõ hozzászólásomban is, hogy a vitaminetetés csak a gazdi lelkiismeretén múlik. Mindez persze csak felnõtt kutyákra, kölyköknek kell a csonterõsítõ.

#42 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 7. - 18:07

idézet:
Természetesen lehet etetni nyersen is, de akkor nagyon meg kell nézni mit, ugyanis a marhahús nem javasolt nyersen, baromfi igen, sertés meg se fõzve, se nyersen [/QUOTE]Ha a marha nem javasolt nyersen, akkor tatárbifszteket miért eszünk? Én úgy tudtam, hogy épp csak a marhát szabad nyersen adni, baromfit nem. Eddig a marhacsontot nyersen adtam, hadd rágódjon rajta, aztán most meg kiderül, hogy gyilkolom a kutyámat.
idézet:
Ha nem hiszed, vegyél mintát belõle fõzés elõtt meg fõzés után, vizsgáltasd ki vitaminügyileg. [/QUOTE]Én kisiskolában azt tanultam Erzsike nénitõl, hogy csak a C vitamin oldódik vízben, a többit nem bírom kifõzni. Most kiderül, hogy Erzsike néniben is csalódnom kell?

#43 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 7. - 18:47

A marhahúsból az ember is meg a kutya is galandférget kaphat! A tatárbifszteket emberek is csak akkor ehetik, ha elõtte a húst lefagyasztották, vagy nagyon apró (4 mm) átmérõjû tárcsán darálták át, mert ekkor a galanféreg lárvák (magyarul: borsókák) elpusztulnak. Ha ezt nem teszik, és a marhahús borsókás volt, akkor nagyon szép galanférge lesz az embernek is meg a kutyának is. Baromfihúsban nincs féreglárva, azt eheti, attól max szalmonellát kaphat, de az nagyon-nagyon ritka. Ha úgy jobb, akkor azt is meg kell fõzni.A csontban nincs borsóka, legfeljebb a BSE miatt nem indokolt, bár Magyarosrszágon még nem találtak BSE-s marhát.Vitaminok: vannak vízben oldódó meg meg zsírban oldódó vitaminok, nem tudom mikor, de tuti kisiskolás korban tanítják biológiaórán! És fõzés közben a vitaminok elbomlanak, magyarul: kifõzöd õket. [ Július 07, 2003, 18:48: Az üzenetet átszerkesztette: Laura ]

#44 Xabi

Xabi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 7. - 18:51

idézet:
Eredeti szerzõ: esti: Én kisiskolában azt tanultam Erzsike nénitõl, hogy csak a C vitamin oldódik vízben, a többit nem bírom kifõzni. Most kiderül, hogy Erzsike néniben is csalódnom kell? [/QUOTE]Erzsike néninek abban igaza volt, hogy a C vitamin oldódik vízben. És mellesleg még az összes B vitamin is (mert B vitaminból van jópár, a legjelentõsebbek a B1 B2 B6 B12). Másrészt a többi vitamin zsírban oldódó, szoval azok is kioldódnak szépen. Harmadrészt, nem a kioldódással van baj, hanem azzal, hogy a vitaminok bonyolult felépítésü szerves vegyületek, és mellesleg nem túl hõstabilak, a hõkezelés hatására bomlanak Posted Image De ha nekem nem hiszel, járj utánna, bármelyik szerves kémia könyvben utánanézhetsz (ugye tanultál kémiát? Posted Image Posted Image )

#45 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 8. - 18:36

Énénén tanultam, bácsi kérem!!!Mondjuk az is igaz, hogy pár dologban homlokegyenest mást :rolleyes: .Pl úgy tanultam, hogy borsóka csak a sertésben van, marhában nincs. Dehát itten annyi állatorvos van egy szem kémia-biológia tanárral szemben, hogy elhiszem nektek! Köszi a segítséget, tanácsokat!

#46 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 9. - 2:31

Hát azért attól is függ, hogy mi az a házikoszt. Sokan azt értik alatta, hogy a maradékot odadobják a kutya elé, oszt' jólvan, és az a házikoszt. Pedig házikoszttal is lehet úgy etetni, hogy az egészséges legyen. A mi ebeink tápot kapnak, nem tudom miért, de minõségi tápot (Royal Canin, elõtte Eukanuba), se kiállításra nem játunk velük (keverékek), fejlõdésben sincsenek, mégis azt kapnak ... Posted Image Mindenesetre jól elvannak, mióta szinte csak azt kapnak (havonta 1-2szer farhát, csont, a bûzmirigy miatt) fénylik a szõrük, és Kiflikémnek bizony eltûnt a fogköve! 7 éves, és szinte semmi fogkõ ... És nem is néz ki 7 évesnek az én kis malackám. Posted Image Szóval én maradok a táp mellett (de nem azért, mert elítélem a házikosztot, hanem van ebben egy jó adag lustaság is ...), de szerintem házikosztot is lehet úgy adni, hogy ugyanolyan egészséges legyen, mint a táp.

#47 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 13. - 10:21

A sertéshúst nem tárgyaltátok ki!Sertés miért se nyersen se fõzve? A nyerset értem, sok veszélyes élõsködõt lehet tõle összeszedni. De fõzve miért nem??Vitaminok:Igen, csökken a vitamintartalom fõzéssel, de nem tûnik el, és marad elég. Vannak hõre érzékeny és kevésbé érzékeny vitaminok. A C-vitamin hõre bomlik, de a kutyáknak nem is szükséges (a C-vitamin csak az embernek és a tengerimalacnak vitamin, minden más faj simán elõállítja a szervezetében!). Ami a vízbe kioldódik vitamin, ha nem öntöd ki a fõzõvizet, megmarad.Provokatív kérdés:A tápokat hányszor, milyen hosszan, milyen hõmérsékleten, milyen eljárással kezelik? Az a gyanúm, hogy összességében jóval nagyobb fõzési tortúrának vannak kitéve, mint a szegény farhát vagy karaj.

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 13. - 13:43

Hali!Honnan veszed, hogy sertéshúst fõzve sem??Ha az ember megeheti (még a röfiburgerben lévõ ki tudja milyen szemét húst is!), a kutya meg pláne miért nem??Én adtam sokat nekik, semmi bajuk nem lett....

#49 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 14. - 9:57

Ilusta,Nem egyértelmû, kinek írtad a kérdésedet. Mindenesetre hogy sertést se fõzve se nyersen, Laura írta le.

#50 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 14. - 10:50

Igen, azon a pár szón átsiklottam...bocs!Akkor sem értem, miért nem lehet sertéshúst megfõzve a kutyának adni? :confused:

#51 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 18. - 20:28

[url="http://"http://www.bluecross.hu/aujeszky.htm"]Ez[/url] hasznos lehet, ha még nem tudtátok.

#52 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 19. - 11:09

Na, Ő is csak a nyers disznóhúsról beszélt!

#53 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 19. - 11:34

Igen, szóval akkor lehet adni főzve?... Vmi olyasmit írt, hogy "hőkezelés (főzés) után szabad adni", vagy nem (bocsi, nem olvastam el mégegyszer Posted Image )? Mi sosem adunk nekik sertéshúst, de nem azért, mert "nem szabad", hanem egyszerűen nem úgy jön ki. Maradunk a pipinél. :D [ Július 19, 2003, 11:36: Az üzenetet átszerkesztette: Nood Lee ]

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 19. - 12:03

Idézek onnan:A húsevők a fertőzött sertések nyers húsának elfogyasztásával fertőződnek. Tekintettel arra, hogy a hazai sertésállomány még nem teljesen mentes ettől a betegségtől (a mentesítés folyik), a sertéshúst mindig csak hőkezelés (főzés) után etessük kutyával macskával.

#55 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 16:53

Na itt ismét, csak 3 hétig nem voltam gépközelben. Az Aujeszky-féle betegségre gondoltam én is csak nem fejtettem ki, miért nem ajánlottam a sertést fõzve sem. Nagyon sokan a kutyának való fõzés alatt azt értik, hogy egyet lobban a víz, és az már meg van fõzve. Aki nem így fõzi, az ne vegye magára :D de sajnos ez az általános. Az Aujeszky-féle betegséget vírus okozza amit el lehet pusztítani:- min. 60 fokon legalább 30 percig hõkezelés ami lehet sütés fõzés lényeg a hõmérséklet meg az idõ!)-pácolás, füstölésA hûtésnek ellenáll, hûtõben, +4 fokon 100 napig életképes, fagyasztva hónapokig túlél.Az az igazság, hogy nem bízok abban, hogy amikor fõzni kell, akkor mindenki szépen be is tartja ezt a félórás fõzögetést, ezért nem szoktam ajánlani fõzve sem. A sertésben található fírgeket most nem tudom kézrekeríteni, fejbõl meg nem emlékszem az adatokra, de megkeresem azokat is, ugyanis rémlik, hogy azok se olyan könnyen pusztulnak egy kis forralástól. Pontos adatokat a napokban, mert most hullafáradt vagyok.Egyszóval én még mindig nem javaslom, na :D [ Július 31, 2003, 17:31: Az üzenetet átszerkesztette: Laura ]

#56 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 17:28

idézet:
Eredeti szerzõ: vau: A sertéshúst nem tárgyaltátok ki!Sertés miért se nyersen se fõzve? A nyerset értem, sok veszélyes élõsködõt lehet tõle összeszedni. De fõzve miért nem??Lásd az elõzõt.Vitaminok:Igen, csökken a vitamintartalom fõzéssel, de nem tûnik el, és marad elég. Elég mihez képest? Nem gyõzöm ismételni, hogy annyit amennyit a takarmány könyvek elõírnak, annyit nem fog tartalmazni. Azok az adatok a kutyák optimális adagjait közlik, azaz, hogy mennyi lenne nekik a legjobb. De ez korántsem jelenti azt, hogy ha ezt a mennyiséget nem kapja meg, akkor az halálos rá nézve... Vannak fokozatok, a vita arról indult, hogy én miért javasoltam a tápokat, a jó tápokat, a házikosztal szemben, azért mert az az optimális. Vannak hõre érzékeny és kevésbé érzékeny vitaminok. A C-vitamin hõre bomlik, de a kutyáknak nem is szükséges (a C-vitamin csak az embernek és a tengerimalacnak vitamin, minden más faj simán elõállítja a szervezetében!). Ami a vízbe kioldódik vitamin, ha nem öntöd ki a fõzõvizet, megmarad.A C vitaminnal az a helyzet, hogy a növényevõk elõállítják (kivétel a tengerimalac meg az ember :D ) az emésztõcsatornájukban, a kérõdzõk a bendõben, a ló meg a nyúl a vakbelében. Azaz itt se õk maguk gyártják, hanem a bendõben illetve vakbélben levõ baktériumok. Kutya glükóból tudja elõállítani, a kajájához nem kell külön pótolni. Az, hogy egy vitamin vízben oldódik az teljesen más dolog, mint az, hogy hõ hatására elbomlik. Errõl írt Xabi, nem ismétlem. A lényeg a hõhatás, az nem kioldja, hanem elbontja a vitaminok jórészét, a vízoldékonyakat is meg a zsíroldékonyakat is, és ezeket nem a fõzõvízzel öntöt ki, nem így kell értelmezni a "kifõzést" amit írtam, a lebomlásukra értettem.Provokatív kérdés:A tápokat hányszor, milyen hosszan, milyen hõmérsékleten, milyen eljárással kezelik? Az a gyanúm, hogy összességében jóval nagyobb fõzési tortúrának vannak kitéve, mint a szegény farhát vagy karaj. [/QUOTE]Részben igazad van, részben nem, de a vita nem is a húsfélékrõl szólt, hanem a növényi eredetû táplálék-összetevõkrõl. A farkas megette az elejtett zsákmány (növényevõ) belsõ szerveit, béltartalmát is. Így jutott hozzá a számára szükséges vitaminokhoz, amik egyrészt a félig-meddig emésztett növényekben voltak, másrészt meg a legtöbb növényevõ bélcsatornájában jelenlevõ mikroorganizmusok (baktériumok) termeltek. A húsban is van vitamin, de egy kutya (vagy farkas) számára a fõ vitaminforrást nem ez jelenti, hanem a növények. A kutyáink manapság nem nagyon ehetik a frissen elejtett vadak belsõségeit (csúnyábban: beleit), ezért adunk nekik a hús mellé növényt is. A tápokat hõkezelik, ebben igazad van. A húsokat darálják, fõzik, stb, a növényi részeket (hangsúlyozottan tápról beszélek) viszont feltárják, ami nem egyenlõ a fõzéssel. A feltárás során a növények rostos szerkezetét "lazítják" fel, ugyanis a kutyák nehezen emésztik a növényi rostokat. Ez szerintem kb a növényevõk rágását helyettesíti. Az így "elõrágott" növényekbõl már könnyen tudja hasznosítani a kutya a számára szükséges tápanyagokat(fehérje, zsír, szénhidrát) illetve vitaminokat. Egy cikk: [url="http://"http://www.kutya.hu/0208/33.htm"]http://www.kutya.hu/0208/33.htm[/url]U.i. Egyszer majd megtanulok idézni meg linket rendesen beszúrni is :D [ Július 31, 2003, 17:29: Az üzenetet átszerkesztette: Laura ]

#57 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 11. - 11:43

Kutyabaj topic. Talán törzshelyem.Szultán. Nem vártam többet egy menhelyi kutyától, de mégis fáj. Diszplázia. Végülis nem gond, tekintve hogy másfél éves sincs, jelenleg tünetmentes, késõbb meg... A késõbb még soká van.Fül gyulladás. Hosszú szõrû, lógó fülû. Megesik. 2 hónapja nem gyógyul meg teljesen. Állapota kielégítõ, de nem gyógyult. Takarítom a fülét, takarítja az állatorvos is. Ha továbbra sem javul, jön a bódítás és a vizsgálóasztal.Februárban lett egy szemölcs az orrán. Egy bájos kis bibircsók. Ez a szemölcsöcske aztán két két alatt centis átmérõjûre nõtt, nem volt nehéz rájönni, hogy ilyen tempóban csak a rosszindulatú dolgok nõnek. Vittük a kisállatklinikára, kimûtötték. (25.000, mivel nehéz helyen volt) Mikroszkóp alatt kiderült: vérrákja van, ez volt az elsõ észrevett felbukkanása.A mütéti seb hamar gyógyult, varratszedésre nem kellett menni, kiszaggatta magának a nyelvével. De a heg szép lett, vékony, egyenes, alig észrevehetõ csík. A kutya jól lett, életvidám, kedves. De bennem megmaradt a gondolat, a kutya rákos, vajon hol és mikor lesz a következõ.A "mikor?" most jött el. A "hol?" pedig az orrán. A heg felsõ végénél. Tehát nem tudták eléggé kivágni. Nem is lehetett, így is lyuk lett a pofáján a mûtét közben.Szóltam apukámnak, hogy megint nõ a daganat (jobb minél elõbb túlesni a mûtéten, minél kisebb, annál jobb). Apukám szomorú arccal csak ennyit mondott: "25.000, tudom."És ebbõl a szomorú arcból annyi mindent kiolvastam még.Itt van ez a kis kölyök kutya ezzel a nagy bajjal. Most fél évente tegyem be a kocsiba és vigyük mûteni? Felszabdalni a fekete gomb orrát is? Fél évente mélyaltatás, intubálás, gyötrés, antibiotikumozás?Erre csak egy jó válasz van: igen.Törtem magam már annyit, mit is, mit is tehetnék. Tudom, hogy nem tesz jót ez a kutyának. És tudom, hogy nem kell meglepõdnöm, ha nem éri meg a kort, hogy baja legyen a diszpláziája miatt. És azt is tudom, hogy nagyon semmit sem tehetek. Csak mégis fáj. Posted Image Semmi célom nem volt ennek leírásával. Csak le kellett írnom, hogy kiöntsem a szívem. Posted Image [ Június 06, 2004, 18:56: Az üzenetet átszerkesztette: esti ]

#58 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 11. - 12:01

Együttérzek Veled! Nem könnyû döntés ... Posted Image

#59 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 23. - 18:19

Az érem két oldala Ma egy szomorú eset történt velünk. Reggel Mányra indultunk a családommal, Zsámbék elõtt van egy hosszú egyenes útszakasz, jobb oldalán gyönyörû réttel. Sokszor láttunk már arrafelé embereket csigát, gombát szedni vagy csak úgy sétálgatni. Szóval mentünk az úton, és az egyik bukkanó után hirtelen megpillantottunk egy hatalmas, gyönyörû fehér, (valószínûleg) szánhúzó kutyát az úton. Szépen lassan sétált keresztbe, nem figyelt semerre, csak ment. Egyáltalán nem vett észre minket! Édesapám fékezett és megpróbáltuk kikerülni ... de az út közepén volt és sajnos nem sikerült ... elütöttük. Iszonyatos hangja volt és a látvány még most is a szemeim elõtt lebeg: kb. 70-80km/h-val mehettünk még és pont a fejét "találtuk el" és a kutyus óriásit repült. Horror Posted Image Szépen lassan megálltunk, megnéztük az autót, eléggé komoly volt a sérülése, még jó hogy haza tudtunk vele jönni. Ekkor hallotam, hogy a távolból valaki kiabál "Elütötték a kutyát!!" ...Iszonyat volt ezt hallani, hisz rögtön magamat képzeltem a helyébe, én is kiborulnék, ha elütnék a kutyámat és még utána látnom is kellene olyan állapotban! Megértem.De! Óriási felelõtlenség volt a részérõl elengedni a kutyáját egy ilyen forgalmas országút közvetlen közelében!!! Ha egy picit is csúszik az út, jönnek szembe, vagy apukám félrekapja a kormányt és a padka miatt felborul az autó, amiben öten ültünk!!!!! Szóval ha erre gondolok, akkor nagyon dühös leszek! Veszélyes! Igenis van fontossági sorrend!A gazdi ráadásul ahogyan hallottuk, hatalmas hisztériában tört ki! Szinte oda se mertünk menni, nehogy még neki álljon följebb! Pedig akár fel is jelenthettük volna a rendõrségen!Szomorú eset, õszintén sajnálom a kutyát még most is látom magam elõtt az egészet, de nem tehettünk mást! A szüleim mindig is arra tanítottak, hogy ilyen esetekben bizony sajnos el kell ütni az állatot, legyen az nyuszi, macsek vagy kutya, nem szabad félrekapni a kormányt! Ennek ellenére nem tudom én mit tettem volna ha én vezetek ... én lehet hogy félrekaptam volna a kormányt és ezzel többet ártok, mint használok ... nem tudom.Veletek történt már hasolnó?Amikor megérkeztünk Mányra, nagyon megörültem a saját kutyáimnak, hisz a szívem szakadna meg ha történne velük valami!!!

#60 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 23. - 19:15

Sac!Igazad van, ha a kutya nem visszahívható, nem engedem el a pórázról, pláne nem, ha forgalmas, vagy akármilyen út van a közelben. Látniuk kellett volna, hogy arra tart és megpróbálni megfogni, mielõtt eléri az utat.Elpusztult? Bár, ha a feje sérült ekkora sebességnél akkor szinte biztos... :( Sajnos errõl csak a gazdája tehet! Megint egy olyan eset, ahol a kutya szívta meg a felelõtelen, hülye gazdája miatt! :mad: :mad: Tudom, hogy sokkos érzés, velünk is történt hasonló, de akkor a kutya simán továbbfutott, mert pont középen kaptuk el és nem nagy sebességgel...Még valami...ha a féktávolságon belül lép ki akármi ( mondjuk nem ember) jobban jársz Te, ha elütöd, abba max. õ hal bele és nem Te vagy a családod akik ott ülnek veled a kocsiban. [ November 23, 2003, 18:16: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#61 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 11:12

Sac,Kértetek kártérítést?Csak mert ilyen esetben az egészért a kutya gazdája a felelõs, és nektek nem olcsó mulatság az autó javíttatása. A gazdát igenis rá kell döbbenteni, hogy nem csak a kutyáját vesztette el, de pár száz ezer forinttal is szegényebb lett...

#62 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 11:33

Vau, errõl már lekéstek, ott helyben rendõrt kellett volna hívni, akkor a jegyzõkönyv alapján megtehették volna...

#63 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 22:01

Hát ez az! Nem kértünk, és így a mi pénztárcánk bánja (sajnos elég rendesen :( )!Igazság szerint eszünkbe sem jutott odamenni (legalábbis nekem nem). A nõ annyira elkezdett hisztérikusan jajveszékelni, hogy a végén még neki állt volna följebb. Tudom - tudom rendõrt kellett volna hívni ... Késõ bánat, eb gondolat.Ti kerültetek már hasonló helyzetbe? Kaptatok kártérítést? Ilyenkor perre kerül a sor? vagy hogyan intézik ezt?Idegennel beszélgettünk errõl és azt mondta, hogy õ bizony oda ment volna a "kedves" gazdihoz! Hisz pl könnyen komolyabb balesetet is okozhatott volna!

#64 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 22:34

Mi nem kutyát ütöttünk el, hanem egy szegény õzet..Igaz volt casco-nk, de a biztosító szarakodott, hogy a vadásztársaságnak kellene ezt kifizetni. De mivel ki van táblázva, hogy "szarvasveszély!", ezért nem biztos, hogy õk fizettek volna..mindegy végül a casco állta, aztán gyorsan felmondta a biztosító. :mad: Idegennek igaza van, valóban oda kellett volna menni és leugatni a nõt!Az ilyenbõl akár halálos baleset is lehetett volna, akkor meg nem ússza meg börtön nélkül...

#65 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 12. - 13:18

A cím is az volt, hogy az érem két oldala.Az állat gazdája egyértelmûen hibás, ezt már elmondtátok, de igen, ott van a másik oldal, az a szerencsétlen bamba kutya, meg a hasonlóan bamba gazdája, akinek igen sokat jelenthetett az állat. Ha tegyük fel én vagyok a bamba állat gazdája (itt jegyzem meg, tényleg egy bamba állat gazdája vagyok, Szultán szerencsére él és virul, makk egészséges), akkor igen csak megvisel, hogy elvesztem, esetleg hisztérikus rohamot is kapok. Nem biztos, hogy sokat segít az állapotomon, ha még odajönnek egy rendõrrel karöltve, hogy legyek kedves és fizessek. Ez az érem másik oldala. Jog, erkölcs, morál, akármi, minden az állat gazdája ellen szól. Dehát ugye... dehát ugye...Ez már csak ilyen.Apukám még régen zsigulival fácánt gázolt. Nem gyászolták meg, leves lett belõle. Ez volt a bosszú a félroncs lökhárítóért.

#66 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 12. - 16:07

idézet:
Eredeti szerzõ: esti: meg a hasonlóan bamba gazdája, akinek igen sokat jelenthetett az állat. [/QUOTE]NEM!!!Aki ilyen hülyén bánik a kutyájával (látótávolságon kívül engedi, le se szarja a séta közben!!!), annak SEMMIT nem jelent a kutyája. Ezt kéne megtanulni, és igenis, a földbe kell tiporni az ilyen "gazdákat". Szívjon õ, az egész 100%-osan az õ hibája.

#67 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 12. - 16:46

Sziasztok!Hát itt nem is tudom,hogy kinek adnék igazat,de ez nagyon nehéz helyzet.És ki vagyok akadva az olyan "gazdákra",akik mondjuk tudják a kutyájukról,hogy agressziv,harap,vagy ha nincs pórázon,megy amerre csak lát(az én kutyám ilyen,és mindig pórázon van),és mondjuk ilyen helyzekeben nem teszik pórázra vagy ha harap,nem raknak rá szájkosarat! :mad: Egyx amikor a kutyámat sétáltattam,2 pitbull neki rontott és ha 1 mpercel késõbb kapom fel az ölembe,akkor darabokra tépték volna!!! :mad: Erre odajön 2 ember("gazda")és elkezdenek orditani velem,még nekik állt feljebb!Ez undoritó!!!A másik eset meg az volt,hogy a kutyám a saját kertünkben szaladgált,odajött a keritéshez 1 kutya és ugy megharapta a kutyám száját,hogy 1 hétig alig birt enni! :mad: Ha vki tudja a kutyájáról hogy agressziv más kutyákkel szemben,akkor KÖTELESSÉGE lenne rá szájkosarat rakni!Ha a Zizit elütné 1 kocsi akkor biztos,hogy ölni is tudnék abban a pillanatban,olyankor biztos sok gazda elveszti a fejét.De abban meg nagyon nem értek 1-et azzal a növel,hogy hogy lehet ilyen felelõtlen a kutyájával szemben! :(

#68 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 12:45

Vau!Elbizonytalanítottál, valószínûleg igazad van, még nem merek határozottabban beszélni, nekem ahhoz sokkal több idõ kéne :D .De Dóri hozzászólásáról sokminden eszembe jut. Az én kutyám meglehetõsen termetes, pórázon teljesen szófogadó, lábnál marad, nem húz, más kutyákkal nem agresszív. De azért én mégiscsak rárakom a folytót sétáltatáskor, mert nincs kedvem ahhoz, hogy egy hirtelen rántással önálló akcióba kezdjen. A biztonság kedvéért csinálom. De be kell ismernem, hogy bár van itthon szájkosár, már nem teszem fel a kutyára (csak ha buszozunk). Éppen azért, mert sok kedves gazdi az üntüj-püntüj kutyuskát póráz és szájkosár nélkül hagyja szaladgálni, a kis szemét vakarcs teljesen befolyásolhatatlanul rohangál mindenfelé. Mi több, a kis hülye nekiugrik a kutyámnak, a gazdikája meg vigyorog mellé, hogy milyen bátor a kutya. Nekem meg valahogy nincs ínyemre, hogy a teljesen szabályosan sétáltatott kutyámat felfalja egy ilyen kis patkányka. A kiskutyát sétáltatónak is tudomásul kéne venni, hogy bizony, ha nem lehet behívni az állatot, akkor esetleg baja eshet.Sajnos ez olyan, mint a sport. Nem mehet úgy pályára egy focicsapat, hogy õ bizony teljesen szabályos lesz, mert akkor egyszerûen az ellenfél felrúgja. Ameddig az ellenfél nem becsületes, nem tudsz talpon maradni csalás nélkül.Mondom, a kutyám nem tud elmenni az én 2 méteres körzetembõl, mert nem veszem le róla a pórázt, mivel nem merek 100%-ig megbízni a behívhatóságában. Ha a másik gazdi nem tudja megakadályozni, hogy a kutyája elkerülje a körzetünket (amit, ha valaki mellett el kell mennünk, igenis lecsökkentek fél méteresre), akkor nem tudok mit csinálni. Ha az én kutyámat eszik, akkor az ellenfél se járjon már olyan jól...Ja Dóri, mégegy. Nem valami kellemes élmény, mikor gyanútlanul bandukolsz a kerítések mellett, és egyszercsak fél méternyire kiugrik a kerítés rácsai közül egy vicsorgó kutyafej. Az ilyeneknek üzenem, hogy fel lehet rakni sÛrÛbb rácsot a kerítésre, és akkor nem harapják le egymás orrát a kutyák.

#69 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 15:28

Tudom,hogy nem jó érzés,de a Zizi nem olyan,hogy kiugrik félig a keritésen.Egy édes kis puli.Az tény,hogy majdnem mindenkit megugat,de õ harapni se harap,sza egy ***** gyáva kutya.És én egy olyan környéken lakom,ahol csak családi házak vannak,és rengeteg kutya.Ha én meg tudom tenni,hogy nem ezekbe az utcákba sétáltatom a kutyámet(mert én se örülnék,mert akkor az egész környék kutyaugatástól zeng)akkor mástól is elvárom,hogy ne ilyen helyen sétáltassa a kutyáját,pláne ha még harapós is a kutya.És én se szeretem,amikor a Zizi pórázon van,és akkor 1 nem visszahivható kutya meg ezerrel nekiront,a pitbullos esetben meg csak nevet 1-et a "gazda". :mad: És pórázon még megvédeni se tudja magát,mert elengedni nem lehet,mert már irtam,hogy megy égbe-világba,és sose jönne vissza.Sza aki kutyát tart,annak illene tisztába lennie néhány alapvetõ "szabállyal".

#70 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 15:50

Ezeket érdemes lenne akár összeszedni is... Nekem nincs kutyám, de 10 évvel ezelõtt volt két kutya, akiket sétáltathattam, a családjaink barátok voltak. Posted Image Eleinte minden jó volt, mert nem voltak itt még a bevásárlóközpontok, helyettük rétek voltak, ahova lejártunk kutyát sétáltatni, más kutyás barátaink lettek, mindig együtt, egy idõben mentünk, ismertük egymás kutyáit, meg a környék többi kutyáit, melyikkel kell vigyázni, melyik haver, stb. Így el tudtam engedni úgy is a kutyát, hogy nem mindig hallgatott rám 100%-osan (persze nem volt a környéken forgalmas út). A rétek beosztása is megvolt, pl. volt egy család, akik sokszor fogadtak be kóbor kutyákat, akikkel eleinte nem volt egyszerû a séta, de mindig tudtuk, hogy 7-kor õk jönnek, így addigra nekik hagytuk a rétet, ilyesmi...Aztán elkezdték építeni a bevásárlóközpontokat, eltûntek a rétek, a kutyasuli, már csak a házak közt tudtunk sétálni, már csak pórázon, mert nem ismertem a többi kutyát, többi gazdit... Aztán elköltözött a kutyás család. Most nem tudom, mi a helyzet, de azóta még több minden épült, szóval gondolom, csak romlott. De némi összetartással, odafigyeléssel mindig lehet javítani a helyzeten.

#71 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 11:27

Sziasztok!Engem az bosszant nagyon, hogy sokan tudják a kutyájukról, hogy agresszív, nekimegy más kutyáknak, mégis szabadon engedik rohangálni. Emiatt a többi kutyás már eleve bizalmatlan, és ha meglát egy idegen kutyát, nagyívben elkerüli. Pedig én fõleg azért viszem sétálni a kutyáimat, hogy más kutyákkal találkozhassanak, hiszen nekik az a legnagyobb öröm. Szerencsére teljesen megbízhatóak, max. második hívásra visszajönnek, de azért pórázra veszem õket, ha a másik kutya is pórázon van. Szeretném, ha játszanának más kutyákkal, de ritkán fordul elõ, hogy valaki odajön hozzánk a kutyájával. Végül is megértem, mert manapság már annyi a neveletlen kutya, hogy a gazdik nem véletlenül bizalmatlanok. Csak hát így megfosztjuk a kutyáinkat az ismerkedés, a közös játék örömétõl.

#72 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 21:46

Meg néhány bájos fertõzéstõl...(bocs, ezt muszáj volt Posted Image )

#73 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 24. - 11:36

üdv, ha vki tud hasznos dolgot mondani, légyszi priviben tegye mert az elõbb látom! :( tehát: aggódom a kutyimért, lehet h csak a meleg miatt van, de hozzá sem nyúlt a tegnap esti vacsorájához :( 7hónapos berni pásztor kutyi, alapjában nagyon vidám, jókedvû, ugrálós.. tegnapig még semmit nem láttam rajta, ma reggel pedig ott volt az egész kajája (száraz táp+konzerv keverve)... vittem ki neki pár szelet felvágottat, azt megeszegette, közben csóválta a farkát :( máskor mindig fél órán belül eltünteti a kajcsiját, de most egy falat sem fogyott belõle... most nem is ugrál, nem ugat bár egybõl odajön és tekereg meg dörgölõzik.. most lelocsoltam jó vizesre, hogy legalább ne legyen annyira melege. ha vki tud valamit mondani róla, akár csak annyit h az õ kutyája is csinál ilyet, akkor azt is irja meg légyszi!! :( légyszi légyszi

#74 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 24. - 14:18

anita89:Ezért még felesleges aggódni:)Az én kutyám néha 2-3 napig nem eszik semmit a meleg miatt(késõbb bepótolja:))Szóval ez még nem tragédiaAz enyém meg se nyikkan ebben a hõségben és megkeresi a leghûvösebb helyet és kinyúlik..

#75 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 24. - 14:22

de eddig is meleg volt, de mindig ugyanolyan jókedvû volt, max lihegett meg literszámra itta a vizet :( ma még nincs is annyira meleg, a héten volt már sokkal rosszabb is.. ráadásul még a kedvenc kajáit is csak elveszi, tartja a szájában aztán elmegy és lerakja valahol aztán otthagyja.. iet nem szokott.. sajtos párizsit imádja, és sorban el is vett 3szeletet kis darabokra tépve, azt hittem megette, kezdtem örülni, erre most találtam meg a párizsit ugy ahogy a szájába adtam :(

#76 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 24. - 14:35

front van,én kutyám sem eszik.Nem hinném,hogy bármi baja lenne.Õk 100-szor érzékenyebbek a frontra,ne felejtsd el..

#77 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 24. - 18:46

mostmár tuti beteg.. semmit nem eszik meg, a kevés vizet amit megivott kihányta és tökre gyengének néz ki :( ráadásul amikor kakilni akart, ilyen narancs-barna szerû folyadék állagú trutyi jött :( állatorvos meg csak hétfõn rendel az itteni is, meg a régi dokink is :( ((

#78 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 24. - 20:39

Menj ügyeletre.De én kutyum is hány néha ilyen melegben,de ált gyomorrontás és 2 nap alatt elmulik.Azért nézesd meg,de ne aggódd magad halálra..

#79 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 24. - 20:54

Hova vigyük ügyeletre? :( Dunaharasztin lakunk, és az itteni dokik csak hét közben rendelnek.. És a doki akihez még pesten vittük, az is csap hétköznap du. rendel :( megivott egy adag vizet, és 2 perc múlva kihányta nemrég :( (( hétfõ du. elõtt nemtom mien dokihoz vihetném :'( egész nap nyáladzik, pedig nem szokott... most meg hosszú csikokban lóg a nyála csomószor :( (( lehet h vmi mérgezés?? tejet meg kamillateát nem issza meg, a vizet is ugy kellett belediktálni :(

#80 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 25. - 21:00

nah reggel bevittük pestre az állatorv. egyetem ügyeletére.. bél-gyulladás, nem nyári lustaság.. és azt mondta doki h most még járvány is van, hasmenés meg levertség.. szóval ajánlatos a beteg kutyikat dokihoz vinni :(