Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Agarak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
352 válasz a témához

#81 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 0:04

Hahóó!Agarasok!Hova tûntetek? :(

#82 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 8:56

Alighanem ez a topic behalt... :(

#83 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 9:13

Az enyém meg az agarak szégyene. Eszik, alszik.Mióta egyedül maradt, azóta pláne nem csinál semmit, tök depi szegény.Könyörögni kell neki, hogy egyen, napközben olyan mintha el akarna bújni. Teljesen szokatlan, sötét helyekre fekszik (pl:vasalószoba, ami egy kis lyuk :eek: ), ha hívom elõbandukol, de utána visszamegy. Míg a társai éltek sosem csinált ilyeneket.Próbálok vele többet foglalkozni, játszani, remélem visszazökken a normál kerékvágásba hamarosan. :rolleyes:

#84 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 30. - 19:53

Az enyém meg az agarak szégyene. Eszik, alszik.Mióta egyedül maradt, azóta pláne nem csinál semmit, tök depi szegény.Könyörögni kell neki, hogy egyen, napközben olyan mintha el akarna bújni. Teljesen szokatlan, sötét helyekre fekszik (pl:vasalószoba, ami egy kis lyuk :eek: ), ha hívom elõbandukol, de utána visszamegy. Míg a társai éltek sosem csinált ilyeneket.Próbálok vele többet foglalkozni, játszani, remélem visszazökken a normál kerékvágásba hamarosan. :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Mi történt a társaival? :hu:

#85 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 10:00

Alfi öreg volt már, 13 és fél évesen agyvérzést kapott, szeptember 1-én ment el. Dorisz pedig régóta betegeskedett, október 22-én váratlanul felmondta a szíve a szolgálatot. Így Bora elég hirtelen maradt egyedül.De azért kezd magára találni a csajszi, már egészen úgy mûködik, mint régen.Még vár rá egy trauma, pár héten belül költözünk, de azért az gondolom nem fogja olyan nagyon megviselni.

#86 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 21:00

Sziasztok!Az ki van zárva szeintetek, hogy az agarak békén hagyják a macskákat? A sorrend nálam macska, ló, kutya. Eddig magyar agárra gondoltam, hogy majd, ha egyszer,... de most már csak akkor fogok bevállalni egyet, ha legalább egy valaki azt mondja, hogy beleõszült ugyan, de vissza lehet hívni, akkor is ha rohanni akar a préda után.OFFHa nem agár, akkor viszont kuvasz vagy komondor, nem tudjátok meikkel lehet olyat csinálni, hogy jön a ló mellet és ott is marad, amíg "eltávot" nem kap.Macska van kettõ, a többi még várat magára.ONSziasztokKocka

#87 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 8:59

Ezt akartam hallani! :nagyonörülõsszmájli:Kiállítások idõpontja neten fellelhetõ? Budapest és Miskolc/Kazincbarcika környéke érdekelne leginkább.Szerk. oka: Utolsó két mondat.

Edited by Kocka, 2005 november 3. - 9:02.


#88 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 9:39

Szerintem gondold meg! :gm: :dev: Nekem Bora az elsõ agaram, 5 évesen fogadtam be, magyar agár.Imádom õt a hülyeségeivel együtt, de képtelenség beleverni a fejébe, hogy akkor is rám figyeljen mikor valami más érdekesebb számára! Nincs vele semmi gond, egészen addig míg üldözendõ alany fel nem bukkan... akkor, megy! Mint a villám. Én meg kajabálhatok neki! A múltkor még a futópórázon is elindult két õz után, majd hasraestem olyat rántott rajtam... ilyenkor szerintem kizárja a külvilágot a fejébõl. Csak õ van és az üldözött! Ami fajtájából adódóan normális, csak én nem tudom megszokni. :gm: :D Lóval nem merem kivinni, mert sok helyen fõút van a közelben. És ha egy felzavart fácánt üldöz, ami esetleg átrepül az út felett...tuti ziher, hogy Bora is kirohan. Az 52-esen meg túl nagy a forgalom és túl gyors ahhoz, hogy kockáztassak!Tényleg imádom ezt a kis dögöt, de biztos, hogy Õ az elsõ és egyben az utolsó agaram. Én a kevésbé önálló fajtákhoz vagyok szokva.

#89 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 9:39

Ezt akartam hallani! :nagyonörülõsszmájli:Kiállítások idõpontja neten fellelhetõ? Budapest és Miskolc/Kazincbarcika környéke érdekelne leginkább.Szerk. oka: Utolsó két mondat.

Hozzászólás megtekintése

szerintem a meoe honlpján biztos találsz infót, akár egész éveset is :) www.meoe.hu

#90 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 11:06

Sziasztok!Én is nagyon szeretnék magyar agarat, teljesen meg vagyok halva értük, fõleg a gyönyörû szemeikért! Azonban azt hallottam, hogy a magyar kennelek belterjes tenyésztésûek és ezért nem szabad itthon kiskutyát vásárolni, maximum külföldön.A másik, hogy állítólag a magyar agarak lába, lábujja nagyon könnyen törik.Van valakinek ezekkel kapcsolatos tapasztalata?

#91 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 11:44

A másik, hogy állítólag a magyar agarak lába, lábujja nagyon könnyen törik.Van valakinek ezekkel kapcsolatos tapasztalata?

Hozzászólás megtekintése

Ja. Bora kutyám hátsó lábán a két középsõ újja egyszercsak zutty, úgy tûnk kitört.Aztán az állatorvosnál kiderült, hogy rosszabb, mert nem eltört, hanem szétjött az izület. Mûteni nem lehetett, rögzítõkötést tettek rá mondván, hogy jobbik esetben majd bemerevedik az izület (összecsontosodik vagy mi) és akkor bár nem mozog, de nem is fog fájni neki. Rosszabbik esetben nem merevedik be és ha változatlanul nem használja a lábát, akkor a kérdéses két újjat le kell amputálni. A kötéstõl viszont elkezdett bepálni a lába, tiszta seb lett hiába kenegettük, cseréltük a kötést kétnaponta. Jobb híjján levették. Aztán hosszú idõ után mégiscsak bemerevedett és már nem háromlábazik. De jó 1 évig tartott a teljes gyógyulás. Elég hülyén állnak az ujjai, de már nem fájlalja.Amikor ez velünk megesett, akkor mondta a doki, hogy náluk ez sûrûbben elõfordul, mint egyéb fajtáknál, mert nagyon elõrenyúlik az a két újj és fõ teherviselõ is. Én is láttam már több hiányos újju agarat.Az amputációtól azért zárkóztam nagyon el (túl azon, hogy esztétikailag nem túl jó), mert az orvos mondta, hogy mivel ezek teherviselõ újjak és hiányukban a két szélsõ újj veszi át a terhet, a szalagok megnyúlnak és kicsit "leül" az izület, amitõl "kicsit furcsán megy". :rolleyes:

#92 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 14:35

Ja. Bora kutyám hátsó lábán a két középsõ újja egyszercsak zutty, úgy tûnk kitört.Aztán az állatorvosnál kiderült, hogy rosszabb, mert nem eltört, hanem szétjött az izület. Mûteni nem lehetett, rögzítõkötést tettek rá mondván, hogy jobbik esetben majd bemerevedik az izület (összecsontosodik vagy mi) és akkor bár nem mozog, de nem is fog fájni neki. Rosszabbik esetben nem merevedik be és ha változatlanul nem használja a lábát, akkor a kérdéses két újjat le kell amputálni. A kötéstõl viszont elkezdett bepálni a lába, tiszta seb lett hiába kenegettük, cseréltük a kötést kétnaponta. Jobb híjján levették. Aztán hosszú idõ után mégiscsak bemerevedett és már nem háromlábazik. De jó 1 évig tartott a teljes gyógyulás. Elég hülyén állnak az ujjai, de már nem fájlalja.Amikor ez velünk megesett, akkor mondta a doki, hogy náluk ez sûrûbben elõfordul, mint egyéb fajtáknál, mert nagyon elõrenyúlik az a két újj és fõ teherviselõ is. Én is láttam már több hiányos újju agarat.Az amputációtól azért zárkóztam nagyon el (túl azon, hogy esztétikailag nem túl jó), mert az orvos mondta, hogy mivel ezek teherviselõ újjak és hiányukban a két szélsõ újj veszi át a terhet, a szalagok megnyúlnak és kicsit "leül" az izület, amitõl "kicsit furcsán megy". :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Hûha, ez elég rosszul hangzik!

#93 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 16:43

Errõl már én is hallottam. :( Beltenyésztés lenne itthon?Hmm...Dévaj-éknál pl tuti,h nem. Nem hiszem, h feltétlenül külföldrõl kéne beszerezni a kutyust. :)

#94 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 7:58

Errõl már én is hallottam. :( Beltenyésztés lenne itthon?Hmm...Dévaj-éknál pl tuti,h nem. Nem hiszem, h feltétlenül külföldrõl kéne beszerezni a kutyust. :)

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm. :ang: Nagyon oda vagyok értük, de ez a lábujjtöréses dolog elég félelmetesen hangzik. Azt hiszem még alszom rá néhányat... :rolleyes:

#95 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 8:11

Errõl már én is hallottam. :( Beltenyésztés lenne itthon?Hmm...Dévaj-éknál pl tuti,h nem. Nem hiszem, h feltétlenül külföldrõl kéne beszerezni a kutyust. :)

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm. :ang: Nagyon oda vagyok értük, de ez a lábujjtöréses dolog elég félelmetesen hangzik. Azt hiszem még alszom rá néhányat... :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Én azt mondom, h ha meg német dogot szeretnél, akkor a bélcsavarral kell számolnod. Ha spánielt, akkor az örökös fülgyulladással, ha meg dobermannt, akkor pl. a hemofíliával, stb,stb :) Én is szerelmes vagyok beléjük (bár én majd angolt szeretnék ;) ), de tökéletes kutyit még nem teremtett a Jóisten... :ang:

#96 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 19:02

Ujj- és lábtörések is inkább az angol agarakra, illetve azokra a magyar agarakra jellemzõk, akiket angol agárral "frissítettek". Az igazi magyar agár nagyon ellenálló. Ezt bõvebben is ki tudom fejteni, csak most nincs kedvem. Ha igénylitek, legközelebb leírom.Mégis, szerintetek külföldön hol a rákban van magyar agár??? Itthon is tudok jó tenyésztõt ajánlani, ha kell, többet is.

#97 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 10:47

A Dévaj-kennel csak névleg magyar agár.Ujj- és lábtörések is inkább az angol agarakra, illetve azokra a magyar agarakra jellemzõk, akiket angol agárral "frissítettek". Az igazi magyar agár nagyon ellenálló. Ezt bõvebben is ki tudom fejteni, csak most nincs kedvem. Ha igénylitek, legközelebb leírom.Mégis, szerintetek külföldön hol a rákban van magyar agár??? Itthon is tudok jó tenyésztõt ajánlani, ha kell, többet is.

Hozzászólás megtekintése

Franciországban van egy magyar agár tenyésztõ akit nagyon ajánlot egy whippet tenyésztõ ismerõs.Köszönöm az infókat! :kir:

#98 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 13:48

Jah, le merném fogadni, hogy Dévaj-vérvonal (mily csoda, õk whippetet is tenyésztenek...). Ja, nem, bocsi, a franciaországi magyar agár klub elnökénél vannak jó kutyák! A Kalandvadász (és késõbb Kucorgó-dombi) kennelekbõl vitték ki a tenyészanyagot. De ezek a kennelek itthon is teljes mértékben elérhetõk, jóval normálisabb áron, mint ha kintrõl hoznál kutyát.

#99 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 14:47

Namivan, nem jártok már erre?

#100 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 0:04

Én angol agarat szeretnék már régóta, csak még ki kéne találnom, h honnan... :gm: Úgy tudom, h kis hazánkban egyetlen egy színvonalas kennel van, a Moonlight-Hunter Kennel. De ha esetleg tud vki másikat, akkor pls szóljon. Ja, és van még egy dilim: kéket akarok!!! :D

#101 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 15:36

Miért pont angol agarat szeretnél? Tudod, hogy sokkal érzékenyebb a magyar agárnál? Igazából csak a versenypályákon lehet rendesen futtatni õket, mert erdõn-mezõn nagyon hamar lesérülnek (nem úgy, mint a magyar agarak), hiszen 2 évszázada versenypályára vannak tenyésztve (mondjuk, magyar agárban a kék színhibának számít).

#102 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 16:51

Hallottam már én is errõl, h vékonyabbak a csontjaik és emiatt törkényebbek, de totálisan beléjük vagyok zúgva. Azért szerintem annyira nem vészes, h egy kis erdei/tiszaparti rohangálástól bajuk legyen... :rolleyes: De egy ideje gondolkodom azon is, h talán mégis magyart kellene vennem. De inkább az angol felé húz a szívem. Viszont a magyar hungarikum. És én majd tenyészteni akarok. De versenyezni is, ami meg az angol szempontjából jobb. Na majd mérlegelek még egy kicsit... :confused: :D

#103 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 17:18

Magyar agarak között is van verseny-vérvonal. Én ezt javasolnám...

#104 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 17:26

Magyar agarak között is van verseny-vérvonal. Én ezt javasolnám...

Hozzászólás megtekintése

Hmm... :rolleyes: Konkrétumot tudsz mondani? akár itt, akár magánban? :ang:

#105 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 19:07

Menj ki egy pályára, és nézz körül! :)Spec. én a Repülj kennelt ajánlanám:http://magyaragar.uw.hu

#106 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 23:55

Menj ki egy pályára, és nézz körül! :)Spec. én a Repülj kennelt ajánlanám:http://magyaragar.uw.hu

Hozzászólás megtekintése

Köszi! :) A Rapülj Kennellel nemrég volt egy kb 8 oldalas cikk a Kutya Szövetség c. újságban, meg is vettem és nagyon nagyon szimpi az egész! ;) Majd komolyabban is utánanézek. :ang:(az Õzûzõ Aida Gesztenye nevû kutyájuk álomszép :eek: )

Edited by greyhound, 2005 november 30. - 23:58.


#107 Guest_Holdfény_*

Guest_Holdfény_*
  • Guests

Közzétéve 2006 június 17. - 10:22

Sziasztok! Néhány hete vagyok fórumtag, és még csak most látom, hogy agarasok is vannak köztünk, aminek szívbõl örülök :guny: A lovak mellett én is tartok agarakat, mindig van néhány heverészõ egyed az udvaron. Fillyvel tökéletesen egyetértek a magyar agár mellett való érvelésével. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy, hogy a Tiszántúli Agarász Egylet (www.agarasz.hu) keretein belül, minden év õszén hivatalosan megrendezett agarászatokat szervezünk itt, a Hortobágy mellett. Mi olyan régi típusos magyar agár vonalakat próbálunk keresni, amely még az 1800-as évek beli fajtaleírásoknak megfelel. A mi kutyáink nem rendelkeznek törzskönyvvel, mivel az Egyesület nem ismeri el a magyar agár jelenlegi tenyésztési módszereit és egyedeit. Nálunk a lényeg a mi általunk elismert küllemi leírásnak való megfelelés, és a kipróbálás(!). A kipróbálás úgy néz ki, hogy immáron 7 éve, minden év õszén a helyi vadásztársaság engedélye mellett rendszeres nyúlhajtásokat szervezünk, kb. úgy kivitelezve, ahogy azt Széchenyi korában is tették. Lovakkal és a kutyákkal felfogunk egy kb. 200 ha.-os területet, azon vonolunk, és középen megy a két futó kutya. Amikor felugrik a nyúl, a két középen álló kutyát engedik el. Ekkor természetesen a többi kutya szemét letakarjuk, mert iszonyatosan nagy visítíások közepette szeretnének õk is szaladni a nyuszi után. A két kutya miközben üldözi a nyulat, a lovasok vágtatnak mellettük és bíztatják õket. A lovas azért is szükséges, hogy figyelje és értékelje a kutya hajtását (mennyire kitartó, hogy forgatja a nyulat stb.) továbbá, amennyiben õz keveredik a területre, azt elhajtja, mivel mi csak nyúlra iletve kotorékra kapunk engedélyt a vadásztársaságtól. Rendszerint esik egy-két nyúl, és minden évben óriási élmény az õszi agarászat. Amennyiben a kutya küllemi és vadászó tevékenysége pozitív volt, a vadászkamara képviselõje tetoválja a fülét, ami megléte számít a mi egyesületünknek, csak azt a magyar agarat ismerjük el magyar agárnak, amely mindezt teljesítette. Igen Filly, én is láttam már angol agarat botlani egy barázdában. Nyílt csonttörése lett. Mondanom sem kell, hogy a mi agaraink ezeket az akadályokat minden gond nélkül veszik. Én az agárral ugyanúgy vagyok, mint a lóval. Használni akarom a mindennapjaimban. És ha használom, akkor bírnia kell azt a tempót, amit akár egy túrán, akár egy agarászaton diktálunk neki.

#108 kisronto

kisronto

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 19. - 18:38

nekem volt egy nagyon szép magyar agaram nem döglött meg csak elajándékoztuk!!!! :)

#109 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 20. - 7:36

Sziasztok mennyibe kerül most egy jó-tehát nem pedigrés cacibcicacac magyar agár kölyökkutya?Ha sikerül megvalósítani az álmunkat, akkor zsretnék egyet, de tényleg jót, vadászó kutyát, jó helyre.Lehetõleg csíkosat.

#110 Guest_Holdfény_*

Guest_Holdfény_*
  • Guests

Közzétéve 2006 június 20. - 9:51

Sziasztok mennyibe kerül most egy jó-tehát nem pedigrés cacibcicacac magyar agár kölyökkutya?Ha sikerül megvalósítani az álmunkat, akkor zsretnék egyet, de tényleg jót, vadászó kutyát, jó helyre.Lehetõleg csíkosat.

Hozzászólás megtekintése

agrobe!Privátban írtam neked!

#111 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 20. - 10:01

Köszi megkaptam ,de nem tudom megnézni az agarász-oldalt, mert azt írja, hogy folyamatos fejlesztés alatt van!De legalább egy képet láttam a kutyákról és tetszenek nagyon!

#112 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 1:53

elég rég írtak a topicba. nemrég kaptam a fiamról coursingen készült képet. muszáj megosztanom ;)
Posted Image
Juhar, mentett magyar agár

#113 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 10:12

Gyönyörû szép! Oldalról is van róla kép? Csak a színe miatt. :) És honnajd valósi, kölyökként mentetted még?

#114 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 10:23

Huh, hát van Agaras topik :) Akkor dicsekszem:
Posted Image

#115 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 10:42

Miskolcról hozták nekem 3 hónaposan.
alig találtam olyan képet, amin látszik, hogy foltos:)
Posted Image

féig off, de ezt is muszáj:) terítéken a vadászok
Posted Image

tájékozódási versenyre is együtt járunk:)

minden lovasnak agarat! :yeah:

Lilith, jártok vele valahova? Verseny, kiállítás, terep?

#116 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 10:58

Puli, agár, bernáthegyi? :D Én a vizsla, agár, puli 3-ast támogatom. Csak lennénk már ott... A Holdfény által említett Tiszántúli Agarász Egyletrõl tud valaki valamit? Filly! A te kutyá(id) hogy van(nak)?

#117 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 11:06

A bernáthegyi az én kutyázási terveimben csak egy véletlen baleset. Apukám kapta. De õ is nagyon lelkesen jár velünk sétálni, csak egy nagy agár és puli mögött rohanás után, inkább láb mellõl követi az eseményeken. Ami viszont szerintem durva, hogy a puli a legöregebb, és annyira féltékeny az agár térnyerésére, hogy folyamatosan majmolja. Ennek elég vicces eredményei vannak, mert az egyik pásztor a másik meg vadász...

#118 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 11:09

Futó vonalból van, de nem járunk vele versenyre, sem kiállításra, mert bár nekem Õ a legszebb, nem kiállítási minõség.Így csak szemgyönyörködtetõ kedvenc, és kirándulótárs. Sajnos a lovagláson nem kísérhet, mert nagyon vadászszellem :(

#119 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 11:14

Gyertek el egyszer edzésre. Legalább kiéli a vadászszellemét. Az én kutyámnak sincsen linszensze, de látom rajta, hogy szereti, meg énis végigbõgöm azt a hosszat, amikor fut a nyúl után. Egyébként, hogy viseled az afgánságát? Mert én akiket ismerek...hát tuti, hogy az összes hajam elmenne rájuk. Mondjuk én nemis tudnék afgánt tartani, mert nem akarok(és idõm sincs rá) annyit foglalkozni egy kutyával, mint amennyit õk igényelnek.

Edited by zulejka, 2009 június 9. - 11:20.


#120 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 9. - 11:26

Én imádom, hogy Õ afgán, gyerekkorom óta készülök rá, hogy egyszer afgán-gazdi legyek, és megérte ennyi várnom Rá.Morris után is mindig lesz afgánom, ha tehetem biztosan.Kihagytam a gyerekkorát, 4 évesen lettem csak a gazdája( vagy Õ az enyém :dev: ), így biztosan lesz egyszer kölyök is. A tanyán egy vizsla, és egy kaukázusi van még, itthon egy mini szobacirkáló, és a kertben egy dog, és egy ír farkas keverék. Õ a kedvenc, úgy imádom, ahogy van :D