Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Féreghajtás


  • Please log in to reply
261 válasz a témához

#41 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 14:52

Az ám, a kis undormány! :gm:

#42 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 15:05

Az a lap, amit linkeltél, úgy rémlik azt írta, hogy egy felnõtt nõstény orsóféreg egy nap akár 50 millió petét is lerak. :huh: Most nézegetem a magyar lapokat is, igaz, most olyat találtam, amelyik kutyákban és macskákban levõkrõl ír, de gondolom, lényegi különbség nincs. Ot viszont azt írja, hogy naponta 200 ezer petét tesz le. Ez azért elég nagy különbség, bár a lényegen nem változtat.Fenékviszketést melyik féreg okoz még? Mert az orsóféreg jelenlétének tüneteiben ezt nem sorolják, eddig csak a galandnál olvastam ilyeneket, de a csikónak szét van dörzsölva a farka, és a kanca is kezdett már dörgölõzni. Galandférget viszont nem találtam, bár az úgy tudom, hogy ízenként távozik.Amúgy itt van ez a honlap, amit találtam, a fényképei nem rosszak.

#43 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 15:22

Megint kimentem trágyaturkálásra. Most a csikóében találtam egy durván 2 cm-es ilyen orsóféregszerût is. Ez már "meghótta magát". A délelõttiek még éltek, tekergõztek.A kancám legfrissebb trágyájában már semmit sem fedeztem fel, de a délelõttit újra átnéztem. Fentrõl semmi sem látszik, de a legalján ott voltak a mocskok. Olyan 8 mm-es fehére valamik, ezek is nagyon bírnak tekergõzni, és belõlük láthatóan sok volt. Mikor elvettem a fejük felõl a trágyát, láthatóan megkergültek, mind azon igyekezett, hogy minél hamarabb el tudjon bújni (talán a napfény elöl, valahol mintha azt olvastam volna, hogy a napfénytõl kipurcannak), vissza a biztonságos trágyába. A fejük pedig az, amit eddig a testvégüknek hittem. Pont hogy a fejük ilyen kis keskeny hegyes valami, és utána a testük kiszélesedik. A testvégük nem szûkül ismét vissza, hanem olyan, mintha ott elvágták volna a végét. Most nem láttam rajtuk sötét színt. :confused: Csak nem tökéletes már a látásom. :rolleyes:Na de mindegy is, a lényeg, hogy megy kifele belõlük szerencsére.

#44 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 9:24

Tanácstalan lettem.Eddig - ha sikerült - megpróbáltam granulátum formájában alkalmazni a féreghajtót a lovaimnak, egyrészt azért, mert így nem kell nyûglõdni a paszta benyomásával, (szivesen megeszik a zabba keverve) másrészt az ára töredéke az egyéb készítményeknek.Most az egyik á.orvost (aki most mb. körz.á.orvosuk lett, és ma jön kutyákat oltani) megbíztam granulátum beszerzésével. Azt mondta, nem kapott, mert "hiánycikk".Felhívtam a veszprémi állatpatikát, ahol tájékoztattak, hogy a Mebendasolt megszûntették, mert állítólag rákkeltõ anyagokat tartalmazott... A legolcsóbb paszta a Noromectin, náluk 2.9oo,- Ft.Felhívtam egy közeli gyógyszertárat, ahol az á.orvosunk szokta rendelni a gyógyszereit, ott azt mondta a gyógyszerész, hogy nem tiltották be, (õ is hallotta, hogy nem flelt meg valami EU-s követelményeknek), de biztosan tudna még rendelni.U.akkor van egy Albendamin nevezetû granulátum, ami a strongiloidákat is, petéket is írtja, és csak 47o,- Ft. (A Noromectin nála egyébként 3.3oo,-).Szerdára igért választ, hogy tud-e szerezni.Az Albendamin-ra hiába keresek rá a neten, csak klf.külföldi nyelvezetû leirást találtam. Semmit nem tudok róla. U.akkor nem mindegy, hogy 10.000,- Ft-ért, vagy 1.320,- Ft-ért tudom féregteleníteni a lovaimat. Ötletek? Tanácsok?(Mi történt itt? Miért én vagyok az elsõ hsz., amikor...nem értem.)

Edited by Ágimam, 2005 szeptember 19. - 9:25.


#45 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 12:32

Mam!Itt van amit ígértem:Albendanin gran.: Célállat: ló, szarvasmarha, bivaly, juh, kecske, sertésJavallat: - mételyek : Dicrocoelium; Fascicola; Fascioides- galandférgek : Moniezia; Thysanosoma- fonálférgek : Ascaridia; Ascaradis; Bunostomum; Cooperia; Dictyocaulus; Haemonchus; Heterakis; Metastrongylus; Nematodirus; Oesophagostomum; Ostertagia; Oxyuris; Parascaris; Protostrongylus; Strongyloides; Strongylus; Trichostrongylus; TridontophorusAlkalmazás módja: szájon át takarmányba keverveAdagolás: lófélék: 10 mg/ttkgEllenjavaslat: vemhes állatoknak a vemhesség elsõ hónapjában nem adhatóGyógyszerkölcsönhatás: nem ismertMunkavédelmi óvórendszabályok: a készítménnyel való munkavégzés közbenenni, inni és dohányozni tilos, a munkavégzés után alaposan kezet kellmosni. Kerülni kell a por belélegzését.Élelmezés-eü.-i várakozási idõ: :gm: ló: 3 napTárolás: Hûvös helyen, fénytõl védveEltarthatóság: a gyártástól számított 2 évKiszerelés: 1 kg-os mûanyag flakonban, triplex fólia tasakban

Edited by lisawica, 2005 szeptember 19. - 13:49.


#46 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 13:48

Köszönöm, Lysa, bíztam benned! :ang: Most már csak azt lenne jó tudni, hogy az árat (azt a 470,- Ft-ot) hogy értették, mekkora lehet egy "alap"-adag. Talán csak nem az a bizonyos 600 kg-ra értendõ adag, mint a paszta? Mert akkor nagyon megéri. Ha kiderül, mennyibe kerül, szerintem - fõleg ott, ahol sok ló van - nagyot lehet spórolni vele. Nekem szerdára igérte a szõllõsi gysztáros, hogy utánajár.Ha ti elõbb megtudtok valamit az árról, írhatnátok.

#47 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 13:51

Most már csak azt lenne jó tudni, hogy az árat (azt a 470,- Ft-ot) hogy értették, mekkora lehet egy "alap"-adag. Talán csak nem az a bizonyos 600 kg-ra értendõ adag, mint a paszta? 

Hozzászólás megtekintése

Kiszerelés: 1 kg-os mûanyag flakonban, triplex fólia tasakban

Hozzászólás megtekintése

Talán 1 kiló lenne 470 Ft???? Az tényleg nagyon olcsó...

#48 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 19:16

Most már csak azt lenne jó tudni, hogy az árat (azt a 470,- Ft-ot) hogy értették, mekkora lehet egy "alap"-adag. Talán csak nem az a bizonyos 600 kg-ra értendõ adag, mint a paszta? 

Hozzászólás megtekintése

Kiszerelés: 1 kg-os mûanyag flakonban, triplex fólia tasakban

Hozzászólás megtekintése

Talán 1 kiló lenne 470 Ft???? Az tényleg nagyon olcsó...

Hozzászólás megtekintése

Szerdán már többet tudok. Ha úgy van, ahogy gondolom, ez igen jó ár lenne...És akkor jelzésértékû a többieknek is, hogy mit érdemes kérni az állatorvostól.

#49 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 25. - 20:19

A 470 Ft-os árral nem "tudok" versenyezni,de olcsó féreghajtó még a Panacur por,melyet sertések számára árulnak,de át lehet számolni lóra is(500 g kb.3000 Ft).Szerintem azért nem árt,ha az ember legaláb évente 1-szer valami erõsebb anyagot nyom bele a lovába/lovaiba,mert sok kis féreg életben marad az olcsóbbaktól(persze nem azt akarom mondani,hogy az áron múlik!).Nálunk pl.sok a bagócs,így évente 1-2 alkalommal ivermectin hatóanyagú szert is hasznos adnom a lovamnak)hát nem egy pénztárcabarát dolog,de hát ez van!)

#50 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 25. - 22:31

A 470 Ft-os árral nem "tudok" versenyezni,de olcsó féreghajtó még a Panacur por,melyet sertések számára árulnak,de át lehet számolni lóra is(500 g kb.3000 Ft).Szerintem azért nem árt,ha az ember legaláb évente 1-szer valami erõsebb anyagot nyom bele a lovába/lovaiba,mert sok kis féreg életben marad az olcsóbbaktól(persze nem azt akarom mondani,hogy az áron múlik!).Nálunk pl.sok a bagócs,így évente 1-2 alkalommal ivermectin hatóanyagú szert is hasznos adnom a lovamnak)hát nem egy pénztárcabarát dolog,de hát ez van!)

Hozzászólás megtekintése

Az én dokim megvette már az Albendanint, pontosan annyi volt egy 600 kilós ló adagja, amennyit írtam. És ez kifejezetten lovaknak is van. Szerintem nem szabad olyat adni lónak, ami egyébként disznónak gyártottak. Az Albendanin viszonylag széles spektrumu, és mindenképpen minimum tavasszal-õsszel ajánlatos elvégezni egy kúrát.A doktornõ itt lejjebb belinkelte az Albendanin hatóanyagait, szerintem ez minimum középkategória - ami az erõsséget illeti. És nem mindig a drága a jó! ;) Nekem biztosan megfelel, mert az én lovaim nincsenek állásban, félrideg tartásban vannak, és naponta 3-4x van szedve a karámban/legelõn a trágya. Kövérek is, nem hiszem, hogy olyan nagyágyú kéne nekik... :D Egyébként az invermectin a bagócslárvák ellen jó?

#51 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 9:06

Csikasszal egyetértek. Ha Madiról kiderül, hogy tényleg féregbaja volt, mindenhol fogom írni a fórumon a féregható cserélgetésének szükségességét!!!! Bár ha nem derül ki akkor is fontos persze!!!!Amúgy lehet adni az injekciót is, de ccsak szájon át!!!! Mint a pasztát, csak fecskendõbõl (tû nélkül persze). Ki kell számolni hatóanyagra, de ahogy néztem, kb 10 ml kell egy nagy lóra (500 kg-ra).De pl. pont az ivermektin nem jó pl a lárvákra csak a felnõtt alakokra.Lárvákra a panacur, vagy az equest a jó, Madi is ezeket fogja kapni.

#52 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 10:47

Nem a cserélgetés a lényeg, vagy hogy melyik mennyibe kerül, hanem hogy arra hasson, ami valóban van a lóban! Márpedig ezt csak egy bélsármintavétel után lehet megtudni, 500-1000 Ft ellenében. Hiába veszed a legdrágább féreghajtót vagy másmilyet mint a múltkor, ha pont arra a féregre nem hat, mint ami a lóban van.

#53 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 10:59

Nem a cserélgetés a lényeg, vagy hogy melyik mennyibe kerül, hanem hogy arra hasson, ami valóban van a lóban! Márpedig ezt csak egy bélsármintavétel után lehet megtudni, 500-1000 Ft ellenében. Hiába veszed a legdrágább féreghajtót vagy másmilyet mint a múltkor, ha pont arra a féregre nem hat, mint ami a lóban van.

Hozzászólás megtekintése

Itt a pont :D - ez a legegyszerûbb, legbiztosabb :)

#54 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 11:01

Nélunk is most lesz aktuális a féreghajtás és most beszéltem az orvossal aki szintén azt mondta hogy a legeslegeslegjobb a parazitólógiai vizsgálat bélsármintavétellel, melynek költsége kb 1000-2000 Ft. De viszont akkor tuti tudnak olyan szert adni ami kinyírja lóban levõ dögöket.De hozzátette, hogy sajnos a magyarországi viszonylatban ez rettentõen ritka, a magyar lótartók inkább a szerek scerélgetését választják ami még mindig jobb mint az egy szerhez ragaszkodás. Hát most megtanakodjuk a párommal hogy mi legyen. Ugyan 4szer évente nem fogok bélsármintát vetetni, de lehet évente megcsináltatom, csak hogy elkerüljek valami nagy bajt.Ezt elfelejtettem megkérdezni az orvostól, de szerintetek ha évente csináltatom meg a mintavételt akkor azért nagy eséllyel tudom célirányosan kitakarítani a lovat, vagy az semmit nem ért mert gyorsan elfertõdõdhet?

#55 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 11:15

Szerintetek ha évente csináltatom meg a mintavételt akkor azért nagy eséllyel tudom célirányosan kitakarítani a lovat, vagy az semmit nem ért mert gyorsan elfertõdõdhet?

Hozzászólás megtekintése

Az ideális az lenne, ha minden féreghajtás elõtt lenne bélsárminta-vétel.Sõt az ideális az lenne, ha a féreghajtás után is lenne bélsárminta-vétel - ellenõrizendõ, hogy sikerült-e minden kiírtani...Az évi 1*i vizsgálat tájékozódásul, jó, ha nincs nagy gond, nem kerül új helyre a ló, és a féreghajtás "alapszabályai"

Az alapelveket - remélem - itt a fórumon már fújja mindenki:1.)hatékony készítménnyel (célszerû váltogatni a használt hatóanyagokat, hogy elkerüljük a férgek rezisztenssé válását)2.)mindig az ÖSSZES együtt tartott lovat (különösen az egy legelõt/karámot használókat) egyidejûleg3.)az állományba újonnan bekerülõket a karanténozás idõszakában4.)gondoskodni róla, hogy a féreghajtáson átesett lovak ne érintkezhessenek a féreghajtás elõtt "termelt" trágyájukkal.

Hozzászólás megtekintése

be vannak tartva akkor nagy gond nem lehet :)

Edited by lisawica, 2005 szeptember 26. - 11:16.


#56 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 11:23

Köszi Lisawica.Beszéltem a párommal. Úgy döntöttünk megcsináltatjuk a mintavételt.Évente egyszer belefér, talán kétszer is.

#57 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 12:43

Sziasztok!Engem az érdekelne, h hogyan zajlik ez a bélsármintavétel ill. hova kell menni vele? Gondolom fogok egy nejlonzacskót, felmarkolok egy adagot (mekkorát? :confused: ) és azt kell bevinni vhová. De hová? És számít az, h mennyi idõ telik el a legfrissebb produktum felmarkolása és a laborba szállítás között?

Edited by Honey, 2005 szeptember 26. - 12:44.


#58 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 13:07

Lysa, ez az Albendanin most akkor "hatékonynak" számít? Ezt találtam még régebben a neten, de nem sokra jutottam vele... :rolleyes: http://fototar.t-onl...=1167129&SIZE=1De böngészek még...Átszerk.oka: Jóóvan! Most néztem meg micsináátam... :rolleyes: Ráadásul azt sem tdom,h.annak idején honnét szedtem. De én (a mappámból) látom..., ill. el tudom olvasni... :guny: :D

Edited by Ágimam, 2005 szeptember 26. - 13:09.


#59 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 13:10

Honey, Nekem azt mondta az orvos hogy kijön, benyúl és kiveszi, nem pedig felszedi. Állítólag úgy a legbiztosabb. Szegény ló....

#60 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 13:13

Honey, Nekem azt mondta az orvos hogy kijön, benyúl és kiveszi, nem pedig felszedi. Állítólag úgy a legbiztosabb. Szegény ló....

Hozzászólás megtekintése

Úgy rémlik mintha régebben Anikó írta volna vhol itt a fórumon, h bevitte a lova trágyáját így kivizsgáltatni (de nem biztos, h õ volt :rolleyes: ). Szóval biztosan lehet, csak az említett kérdésekre nem tudom a választ. :guny:Gondolom azért mondhatta ezt a doki, mert ott ahol több ló van egy karámban tényleg nem lehet biztosra megállapítani, h kié is az adott kupac. Úgy tényleg az a tuti, ha a doki benyúl és kiveszi. Mindenesetre ha van más megoldás is, akkor ettõl inkább megkímélném a lovam. ;)Tévedtem, Líviakonrád volt.

Edited by Honey, 2005 szeptember 26. - 13:46.


#61 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 13:40

Megtaláltam! :yeah: Íme a válasz:

Sikerült kinyomoznom, még dokira sincs szükség a vizsgálat kéréséhez. Simán megvárod hogy a pacid pottyantson pl. a betonra, és a tetejét (ami nem érintkezik a földel) összeszeded egy zacsiba, aztán ráírod a paci nevét. Elslattyogsz az István utcába (elötte telefonon kérdezd meg mikor vannak ott, telefonszáma megtalálható a fórumon a fontossabb címek számok topikban) bejelentkezel a portán a betegfelvételin, aztán átmész a parazitológiai tanszék laborjába (a fõbejárattól balra-elõre hosszú épület, a bal oldalán nagy ajtó, elsõ emelet, jobbra csöngetni kell, aztán balkéz felé az az ajtó a labor ahol ki van írva hogy "biológiai veszély". (bíztató  :D    ;)  ) ) Szóval bemész, kitöltesz egy vizsgálatkérõ lapot, kifizeted, aztán másnap már telefonon megérdeklõdheted az eredményt. Nem kell hozzá doki sem. (nem kell neki is fizetni  ;)  )

Hozzászólás megtekintése

És az adatok:Állatorvostudományi Egyetem (parazitológia, labor)1078 Budapest, István utca 2., A épület, I. emeletTelefon: 1-478-4190Fax: 1-478-4193

Edited by Honey, 2005 szeptember 26. - 13:45.


#62 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 14:19

Szóval biztosan lehet, csak az említett kérdésekre nem tudom a választ.

Honey, nem azt mondtam hogy felszedni és bevinni nem lehet, hanem hogy nekem mit mondott az orvos. Ezért nem igazán értem a gúnyos számlit.-már ha nekem szántad....

#63 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 14:32

Szóval biztosan lehet, csak az említett kérdésekre nem tudom a választ.

Honey, nem azt mondtam hogy felszedni és bevinni nem lehet, hanem hogy nekem mit mondott az orvos. Ezért nem igazán értem a gúnyos számlit.-már ha nekem szántad....

Hozzászólás megtekintése

Tudom, h a szmájlik között a gúnyos jelzõ szerepel ehhez, de én nem úgy értelmezem, mert számomra nem azt jelenti (tökre nem úgy néz ki). Sztem ez a szmájli leginkább olyan, mint amikor az ember szétteszi a két kezét miközben megvonja a vállát, mert nem ért vmit. Én mindig ilyen helyzetben alkalmazom azt a szmájlit, ha rajtam múlna, átnevezném. Nem is értem, h miért hiszed azt, h gúnyolódnék, mikor semmi olyan nem hangzott el! :)

#64 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 14:43

Pluto, neizéjj má'! Hát nézd meg, milyen (melyik) mondat után van az a tapsikoló smyle... ha gúny, max öngúny... :guny: :D Honey egész üzijében semmi olyannak még halvány jele sincs, amit magadra vehetnél, vagy sértõnek érezhetnél... Ugyanmáááá! :rolleyes: :kv:

#65 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 15:01

Lysa, ez az Albendanin most akkor "hatékonynak" számít?

Hozzászólás megtekintése

Igen :D nyugodtan adhatod :) :ang:

#66 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 15:24

Nem sértõdtem meg!! Hanem nem értettem a dolgot.Ezért is írtam, hogy "már ha nekem szántad".Mivel írásban kommunikálunk, nem látom sem Honey arckifejezését serm a hanglejtését ezért csak a leírt dolgokra tudok hagyatkozni. És megzavart hogy bár semmi kötekedõt nem írt, (nem is lett volna oka rá szerintem) de a "gúnyos szmájlit" tette oda, amit van aki gúnynak használ. Nem tudhattam hogy Honey miként használja. Bocsika.Téma lezárva. Egyébként én is megkérdeztem az orvosomtól a "házi" mintavétel lehetõségét a lepottyantott kakciból, de õ azt mondta hogy az nem add 100%-os mintát, mert az a tuti ha benyúlnak és onnan veszik ki?Ez igaz? Vagy csak azért mondta volna hogy mégse tudjam kikerülni?

Edited by Pluto, 2005 szeptember 26. - 15:26.


#67 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 17:37

Honey, Nekem azt mondta az orvos hogy kijön, benyúl és kiveszi, nem pedig felszedi. ... Szegény ló....

Hozzászólás megtekintése

Ezt csak azért írod mert még nem láttál ilyet. Ha túl lesztek rajta, megváltozik a véleményed. Az egész dolog semi különöset nem jelent. A ló áll, mint a cövek, tehát nem jár fájdalommal...

#68 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 18:37

Pluto,láttál már kólikás lovat,akinél épp ott volt a doki?Mert olyankor is belenyúlnak szegény paccba :( Hát nem lehet egy élmény,de szerintem egy trágyavizsgálathoz nem kell túl mély "kutató" munkát végeznie a dokinak. Egy rövid történet:Nekem pár éve kólikázott a lovam és a doki belenyúlt,ám mikor ki akarta húzni a kezét elkezdett pirulni és mondta,hogy drága "kis" jószágom nem akarja kiengedni! :D Szerencsére lovam nem közlekedik dokival a popójában atóta és mindketten túlélték az esetet :guny:

#69 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 19:00

Az a lényeg, hogy FRISS kaka kell. Ha ott állsz ugrásra készen a ló fara mögött, és amint pottyantott, már szeded is fel (semmi szennyezõdés nem kerülhet bele!) és viszed a laborba; az ugyanolyan jó mintha a doki intézi.Amúgy nagy valószínûséggel a doki nem azért mondja, amit; mert feltétlenül szüksége van rá hogy kimenjen aztán bemenjen Bp-belvárosba leadni a mintát (ill. az ezért kapott munkadíjra); hanem egyszerûen azért, mert azt tanulta hogy így szakszerû. Mivelhogy ha õ csinálja, tényleg így a szakszerû; és nem az ha lesben áll, majd kotorászik az alomban. És mivel igencsak sokféle tulajdonos van; nagy átlagban az biztosítja a tuti eredményt (=friss, nem-szennyezett trágya, attól a lótól, gyorsan leadva a laborban) ha a doki csinálja.Máskülönben meg tényleg nem jelent semmi különöset a dolog a lónak. Mindenféle vizsgálatok során könyékig-följebb szoktak beléjük nyúlni az elvetemült dokik; ehhez meg nem szükséges csak kb csuklóig benyúlni.Más. Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel; de a szmájlik - hasonlóan az írásjelekhez, szavakhoz, stb - közmegegyezéses alapon mûködnek; és akkor mûködnek igazán ha mindenki ugyanazt érti alatta. Pl lehet mindenféle írásjel helyett egy-tizenöt felkiáltójelet használni opcionálisan; meg a leesõs állú szmájlit állkapocstöréses jelentéssel; de nem kell csodálkozni, ha azok - a többség - akiknek a felkiáltójel kiabálást, a leesõs állú szmájli meg mély döbbenetet jelent; félre fogják érteni a dolgot. :rolleyes:

#70 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 11:49

Na, elment az állatorvosunk. Beadta a Tetanusz oltásokat, (veszettség ellenit majd késõbb, mert együtt nem adható) és meghozta az Albendanin-granulátumokat.Valami jó "lelõhelye" van, mert egy-egy 500 kg-os ló adagja (50 g) 400-400,- Ft-ba került. Magyarul: 1200,- Ft-ért tudom féregteleníteni a három lovat, és - ahogy Lysa is írta: - mételyek : Dicrocoelium; Fascicola; Fascioides- galandférgek : Moniezia; Thysanosoma- fonálférgek : Ascaridia; Ascaradis; Bunostomum; Cooperia; Dictyocaulus; Haemonchus; Heterakis; Metastrongylus; Nematodirus; Oesophagostomum; Ostertagia; Oxyuris; Parascaris; Protostrongylus; Strongyloides; Strongylus; Trichostrongylus; Tridontophorus ellen jók.Megjegyezném még, hogy a kifejlett egyedeket, és azok lárvaalakjait is írtja. Kell ennél jobb? :yeah: Imádom, hogy nem kell a pasztás tubussal a szájukban turkálni (bár olyan nagy gondot eddig az sem okozott :) ), este megkapják (tavasz óta az elsõ!) zabadagjukat, (mivel lassan október; az elsõ lenmag-adagjukat is) bele egy kis alma-sárgarépa (Mulának reszelve!), és abba a granulátum. :kir: (A doki segítõje akkor volt itt utóljára, amikor meghozták Mulattot. Most tágranyílt szemekkel kérdezte: - Hát mégis eladtátok azt a telivért? :eek: (Nem akarta elhinni, hogy ilyen jól néz ki... és hogy ez õ! :guny: :D )

#71 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:47

Na, azért megszenvedetem az Albendanin-"feltöltéssel"... :rolleyes: Mint írtam, nyár eleje óta nem kapnak egyáltalán zabot, csak legelnek, kaszált füvet kapnak, és szénát, zabszalmát. A zab mostanra olyan kuriózum a számukra, hogy egy szemért tán engem is eladnának... :D Gondoltam, ha már lúd... legyen benne lenmag is, elõtte jó fél órával a zabot beáztattam, s ráöntöttem a jó kis zselés lenmagot. Ez éppen jó állagú lett.Erre öntöttem a port (mert ez nem granulátum, hanem por - gondolom azért is olyan olcsó), ettõl az egész valahogy felhigult, és olyan folyós-nyúlós-ragacsos, gusztustalan trutymák lett az egész... Ekkor tettem rá egy kis búzakorpát, hogy legyen "állaga", vagymi...Egyenként engedtem õket a boxba, tanulva a tavaszi esetbõl, amikoris ki elõbb végzett, ki késõbb, s mivel ilyenkor sincsenek kikötve, átmászkáltak egymás kajájához, és mindenki evett mindenkiébõl... :guny: A végén a franc se tudta, melyikbe mennyi anyag jutott... Herceggel kezdem, õ a "nagyzabás". Nekiesett, de az elsõ "falatok" után úgy csücsörített, mint egy szerelmes csõdör. Nyammogva ugyan, de megette.Angyi (a kis válogatós-pipiske) úgy fordult el a zabolójától, mintha férgekkel lett volna tele. Beraktam a boxajtóba a záródeszkát, ne tudjon kijönni, mondtam: megeszed, addig innen nem mész sehova! :mad: Nem ette. Pedig már etetési idõ is volt, ott várta õket a nagy kupac frissen kaszált zöld... Akkor reszeltem két almát, és belekevertem a trutyiba, hátha...Evett egy falatot, aztán megint fintorogva hátat fordított az egésznek. Akkor hoztam még egy fél fangli zabot, s azt is rászórtam, kicsit beleforgattam.Na, nagy kegyesen elnnyammogta, de a zaboló aljába még tennem kellett reszelt almát, hogy rendesen kinyalja...Mulatt szegényem rendesen nekiállt, ette is, csak õ meg olyan "csúnyán" eszik szegényem, mindegy, hogy zab, alma, vagy bármi, két oldalt folyatja a pofájából. Nem gyõztem tálcát tartani az álla alá, abba potyogjon vissza, hogy biztos belemenjen a grammra kiszámolt adag. :rolleyes: Most 8 körül ülök le a géphez, látom ám, hogy itt az egyik zacskó Albendanin... :huh: Hát ez meg hogyan lehet? Akkor jutott eszembe, hogy a doki direkt négyet hozott, hogy Hercegnek kicsit többet tudjak adni, mert õ biztosan több, mint 500 kiló.Úgy szemre a kancákat 500-nak tippelte, Herceget 550-600-nak. Most mi lesz? Utólag már gondolom nem lehet neki adni. :confused: Kíváncsi vagyok, mint mondanak az állatorvos"aink"... :)

#72 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:52

Fogod a zacsi megfelelõ részét, elkevered egy kis lekvárral, felmarsz egy evõkanalat, kimész a lekváros trutyival+kanállal a lóhoz, és belelapátolod. Még most. Akkor nem vagy lemaradva semmirõl.

#73 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 20:50

Fogod a zacsi megfelelõ részét, elkevered egy kis lekvárral, felmarsz egy evõkanalat, kimész a lekváros trutyival+kanállal a lóhoz, és belelapátolod. Még most. Akkor nem vagy lemaradva semmirõl.

Hozzászólás megtekintése

Köszi, Õz! Plusz 8-9 gr-ot kimértem, és "pótoltam". (Ha már kimentem, a friss trágyát is összevödröztem. Elemlámpával megvizsgáltam, de semmit nem találtam benne. Majd még reggel "vizsgálódok".

#74 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 12:52

Üdv!Mi a véleményetek az Equalan pasztáról?

#75 canonball

canonball

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 8. - 19:18

Üdv mindel ló szeretõ társamnak!Mint egészen új tag tisztelettel kérdezném, hogy mi az igazság abban , hogy a rozs jó féreghajtó szer. Nekem ugyan is egy gazdálkodó bácsi mondta ezt, akinek igás lovai vannak. Õ még életében nem adott semmiféle equalant, vagy más szert, és soha nem volt gondja a férgekkel.Lehet, hogy mûködik ez?A válaszokat elõre isköszönöm.Canonball

#76 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:10

Vrony az Equalan-ról pár éve még elég jó vélemények voltak,de mostanában csak rosszat hallok errõl a szerrõl,mert elég komolyan terheli a májat,szóval szerintem,ha már valami ivermektin hatóanyagú szert szeretnél adni a lovadnak,akkor Equestet,vagy Noromectint érdemesebb(hozzáteszem,hogy nem vagyok lódoki,csak érdeklõdõ lógazdi:)

#77 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:19

Canonball,szerintem a mai világban,ha valaki az "õsi" módszereket használja,akkor nem sok jóra számíthat,mert egyre több és ellenállóbb férgek jelennek meg a világon és ezeket még a vegyszerek sem mindig hajtják ki.Még sosem hallottam rozsról,mint féreghajtóról(de persze attól még lehet :) )Ismertem olyan helyet,ahol fokhagymával zargatták a férgeket.Minden esetre,ha a féreghajtást valaki elhanyagolja és nincs is szerencséje,akkor csúnyán kinyírhatja a lovát(mert a férgek el tudják zárni a beleket).Egyszer láttam egy ilyen lóbelet...de a bél "tulajdonosa" már belehalt a dologba.

#78 canonball

canonball

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 9:55

Canonball,szerintem a mai világban,ha valaki az "õsi" módszereket használja,akkor nem sok jóra számíthat,mert egyre több és ellenállóbb férgek jelennek meg a világon és ezeket még a vegyszerek sem mindig hajtják ki.Még sosem hallottam rozsról,mint féreghajtóról(de persze attól még lehet :) )Ismertem olyan helyet,ahol fokhagymával zargatták a férgeket.Minden esetre,ha a féreghajtást valaki elhanyagolja és nincs is szerencséje,akkor csúnyán kinyírhatja a lovát(mert a férgek el tudják zárni a beleket).Egyszer láttam egy ilyen lóbelet...de a bél "tulajdonosa" már belehalt a dologba.

Hozzászólás megtekintése

Kedves Equus! Köszönettel vettem a válaszodat. Magam is azon a véleményen vagyok, hogy nem hiába találták ki a korszerû féreghajtókat. Most azt szeretném kérdezni, hogy van e valamilyen féreghajtási terv egy évre? Ezt azért kérdezem, mert az állatorvosok véleménye sem egyezik ebben a témában. Sok szerrõl nem tettek emlitést nekem, amelyekrõl itt volt szerencsém olvasni ebben a topicban.Tehát kérnék egy ilyen program tervet ha nem nagy kérés ez.Köszönettel:Canonball

#79 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 9:32

Sziasztok!Én is megrendeltem az állatorvostól az Albedamin granulátumot a lovaknak.Most hozta és az 1kg 2600-Ft.volt, ami por formájú! (amikor megrendelte azt mondták neki, már nem gyártanak granulátomot). Mielõtt bárkiben felmerülne, hogy esetleg átvágtak, a doki hozta a számlát, (semmi hasznot nem rakott rá, láttam!) amin még egy 19%-os kedvezmény is szerepelt. :confused: Más az leírása is, mint amit itt leírtatok ez csak lónak és juhnak adható! Annyi féle féregre,mételyre és lárvára jó, (megszámoltam közben 25! variációt említ), hogy remélem hatásos lesz. Az adagolása viszont nem változott: 100mg/ttkg.

#80 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 19:15

Tiszta hülye vagyok! :huh: Változott az adagolás, most számiltunk utána, hogy lehet, hogy egy egész ménesre valót vettem! :guny: