Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pozitivferi...másképp


  • Please log in to reply
193 válasz a témához

#81 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 13:36

Kátyus: nem értem az orrfelhúzás tárgyát.

nem húztam rád fel az orrom.
másra sem.
de nem tartok minden marhaságot érdemesnek arra, és stílust, hogy firkálgassak, válaszoljak.
neked válaszoltam.
nem azér, hogy kitüntetés lenne, ha válaszolok valakinek.
sztem nem kell mindenkivel vergõdnöm, meg nekik sem velem. néhány embernek akik direkt piszkoskodnak itt velem, már egy éve nem reagálok az engem érintõ írásaira, vagy ha használgatja itt a nevemet, szólítgat.


Pont azt írtad te is, hogy kiválasztod, melyik lóval éri meg neked foglalkozni. Én erre írtam, hogy akkor természetesen mûködhet/mûködik, a suttogós hozzáálás következetesen alkalmazva. (amiben leírásaid szerint nincs hiba)

nem azért nem foglalkozom vele mert nála nem jön be a suttogás.
azér nem mert fölösleges belé az idõ. más ló készen van hamarabb kevesebb idõ, energia befektetéssel, biztosabb eredménnyel. és nekem ez fontos. ma nem fizetik meg a ló képzését, így záros, hogy mennyi idõt, takarmányt, körmölést, orvost tudsz kifizetni amíg suttogod.
és vannak olyan problémákkal rendelkezõ lovak, akiknél a problémát, nem lehet véglegesen kisuttogni. elõjön gazdaváltáskor.
na, azokkal sem foglalkozom.


DE ha hozott anyagból vagy kénytelen dolgozni/ ganajbéka lovat megszerelni,

mindig abból dolgozom.
egy saját csikóm van egyelõre aki nálam pottyant ki az anyjából.
egyébként elrontott lovakat vettem vagy vett a férjem.
persze kinek mi az elrontott.
nekem a 7 éves vezethetetlen ló, vagy a zsebeimbe turkáló pimasz jószág, vagy a lovas alatt rohanó ló elrontottnak számít.

éppúgy, mint a Panír, aki levert itt mindenkit.

Nem a kié a nagyobb szellemében írok,

azt nem neked írtam, arra írtam, hogy sokan úgy kezdik, meg van az új ló, még nem is ismerik de jól alárúgnak, hogy tudja ki az úr, ez sajnos gyakorlat, kiköti és nagyon megveri, hogy eszébe ne jusson semmi késõbb. ez gondolom a megelõzõ verés, mint olyan. nagyon praktikus. :dev:
meg olyanra gondoltam: látogatóban volt nálunk egy nagy versenyzõ. nála lovak, ha megjelenik a boxok elõtt behúzodnak a box túlfalára. mer nagyon tisztelik õt, meg tudják ki a fõnök. az én lovam, ha belépek nem tör ki rajtam kersztül, hanem ellép, mert intek neki, és meg is szokta. amúgy, ha csak a box elõtt vagyok érdeklõdve kinéz. na az a nagyon nagy versenyzõ, úgy vágta orrba a lovamat, az én istállómban, a megkérdezésem nélkül, hogy az csak lesett, mert kinézett rá, és milyen pofátlanság.
hát ez a bajom amúgy a lóverõkkel.
hogy az emberekkel ugyan akkora szar tarhonya, mint a lovakkal.
erõszakos, bunkó állat.
mer hogy van pofája engem semmibe véve, az én istállómban verekedni?
az ilyen veri a feleségét is.


körkarám hiányában mit tennél?


nézd én nem vagyok egy nagy mester.
moli se vagyok.
+ferke se vagyok
és bátor sem vagyok.
sok mindent láttam, sõt tapasztaltam is saját kis fehér bõrömön.
így én nem tennék semmit, amíg nincs itt a körkarámomban.
vagy ott összehozatnék egy karámfélét, ha nagyon érdekelne az eset.
amúgy nem, mert olyan karám kell amibõl nem tud kitörni.
szóval nekem nem fontos annyira senki elrontott lovának a megszerelése, hogy minden körülmények között veszélybe sodorjam magam.
vigyék a +ferkéhez a lovat. :dev:

#82 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 13:42

Szerintem nem is annyira hatalmi harc, mint csibészség, jácchatnék, sok feles energia,unalom, (nem flegma hanem ilyenkor "sportot ûznek ebbõl"). Ne üsd, "azt" várja, csak told el finoman a fejét szólj rá és ha normális, vakargasd,mikor csípni akar jelezd neki, hogy nem helyes amit csinál, de ne csapj oda ( az olyan, mint ha te is "odaharapnál", belemennél a játékba )
Meg futószáron suttogd. Meg dolgoztasd minnél többet hogy lekösse magát.
Az se lenne utolsó, ha ki tudnád rakni karámba, másik lóval, hogy lefoglalja, kitombolja magát.

Igen, azt én is észrevettem, hogy szinte várja a balhét. A másik lovat ha pofánlegyintem valamiért, az egy napig nem tárgyal velem, csak a nagy s.ggét mutatja...
Kirakni sajnos nem tudom õket együtt, mert a másik mén és elég idõs, val szeg csúnya vége lenne.


Boxban ne is bocsátkozz ilyen kinek nagyobb vitába, mert az alkalmatlan erre. Meg veszélyes is. Körkarámban viszont remekül lehet ezeket a dominanciakérdéseket rendezni, még akkor is ha 700 kilós.

És bátran verd pofán, ha csípked.

Sajnos igazi karámunk nincs, udvar van, gépekkel, télen, ha nem tudtuk jártatni õket, ki szoktuk engedni egyenként, de csak felügyelettel, félek, hogy beleszaladnak valamibe.
Futószárazni egy réten tudok, itt "csak" annyi a para, hogy esetleg elszalad, és elmegy körülnézni a tescoba :) vagy a városba...
Ezért vagyok még óvatos, elég nagy a súlykülönbség köztünk :)

nem tudom, hogy tudod-é észlelni a csipkedés szándékot és ki tudod-é provokálni, és fõként meg tudod-é elõzni????

én hasonló porblemák esetén azt szoktam, hogy a kezemmel a szeme felé legyintek a lehetõ leggyorsabban, legrövidebben (idõ és út)

erre eleddig minden jószág reflexszerûen visszahökkölt...hozzáérni se tudtam a szemet nagyon félik!!!!

..és ezt ismételgettem monotonan, hosszasan addig, míg lassan fül nem hagytak vele

Az a baj, hogy az ilyen hessegetést nagyjából lesz.rja, viszont nagyon gyors, ha nem figyelek, simán belecsapok az ajtófélfába, és akkor elég bosszús tudok lenni.

Remélem, hogy a több személyes munka (futószáron) hoz valami fejlõdést, mert a kocsiba befogva a másik mellé nem sok személyes kontaktusra van lehetõsége.
Igazából (ezt meg még 1-2 dilit leszámítva :dev: ) egy aranyos ló, ezért is sajnálom mindig csapkodni meg fegyelmezni. Neki is jobb lenne, ha nem kekeckedne folyton.

Köszi mindenkinek a tanácsokat!

#83 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 13:52

gyerekkoromban ihletet merítve a Ligetben békésen álldigáló rendõrlovakból, bekéredzkedtünk a Mosonyi utcába lovagolni. két-három földbe fúródás után alábbhagyott a lelkesedés :dev:


Én is ezért merészkedtem írni. Bár az én lelkesedésem még kitart :D

Spec. én a csipkelõdös, harapós lovat elsõkörben orrbapöckölöm, ha nem hat, akkor igenis orrbavágom. (megjegyezném, hogy ezeket csak lovagolom, pl rendõrlónál szóba sem jöhet, hogy én ott bent suttogjak, viszont a tepsiépségem meg fontos)

#84 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 13:54

Tipara, Kátyus:
Tudom, hogy ezen a témán suttogós berkeken belül is megy a vita, de én nem tartom a suttogós módszereket a szó szoros értelmében erõszakmentesnek. (persze lehet ragozni, hogy mit nevezünk erõszaknak, meg ilyesmi, de szerintem aki akarja, az érti.)

:yeah:

Sajnos a szorosan vett erõszakmentességbõl lesznek a rózsaszín felhõs elborultságok.

:yeah:

A L.P. meglehetõsen határozott pofonokat oszt egy olyan lónak, aki nem tiszteli a személyes terét,

nem kell nekem minden suttogó dolgait maximálisan elfogadnom, gyakorolnom, stb.
tõlem egy suttogó is pofozhatja a lovát. meg bárki.
én leírtam, hogy én nem teszem, meg is indokoltam, hogy miért nem.
ez nem jelenti azt, hogy sztem ez az egy üdvözítõ út, már amin én járok.


, hogy legközelebb gyorsabban harapott, és gyorsabban rántotta el a fejét.



:yeah:

errõl meg az jutott eszembe, hogy vannak olyan rafinált dögök, akik az elõzõ nap tanultat nem akarják megcsinálni, hanem újabb és újabb trükköket okoskodna ki, hogy ne tudd azt megtenni velük. régen amíg egy egy dologra nem tudtam a megoldást, annyira kihozott ez a sodromból, hogy néha még meg is csaptam vagy rúgtam az ilyen jószágot.
aztán mikor valaki megmutatta, hogy kell helyesen csinálnom rájöttem, hogy nem kell rugdosni. ma már az ilyesmi nem bosszant fel, mert tudom a megoldást, és tudom, hogy mit csodálkozik majd a ló, és jót nevetek. sztem azért is verik az emberek a lovaikat, mert nincs más megoldás a tarsolyukban.
ja és azt is tudom, hogy nem velem akara kiszúrni, vagy engem bosszantani, hanem próbálkozik, mert nem akar dolgozni.
de ettõl nem gonosz.
kedvet, hajlandóságot kell neki csinálni a munkához.

#85 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 14:05



/passzosabb lett volna, háát Kátyus, addig nyektetted szegény párát, mig a falu templomtornyának nézett. Ha meg az ledõlt itt nekem, fölállítom, nem látom hány óra. Vagy megkeresem a nagyharangot legalább. Azé' kapirgált./

:dev: fajzat vagy!

Kátya, mondtam, hogy hamar-hamar, mert jött is a tõzsdei Hausse, de talán még most...


ez biztos valami lovas dolog, mert fogalmam nincs mit jelent, az ori meg jobban képzett és tudja! :confused: :D

#86 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 14:27

Izlandi: Megenné a másik csõdri a heréltet? Mert ha nem, nem hiszem, hogy ártana neki egy kis ló álltali fegyelmezés, meg még az is lehet, hogy jól kijátszanák magukat. Mi a fiatal csõdörcsikókat, rakoncátlan herélteket párom 14 éves csõdörével szoktuk összerakni. Mondjuk õ kimondottan jófej, nem alkalmaz nagyobb retorziót a szükségesnél, de azért letöri a szarvacskájukat, meg megtanítja õket a tiszteletre.Utána már jókat játszanak együtt. És mivel a csõdör maximális tiszteletet tanúsít irányunkba, így a korábban nagypofájúak is állt helybõl alánkrendelõdnek, mivel látják, hogy mi még a fõnöknek is "parancsolunk". Került hozzánk egy mostanáig egyke 600 kg-os herélt, velünk kisebb nevelés hatására normális volt, de mivel hogy egyke volt, nem akartuk a ménesbe betenni, így megkapta társnak a hihetetlenül nyugis senkivel nem balhézó sodri kancánkat, a kecskék legelõjén. A kancát feszt froclizta csípkedte, a kecskéket kergette, a kutyákra vadászott. Csibész volt a javából. A kanca nehéz vemhes, meguntuk, hogy nem hagyja nyugton, meg féltünk, hogy a kecskéket kifekteti. Áttettük hát a szolídabb ménesbe ( de azért azok jóval keményebbek a kis macipaci kancánknál) azok meg aztán megmutatták neki, hol lakik Horkay. Azóta rengeteget visszavett ám az arcocskájából. Sokkal munkakészségesebb és már a kancát sem cseszteti.

#87 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 14:42

Izlandi: Megenné a másik csõdri a heréltet? Mert ha nem, nem hiszem, hogy ártana neki egy kis ló álltali fegyelmezés, meg még az is lehet, hogy jól kijátszanák magukat.
Mi a fiatal csõdörcsikókat, rakoncátlan herélteket párom 14 éves csõdörével szoktuk összerakni. Mondjuk õ kimondottan jófej, nem alkalmaz nagyobb retorziót a szükségesnél, de azért letöri a szarvacskájukat, meg megtanítja õket a tiszteletre.Utána már jókat játszanak együtt.
És mivel a csõdör maximális tiszteletet tanúsít irányunkba, így a korábban nagypofájúak is állt helybõl alánkrendelõdnek, mivel látják, hogy mi még a fõnöknek is "parancsolunk".

Került hozzánk egy mostanáig egyke 600 kg-os herélt, velünk kisebb nevelés hatására normális volt, de mivel hogy egyke volt, nem akartuk a ménesbe betenni, így megkapta társnak a hihetetlenül nyugis senkivel nem balhézó sodri kancánkat, a kecskék legelõjén. A kancát feszt froclizta csípkedte, a kecskéket kergette, a kutyákra vadászott. Csibész volt a javából. A kanca nehéz vemhes, meguntuk, hogy nem hagyja nyugton, meg féltünk, hogy a kecskéket kifekteti. Áttettük hát a szolídabb ménesbe ( de azért azok jóval keményebbek a kis macipaci kancánknál) azok meg aztán megmutatták neki, hol lakik Horkay. Azóta rengeteget visszavett ám az arcocskájából. Sokkal munkakészségesebb és már a kancát sem cseszteti.

Egyszer nekem is megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha...
De csak udvarunk van, nem karám, mindenféle gépek vannak benne, tehát elég veszélyes lenne, ha belendülnének a rohangálásba.
A mén 19 éves, és kb vagy 100 kg-val nagyobb, mint a herélt. Õ fénykorában állami mén volt, nem tudom, hogy ménesben nõtt-e fel, de egész biztosan tizenpár éve, mióta nálunk van, nem volt más lóval összeengedve. Kb 5 éve nem fedez már, de nem szeretném kipróbálni, hogy mire mennek egymással...
Leginkább az öreget félteném, hogy kárt tesz benne a másik vagy saját magában, azért már nem mai gyerek.

Valami ilyenre gondoltam én is, hogy fizikailag pl milyen pozíció az, amikor úgy érzi, hogy megadja magát. Van ilyen? Nem konkrétan arra gondolok, hogy feküdjön el vagy legyen olyan fáradt, hogy essen össze, hanem valami finomabb. Valami suttogós :) (mint pl a kutyánál ha lenyomod a földre).

#88 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 14:49

nézd én nem vagyok egy nagy mester.
moli se vagyok.
+ferke se vagyok
és bátor sem vagyok.
sok mindent láttam, sõt tapasztaltam is saját kis fehér bõrömön.
így én nem tennék semmit, amíg nincs itt a körkarámomban.
vagy ott összehozatnék egy karámfélét, ha nagyon érdekelne az eset.
amúgy nem, mert olyan karám kell amibõl nem tud kitörni.
szóval nekem nem fontos annyira senki elrontott lovának a megszerelése, hogy minden körülmények között veszélybe sodorjam magam.
vigyék a +ferkéhez a lovat. :dev:


TE vagy a Suttogó, Kátyus ! vigyék csak hozád :D

Szerinted régen volt körkarám?

#89 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 14:58

TE vagy a Suttogó, Kátyus ! vigyék csak hozád :D

Szerinted régen volt körkarám?


sztem én sem voltam régen.
azér én csak azt az új módit tudom.
és karámhoz kötött a tudományom.
ez van. attól még egy :ang: vagyok.
Te vagy a Mester megmondtam!
vigyék hozzád!
ráadásul Te tudod karám nélkül is.
és ez a Te topicod.
a Te kérdéseid.
én csak pofátlankodok, mer teccik a téma. :D

#90 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 14:59

Jelentem nem kell vinni sehova ( a kérdés költõi volt), megoldódott ott helyben (puska nélkül :kir: ) egy óra trenír után a gazdit sikerült felültetnünk a lóra és megvezettük alatta pár kört, lovacska jól viselkedett. Elengedés után még maradt mellettünk míg beszélgettünk jó fél órát, meg bújt hozzánk, meg kikisért a legelõ széléig :ang: .Annak ellenére, hogy elsõ körben kõ keményen ki kellett verni körre, meg leverni minden egyes letiprási kísérletét. Körkarámban lehet ment volna erõszak mentesen is, de arra nem volt lehetõség. Eredmény ugyanaz, a ló lelkivilága meg láthatóan nem sérült.

Edited by tipara, 2012 május 29. - 15:03.


#91 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 15:07

tipara! mi sem vettük komolyan. :D csak úgy elméletben küldözgettük a lovat. kár, hogy megoldottad. így nem hagytad válaszolni +ferkét.pedig azé ülök itt egész nap, mer várom a válaszait. pl. izland heréltjére is, mielõtt lecsapatja valaki vele izlandot. meg amúgy is. úgy is megunja, aztán nem fog válaszolgatni, itt ingyé. addig kell résen lenni míg itt van. meg majd mén a kurzusokra és azé se nem válaszol. meg nagyon divatba jön, nagyképû lesz és majd úgy íratgat maga helyett valakivel ide.

#92 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 15:23

sztem én sem voltam régen.
azér én csak azt az új módit tudom.
és karámhoz kötött a tudományom.
ez van. attól még egy :ang: vagyok.
Te vagy a Mester megmondtam!
vigyék hozzád!
ráadásul Te tudod karám nélkül is.
és ez a Te topicod.
a Te kérdéseid.
én csak pofátlankodok, mer teccik a téma. :D



szerintem nincs itt egy mester sem. én topikom.... te topikod.... mindenki topikja. :) nincs nekem kérdésem :)

és nincs olyan válaszom sem, amit ne tudnának többen is :) néha pofázok azt ennyi. próbálok olyant mondani, hogy valahogy "üljön" a dolog. feribácsi is jókat mond... sokszor :).. moli is tudna, ha mondaná. nem értem miért nem mondja? .... ja, esetleg a nyilt napján :D oké, érthetõ. meg gisari, tipara... mind ügyes, ifjú hölgy.

Kátyus sokkal jobb volt mikor a se... hátsódat dugdostad virtuál :D a froclee kartás orrára. ne légy nyuszómuszó :)

#93 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 15:42

az a bajom az olyan tesztoszteron bombákkal, mint amilyen Te is vagy, hogy nem mindig értem a vicceiket. néha meg nem tudom, hogy komolyan mondják, csúfolódnak? most nemtom mit vársz tõlem? megint kínáljam vki orrára? akkor vagány csaj* leszek? *bocs idõsödõ nõ.

#94 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 16:28

Kátyus, inkább nekem kéne azt hinnem, hogy Te csúfolódsz velem, nagyon áhitatos lettél irányomba :) nekem eszem ágában sincs csúfolódni senkivel sem. na térjünk vissza a lovak hátára :)

#95 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 16:43

Engem nem soroltál... :( El is megyek, úgyse kellek senkinek. Viszont a mai délutáni szunyókálásom közben izland lovával álmodtam :D ( nagyon lóhiányom van már ) Valószínûleg tök hülyeség volt, de ha már megálmodtam gondoltam leírom. Elõször megpróbálkoztunk a sima eltolással, ami nem jött be, mert szinte azonnal újrakezdte úgyhogy kezdtek mókásabbá válni a dolgok. Bekentük a kezünket mindenfélével ( erõsen büdös dolgokkal ) és egyszerûen nem volt kedve odakapni, mert rossz íze is volt meg rossz szaga. Talán kolbászzsírral kezdtük, aztán tettünk rá jó csípõs paprikát meg talán kölni is volt ott. Hát nem mondanám hogy ezzel az álmommal joggal bekerülnék az "ügyesek" közé, de viccet félretéve lehet hogy kibillentené vagy összezavarná és akkor talán el lehetne érni, hogy rád figyeljen és tõled várjon megoldást - amire a pofozkodás nem volt képes - :gm: Emellett a dolgoztatás ezerrel szerintem is jó, hogy ne legyen felesleges energiája. Esetleg még azzal egészíteném ki, hogy ne csak olyanokat csináljon, amit már ismer, hanem menjetek át patakon, hídon, esetleg számára kényelmetlen helyeken és a megoldás után megdicsérni. Ezzel a sok feladat-megoldás párossal erõsödik a bizalom kettõtök között.

#96 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 17:02

Csinos, persze hogy Te is benne vagy az ügyes fiatal hölgyek között :) Elnézést , akit kifelejtettem, de annyian vagytok, hogy nem tudok mindenkit felsorolni :) jó eza paprikás dolog. ezeket is próbálták, én is. pl karórágó lónál. rettentő erős pistával. nem ért semmit :D aztán szerintem egy idős lónál elég nagy a berögzültsége, ugymint pl. csipkelődés.el lehet kerülni de néha csak bekapjuk. leszoktatni eléggé nehéz, szerintem. lova válogatja. megelőzni ugy lehetséges, hogy megelőzzük a csípést. Időközönként, rendszertelenül elvégezzük a .. "csípés megelőző gyakorlatot azaz CS. M. GY." :D akkor picit kitolunk az állattal, mer kizökkentjük. Tehát figyelni kell rá, miközben matatunk vele. sokszor végezzünk cs.m.p.-t össze vissza, igy nem fog csipkelődni. Ha, elfelejtenénk, rögtön figyelmeztet egy csípéssel. nekem ez a tapasztalatom. Ha egyébként szuper meg oké, akkor ennyi nálam belefér. ébren tartja a reflexeket :D Kátyus Te vagy az egyik* :ang: itt nehogy abba hagyd :) * a sok többi :ang: közt

Edited by PozitívFeri, 2012 május 29. - 17:09.


#97 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 18:32



"csípés megelõzõ gyakorlatot azaz CS. M. GY." :D

részletezve?

sokszor végezzünk cs.m.p.-t

vagyis?

Kátyus Te vagy az egyik* :ang: itt nehogy abba hagyd :)

mit? mit ne hagyjak abba?


Edited by kátyus, 2012 május 29. - 18:34.


#98 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 18:45


ez biztos valami lovas dolog, mert fogalmam nincs mit jelent, az ori meg jobban képzett és tudja! :confused: :D

Nem képzettség kérdése, csak én suttogók helyett ferencekkel konzultálok, ezzel is-e, talán ezért értem jobban, amit ír. Meg mert figyelmesen olvasok és emlékezem.

Kátya, mondtam, hogy

mit is?

Kátya jobban jársz, he minél elõbbre veszed a találkozót.
1. addig se téblábolsz zsákutcákban
2. megesik h. kapóssá válik aztán csak utazhatsz utánna, meg drágul mint a vemhes tehen.

Na erre reagáltam, hogy én már lefoglaltam egy hétvégét, most hízlalom vissza a gebét a túra után, hogy + igényeinek megfeleljen, mert legutóbb karcsúnak találta.
(ja Kátyus, ott voltál Szeren, mert nem láttalak, és nem is válaszoltál elõtte, off vége).

#99 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 18:48

Kátyus irta fentebb, hogy egy nagyonnagy versenyző volt nála és a kinéző lovat orrba verte. Nem tudom ki lehetett, ( nem is érdekes ) de nekem a tényleg "nagy" versenyzőkkel másabb a tapasztalatom. nem mondom, hogy suttogók*, mert akkor nem érték volna el azt, amit. vagyis nem lovagoltak volna :) Személy szerint, annál nagyobb "suttogást" nem tudok elképzelni, mint amikor egy nyers csikóbol éveken át, akár több tíz éven keresztül LÓ lesz és marad. Legyen akár sport ló, túra, fogat ló stb. ahhoz, hogy jól működjön, rengeteg odafigyelés, tapasztalat, évek alatt felhalmozott tudás kell. Sajnos az elején pár lovat úgyis elront az ember, ez szinte törvényszerű. Aztán később viszagondolva : "ájj de jó lett volna, ha akkor van annyi tapasztalatom mint most :) " talán ismerős gondolat :) Olyan lovas még nem született, aki ne barmolt volna bele a lóba rendesen. Nincs ilyen. A jó lovas Gondolkodik. -miért?-hogyan? stb. ettől lesz jó lovas. "érzi a lova rezdülését" és így is van. Nem csak földről látja, hanem fentről is érzi a feszességet, puhaságot, mozgásán keresztül, magát a lovat. Megérzi a ló kérdését, válaszát, bizonytalanságát. Ráveszi olyan dolgokra, amit mágától egy ló ritkán csinál. pl. mia francér ugorná át, ha ki tudja kerülni? De nem ! Ott van a kijelölt út és azon keresztül kell menni... például ugró, lovastusa, hogy csak ezt a kettőt emlitsem. Nekem EZ a suttogás. :) Hogy egy ló szépen, biztosan, megbízhatóan végezze a dolgát akármi is, amit a paraszt kijelöl a hátán ücsörögve :D :D Tehát visszatérve az egy barom lehetett, aki ukmukkfukk orba verte a lovat :) Aki tényleg nívós az nem csinál ilyent. Talán kezdem érteni, kátyus mit ért a "suttogás" alatt. én kicsit mást. Kátyusnak: az itt ténykedésed :) CS. M. P. .......... mindenki saját szája íze szerint :) azaz, pöckölés, pofon, anyázás, hujj de fájt... dögöjj meg... és még sok egyéb.

Edited by PozitívFeri, 2012 május 29. - 18:50.


#100 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 19:07

ori!

a tõzsdeházat nem értettem.
írtam, hogy nem voltam.
már Szeren.
a Nyeregszemlés topicba.
java script:emoticon(':)',%20'smid_2')

[quote name='PozitívFeri' date='2012.05.29, 19:48' post='933368']


Talán kezdem érteni, kátyus mit ért a "suttogás" alatt. én kicsit mást.


:confused:


izlandnak elõször is egy ilyen munkaruha beszerzését javaslom.
aztán ezt a dominán(s) testtartást is el kell sajátítani, ha eddig meg van folytatom

#101 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 19:09

Én téptem elõször sorszámot az idén, remélem + is emlékszik rá. :rolleyes:

Hûha, sorba kell állni? De kapós lettél, Ferke. :D

#102 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 19:21

[quote name='PozitívFeri' date='2012.05.29, 19:48' post='933368']
Nekem EZ a suttogás. :) Hogy egy ló szépen, biztosan, megbízhatóan végezze a dolgát akármi is, amit a paraszt kijelöl a hátán ücsörögve :D :D

:hu: valamikor olyat írtam, hogy nekem nem ez a suttogás?
mi célja lenne, ha nem ez?

ja ugró lovakat, illetve tusázókat nem lehet az nh módszerrel képezni?
ki lett próbálva, hogy akkor, már ezzel a képzéssel mindig 3 centivel kevesebbet ugrik, és pl. jobbról majd nem lesz haljandó ráfordulni az oxerre?

#103 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 20:16

sziasztok lehetne nekem is egy kérdésem? hogy szoktátok a lovakat zablához szoktatni? olyat akinek még soha nem volt zablája?

#104 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 20:39

most már jó lenne, ha visszajönne a fönci és válaszolgatna, elég szépen összegyûltek a kérdések.

#105 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 20:45

Kátyus pl Te, hogy csinálod? vagy más ? én egyszerűen csak berakom. mindent kérdésre válaszoltak.

Edited by PozitívFeri, 2012 május 29. - 20:49.


#106 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:07

sziasztok

lehetne nekem is egy kérdésem? hogy szoktátok a lovakat zablához szoktatni? olyat akinek még soha nem volt zablája?



bocs, hogy én..........

az általános verzio, hogy fogod a kantárt jobb kéz (könyök hajlatban a ló feje) . Bal kéz hüvelyk ujjal birizgálod a ló szájszögletét miközben a zablát a többi ujjaddal tartod. Mikor a birizgálásra, vagy kicsit benyulva kinyitja a száját, a maradék ujjaiddal betolod gyorsan a zablát. Ez szinte gyors, sima mozdulat, ha a ló hajlandóságot mutat. Ha össze szoritja a fogát, akkor picit több idő de az sem sok. lényeg a hüvelykujj matatása és az ember nyugodtsága. aztán van még mézzel, lekvárral bekent zabla..... zabbal eggyütt beadva.. stb. a másik lényeges, a zabla kivétele. én pl. ugy akasztom le a kantárt, hogy a zabla ne koccolja a fogakat ( fontos) de szét is lehet csatolni. Sok ló a kivételnél , amikor vesszük ki a zablát megemeli a fejét és ráakadhat a fogára. ugy vegyük le, hogy várjuk meg a megfelelő pillanatot, itt a pacc nyugodtságára gondolok és simán , gyorsan a szájjal, állkapcsokkal párhuzamosan "ejtsük" ki a zablát. Ha mégis be-rá akadna a fogára akkor huzzuk vissza a fejére. Aztán ujra le...idegesebb lónál célszerűbb szétkapcsolni a kantárt. De általában semmi nem szokott történni

Edited by PozitívFeri, 2012 május 29. - 21:08.


#107 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:16

régebben csak a nyergelés napján kantároztam elõször. olyan 2 hónap foglalkozás után. manapság, ha jól megy a lóval az ismerkedés az elsõ alkalommal, tehát lejött a lószállítóról bevittem a karámba, szépen csatlakozott, jófej a jószág, én fel is szerszámozom azonnal. mindent odakészítek a karámra, hagy nézegesse míg megpucolom. aztán megmutatom neki a kantárt. megszaglássza. ezután hozzá érintem több helyen, néhányszor lazán átvetem rajta a szárakat, aztán amikor látom, hogy kész felkantározom. ha még nem találkozott zablával, úgy meg van lepõdve, hogy nem fejt ki ellenállást. ha már basztatták és nem jól, jön a cirkusz. általában rágják kegyetlenül, van amelyik próbálja kitolni, nyelvével szórakozik, akkor szorosabbra húzom, majd elterelem a figyelmét a zabláról a nyergeléssel. oszt annyi. soha nem mézeztem meg ilyesmi. egyiknek sem volt baja a zablával ilyen eljárás után. és nagyon könnyen beveszik a zablát a késõbbiekben is nem kell feszegetnem a fogaikat meg ilyenek. ja nem elölrõl tolom a pofájába, erõszakolom a fogai közé, az ínyét basztatva vele, hanem tartom az orra elé és kínálom vele, mintha alma vagy répa lenne, ha nyit a fogaival már be is csusszantom. részletesebben remélem nem kell leírnom ,meg rajzolnom, hogy melyik kezem hol van, hol állok, hol tartok mit pontosan, és figyelem az ujjaimmal mikor nyitja ki a pofáját. ha nem nyitja ki és unom a banánt, becsúsztatom a hüvelykujjamat, lenyomom a nyelvét, és behúzom a zablát. röviden ennyi. (ühüm. persze dolgozok itt helyetted. a pénzbõl küldjé valamennyit. :D ) közben beelõzött a fönci. így a kettõ együtt elég precíz. elégedett vagyok. :P

#108 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:18

nono :dev: ez az egyszerûen "berakom" ..kérem! ide kiskorúak is járnak...óvasgatni :gm: lyó ez a totyik :yeah: a lovastémák élvezetesek, izgalmasak, érdekfeszítõenérdekesek és szórakoztatóak! annál legföllebb az egymás csípkedése, csesztetése lyobb..nem köll ide ló :P hehhhehe :kir: (...én még sosem mondtam senkire, hogy nem is tud fõzni, ha olyan ételt kínált - remekül, kifogástalanul elkészítve! - ami nem esetem..pölö nem vagyok tésztás...se vega...a múltkor a nejem egy olyan rakott cukkinit sikerített, hugy a 10 ujjam megnyaltam az élvezettõl....nem kérek mégse belüle többet....nem az én stílusom, nem az én esetem...megnézem a suttogós demonstrációkat, elismerem a teljesítményt..nem kérek belüle, nem esetem...ha nh mócerrel nyerik díjugrató olimpiát, attól én nem fogok rá áttérni..assszem öreg vagyok, és ráadásul prekoncepciózus, plánesõtmeg rosszindulatú :D ...amit el akarok érni, azt elérem a saját móccereimmel, mi motíválná az "erõszakmentességet", a suttogást? hugy épp trendi????)

#109 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:22

ja nagy lovat nem mindig könnyû begyömöszölni a könyökhajlatba...van hogy lóg az ember a felemelt nyakon. azér jobb megtanítani a lovat, hogy leadja a buksiját, és ott is hagyja, majd az elétartott zablát bevegye. feribá! Karádi Ármin pl. a vizesárokra úgy tanítja a lovat, hogy elõször egészen picike vizet ugrat át vele, aztán nagyobbat, és így tovább. szóval suttog. ne vitázzunk a semmirõl. :yeah:

#110 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:39

Kérem a zablabetételnél-zablabevételnél az én aspektusomból nem elhanyagolandó kérdés, hugy MILLEN zabolát dugunk bé, kapatunk bé, kínálunk fül etc....

csikózaboált? más a móccer, mint mikmarnal! pelhamet? más, mint gag zablánál!

+ feri se a régi mán :hupp: miolta saját szerzõi totyikot gründolt :P

régebben símán bebittyesztte vón' ide: a fóka móccert! (meglengeteted a zabolát, és fülíveled, a "fóka" meg a parabolaív leszálló ágában rácuppanik, akár a ló a jutifali heringre)

elõször egészen picike vizet ugrat át vele, aztán nagyobbat, és így tovább.
szóval suttog.
ne vitázzunk a semmirõl. :yeah:


ez ugyan NEM suttogás!!! ez a normális, józan, paraszti ész...akkor az egész lókiképzés évezredek óta suttogás....ugyanis nem úgy tanítják pályát menni a lovat, hugy béviszik a pályára oszt ugorgy..hanem elébb csak hozzászoktassák a lovagláshoz, megtaníccsák nékije a segíccségeköt, oszt a lovas vezetõ szerepének követését (irány, tempó variálás) vágtatornáztatás, ugorógimnasztyikázás (elõtte cavalettizésmég!)


figyeljünk a sorrendre, mer az nem mindegy! ló-lovaglás van évezredek óta, suttogás csak pár éve-évtizede

nem úgy volt, hugy a suttogás aszonta: "legyen ló! legyen lovaglás!" és lõnek ezen dógok... :hupp:

ja nagy lovat nem mindig könnyû begyömöszölni a könyökhajlatba...van hogy lóg az ember a felemelt nyakon.
azér jobb megtanítani a lovat, hogy leadja a buksiját, és ott is hagyja, majd az elétartott zablát bevegye.



ezek itt fölösleges dógok, megterhelik a lúállat agyikapacitását és meddõen foglalják a tárhelyet a zinformácijók a winchesterében :D

eccerûjen egy sámedli köll...vagy aki rusztikusabban suttog, az egy tönköt (majnem aszontam tuskót használjon, de a tuskó kirekesztõ lenne, kvázi köcsög, egyenértékben) :D

...kicsit elméláztam én még Karádi Árminon, és ahugy memóriámban kutattam lázasan, eccercsak szívenütött a megvilágosodás: dejszen én 30 éves lovas vigéckedésem során még LOVAST nem is láttam, aki egybül a nagykomolyigaziszélesvalódi vizesároknak ment neki tanuló lúval....

vadbarmot láttam...de az más történet, arról nem itt mesélünk :rolleyes:

#111 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:46

a csipkedõ lóhoz: a nem megrögzött csipkedõ lónak az elsõ alkalommal elég eltolni a fejét. az a tapasztalatom, hogy a nyers lovak viszonozni óhajtják a pucolást. ahogy azt egymás között teszik. én ilyenkor eltologatom a fejét, hogy megértse ez nem kívánatos. mert sztem ilyenbõl is kialakulhat csipkedés vagy harapás. a jutifalatos lovak gazdáit ...... mert az ilyesmire szoktatott ló képes erõszakosan, harapással nyomatékosítani, hogy már pedig neki igen is kell a jutalomfalat. ezért soha nem adok jutalomfalatot. a munkavégén kapnak csemegét, vödörbõl. én megrögzött csipkedõ, farokkal csapkodó, pofozkodó, gödröt ásó, lábra taposó lovat sehogyan nem tudtam ezekrõl végérvényesen lenevelni. mindig újrakezdték. amúgy, én nem adnék látatlanban egy csipkedõ lóval kapcsolatban tanácsot a gazdájának. a fene tudja meddig megy el a ló, és mennyire karakán a gazda. azt pofánveri a lovat, és lehet nincs a ló köszönömjére felkészülve. azt lehet, hogy az elejérõl a nulláról kellene kezdenie a lovával, nem pofánverni, sztem ha egy ló játszani akar a gazdájával az már régen rossz.

#112 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 21:59

1. kérdés: mennyire nulláról? (segédkérdései: hol a nulla? mi a nulla? meddig köll "visszamenni"?) 2. megjegyzés: jéééé! pedig mainapság széles körökben a legnépszerûbb óhaj, hugy a ló jáccótárs legyen...

#113 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 22:26

azért kell látni a lovával együtt. lehet hogy már az egész fellépése, megjelenése azt sugallja a lónak, hogy fél tõle. ugyanakkor macerálja, dolgoztatni akarja. persze hogy leápolja a ló. nem vezeti, hanem fut a ló elõtt vagy vonszolja, ráncibálja a ló. mindig nyomás alatt tartja a lovat. túlhajtja a lovat, nem tudja mikor kell levenni a nyomást róla. stb. ezer dolog. ezekbõl mind ellenszegülés van, következetlenséggel összezavarja lovat. túlzott bratyizás, azt gondolja aló, hogy itt van a játszópajtásom. ilyenkor nem csak egy probléma szokott lenni. nem csak a csipkedés, hanem több más, vagy minden más. nekem volt olyan lovam, aki mellett annyit nem lehetett, hogy terepen, lovasnapokon, nem voltam vele fegyelmezett, nem tartottam be a szabályokat, mert nem rá figyeltem, hanem éltem az életem. azonnal próbálkozott. na az ilyen ló keseríti meg a szabadidõt. nekem nem kell, hogy miközben valakit üdvözlök vagy csevegek akkor is a dög szórakoztasson, a szemem ne vehessem le róla stb. de ezt maga izland is leírja. nincs a lónak társa. nincs helye, hogy lószerû életet éljen. nincs munkában. boxban van, nem tudja kifutni, kijátszani magát. legeléssel lekötni magát. és rendelkezik a hidegvérûek, sodrottak, murák, hegyi lovak azon tulajdonságával, hogy érzéketlenebb, mint egy melegvérû ló. így makacsabb, és jobban tûri a fizikai ráhatást. én csak gondolom, hogy ha már kiugrálta magát, akkor nehezebben hajtható, ugratható be vágtába, érzéketlenebb az ösztönzésre, segítségekre, de hajlamos erõbõl megoldani a problémáit, makacsul elvonszolni, húzni, hátrálni, lecövekelni...meg ilyenek. de ehhez látnom kellene, és ha amit meg lehet oldani problémát megoldanánk akkor is ott marad, hogy csipkedni fog. de lehet hogy nem. ehhez is látni kellene hogy tanul stb.

#114 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 30. - 7:20

ez ugyan NEM suttogás!!! ez a normális, józan, paraszti ész...akkor az egész lókiképzés évezredek óta suttogás....ugyanis nem úgy tanítják pályát menni a lovat, hugy béviszik a pályára oszt ugorgy..hanem elébb csak hozzászoktassák a lovagláshoz, megtaníccsák nékije a segíccségeköt, oszt a lovas vezetõ szerepének követését (irány, tempó variálás) vágtatornáztatás, ugorógimnasztyikázás (elõtte cavalettizésmég!)

Kb szóról szóra ugyanez kívánkozott ki belõlem is a fentebb idézet mondat olvasásakor.....

#115 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 30. - 7:42

Hú, köszönöm a sok választ!

de ezt maga izland is leírja.
nincs a lónak társa.
nincs helye, hogy lószerû életet éljen.
nincs munkában.
boxban van, nem tudja kifutni, kijátszani magát.
legeléssel lekötni magát.
és rendelkezik a hidegvérûek, sodrottak, murák, hegyi lovak azon tulajdonságával, hogy érzéketlenebb, mint egy melegvérû ló. így makacsabb, és jobban tûri a fizikai ráhatást.
én csak gondolom, hogy ha már kiugrálta magát, akkor nehezebben hajtható, ugratható be vágtába, érzéketlenebb az ösztönzésre, segítségekre, de hajlamos erõbõl megoldani a problémáit, makacsul elvonszolni, húzni, hátrálni, lecövekelni...meg ilyenek.
de ehhez látnom kellene, és ha amit meg lehet oldani problémát megoldanánk akkor is ott marad, hogy csipkedni fog.
de lehet hogy nem.
ehhez is látni kellene hogy tanul stb.

Kátyus, a ló munkában van, bár való igaz, nem megy minden nap, és amikor megy, akkor sem órákat dolgozik. Akkor kell neki menni, ha nekünk dolgunk van. Ezért szeretném futószáron beüzemelni, hogy ki tudja szaladgálni magát.
A másik már idõs, meg sosem volt egy rohangálós ló, amolyan kényelmesen cammogós típus. Ennek a fiatalnak valószínüleg ez nem elég, neki több mozgás, munka kellene.
Abban tök igazad van, hogy sokkal érzéketlenebb, mint egy félvér, de ez sokszor nem is baj. Erre tenyésztették ki, hogy ilyen legyen.

Nagyon nagy különbség van egy lovagolt ló és egy fogatló (pláne egy ilyen "paraszti" speniteres kocsiló) emberrel való kapcsolata között. Amelyiknek fent ülök a tetetjén, megyek körbe egy zárt karámban vagy fedelesben, és csak a lóra figyelek, minden rezdülésére tudok reagálni. Ha megfeszül, ha nem jól hajlik, ha nem megy át a rúdon - rögtön le tudom reagálni, újra tudom gyakorloni, ha kell 10x, 100x.
De pl ennél a lónál, beáll a kocsirúd mellé, a másik ló mellé és elindulnk, ki a forgalomba. A feje 3-4 méterre van tõlem, hozzá sem érek, csak amikor hazaértünk és kifogom. Lehet, hogy pont tök jól megy és szépen húz, amikor belemegy a kocsi egy gödörbe és pofánvágja a rúd... Pl ezért is kell neki érzéketlennek lenni, mert egy "normális" lovat egy ilyen után nem biztos, hogy oda lehetne fogni mégegyszer.
Nem akarom folyton fegyelmezni, pofozgatni, elvadítani, nem akarok odáig eljutni, hogy féljen tõlünk, mert minden ki-és befogáskor be kell hajolnom a csánkja mögé, nem szeretném, ha egyszer ekkor jutna eszébe, hogy törlesszen, és szétrúgja a fejemet...
Muszály, hogy bízzunk egymásban, mert ha fél, ha menekül tõlünk, az életveszélyes lesz.

Viszont a mai délutáni szunyókálásom közben izland lovával álmodtam :D ( nagyon lóhiányom van már )
Valószínûleg tök hülyeség volt, de ha már megálmodtam gondoltam leírom.

Elõször megpróbálkoztunk a sima eltolással, ami nem jött be, mert szinte azonnal újrakezdte úgyhogy kezdtek mókásabbá válni a dolgok. Bekentük a kezünket mindenfélével ( erõsen büdös dolgokkal ) és egyszerûen nem volt kedve odakapni, mert rossz íze is volt meg rossz szaga. Talán kolbászzsírral kezdtük, aztán tettünk rá jó csípõs paprikát meg talán kölni is volt ott.

Hát nem mondanám hogy ezzel az álmommal joggal bekerülnék az "ügyesek" közé, de viccet félretéve lehet hogy kibillentené vagy összezavarná és akkor talán el lehetne érni, hogy rád figyeljen és tõled várjon megoldást - amire a pofozkodás nem volt képes - :gm:

Emellett a dolgoztatás ezerrel szerintem is jó, hogy ne legyen felesleges energiája. Esetleg még azzal egészíteném ki, hogy ne csak olyanokat csináljon, amit már ismer, hanem menjetek át patakon, hídon, esetleg számára kényelmetlen helyeken és a megoldás után megdicsérni. Ezzel a sok feladat-megoldás párossal erõsödik a bizalom kettõtök között.

;)
Hát, lehet hogy hatott az álom, vagy hogy ilyen sokan gondoltatok rá, mert tegnap várakozáson felül normális volt, pucolásnál, munkában, etetésnél, sõt este egészen barátságos volt, viszonylag sokáig tudtuk simogatni, sunnyogás nélkül.

Íme egy tegnapi kép az emberevõ szörnyetegrõl, amikor éppen egy :ang: :
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
:)

SZóval köszi a sok jó tanácsot, igyekszünk sokat foglalkozni vele, és talán az alap probléma majd magától megoldódik, ahogy a kapcsolatunk is javul majd vele.


Zabla téma:
én egyet nem tanácsolok: zablához szoktatás címén rajtahagyni a kantárt etetésnél, karámozásnál. Beakad, széttépi, félrenyel, csak rossz élményei lesznek ezzel kapcsolatban.

#116 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 30. - 15:44

köszi a tanácsokat a zabla témához :)

#117 NICSEVÓ

NICSEVÓ

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 18. - 14:08

Hali Fórumozók!! Kérdezném tõletek és a fórumgazdától,hogy a csikónevelési hobby null szaldodósra kihozható-e.????? Következõrõl van szó:Gondoltam vásárolok 4,5db éves csikót 2,3,4,évig nevelgetem ,tanítgatom,majd értékesitem.A minimum szakismereten kívül ,istállóval.legelõvel,kaszálóval,vill pászt.karámmal rendelkezem. Felszerelésbõl,nyergek,kantárak,jártatókocsi,hámok megvannak stb. Fajttát tekintve:kisbérire,gidránra, m.félvérre gondoltam, szín csak sárga lehet .(én ennek vagyok a szerelmese)Nemük egyforma mindnek. Kanca,vagy csõdör???? Értékesítésnél,a cigány kupecok kikerülhetõk e??? Válaszokat,tanácsokat,véleményeket elõre is köszi.!!!

#118 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 18. - 20:30

szerintem jól el lehet adni õket, akár külföldre is. sõt, profitot is termelhet, ha jól képzettek. egy jó sárga négyes, az ütõs tud lenni és nem feltétlen fogat versenyre kell gondolni. ha jól össze vannak hajtva az igazán elegáns megjelenés.lovagolni mindenképp érdemes õket mert jobban teljesítenek fogatban. kupecekkel ne foglalkozz, nem kapsz érte annyit mintha megfelelõ vevõt találsz. Kanca, csõdör? a csõdör extravagánsabb mint a kanca fogat, de az sem rossz. egy sárga négyes csõdör fogat amint fujtatva, prüszkölve, erõtöl duzzadva élénken parádézik, az fenomenális látvány és érzés. ez tény. rajtad áll mit szeretnél.

#119 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 18. - 21:00

szeréntem a nullszaldó több, mint necces gondolat :dev: bár, megfelelõ kapcsolatok birtokában meg lehet reszkírozni, hasonlatosan a ruletthez, a tippmixhez, vagy lottóhoz :ang:

#120 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 9:03

Nagyon profin kell csinálni, nagyon jó lovakkal, jó kapcsolatokkal, lehetõleg külföldre eladni. Tudok olyat, aki ebbõl él, nem is rosszul. Igaz, csak egyet. :P