Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyarok országos gyűlése


  • Please log in to reply
408 válasz a témához

#401 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 27. - 10:38

[quote name='ori' date='2013.08.27, 05:50' post='973852']
A korrektség okán nekem is meg kell jegyeznem, hogy a NYeSzén ennél jóval több lovas volt. ;)

Valóban ott 188 lovas vonult fel. Ami szintén örvendetes. Bár én csak azt a létszámot írtam akik az élõképben részt vettek. ( ez pedig nem a teljes létszám).

#402 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 27. - 11:01

OK, nem akarok számháborúba bocsátkozni, mert nyilván nem ez a lényeg, csak megjegyeztem. Amennyire én rálátok, a lényegi dolgokban mindkét rendezvény megcsúszott kissé, de ahogy a dózsások mondanák, majd jövõre... :D

#403 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 9. - 22:34

UI.: Tegnap a réten sikeresen megtaláltuk a rakásban otthagyott, és azóta fűvel benőtt karókat, amik segítségével lekerítették a területet, majd az összeszedésük valahogy félúton elakadt. :irony:  A megtalálás úgy történt, hogy a lovam (szerencsére lépésben) a magas fűben rálépett a kupacra, amit egy közepes négylábassal és enyhe szívbajjal jelzett.

Később visszamentem gyalog, összeszedtem és hazavittem a karókat, közben hálát adtam, hogy a lovam nem az egyik fából kiálló csavarra vagy a szögekre lépett rá.

Ha valaki igényt tart rájuk, nálam átvehetőek, jövőre még hasznosak lehetnek, úgyis mindig építőanyag-hiány van.

Bocs, hogy már megint negatív vagyok, de azért na. :unsure:

 



#404 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 11. - 20:19

TÁJÉKOZTATÓ - MOGY 2014

2014. július 07.-én hétfőn a Magyarok Országos Gyűléséért egyesület( MOGY )meghívást kapott Kecskemétre a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságához a 2014-es MOGY tárgyában. 
A megbeszélésen jelen volt
az FVM Miniszteri megbízottja Fejes Zoltán,
a Nemzeti Park területkezelési igazgatóhelyettese Tajti László,
a Nemzeti Park Jogi és Igazgatási osztályvezetője Dr. Kardos Mária, 
Gallai Magdolna a MOGY egyesület elnöke,
Vukics Ferenc az Országos Baranta Szövetség elnöke,
Nagy László a Magyarok Szövetsége elöljárója.

A MOGY egyesületnek, 2014. augusztus 22-23-24 hétvégére, a Kiskunsági Nemzeti Park előzetes szóbeli engedélyét adta Kunszentmiklós-Bösztörpusztára a Magyarok Országos Gyűlése megszervezésére.

Az alábbi feltételekkel:

-A területet 2014.-ben tudja utoljára biztosítani. A területen ezután állattartó telep kezdi meg működését.

-A terület bérleti díja : 3.000.000,-Ft+Áfa
-Kaukció : 1.000.000,-Ft ( ez a környezetet semmilyen formában nem károsítva, visszafizetésre kerül . ) 
-A területen semmilyen épületet nem használhatunk. (Ez alól kivétel a csatorna partján található istálló épület, illetve a szervezők részére használható a mosdó-WC épülete. )

-A területen lévő építményeket ( életfák, valamint a Hétboldogasszony kápolna ) el kell szállítani. (A Nemzeti Park kérése, hogy egy következő helyszín megtalálásáig, de legkésőbb 2014. november 30-ig az elszállításnak meg kell valósulnia.)

-Az idei évben a Kunszentmiklósi Önkormányzat nem tudja támogatni a rendezvényt, ez azt is jelenti, hogy az engedélyeket a MOGY egyesületnek kellene beszerezni. Az egyesület jelenleg nem rendelkezik illetékmentességgel, ezért ez még súlyos anyagi terhet jelent.

A rendezvény engedélyeztetési ideje: 30-90 nap. 
A rendezvény teljes költségvetése évenként kb. 28-30 millió forint.
A civil támogatás az elmúlt években kb. 4-5 millió forint/év volt, és rengeteg munka valamint tárgyi segítség, adomány.

Sajnálattal tudatjuk, hogy a Kunszentmiklósi Önkormányzat támogatása nélkül, ezen feltételekkel a Magyarok Országok Gyűléséért Egyesületnek nem áll módjában a 2014. évi Magyarok Országos Gyűlését megrendezni.

A Magyarok Országos Gyűléséért Egyesület a mai napon további egyeztetést tartott a Kiskunsági Nemzeti Parkkal, és megkezdtük a 2015-ös MOGY helyszínének keresését.
A Nemzeti Park és az FVM képviselője segítségét ajánlotta fel, egy megfelelő helyszín megtalálására. Mindhárom fél , egy 5-10 éves szerződéssel kíván az elkövetkező években helyszínt keresni, biztosítani. 
A további tárgyalások 2014 szeptemberében folytatódnak.

A Magyarok Országos Gyűléséért Egyesület igény esetén felajánlja segítségét a MOGY-hoz hasonló rendezvények megszervezéséhez, de fenntartja a jogot a „Magyarok Országos Gyűlése” és annak „MOGY” rövidítésének, vagy az elnevezés illetve rövidítésre sugalló elnevezések bármilyen használatához!

Gallai Magdolna elnök
és a MOGY szervező csapat

 



#405 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 20:44

Hát kb. erre a támogatásra számítottam.

Valamiért nem lep meg a dolog, csak elszomorít, több okból is.

 

Akik úgy gondolják jó lenne találkozni azoknak üzenem : http://www.egipatrona.com/magyarszer/

 

 

 



#406 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 23. - 21:24

https://index.hu/bel...jovo_tavasszal/



#407 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 2. - 13:34

https://index.hu/kul..._opusztaszeren/

28876445_977c4fe0ee44b3a0ca361f64ac00178



#408 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 2. - 7:30

A Kurultaj – Magyar Törzsi Gyűlés időpontja augusztus 21-23.

http://kurultaj.hu/2...4PX0KnJQBObHg_8


  • Ernest kedvelte

#409 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 3. - 11:16

Biztosan megharagszol rám, ha felhívom a figyelmedet, hogy de hát van Kurultáj topik is.