Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Galambok, a szabdság jelképei


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
53 válasz a témához

#41 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 11. - 22:24

Árpa, búza, zab, stb, bármilyen mag megteszi neki, árpát lehet szerezni bármelyik élelmiszerboltban. Állatorvoshoz megéri elvinni, mert nem tudhatod, hogy elmozdult-e csontja. 3-4 hét alatt amúgy elég szépen összekapják magukat. :) Egyre érdemes figyelni, az utcai galambok úgy 99,9%a tetves, szóval, ha van más madarad, attól tartsd mindenképp távol és moss kezet, mielött a közelébe mész. Rád nem veszélyes, de õt megfertõzheti.

Edited by kt-gyu, 2011 szeptember 11. - 22:25.


#42 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 12. - 9:07

A sérülés lehet csak egy zúzódás, ficam, de lehet törés is. Ami jellemzõen a csöves csontok miatt a helyre állítása macerás. Hozzáértõ állatorvos véleménye nélkül a kezelése oroszrulett. Takarmányozás 50% kukorica és gabona vegyesen 40% hüvelyes 10% olajos magvak vitaminok,pl: Jolovit ásványi anyag,pl:kondifix Nem ijesztésként, de a galamb számos emlõsökre ( emberre) is veszélyes kórokozóval rendelkezhet.

#43 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 12. - 21:09

Köszönöm mindkettõtöknek a segítséget!

Nos, a most már Stoppos nevre hallgató galambot elvittem állatorvoshoz.
Ez alapjaiban nehéz feladat volt, mert nem igazan vallaltak sehol h megnézik.
Ajánlás útján jutottam el ide: http://www.szimbavet.hu/
Nagyon kedves "doktorbácsi" fogadott minket aki mint kiderült 15 évig az állatkertnek volt a fõorvosa.
Sajnos mint kiderült igazam volt és eltört a szárny, ráadásul nyilt törés és olyan helyen ahol nem tudnak vele mit kezdeni.
Megkérdeztem hogy oké, nem tud repülni de lesznek e fájdalmai a válasz nem volt.
Mivel sajnáltam elaltattatni, ezert ugy gondoltam h egy nagyobb ketrecben vmi tanya félén eléldegélhetne, ahol megkapná a maga kis mag adagjat es neha kiengednek.
Elengedni nincs ertelme mert az elsõ macska megöli, de ahhoz meg élénk és nagyon barátságos hogy elaltassák..
Az eltört szárny csontbol egy darabot lecsiptek, mert bántotta az oldalát és igy begyogyulhat. Fertõtlenités stb. Most kapott 1 heti antibiotikum pasztát amit majd beadok neki és egy szép kis oldalkötést 2 napra.

Ezután a törést leszámitva egészségesnek titulálták.

Sajnos tudom h hordoznak betegségeket, de hát mi nem hordoz..Kérdés hogy a szokásos kézmosás stb higéniát mivel lehet még kiegésziteni akár az én akár az állat oldaláról (oltás, stb)

Mindenesetre most pihen és gyógyulgat.

Van valami esetleg madarakkal foglalkozo klub, menhely stb ahol bevesznek ilyen kis egyszerû egyedeket is?

Ha van jobb ötletetek, kérlek írjátok meg!

Köszönettel:

K. Andi

#44 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 13. - 7:13

Komolyan nem fogadtak vele? :confused: Ez számomra csak azért meglepõ mert én évekig "mentettem" mindenféle problémás galambot, sõt 1*kacagógerlét is, az utcáról. Volt amelyiknek a begye volt lyukas, macskaharapástól, volt aminek a lábujjaira csavart madzag miatt, részben vagy egészében elhalt egy-egy ujja vagy végtagja, volt sok fióka és soha nem zavartak el állatorvosi rendelõbõl, jártam velük az Egyetemen illetve két újpesti rendelõben is. Igaz az egyik ebbõl az állandó állatorvosunk volt és ismerte a hüle hobbim, de ez mellékes.:) Nem tartok hitelesnek, vagy valóban elhivatotnak egy olyan állatorvost, aki nem fogad egy sérült álattal, mindegy mi is az. Kivéve, ha nem ért hozzá... Nem mondom, hogy nem hordoznak kórokozókat, de nem kell nagyon megijedni. Lehet csak én voltam a szerencsés, de soha, semmi baja nem lett senkinek a családból a mentvényeim miatt... Se embernek, se kutyának, se macskának. Sõt pl a kacagógerle háziálattá avanzsált nálunk, mivel valamitõl (sose derült ki mi okozta) elég gyengén tudott repülni, kb 2m volt az a távolság, amit egy lendületbõl képes volt megtenni. Egy szintén ügyetlen repülõ nimfa mellett volt 7-8 éven át szobalakó tollseprü.:) Egy parazitaírtás nem árt neki. A belsõ élõsködõk és a tetvek ellen is létezik írtószer, de neveket ne kérdezz, nem emlékszem már rájuk. A neten biztosan találsz, és az állatorvos is tud javasolni. Mindenképp meg kell várnod, míg a seb begyógyul a tetüírtó alkalmazása elött. Sajnos ilyesmivel tudtommal egy menhely sem foglalkozik. Én nem nagyon bíznék abban, hogy ott befogadják. Egyrészt sose engedhetik vissza a szabadba, másrészt másra kell a kapacitás, Stoppos pedig "csak" egy közönséges, utcai galamb. Speciálisan madármentésre szakosodott szervezet tudtommal egy van az országban, a Hortobágyi Madárkórház. Illetve Székesfehérváron is van valami, talán a HÉROSZ égisze alatt. Egy próbát megér, de ne éld bele magad.

#45 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 8:41

kt-gyu: Köszönöm a részletes és pontos válaszokat, sokat segítettél:-) Sajnos én is úgy gondolom h esélytelen h befogadják bárhova pedig tényleg nem egy nagy gondot jelentõ kis állat. Fizetném a kajáját, állatorvst, ketrecet stb, de itt sajna nincs jó helyen a lakásban.. Õ egyelõre nem tud repülni és az állatorvos szerint nem is fog tudni, de ebben nem vagyok 100%, mert azert elég ügyesen használja a szárnyát pl menekülni elõlem meg a gyógyszer elõl:-))) De azért sajnos nagy az esélye, hogy nem nekem lesz igazam, ezért nem engedhetem el. Most kb 1 hét ápolást igényel, aztán mehetne is ha találnék neki helyet. A másik kérdésem az lenne, hogy oké hogy kapna valami nagyobb ketrecet ahol jarkalhat meg ilyesmi, de egyedül nem bolondul meg? Azért ezek mégsem egyedül szoktak élni.. Köszi elõre is a választ:-) Ui: gratulálok a megmentett galambokhoz:-) A.

#46 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 14:50

Ujabb HELP: Stoppos a galambom akinek el van törve a szárnya napról napra jobban van. ill volt máig. Nem tudom, hogy miert de ma látom h fájdalmai vannak és be van gyulladva a szárnya:-(( Nagyon meleg érezni h gyulladt:-(( Tegnap egy kicsit repült, mert leugrott a kanaperol ami kb 1,5 m repülést eredményezett. Lehet hogy megeröltette? Vagy elfertõzõdött neki?? Vagy mi lehet?Csak a gyógyulás része h néha még gyengébb napja van?? Esetleg az a fazis van most mikor a bõr húzódik a gyógyulástól és attó fájhat neki? Valakinek valami ötlete??? Amit kap: 1 hete kap antibiotikumot es abba kene hagyjam mar hivatalosan de pont most rosszabbodott, nemhiszem h jot tenne ha most hagynam abba. Ill a sebét kenem ilyen Aloea V second aid nevû cuccal amit az állatorv adott szintén mondván h jobb mint a betadin.. Köszi elõre is!

#47 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 6:43

Az a baj, hogy erre így látatlanba tényleg csak tippelgetni lehet. Gyanús, hogy a röplecke okozott gondot, lehet, hogy kicsit elmozdult a csont, ami tuti nem egy jó érzés. Nem hiszem, hogy egy hét alatt összeforrt volna, Vagy tényleg csak megeröltette kicsit, bár az sztem nem fájna egy álló napig (minimum). A sebe/sebkörnyék amúgy tisztának tûnik? Minimális pirosság nem számít. Ha amúgy eszik, iszik és nyugodtnak tûnik, várj vele még egy napot, addig kenegesd (az antidiotikumot is adhatod neki még 1 bónusz napig, abból nem lesz még baj), aztán ha holnapra sem javul én a helyedben visszamennék vele a dokihoz. Ha csak megeröltette, annak javulnia kéne.

#48 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 22. - 10:22

Na szóval: köszi a választ. Másnap visszavittem a Dömötör azt mondta jól néz ki nincs baj. Antibiotikum. Mar nem kap csak a sebet kenegetem. Tegnap vettem neki egy létre Rt ami 80.40.50cm mivel õ ink a földön tud majd maszkalni de lehet ilyen pók öt betenni amihez van ilyen mûanyag lépcsõ szál remelem elég lesz neki egy idõre..most mar csak azon aggódom h hogyan szoktassam ki mert este mar hideg van..

#49 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 22. - 16:03

Nincs 2 hete, hogy hozzád került, nem kell nagy feneket keríteni a kiszoktatásnak. Nem fog megfagyni 16 fokban.:)

#50 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 22:51

kt-gyu: Tényleg nem, de tanyán hajnalban talan 10 fok ha van:-)
De már kinnt van levegőn a ketrecben, csak kiveszem neha, mert nagyon emelgeti a szárnyait. (Bár van helye)

Amúgy képzeld, ma láttam először 40 cm magsra felrepülni a galambom:-)) Bizony, repült! A földről felfelé! :-))
Igaz, hogy előlem menekült:-)) Mert meg akartam fogni hogy bekenjem a sebét ilyen fertőtlenítős cuccal:-)
Még reménykedem, hogy hátha tud majd magasabbra és hosszabban is repülni.. Ki tudja.. Végülis hivatalosan ez sem lenne lehetséges..:-)

Itt egy kép az illetékesről:

http://www.fotohaz.h.......rt=&cat=500

A.

Edited by andika1, 2011 szeptember 29. - 23:05.


#51 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 15:38

Felvettem ma én is egy stoppost
( http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg ) Az út szélén sántikált, nagyon sovány és fáradt. Lehet, hogy verseny közben hozta ide a szél Romániából?
A gyûrûi:
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
Mit kell tennem, hogy az eredeti gazdához visszajusson?


(Bocs, nem lehet használni a szerkesztõablakot :o )

#52 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 15:56

Itt jelezheted:
http://www.postagala...zamok/newPigeon

#53 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 16:14

Köszönöm! Honnan tudom, hogy hím vagy tojó?

#54 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 16:33

Jelöld ismeretlennek.