Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Haszonállatok


  • Please log in to reply
4162 válasz a témához

#241 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 3. - 16:42

Szia Zsebi! Hová tûntél el? Kérjük a képeket. Naná hogy készülnek, épp kecskét akarok még venni, csak nem tudom hová tenni. Mi már egy hónapja nem ettünk mert nekem nem marad sosem. Volt nálunk egy sajtfesztivál és képzeld én nem tudtam róla. Olyan mérges vagyok hogy az újság csak utólag írt róla. Vannak a neten franciául és németül sajtreceptek. Sajnos a franciát nem tudom lefordítani. Lovak?

#242 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 3. - 20:15

Megvan mindenki köszönjük. A legutóbbi vevõ a bûvös "megnézem kinek adom a lovat" mondatom után nem jelentkezett. Amit igazság szerint nem is bánunk. Már mindenki hozzánknõtt. Még a Csillagon is filózok hogy vissza kellene hozni. Csak hát a pöpije miatt a párom nem csípi. Tudod, maga alá pisil. És most õ a fõ lovász. Én jelenleg sajtozom, de pepsinnel. Hozott Gyulám két kecskét, hogy milyen szupi lesz fejni meg minden. No az egyik egy kicsi gidácska, ami nekem tetszett ezért jött, persze még cicije sincs szinte nem még teje, a másik meg az elsõ nap adott kb fél litert, azóta nem hajlandó egy cseppet sem kinyomni magából, ráadásul a fél cicije gyanúsan kicsi. Hát ez volt az utolsó hogy Gyulám válogatott a kecskenyájból. Mancink olyan beteg volt, alig tudtam talpra állítani. A két haszontalan gida igencsak meggyötörte, és valami fertõzést kapott még erre a legyengült állapotra. Persze az állatorvos pont szabin, távgyógyítás történt. Kakasos por, antibiotikum és rengeteg pihenés. Szegénykém még mindig iszonyat állapotban van, kérdéses meddig bírja, bár már enni legalább eszik. Így van négy kecskénk, amibõl Gizikénk használható tejileg. Õ is megtréfált, nagy pocakja csak a jólét jele, gida nincs benne. Nyulilag is szaporodtunk. Lett hét pici nyuszika.

#243 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 3. - 21:38

Szegény Manci, jobbulást neki! Az enyémek jól vannak, most mint írtam venni szeretnék egyet. Aranyosak, kicsi Csengém minden nap bemegy hozzájuk, mondja simizd meg a kecskét és végigsimogatja õket. Már megszokták és nem mennek el tõle.

#244 Hárpia

Hárpia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 4. - 9:42

Backnight! Szerinted ha elkerítünk egy részt a fenyõerdõben és oda telepítünk pár kecskét mennyire tesznek kárt a fákban? Kb. 15 éves fákról van szó. Ja, és mennyire kell atombiztos bunkert építeni nekik? Azért a furának tûnõ kérdések, mert szeretnék kecskét, de félek, hogy tönkretesz mindent a kertben. Szóval csak akkor vállalom be, ha neki is, meg nekem is megfelelõek a tartási körülmények. Elõre is köszi a választ: Hárpia

#245 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 4. - 17:26

Erre talán Cinkos tudná a legjobban a választ. Az én kecskéim boxban vannak tartva és ha kiengedem õket ott legelnek a sarkamban és nem mennek sehova, nem legelték a bokrokat se és a szomszédba sem mentek, viszont ismerõsömnél a fákat kikezdték és minden magaslatra felmentek. Õ úgy védekezett, hogy körbekerítette a fákat. Ha nagyobb területük van és sok fa akkor gondolom kevésbé csinálnak kárt. Talán ha Cinkos erre téved , mond többet errõl a témáról mert az õ kecskéi szabadon garázdálkodtak erdõben, réten több hektáron.

#246 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 4. - 17:56

A 15 éves fákban biztos nem tesznek kárt, csak a fiatal fákat szeretik, azoknak viszont lerágják rendesen a kérgét. Nálunk 1.60-as vadhálóval vannak lekerítve, és alul rönköket szögeltünk a kerítéshez,mert simán felnyomják a kerítést a szarvukkal és kijönnek. :D Nálunk 1 hektár erdõben vannnak most 6-an, kényelmesen. Sok sikert! :ang:

#247 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 4. - 19:49

A kerítésre nálunk is rönk került, elsõ dolguk volt alóla kibújni. A gidák meg a disznóól tetején törték be a palát. A párom majdnem idegrohamot kapott, pedig õ volt a bûnös. Nekünk minden nap bemennek a szomszéd kertjébe, nem lakik ott senki. Hatalmas terület, és a piszkok egész nap a fal mellett ücsörögnek, alig várják hogy kijöhessenek este legelni. Alig nyílik a kapu, már esnek neki a fûnek, egy lépéssel attól ahol egész nap legelhetnek fát, bokrot, füvet. A fene sem érti.

#248 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 5. - 8:25

Én ezt nem értem. Nálunk nincs kerítés az istállónál , csak karám.Amikor lent trágyázom a lovakat, ki szoktam engedni a kecskéket hogy legeljenek egy kis füvet, meg hogy mozogjanak egy kicsit. Még az öreg kecskék is futkosnak meg ugrálnak mint a gyerekek.Amerre mozgok jönnek utánam, mindig ott vannak a közelemben. Tök aranyosak.Átmehetnének a szomszédba, sose mentek el az istálló elõtti részrõl, még akkor se ha én feljöttem a házba, ami 150 m-re van az istállótól. Elõfordult hogy jöttek utánam, de amikor bejöttem az udvarba és becsuktam a kaput visszaszaladtak az istállóhoz. Max bementek a pajta alá és ott ették a szénát. A kertet élõsövény határolja az egyik oldalon, még sose bántották.

#249 Hárpia

Hárpia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 6. - 5:50

Mindenkinek köszönöm a választ, és a segítséget! Azt hiszem, alszok rá pár hónapot, talán tavaszig, azután majd meglátom. (zsebi0202 kissé eltántorított) Sajnos egyelőre nincs nagy területünk, csak kb. 3000 nm, ami az állatok rendelezésére állhat, a többi "magánterület". Kezdünk betelni. Tegnap csináltunk a csirkéknek helyet, ma még azt befejezem, és átköltözhetnek. Ja, és a napokban fial a másik vietnámi kocám. Talám jövőre sikerül jobb belátásra bírni a szomszád birtok tulajdonosát, és normál áron eladja a földet. Lehet, hogy csak akkor nevezek be a kecsketartásra. Egyébként legjobban a kameruni törpekecske tetszik. A kis helyen is elfér. :D Köszi mégegyszer! Szép hétvégét Mindenkinek! Ui.: Valaki meg tudná mondani mit jelent a bal oldalon a névtáblám alatt a figyelmeztetés?

Edited by Hárpia, 2009 szeptember 6. - 5:53.


#250 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 7. - 18:00

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Manci mamó és a csajok.

#251 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 7. - 21:21

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Manci mamó és a csajok.


Szépek.

#252 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 8:22

Köszönöm! Csak Mancikám girheskedik középen. Endypapa lóhízlaló receptjét koppintva már fõ a krumpi. Hátha kecskénél is beválik. Utánaszámoltattam Gyulámmal, ugyan mennyi lehet a kora, hát igencsak meglepõdött, kb 14-15 éves a drágám. Nincs több fiúkkal enyelgés, fejés, nyugdíjaztuk a drágámat. A fõmami marad élete végéig. Mert arra még van ereje. Fõleg Bogi uszkáromat szereti segbebillenteni, a kutyus is a 13.-at tapossa, és süket mint az ágyú már szegénykém.

#253 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 9:01

Köszönöm!

Csak Mancikám girheskedik középen. Endypapa lóhízlaló receptjét koppintva már fõ a krumpi. Hátha kecskénél is beválik. Utánaszámoltattam Gyulámmal, ugyan mennyi lehet a kora, hát igencsak meglepõdött, kb 14-15 éves a drágám. Nincs több fiúkkal enyelgés, fejés, nyugdíjaztuk a drágámat. A fõmami marad élete végéig. Mert arra még van ereje. Fõleg Bogi uszkáromat szereti segbebillenteni, a kutyus is a 13.-at tapossa, és süket mint az ágyú már szegénykém.


Majd csinálok fotót az én öreglányomról, Belláról. Ó bizony elég kövérke szegényem. De azután hízott meg tudod hogy írtam, volt neki a tõgy gyulladásos tõgyelhalása. Akkor õ is lefogyott, még a nyár elején is adott 6 l tejet naponta. Én azóta csak diétáztatom, mert tapasztalatom szerint az öreg kecskékre a túlzott táplálás végzetes hatással van.Ezért Bella , és már korábban az azóta végelgyengülésben elpusztult Micinél is csak szénát alkalmaztam, de azt jó sokat. Így Bellám jól van. Rendbejött és eszik iszik , jól érzi magát élvezi nyugdíjas öregkorát.

#254 Hárpia

Hárpia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 9:01

Tényleg édesek! Mégiscsak bõvül az állatállományunk. Igaz nem kecskével, hanem birkával. Mivel igen jó üzleti érzékkel rendelkezem :D elcseréltem két malacot egy bárányra (egyelõre szóban).

#255 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 9:05

Tényleg édesek!

Mégiscsak bõvül az állatállományunk. Igaz nem kecskével, hanem birkával. Mivel igen jó üzleti érzékkel rendelkezem :D elcseréltem két malacot egy bárányra (egyelõre szóban).


Kecskére is cserélhetsz. Jövõre ha megszületnek a kicsik én pl. szívesen cserélnék.

#256 Hárpia

Hárpia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 9:11

Kecskére is cserélhetsz. Jövõre ha megszületnek a kicsik én pl. szívesen cserélnék.



Végül is....benne vagyok!
A Tieid úgyis nagyon jólneveltek.
Akkor kecskére gyúrunk!

#257 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 12:12

OK. Remélem nem az ország másik felén laksz.

#258 Hárpia

Hárpia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 13:10

:D

OK. Remélem nem az ország másik felén laksz.



#259 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 13:31

Az ötös találatom lenne ilyen a lottón!!!!!!!!!

#260 Hárpia

Hárpia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 13:37

A pozitív hozzáállás a fontos! Szervezünk egy 400 km-es lovas túrát profiknak, melyet nehezítünk azzal, hogy oda úton malacokat, vissza úton pedig kecskét kell cipelniük. Persze mindezt jó pénzért! Hátha lesznek jelentkezõk. :)

#261 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 13:53

Az ötlet nem rossz, mindjárt keresel egy kis pénzt vele, amilyenek az emberek még találnál rá jelentkezõket is. Hiszen vannak ilyen túrák. Egy szekér kísér benneteket és már cipelni sem kell, Dunántúlon mindjárt mondom is a pihenõhelyeket. Átjöttök a Dunán és Nagyvenyimben Lilith-nél alvás , pihenés, lovaknak legelõ, embernek sátor.Hány km egy nap? 50- 100?

#262 Hárpia

Hárpia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 14:05

Ha Én is megyek, akkor naponta csak 30-40 km, ha ügyesebbekre bízzuk a dolgot, akkor 100 is lehet. Mondjuk azt azért az elején le kell szögezni, hogy az állat szállítmánynak épségben kell megérkezni! Akkor ha mindent tisztázunk, lehet is jelentkezni a túrára. A részvételi díjakból befolyt összeget természetesen felezzük. (Enyém az ötlet, Tied a szervezés :D )

#263 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 22:05

Lenne egy nagy kérdésem azokhoz akik kecskéket tenyésztenek vagy értenek hozzá!!A kecskénknek lett 2 gidája nem választottam el õket!Úgy voltam vele majd ha az anya nem akarja tovább,hogy szopizzanak akkor majd nem engedi nekik!Na most 2 napja látom nagyon kivan tõgyelve!Nem engedi õket szopiszni!Mikor apaszt el??Vagy inkább fejjem meg?Nem lesz baja a kecskémnek?

#264 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 18:17

Fejd meg az a tuti! Valszeg azért nem engedi õket mert fáj a tõgye!

#265 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 7:14

Megfejtem!De mikor fog elapasztani?

#266 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 8:06

Megfejtem!De mikor fog elapasztani?

2-3 nap múlva ismét fejd ki, aztán egy kicsivel több napot számolj rá. Párszor még eljátszod ezt mindig húzva az idõt és meglátod eltûnik a tej. Egyébként a gidákat amíg van teje engedi szopni, fõleg ha szorít a tej. Csak már nem olyan gyakran. Ezért láttad hogy kitõgyelt. Õ így apaszt természetes úton.

#267 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 8:10

Az apasztás az lassú folyamat. Én mindig úgy szoktam hogy fokozatosan hosszabb idõt hagyok két fejés között. Normál esetben az ember naponta kétszer fej.Elõször elhagyod az egyik fejést , erre kell legalább egy hét, hogy apadjon a tej és a kecske csak annyit termeljen amennyire szükség van, tehát az átállásra, aztán ha reggel fejed már csak akkor elkezded kitolni, reggel helyett délben, aztán mikor már erre is átállt akkor este , aztán csak kétnaponta és érzed egyre kevesebb a teje , aztán elhagyod , ezzel egy idõben vond meg az abrakot is a kecskétõl, Nekem még sose gyulladt be egyetlen kecske tõgye sem az eltelt évtizedek alatt, csak amikor Bellám tõgye az öregségtõl elhalt.

#268 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 10:41

Köszönöm a tanácsokat!!

#269 hilfigers

hilfigers

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 428 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 10:58

Sziasztok! Egy kis segitséget kérnék a hozzáértõktöl. Szeretnék a lovam mellé egy báránykát. Mi a különbség a kos és a jerke között? Nemileg tisztában vagyok vele :) De a kecskebak is teljesen más mint a nõsténye. (nagy, szõrös és büdös! :P ) Tehát ilyen különbségek vannak-e náluk is. Szóval kedvencnek, ló mellé társnak melyiket érdemes beszerezni?

#270 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 11:04

Mindenféleképpen jerke bárányt ajánlanék inkább. Viszont a bari lerághatja a ló farkát. Van ismerõsöm, akinek ez volt a problémája a ló+juh párosítással.Amíg a juh elérte, lerágta a ló, addig földig érõ farkát, elég idegesítõ tud lenni.

#271 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 11:08

Mindenféleképpen jerke bárányt ajánlanék inkább.
Viszont a bari lerághatja a ló farkát. Van ismerõsöm, akinek ez volt a problémája a ló+juh párosítással.Amíg a juh elérte, lerágta a ló, addig földig érõ farkát, elég idegesítõ tud lenni.

A puli-ló párosítással is megesik..... :mad:

#272 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 11:11

Meg öszvérrõl is halottam már. De miért jó ez nekik?

#273 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 11:17

A kutyának játék, a ló meg mafla és tûri. Nálam 3 közül csak egy. Nem a képen látható csikó, õ már hatásosan távol tartja.

Posted Image

#274 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 11:29

Nálunk is azért nincs gond, mert a lovam kedvenc hobbija a birkaterelés/kergetés. A kosunk szerintem a legtöbb versenylovat verné százon :D A kecskebak meg tegnapelõtt úgy döntött beleeszik a ló abrakjába, a 2 finom figyelmeztetést nem vette komolyan, erre Vándor megfogta és odébdobta én már csak azt láttam, ahogy kapálózik a levegõben repülés közben :dev: , párom mesélte az elõzményeket. :D Mindenki sikeresen túlélte a konfliktust, de azóta nem piszkálják a lovakat.

#275 hilfigers

hilfigers

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 428 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 12:38

Be kell kenni a ló farkát erõspistával (powerpityu)! :D Tuti nem fog enni belõle többet! :P

#276 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 24. - 15:47

Zsebi mi újság kecske fronton? Hoztál újakat? Én kinéztem egy bakot a gidáknak, meg kéne venni, de nem tudom hova tenni. Pedig októberben már fedeztetünk, már most meg vannak zakkanva a bakjaim, pedig eddig nyugi volt.

#277 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 24. - 16:43

Ha valaki nemtudja a lánykecskéit elhelyezni,akkor hozhatja hozzánk.A bak is szeretettel várja õket.Hely van bõven :)

#278 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 24. - 17:57

Sziasztok! Egyenlõre leálltunk a kecskevásárlással, most hoznánk egy bakot, de csak lánybúcsúztatóra, aztán megy vissza. Rendetlen rossz kecskék, most megy a hatalmi harc, Gizikém úgy csatározik Mancimmal mint a bakok. Gondolom a fõnéni posztra pályázik. Sajnos még nem tudható hogy van-e gida a kecskékben, mármint a két új jövevényben, mert együtt voltak a tanyán a bakkal, de sajna senki nem nézett rájuk. De Gizimnek már kellene egy kis legényke hogy lehiggadjon. Tehenet szeretnének most nagyon ránksózni, de csak tavasszal szeretnénk, most jön malacka ha minden igaz. Mai nap kettõ bögyös galamb költözött az udvarba, a magyar óriások meg elmentek. Hát nagyjából ennyi, én szaporítanám a kecskéket, de a piciktõl még Gyula viszi a prímet az udvarban, így õ a fõgazda most. Egy kis érdekesség, mostanában nem alszom jól, és hajnalban kimentem az udvarra és hallgattam a szarvasbõgést. Még ilyet, a saját kertemben! Backnight! Amikor neked volt az öreglányod, a bak elõl elzártad, vagy maradhatott, mert úgysem párzott már? Mit javasolsz? Nem szeretném még egy vemhességgel terhelni, úgy-ahogy összeszedte magát az öreglány, de jön ám a tél!

#279 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 24. - 20:02

Ha Bellára gondolsz, Õ még mindig él, csak a tõgyei rohadtak le, elhaltak. Jól van és virul és eléggé izgulok hogy a bak be ne ugorjon hozzá befedezni.Korábbi tapasztalataim(30 év)alapján, a kecskék családokat alkotnak. 2 idegen kecskét csak gidakorban lehet összeszoktatni, egyébként verekszenek. Ill. az egyik, amelyik erõsebb elveri a másikat a kajától stb. Ha ellenek ,van úgy hogy nem fogadják el a másik gidáit, elverik azokat, de az ellenkezõje is van, hogy elveszik a másiktól a gidákat, nekem az egyik családban verték egymás gidáit, ezért külön kellett tennem õket, a másik családban meg keveredtek a gidák és az öreg anyakecske elszedte az összes gidát magának. A bakokat én külön tartom(nincs legelõm) és csak párzáskor célszerûen zárom az anyákkal össze õket. Egyébként nekem az utolsó percig fedezték az öreg kecskéket is. Ez nem jó, ezért tettem külön a bakokat, mert volt olyan hogy az öreg anyakecske már megbetegedett ellésnél és elpusztult, volt olyan hogy ahogy a bak hajtotta eltört a medencecsontja, és az is elõfordult hogy megellett és már nem volt teje. Neveltem én nem is egyszer bébitápszeren kis gidákat.Aztán vettem másik anyát és annak a tejét itattam. Szóval én annak a híve vagyok, hogy célszerûen pároztatni. Amikor üzekszik az anya összezárni 1-2 hétre a bakkal és kész.

#280 hilfigers

hilfigers

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 428 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 1. - 11:40

Nem tud valaki pest környékén, pest megye körül eladó bárányt elfogadható áron? Vagy valaki nem adna ajándékba nekünk egyet? :) Nézegetem a hirdetéseket de mind piszok messze van és 20ezer fölötti áron. Sajnos nincs annyi pénzem, hogy vasvillával kelljen forgatni, be ne penészedjen! :) Fiatal állatot szeretnék és ne kelljen oda-vissza autózni érte több 100 km-t. Persze ha megkapom ajándékba akkor más a helyzet! :) Köszi!