Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Filmek, filmsorozatok


  • Please log in to reply
2847 válasz a témához

#161 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 11. - 12:30

Posted Image

#162 babapaci

babapaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 12. - 22:08

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? A Fekete táltos c. filmet keresem bármilyen adathordozón (The Black Stallion (1978)). Felirat, szinkron, felirat nélkül is. Sem videotékában, sem könyvtárban, sem az interneten nem találom.

#163 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 12. - 23:05

Nekem elvileg megvan, vagyis van egy ilyen címû filmem, az elsõ-második oldal tájékán írtam róla, abból kiderül, ezt keresed-e. Ha igen, írj magánt vagy emilt, és megbeszéljük, hogyan lehessen a tied is. Posted Image

#164 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 10:10

Vagy az én verziós Fekete Táltost?Ugyanis ami Zsuzskának megvan és nekem, az mint kiderült teljesen más... :D

#165 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 12:50

A Black stallion-t lefordították Fekete szépségnek is, ha jól tudom :rolleyes: Namost abból van kb. 3 fajta, ebbõl nekem egy van meg, de tuti nem '78-as. Valami HBO-s gyerekfilm :D

#166 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 13:19

Közben feltûnt, hogy nekem is Fekete Szépség van, és ennek az eredeti címe is Black Beauty, szóval biztos nem ezt keresed...

#167 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 13:20

Ennyit a magyar szabadfordításról... :rolleyes: :confused:

#168 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 19:19

UUUUUU, megnéztem a Kontrollt. Jeeeee, naggyon ott van. Jó kis film. Elgondolkodtató egy picit. És nagyon tetszett ;)

#169 babapaci

babapaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 21:56

Azt hiszem, az Ilusta féle verzió lesz az. Elolvastam az elsõ két oldalon lévõ Fekete Szépségeket, de a végére már azt sem tudtam, ki kivel van:)Fekete szépség: Zsuzska filmjeFekete táltos/Fekete villám: Ilusta filmjeha jól zongoráztam végig...

#170 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 21:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: A Black stallion-t lefordították Fekete szépségnek is, ha jól tudom :rolleyes: Namost abból van kb. 3 fajta, ebbõl nekem egy van meg, de tuti nem '78-as. Valami HBO-s gyerekfilm :D [/QUOTE]Igen van egy pár, ráadásul az egyikbõl még sorozatot is csináltak, de abban egy tinilány játsza a fõszerepet.Ami meg nekem van 2 részben, abban fiú szerepel... :D

#171 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 22:11

Viszont "azóta" is keresem a "Vadnyugati szamuráj" cimú vígjátékot!Nem tudtok róla valamit?Vagy a TV2-n vagy ar RTL-en adták pár hónapja....

#172 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 22:14

Megint csak [url="http://"http://www.magyarvandor.hu"]www.magyarvandor.hu[/url]

#173 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 23:34

Most értem haza a Volt egyszer egy Mexikó-ról. Így hirtelen: vér, poén, vér, vér, lövöldözés, vér, poén, lövöldözés, lövöldözés. A poénok is eléggé feketék voltak, de jók. Posted Image A végére már abszolút nem értettem, hogy a nagy lövöldözés közepette ki kivel nincs és kiket nem vágott át... egy mozijegy árát nem érte meg szerintem.

#174 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 14. - 18:10

Zsuzska, ugye nem a 19:45-ös MOM-ban játszott elõadáson voltál??? (mert mi igen Rammal :D :D )Nekem tetszett, Ram szerint nagyon Desperado-s beütésû. Mindegy, nekem tetszett Antonio Banderas, meg a Johnny Depp. De hogy Enrique Iglesias-t hogy merték belerakni, azt nem tudom...!!!! :mad:

#175 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 14. - 19:07

Ape: mert ez a film Desperado folytatása ;)

#176 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 14. - 23:00

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: Zsuzska, ugye nem a 19:45-ös MOM-ban játszott elõadáson voltál??? (mert mi igen Rammal :D :D )[/QUOTE]Csak nem láttatok? Mert tényleg. :D Hát igen, tényleg a Desperado folytatása, a beütést az elõnyök közé kellene írni... Posted Image De szerintem közelébe nem ér a Desperadonak.

#177 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 15. - 16:34

Zsu: jah...! :D ~-ka: Nem láttunk, de komoly? :D Csak tippeltem Posted Image Nem kérdezem meg, hányadik sor, mert még a végén kiderülne, hogy egy sorban sikerült ülnünk :D

#178 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 26. - 17:36

Az én kedvenceim:1. Thelma és Luise Posted Image 2. a Profi Posted Image 3. Észvesztõ Posted Image 4. Harcosok klubja Posted Image 5. Vissza a jövõbe Posted Image Valamint nagyon szeretem még a Hatodik érzék, Hetedik , Forest Gump , Hair , c. filmeket!!! [ December 26, 2003, 16:38: Az üzenetet átszerkesztette: kanca ]

#179 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 27. - 23:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: ~-ka: Nem láttunk, de komoly? :D Csak tippeltem Posted Image Nem kérdezem meg, hányadik sor, mert még a végén kiderülne, hogy egy sorban sikerült ülnünk :D [/QUOTE]Na ezt csak most olvastam, szerencsére már nem emlékszem, melyik sor volt, így nem kell falba verni a fejünket. Posted Image Megjelent újra videón a Cinema Paradiso, ki is vettem gyorsan a tékából. Sajna idõhiány miatt csak részletekben tudtam megnézni (170 perc), de biztos meg is fogom venni, mert tényleg "alapfilm". Nekem nagyon tetszett a mondanivalója, és ami még megfogott, az a fényképezés. Az egész film olyan világos volt, tágas... most ezt jó hülyén írtam le, de aki többet ért hozzá (Cavbácsi?), az biztos le tudja írni értelmesen is. :rolleyes: Már nem emlékszem, hogy a római jelenetek is ilyenek voltak-e, de Szicíliáról elhittem, hogy tényleg az. Posted Image

#180 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 27. - 23:58

Nem tud esetleg valaki valamit az Equus (azt hiszem) címû filmrõl? Elég régi film, videotékákban sem találtam, de nagyon meg szeretném nézni. Úgy hallottam, egy férfirõl szól, aki mániákusan szerette a lovakat; amibe késõbb bele is õrült.

#181 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 28. - 1:22

Köszönöm, HH! Az Odeon nincs is nagyon messze, meg fogom nézni. ;)

#182 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 10. - 18:34

Láttam a Gyûrûk ura 3-at!!!Nekem nagyon tetszett, még akkor is, ha sokan kritizálják sokminden miatt.Szerintem a három részbõl ez volt a legjobb!

#183 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 10. - 19:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Megjelent újra videón a Cinema Paradiso, ki is vettem gyorsan a tékából. Sajna idõhiány miatt csak részletekben tudtam megnézni (170 perc), de biztos meg is fogom venni, mert tényleg "alapfilm". Nekem nagyon tetszett a mondanivalója, és ami még megfogott, az a fényképezés. Az egész film olyan világos volt, tágas... most ezt jó hülyén írtam le, de aki többet ért hozzá (Cavbácsi?), az biztos le tudja írni értelmesen is. :rolleyes: Már nem emlékszem, hogy a római jelenetek is ilyenek voltak-e, de Szicíliáról elhittem, hogy tényleg az. Posted Image [/QUOTE]Nem láttam, de most kíváncsivá tetél! Posted Image Viszont a minap néztem meg a Beszélj Hozzá c. filmet Pedro Almodovártól, meg tegnap a Tesó c. magyar filmet. A Beszélj hozzá nagyon jó volt, elég szomorú ugyan, de akkoris nagyon pozitív, végülis az életrõl szól, mégha kicsit elvont is. A Tesó viszont csalódás volt, negatív értelemben, a forgatókönyet olvasva valami sokkal jobbra számítottam, elég erõltetettek voltak a képek, és a cselekmény is itt-ott imho. Cav

#184 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 10. - 20:47

Hú, az Almodovar filmeket mi is imádjuk a Kedvesemmel. A Cinem paradisot nagyon-nagyon különlegesen szeretjük, és volt olyan szerencsénk, hogy a rendezõi változatot is meg tudtuk nézni. Ha jól emlékszem, egy órával volt hosszabb :confused: , de még ezerszer csodálatosabb volt.a Beszélj hozzá pedig egy csodás megrendítõ film!Mindekettõt imádjuk!a Szex és Luciát láttátok? Szintén Almodovar, és legalább olyan jó, mint a többi. És az Északi sarkkör szerelmesei???sarolta

#185 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 10. - 23:27

idézet:
Eredeti szerzõ: sarolta: Hú, az Almodovar filmeket mi is imádjuk a Kedvesemmel. A Cinem paradisot nagyon-nagyon különlegesen szeretjük, és volt olyan szerencsénk, hogy a rendezõi változatot is meg tudtuk nézni. Ha jól emlékszem, egy órával volt hosszabb :confused: , de még ezerszer csodálatosabb volt.a Beszélj hozzá pedig egy csodás megrendítõ film!Mindekettõt imádjuk!a Szex és Luciát láttátok? Szintén Almodovar, és legalább olyan jó, mint a többi. És az Északi sarkkör szerelmesei???[/QUOTE]Próbálkozom még letöltögetéssel, a Mindent anyámról-ból már lejött 10%... Viszont a Szex és Lucia nem Almodóvar film, Julio Medem írta, és rendezte. Paz Vega a Beszélj hozzá-ban is kapott egy kis mellékszerepet, de Luciaként is nagyot alakított. Én is ajánlom mindenkinek! Posted Image Az Északi sarkkört nem láttam... :(

#186 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 13. - 14:51

Vasárnap este láttam egy nagyon jó filmet. Azóta motoszkál bennem, vissza-visszagondolok a hangulataira.Meglepõen jó magyar film volt, a címe: [url="http://"http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=1841621&i_where=1&i_where_tv=1"]Közel a szerelemhez.[/url] Hujber Ferenc a fõszereplõ, akit legtöbben talán a Barátok közt Albertjakén ismertünk meg, ott nem volt túl szimpatikus (nyilván a szerepe miatt). De mivel nagyon helyes fiú, továbbra is kíváncsi voltam rá, megnéztem még két darabban (az egyik a Shopping and Fucking - Alföldi Robi rendezése), a másik valami könnyed nyáresti vígjáték volt a Városmajorban... (Zsákbamacska volt a címe, kisebb nyomozás után kiderítettem.) Posted Image Nekem mindkettõben tetszett, és persze ott volt a Valami Amerika is... Szóval ez a film olyan... olyan.... olyan. Egyszerûen olyan érzéseket keltett bennem, amik azóta motoszkálnak, dolgoznak... Ha érdekel valakit, felvettem videóra.Nem az a típusú film, amit az ember bármikor megnéz. Pl. depressziósoknak nem ajánlom. Posted Image Nem is tudok írni róla, belekezdek egy mondatba, sutának érzem, kitörlöm, újrafogalmazom, újra kitörlöm... Simán elirigyelhetné bármelyik külföldi rendezõ ezt a filmet Salamon András rendezõtõl. Persze így, hogy magyar film alig ismeri valaki... kár érte.

#187 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 13. - 14:57

Én is láttam! Engem is nagyon megfogott.Egyre erõsebb meggyõzõdésem, hogy jó színész a srác! Posted Image

#188 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 13. - 15:00

Bizony Csuti! És akkor még csak fõiskolás volt... Posted Image

#189 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 13. - 18:29

igen, tudom, hogy elrontottam, és nem almodovar film, már azóta utánanéztem...egyzserûen nem tudom megjegyezni a nevket, ha meg megjegyzem, nem jó helyre társítom...ilyen egy buta memóriát!!! :( ;) Az északi sarkkör szerelmeseit kiveheted tékából, de a Hunniában néha még szokott menni...úgy havonta egyszer-kétszer...érdemes inkább "nagyban" megnézni, mert gyönyörû képek vannak benne, és az nagyban hatásosabb!!!sarolta

#190 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 14. - 13:30

Számszára. Egy aranyos, ám igen nyughatatlan buddhista szerzetes látogatása a kolostoron kívüli világba. Hosszadalmas látogatás, nõsüléssel, gyerekkel és földmíves munkával... Osztán, végül el kell döntenie, hová is tartozik igazán. (Õszintén szólva, én nem tudom, mi a végsõ döntése, szívesen meghallgatnám mások véleményét is ez ügyben. Akivel együtt néztem, tök másként gondolta, mint én.)Szép film nagyon. És: pompás kis lovakon száguldoznak benne a Himalája vad fennsíkjain. ;)

#191 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 14. - 14:09

Posted Image Szia Gabo, eltûntél mostanában ...

#192 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 14. - 16:17

idézet:
Eredeti szerzõ: discozombi: Kontroll: láttam, tetszett. DE. De az elsõ blikk az volt, hogy beugrott egy fantasztikusan jó francia film a boldog '90-es évek elejérõl Ch. Lamberttel a fõszerepben. A címe Metro. És a zenéje is állat. :cool: Nem tudtam nem párhuzamot vonni. Még az atmoszférája is szinte ugyan az, mint a Kontrollnak. [/QUOTE]Lehet, hogy zsenge vagyok még Luc Bessonhoz, de picikét vontatottnak találtam a Metrot. És nem találtam a párhuzamot. Amit - az elõbb említett vontatottság okán - nem tudtam sajnálni. Elemekben valóban van hasonlóság (mint a Roller és a Gyalogkakukk, meg a lentlakás), de egészében, azt hiszem, teljesen más a kettõ.

#193 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 18. - 16:52

Tegnap megnéztem [url="http://"http://www.port.hu/pls/ci/cinema.index_htm?i_left=/pls/ci/cinema.frame_htm@@i_city_id=3372@@@i_county_id=1&i_left_s=83&i_body=/pls/fi/films.film_page@@i_where=2@@@i_film_id=59824@@@i_city_id=3372@@@i_county_id=1&i_title=A+szemközti+ablak"]A szemközti ablak[/url] c. filmet. Nekem nagyon tetszett, teljesen magával ragadó a hangulata, a zenéje is nagyon jó, ma egyfolytában azt hallgatom, és még mindig mintha a moziban ülnék. Bár én valószíûleg elfogult vagyok, mert végre egy olaszul beszélõ filmet láttam ismét. Azért akinek elege van hálivúdból, annak mindenképp ajánlom! Aki beszél olaszul, annak meg pláne, mert néhányan nagyon kellemes kis római dialektusban beszélnek benne. Posted Image A port.hu-n levõ kritika eléggé fedi a valóságot szerintem, a mozinet elég indokolatlanul húzta le.

#194 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 19. - 14:17

Péntektõl számítva kb. annyit voltam moziban, mint az azelõtti fél évben összesen. Magyarul megnéztem 2 filmet.Pénteken kezdtem a könyebb mûfajjal: Gyûrûk Ura 3.Hát azt kell mondjam, hogy évek óta nem történt az velem, hogy a film végén ülök a moziban, mindenki pakol, de én csak ülök és nincs erõm még mozdulni sem. No persze ez nem azért volt, mert majd 3 és 1/2 órás a film. Egyszerûen a hatása alá kerültem. Egy kifinomult, jól megírt, nem eltúlzott, de rendkívûl monumentális film. Az átlagos több részes filmektõl eltérõen ez méltó befejezése volt az elsõ két résznek!Túl sokáig nem hagytam magam az elõbbi filmen rágódni, mert vasárnap beültem egy másikra. Ez Fliegauf Benedek: Rengeteg címû filmja volt. Egész más kategória, hisz ez leginkább mûvészfilm. Tipikusan az a film, amire aludni kell egyet, hogy az ember akár gondolkozni is elkezdhessen azon, mirõl is szólt vajon a film. Ugyanis ez egy nehéz kérdés. Minden esetre olyasmi jelzõket aggatnék rá, mint letargikus, elvont, szélsõságes. Tetszett-e? Nem tudom. Érdemes-e megnézni? Igen, mivel tanulságos. Arra a kérdésre viszont még nem tudnék válaszolni, hogy miért akarják Oscarra jelölni.

#195 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 19. - 19:46

Legutóbb a Vágta --Seabisquit-- címû lovas érdekeltségû filmet láttam.Nem volt rossz, de nem szabad sokat várni tõle, filmként nem egy nagy alkotás, amolyan családi mozi. Nem lovasember számára sok benne a lovaglós rész...legalábbis az én Kedvesem azt mondta, nem bánta volna, ha nem kell minden versenyt végignéznie.Gyönyörû lovak vannak benne, és szerintem a történet sem rossz.De azt azért nem mondhatjuk, hogy egynagyon értékes filmrõl lenne szó. Kb., mint a Fekete szépség...sarolta

#196 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 12:50

[url="http://"http://www.magyarvandor.hu/"]Magyar vándor[/url]

#197 Cobbler

Cobbler

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 15:01

Artin: szerintem nem "A Gyûrük Ura 3"-at nézted, hanem A Gyûrûk Ura - A Király vissztért! Posted Image Ezért lehetséges az, hogy a többi sokrészes filmekhez hasonlítottad. Posted Image Ez inkább egy nagy film, aminek a részei szerintem nem állják meg a helyüket önmagukban. A megírásért pedig semmiképpen nem a film alkotóit illeti a dicséret! A forgatókönyv megírása pedig, néha bosszanthatja is a rajongókat, mint pl. engem is.Persze ez nem von le a film értékébõl, kedvelem én is.Mint Gyûrûk Ura rajongó ezt mindenképpen meg kelett jegyeznem, ne vedd kötekedésnek légyszi! Posted Image

#198 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 16:27

Nem veszem kötekedésnek. Az észrevétel teljes mértékben jogos, én tényleg az elõzõekben egy kalap alá vettem az összeset. Viszont valamelyest így is tartom amit írtam, hisz ott van például a Mátrix. Az elsõ része maga a tökély! A többit inkább hagyjuk, ott már a pénz elvette az ihletet. Itt ez nem történhetett meg a fix sztori miatt, de én azért féltem az utolsó résztõl.Abban viszont gondolom te is egyetértesz, hogy mint film, gigantikus egy alkotás! Posted Image A forgatókönyv esetleges hibáiról nem tudok vitába szállni, ugyanis nem olvastam a könyvet.

#199 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 16:29

És még valamit elfelejtettem: Nekem kell egy olyan Magyar Vándor-os közuti tábla!!! -csak ne lenne ilyen drága. :( [ Január 22, 2004, 15:30: Az üzenetet átszerkesztette: Artin ]

#200 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 16:33

Veszem a bátorságot és most elõször én is megszólalok A gyûrûk ura témában. 14 éves korom óta vagyok elkötelezett rajongója a könyvnek és egyáltalán Tolkien világának. Magától értetõdõ, hogy izgalommal vártam a filmet. Tetszett is, de nem mondom, hogy nem voltam csalódott egy kicsit. De hát ez magától értetõdõ volt, tudtam, hogy így lesz. A könyv jóról és rosszról szól. Tiszta jellemek, magától értetõdõ végkifejlet és mégis...5-ször olvastam és még sokkal többször fogom. A film egy jó mozifilm, a szereplõk ábrázolása remek, a helyszínek csodálatosak és a történet érthetõ. Csak a lényeg hiányzik. Az az emelkedettség, az a hangulat, ami a könyv sajátja és ami visszaadhatatlan. Például a könyvbéli Aragornra ha csak rágondolok mindig nyelek egyet, mert Õ nem csupán egy király, hanem A Király és ez a tény mindhárom könyvet sejtelmesen szövi át.És még sorolhatnám. Sok minden nem jött át, mert egyszerûen nem jöhetett. És egyet kell értenem az Élet és Irodalommal, amikor is a tündéket transzvesztiták gyülekezetének titulálta. Hát, szerintem is sikerülhettek volna jobban szegény tünde fiúk és itt nem Legolasra gondolok, mert Orlando Bloom kiváló volt a szerepben. Összességében tetszett a 3 film és elismerem, hogy a lehetõ legjobbat hozta ki ebbõl a könyvbõl a stáb. Eszembe se volt fikázni, és gyorsan hozzáteszem, hogy ez az én magánvéleményem.