Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tenyészpatkány - Miért olyan aranyosak?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
213 válasz a témához

#201 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 15:03

Sajnos, 2 napja patkánytalan vagyok :(

#202 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 16:32

Részvétem! :( Mi történt?

#203 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 20:06

Köszi. Volt egy dudor az orránál, küldtünk szövettanra belõle, negatívan jött vissza, aztán kiderült, hogy mégis tumor és rohamosan nõtt. A legrosszabb az volt, hogy mi abban a hitben vittük el, hogy leszívatjuk és mehetünk is haza (a negatív szövettan után azt hittük a dokival, hogy leesett a létráról a ketrecében és emiatt tört el illetve dagadt fel az orra), mire kiderült, hogy mégis daganat és helyben el is kellett altatni szegény Patrickot, mert már zavarta a légzésben. Ezért is vittük be, hogy szívjuk le a folyadékot, mert tüsszög és nehezebben lélegzik tõle és láthatóan zavarja, állandóan piszkálta. Most már a hátsó kertben van Kiran és Mara mellett :((

#204 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 22:59

Szegény. :( Akkor lehet, hogy az alomtól nem is trüsszögött volna? Tervezel új patit?

#205 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 23:12

Mycoplasma fertõzése volt, így extrán fontos volt az alom, ez még plusz jött utána :S Most egy évig nem, mert költözünk ki Angliába és képtelen lennék itt hagyni õket, meg nagyon nincs is kire bízni õket, de amint odakint megvan fixen a helyünk, azonnal jönnek patik :) Már egyikünk élete sem teljes nélkülük :)) Csak ez az 1 év lesz nehéz így nélkülük. Még mindig megvan bennünk az, hogy "ezt most beadom Patricknak" vagy lépnénk a ketrechez megnézni, mit csinál, illetve, amikor hazaértünk valahonnan, mindig kiáltottunk az ajtóból, hogy "sziasztok csajok!!" vagy "szia Patrick!" Az ajtókra figyeltünk a hideg miatt, most már nincs ki miatt becsukni, szóval olyan üres a lakás.

#206 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 1:42

Moc, elköltöztetek már? Mi már igen. Patkányostul, kutyástul, macskástul. Szegény Vernon az kicsit bedepizett a költözés elsõ 2 napján. Elõször is, kénytelen voltam át tenni egy kisebb terráriumba, amivel be lehet tenni az autóba. Ahhoz hogy át tegyem, be kellett zárnom pár pillanatra a fém gurigájába, mert megfogni nem lehet. Gondolom ez se tetszett neki, meg a kisebb átmeneti szállás sem. Aztán jött az extra stressz. A 2 órás úton Vernonka a hátsó ülésen utazott a terráriumban, a kalaptartón az egyik macska a macskaszállítóban. A macska végignyávogta az utat, Vernon pedig ledermedt: befeszítette magát a háza leghátuljába és mozdulatlanná dermedt 2 órára. Most vagy azt hitte, hogy földrengés van, vagy a macska szagától és nyávogásától kapott sokkot. Hát egy napig nem nagyon jött elõ a házából. :o Aztán másnap meghozták a költöztetõk a rendes nagy terráriumot. Gyorsan vissza is költöztettem: mindent körbeszagolt, és vidám ugrándozásba kezdett. Látszott, hogy örül a régi helynek és szagoknak. :) Viszont mintha kicsit szelídült volna, mert egész jól hagyja magát simogatni. A költözés óta eltelt pár hét, Vernon jól elvolt. Aztán 2 napja azt vettem észre, hogy kivakarta az egyik vállát. A legutóbbi egerem csinált ilyet, mikor rohamos öregedésnek indult. Mondjuk Vernon már másfél éve nálam van, és már akkor sem lehetett gyerek, mikor hozzám került, szóval tartok tõle, hogy nála is az öregség jele ez a vállvakarás. :(

#207 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 8:30

Nem, mi csak jövõre megyünk :) Még mindig elég rossz, fõleg, hogy tegnap is betértem állatkereskedésbe és ott volt egy kis életvidám csuklyás kislány, annyira helyes volt :)) Szegény Vernon, úgy látom, nem szeret utazni. Több, mint valószínû, hogy igazad van és Vernon öregszik: már a másfél évi s nagy idõ, fõleg, hogy nem tudni, mennyi ideig grasszált a "vadonban". Azért remélem még egy jó ideig veled lesz :)

#208 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 19:28

Ó, akkor az a költözés még kicsit odébb van. :) Biztos vagyok benne, hogy lesz még patkányod. :) Pár napog nem voltam itthon, és most azt vettem észre hazatérve, hogy kissé megsárgult Vernon farka. Nekik is 2-3 év az élettartamuk, úgyhogy nem csoda, ha az öregedés jeleit mutatja. Én már sokszor megfogadtam, hogy nem kell több kisállat. De azért eljátszottam a gondolattal, hogy Vernon után is kellene a terráriumba valami állatka. Majd meglátom, hogy alakul. Ahogy ismerem magunkat, úgy is találunk a kertben vagy a környékén egy egeret, vagy patkányt stb. :D

#209 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 28. - 9:50

Hogy lesz még patkány az tuti :D 4 vagy 5 fiú patit szeretnénk majd :D A sárgaság csak kosz, vagy lusta Vernon mosakodni, de a kor elõrehaladtával már nem tudja magát olyan jól karbantartani. Ekkor lehet neki nedves ronggyal segíteni, de Vernon esetében azt hiszem ez a lehetõség nem játszik. Nálatok így rohangásznak a kidobott rágcsák? :D Én vadpatit is szívesen tartanék :3

#210 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 3. - 9:49

:) Most hogy meleg van, pancsol az itatójában, úgyhogy tisztul. :) Épp az imént mártózott meg, és utána ráragadt a forgács a fejére. Gondoltam lesimogatom róla. Tegnap is úgy hagyta magát simogatni. Erre ahogy benyúltam, felugrott a levegõbe, megmarta az egyik ujjam és elszaladt. Dõl a vér a kezembõl. Labilis egy idegrendszere van, mondhatom. :( :rolleyes: Igen, nálunk így teremnek. :) Az elsõ fehéregeremet is anyu találta az utcán. :)

#211 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 5. - 8:18

:)

Most hogy meleg van, pancsol az itatójában, úgyhogy tisztul. :) Épp az imént mártózott meg, és utána ráragadt a forgács a fejére. Gondoltam lesimogatom róla. Tegnap is úgy hagyta magát simogatni. Erre ahogy benyúltam, felugrott a levegõbe, megmarta az egyik ujjam és elszaladt. Dõl a vér a kezembõl. Labilis egy idegrendszere van, mondhatom. :( :rolleyes:

Igen, nálunk így teremnek. :) Az elsõ fehéregeremet is anyu találta az utcán. :)


Óóó szegény kis vackok :( Remélem a következõ patid barátságosabb lesz azért. Esetleg vedd meg a következõ kettõt boltból - inkább tenyésztõt ajánlanék, de a környéketeken tuti, hogy nincs sajnos :(

#212 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 16:47

Vernon vérpatkány ma meghalt a doktor által. Az utóbbi hetekben nagyon lepukkant, a meleg is gondolom megviselte. Elkezdte szétvakarni a szemeit, ennek folytán a szeme körül és a mancsai folyton véresek voltak, a szõre borzas, és többnyire már csak hason csúszva tudott közlekedni. A kaját se tudta megfogni már a kezivel. Még az sem érdekelte, ha simogatom. Ma jött a lovakhoz, kutyához, macskához az állatorvos. Megkértem vessen véget Vernon lassú haldoklásának, hogy a további komolyabb szenvedéstõl megkíméljük. Még félholtan azért a frászt hozta a dokira, aki meg is jegyezte rá, hogy micsoda veszedelmes vadállat ez. :gm: Azért megsirattam a kis hülyét. :(

#213 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 20:53

Csak most olvastam... Sajnálom Méz! :( Te legalább jól tartottad és addig is jó élete volt!

#214 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 31. - 20:38

Remélem a lehetõségekhez képest jól érezte magát. :ang: Szerettem volna másik patkányt helyette, de a veszprémi állatkereskedésben csak albínó patkány volt, ráadásul már elég kifejlettek, így nem mertem rizikózni, mert még egy ilyen "barátságos" állat nem kellene. Így lett végül a tengerimalac, aki viszont egy tündér. És aztán még a talált kisegér. Ez utóbbinak amegszelidítése a nagyobb feladat. :)