Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Farkasok


  • Please log in to reply
89 válasz a témához

#1 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 16:38

Régebben hallottam olyan emberekrõl ,akik farkasokat nevelnek.Ezek a farkasok olyan szelídek voltak akár egy németjuhász és a gazdájuk kedvéért sok mindent megcsináltak.Ez felkeltette az érdeklõdésemet ,de többet nem hallottam errõl témáról.A kérdésem az ,hogy farkas vagy kutya?Láttam ,már kutyát amely farkasnak is elment volna ,és az ilyen kutyákból sajnos elég sok van.Ezzel ellenben a farkasok sokfele már kihalófélben lévõ állatok!A köztudatban a farkas nem a legnépszerûbb állat, ezért nem foglalkoznak azzal ,hogy kiszorítják az élõhelyeirõl.Nekem az a véleményem ,hogy egy farkast lehet úgy idomítani ,mint egy kutyát, csak több odafigyelés ,és egy kis óvatosság kell hozzá.Szóval ,akit érdekelnek ezek a nehéz sorsú állatok az ide írhat. [ Február 23, 2005, 19:51: Az üzenetet átszerkesztette: Rajmund ]

#2 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 16:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Rajmund: A köztudatban a farkas nem a legnépszerûbb állat, ezért nem foglalkoznak azzal ,hogy kiszorítják az élõhelyeirõl.[/QUOTE]De azért még vannak, akiket érdekel, és itt nagyon népszerûek. Nézd csak: [url="http://"http://www.medveotthon.hu/farkas.htm"]http://www.medveotthon.hu/farkas.htm[/url]

#3 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 16:55

Meg némi szakértelem, felkészültség, hely, engedélyek, és egyéb apróságok (pl. végrendelet). A vadállat és a háziállat közti különbség ott rejtõzik a nevükben ;) A szobában tartsál inkább hörcsögöt. Posted Image

#4 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 17:11

Sokat hallottam ilyes fajta kutatásokról. Az a bibi, hogy ha megnézed, a kutyák már elég régóta emberekhez vannak szokta, nevelve, háziasítva, õsidõktõl. Ezáltal már mások. A tudósok kutatásai is kimutatták, hogy már szinte a farkas meg kuty teljesen más faj, mert más utra tértek az evolúció során. Csináltak kísérleteket egymás után, mind ugyanarról szólt, és mindig ugyanaz lett az eredmény:Egy kutya és egy farkas kölyköt neveltek ugyanolyan körülmények közt. Pavlovi elvek alapján megcsinálták azt, hogy a kutya és a farkas külön-külön ketrecben voltak, és akkor kaptak kaját, ha egy helyre rátették a mancsukat. Ezt így megszokták. Viszont egy idõ pár hét múlva megcsinálták azt, hogy akárhányszor nyomkodhatták a pontot, nem kaptak semmit. A reakció a következõ volt az összes helyen: a farkaskölyök vicsorgott, egyre idegesebb lett, és nem hagyta abba a pont nyomkodását. A kutya pár próbálkozás után leült, boci szemekkel nézett az emberre, nyüszített. Kérte az ember segítségét.A másik kísérlet lényege meg az volt, hogy szintén kölyökkoruktól embernél nevelt kutya és farkasokkal megnézték hogy reagál a gazdi dominanciájának változására. Nem emlékszem már pontosan, hogy mit csinált a gazdi, de valami olyasmi, hogy elesett, és imitálta, hogy nem tud felállni. A farkas ahogy ezt észrevette, hogy gyengül a gazdi, megpróbálta megtámadni, ugye a falkaösztön, aki gyenge, azt meg lehet támadni. A kutya pedig odament, és volt amelyik megbökdöste a fejével, volt amelyik meg megnyalogatta a gazdáját.

#5 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 17:13

Nem akarok okoskodni, de ez kijõtt belõlem: Sokszor lehet hallani (fõleg az Animal Planet-en), hogy emberek tigrist, oroszlánt, FARKAST, és egyéb VADállatot neveltek születésük óta, mégis megtámadta õket, és maradandó sérüléseket, vagy halált okoztak!!! Ezeknek az állatoknak ösztöneik vannak, amiket nem tudnak levetkõzni! Tegyük fel, hogy van egy tigrised, és jáccól vele a földön. Minden szép és jó egészen addig, amíg teszel egy menekülõ mozdulatot, vagy akár milyet, ami elõhozza a tigrisbõl a vad ösztönt. Az egybõl rádveti magát, és neked annyi meg egy bambi. Nincs ez másképp egyik vadállattal sem, kivéve a gepárdot.

#6 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 17:18

A gepárd miért kivétel?

#7

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 17:39

A kézen nevelt vadállat felõl sem lehetsz soha biztos, akármikor úgy dönthet, hogy õ vadállat, és eszerint is fog ezentúl viselkedni veled szemben. Tartanak farkasokat, igen, nagy kennelekben, akik ezzel foglalkoznak. És kellõ elõvigyázatossággal járnak el velük kapcsolatban. És tanítás dolgában sem fogsz soha kutyát csinálni egy farkasból. Nem népszerûek? Én spec imádom õket, gyönyörû állatok Posted Image

#8 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 18:29

Ez igaz.A kutya már generációk óta kötõdik az emberhez ezért vannak az ösztönbeli különbségek.Csakhogy a farkasok a vadonban élnek, és fennmaradásukhoz elengedhetetlen ez az aggresszivítás.A kutyák manapság az emberre vannak utalva ezért támogatják azt.Mindkét állat gondolkodásának a hátterében a saját fennmaradása áll(hat).Akik ezt olvassák felhortyanhatnak ,mert a kutyájuknál nem csak ezt ,hanem szeretetet is tapasztaltak.Nekem is van kutyám ,és nemcsak azért hûséges mert ,mindennap megetetem.Van szereteten alapuló kötõdés is.De egy farkas nem képes ilyenre?Nehéz elyzetük miatt zárkózottabbak ,és félnek az embertõl ,de kialakulhat olyan viszony ember és állat között ,mely nem a vadállati ösztönök elaltatásának eredményeképpen jön létre.Ha amúgy is nehéz a farkasok helyzete ,miért nehezítjük nekik?Nem csoda ,hogy így félnek az emberektõl!!! [ Február 05, 2005, 17:37: Az üzenetet átszerkesztette: Rajmund ]

#9 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 18:36

Üdv Dé-nek!Egy dolog ,hogy imádod a farkasokat ,de tudnál velük olyan odaadással foglalkozni ,mint egy kutyával.Saját testi épségünk veszélyeztetése nélkül is lehet rajtuk segíteni.A kutyával ellentétben meg tudnak élni egyedül a saját környezetükben.A probléma ott van ,hogy természetes élõhelyeiken is tervszerûen vadásszák õket.Ma már csak rezervátumokban ,és természetvédelmi körzetekben találhatóak meg.

#10 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 18:52

Én is olvastam ilyen kísérletrõl. Ott külön nevelték mindegyik kisfarkast a születésüktõl fogva. Mindegyiknek volt saját pótmamája, aki nevelgette, tanítgatta, egy ágyban aludtak, stb. Ugyanúgy szocializálták õket, mint a kutyákat, és a farkasok is tök jól elvoltak, nem támadtak, csak a játék lett egyre durvább, meg olyat figyeltek meg, hogyha egy helynél vagy személynél ijesztõ dolog történt velük, akkor attól késõbb is féltek. Aztán végül valami rezervátumba vagy hasonlóba kerültek, de amikor meglátogatták a pótmamik, akkor tökre örültek, ugráltak, meg minden Posted Image

#11

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:06

idézet:
Eredeti szerzõ: Rajmund: Üdv Dé-nek!Egy dolog ,hogy imádod a farkasokat ,de tudnál velük olyan odaadással foglalkozni ,mint egy kutyával.Saját testi épségünk veszélyeztetése nélkül is lehet rajtuk segíteni.A kutyával ellentétben meg tudnak élni egyedül a saját környezetükben.A probléma ott van ,hogy természetes élõhelyeiken is tervszerûen vadásszák õket.Ma már csak rezervátumokban ,és természetvédelmi körzetekben találhatóak meg. [/QUOTE]Elárulnád, miért írtad ezeket le?.. Gondolom, nekem címezted, mivel engem szólítottál meg az elején... Ha rendesen elolvasod a fentebbi hozzászólásomat, abból éppenhogy kiderül, hogy sem otthon farkast nevelni nem akarok (éppen azt írtam, hogy nem lehet), a 2. mondatot meg egyenesen baromira nem értem, hogy mire reagáltad a hozzászólásomból... Meg úgy egyáltalán, elég furcsa az egész. De üdv neked is azért.

#12 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:23

Üdv Dé!Bocsánat!Nem akartalak megbántani.Arra céloztam ,hogy nagyon sokan "rajonganak" egy állatért ,de mikor tudnának segíteni rajtuk ,csak úgy elmennek mellettük.Nem csak úgy lehet foglalkozni velük ,hogy beviszed õket a szobádba.Vannak egyesületek ,melyek azzal foglalkoznak ,hogy segítsenek a bajban lévõ állatfajokon.Ezeknek bárki tagja lehet ,és nem kell sokat tegyenek azért ,hogy eredményt érjenek el.Íme erre példaként egy történet:"A helyszín erdély.A kárpátok hegységeiben sok farkasfalka él még szabadodon.Egy falu közvetlen közelében is élt egy farkascsapat.A közelben szénbányát akartak létesíteni ,de munkájukat akadályozták a farkasok.A természetvédõk felajánlották ,hogy segítségükre lesznek a munkásoknak a közvetlen veszélyezettségének elhárításában ,ha megörzik a farkasok élõhelyét és nem bántják õket.Persze mint minden ,ez is pénzbe került (volna).A bányász cég azt mondta ,hogy ha az itt élõk és a munkások elég aláírást gyüjtenek össze akkor belegyeznek a természetvédõk ajánlatába.Nem gyült össze elég aláírás.A farkasok módszeresen ki lettek írtva.Nem voltak sokan ,és már 20 éve éltek a falu mellett anélkül ,hogy az embereket zavarták volna."Sok kutyavédõ egyesület végzi sok-sok taggal manapság ,sikeresen a munkáját ,de a farkasokat védõ egyesületek nem túl népszerûek ,mert a farkasokat a legtöbb helyen kártevõként kezelik.

#13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Rajmund: Üdv Dé!Bocsánat!Nem akartalak megbántani.Arra céloztam ,hogy nagyon sokan "rajonganak" egy állatért ,de mikor tudnának segíteni rajtuk ,csak úgy elmennek mellettük.[/QUOTE]Semmi baj.De nem ismersz, és gõzöd sem lehet róla, hogy én elmegyek-e dolgok mellett, vagy sem. Úgyhogy próbálj meg kicsit normálisan olvasni, és kicsit meggondolni, kinek mit írsz. Köszi.Egyébként meg a farkasok, és bármilyen állat szeretetéhez hozzá tartozik az is, hogy a negatívumaikat is elismerjük; a farkasok igenis sok kárt tudnak okozni, és ha ezt teszik, annak sokszor az az oka, hogy túlszaporulat van, így ILYENKOR (mondom, ilyenkor) jogos, ha kiirtják a létszám egy részét. Ezzel mindenkinek jót tesznek hosszú távon, a farkasoknak is.[legalább én próbálok egyértelmû lenni] [ Február 05, 2005, 18:37: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#14 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:41

Mégegyszer bocsánat!Teljesen igazad van.(A farkasokban is ,és másban is)Elmondaná valaki ,hogy kell kijavítani a topic címét???

#15 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:42

Rajmund!Jó lesz, ha vigyázol Dé-vel. Nagyon eszes, önérzetes, s cseppet sem fél senkitõl, ha az igazát kell megvédeni... Posted Image Ráadásul van egy pasija, húúúú, hát az egy vadállat (nem farkas, vagyis az, de nem úgy, jajj, belekeveredtem :D ), s ha nem vigyázol, lesz kapsz. Nyugi, csak viccelek! :D Egyébként, ha a topicnyitó hozzászólásodnál a kis lapot és ceruzát ábrázoló ikon-ra kattintasz, ott meg tudod változtatni a topic címét. Posted Image

#16 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:44

Úgy tudom, hogy ha a legelsõ hozzászólásodat szerkeszted, akkor lehet (a téma legelsõjét)

#17 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:44

Kössz a tanácsokat! :cool: Megfogadom õket!

#18

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Szellemlovas:Egyébként, ha a topicnyitó hozzászólásodnál a kis lapot és ceruzát ábrázoló ikon-ra kattintasz, ott meg tudod változtatni a topic címét. Posted Image [/QUOTE]Szellem hozzászólásából ez volt a lényeg, a többi csak mese habbal :D

#19 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:45

Afene, Szellem gyorsabb volt

#20 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:56

Arodoet! Bibibííííí, én vagyok a gyorsabb. tongue.gif És apukám is erõsebb. Hehehe. :D Dé!A mese (tejszín) habbal, az már felnõtteknek szóló mese. Majd elmesélem egyszer neked. ;) Farkaséhes voltam, de már ettem egy bárányt, s elmúlt! :D /Csak, hogy ne legyen off. Vagy így is az? Sorry/

#21 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 19:59

Köszönöm az internet címet Dreamcatcher-nek.Érdemes elolvasni!Sok mindent leír ,hogy miért olyan problémásak a farkasok.Egy farkas napi 4 kg húst eszik meg! És falkában él.Egy 20 tagból álló falka napi szükséglete 120 kg.Mostanság az erdõkben ,nincs annyi vad ,hogy egy normális falkaspopulációt eltarthatna!

#22 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:05

4X20=80 Bocs! :rolleyes: Egyébként, pont ezért fontos, hogy a Nemzeti Park-ok, állatvédõ egyesületek többet foglalkozzanak ezekkel a gyönyörû, bár néha félelmetes állatokkal.Na, meg nem ártana a köztudatban róluk élõ képet is megváltoztatni, ez viszont nagy munka. :rolleyes:

#23

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:05

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image [ Február 05, 2005, 20:02: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#24 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:07

DéSzuper képek! Posted Image

#25 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:10

Szellemlovas!30 tagú falkát akartam írni.Kezdek begõzölni! Gyûlölöm ezt a billentyûzetet!(Otthon más fajta van, és ezt ami itt van a suli gépein nem bírom megszokni)Ezzel egyetértek!Bár mielõtt azt hinnétek rólam ,hogy minden vágyam az ,hogy megegyen egy farkas ,el kell mondjam ,hogy az extrém ,és gyakran veszélyes állatok ,otthon ,amatõr körülmények közötti tartását ,felelõtlenségnek tartom!Ezzel nemcsak magunknak ,hanem az állatnak és a szomszédoknak is árthatunk! [ Február 05, 2005, 19:12: Az üzenetet átszerkesztette: Rajmund ]

#26 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:15

Tényleg szuper képek!

#27 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:25

Wass Albert Farkasverem címû regényében egy öregasszonynak van két farkasa. Jobban szereti õket, mint a saját fiát. :rolleyes: Ennek ellenére nyomorúságos körülmények között tartja õket. Kicsi a helyük, bolhásak, stb.A regény végén a kissé már elborult agyú nénike bemegy a farkasaihoz, akiket egész életükben a kezébõl etetett, s mikor a megkarcolt bõrébõl elkezd szivárogni a vér, a farkasok egyszerûen széttépik.Szívszorító olvasni, ahogy a félig élettelen asszony még símogatja és becézi a testét tépõ vadakat. Brrrrr.Szóval segíteni kell rajtuk, de az otthoni tartásuk, nem megoldás.

#28 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:28

Az alábbi könyvajánló cikk egy olyan emberrõl szól, aki a farkasok között él. Ezek szerint nem az a megoldás, ha emberi környezetbe helyezzük a farkasokat, hanem az, hogy aki igazán vágyik a társaságukra, elfogadja saját élõhelyüket. [url="http://"http://www.pknranch.hu/forum/wm.php?post=8653"]PKN Ranc.hu[/url] [ Február 05, 2005, 19:58: Az üzenetet átszerkesztette: Varázsló ]

#29 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:29

Sok embert ismerek aki fellép a farkasok ellen, de otthon vérszomjas vadászkutyákat tart.Ezek néha rosszabbak mint egy-egy vadállat ,mert azok csak kényszerbõl ,ezek meg élvezetbõl támadnak az emberre.

#30 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:34

Ha a farkasok nem érzik veszélyeztetve magukat egy ember társaságában, akkor egy idõ idõ után megszokhatják a jelenlétét.Probléma akkor van ,ha a farkasok õt is a falka tagjaként kezelik.A falkán belül megszokott a viaskodás és a versengés.Egy ember nem igazán kerülhet ki gyõztesen a falkavezér szerepéért vívott harcból gyõztesen.

#31 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 6. - 14:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Rajmund: Köszönöm az internet címet Dreamcatcher-nek. [/QUOTE]Nagyon szívesen! Élõben is érdemes õket megnézni, bár amikor utoljára ottvoltam egy kicsit begõzölhettek a sok látogatótól, ugyanis éppen rekordkísérlet folyt(plüssmacifényképezés-számlálás, de sajnos nem döntöttük meg az eddig felállítottat).

#32 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 10:14

nekem is az a véleményem,hogy egy vadállat csak az marad.A farkas is csak farkas.A saját kutyánkban sem szabad 100%-an megbízni,mert nekik is lehet rosz napjuk és bármikor ellenünk fordulhatnak,nekem ez a véleményem.Sok olyan film van amiben vadállatokkal foglalkoznak és ott is azt mondják,hogy mindíg vadállatok fognak maradni,ki nevelni nem lehet belõlük.Amúgy tényleg szép állatok. Posted Image

#33 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 február 7. - 12:08

Ez a jóember úgy él a farkasok között, hogy átvette a szokásaikat, vagyis nem megszelídítette õket, hanam beilleszkedett a falkába.Nem kell szelídíteni, azt mondják a farkassal õrök életre szóló barátságot lehet kötni.Pont azért, mert nem álázkodik meg, mint a kutya, hanem mert elfogad a társának. (ha elfogad)mo.-on is többen tartanak farkast, senkinek nem volt még rossz tapasztalata.

#34 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:12

Igen,de itt is itt van a ha szó,ha elfogad.Az oroszlán,a medve esetleg a zebra is elfogad,mert ott vagy a közelébe.Esetlegh meglehet õket szelídíteni,de akkor is vadak maradnak.Mongol! teljes mértékben igazad van.Én is csak leírtam a véleményemet. Posted Image

#35 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 15:44

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol: Pont azért, mert nem álázkodik meg, mint a kutya, hanem mert elfogad a társának. [/QUOTE]Mongol,Az idézett mondat egy kicsit negatív értelmûnek hangzik, ráadásul nem is igaz. A családokat terrorizáló kutyák (jellemzõen a minicirkálók) nem nevezhetõek alázatosnak. Egy normálisan nevelt kutya viszont igenis társként kezeli a gazdát, a családot.A kutya "alázata" hosszú idõk óta kialakult alkalmazkodás az emberhez. Az ember nem díjazza a túlzott agressziót, míg a természet igen. Ezért van az, hogy a kutyák sokkal békésebben képesek megoldani a rangsorvitát az emberekkel (kutyákkal már nem!), és megbízhatóbbak emberi környezetben a farkasoknál.A kutyákkal is úgy lehet kialakítani a legjobb kapcsolatot, ha az ember megpróbál egy kicsit kutyául gondolkodni és viselkedni. A teljes emberi nézõpont sorozatos félreértéseket és konfliktusokat okoz.Nemrég volt egy riportmûsor egy mentõfarkasról. Ugyan az a csapat, akik földrengések alkalmával mennek menteni kutyával, csak az egyiküknek farkasa van. Megbízható, jó fej a farkas, de a gazda szerint is teljesen más, mint egy kutya, és nem lakásba való.Kis apróságoknak tûnnek az eltérések, de ezek összeadva egy teljesen más viselkedést adnak. pl.- a farkaskölyök csak nagyon fiatalon képes új embereket elfogadni. Pár hónapos kora után nem képes gazdát váltani, az új emberekkel mindig bizalmatlan (nem vad!) marad. Egy kutya 10 évesen is képes gazdát váltani, még az egygazdásak is.- a farkas a lakásban is úgy közlekedik, mint az erdõben. Nem lehet szabályok közé szorítani, a váza, a szekrény, az ágy mind csak tereptárgy, simán átgázol rajtuk.- Halott megtalálásakor a kutya leül, a farkas (kiképzett mentõfarkasról van szó) ráhemperedik a halottra.

#36 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 16:26

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel: Az oroszlán,a medve esetleg a zebra is elfogad,mert ott vagy a közelébe. [/QUOTE]Azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel! Ezt pl. nem tudom, mire alapozod. Legalábbis nem egyértelmû, minek fogad el. Talán potenciális kajaforrásnak, vagy kénytelenségbõl elviselendõ idegesítõ tényezõnek, meg még lenne pár tippem.

#37 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 16:43

Nemrég láttam egy filmet valamelyik ismeret-szóró csatornán egy srácról aki rengeteg nyarat töltött a grizzlymedvék között, gyakorlatilag velük élt, tömérdeket filmezte õket, játszott a bocsokkal, és kitartóan propagálta hogy a medvék emberevõ-vérengzõ híre csupán elõítélet; végül mégis egy zord medvehím gyomrából szedték ki a maradványait... :rolleyes: Persze a farkasok lényegesen kisebbek egy grizzlynél, és a testbeszédük is kifejezõbb; jobban tudhatja az ember, mire számíthat tõlük.

#38 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 17:57

No igen, a medve semmi elõzetes jelt nem ad, hogy támadna.Egy elõzõ hozzászólóhoz, hogy melyik vadállat szelidul meg a legjobban. Valaki emlegette a gepárdot, igaza van, a másik az a hiúz.

#39 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 19:33

Esti!Én így gondolom ahogy írtam,de mindenkinek más a véleménye.Én nem bíznék meg bennük még akkor sem,ha köztük élnék...

#40 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 20:19

A kutya egyértelmûen a farkasoktól származik.A viselkedésbeni különbségük hosszú idõ során alakult ki.A kutya (akkor még farkas) lassan megszokta az embert ,és generációkon keresztül mellette élt.A kutya pozitív megnyílvánulásait is csak a farkastól örökölte.Ezek ugyanúgy meg vannak a farkasokban is csak mélyebben. (nagyon mélyen)Ezt az is bizonyítja ,hogy az ausztráliában szétszóródott kóbor kutyák rövid idõ alatt elfajultak és most vadállatok módjára élnek.A farkasokkal való bánás alapja ezeknek a "pozitív megnyilvánulásoknak" a felszínre hozása lehet.