Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószõr-allergia!!!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
51 válasz a témához

#1 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 17:16

Hát igen, sajnos létezik! Engem is megvert vele sors: lószõr allergiám van :( Kábé 2-3 éve jött elõ azóta több óvintézkedést kell(ett) tennem. A legrosszabb a mostani idõszak amikor ugyebár a pacik megválnak a téli vastag bundájuktól, na ilyenkor kell nagyon vigyázni!Óvintézkedéseim:- nem pucolom a lovat istállóban csak és kizárólag szabad levegõn!- miközben pucolom az orrom elé kötök egy kendõt (mint a bankrablók)- pucolás után, mielõtt kimegyek lovagolni jó alaposan megmosom az arcom/kezem- nyárom amikor csak lehet fürdetemVan még valakinek jó tippje, hogy hogyan lehet megakadályozni az álladnó tüsszögést és szemviszketést?!?Elõre is köszi a tanácsokat! Mi allergiások tartsunk össze!!!Sac [ Március 30, 2004, 17:34: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#2 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 17:53

Énis az vagyok (voltam)!Minden szõrre!Hála a jó istennek én csak egykeresztes voltam, és egy idõ után immunissá váltam a lószõrre! Tanácsot sajnos Posted Image nem tudok adni de vészeld át ezt az idõszakot! Szorítok tudom milyen szar neked!

#3 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 17:56

Én hálát adok az égnek, hogy nem vagyok allergiás (le is kopogomgyorsan), és csak annyit mondok, hogy én nagyon tisztelem az olyanokat, akik annak ellenére, hogy szemükön-orrukon mindenükön látszik az allergia, és mégis lovagolnak csakazért, mert szeretik, és nem törõdnek a "következményekkel".Remélem, bíztatónak azért ez sem utolsó... Posted Image Posted Image

#4 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 19:29

Érdekes hisstória ez az allergia.Nekem huszonéves koromban egyszer csak beköszönt ez az undok túlérzékenység a szokásos pollenekre, vadkender, fekete üröm, faligyom, parlagfû érzékenységet mutatott a teszt.Egyikbõl 5 keresztes volt az eredmény. Nemigen gyógyszereztem, mert akkor /25 éve/ még újdonságnak számított ez a "betegség", legalábbis vidéken. Viszont észrevettem, ha kora tavasztól rendszeresen kint vagyok erdõn, mezõn, alig észrevehetõ tünetekkel megúszom. Elég a pár hapci, és a papirzsep magamnál tartása. Mióta lovazok, -1 nyár- még kevésbé veszem észre, pedig a galoppálya mellett terem parlagfû is bõven.Kutyaharapást szõrével? Biztosan megvan még az allergiám, mert egy alkalommal Yukatáni vegyes virágmézet ettem és a benne lévõ ki tudja milyen virágportól bedurrant minden nyálkahártyám, még a talpam is viszketett szó szerint! Orvos és calcium injekció segített csak. Hát én így állok az allergiával. :confused: Posted Image

#5 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 20:02

Fec: Hol jön elõ a vadkender allergiád? Mondd a címet, megyek szüretelni:))Kell a píz...

#6 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 20:06

Sziasztok!Én szerencsére nem vagyok allergiás, de a szüleim mindignyuznak,hogy ne puszilgassam már annyit a lovam, mert allergiás leszek a lószõrre.Szerintetek ez az allergia késõbb is kijöhet? :(

#7 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 20:35

Az allergia bár mikor kialakulhat. Nekem is van rá hajlamom, de ha odafigyelek egy picit, akkor elkerülhetõ a kialakulása. Nekem köhögési rohamokkal jön, olyan fulladásszerûen tudok "ugatni", ha valaki próbált már úgy köhögni, hogy egy szussznyi levegõ sincsen a tüdejében, akkor tudja mirõl beszélk. Ez még tetézõdik egy hörgõhuruttal is. Mindig kézközelben van a sprém, egy az autóban, hogy vezetés közben elérhetõ legyen, a másik táskában, vagy zsebben. Ha kezdem érezni a tüneteket elkezdek kalciumot szedi és a sprét használni, akkor nem jön ki.ennyi

#8 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 20:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Mámor:Szerintetek ez az allergia késõbb is kijöhet? :( [/QUOTE]Egy dokumentumfilmben azt mondták, allergia szerint az embereknek két csoportja létezik:-aki már allergiás-aki még nem allergiásÁllítûlag általában kialakul, és ez bármikor megtörténhet.Amúgy meg teljesen osztom Apple véleményét.

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 20:57

Ma mikor kimentünk a saját pacimhoz is, meg Angi csikóját is megnéztük, kivételesen a párom is velünk sétált RC ranch-én. Pont szóba került, hogy õ is (mármint a párom) szinte mindenre allergiás. Régebben sem jött sûrûn ki velem a lóhoz, mert a szénára, szalmára, lószõrre, porra, allergiás reakcióval válaszolt.Nos, most sétálgatott a bébinkkel a karján, lótól, lóig stb.Már hazafelé a kocsiban közölte, hogy ezért nem jön sûrûn, vagy legalábbis nem száll ki a kocsiból, mert már most is szét tudná marni a torkát, úgy viszket és rögtön hapcizott is párat.Ilyenkor sajnálom, de még mindig jobb a hapcizás, máskor pl. befullad, ami ugye sokkal rosszabb és veszélyesebb is.Remélem a kiscsaj nem lesz allergiás, Õt azért majd sûrûn viszem ilyen közegbe had szokja..

#10 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 21:13

Nekem is furcsa, kellemetlen érzéseim vannak mostanában a portól, de egyáltalán nem elviselhetetlen. Ilyenkor elgondolkozom, hogy milyen szörnyû lehet szegény kehes lovaknak.

#11 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 21:18

SacCsak némi okoskodás erejéig szólnék bele, mivel nem vagyok sem orvos sem allergiás. ;) Esetleg érdemes megfigyelni, hogy más állat szõrére hogyan reagálsz, nyúl, macska, kutya stb.Tejet, sajtot, tojást, disznóhúst, édességet ne egyél! redface.gif Egyébként létezik néhány homeopátiás szer, amire azt mondják, hogy használ. :rolleyes:

#12 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 23. - 7:56

Már többször találkoztam a lovardában két nagyon ismert emberrel. Nem is a személyük a fontos, hanem az, hogy egyiküknek állandóan maszkot kell viselnie az allergiája miatt. Ez borzasztó lehet.Olyasmi, mint pilótának a tériszony.

#13 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 9:37

Én is allergiás vagyok, négy kereszt macskaszõrre. Ezzel együtt évekig együtt laktam két macskával 40 négyzetméteren, igaz én nem viszkettem, nem voltak kiütések, csak néha megfulladtam, de általában az is gyorsan elmúlt (ha más nem az ügyelet besegített).Ha valaki tudja hogy allergiás, akkor pl a János kórházon belül a SOTE tüdõklinikáján elég jó orvosok vannak, már ahogy elmondták elég jó szerek vannak amik a köhögéses, kiütéses és viszketéses tüneteket enyhítik.

#14 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 11:11

Karesz!Ami a többi állatszõrt illeti a macskával van gondom ill. azt érzem, hogy a nyúllal is vigyáznom kell mert könnyen elõjöhet! A kutyával szerencsére semmi gond Posted Image
idézet:
Tejet, sajtot, tojást, disznóhúst, édességet ne egyél! [/QUOTE]Miért???Van valami ötleted hogy az általad említett homeopátiás módszerekre hogyan tudnék rátalálni?

#15 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 11:14

idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska: Egy dokumentumfilmben azt mondták, allergia szerint az embereknek két csoportja létezik:-aki már allergiás-aki még nem allergiás[/QUOTE]Igen sajnos az allergia korunk ( a civilizáció) betegsége ...Mellesleg ezt az "igazságot" és a hátfájásra hallottam, arra is ugyanúgy igaz ;)

#16 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:09

Az általam említett élelmiszerek egy egészséges ember számára is kerülendõk, hogy miért, nem igazán ennek a topiknak a témája. Borzasztó röviden: ne izgasd és irritáld fölöslegesen a nyálkahártyád és a légzõszerveid. A tej ártalmairól egyébként ebben a topikban olvashatsz. A kérdésed második felére magánban válaszotam.

#17 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:46

karesz, ki ne találd már, hogy a tej, a sajt és a tejtermékek egészségtelenek, mert dobok egy hátast :eek: az OK, h a tojásban sok a koleszterin, de ez még nem utáltatja meg velem. [ Április 23, 2003, 14:51: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#18 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:48

Unicorn! Gondolom azt akartad írni hogy "nem egészségesek", nemdebár?

#19 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 14:52

javítottam

#20 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 15:06

Unicorn,Természetesen, a faj idegen tejtermékekrõl tettem említést. Szerintem, nem nem egészséges hanem kifejezetten káros és egészségtelen. :mad: Sajnálom, ha egy világot sikerült összeomlasztanom benned. Persze a mérték is lényeges szempont. A másik topikban már leírtam, hogy miért, ezért itt nem ismételném meg.A hátast, lóról képzelted el? ;) A tojás koleszterinjét nem piszkálnám, nem azzal van a baj.

#21 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 15:10

hátas (vagy hasast) lóról szerencsére meglehetõsen rég dobtam, már nem is emléxem rá, h mikor... a világ nem rombolódott le bennem, csak téged méregetlek furcsán. akkor a kiscsikó se igyon tejet?

#22 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 15:26

A kiscsikó igyon faj azonos, azaz anyatejet, sokáig minél többet! Posted Image Engem méregethetsz, attól a világ még keveset fog változni.

#23 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 15:27

Karesz féle fajidegen tej romboló hatásairól én is olvastam.(Misinek már ecseteltem eme borzalmakat! :D ) Csak az a kérdés, higyjek-e benne.Mondjuk nagyon értelmesen és hihetõen van leírva és indokolva.Unicorn!A lényeg a fajidegenség! A kiscsikó igen igyon tejet, kancatejet! Ne kecsketejet, ne tehéntejet, ne kutyatejet :D stb.Mint az ember! Az anyatejen(jó, ezt csak a csecsemõk isszák)kívûl állítólag nagyon káros a tejivás. Mind a tehéntej, a jaktej, a kecsketej, a kancatej ivása és sorolhatnám ivása. Nos, nekem csak az a bökkenõ, hogy pl. a kettõ utóbbiról az a monda járja, hogy baromi egészséges.Mondjuk nem láttam, hallottam soha nagy beteg (rákos)nomád népekrõl akik pont ezeket isszák és ezekbõl készült termékeket esznek "nagyüzemben".Nos, hol az igazság????? :( (Tudom odaát!)

#24 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 15:48

[url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=2;t=000079;p=1"]Talán most sikerül a link.[/url] Hogy mi az egészséges azt nagyon sokszor piaci érdekek döntik el. Rengetegszer hallani olyat is, hogy aki szivarozik, az is egészséges hmm… :D Egy biztos, az az egészséges amit nem eszünk meg!A nomád népekkel az a baj, hogy 99 százalékig máshogy élnek és másként gondolkodnak, ezért csak egyetlen dologból következtetni, megtévesztõ lehet.Egyáltalán hol lehet tejet kapni? Nem arra a dobozos, szintetikus, fehér löttyre gondolok, amit supermarkecek pultjain árulnak és ami 10 százalékban látott tehenet, amit egyébként némi halpor elfogyasztása után fejtek meg, egy stresszes miliõben. Sokan, naponta megisznak egy sört vagy egy kis bort, és ezer évig élnek. Mindenki maga döntse el, hogy mi a jó számára. A lényeges viszont az lenne, hogy korrekt módon tájokozott legyél pro és kontra. :confused:

#25 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 22:22

Az egyik lovasújságban van egy cikk tehéntej kontra kancatej ügyben, amiben arra próbált a szerzõ rávilágítani, hogy mennyivel kevésbé fajidegen az embernek a kancatej, mint a tehéntej, így mennyivel egészségesebb is annál.Ha érdekel valakit, elõbányászom a szekrény mélyérõl és beszkennelem, ha még megvan.(Karesz, a régi üzidet is átszerkesztheted a tetején levõ ceruzás ikonnal, és érdemes használni az elõnézet funkciót, mielõtt elküldöd, így látod, mi a helyzet. Posted Image )

#26 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 23:33

És mennyi kancatejet ittatok, vagy fogtok inni? :confused: Még ha a csikó hagyna is? He?

#27 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 23. - 23:45

Ez most hogy jön ide? :confused: Nem tudom, hogy vissza lehet-e viszont kanyarodni innen a lószõr-allergiához, talán jobb lenne a beszélgetést a Satöbbiben folytatni. [ Április 23, 2003, 23:48: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#28 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 21:21

Én is allergiás vagyok a macskaszõrre (nemtom hány keresztes), ezzel szemben van két macskám.Asztmás vagyok, de tudok vele együtt élni. Inkább, mint a macskáim vagy a lovam nélkül! Persze a lószõrre is befulladok, fõleg most, hogy búcsúzik a téli bunda. Én is mindig kihozom a lovat a boxból és ott pucolgatom.És mindig van nálam spray, ha kell, használom.Oszt' ennyi.

#29 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 21:32

Nahát, Aniko megoldotta a visszakanyarodást ;) Anikó! Szedsz valami gyógyszert?

#30 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 21:43

Szerintem a gyógyszerek csak rontják a helyzetet. Én nagyon sokáig szedtem, és a végén annyira hozzászoktam, hogy ha egy napig nem szedtem be, borzalmasan szenvedtem, sokkal jobban, mintha soha nem szedtem volna. Arról nem beszélve, hogy a nyugtató hatásuk miatt 12 órákat tudtam aludni egyhuzamban, és a fennmaradó részben is csak kóvályogtam. Így aztán szép lassan abbahagytam, inkább iszom a kalciumot, és próbálom kerülni a port (én arra vagyok allergiás). Mondjuk nekem könnyû, mert amint kiteszem a lábam a lakásból, helyrejövök, ez jó ürügy a lovaglásra. :D Azóta persze lehetnek jobb módszerek...

#31 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 21:53

Ezek a gyógyszerek nem gyógyítják meg az allergiát, csak a tüneteket enyhítik.

#32 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 21:53

Én sem szedek gyógyszert (Claritin, Zyrtec ált ezt kapják az emberek), egyrészt mert félek hogy hozzászoknék (mint Zsuzska is említette) másrészt nem érzem hogy hatnának valamit!!!De a kaptam egy szuper orrsrayt (Flixonase, ez itt a reklám helye), amit reggel és este használok így napközben nem is tüsszögök/dugul be at orrom ... ez persze "csak" a parlagfû allergiámra vonatkozik a lószõrre sajnos nem, ott marad a kendõ az orrom elõtt :(

#33 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 21:57

Karesz! Látod ebben igazad van!Nekem az egyik haverom mesélte, hogy õ "pszihés alapon" gyógyult ki az allergiából. Bebeszélte magának hogy már nem allergiás és bejött neki! Érdekes!Állítólag ez a "gyógymód" nagyon fontos a rákos megbetegedéseknél is ...

#34 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 22:23

Sac,Hogy miben van igazam…nem számít…ki mit gondol, nem számít, a tapasztalás a fontos. Mint a népmesékben, aki nem hiszi, járjon utána, aki nem akar utána járni valaminek, az a szíve joga. A psziché nagyon fontos, segítségével valóban csodákat lehet mûvelni. Viszont azt gyanítom, hogy szakember illetve a megfelelõ tudás segítsége nélkül, szinte nulla az esélyed az öngyógyításra. Ha valaki ráérez a szellemgyógyászati technikákra önmaga, akkor talán… a bebeszélõsdi…hát nem tudom. Valószínûbb, hogy az életkörülményei megváltoztak, aminek persze nem tulajdonított jelentõséget az illetõ. Egy biztos, mindent meg kell próbálni, hogy ne tehessünk szemrehányást magunknak!

#35 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 23:56

Nem vagyok orvos, úgyhogy feltétlenül kérdezz meg egy dokit is. MInden esetre létezik a Fenistil csepp nevezetû termék (most kapta a lányom a bárányhimlõ által okozott irritáció csökkentésére).Szóval azt olvastam rajta, hogy különbözõ kitütéses, allergiás (pl. szénanátha) tünetek csökkentésére javallott. Nem tudom hogy van-e mellékhatása, vagy hogy milyen, minden setre a lányom geyáltalán nem viszketett, pedig csak napi 5 cseppet kapott és iszonyú sok pöttye volt!

#36 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 0:20

A Sac által említetteken kívül Fenistil kapszulát is szedtem allergiára, annak is pont ugyanazok a mellékhatásai, mint az összes többinek. :( A cseppeket nem ismerem, de az biztos, hogy ahogy Karesz írta, az is csak tüneti kezelésre szolgálhat, nem gyógyít.Rövid távon persze más, gondolom ezt csak addig kapja a lányod, míg ott vannak kiütések, aztán többet nem. Az allergia viszont hónapokig tart, vagy akár folyamatosan.Nekem egyébként hatottak a gyógyszerek, egy ideig, míg hozzá nem szokott a szervezetem, akkor váltani kellett másik fajtára, de persze ahhoz is hozzászokott, aztán egy idõ után mindenhez. Ennek semmi értelme. Azért ha nagyon rosszul vagyok, és nem segít már a kalcium, be szoktam venni egyet-egyet, azzal két napig jól vagyok, de utána megint hetekig semmit nem szedek be. [ Április 25, 2003, 00:22: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#37 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 14:16

[url="http://"http://www.hazipatika.com/store/product?pid=1062"]Egy tünetenyhítõ lehetõség. [/url]

#38 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 14:48

Ja és még egy aprócska tanács az allergiában szenvedõknek.Próbáljátok az okát megkeresni a bajnak, ne a tünetek, elmulasztása legyen az elsõdleges cél.Vond górcsõ alá, hogyan élsz. Mennyit mozogsz, milyen levegõt szívsz, mit eszel, hol és hogyan alszol, mitõl idegeskedsz, minek örülsz, mitõl érzed jól magad, mitõl vagy rosszul, milyen körülmények között dolgozol, tanulsz stb. Néz utána, mivel tudod az immunrendszeredet erõsíteni, és, hogy ép aurád van-e. Próbáljátok meg a természetgyógyászat õsi technikáit is a figyelmetek központjába vonni, és a már fölmért rizikófaktoraitokat csökkenteni.A gyógyszeripar alapvetõ érdeke a gyógyszereladás! A gyógyulás viszont a tiéd.(Parlagfû virágzáskór, embermagasságúra nõtt, parlagfüves területen szoktam futkorászni, kerekezni évek óta.) Sokszor elgondolkodom azon, hogy szegény allergiásoknak tényleg segítene-e, ha mind egy szálig sikerülne kiirtani. Attól tartok nem.

#39 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 19:04

Van valami ötleted hogy az általad említett homeopátiás módszerekre hogyan tudnék rátalálni? Nekem van..menj be a patikába és mond meg, hogy allergia tünetei enyhítésére keresel vmilyen homeopátiás szert.Nekem apukám allergiás és õ1Corizália nevû gyogyszert szed..homeopátiás szert amit szopogatni kell, mint1cukorkát és ha jol tudom van szájba fujható sray is...érdemes kiprobálni!!! Posted Image

#40 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 19:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Az egyik lovasújságban van egy cikk tehéntej kontra kancatej ügyben, amiben arra próbált a szerzõ rávilágítani, hogy mennyivel kevésbé fajidegen az embernek a kancatej, mint a tehéntej, így mennyivel egészségesebb is annál.Ha érdekel valakit, elõbányászom a szekrény mélyérõl és beszkennelem, ha még megvan. [/QUOTE]Én is olvastam azt..egy ujságban volt ugy emlékszem ..meglepõdtem a leirtakon!!Azt hiszem egy egyetemist lány csinálta az összehasonlitó elemzést, ha jól emlékszem Posted Image