Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatkínzás!?


  • Please log in to reply
1317 válasz a témához

#41 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 7:34

Õz, akkor Te is láttad milyen soványak, ezek szerint nem én vagyok túl aggódó, vagy ilyesmi...Tegnap jártam a Fehérkereszt honlapján. Igen, megmentettek 7 lovat az éhhaláltól. Sajna elõtte már elpusztult 16. Azt nem tudom hova vitték vagy mi lett az elvitt lovakkal, de remélhetõleg csak jobb helyre kerülhettek (az éhezésnél még a másvilág is jobb, nem?)A honlapon találtam egy képet egy sovány lóról, megpróbálom berakni ide, mert így láthatjátok hogyan néztek ki azok a lovak, amiket én láttam! Posted Image Na így! És azokon még lovagoltak is!!!Ja, és írtam egy emailt az egyik Fehérkeresztes dolgozónak. Ha érdekel Titeket, hogy mik a fejlemények, akkor majd ide megírom!Plussz, a tudakozóból kikerestem az említett lovarda környékén lévõ települések polgármesteri hivatalainak telefonszámait. Hívjam õket? Nem lehet ennek negatív következménye rám nézve? Úgy értem a feljelentéshez kell a nevem, nem? És ha rám küldik a "maffiát"?

#42 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 8:05

Hahó Mindenki!Egy tyúklépésnyit haladtam elõre, ugyanis kaptam választ a Fehérkereszttõl! Mostmár van állatvédelmi törvény! Részlet:az állatvédelmi bírságról szóló 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet értelmében:4. § Állatvédelmi bírság kiszabható azzal szemben, akia) az Ávt. 2. §-ában felsorolt állatok valamelyikének szükségtelenül jelentõs fájdalmat, tartós szenvedést, testi károsodást okoz,B) a felügyelete alatt álló állat tartási, takarmányozási, illetve ivóvíz igényének rendszeres kielégítésérõl nem gondoskodik,l) a mûködési engedélyhez kötött állattartási módok (foglalkozásszerû eb- és macskatenyésztés, állatmenhely, állatpanzió, lovaglóiskola, prémes állattenyésztés) bevezetéséhez nem szerzi be a hatósági engedélyt,A bírságot a tartás helyei szerint iletékes önkormányzati jegyzõ szabhatja ki, az eljárást kötelezõ lefolytatnia, ha állatvédõ szervezet tesz bejelentést.A bejelentéshez pontosan meg kell jelölnünk, hogy ki ellen tesszük, ezért arra kérném, hogy adja meg nekünk ennek a lovardának, magánszemélynek? vállalkozásnak a nevét, a létesítmény pontos helyét /település, utcanév, szám/Most megyek nyomozni... Posted Image

#43 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 9:15

Posted Image Sikerülni fog!Értesíts a részletekrõl!

#44 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 9:44

Köszi a bíztatást! Posted Image Már megvan a lovarda neve, címe, telefonszáma. Megírtam a Fehérkeresztnek. NAGYON-NAGYON REMÉLEM, HOGY TUDNAK VALAMIT TENNI, AMI POZITÍV HATÁSSAL LESZ AZ OTTANI LOVAK ÉLETÉRE!!! ...de még bármi lehet... :(

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti:A bírságot a tartás helyei szerint iletékes önkormányzati jegyzõ szabhatja ki, az eljárást kötelezõ lefolytatnia, ha állatvédõ szervezet tesz bejelentést.Most megyek nyomozni... Posted Image [/QUOTE]Te állatvédõ szervezet vagy?? Posted Image Ez így nem fog menni!!!

#46 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:27

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Te állatvédõ szervezet vagy?? Posted Image Ez így nem fog menni!!! [/QUOTE]Ilusta, az elõtted lévõ hozzászólásban írta Csuti, hogy a Fehérkeresztnek megírta az adatokat, majd õk intézik a többit (én így értettem.)

#47 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:28

Ilusta! Most nem értelek. Azt mondtam megyek nyomozni: kideríteni a lovarda nevét, címét, hogy utána átadhassam az infót az ÁLLATVÉDÕKNEK, hogy õk tegyék a feljelentést. Így már oké, vagy csak kötekedünk-kötekedünk?!? :rolleyes:

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Ilusta! Most nem értelek. Azt mondtam megyek nyomozni: kideríteni a lovarda nevét, címét, hogy utána átadhassam az infót az ÁLLATVÉDÕKNEK, hogy õk tegyék a feljelentést. Így már oké, vagy csak kötekedünk-kötekedünk?!? :rolleyes: [/QUOTE]Így már oké...remélem sikerül a hadjárat! Posted Image

#49 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 18:31

Csak föl a fejjel, vannak szerencsés esetek! Az állatvédõk nem mindig tudnak persze kellõ módon közbelépni, sajnos-sajnos. De valóban lendítHET az ügyön adott esetben a lakosság "uszítása" a kínzókra. Az eset, amit én ismerek csacsival volt. Nemzetiségi "gazdája" a balta ÉLÉVEL verte a hátát, oldalát. De komolyan, több mint egy év után is megvannak a sebhelyek. (Annyira komolyan, hogy a csacsi elõtti lova egyszer nem húzta rendesen a kocsit, erre dühében késsel addig kaszabolta, míg meg nem halt a jószándékú pára. :mad: ) A lakosság elérte, hogy a csacsit elvegyék e borzalmas gazdájától. Most már több mint egy éve jó helyen van, lesz csacsikója is 2 hónap múlva. Posted Image Szóval nem szabad feladni, megéri, a pacik (is) megérdemlik, hogy segítsünk nekik!!Sok sikert!

#50 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 21:21

Sajnos én is tudok egy esetet mondani!Egy bizonyos xynak van egy agyonéheztetett lova akit ráadásul agyon is dolgoztat.Gyakran szoktam látni, hogy fával, szénnel megrakott kocsit huzat szegénnyel és kegyetlebnül ostorozza!Hogy lehet ilyet tenni?És én mit tudnék csinálni? Posted Image :mad: :(

#51 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 21:22

NA LÁTJÁTOK!!!!!!!!Vannak pozitív dolgok is a világon. Ha ez sikerül Csutinak, Ti is mind küzdjetek máskor is! Posted Image A jegyzõ egy hivatalos levélben fel fogja szólítani a tulajt a megfelelõ tartási körülmények megteremtésére. Ha ennek nem lesz foganatja, akkor jöhetnek a "durvább" eszközök, mint állatvédõk, elszállítás, stb.Különben ha lassan megy a dolog, meg lehet keresni a Greenpeace Magyarországot is, akikrõl biztosan hallottatok már.Õk látványos megmozdulásokat szerveznek, ahová a sajtót is elhívják, úgyhogy van visszhangja. Nem tudom, hogy ilyen lokális dolgokra is elmennek-e vagy csak nagy, országos megmozdulásokat szerveznek.Még 1: én tanár vagyok egy ált.suliban és felvettem a kapcsolatot a Herosz nevû állatvédõ szervezettel is, mert a "gyerekeim" szeretnének önkénteskedni. Írtam nekik e-mailt, rögtön válaszotak, úgyhogy ezt a vonalat is el lehetne indítani. Csak nem tudom, hogy ezek a szervezetek szertik -e egymást, vagy rivalizálnak esetleg. nehogy a 2 szék között a pad alá kerüljünk!

#52 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 7:33

Igen-igen. Én is tartok ettõl! Gondoltam rá, hogy több állatvédõnél is jelentem az esetet hátha az hatásosabb, de lehet, hogy rivalizálnak, pl. közpénzekért, vagy ilyesmi. Meg vannak olyanok is, akik szerintem csak regionális dolgokkal foglalkoznak, pl. Debrecenbõl nem fognak a Börzsönybe menni...Háát, lovasok, szörnyû amiket írtok! A csacsi meg a balta, no meg az illetõ elõzõ lova! Gondoljatok bele, hogy késsel kaszabol egy lovat! Mekkora kínokat állhatott ki szegény! A hideg futkos a hátamon, a méreg meg elönti az agyamat! :mad: :( :mad: Fel kéne bérelni valakit és jól agyonveretni az ilyen embereket, vagy azt csinálni vele, amit õ az állattal, de hát ez önbíráskodásnak számít...

#53 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 8:20

Az állatkínzó állattulajdonos származása szerintem nem tartozik szorosan a tárgyhoz, ez egy _lovas_ fórum. Bocs, nem akarok durva lenni, csak nem szeretném ha az ilyesmi elterjedne közöttünk.

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 8:54

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya: Az állatkínzó állattulajdonos származása szerintem nem tartozik szorosan a tárgyhoz, ez egy _lovas_ fórum. Bocs, nem akarok durva lenni, csak nem szeretném ha az ilyesmi elterjedne közöttünk. [/QUOTE]Off: (elõre is bocs)Már miért ne írhatná le?? Szólásszabadság, véleményszabadság van (állítólag!). Nem a 70-es években élünk már, ahol minden ilyesmi és más dolgok tabutéma volt!!Igenis a lókupecek és a lovat így tartók többsége ebbe az "nemzetiségbe" tartozik! Tudomásul kell venni!Valaki nagy ember azt mondta egyszer: "Magyarországon nincs cigánybûnözés".Nézzen már körül a börtönökben!! 99 % aki ott él, ebbe a kasztba tartozik!!Mint Amerikában a szinesbõrüek. Nem szabad róla beszélni, miért nem??? Mitõl tabu???Rosszul esik nekik??Tessék tanulni, dolgozni, úgy élni és bebizonyítani, hogy az elõitéleteknek nincs alapja!!!Ugyanúgy leírjuk, hogy a kínaiak (nevezhetem akár ferdeszemûeknek, vagy sárgáknak is õket)kutyát és macskát esznek....Lovasfórumon ugyanolyan emberek beszélgetnek mint más fórumon és a lótartás, lóval való bánásmód (akár ilyen ember-akár olyan), ide tartozik!Mivel nem említette név szerint, személyiséget nem sért!Anno sokan írtak ilyeneket, lókupecekrõl, akkor nem akadt ki senki ezen...érdekes...Off vége!Bocsánat moderátorok, többet nem írok ilyet, de ez "kiprovokálódott" belõlem...

#55 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 9:10

Ilusta, Zapolya: ha nem szeretnétek elfajultatni ezt a vitát töröljétek a hozzászólásaitokat, mert ebbõl nagy és értelmetlen vita kerekedhet.

#56 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 9:12

Nem provokációnak szántam, lehet, hogy én vagyok az egyetlen, akit ez zavar. Válaszoltam a véleményedre [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=5&t=000027&p=2#000040"]itt[/url] . Ezt akár személyesen is megbeszélhetjük a találkozón, hogy ne itt offoljunk.

#57 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 9:25

Természetesen egy fehér bõrszínû embertõl is kitellik az állatkínzás, sajnos. (de szerintem nagyobb az arány az említett nemzetiség között, tisztelet a kivételnek. talán a vérmérsékletükbõl, személyiségjegyeikbõl, hagyományaikból adódóan?!? meggyõzõdésem, hogy más nevelésben részesült, más családi körülmények között felnevelõdött, más társadalmi normákra nevelt nemzetiségi gyermek ugyanúgy lehet állatszeretõ ember, mint mi. Ezt mind kisbetûvel írtam, mert csak annyira halkan jegyeztem meg, nehogy "balhé" legyen belõle. Bocs.)

#58 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 9:26

Na errõl beszéletem :(

#59 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 9:59

Érdekes kérdés ez az állatvédelem, a magyar meg a nyugati példa szerintem tipikusan a ló két oldala. De tény, hogy a másik oldal kényelmesebb, szóval inkább oda kéne esni, ha már középutat nem lehet találni. De az még hosszú idő ebben az országban. Egyelőre ennyit lehet tenni. Papíron érdemes levelet írni, hozzá tűzni fényképeket, és elküldeni az állatvédőknek, akik továbbítják a jegyzőnek, a helyi közigazgatási hivatalnak, és ők tudják még, hogy kinek érdemes. Csuti, fényképeket csináltál? Nem készülsz újra arra járni? Csinálnék én is, szakítanék időt rá. Amúgy attól tartok, hogy attól akinek van 1 lova és szekérben hajtja, nem fogják elvenni a lovat, lehet, hogy különben mehetne hajléktalannak, mindenféle kereset nélkül. Oké, küldhetnek felszólítást, hogy gondoskodjon a lóról rendesen, de mi értelme? Csak (ki)használja a lovat. Onnantól kezdve a hatóságokat sem érdekli, egy ilyen elkobzás sokkal "bonyolultabb". Mivel nincs kialakult rendszere, ezért a bürokráciában elveszik. A Greenpeace-t ne is említsétek, az csak egy vicc. Tüntetni tudnak, de alternatíváik nincsenek. Tüntetnek az atom, vízi, szélerőművek ellen. Napelemekkel be lehetne borítani a fél földet, hogy ellássuk energiával. Inkább az embereket kéne megtanítani nem pazarolni az energiát. De nem baj, majmoljuk csak tovább amerikát, igaz, hogy a földnek csupán 6%-a él ott, de ott használják el a föld energiájának 30%-át. Egyesek szerint ezzel semmi gond nincs, megtehetik, ügyesek voltak, gratuláljunk nekik. De nem baj, most ők úgy érzik ők a világ ura. Pár éve még Anglia volt, meg a Spanyolok. Aztán lesz ez még így se. És itt tényleg ne cigányozzunk! Igaz, hogy az ominózus esetben roma származású volt az illető, de nem általánosított senki. Magyarországon nincs kasztrendszer. Most éppen f...za szoclibdemokrácia van, nem divat a megkülönböztetés. Inkább drogozzunk mi is. Sőt, a fórumos találkozón is gomba meg marha helyett legyen cannabis. :D Cav

#60 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 10:11

Meg kannásbor.

#61 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 10:11

Cav! Tényleg eljönnél? Sajna nem csináltam képeket, mert már el volt pakolva a fényképezõgép a tatyiba, a kocsi mélyére. De az nagyon hasonlít, amit beraktam, ide feljebb!(Amúgy pont most gondolkoztam, hogy csatlakoznék valamelyik csikónézegetõ bulihoz, amirõl a csikó topicban van szó.)Messze van ám!

#62 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 11:26

Jah, haverok, buli, kannásbor! Posted Image Csuti, mikor indulunk? Viszek fényképezőt, meg bikacsököt, gázsprayt, néhány kézigránátot. Csak a biztonság kedvéért. :D Ja, meg addigra leborotváltatom a hajam, és gyúrok egy kicsit, a hatás kedvéért, nehogy megmagyarázzák, hogy nem szabad fotózni. Posted Image Cav

#63 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 12:26

Cav! Hááát, szerintem most helyezkedjünk várakozó álláspontra Posted Image , mert tegnap írtam meg a lovarda pontos nevét és címét az állatvédõknek és most várom a választ, hogy mit tettek/tesznek. Fényképet egyébként nem kértek. Talán van anyagi és egyéb hátterük ahhoz, hogy megtekintsék a lovardát, mielõtt megteszik a feljelentést. Gondolom látatlanban nem kezdenek neki. De nagyon köszönöm a lelkesedést!Az az elszomorító, hogy rengeteg helyen lehetne ilyet kezdeményezni az országban! :( Mi lenne, ha felosztanánk az országot régiókra a fórumosok között és aki vállalja a saját környékén, ha van hasonlóan rossz tartási körülményekkel rendelkezõ lovarda (az mindegy hogy pénz/szakértelem/szeretet -hiány miatt), akkor a legközelebbi vagy amelyik szimpatikus(?) állatvédõknél bejelentést tenne?!? Vagy most mindjárt jön a rendõrség és bilincsbe verve elvisz szervezkedés/bujtogatás miatt? Vagy meglincselnek? Vagy csak bilibe lóg a kezem? :confused:

#64 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 12:28

Mi az a bikacsök ?"Tudtam, csak elfelejtettem!" /Micimackó/

#65 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 12:36

Meg lehetne tenni. Meg kellene tenni. Én nem hallottam ilyenről a környékünkön, vagy nem járok eléggé nyitott szemmel-füllel. :-/ Egyelőre csak az ilyen privát kezdeményezések lehetnek célravezetőek imho. Bikacsök: legyen elég annyi, hogy nagyot lehet vele ütni. És a bikához is van köze. Posted Image Cav

#66 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 17:37

Bikacsök: A bika nemi szervébõl készült, amely hosszan benyúlik a hasüregébe. Különben tényleg kemény:)Én azért jöttem erre a fórumra, mert úgy láttam, hogy a többi fórumtól eltérõen itt valaminek, nevezetesen a lónak a SZERETETE tartja össze az embereket és nincs kirekesztés és gyûlölködés. Ha ez itt is elindul, én elmegyek és gondolom, sokan mások is. Maradjon olyan a fórum, mint egy kis sziget ebben a gonosz világban... Az állatkínzókat a tetteik alapján kell megítélni, nem a származásuk alapján.

#67 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 18:22

Ha jól tudom, a bikacsök nem más, mint - ahogy az elõttem szóló is írta - az "os penis".

#68 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 18:25

Hûû, most nézem csak, milyen gondot okoztam cserfes kis pofácskámmal. Szeretnék mindenkitõl bocsánatot kérni, valóban nem volt szándékos, nem akartam senkinek semmi rosszat. Elhamarkodott voltam, kicsit túlszaladtak bennem a dolgok, szeretem azt a csacsit. Mea culpa, mea maxima culpa. üdv mindenkinek:esti

#69 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 13:12

Szia Mindenki! Porfelhõ! Totál igazad van a tanulással kapcsolatban.A legjobb befektetés egy nyilvánosház mellett.Csak sajna ez is sok tehetségtelen tuskónak megadatik,és sok tehetséges csórinak nem.Egy törzsvendégem panaszkodott,hogy a lovarda ahova vitte a kölköket elit hely de az oktató,"diplomás" paraszt.Alovak jól tartottak,energikusak,túlzottan is.Az oktató felrakta a gyerekeket a lóra és:"mit csinálsz, ne úgy ülj, nem jól fogod a szárat, kerüld ki a vicsorgó kutyát mert megkapja a ló lábát!"Ezt mind teljesítsd az elsõ lóra ülésedkor!Végzettsége volt a tanításról.Voltam egy lovardában enyhítvén kis gebém hiányát(sikertelenül),a pacik dundik, az oktató csaj diplomátlan,de körültekintö, aranyos.de neki ez csak másodállás,hobby volt. A hely DÉLEGYHÁZán egy kis tanya. Vgigi! A II.-ker elit kerület,nagyfejesek rezidenciái.Ott elöbb tevékenykedik a hivatal. Ilusta! Az EU.-ban van állatvédelmi törvény,a csatlakozás miatt,már nálunk is,amit Csuti megtalált,de én még néhány éve,nem.Boldogitó,reménykeltõ ez a változás! Csuti! Nagyon örülök a sikereknek és a "felbujtásnak".Remek ötlet a bratyóm (Pszichopata) és én csatlakozunk a titkos szervezethez.Mi leszünk(?)az állati polgárõrség!

#70 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 13:45

Remélem nyáron azért másra is jut majd idõd :D Posted Image ÖBU alias, mwb [ Május 17, 2003, 13:47: Az üzenetet átszerkesztette: Kölyök ]

#71 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 14:14

Kölyök! A nyaram a tiétek.A világmegváltással még türelmes vagyok. CsH

#72 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 20:51

idézet:
Eredeti szerzõ: csutihubi: Ilusta! Az EU.-ban van állatvédelmi törvény,a csatlakozás miatt,már nálunk is,amit Csuti megtalált,de én még néhány éve,nem.Boldogitó,reménykeltõ ez a változás! [/QUOTE]Hát persze, hogy van! Ezt én is tudom! Csak nem tartják be!Nézd meg az élõ-állatszállítást, vágóhidakat közelrõl az EU-ban és el fogsz csodálkozni!A macska-kutyaprém üzletrõl nem is beszélve... :( :mad: [ Május 17, 2003, 20:51: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#73 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 11:08

Tavaly nyáron voltam Tunéziában,és ott hajnali 5(!) tõl este 11(!!) ig kint vannak a kocsilovak,a 40 fokos hõségben,kaja és legtöbbször víz nélkül,csontsoványan,patkolatlanul,és így hurcolják az utasokat,akik még élvezik is ezt.Én mindig loptam a szállodából a reggelinél egy valag kockacokrot,meg egy kis szárazkenyeret,meg ha volt vmi lónak adható gyümölcs,akkor azt,és minden reggel az elsõ dolgom az volt,hogy mentem õket "megetetni".Apu le is fényképezte,ahogy etetem a pacct,de sajna nincs scannerem,és nem tudom föltenni.De talán az egyik ismerõsömet megkérhetem,hogy rakja föl nekem floppyra,és akkor teszek föl képet.

#74 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 23:20

Szia Illusta! Nem vagyunk egy véleménen. A vágóhídon elkábítják és mi megesszük.Pár pillanat és vége a kínnak.De akik kínozzák öket napra-nap azoknál új reggellel új verés,álandó éhség,stb.A prém. Kinek a kutya,kinek a görény, a birka,a ló a kedvence.Mindenki a neki kedves állattal kapcsolatban háborodik fel.Szerintem nem az a fontos mi lesz a halál után,az a lényeg milyen minõségü az élet,amíg tart!Az állatviadalok sokkal rettenetesebbek,elitélendõbbek!Pl.:bikaviadal!Spirituális tényekkel foglalkoztál már?A növényeknek a kõzeteknek is van lelkük,érzésük,tudatalattijuk,memóriáuk.Az élet nagyon sokrétü nem vehetünk figyelembe csak egyes történéseket. Üdv.: CSH

#75 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 23:35

Hmmm. Láttál már prémesállat-telepet közelrõl? Messze nem az a "minõségi" lét... :( (és abszolúte fölöslegesen, ráadásul; a mai mûszõrmekínálat mellett.)És a vágóhidak, hát persze, elkábítják - nagyon sok esetben csak papíron. De hát aki mészárosnak megy, jobbára nem állatszeretetbõl teszi.

#76 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 2:38

idézet:
Eredeti szerzõ: csutihubi: Szia Illusta! Nem vagyunk egy véleménen. A vágóhídon elkábítják és mi megesszük.Pár pillanat és vége a kínnak.De akik kínozzák öket napra-nap azoknál új reggellel új verés,álandó éhség,stb.[/QUOTE]HA (!) elkábítják. De addig napok, esetleg hetek telnek el, ameddig szerencsétlen párákat elszállítják, hogy meghaljanak. És nem akármilyen körülmények között. Állatvédõk által készített dokumentumfilmekben láttam már szállítást. Volt olyan, amelyiket törött lábbal szállítottak végig. És ha valamelyik végsõ kimerültségében már nem bírt felállni, akkor egy fadarabbal nyomták a szemét (vakulásig, amíg ki nem folyt), vagy szintén fadarabot nyomtak a fenekébe, és csavarták benne, hátha feláll, és nem nekik kell szenvedniük a leszedésével a szállítóról. Szegény állat ordított fájdalmában, de nem bírt felállni. Olyan is volt már, hogy a lónak a lába valahogy beszorult a kamion oldalába. Azt hiszed, hogy tököltek a kiszedésével? Hoztak egy baltát, és levágták. Na mit gondolsz, ezek az állatok nem szenvednek? Naív vagy, ha azt hiszed, hogy amelyik állat a vágóra kerül, annak a hátralévõ élete már maga a kánaán.

#77 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 2:49

Édesanyámnak (orvos) mesélte a múltkor egy betege, hogy megszületett a csikója a kancájának. A kalandját a büszkeségtõl majd kicsattanva mesélte. A lova túlhordta a csikót olyan 2 héttel, de õ az utolsó pillanatig dolgoztatta. Így történt ez azon a napon is. Durván 10 km-rõl húzatott haza a vemhes kancájával egy fával megrakott szekeret. Mikor beért a városba, a kancának elfolyt a magzatvize. Akik látták, szóltak neki, hogy fogja ki a lovat, ha már így adódott, hagy szülje meg a helyszínen. De ez nem fogta ki, mondta, hogy hazaérnek még, pedig a szülés már megkezdõdött. Aztán rácsapott ostorral a lóra, hazáig vágtatva húzatta vele a fával megrakott szekeret. Mikor hazaértek, a csikó 10 percen belül megszületett. Szerencsére épek és egészségesek mind a ketten.De vannak olyan betegei is, akik valami Isten háta mögötti tanyán élnek, a lovuk sosem evett még se abrakot, se szálas takarmányt, csak és kizárólag kukoricacsutkán él. [ Május 19, 2003, 03:03: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#78 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 7:43

idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska:De vannak olyan betegei is, akik valami Isten háta mögötti tanyán élnek, a lovuk sosem evett még se abrakot, se szálas takarmányt, csak és kizárólag kukoricacsutkán él. [/QUOTE]Ettõl a ló még lehet jókedvû és egészséges!Bánásmód, tartásmód és nem kaja kérdése....szerintem..

#79 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 8:29

A mondás sem véletlen, hogy egy két lovat az árokpartból is el lehet tartani. Igazából a lónak nincsen szüksége abrakra, ha nem veszíttetnénk el vele rengeteg energiát a használattal! Ezt pótoljuk az abrakkal. Ha megfelelõen legel vagy jut fûhöz akkor úgy is tud jól kinézni!

#80 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:29

Sziasztok!Sajnos csütörtök óta nem kaptam választ az állatvédõktõl. :( Remélem ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkoznak az üggyel!Türelem, türelem....Az állatkínzás az állatkínzás. Függetlenül, hogy milyen állat, melyik országban történik, ki csinálja, stb. Sajnos, megszûntetni nem lehet, csak csökkenteni, ilyen egyéni akciókkal(remélem). Az a kiakasztó, hogy amíg annyi pszichopata(bocs!) meg gyilkos él a földön, akik szemrebbenés nélkül gyerekeket erõszakolnak, embertársaikat brutálisan megölik, addig az állatkínzás problémája szinte eltörpül! Posted Image