Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Börzsöny


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
800 válasz a témához

#721 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 19:57

:( Kedves Anna, nagyon sajnálom. Raktatok ki plakátot Petényben és a környéken?

#722 Hebimami

Hebimami

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 21:14

:( Kedves Anna,
nagyon sajnálom.
Raktatok ki plakátot Petényben és a környéken?


Igen, voltunk a kocsmákban is, ott is adtunk le, nyomtunk a postás kezébe is.
Kosd, Penc, Rád, Vác, Rétság, Szendehely, Katlinpuszta. Küldtem levélben postásoknak. Hirdetem a neten õket. Megjelentettem az expresszben. Majd a decemberi Nimród-ban. Most az ott található vadásztársaságoknak küldtem ki email-ben plakátokat, nem sokára vaddisznóhajtás, hátha arra tartogatják õket.
Ment iwiw üziben, indítottam köremailt.
Beszéltem telefonon utánkeresõ vérebesekkel.
De semmi hír róluk. El tudod képzelni, hogy mégis valaki kilõhette õket? Az összes vadász itt a környéken esküszik, hogy vadász kutyát nem lõttek ki, nem is lõnének ki.
Nem is kóboroltak, tehát még aznap délután eltûntek, mert senki nem is látta õket.
Most vagy begyûjtötték kocsiba, vagy orvvadász lehetett.
Azért írtam ide nektek, mert ha kint vagytok terepen esetleg a tetemüket megláthatjátok. Nem tudok elképzelni sem olyannyira gonoszembert, hogy képes lenne bántani õket. Annyira aranyos dagi, kisbutafejû ebecskék.
Ezért nem adom fel. Pedig már ajánlottak ajándékba Pencrõl másik beaglet. De nekem õk kellenek.
Kicsikét meg nem merek felvállalni, hisz tudod mennyi gond van vele míg szobatiszta nem lesz, nem rongál stb.

#723 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 22:32

Én is úgy tapasztalom, hogy nem lõnek ki vadászkutyát. 1. A két vizslám már bejárta a fél világot kettesben, 2. beszélgettem helyi vadászokkal és ha néha nem is úgy néznek ki, mind ember. esküdtek, hogy nincs kutyalövöldözés. Viszont azonnal elfogadták volna a vizslákat! Sõt! Azt is mondták, hogy ha félrenézek is elég. Még valami. Lehet, hogy már megtörtént, de kéne szólni a környékbeli állatorvosoknak. Mondjuk minimum Vácig bezárólag.

Edited by Szami, 2008 november 4. - 22:35.


#724 Hebimami

Hebimami

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 5. - 6:36

Én is úgy tapasztalom, hogy nem lõnek ki vadászkutyát.
1. A két vizslám már bejárta a fél világot kettesben,
2. beszélgettem helyi vadászokkal és ha néha nem is úgy néznek ki, mind ember. esküdtek, hogy nincs kutyalövöldözés. Viszont azonnal elfogadták volna a vizslákat! Sõt! Azt is mondták, hogy ha félrenézek is elég.
Még valami.
Lehet, hogy már megtörtént, de kéne szólni a környékbeli állatorvosoknak. Mondjuk minimum Vácig bezárólag.


Szendehelyen a V.Norbi ivartalanította a lány kutyát, meg chipezte. A petvetdata-ra is beirattam a megjegyzésbe, hogy elvesztek. Kakukk dokival beszéltem, küldtem neki faxon plakátot. Rétságon a gyerek dobott be az állatorvoshoz, miután beszéltünk vele. Az interneten található dokikat felhívtam Szob, Nagymaros, Vác, Göd, Dunakeszi, akinek volt faxa küldtem.
De még megyek egy kört újból.
Annyira gyanús, hogy nem kell a pénz senkinek. Meg senki nem hívott, mennyit adnék értük? Azért gondoltam, hogy esetleg nem élnek szegények. De 2 kutyát.......áááá.
Szóval gyötrõdöm éjszakákon át. Pont aznap volt a nõtincsi szüreti. Ki tudja, hogy kik mentek át a falun? Vanyarcon volt a galuska fesztivál akkor. Voltak szlovákok. És ha elvitték õket, ha épp erre mentek a határ felé?
Még agyilag bennem van egy európai körözés, hogy angolul, meg néhány más nyelvre lefordítva minden ország 1-1 beagle kennelt megkérek, hogy tegyék fel annyi apróba ahányba tudják. Ha mégis valahogy kikóricáltak a 2-es fõútra akár kamionos is elvihette.
Ha kint vagyok az erdõn, 1-1 vadászles környékén keresgélve, annyira reménytelennek látom, hogy valaha is ki tudom deríteni, mi történhetett velük?
Egyáltalán elõfordult már lovaglás közben, hogy láttatok mondjuk a Naszály hegy alatt kutyát, vagy állat tetemet, vagy bárhol? Vagy ezek ha megsérülnek, akkor behúzodnak a bokrokba meghalni?

#725 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 5. - 10:49

Ott voltunk a Nõtincsi szüretin, én nem emlékszem rájuk. Kutyatetemet leginkább az utak mentén szoktam látni, kint terepen még kóbor állatot sem nagyon. Biztos, hogy befogták. Ez a legésszerûbb. Azért állnék rá az állatorvosokra, mert elõbb utóbb úgyis találkoznak velük a dokik. Ki lehetne plakátolni a rendelõket, hogy ne felejtsék el, ne kerüljön le a napirendrõl.

#726 Hebimami

Hebimami

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 5. - 11:15

Ott voltunk a Nõtincsi szüretin, én nem emlékszem rájuk. Kutyatetemet leginkább az utak mentén szoktam látni, kint terepen még kóbor állatot sem nagyon. Biztos, hogy befogták. Ez a legésszerûbb. Azért állnék rá az állatorvosokra, mert elõbb utóbb úgyis találkoznak velük a dokik. Ki lehetne plakátolni a rendelõket, hogy ne felejtsék el, ne kerüljön le a napirendrõl.


Basszus volt egy telefonom. Hangyák a gatyában.
Majd este jövök. de csak 1...

#727 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 5. - 18:05

Szorítok nagyon...Majd írd meg. Gondolom a másik is a környékén lehet. Más! Agapae! Mé nem látom az iwiw-eden sem a szüretis fotókat? :(

#728 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 5. - 18:17

Juuuj!!! Megvan!!! És mennyire jóóók!!!

#729 Hebimami

Hebimami

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 5. - 19:02

Szorítok nagyon...Majd írd meg. Gondolom a másik is a környékén lehet.

Más!
Agapae! Mé nem látom az iwiw-eden sem a szüretis fotókat? :(


Még nem tudom, fura népek vannak. Felhív, de izgalmamban nem kérek számot. Nézem a mobilt, magánszámról hívott. Este visszahív. Nem hív. Kinyomozok egy erdészt azon a településen, kiderült, az õ felesége hívott. Mondom ha küld egy képet beazonosítom a kutyát, adom az 50-t hozom is haza. Most nem tud képet küldeni, majd holnap. Jajj!
Gondoltam átmegyek megnézzük, de nem jó. Mert nem náluk van. Itt megint valami porhintés van.
Többet akar?

#730 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 5. - 19:54

Juuuj!!!
Megvan!!! És mennyire jóóók!!!




Örülök,ha tetszik... :D Meglepõdtem volna,ha ott sem látod,mert máe kaptam visszajelzéseket,hogy látták és jók lettek... :yeah:

#731 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 17. - 15:31

Várom nagyon az "Ella vágtázik a pusztában" fotókat!!!

#732 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 17. - 20:46

Már négyszer próbáltam feltenni a hülye tar.hu-ra, de nem sikerül. Többszáz képet tettem már fel, de tegnap óta nem tudok: folyton azt a szemtelenséget közli velem, miután feltettem, hogy nincs hozzá jogosultságom :mad: Fogalmam sincs, hogy hogyan "javítsam" ki. Mindjárt küldök neked e-mailen :D

#733 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 29. - 11:22

Na mi van Börzsönyiek,mit tudtok csinálni ilyen idõben?! :( Én tiszta ideg beteg vok,lovagolni nem tudunk,bár még tegnap terepen voltam,de ez az ónos esõ megkeresztelte a hétvégét,és közben olvad,egyszerûen undorító!!!! Van vmi jóó tippetek mit lehet ilyenkor csinálni? :ang: Azért szép hétvégét mindenkinek,az idõjárást eltekintve!Néha azért írjatok kivel mi van?!

#734 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 19:45

Szõrén lovaglás!!! :yeah: Kint voltunk. Térdig ér a sár, de iszonyú jó volt. Ráadásul kettesben. Közel 3 év alatt a második volt.

#735 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 4. - 21:43

Van vmi jóó tippetek mit lehet ilyenkor csinálni? :ang:


paci.hu
lovas filmek
lovas youtube
hétvégén meg elmenni az Arénába a lovas versenyre
:D

De ez mind csak citrompót

#736 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 10. - 10:17

Emberek!Már megint mindenki el van tûnve!! Vagy mosmtár azért mert itt a jóó idõ és lehet lovacskázni,mi??? :gm: Végre mi is elkezdtünk edzeni,25-én elsõ verseny,már nagyon várom... Szami Gratula a sok kicsikókhoz,biztos édikék... :ang: Amúgy hogy vagytok? Mi elvagyunk,ez az idõ boldogít,sokáig kellett várni rá..... De itt van !!!! :) Na lovacskázzatok,de azért néha ide is firkantsatok vmit,kivel mi van..stb.... :ang:

#737 lovasbetti

lovasbetti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 224 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 3. - 18:27

voltam a szécsényi versenyen :) lettek képeim, de sajnos csak a b2-tõl :)

#738 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 19:54

Az összes csikóm ördögborda! gyere ki, nézd meg valamikor. Ki most az edzõtök? Lovak? Mennyi versenyetek lesz az idén? Többiek?

#739 lovasbetti

lovasbetti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 224 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 6. - 20:02

http://retsag0802.va...9.fotoalbum.hu/
itt vannak a rétsági verseny képei :) majd lesz még több is ^.^

#740 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 9. - 18:21

Nahát, nahát, tisztára behalt a topic.
Agapae, nem raktál fel képeket a Hubertus lovaglásról. :D El kéne mennem anyukádhoz, hogy kiírjuk cd-re.
Azért "loptam" néhány képet - íme:
http://kep.tar.hu/ga...3864/65999510#2
http://kep.tar.hu/ga...3864/65998647#2
De ezek sajnos csak a parkolós képek, az igazi túráról anyukádnál láttam csak.
Elõbb- utóbb eljutok oda is!
Még a tavalyi nõtincsi szüretirõl sincs képem.

Egyébként itt október óta sár van. Latyak az egész. Nyúzom Jocót, hogy adjuk el a tanyát és menjünk le az Alföldre, mert ott esõ után is lehet lovagolni. Még nem áll kötélnek.

Edited by G.Anikó, 2010 január 9. - 18:22.


#741 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 22:52

Az iwiwemen vannak képek a Hubertusról..:) Hát most az Alföld sem jobb,fagy van,hó,úgyhogy maradt a fedeles.. De kicsit besokalltam,úgyhogy itthon vagyok,hétvégéig biztosan..:) Találkozhatunk ám valamikor,ha ráérsz..:) Anyunak is mondom írja ki a hubertust neked..:) Lovacskák jól vannak? Én Alit eladtam,mert nem volt rá idõm,levinni meg nem tudtam Lacházára... :( :hupp: Teljesen kivagyok..... Remélem ti jobban vagytok! Szami? Kutyák,macskák,lovak,kecskék?? Jól vannak?! Olvastam megint örökbefogadtál egy kutyust.Legszívesebben én is mindet hazahoznám... :( Szép napokat mindenkinek!

#742 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 24. - 12:23

Megnéztem az iwiwes képeket, nagyon jók, loptam belõlük :) Azért kérde meg kérlek anyukádat, mert emlékszem, hogy a diavetítéskor jobbnál jobb képeket láttam. Lovak jól vannak, bár már túlságosan szemtelenek, hogy október óta nem dolgoznak. Vagy sár, vagy nagyon kemény fagyos talaj - > még futószárazni sem tudjuk õket. Én meg ráadásul csak hétvégeken érek rá, sajnos. Szerintem a lovak meg vannak róla gyõzõdve, hogy mi csak az õ kényelmük biztosítására vagyonk. Melange-ot sajnos ki kell hamar heréltetnünk, már ugrálgatja Szöszkét és Csinost, hülye Szõke be is sárlott. Remélem még nem sikerül neki. Csak úgy tudnánk elválasztani, hogy bezárjuk. Majd még írok, csak most jönnek Andiék és kimegyünk a lovakhoz.

#743 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 30. - 19:16

NA ehhez mit szóltok Börzsönyiek??!!! (A hóra gondolok) :hu: Hihetetlen,elképzelhetetlen,SZÖRNYÛÛ!!! Apu,tesóm hajnal fél4tõl túrják folyamatosan a havat... :D Már szóltam anyunak hogy írja ki a hubertust,de majd még mondom neki. MÉg mindig itthon vok,egy hétig biztos de lehet hogy tovább is... Jó hólapátolást,autó kiszabadítást! :ang:

#744 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 25. - 20:13

Jó aktív ez a topic! :gm:

Agapae, lovagoltál? Verseny?


Ma elkezdtük kitakarítani az erdõcsíkot, hogy legyen a lóknak árnyék. Meglepõen sokat haladtunk.

A télen agytunk a lovaknak szalmát a domb közepén: akkoriban itt kapták a bálát kajálni. A bálában általában kb 2/3 széna, némi szalma. Amikor Joci betakarította még a nyáron, nem is örült neki: milyen dolog az, hogy széna van a szalmában? Most bezzeg jól jött a többlet, hogy némileg több lovat kellett etetnünk, mint eredetileg beterveztük. :D

http://kep.tar.hu/ga...1781/74946009#2
http://kep.tar.hu/ga...1781/74946008#2
A szénát kiették, a szalmát otthagyták. Mivel mindig ide hordtuk amikor kint voltak, tetemes szalma maradt vissza.

Azóta is ide járnak hemperegni és aludni.

http://kep.tar.hu/ga...1781/74945840#2
http://kep.tar.hu/ga...1781/74945839#2
Játszótérnek hívjuk. Van, hogy hárman alszanak ott.

Annyira lazák, hogy fel sem kelnek, ha odamegyünk. Elvárják, hogy álmukban vakargassuk õket.
http://kep.tar.hu/ga...1666/74903360#2
http://kep.tar.hu/ga...1666/74903359#2

#745 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 26. - 21:30

Na végre! De örülök! Szép a lányod, szép a lovad.

#746 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 28. - 7:18

Na végre!
De örülök!
Szép a lányod, szép a lovad.

:D Köszi Cav! :D
És most szép az újszülött csikó is - megszületett ma éjszaka Dórika csikója.
Szép murunga, sajnos normális fotót nem sikerült róla készíteni, mert homály volt még az istállóban.
És a fekete csikó nem látszik a homályban :D
Ella Deltának nevezte el.
Mikor látogattok meg minket? Már kitavaszodott, gondolom gyakrabban jöttök errefelé :)

#747 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 28. - 19:49

Szia Anikó! Gratula a csikóhoz,remélem fogom látni. (de mi az a murunga?) Még nem voltunk lenn,de hamarosan. Majd hívlak. Üdv

#748 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 20:45

Hmm.
Nem mondod, hogy nem tudod, mi aza murunga?



hát olyan tankféle!




Termett fényképezõ is, holnap engedjük ki a zöldbe, remélem tudok róla jó fotókat készíteni. De készülj, mert
tényleg murunga!
:kir:

#749 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 19:42

Sikerült néhány képet elkattintani -
Három naposan - ekkor volt elõször kint és még nem mert messzire elmenni anyától:
http://kep.tar.hu/ga...1781/75482424#2
http://kep.tar.hu/ga...1781/75482426#2
http://kep.tar.hu/ga...1781/75482722#2

Anya körbevitte kicsi fiát a legelõn, csodálkozva láttam, hogy milyen játékos is tud lenni Dóri mama, annyit szaladgált, hogy ezt nem gondoltam volna róla:
http://kep.tar.hu/ga...1781/75482723#2

Közben meg, ahogy nõl a fû, rájöttünk, hogy a lovaink kissé túltápláltak. Eleve úgy zárták a telet, hogy tán híztak is, de most, hogy kint vannak a friss zöld füvön, félõ, hogy nem fogja beérni õket a heveder.
Mivel sok a kaja és kevés a munka, folyton bohóckodnak, rosszalkodnak.
Szétszedik a szétszedhetõt, tönkreteszik a tönkre tehetõt.
Reggelre a 2 személyes lóca 10 méterrel el volt hajítva. Aztán Joci meglátta, hogy Vándor ezzel edz: megfogta a szájába és elhajította! Hihetetlen erõs állkapcsa és nyakizma lehet a lovaknak, a lóca nem egy könnyû ülõalkalmatosság!

Itt épp a vödröt találják meg, bár lehet, hogy itt az elmaradt abrakot hiányolják:
http://kep.tar.hu/ga...1781/75483474#2
http://kep.tar.hu/ga...1781/75483475#2

Amikor kiengedjük Dórit és a csikót, a többiek ott bámészkodnak, böbögnek neki. Ahelyett, hogy mennének a fûre, ott toporognak a csupasz földön. A fene sem érti ezeket.

#750 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 4. - 20:17

akkora a sár, hogy ilyet még nem láttam. Ti? :( Van ló, van tanya, zöld a fû, csak az ég nem kék :( :P ÚÚÚÚTáááálok mindent !!!! :P

#751 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 10. - 16:13

Mostmár jóó idõ van!!! :D Hát májusban nem sokszor ültem lovon,látszottak is az elvonási tünetek.Mindent és mindenkit utáltam... :dev: És ennek hangot is adtam... De mostmár más! Szép idõ van,igaz még félig víz alatt volot a pálya,de már edzettem,s szombaton megyek is versenyre... :) Remélhetõleg. Azt mondják ilyen jó marad az idõ ... Most is megyek lovagolni,sziasztok!! :ang:

#752 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 23. - 20:18

Még mi is kiszáradunk lassan a sár alól :D A karám kezd alakulni, Ella már 3x tudott Szöszivel mozogni egy kicsit. Szami segített: futószárazott és oktatta Ellát. (Meg gyönyörû képeket készített az alvó csikókról, az Itállónaplóban belinkelte) Nagyon jó a hangulat, amíg õk tanulnak, addig én Dórival meg a csikóval mászkálok a karám másik felében, hogy Szöszi ne érezze magát egyedül. Dóri csikója nagyon ász. Megtalálta az összegereblyézett szénát, rámászott és széttúrta. Szétszedte a fekete fóliát, lerántotta a nyerget a tartóról és közben fel-alá vágtázott. Mintha nem is hidegvérû lenne. Bár még elképzelni sem tudom, hogy terepre hogyan tudunk majd kimenni. Ella még rá tud ülni Csinosra, de már nagyon lelóg róla :D Szöszivel még - õszintén szólva - nem merem kiengedni. Majd néhány hét múlva. Már késõ van, majd holnap hívlak, hogy Z. hazajött-e már. Mindig ilyen késõ este jut eszembe.

#753 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 19. - 15:24

Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani az alábbi programot:

III. HIDEGVÉRÛ TALÁLKOZÓ - KÓSPALLAG: 2010.08.21.
NEMZETKÖZI RÖNKHÚZÓ VERSENY!




Helyszín: Kóspallag, Sportpálya
Kezdés: 10.00

Tervezett programok:
Ünnepélyes megnyitó
Fogatbemutató
Rönkhúzás – 1. rész
Ügyességi verseny hobbilovasoknak
Szõnyeghúzás
Rönkhúzás – 2. rész
Szánhúzás
Kötélhúzás
Ebéd- gulyás, pörkölt és mi jó falat

MÉN és KANCASZEMLE
LÓVÁSÁR
Kocsikázás egész nap ingyenesen
Kovács bemutató
Pónilovaglás

Immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Nemzetközi Hidegvérû Találkozó, melynek legfõbb célja, hogy felhívja a figyelmet a hidegvérû lófajta elõnyeire, használhatóságára - legyen az erdei munka, szabadidõs lovaglás, vagy mezõgazdasági munka.
A tavalyi versenyhez hasonlóan idén is szép számú nemzetközi mezõnyre lehet számítani a rönkhúzó és szánhúzó versenyeken.
A mostanra már hagyománnyá vált rendezvény új helyszínen, Kóspallagon kerül megrendezésre. A programot azoknak is ajánljuk, akik egy kellemes napot akarnak eltölteni szép környezetben, családias hangulatban, gyönyörû lovak társaságában.

A programokról bõvebben:

Fogatbemutató: Különféle fogatolási módok bemutatása.

Tenyésszemle: A Magyar Hidegvérû Egyesület bírái küllemileg értékelik a felvezetett lovakat.

Szánhúzás: Egy lóval 500 kg súlyt kell elhúzni az 50 méterre lévõ célig 4 perc alatt. Minden sikeres célba jutás után +100 kilóval emelkedik a súly, míg végül csak a gyõztes marad.

Rönkhúzás – 1. rész: A pálya 4 sarkában elhelyezett rönköket kell felakasztani a párba fogott lovak után, majd egy kört megtéve az eredeti helyükre visszahúzni.

Ügyességi verseny hobbi lovasoknak: A különféle akadályokkal nehezített pályát hidegvérû lovak hátán kell teljesítenie a lovasoknak nyeregben vagy anélkül.

Rönkhúzás – 2. rész: Párba fogott lovaknak két 500 kg-s fenyõrönköt kell húzni, majd 10 méterenként egy-egy újabb 10 méteres fenyõrönköt kell felakasztani az 50 méteres pályán. Így várhatóan az 50 méteres célig 2000 kg-ot kell elhúzni.

Kötélhúzás: Játékos verseny a közönség bevonásával. Vajon a lovak, vagy az emberek erõsebbek?

Szõnyegen megállás:
A bátor résztvevõk megpróbálkozhatnak állva maradni a hidegvérû lovak után kötött szõnyegen, miközben a lovak haladnak.


Idén elõször hidegvérû lóvásár!

Ha eladásra szánt hidegvérû vagy sodrott lovad van, hozd el!
Ha úgy gondolod, hogy a hidegvérû lovak nemcsak húsfogyasztásra jók, szeretnél jól szórakozni, netán lovat vásárolni, itt a helyed!

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Támogatóink:
Ipoly Erdõ Zrt.
www.lovasok.hu
Magyar Hidegvérû Lótenyésztõ Országos Egyesület


Info:
Fekete Andrea
06-30/33-81-810
info.hidegveru@gmail.com
www.hidegverulo.hu

#754 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 16:05

Augusztus 1. Rétság-Pusztaszántó Verseny. 10-tõl Szuper amatõr 6db 60cm-es akadály 11-tõl B/0 Majd folyamatos starttal B/1a B/1c B/2 Aranyos kupa B/3 Mini-maxi Tombola; büfé meg ilyenek. Mindenkit sok szeretettel várunk.

#755 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 14. - 20:30

Hesz Tanya - III. Rétsági Hubertus Lovaglás október 23, Rétság Program: - Megnyitó: 10:00-kor Rétság Nagyparkoló * beszéd: Lelkész, Mezõfi Zoltán polgármester, Hesz Mihály * pogácsa, tea, forralt bor - Indulás, rendõri biztosítás - 14:00 - 15:00 Visszaérkezés a Hesz tanyára, játékos "róka vadászat" - 19:00-tól Buli Rétságon a Zulu Café Étteremben * Kivetítés a szezon képeibõl * Jutalmak és "bûntetések" kiosztása - 20:00-tól vacsora * Buli hajnalig, élõzene, habzsi-dõzsi Útvonal (terv): Rétság-Pusztaszántó-Nõtincs-Felsõpetény-Pusztaszántó (Rossz idõ, vagy talaj esetén az útvonal módosulhat) Ruházat: Alkalomhoz illõen, elegánsan, akinek van versenyruhában. KOBAK HASZNÁLATA KÖTELEZÕ! Lószállítóval érkezõk a Hesz tanyán tudják a lovakat lerakni, az autókat ott lehet hagyni, onnan kísérettel lovagolunk a város fõterére. A lovak számára elõzetes egyeztetés alapján ugyanitt szállást is tudunk biztosítani, ez ügyben keressék Hesz Mihályt 06-20-410-56-99 A rendezvényen való részvételi szándékot, érkezési idõpontot, lovasok számát, kérjük minél elõbb jelezzétek. Egyéb kérdéseitekkel hívjatok bizalommal! Varga Dávid Géza: 06-20-288-43-75 Menczel Gyula: 06-30-576-17-44 Mindenkit szeretettel várunk! A programokon való részvétel ingyenes, és mindenki saját felelõsségére történik. A szervezõség a változtatás jogát fenntartja!

#756 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 18:53

A lovagláson 8-an ott leszünk. A vacsorán -1 fõ, tehát 7-en mint a gonoszok. Már nagyon várjuk! :kocc:

#757 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 16:44

Nagyon ász volt! Gyönyörû idõ, annál is szebb terep. :yeah:

#758 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 20:10

Sajna nagyon kevés az idõm. Próbálom felmenteni a képeket a Hubertusról, de a siker még várat magára. Még nem mûxik a galériám. Pedig szavakban sajnos nem tudom kifejezni, hogy milyen jól éreztük magunkat a programon! Dávid, Cili: még egyszer köszi a nagyon színvonalas szervezést és a jó hangulatú terepet + az estét. Lassan-lassan jönnek a képek is! :D

#759 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 29. - 18:32

Bár feltöltöttem a képeket, de valahogy a tar.hu összekeverte õket.
Fogalmam sincs, hogy' tudnám megint sorba rakni õket.
A francba :mad:

http://kep.tar.hu/ga...5080/92655577#2

#760 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 30. - 19:35

Szerintem jó ez így! Szerintem ez mindenhogy jó! :kir: Bakker Anikó! Elfelejtettem bemenni a cd-ért. :(