Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gyöngyös környéke


  • Please log in to reply
285 válasz a témához

#1 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 19. - 15:25

Sziasztok!Van valaki aki környékbeli, és foglalkozik lovakkal valamilyen szinten? Írjatok!

#2 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 21. - 20:54

Az ér ha éppen Kaposváron élek de különben Gyönygyöstõl 20km-re? :dev:

#3 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 9:34

És az ha 13 évig ott lovaztam a környékben, csak az utóbbi 3 évben lakom már messze onnan? Azért még jól emélkszem ám az ottani dolgokra! :) Te hol, kinél lovazol?

#4 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 11:21

Szia chyki! Üdvözöllek! Persze, él a dolog. Hol lovagoltál konkrétabban? Mesélj egy kicsit!

#5 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 11:24

Szia Panni!Üdvözöllek! Persze, természetesen él a dolog így is. Én jelenleg lótulajdonos vagyok, a lovam sajnos bértartásba van, most jelenleg Gyöngyösön van a ló, Nagy Imrénél, de én már kb 10 éve lovazok a környéken, és voltam már egy pár helyen. És neked milyen élményeid vannak, hol voltál?

#6 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 14:38

Háááát, ez hosszú lista.10 évesen a gyöngyössolymosi Kuncsik lovardában kezdtem.Aztán gyöngyösön a Salgánál. Õ már talán (remélem) nem csinálja.Aztán Abasáron egy családnál majd szintén Gy.solymoson a Szabóéknál. Majd már 23 évesen újból Abasáron, ott már saját lóval, a Solus lovardában. Akkor indult, mára már jó nagy lovarda...Most meg már saját lovaimmal foglalkozom, de a nyugati határnál, Rátóton.Most te jössz! :) Ja és melyikrõl mondjak véleményt? Mert mindrõl az hosszú lenne. Ismered Te is valamelyiket?

#7 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 15:07

Kuncsikkal mi van? Érdekelne mert nála kezdtem a pályafutásom 9 évesen, szó mi szó lovagolni nem tanultam meg de nincs az a veszett vad amelyik ledobna.... és azokon a gyönyörû helyeken...:gm: A MÁTRA még mindig etalon a számomra.Andorhoz is volt szerencsém egy kedves pacim (nem saját) nála lett fedeztetve ill. nála is maradt utána bértartásban :( Csillag a neve.Amikor utoljára láttam a lábai teljesen beszûrõdve, éhesen támolygott ide-oda.Kár érte, rajta ugrottam elõször és nagyon megbízható kis ló (remélem most is az, valaki másnál...)Nagy Imrénél ( pontosabban Tóth (?) Katinál) voltizsálgattam kicsit, igaz nemsokáig. Egyébként nekem csikóm volt, 3 évesen kezdtem tanítani aztán lehoztam õt is ide Kaposvárra, ma már nincs meg Õ, de van egy kis arab telivérem.Örülök h. Gyöngyös környékén is éledezik a lovaglás....

Edited by chyki, 2006 február 22. - 15:13.


#8 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 15:28

3 éve még ment a Kuncsik lovarda. Igaz akkor is éppen egy balhés ügy miatt voltunk ott...Mikor én lovagoltam ott, nem volt gond, a lovak is tündériek voltak. Csak mikor már egyetemistaként másik lovarda lovainak hátán tévedtünk az õ közvetlen környékükre, akkor kétszer is szó szerint megtámadott minket és azzal fenyegetett, hogy majd ledobat minket (nem tudom hogy is pontosan :) ), meg ha jól emlékszem meg is akart tapostatni. Ja és nem ilyen szépen fogalmazott. Aztán mondott valamit arról, hogy elvesszük a kenyerét, mert Õ ebbõl él.Szóval meglehetõsen furcsa egy ember, vagy valami félreértés lehetett...Salgáról meg nem lep meg, amiket írsz.A Szabóékat nem ismered? Tõlük vettem egyik lovam. Szerettem ott ovazni, és tényleg gyönyörû a környék. Meg az abasári lovarda is nagyon jó hely. Ezeket nem ismeritek véletlen? ÛHogy õéldául mi van mostanában a Szabóékkal? Vannak-e még lovak, stb

#9 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 20:13

Õket nem ismerem, nem is tudtam h. van ott lovarda, a környéken még tudom h. Hort mellett nyílt vmi, de errõl sem többet.Anno szerettem Kuncsikéknál lovagolni, csak így utólag elég sok felelõtlen dolgot látok.Ez a fajta viselkedés viszont új tõle....

#10 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 11:44

Panni!Hát nagyon ismerõs dolgokat írtál nekem, én is szintén a gyöngyössolymosi lovardában kezdtem, Kuncsikéknál, én amúgy itt is lakok, még jelenleg is. Aztán én Salgáéknál nem voltam, de ismerem a lovardát, bár nem halottam úgy róla semmit, tudnál mesélni egy kicsit róluk, mert õket nem ismerem. Még most is látok ott lovakat, de nagyon kihalóban van szerintem. Aztán Szabóéknál is voltam, õ Szabó Imre, de mi falusiak csak cigarnak mondjuk, aztán Abasáron is voltam a Julcsinál, akkor vettem meg az elsõ lovamat, és ott kezdtük a bértartást. Most jelenleg Gyöngyösön vagyunk bértartásban, még ugyanazzal a lóval, akit fél éves korában vettem, és egy kisbéri félvér kanca, most lesz 5 éves már. Hol vagy most konkrétabban, melyik megyében, és te milyen lóval kezdtél, és milyenek vannak most? Ja és mesélj Salgáékról egy kicsit nekem!

#11 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 11:51

Chyki!Kuncsik még létezik, én is ott kezdtem, és én itt is lakok, tõlük nem messze, de hogy konkrétabban mi van vele nem tudom, szoktam lovakat látni fönt a hegyoldalban. Igen, ott mindent meg lehetett tanulni, csak lovagolni nem, viszont esni biztos. Andort én nem ismerem, csak hírbõl, de az inkább rossz, mint jó.Hát itt a lovas élet inkább haldoklik, mint éledezik, de van egy pár ember azért, akik csinálják, sõt innen nem messze Hevesen meg állítólag építettek egy fedett lovardát.

#12 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 11:54

Panni!Szabóék, ez Szabó Imre lenne, akinek Solymos szélén van a lovardája, de amúgy meg háznál voltak eddig. Ha igen, melyik lovat vetted meg tõlük?

#13 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 12:41

Hevesen érettségiztem le, pár alkalommal lovagoltam is, egy kicsi de nívós istállóban, elképzelhetõnek tartom hogy esetleg õk építették, már akkor is versenyeztek, akkor ültem életemben elõször profi lovon és megmaradt bennem nagyon.Szerencsémre Kaposváron ahol élek elég jó lovas élet van ( fõleg ha Gyöngyös környékével állítjuk szemben) de visszásságok itt is akadnak.Szabó Imre tanyája ha az emlékezetem nem csal akkor Gyönygyöspata felé kivezetõ úton van, Gyöngyös szélén, közvetlen egy másik lovarda mellett ( az afféle állatsimogató + étterem stb.) mögötte az a Szabó Imréé, ha még úgy van.

Edited by chyki, 2006 február 23. - 12:43.


#14 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 13:21

Sziasztok!Hátteneked csepebaba nem véletlen egy kék szemû Angyal nevû kancád van? :) A kora, fajtája stimmel...És tééényleg cigarnak hívták sokan, csak már elfelejtettem. Volt neki egy Tulipán nevû kancája, meg egy Akác ménje. Na, ezek legkisebb kanca csikóját vettem én meg, a Pannit. A Salgáékat meg én mostmár régóta nem is láttam, lehet, hogy nem is az õ kezükben van az a lovarda. A 3-as úton, ahogy Pest felõl mész be Gyöngyösre, az az õ lovardájuk. Te hol tartod most a lovadat?Nekem most 3 saját és egy "feles" lovam van. A Panni, a Bodza (egy 2 éves lipicai félvér, sodrott kanca) és egy appaloosa flévér tarka kis egyéves csikaj, Römi. Mindeki választásian került hozzám, vagy már itt született. A "feles" kanca pedig egy szintén tarka aszonyság, Römike anyja.Ha érdekel, még képeket is tudok linkelni, készültem ám... :) Chyki!A Szabó Imre lovardája, amirõl én beszélek, az Solymos szélén van, a Mátrafüred felé vezetõ úton. Persze ez gondolom nem ritka név, így lehet, hogy ott is van...Végig olvastam ám már korábban az új lovad megvételének teljes történetét. Gratulálok én is hozzá, szépen össze illetek, nagyon helyes kis ló.

#15 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 15:53

Köszönöm.Az biztos h. Imre a tulaj, a cigar-félét viszont szintúgy ismerem egyszer haverom lipp-sodrott kancáját lovagoltám át Gyöngyöspatáról oda fedeztetni. Õ a "köves" nem? Szemben Kuncsikékkal,az út mellett mátrafüred felé.Atis nagyon kis kedves, nagyon jó h. rám talált.

#16 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 8:19

Talán akkor Õ a Nagy Imre, bár õt meg én nem ismerem.Igen, a "köves" család az. Gyöngyös környékén tényleg nem túl nagy a netezõs lovas élet. Vagyunk vagy hárman :kocc:

#17 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 10:18

Abból egy kaposvári.... :dev: Minap voltam épp otthon, (rock koncerten) de ha megyek haza (nem mostanában de nem is olyan soká) lehetne szervezni egy kis fórumos régiós összeruccanást, itt Kaposváron rendre szoktunk szervezni kapucsínó est alatt...Érdemes.

Edited by chyki, 2006 február 24. - 10:19.


#18 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 13:59

Na jó-jó, de én meg Rátóti vagyok már! Az meg 360 km onnan (már hogy Gyöngyöstõl) Szóval ahogy én elnézem, mi ketten nem vagyunk az az igazi Gyöngyös környékiek, Csepebaba meg nem jelentkezik :D Hát hogy lesz ez így? :)

#19 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 14:23

De a topikot életben kellene tartani, jó leszünk majd tölteléknek :dev:

#20 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 15:46

OK, tartsuk meg magunkat tölteléknek. De azért Csepebaba is beleszólhatna, mert így csak egymás lovait dicsérgethetjük. Errõl jut eszembe. Te otthon tartod a lovad? Vagy bértartás? Mentek majd versenyre, vagy ilyesmi?

#21 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 17:58

Atis mindössze 3 hete van nálam, bértartásban van, õ egy arab telivér, westernben szeretném lovagolni, egyenlõre mindkettõnknek tanulnia kell. Az alapokat ( mivel lovagolva még nem volt) most tanulja, de ahhoz hogy fejlõdjünk majd edzõre is szükség lesz, ha másképp nem is tudom megoldani akkor eljárok én edzõhöz, már tervbe van véve, egyenlõre még a megoldás nem született meg.A lényeg h. a topik fusson, elõbb-utóbb idetalálnak a gyöngyösiek....

Edited by chyki, 2006 február 24. - 18:01.


#22 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 10:08

Sziasztok!Itt vagyok már, de sajnos nem tudok olyan gyakran írni, mert elég elfoglalt vagyok mostanában. Inkább csak hétvégén tudok írni, hétköznap meg csak futtában a lovam és a munka között.Chyki!Szóval tisztázzuk a dolgokat. Solymoson a kõfaragót hívják Szabó Imrének, nála voltak a lipicai lovak, illetve még most is szoktam látni nála egy-két szürke pacit, de már csak hintózni szokott velük, szerintem csak 2-3 lova van most. És a Gyöngyöspata felé vezetõ úton, az Oroszi elágazónál van egy állatsimogatós valami, és mellette van egy lovarda, az pedig Nagy Imréé, és ott van most az én lovam is bértartásban.Panni!Igen, ráhibáztál, nekem egy Angyal nevû kék szemû kisbéri kancám van, aki Julcsiéknál volt bértartásban, most jelenleg pedig Gyöngyösön van Nagy Imrénél, kb 1 éve. De akkor mi ismerjük egymást, neked volt a kis lippó csikód, aki az én lovammal együtt volt sokáig. Na és mi van most a pacival? És hol vagytok most Rátóton? Az hol van, melyik megye?

#23 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 11:17

Szia csepebaba!Szóval Panni velünk él, nekem már férjem van, és a házunknál lakik Panni is, negyed magával. Most, pár hónapja vettünk, illetve kaptunnk a szüleimtõl egy 2,5 hektáros területet szintén itt Rátóton, melyre szeretnénk kiköltözni lovastól. Panni nagyon okos és szelíd. Túrákat vezetünk, meg felvonulásra járunk, és a doktori dolgozatom írásában is rengeteget segít, õ a terepjárom az erdõn. :) így néz ki mostanábanSzóval, minden nagyon jól alakult velünk.Veletek mi újság? Miben "mesterkedtek" Angyallal? :) Nincs róla képed véletlenül, hogy milyen lett?A másik kanca is meg van még? Õt nem láttam, csak Julcsi mesélte, hogy a herélt helyett vettetek egy másik kancát.Látom, keresel már mént Angyalhoz. Én még jövõre halasztottam ezt a dolgot, hogy már addigra meglegyen az új, nagobb helyük. Ha minden jól megy...Julcsinál egébként van egy nagyon szelíd, robosztus, sötétpely kisbéri mén. Azt nem nézted még?Ja, és mit dolgozol? :) Csak nem lovas munkád van?

#24 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 16:22

Tök szép lett a paci. Mi már voltunk egy pár tenyésszemlén vele, elég jó pontszámot kapott küllemre, tagjai vagyunk a kisbéri szövetségnek, és Angyal mostmár regisztrált és minõsített, törzskönyves kanca. Másodosztályú minõsítést kapott, ami elég jó. Ment már szabadonugróban is a szemlén, 1:25cm-ig bírta eddig. Ezen kívül már természetesen be van lovagolva, és készülünk díjugrató versenyre, tavaly egész évben gyakoroltuk az ugratást, és jól megy neki, úgyhogy ebben az évben már megyünk versenyre ha minden jól megy. Képem van róla, csak nem tudom hogyan lehet föltenni a netre. De egyébként nagyon szép ló lett, persze mindenki elfogult, de 160 pontból kapott a szemlén 112,2 pontot. Viszont magasságra nem lett túl nagy ló belõle, de én imádom így is, sõt ahhoz képest nagyon tud pörögni, és nagyon szívós. Igen most akarom fedeztetni a Veganum nevû ménnel, már tavaly is akartam, csak nem sárlik, vagy nem látni rajta, szóval majd most fogunk utána járni a dolognak.A másik kanca is megvan még, õ a tesómé, õ most tölti majd a 3. évét.Nem lovas munkám van, hanem fönt dolgozok a Learbe diákmunkán, mert még járok a fõsulira mellette, ide a gyöngyösire, valamint járok egy másik suliba is Pestre, ahol a szíjgyártó-nyerges szakmát végzem, meg még lovazok, szóval nem unatkozok egyáltalán.

#25 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 21:28

Van képed a kisbérirõl Csepebaba?

Edited by chyki, 2006 február 25. - 21:33.


#26 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 21:32

Igaz az tényleg Nagy Imre anno a Tóth Kati ott tanított voltizst egy Káma nevû lovon.A cigar-féle helyen pedig voltam fedeztetni (átlovagoltam ismerõsöm kancáját), az kiscsikó aki tõle született (nem tudom mi volt a mén neve) most 2 éves forma lehet, néha ha Gypata felé járok szoktam látni õket.Panni szépek a paccok!

#27 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 21:58

Sziasztok! Üdvözletem a Gyöngyösieknek.Chyki!Kicsi a világ nem mondod,hogy Hevesen kezdtél lovagolni egy kicsi de nívós lovardában.Nekem a lovam Hevesen van bértartásban ha jól gondolom akkorez ugyanaz a hely,a fedeles valóban létezik de annak más a tulaja idõnként vannak hivatalos versenyek díjugratásban.

#28 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 13:18

Nem Hevesen kezdtem tanulni, ott csupán pár alkalommal voltam, de ott ültem elõször jól betanított lovon, sajnos a kollégium vasszigora mely különösképpen irányult felém ill. szórakozóhelyek felé elmosta eme lehetõséget nagy bánatomra. :( De akkor jól sejtem hol épült a fedeles.... már akkor is versenyeztek és igen jó lovaik voltak, egy családi háznál (mögötte) volt, ha igen akkor egyre gondolunk.

#29 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 13:19

Szó mi szó... kicsi a világ. :ang:

#30 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 14:37

Chiky!Igen van képem a paciról, csak nem tudom, hogy hogyan lehet feltenni õket ide.

#31 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 14:44

Szia R.Ferenc!Üdvözlet! Itt laksz a környéken?Hevesen van bértartásba a lovad? Milyen lovad van? Milyen ott a bértartás, vállalnak még lovakat?

#32 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 14:52

hort mellett nyílt a hidegvérûs hippotéka lovarda is :) (hivatalosan ecsédhez tartozik)csepe: képbeillesztés topic és ott megtudsz mindent.

#33 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 15:18

Szia R.Ferenc!Üdvözlet! Itt laksz a környéken?Hevesen van bértartásba a lovad? Milyen lovad van? Milyen ott a bértartás, vállalnak még lovakat?

Hozzászólás megtekintése

Ezek szerint át szeretnéd vinni a lovad máshova? Nem jó lovarda az, ahol most van? Csak azért kérdem, mert azt tényleg nem ismerem, és az az egyetlen a környéken, ahol sose voltam... :)

#34 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 15:41

Panni!Hát tudod ott is vannak gondok, persze hol nincsennek. Jó amúgy, de nem a legjobb. Még egyenlõre nem tudom elvinni máshova, de majd lehet, hogy sort kell rá keríteni.

#35 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 28. - 6:25

Chyki!Szerintem egy helyre gondolunk,van egy kutyaeledel bolt a családi háznál,a fedeles Hevestõl 5km-re épült a hevesvezekényi út mellett,de azt más építette és üzemelteti.Csepebaba!Füzesabonyban lakom,van egy arabfélvér heréltem.A bértartással én maximálisan megvagyok elégedve ,ha a bértartás érdekel akkor magánban megadom a tulaj telefonszámát vele kell megbeszélni a dolgot,szerintem korlátotzott számban még vállalnak lovakat.

#36 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 28. - 11:34

Igen, õk azok, sanálom hogy nem volt alkalmam rendszeresen járni anno....no de érettségi, saját ló otthon stb. nem is szólva hogy a felügyelõtanárom nemigen nézte jó szemmel.... ;)

#37 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 28. - 20:07

R.Ferenc!Köszi szépen, de Füzesabony nekem egy kissé messze van.

#38 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 8:05

Csepebaba!A ló Hevesen van bértartásban nem Füzesabonyban.

#39 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 14:54

Nincs még tájszólása??? :D :ang:

#40 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 21:14

Ja! És mennyi ott a bértartás?