Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#81 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 18. - 23:33

Fáznak a csigák, ez a 21-22 fok már nem az igazi nekik, nem túl aktívak mostanában, és ha felkelnek, akkor is látszik, hogy le vannak lassulva.

#82 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 11:49

Ilyenkor mi lesz velük? Téli álmot alszanak majd? Posted Image

#83 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 15:50

Ha megy majd a fűtés, a radiátor közelébe kell őket költöztetni, akkor élénkebbek lesznek. Szobahőmérsékelten nem alszanak téli álmot, csak nagyon lelassulnak, többet pihennek. Ha hidegebb lenne, lehet, hogy fel sem kelnének tavaszig.

#84 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 12:01

Sziasztok!Na megjöttem.Hux, kell még (jó) pár darab almacsiga? Posted Image Mikor érsz rá, és hol?

#85 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 16:09

Végülis elvállalhatok néhány almacsigát, bár szerintem a 4-5 centiset simán megeszi a teknős. Legalábbis a kifejlett éticsigákat gondolkodás nélkül megeszi.

#86 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 27. - 11:39

Nembaj Vau, kapsz dögivel, legalább nem kell külön kaját venned egy ideig Posted Image De, nem is biztos, hogy ezeket a csigákat (a nagyokat) ki fugja tudni enni a teknõsöd a házukból.Az étinek nincs, de ezeknek van egy kemény fedelük, ha behúzódnak a házba, abból nemigen tudja kihámozni, de majd meglátjuk...

#87 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 11:17

Jelentem, a csigáim szépen fejlõdnek. Illetve, ha pontos akarok lenni: úgy nõnek, mint a gomba. Napról-napra nagyobbak. A legkisebb 2,8 cm-es, a két barna pedig egyforma, 4 centisek mindketten. a legnagyobb, a sárga 5 cm fölött van.Épp most takarítottam ki az üvegüket, ilyenkor meg is fürdetem mindannyiukat, amit nagyon élveznek. Friss kaját kapnak, pluszban még rendezek nekik egy kis esõt az üvegükben egy viráglocsoló spricni segítségével, ilyenkor egész nap rodeóznak Posted Image Az elmúlt pár napban nagyon élénkek voltak, egyfolytában rohangáltak az üveg falán föl-le, valószínûleg mert közel vannak a radiátorhoz. Úgy láttam, tetszik nekik. Amióta megy a fûtés, kétszer annyit esznek Posted Image Viszont ma reggel vettem észre, hogy elszaporodtak az üvegben az élõsködõk. A virágföldbõl jöttek elõ, egészen apró, fehér bogarak, több millió volt belõlük, és ellepték az üveget, meg a csigákat is. Elsõ ránézésre észre sem vettem õket, mert nagyon picik, de közelebbrõl megvizsgálva nyüzsögtek mindenhol.Most, hogy kitakarítottam, nem látni, csak a földben párat, de valszeg visszajönnek.Tapasztaltatok már ilyet? Mit lehet velük tenni? Cseréljem ki a földet? Nem lehet valami mást rakni a csigák alá? Vagy hagyjam így, ahogy van?

#88 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 19:13

Az egyik csigu félig beásta magát a földbe vacsora után. Azonnal ellepték a fehér genyák. Mit csináljak vele? Mi lesz, ha megeszik õket a bogarak? :confused:

#89 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 21:27

Atkák lehetnek. Nálam is elõfordulnak néha, de még sosem voltak annyian, hogy ellepjék a csigákat. Azt hiszem a földben lévõ kis dolgokkal táplálkoznak, elvileg nem jelentenek veszélyt a csigákra, de ha tényleg olyan sokan vannak, akkor tenni kell ellenük valamit. Hallottam, hogyha sütõben elõzõleg kisütött földet teszel a terráriumba, abban nem lesznek élõlények. Lehet másfajta földkeverékekkel is próbálkozni, hátha azt nem szeretik. Nálam sziklakerti föld és homok keveréke a talaj, egész jól bevált. Alul van egy réteg homok, felette föld, és afölött vékonyan még egy kis homok. Az alsó réteg honok felszívja a felesleges vizet, így megakadályozza, hogy a föld eliszaposodjon, a földbe jól beáshatják magukat a csigák, a felsõ homokréteg arra jó, hogy ne tapadjon folyton rájuk a föld.Nálam a muslincák jelentenek most gondot, a kajára jönnek. Nem tudom, hogyan szabadulhatnék meg tõlük úgy, hogy ne ártsak a csigáknak.

#90 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 4. - 9:38

Nem tudom, atkák-e, de tuti, hogy a földbõl jönnek. Ugyanebbe a virágföldbe vannak ültetve a növényeim, és a cserepekben is ott vannak a fehérek. Most sima kerti föld van a virágföld alatt, de majd megpróbálom homokkal, és hamarosan átköltöztetem õket az óriás terráriumba. Amint sikerült tetõt szereznem rá...Muslincák nincsenek, mert csak zöldet adok nekik. Úgy vettem észre, hogy nincsenek annyira oda a gyümölcsért. Ímmel-ámmal belenyammognak, aztán otthagyják. Nem is kapnak már egy ideje.

#91 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 4. - 10:10

Akkor 100%, hogy atkák. Nálunk is elõfordulnak néha a virágföldben. A csigáknál is voltak régebben párszor, de sohasem szaporodtak el túlságosan, ezért nem is foglalkoztam velük.

#92 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 4. - 14:56

Üdv,Hux-nak már mondtam, hogy az egyik csigám egy hete megint petézett. Most a másik kezdett el úgy viselkedni, hogy tuti az újabb sárga gyöngysor. És már júni vége óta teljesen külön vannak!Tanulság: Ha nem akarsz csigát tenyészteni, 8 hónapos koruk után sürgõsen külön kell választani õket! Jó, így hízik a teknõs, csak elég unalmas meló kiválogatni a földbõl a petéket.Atkák és egyebek:A fehér bigyók lehetnek akár atkák is. Általában semmi gondot nem okoznak a virágföldben levõ bigyók. Nálam vannak ilyen fehér akármik (néha olyan, mintha ugranának, nem?), vannak muslincák, és néha a kerti zölddel bejönnek meztelencsigák is. Eddig semmi ártót nem találtam, szóval ha látszólag nem lesz tõlük ideges a csiga (nem húzódik viszza vagy ereszt levet és sziszeg), szerintem nem kell velük túlzottan törõdni.

#93 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 4. - 18:01

Most erõsen koncentráltam, és elképzeltem egy csigát, amikor ideges. Valószínûleg fel-alá rohangál, és néha az üvegen dörömböl a csápjaival :D

#94 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 11:15

Úgy látszik, a másik csigánál megúszom a petézést. Tegnap kiemeltem a föld alól, és kiderült, hogy csak aludt. Gondolom megunta a szõlõlevelet, és inkább befalazta magát. Egy kis víz segítségével kicsalogattam. Mostantól mindenesetre megint veszek nekik salátát.Vannak frissen kikelt kiscsigák, ha valakit érdekel. Most valami miatt úgy döntöttem, hogy néhányat meghagyok egy ideig.

#95 vid

vid

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 23. - 11:19

Üdv, Csigagazdák!Amit "leatkáztatok", azok ugróvillások. Elsõsorban holt szervesanyagokkal táplálkoznak /a kertészek régóta ismerik õket/, nem túl vészesek mint növényi kártevõk. Magas szervesanyagtartalmú közegekben idõvel megjelennek. Különösen tõzeg alapú virágföldben gyakoriak. Akkor van csak gáz, ha annyira túlszaporodnak, hogy a hajszálgyökereket is megrágcsálják. Otthoni körülmények között akkor lehet kiírtani, ha a fertõzött talajú növények elviselik, hogy néhányszor kiszárítsák a talajukat, vagy pedíg teljesen leáztassák a gyökerekrõl a földet és fertõzésmentes közegbe ültessék át õket. Csak úgy szabadulhattok meg tõlük, ha a talajcserével egy idõben a szobanövényeket is kezelésbe veszitek. Sajnos azonban "magas szervesanyagtartalmú közegekben idõvel megjelennek"...

#96 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 19:37

Szia Huxley!Mikor jössz PH-hoz Szentendrére?Már szeretnék megszabadulni a sok kis almacsigámtól, már lassan nagyok lesznek! Posted Image Ki fognak nõni a tekid szájából! (hacsak nem óriásteknõsöd van! Posted Image )

#97 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 21:42

Bocsi, hogy nem jelentkeztem. Beszélek Vauval, és ha benne van, valamikor leugrunk hozzád, vagy PH-hoz.

#98 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 2. - 21:20

Köszi Posted Image

#99 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 15:33

Szijasztok!Nem tudom valahogy nem voltam még csigaközelben,max amikor eltapostuk õket a lovakkal(szegények teljesen összeroppantak-)Na jo hadjuk a fekete humort.Szoval.érdekelne hogy milyen megfogni egy csigát?-))Ennél laikusabbat nem is kérdezhetnék,de valahogy még nem birtam elszánni magam hogy megfogjam szegényeket.Pedig nem ártana mert nállunk(sajnos)biosz fakon csigaboncolást terveznek,ami addig nem is lenne baj hogy a tanár csinálja,de hogy ÉN??!!?!Hát nem tudom,lehet hogy beteget jelentek...De nem vagyok én ilyen szadista a csigákkal,kiskoromban mindig kimentettem õket a nagyim kertjébõl aki meg akarta ölni õket :D Hát igen.De azok a nagy csigák tök jok,most ahogy láttam képeket is,fõleg hogy tiszták és nem olyan dzsuvik mint a kertben.Azok kb mennyit élnek?(ahát csig. asszem)mi kell nekik?Puszi rohanok.Andi

#100 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 2:03

Sziasztok, vegre talaltam hozzam hasonlo csigamaniakusokat, nekem Achatina iradeli csigaim vannak, de szivesen tartanak mas fajokat is, aki tud kerem irjon, fokepp fiatalok es ujszulottek erdekelnek (marmint csigaban). Legyetek szivesek irjatok mailt. Elore is koszonom.

#101 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 11:39

Szia Ilycsin, üdv a fórumon! Posted Image Mióta vannak csigáid? Kíváncsi lennék, mekkorák. Az enyémek (iradelik) már elmúltak egy évesek, most 8 centi körül vannak, és jó lenne tudni, mekkorára fognak nõni.

#102 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 12:34

Szia Huxley, az en csigaim kb most vannak egy evesek, 7 es 8 cm kozott mozog a meretuk, en is kivancsi vagyok, hogy mekkorara nonek. Most 4 db ivarerett csigam, es egy halom pici 2 honaposom van, tenyleg, akit erdekel az irjon, szivesen megvallnak a kicsiktol (termeszetesen ingyen), egyebkent ezek hihetetlen gyorsasaggal szaporodnak, a kicsiket nem szoktam meghagyni, tul sokan vannak :( De ezeket ket honapja benn hagytam, aztan mar mikor nagyobbacskak lettek nem volt szivem kinyirni oket. Tovabbra is varom azok leveleit, akik mas fajokkal tudnanak megorvendeztetni. Sziasztok. [ 08 November 2002, 16:44: Az üzenetet átszerkesztette: Ilycsin ]

#103 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 19:38

Szijasztok.Én mondtam hogy hülye kérdés lesz,de akkor is legalább annyit irjatok le hogy de hülye vagy fiam a kérdéseddel eggyütt,de hát akkor is .....Pusssz:Andi

#104 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 21:50

Andika, ezek a csigák "fékezett habzásúak", azaz egyáltalán nem olyan nyálkásak, mint mondjuk az éticsiga. Csak akkor akkor termelnek több nyálkát, ha valamitõl megijednek, vagy feldühíted õket, de döglött csigánál ez nem fordulhat elõ.Tapintásra hidegek, tehát nem kifejezetten kellemes kézbet tartani õket. A nagyobbakat már nem is szoktam, mert elég éles a reszelõnyelvük, kellemetlen, ahogy az ember kezét kóstolgatják. Ha csigát fogsz boncolni, akkor nem is nagyon kell kézzel hozzáérned, csak szikével meg egyéb szerszámokkal. És elvileg gumikesztyût is kaptok majd.A többi kérdésedre a téma eleje felé megtalálod a választ.

#105 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 14:20

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de senki nem próbálta még a csigaszaporulatát eladni egy kisállatkereskedésnek?

#106 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 16:31

Bazs,Alapul vettem az egyik csigás honlap tanácsát. Vagyis nagy szerencsével találhatsz olyan kisállatkereskedést, akiknek kellenek, de pénzt ne várj tõlük.Egyszerûbb és olcsóbb megetetni a teknõssel.Andika,A "de hülye vagy fiam" helyett max. de hülye vagy kislányom :D Érdekesek tapintásra a csigák. Õszintén szólva elsõ látásra nagyon hülyének éreztem magam, hogy csigát tartok. Plusz enyhe hányingerrel gondoltam a nagyobb csigákra. Mostanában ha nem is mászkálnak a kezemen, de nem zavar a csiga érintése. Kb. olyan érzés, mint egy nyelvet megfogni. Vagyis kicsit nyálkás, izmos, de egyáltalán nem vészes.

#107 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 17:55

Bazs. Igen, en erdeklodtem kisallatkereskedesekben, es, hat nemelykuk "felvasarolna" oket, de nem az apro ujszulotteket, hanem a nagyobb kategoriat (5-6 cm), de azt is olyan aron, hogy nem eri meg a veszodseget, tehat csigabol nem lehet meggazdagodni. De ha teljeserteku teknoseledel-kent tuntetne fel oket valaki, arra lehet, hogy volna vevo?! Mellesleg a ti csigaitok nem szaporodnak? Nalam allandoan, szinte heti redszeresseggel megjelennek a kicsik a terrariumba, hat hiaba probalkozom itt is uj faj beszerzesevel? Akar fizetni is kesz vagyok ertuk Posted Image

#108 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 19:52

Az iradelik nálam is úgy szaporodnak, mint a nyulak. Fulicából még csak kicsik vannak, de ha megnõnek, szerintem õk is szaporák lesznek; Vaunál a nagyok azok. Szerintem van még most nála pár kicsi, biztosan szívesen ad neked belõlük.

#109 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 20:39

Huxley. Hat azt igazan jo neven vennem, fulica-im meg nem voltak, szivesen gondozgatnak nehanyat, viszont van egy haverom akinel evekig elt egy A.achatina, nagyon jol nezett ki, cikk-cakkos csikok sorakoztak a panceljan, 17 cm. volt mikor kimult szegeny, Achatina achatinakrol tud-e valaki valamit? Es meg erdekelnenek Achatina immaculata-k is, szinten a jo kinezetuk miatt. Kepek: A.achatina- [url="http://"http://www.unnat.ru/achatina/Photo/Ahatina.htm"]www.unnat.ru/achatina/Photo/Ahatina.htm[/url] A.immaculata- [url="http://"http://www.unnat.ru/achatina/Photo/Immac.htm"]www.unnat.ru/achatina/Photo/Immac.htm[/url] [ 08 November 2002, 20:19: Az üzenetet átszerkesztette: Ilycsin ]

#110 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 17:43

Fulica-ból van még 5 fölöslegben, szívesen adok.Engem is érdekelne Achatina Achatina.

#111 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 21:31

Hello Vau. Vegre valaki megszant, beszljuk meg a reszleteket e-mailben, a cimem: ilycsin@kgb.hu Elore is kosz.

#112 Leassi

Leassi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 21:21

Hali. Szanjon meg engem is valaki Posted Image En regebben tartottam csigakat, csak csaladi okokbol meg kellett toluk vallnom, Achatina fulica erdekel, 5 db picuri fulicaert esedezem, pesti vagyok, ha kell elmegyek ertuk barhova a varoson belul, remelem csak akad valaki alinel akad meg nehany kiscsiga. Udv mindenkinek.

#113 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 12:59

Leassi,Még jó, hogy Ilycsin kettõt meghagyott. Vagyis kettõt tudok adni.Írj mailt, vagy hívj fel, 30/3088849

#114 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 13:04

ja, mailcímem gparlagh@freemail.hu

#115 Jodri

Jodri

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 22:50

Sziasztok!Nekem is vannak csigáim. /Achatina/Milyen nagy terrárium kell két kb. 8cm-es csigának?Légyszi írjatok, fontos!!!

#116 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 13:18

Legalább akkora, hogy kényelmesen foroghassanak, elmászkálhassanak benne.[url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/csigak/csiga.htm"]Innen letöltheted[/url] a részletes magyar nyelvû leírást, abban mindent megtalálsz. [ 15 November 2002, 12:19: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#117 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 1:23

Utolag is koszi a csigakat Vau. Most tok jol vannk, es valoban 3-an vannak Posted Image Csak ennyit szerettem volna. Udv mindenkinek.

#118 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 17. - 19:16

Hux>Bocs hogy eddig nem irtam.andika001 vagyok.koszi az infot.asszem hirtelen beteg leszek a csiga bonc napon . Posted Image ey a reszelonyelves dolog nem igazan nyerte el a tetszesem igy hallsbol. :D De ki tudja...Mindenesetre koszike.Uirossz a billentyuzetem,bocsi.puszi

#119 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 17. - 19:19

Hux>jah,ezek a csigak eti csigak azaz habzanak akkor mint a nyavaja<kerdes... Posted Image jaj anyam borogass....Vau>koszonom neked is az infokat bar nem vagyok tul nzugodt es bocsi a kesesert.pusziandika001

#120 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 17. - 19:33

Ne félj, Andika, döglötten már nem habzanak. Szerintem ne hagy ki a boncolást, sok érdekes dolgot megtudhatsz a csigákról.