Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovastusa


  • Please log in to reply
1707 válasz a témához

#81 csonti

csonti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 21:28

Szerintem érdemes. Belevágni... hogy gondolod?Ne az elején?

#82 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 21:31

Ne. Az úgy nem nagy szám. Inkább a közepén. Na?

#83 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 21:48

Érdemes belevágni.Természetesen az elején (próbálok visszatérni a fajsúlyos Posted Image , komoly témákra, mely e topicra jellemzõ) Posted Image Váltsuk meg a világot!!!Csak azt nem értem, ha ilyen sokan ennyire ott vagyunk a szeren, miért nem vagyunk ebben a szakágban nemzetközileg elismertek? ;) Én pl "C" kategóriás militarys vagyok. :cool: elméletben :cool: :cool: Gyakorlatilag A/0 :D ....... Nem is leszek jobb.Nincs hozzá meg a kellõ nagyságú önbizalom és tök :D

#84 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 21:53

Te Hihi!C kategória má' régen nincsen. (viszont nemzeti szinten is van: CCN, vagy CNC)Nemzetközin meg CCI, vagy CICA szeren meg az van ott, aki valamilyen tényleges tudással van róla (gyakorlati lehetõleg, vagy/és elméleti)És most nem magamra gondolok. Csonti barátunk csak viccelõdött, gondolom. :D

#85 csonti

csonti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 22:12

Tényleg csak viccelõdtem. Mivel is?

#86 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 22:41

Hogy "trekk rajta van a szeren". Nemvan.Csak szeretnék minnél többet megtudni. :rolleyes:

#87 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 12:39

Pedig jó volna, lenne Hozzá egypár kérdésem. Pl, hogy hogyan ítéli meg a magyar military mostani helyzetét. Miért van gödörben (egyáltalán ott van-e, vagy csak kívülrõl tûnik úgy), és mi az ami reményt adhat a kimászásra (a pénzen kívül..) [ November 24, 2004, 13:33: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#88 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 12:41

Ja, és a fenti kérdések persze mindenkihez szólnak!

#89 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 15:27

Kívülrõl: van olyan? Mi az? Asszem nagyon régen láttam még ugratni egy magyar tányérsapkás palit fekete-fehér TV-n. Talán military verseny volt...Belülrõl? Van aki belülrõl mond is valamit? Vagy csak belsõ kötelek húzása folyik?

#90 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 15:32

Töröltem, mert úgy látom, takarítottak, nem piszkítok hát bele, megyek a [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000676;p=53"]Havas betonba.[/url] [ November 24, 2004, 14:36: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#91 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 15:54

Mi történt itt? Hiányzik 1 csomó hirdetés :D ikácska..Te mért mész a csuszós betonra? Még megütöd magad Posted Image Mi történt itt,hogy betonoztok?Nálam is kéne a Bumbuskámnál,mert szét kapar mindent ha meglát...annyira örül nekem.. Erröl jut eszembe,hogy milyen erõsségü (most komolyan)betont kell használni,hogy ne romboljam szét a benket amin gyakorolom a felugrást?És milyen távolságról kell ugratni a felugró benket?Mekkora magasságú farönkön kellene gyakorolnom,hogy indulhassak az A/o-án?..utána néztem,és indulhatok rajta,ha lerakom a rajtengedélyt.Ha valaki tudna mondani 1-2 tanácsot,akkor az jó...Terepen simán megyek a lovammal,asszem nem lesz gond a terepszakaszon,de eddzek keményen.

#92 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 16:53

Na végre egy-két komoly kérdés! + Feri Te megmented nekünk ezt a topicot. Beton ügyben kérdezd a Marsi Anikót, biztos emlékszik rá, amikor a David Merlinit beleközvetített a Dunába. A rönkfánál meg csak egy a lényeg: hogy minél nagyobb legyen. Ja,és hogy keresztbe próbálkozz, ne hosszába. Posted Image

#93 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 16:54

Tehát szerinted érdemes? Belevágni..

#94 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 18:00

Te Trekkkecske! tongue.gif Ha kekeckecc velem megszüntetleeek!!! Posted Image :D bocsánat..bocsánat...bocsánat...nem láttam a kacsámat..hmm.. a kórházban volt ám "kacsám" ,mikor még a Bumbuskám szertelen volt,na de mindegy...Mi az a anaerob..aerob,dolog? Hogy lesz edzetteb a lovam(650kg)és gyorsabb.Elég napi 1 1/2 óra lovaglás? 4 m.hosszút tudok vele ugrani..a multkor elém jött egy árok,az kemény volt ám!bevallom õszintén becsuktam a szemem,mire kinyitottam már át is értünk.Igaz,hogy a nyakán lógtam de nem estem le! nade mindegy...ugrással azthiszem nem lesz gond,csak még nem olyan sebes...de remélem majd lesz az is.

#95 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 18:50

Anaerob-aerob, hogy kap-e levegõt, ha fut tíz percet. Tömören. Hosszan meg leírom, ha tényleg érdekel, privátba. A 4 m hosszú ugrás az kezdetnek jó... Csak kicsit kell már rágyúrni. Szerintem... De biztos van, aki nálam jobban tudja.

#96 csonti

csonti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 18:50

Pozitív Feri!Én válaszolok Neked ,de csak ha komolyan érdekel.Szóval igen.Na! Amíg Bumbuska 650 kg addig nem nagyon lesz edzettebb,maximum kopottab szegény. De ezt még Kr.elött ebben a topicban tárgyalta Trekk "milyen ló való a militaryba?" kapcsán.És jókat írt.Ettõl függetlenül Bumbuska egy A0 kategóriában még sok örömet szerezhet Neked. És talán nekünk is ha láthatunk Titeket.... tongue.gif Anaerob és aerob ügyben annyit kell tudnod,hogy ez az izommûködésre vonatkozik.Mindaddig aerob izommûködésrõl beszélünk amíg a szükséges energiamennyiségwet ami szükségeltetik,a keringési rendszer a vérárammal az izmokba tudja juttatni.Ha nõ a terhelés és aerob módon már nem áll rendelkezésre kellõ mennyiségû energia ,akkor közvetlen az izmokból kell a rendelkezésre álló energiakészletet felhasználnia a ló szervezetének.Elõnye az aerobbal szemben hogy gyors,azonnal felszabadítható energiaforrásról van szó.Hátránya viszont hogy a rendelkezésre álló energia mennyisége csekély,és elégetése során minden közbülsõ folyamat nélkül tejsav keletkezik(citrát -ciklus)ami az izomban felszaporodva gátolja annak müködését .Ha tovább terhelik ilyen mértékben az izmot, müködése teljesen leáll,az ingerületet a tejsavval telített izomrostok nem képesek vezetni.A tréning célja az aerob müködés felsõ határának kitolása és az anaerob ingerlésa.Ennek ismeretében és az amerikában használt galopplótréningek megfigyelése alapján dolgozta ki Dr. Bernd Springorum az "intervall-módszer"-t ami a lassú(hosszú ügetés,Canter vágta) aerob, és a gyors iramu vágtamunka-anaerob váltakozó,tervszerû adagolását jelenti,melynek célja felkészíteni a lovat mindkét "üzemmódban"történõ igénybevételre.Ma ,amikor a versenyek inkább már kétszakaszosak,ennek a módszernek az aktualitása kérdéses ugyan,bár még sokan használják.Kb. ennyi dióhéjban.Feri.... ;)

#97 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 18:52

Wow... Posted Image Köszi Csonti!

#98 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 21:30

Trekk, örülök, hogy kijavítassz.Lehet, hogy félreértelek, de amiket felsoroltál, azok a verseny tipusára adnak adatot, plusz még a csillagok száma ugye...Amire én gondoltam az a kategória.Mert ugyebár nem CNC-be indulok, hanem például A/0- ba. Oké?+Feri: minden esetre én a helyedben nem csak erre gyúrnék, hanem sûrgõsen elkezdenék díjlovagolni is. Na meg persze nem árt, ha a lovaddal tudsz menni egy normális pályát 80cm- 1 méteren.

#99 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:14

Hihi! Egyetértek a díjlovaglás és ugra-bugra résszel. (A csillagok az egy típuson belül a kategóriát jelentik). Részletezzem?

#100 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:18

Trekk! Részletezd!Ma végre szakmai napot tartunk. Posted Image

#101 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:18

Tanácsot kérek: mit csináljak pici telivér pacimmal, ha idomításnál finom a szája mint a vaj, de ha ugrunk akkor megfeszíti magát, és onnantól nehéz vele megbirkózni. Nem hiszem hogy a zablában van a hiba, de ötletem sincs hogy hogyan tudnánk ezen javítani.

#102 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:19

Holnap!Ma zár a bazár :(

#103 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:20

okkjóccakát

#104 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:24

Nem biztos ,hogy kompetens vagyok,és Csonti úgy tünik már alszik.Veraa!Mit jelent hogy idomításnál olyan mint a vaj?Nem támaszkodik?Ha ugratsz vele,azt írod megfeszíti magát.Hol? Tarkóban? Vagy a hátát? És közvetlen az ugrás elõtt,vagy az egész ugrómunka alatt?Írjál részletesebben mert így nehéz tanácsot adni.Mert a tanácsnak felelõssége van. Aki adja,annak.Aki kapja legfeljebb szenvedi.És leginkább a pici telivér paci... :confused:

#105 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 2:45

No mostan elnezest a beleszajalasert :rolleyes: , de az anAERob azt jelenti hogy nincs eleg oxigen a cukor (=glukoz) tovabbegetesehez... Nem pedig energia nincs. Aerob metabolizmus: levego, azaz oxigen jelenleteben torteno lebontas. Anaerob: ha mar a veraram nem kepes a megnovekedett oxigenszuksegletet biztositani. Igy aztan a glukoz csak tejsavig bomlik, ami felhalmozodik, majd a megterheles elmultaval tud lebomlani. Amugy a tejsav felhalmozodasa okozza az izomlazat is. Az anaerob egyebkent mivel tokeletlen lebomlast er csak el, igy kevesbe hatekony modja az energianyeresnek. (Mellesleg egyes elvetemultebb bakteriumok remekul leelik az eletuket soha oxigent se latva, csak ugy, anaerob mod...Mi tobb, meg is pusztulnak, ha megis talalkoznak vele).Az interval trening pedig arra (is) jo, hogy az izomok, tudok, keringes munkajat fokozza, eddze = cardio. Szoval amennyire tudom a cel mindig az aerob szakasz nyujtasa, az anaerob csokkentese. vagyis hogy a szervezet minel tovabb mukodjon a leheto legnagyobb teljesitmennyel. (nnna, kitort belolem a biologus, bocsanat... Posted Image ) [ November 25, 2004, 01:47: Az üzenetet átszerkesztette: tokio ]

#106 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 11:28

Ez az interval trainining hogy müködik lonal? Ha jol tudom, akkor embernel eleg rendesen van benne pulzusmeres. Lonak hogy lehet pulzust merni, es mik a jo tartomanyok?

#107 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 12:28

Csonti és Tokio....!! Köszi a kimerítõ válaszokat.De én azthiszem,hogy csak a Trekk definícióját fogom alkalmazni :D az tisztán érthetõ számomra Posted Image köszi mindenkinek..

#108 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 16:52

Feri! Tokionak igaza van biologusként, köszönjük a kiegészítéstHihi!Militaryban kétfajta verseny van: "Háromnapos" és "Egynapos". A három napos klasszikus verseny három, egymástól teljesen elkülönülõ részviszgából áll, ezeket közelezõen kell egy bizonyos sorrendben tartani (díjlov, cross, ugró). Közben kötelezõen kell az ugró elõtt kondivizsgát csinálni. Ilyen versenyek nemzeti szinten: CCN*, CCN** CCN***Nemzetközi szinten: CCI*, **, ***, ****Az egynapos versenyt nem kell egy nap alatt lebonyolítani, lehet kettõ, (sõt elõfordult már 3) nap alatt is. Itt a díjlovaglás után dönõtõen az ugró következik, (mondjuk elsõ nap), aztán a végén a terep. Ennek megfelelõen a terep elõtt nincs kondivizsga.jelölése: CNC, vagy CIC, csillagokkal (jelenleg három csillag a max)Az általad említett AO, A és A nyitott versenyszámk ezek alatt vannak elõkezdõ, kezdõ és nyitott kategóriában, háromnapos, vagy egynapos formában. Bumbuska itt jöhet be a képbe, meg az amatõrök hada. [ November 25, 2004, 16:11: Az üzenetet átszerkesztette: Trekk ]

#109 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 17:18

Ha jól rémlik, a Budiansky könyvben nagyon jól le van írva ez a téma és az izommûködésrõl is van ezzel összefüggõ.(aerob<<< >>>anaerob) [ November 25, 2004, 16:28: Az üzenetet átszerkesztette: Fec ]

#110 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 17:42

Fec, tudnal pontosabb parametereket adni erröl a könyvröl? A google-el olyan Budiansky alltal irott könyveket talaltam, mint Her Majesty's Spymaster. Valami azt sugja, hogy ez a Budiansky nem az a Budiansky :D

#111 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 19:13

Stephen Budinasky

#112 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 20:02

Stephen Budiansky: A ló természetrajzaevolúciója, képességei és viselkedéseSzerintem alapmû. [url="http://"http://www.painthorse.hu/konyv/konyv3.htm"]Itt[/url] is megtalálod, (vagy biztosan postázza, ha kéred)

#113 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 20:14

Puha a szája, és idomításnál teljesen finom és átengedõ, de ugrásnál felpörög, beejti a hátát, ha fordulok az akadályra felvágja a fejét az égbe. Nem megy át rajta a rövidítés, de az elõrehajtó segítségeket elfogadja.

#114 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 20:16

Hál istennek el van törve a kezem is. Jó így lovagolni. térdenállva könyörögtem a dokinak hogy a mutató+középsõ ujjamat ne gipszelje be. Kicsit érdekesen, de legalább tudom rendesen tartani a szárat. Jó lesz Kaposváron jövõ héten.....

#115 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 21:59

Trekk:köszi, legalább nem nekem kellett leírnom! Posted Image Posted Image Veraa:elõször mindig kicsi ugrást kell, módszeresen fel kell építeni az edzést.Zablacserével hosszú távon nem fogsz jó eredményt elérni, ha tényleg ilyen a lovad.Azt írtad, hogy elveszted vele a kontaktot végülis.Soha nem szabad egy ugrást megközelíteni úgy, hogy a ló nincs "kézben".Otthon erre kell tréningezni.Fontos, hogy figyeljen rád.

#116 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 11:02

Veraa!Mi történt a kezeddel? (hogyan tört el?)Szerintem a lovaddal kapcsolatos "távgyógyászat" nem biztos, hogy célravezetõ módszer. Lehet okos általánosságokat mondani, de amíg valami hozzéártõ nem látja, hogy pontosan mi a gondod (annak alapján, amit leírtál, elég sok minden lehet, sõt még az is, hogy nem olyan nagy a gond, ahogyan Te érzékeled). Ezért a legjobb, ha megpróbálod a saját edzõddel megbeszélni ezt a dolgot (gondolom van?!), ha meg nem vagy vele elégedett, ne szégyeld mások segítségét kérni. Olyan edzõét, aki ott van, és lát. Hihi! Bocs, hogy elhalásztam elõled a felvilágosítás lehetõségét Posted Image

#117 csonti

csonti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 18:30

Sziasztok.Szabin voltam.Veraa!!!! Trekknek igaza van,látni kell.Hol lovagolod ? Talán van valaki közelben aki láthatja.Vagy a versenyen Kaposváron.Trekk? Nem láttad Ikácsa? Hiányzik.

#118 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 19:32

Kösazi az edzõm segít és teljesen igazatok van hogy interneten keresztül nem lehet semmit csinálni. Dolgozunk rajta erõsen, csak nem a lóval vannak a legnagyobb bajok, hanem velem. megoldjuk

#119 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 19:36

trekk: Becsúsztunk egy nagyobbacska oxer alá én meg bevágtam a kezem egy rúdba..Kaposvárra meg csak szombaton megyünk majd, mert jön egy kezdõ lovas meg egy kezdõ ló is velünk és õk picin mennek. Én meg majd ügyeskedem ahogy tudok

#120 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 7. - 14:58

A western-angol .......topic kapcsán jutott az eszembe,mi a véleményetek hogyan használjuk a (mi a különbség)lóval való kommunikáció eszközeit?,milyen célt szolgálnak?,hogyan hajthatók végre?,hol kell hatniuk a lóra? az ugynevezett angol stilusú lovaglás különbözõ ágainál (van-e különbség?) pl:dijlovaglás,dijugratás,lovastusa