Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregszemle


  • Please log in to reply
137 válasz a témához

#1 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 12:24

Nyitottam egy újat, mivel a régi NyeSze-topik címe az első alkalomhoz kötődött (és volt, hogy ez megtévesztett valakit).

Megjegyzem, ez az első topiknyitásom a 8 év során.

Nem tudom, követtétek-e az eseményeket:

http://nyeregszemle.hu/archives/8244

Na, jól elrontották a játékomat :gm: , erre a helyszínre Debrecenből Zengő két vágtában kiérne (azért kettőben, mert a Keleti - hídnál lassítani kell). De persze mi kerülővel megyünk, hogy legyen benne valami kihívás, és Karcag irányából támadunk.

Aztán itt ez a jó kis verseny(sorozat?):

http://nyeregszemle.hu/archives/8256

Mondjuk az ilyen kis helyen pörgés-forgást nem nekünk találták ki, de attól még jó ötlet.

Itt vannak videók az első versenyről, nekem a csacsis induló a favoritom.

(Igen, öreg barátunk komoly szerepet vállalt a szervezésben :wink: ).

A fórum újraindulása alkalmából nemsoká folytatom a beszámolómat a debreceniben, hátha még érdekel valakit.


  • Ernest kedvelte

#2 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 12:39

 

A fórum újraindulása alkalmából nemsoká folytatom a beszámolómat a debreceniben, hátha még érdekel valakit.

 

Igenigenigen :rockon:  



#3 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 12:57

Köszi a biztatást. :ang:



#4 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 18:25

Figyelünk! / Ez nem fenyegetés/ :)



#5 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 8:02

Ok, hétvégén elkezdem írni, és hétfőn majd bemásolom. Az az igazság, hogy jobb akkor írni, amikor már kicsit leülepedtek a dolgok.

Amúgy ki tervezi, hogy eljön Hortobágyra?



#6 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 6. - 18:20

A Dél-pesti régió képviseltette magát idén is meg tavaly is, nem látom okát, hogy a következőre nem mennének /velem együtt/ :)



#7 szentkirályi lovaslány

szentkirályi lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 9. - 16:59

Mi tervezzük, hogy megyünk a következőre, már ha a lóállományunk is úgy engedi!  :) Edzőm én tesóm, Kecskemétiek  :)  Nekünk viszont messze van  :D



#8 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 10:36

Megvan az időpont.

Remélem, sokan nekivágtok majd az útnak.



#9 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 12:52

Hű, szülinapi buli lesz! :biggrin:



#10 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 13:30

Tényleg! :kir: Megadjuk majd a módját, csak figyelj... :cheers:



#11 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 13:52

OK!  :happy:  :cheers:



#12 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 15:22

:rockon:



#13 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 18:23

Hááááát mi tuti ottan leszünk! :rockon:



#14 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 9. - 10:12

Nagyon helyes! :kir:



#15 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 9. - 20:40

Ha sikerül (remélem) akkor ott leszünk.



#16 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 10. - 9:14

Alakul a fórumos szekció. :rockon:



#17 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 16. - 10:38

Nyeregszemle_el245ads_Debrecen_101440.jp



#18 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 16. - 18:18

Egyedül nem tudom vállalni, ha volna társ, mennék. Az autóban rajtam kívül hárman kényelmesen elférnek.



#19 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 24. - 12:05

Ébresztem a topikot, mert zajlanak az események.

Május 1-én Karcagon lesz NYeSze kupa forduló, aki környékbeli, és szeretne részt venni, az RC-nél jelentkezzen vagy itt regisztráljon!

Bár döntés még csak hétfőn várható, de úgy néz ki, hogy Karcagon lesz lehetőség megszállni azoknak, akik nyugatról indulnak Mátára. Ez azoknak is jó lehetőség, akik nem tudják a teljes utat megtenni lábon, és valameddig szállítóznának. A részleteket majd később megírom.

Ki jön amúgy? Minóról tudok, a kedvéért szerveztem le a karcagi dolgot, már kormánytagot is sikerült bevonni a dologba, szóval nem panaszkodhat! :gm:



#20 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 4. - 21:49

Jaj, ezt csak most olvastam...

Igen, megerősítem, tervben van legalább az egyik hátassal részt venni. Nagy-nagy köszi a szervezésért!  :ang:

A kormánytag meg... hát... oké. Mit is lehet erre mondani...  :kir: "Ez" mindenesetre várakozáson felüli extrája a túrának.  :gm:


Edited by Minó, 2014 május 4. - 21:51.

  • Ernest kedvelte

#21 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 5. - 21:57

Mentek a szemlére? :)



#22 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 5. - 22:23

Hm, én most még nem tudom, hogy felvonulok-e. Szeretnék, de majd meglátódik, hogy hogy alakul. Jössz? :)



#23 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 5. - 22:24

Ori, regeltél már? Nem látlak...



#24 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 9:10

Nagyon messzire került ez most. :(



#25 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 9:15

Messzire? Inkább közelre, túlzottan is.

Minó, reggeltem, csak a NyeSze térkép nem kompatibilis a G.Earth-el (ahonnan én a koordinátákat másolom), mindig arrébb tesz minket egy várossal.

Ágotai betyárok néven futunk, és valahol Kisúj környékén találsz minket.


  • Ernest kedvelte

#26 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 21:50

No igen, minden relatív... :)

 

Ahá, látom már, megvagy. Hát ez tényleg arrébb tett egy kicsit.  :gm:


  • Ernest kedvelte

#27 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 23. - 7:22

Hát, itt a fórumon nem kavart nagy port ez az esemény, de a nemfórumos lovasok szép számmal eljöttek.

Nekem munkahelyi dolgok miatt a kerülős túra nem jött össze, de egyenes vonalon kilovagoltam, és nagyon jól éreztem magam. Átéltem a találkozás örömét, hogy a rendezvény szlogenjét használjam.

 



#28 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 23. - 8:16

Én szerda-csütörtök-péntek voltam ott a Mesterfogás kurzusokon. Nagyon meglepődtem a lovas résztvevők igen alacsony létszámán, de minden elismerésem a Mestereké. Ismerőssel nem találkoztam, de gyűjtöttem újakat :)



#29 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 23. - 8:27

Hát, én szívesen részt vettem volna, de nem volt rá "tehetségem".

Te kitől okosodtál?



#30 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 23. - 8:38

Én ló nélkül mentem le, mert Őrbottyánból nekem se volt "tehetségem" lovat szállítani :). Eredetileg Kappel Edit és dr. Gőblyös óráit akartam megnézni, de közben úgy alakult, hogy Edit lemondta, Istvánhoz pedig megyünk augusztusban egy hétre, így Lezsák Leventéékhez csapódtam. Nagyon hálás vagyok Leventének, mert ló nélküli részvevőként megengedte, hogy az ő lovával dolgozzak. Pöccre belőtt versenyautó egy tanulóvezetőnek :) Levente kurzusának szünetében pedig Istvánt hallgattam, illetve ebédszünetben Pénzes Gáborral beszélgettem. Nekem ő "új felfedezés", de nagyon szimpatikus, ilyennek képzelek egy Ökénytábori tanárt. Hagyományőrző lovas ezredes, de a jobbik fajtából :) Földön állva, civilben is katonaember, ugyanakkor végtelenül türelmes és jófej.



#31 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 23. - 10:20

Köszi a beszámolót, tényleg sajnálom, hogy legalább nézőként nem lehettem ott.

A mesterek bemutatóját volt szerencsém megnézni a rendezvényen, elég meggyőző volt.

Ahogy a dózsások mondanák :dev: , majd jövőre.

Ja, egy ilyen látogatás a doktornál mibe fáj?


Edited by ori, 2014 június 23. - 10:21.


#32 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 23. - 10:27

Az árat István nem tette közzé, így inkább magánban írom meg neked, de annyit elárulhatok publikusan, hogy a Nyeregszemlés ár igen kedvező volt az átlagos kurzusdíjakhoz képest :)

 

Remélem, lesz jövőre is kurzus a Nyeregszemlén, de a gyér részvétel miatt ebben nem lennék biztos :(



#33 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 23. - 10:42

Az 1 hetes kurzus árára én is kíváncsi lennék, ha szabad magánban.

Köszi!



#34 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 12:56

Úgy látom a reakciókból, ez bebetonozódott a Hortobágyra. Végül is jobb helyszín ez lovaknak, mint Bánkút vagy Misinatető lenne. hogy egyeseknek ez túl messze van, azt kompenzálja, hogy másoknak meg túl közel. Hiába, néha még az érett szőlő sem édes. :)


  • Minó kedvelte

#35 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 13:12

A többi helyszínt nem ismerem és itt sem tudom, milyen volt a lovasfaluban az elhelyezés, de nézőként, kurzusrésztvevőként tetszett a helyszín. Kulturált, jól felszerelt lovaslétesítmény. Azt persze nem tudom, a hétvégi nagy rohamot hogy bírták a vizesblokkok :)



#36 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 13:13

Én csak az internetről tájékozódom az otthoni dolgokról, de kedvenc fotót találtam a nyeregszemléről: :)

 

  • Ernest kedvelte

#37 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 13:21

Na jah, Pénzes Gáborba én is teljesen beleszerelmesedtem :)



#38 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 14:12

Á Örni, dehogy betonozódott...mi úgy köszöntünk el egymástól, hogy akkor jövőre, ott ahol lesz.

Tavaly írták alá a szerződést Bertoldék a HNP-kal, azóta többször változott vezetők személye (a közismert okok miatt ott elég forró a helyzet mindig), és nekem úgy tűnt, hogy a személyzet kissé megrökönyödött a horda érkezésétől.

Mintha nem fogták volna föl, hogy akkor itt tényleg 400 lovas fog cirkálni a védett területeken és a helyszínen. Ugye a korábbi rendezvényeken a lovakat az istállóban felszerszámozták, kimentek a melegítőre, onnan a pályára, majd a program végén vissza az istállóba.

Ehhez képest a túrás társaság szerte széjjel császkált lóháton, és Szladek Róbert sz esti eligazításon bevallotta, soha fel nem merült volna benne, hogy egyesek hova fel nem kaptatnak (a kunfakósok kipróbálták, hogy a lovaik hogy teljesítenek  a lelátó lépcsőin), majd szépen kért minket, hogy legalább a vendéglátós helyeket kerüljük el.

Szóval majd még ezután derül ki, hogy a HNP hogy vonta meg az egésznek a mérlegét, és óhajtja-e még egyszer kétes társaságunkat.

Ami a távolságot illeti, nekem pl. túl közel van, bár ezen lehet segíteni. És hosszú távon szerencsés lenne, ha mozdulna a rendezvény, hogy a túrázós része ne váljon unalmassá.

A dunántúliaknak, ha nincs keretük szállítózni, akkor tényleg szívás.

Ja a kislány, ő lóháton érkezett, már nem tudom honnan, de nem a szomszédból (nyeregben). Nem lehet a ló hátáról levakarni, amikor megjegyeztem, hogy olyan, mint  a mongol gyerekek, az apuka csak annyit mondott: "ott is volt már".


Edited by ori, 2014 június 24. - 14:16.


#39 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 14:45

Ami azt illeti, én is hallottam a személyzet egyik tagját, egy takarítónőt sopánkodni, amikor a büfé előtti lépcsőn is lószar volt. Becsületére legyen mondva, azzal a lendülettel ment a lapátért, seprűért.



#40 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 14:51

Egyébként a sopánkodás egy része jogos volt, csak úgy éreztem, későn kaptak észbe. Sokkal hamarabb kellett volna a kereteket megszabni, a csapatok egy része már úton volt, amikor telefonon hívogatták őket, hogy írásban kellene nyilatkozni, melyik útvonalon fogják megközelíteni Mátát. Persze a többségük leszarta, és ment, amerre jónak látta.

Én jó kislány voltam, nyilatkoztam, másnap még kétszer rámcsörögtek, hogy akkor úton vagyok-e, és biztosan nem térek le a kijelöltről.

MOndjuk a megkérdezett tanyasi ember azt mondta, hogy vágjak át a gyepen a nagy fa irányába, és én követtem az útmutatást, szóval mégis letértem, remélem egy túzokot sem zavartam meg semmiben. :P

A tábori szabályokat is este vacsi után mondták el, amikor a fele társaság ült csak bent, és annak 2/3-a se figyelt oda.