Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasíjászat


  • Please log in to reply
965 válasz a témához

#81 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 12:40

Nem egyoldalúan ítélem meg, ha visszaolvasod, leírtam, hogy a dolog szellemisége tisztelnivaló.Magyarékat meg errõl az oldalról nem ismerem, de más kevésbé ismert neveket tudok mondani, akik vérkomolyan ridegtartott állattartásból és kizárólag ebbõl élnek.Én is könnyen vagyok, mert itt ülök egy gép mellet, de ezek az általam ismert emberek ha nem jön be az állattartás éhenhalnak.

#82 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 13:03

Mongol!Igazad van, nem olvastam végig elég figyelmesen....Nekem nem a ridegtartással vagy a Magyar Gábor szellemiségével van porblémám. Azt viszont mindenkinek tudomásul kell venni,hogy a mai felparcellázott világban a Szentendreiszigeten nem lehet 50-60 fõs ménest ridegen tartani. Nincs rá elég hely. Magyar Gábor olyan emberek földejeit használja akik szintén ebbõl élnek csak kevesebb publicitással és talán nem ridegtartásban, de az Õ állataik téli tápláléka és ezzel az egzisztenciájuk kerül ezzel veszélybe. Ez az ami nekem nem tetszik. Az ismerõseidnek drukkolok,hogy ne bukjanak bele ebbe az igen rizikós dologba.Realcowboy!Nekem sem barátaim! Tudok róluk egy csomó dolgot, különösen a Magyar Gáborról, aki szomszéd és sajnos amit eddíg megtudtam az nem illik bele abba a képbe amit a sajtó róluk fest. Magamról pedig, hogy nekem nem lesz nevem soha sem a ridegtartás sem a lovasíjászat területén. Megkockáztatom,hogy máshol sem. Véleményem azért szerintem lehet és ennek szeretnék hangot is adni. Úgy vélem ez a fórum többek közt ezért is jött létre. Ha valakinek nem tetszik amit írok, majd jól kardélrehány és lenyilaz, utánna meg két kerékbetörés között jöhet egy orrbafricska is. Amit leírtam vállalom, tényekkel alá tudom támasztani. Úgy vagyok ezzel mint a hólapátolással: Szedje fel aki elszórta.........

#83 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 13:12

Topy!Én értelek és ha ismernél tudnád, hogy én sem vagyok lelakatolt szájú soxor. A gondom csak az, hogy nem jó dolog úgy belekiabálni a világba, hogy az érintettek nem tudnak reagálni. ;)

#84 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 13:16

idézet:
Eredeti szerzõ: Topy: Ha valakinek nem tetszik amit írok, majd jól kardélrehány és lenyilaz, utánna meg két kerékbetörés között jöhet egy orrbafricska is. A [/QUOTE]Meg ne feledkezz a coltokról! ;) Ami a hólapátolást illeti a szívembõl szóltál! :D

#85 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 13:21

Egyébként tényleg nem ártana, ha ha mondjuk néha benézne ide ide egy-két "nagy" is.Mondjuk Kassai, Grózer, Magyar, Mihók...stb.Mert ha néha nagy ökörséget írunk, fel is világosíthatnának akár.Merhogy itt fejlõdnivágyó ámátõrök vagyunk javarészt.

#86 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 13:22

Hogy Tamus nem jön az biztos, mert kinn él a pcsben, tv-je sincs, nemhogy számítógépe.(és neki van igaza)

#87 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 13:27

Realcowboy!Már miért ne tudnának? Ez egy nyílt fórum! Én a nevemet adom ahhoz amit írtam! Ha van kedved gyere ki hozzánk egyszer /Ilusta és Vanmásik is Happy lesz/ aztán elzarándokolunk a Magyar Gáborhoz és megnézheted a lovait meg teveéit meg jakjait meg az egész Nagy Brehmet. Elbeszélgethecc a többi helyivel,hogy Õk hogyan is látják ezt a fajta Õsmagyar virtust.Nézhecc lovasíjászatott /Kassai íjakkal/ , hallgathacc történeteket Kassai mester nem oly ximpatikus szabályairól is.Más:Jöhet Colt+Winchester /bár asszem ehhez értek még talán a legjobban/+ Maxim /Gorkij/ géppuska is..... Posted Image ;)

#88 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 14:42

RC-nek igaza van, ez a fórum nem arra való, hogy bárkit is fikázzunk, aki nem fórumozik. Biztosan erre is megvannak a fórumok, de nem az interneten kellene keresni, hanem az illetõk háza táján, szerintem. ;) Az énnemtudomcsakazthallottamokra különösen vonatkozik, hogy nem ide való.Szóval a topik kicsit rövdebb lett, így eltûntek olyan dolgok is, amik nem errõl szóltak, de értelmüket vesztették.A szabályrendszerre vonatkozó dolgokat viszont nem töröltem ki, de kérlek fikázás nélkül próbáljátok a továbbiakban megvitatni.

#89 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 11. - 14:57

Zsuzska! Asztem, hogy az enyémek közül rostáltál, az az igazság, hogy ráférne. ;)

#90 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 16:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Lámpás:
idézet:
Sajnos a legtöbb helyszínen kimondottan nem engedik indulni a vizsga nélkülieket, sõt ahol eddig engedték, most már õk sem tehetik tudtommal. [/QUOTE]Na errõl nem tudok semmit?!!Jó lenne valaki a tûz mellõl, és pontos információkkal látna el bennünket.
[/QUOTE]Itt van pár elérhetõség: [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=000107&p=2#000050"]Satöbbi/Lovasíjászat[/url]

#91 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 21:48

Mongol! Úgy gondoltam, a szabályokon vitatkozás semmiféle erkölcsi vagy jogi szabályba nem ütközik, amíg nem megy személyeskedésbe. De ha szerinted még van mit kozmetikázni rajtad :D , ott az átszerkesztés gomb, hajrá. (Nem volt egyszerû eldönteni, mi menjen, mi maradjon, ez a "ti" topikotok, gondoljátok át, és lehet még törölni vagy magyarázni, ha úgy tetszik.)Off uff

#92 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 10:09

Én a tûzhöz elég közel vagyok. Magyar Gábort 15 éve ismerem személyesen, és résztvettem 3 lovasíjász versenyen most õsszel, szóval ha valakinek kérdése van tudok valószínûleg segíteni. A vizsga nem kötelezõ a versenyen, csak a világszövetségi tagság.

#93 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 13:47

idézet:
Eredeti szerzõ: dzsigit: A vizsga nem kötelezõ a versenyen, csak a világszövetségi tagság. [/QUOTE]Ezekrõl a versenyekrõl, amire a vizsga nem kötelezõ lehet valami bõvebbet tudni?A Világszövetségi tagságról is tudnál részleteket írni?

#94 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 18:30

Nem tudom mit szeretnél tudni róla. Én idén voltam Kisújszálláson, Révkomáromban és Gútán. Mindhárom nagyon jó hangulatú volt. Szó se volt olyanról, hogy aki nem vizsgázott az nem indulhat, sõt még a tagság sem volt feltétel, viszont a világranglistára csak annak az eredménye kerül fel aki tag. Úgy lehet valaki tag, hogy kitölt egy kis lapot, amin rajta van a név meg lakcím. Befizeted az éves tagdíjat (5000Ft). Ezek után kapsz egy kártyát ami igazolja a tagságodat.

#95 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 9:01

Üdvözöllek a fórumon Dzsigit!- Végre valaki aki már indult versenyenNéhány szabályt a fórum közepén leírtam, légyszíves aktualizáld.Versenyen még nem voltam, de szívesen olvasnám egy ilyen nap forgatókönyvét.

#96 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 10:08

A változás csak annyi, hogy 18mp alatt kell megtenni a 90 métert.A forgatókönyv helyenként különbözõ. Általában igaz az, hogy érkezés a verseny elõtti napon. Este 6 után már nem szabad gyakorolni a pályán. 7 körül vacsora a jurtában. Utána a lovak kiosztása, és versenysorrend eldöntése(sorsolással, vagy megegyezéssel). Reggel 8-kor készülõdés (pálya elõkészítés) 9-kor kezdés. (persze ebben lehet csúszás, de igyekeznek ezt mindenhol betartani)A lovasok 3-as csoportokban indulnak. Elõször 3 próbafutam, majd a 9 versenyvágta. A vesszõket a segédek szedik minden kör után.Ha mindenki végzett, ebéd és eredményhirdetés.

#97 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 17:25

idézet:
Utána a lovak kiosztása [/QUOTE]Ez azt jelenti, hogy minden esetben a verseny szervezõje biztosítja a lovakat, és saját lóval nem is lehet indulni?
idézet:
A vesszõket a segédek szedik minden kör után. [/QUOTE]A segédeket is a szervezõ biztosítja, vagy nekem kell gondoskodni róla?A versenyre elõtte kell jelentkezni, vagy elég elõtte való nap elmenni a helyszínre?Érdekelne még az is ahogy tanultad ill. tanulod a lovasíjászatot.

#98 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 18:08

A verseny szervezõje mindig biztosít lovakat, de mindig örülnek ha viszel lovat, mert akkor kevesebbet mennek a szervezõ lovai. A völgybe nem tudom, hogy lehet-e vinni lovat. (szerintem nem)Ha részt akarsz venni egy versenyen érdemes jelezni, mert azért a lovak száma meg az idõ korlátozza a résztvevõk számát.Jó ha ott vagy már elõzõ nap a helyszínen, már csak azért is mert másnap sokkal frissebben tudsz indulni a versenyen. Kipróbáltam mindkettõt és sokkal jobbat lõttem amikor ott aludtam.Én már nagyon régen elkezdtem lövöldözni kb 14 éve, de csak 1,5 éve kezdtem el rendszeresen gyakorolni. Most a Zablakert lovardában edzek. Ott egymást tanítjuk, meg néhányan elmentek nyáron táborba Varga Sanyihoz és onnan hozták a tudást.

#99 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 18:10

Segédet vagy viszel magaddal, vagy megkérsz ott valakit, hogy segítsen. Mindig lehet találni valakit. (A segédeknek is be kell öltözniük.)

#100 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 18:59

idézet:
a Zablakert lovardában edzek [/QUOTE]Hallottam rólatok a lovasíjász levelezõlistán, és gratulálok az elért eredményetekhez. Ha viszel lovat, akkor a sajátodon fogsz lovagolni vagy bedobják a közösbe?Elõzõ nap mindenki a jurtában alszik, vagy ahol akar?
idézet:
(A segédeknek is be kell öltözniük.) [/QUOTE]Mert kinek kell még beöltözni és mibe?Milyen íjat és nyerget használsz, és milyen lovan mûveled a lovasíjászatot?Na azt hiszem mára már nem fárasztalak, de annyira a kezdeteknél tartunk minden info aranyat ér!

#101 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 19:42

Ha viszel lovat akkor az ül rá akinek te megengeded, nem kell bedobni a közösbe.Minden lovasíjásznak is. Persze nem mindenhol szólnak érte, de illik kaftánban indulni, mert azért akármennyire is sport, azért benne van a hagyományõrzés is, mégha néha modernebb formában is.Mindenképpen érdemes lovasíjász nyerget használni, mert másban nem tudsz rendesen felállni. Az én nyergemet Pallaga Zoli készítette, az íjam pedig Grózer íj. Ha most állsz vásárlás elõtt akkor ajánlom a kassai féle sólyom II-est. Én is ezt készülök venni.Saját lovam van. Kicsit arab, és viszonylag alacsony. Szerintem tökéletes, mivel szinte meg sem mozdul a háta vágta közben. Szerintem ez a lényeg, nomeg a nyugottság.Nem fárasztasz mert, szívesen segítek.

#102 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 19:47

Mit hallottál rólunk?

#103 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 14. - 8:29

A közelmúltban volt lovasíjász levlistás találkozó surányban és a fõ szervezõ B.M. hozzátok jár lovagolni. Természetesen beszámolt az elért eredményekrõl is, a nevek megemlítésével.Láttam a weblapotokat, irigylem a környezetet.Sajnos nem tudtam résztvenni a találkozón, mert éppen tanyát építek, a lovaink már ott vannak.Az õsszel már nem hiszem, hogy összejön de tavasszal szeretnék építeni egy kassai lovasíjász pályát.Lóhátról viszonylag keveset lõttünk: én pl. csak lépésben a fiam már vágtában is - szóval van mit gyakorolni és a lovaknak is kell szoknia.Kassai íjaink vannak a fiamé 32# az enyém 38# medve és természetesen van fa és aluvesszõnk.A lovak vásárlásánál nálunk is az elsõdleges szempont a megbízhatóság és a nyugottság volt.A nyugottságon van még mit csiszolni.Te is voltál a Varga Sándornál kurzuson? - errõl szívesn olvasnék bõvebben lehet, hogy nekünk is be kell nevezni.Milyen az idõ nálatok, ezen a héten még nem ültem lovon esik az esõ és khideg van.

#104 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 14. - 9:51

Dzsigit!Én csupa rosszat hallottam a Zablakertrõl....Az én luvam példuál utál ott lenni...Mondta...Mert,hogy õtõle hallottam....Egész Tavasztól õszig hatalmas legelõk, friss levegõ... Bõséges ellátás... Télen meg langy istálók de az is csak éjszakára.... Hát élet ez egy ló számára?Belovagolták tökéletesre, folyton figyelik,hogy jól érzi-e magát....Terepre kell járni, fürdeni a dunában lovastúl...Nem jó ez sem a lónak sem a lovasnak.... Posted Image ;) Igaz Sünci?

#105 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 8:02

idézet:
nyergemet Pallaga Zoli készítette [/QUOTE]Ha van róla fénykép szívesen megnézném.Az is érdekelne, hogy gyakorláshoz milyen vesszõfogót használtok.

#106 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 8:43

Szervusztok! Én Varga Sándorhoz járok lovasíjászatot tanulni,már kb:2-éve,és már egy jó éve lovasíjászom is.Az õszi verseny nagyon jóra sikerült.Mindenki a legjobb formáját hozta.Ha valami még érdekel,nyugodtan kérdezzetek!

#107 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 8:47

Képem sajnos nincs a nyeregrõl,de olyan mint a kassai-nyereg csak keskenyebb az elsõ kápája.Vesszõfogónk egyszerû karton, alatta pedig padlószõnyeg.

#108 Mítosz

Mítosz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 9:14

SütiEngem az érdekelne, hogy elfogadták-e a sanyi eredményét, amit otthon lõtt? Tudtok errõl valamit?

#109 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 10:26

Süti!Te hány pontot lõttél?

#110 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 10:32

Mi a módja annak, hogy valaki Varga Sándor tanítvány legyen?Hogy néz ki egy ilyen foglakozás, mit csináltok próbáld részletesen leírni. :eek: Igaz a hír, hogy a Bíró Gábor helyett a Varga Sándor lett......?

#111 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 11:42

[url="http://"http://www.petyanyereg.fw.hu/"]petyanyereg[/url] Posted Image Nem kért meg, hogy reklámozzam de lehet hogy érdekes lehet.Ha másért nem is, de jó lenne ha már valaki letörné az indokolatlanul magas nyereg árakat.

#112 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 17:49

Nem az ár a magas, a minõség alacsony.

#113 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 11:06

A legújabb hírek szerint elfogadják az otthoni eredményét,ezt én is nagyon remélem. Szombatomként van nyitott klubbnap, mindenki eljöhet megnézheti az edzést,utána eldöntheti,hogy akar-e járni.Két tagnak kell ajánlani az új tagot és vállalniuk kell érte a felelõsséget,ha nem vállalják akkor nem lehetsz tag.Ha ez megvan akkor megkapod,hogy mely napokon lesz az edzésed és aztán már járhetsz azokon a napokon.Egy edzésnap menete: Munka:takarítás,favágás, vagy amit kell Futás Torna Alaki és Formagyakorlatok Futás haza Íjászat Lovaglás. Ebbõl áll egy hétköznapi edzésnap. Az otthon versenyen én 110 egész valahány pontot lõttem.Ennyi

#114 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 20:54

Sziasztok. Süti gratula, bár ezt már mondtam.Én meg Vermes Istvánhoz jártam (járnék még most is, ha nem lennék vagy 200 km-re Gútától) lovaglást és lovasíjászatot okulni. Ott is szinte minden ugyanúgy néz ki, mármint ami az edzést illetei mint Varga Sanyinál, hisz mindketten megpróbállnak hüek lenni a Kassai iskolához. Nagyon sokat tanultam ott, jobbanmondva nem csak ott hanem úgy általában a Csallóközi lovasíjászoktól, ha ez mond vkinek vmit. És mégsem váltam lovasíjásszá. Hogy õszinte legyek nekem nem nagyon fekszik a Kassai módszer, bár elismerem, hogy jó és eredményes, de attól még nem fenékig tejfel, legalábbis számomra. Eleinte én is nagyon oda voltam érte, és teljesen magával ragadott, de egy idõ után úgy éreztem, korlátozva vagyok. Ami igazán nem tetszett, hogy ami nem Kassai az csak rossz lehet, legalábbios sokszor ezt lehetett kivenni egy-egy beszélgetésbõl. Az volt az érzésem, hogy ha vki nem Kassai módszerrel lovasíjászott, azonnal a hibáit keresték, csak azt emlegették. Soha nem hallottam egyik "mestertõl" sem, hogy nézd ez milyen jó ötlet, vagy azt milyen ügyesen csinálta. Számomra rendkívül hiányzott a tolerancia. De ogazán nem szeretném ha úgy tünne, hogy fikázás esete forog fenn, ezért abba is hagyom. Mint mindennek ennek is meg vannak a maga elõnyei és hátrányai.

#115 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 8:27

Tyda!Szerintem ha valaki eredményes lesz egy más módszerrel akkor azt el fogja mindenki fogadni.Én nem ismertem semmi módszert amikor elkezdtem lóról lõni. Amikor megismertem hirtelen megugrott a pontjaim száma. Lehet, hogy ha így kezded akkor úgy tûnik, hogy korlátoz, viszont ha elfogadod, hogy ez úgy fejlõdött ki, hogy valaki sokmindent kipróbált és ez volt a legeredményesebb akkor rájössz, hogy érdemes ezt követni.

#116 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 10:26

Kedves Süti és dzsigit!Gratula mindkettõtöknek! - nem is tudom, hogy szólítsunk ezután benneteket ( nem megsértõdni csak vicc....)Nagyon örülök, hogy több (kettõ!) ember is van itt a fórumon aki mûveli a lovasíjászatot.Nagyon szeretnénk mi is egyre eredményesebben mûvelni, de csak a sötétben tapogatózunk.Tessék itt minél részletesebben leírni, hogy akit érdekel az minél többet meríthessen belõle.Amit eddig tanultam:kitartás és fokozatosságMit javasoltok a kezdõk számára, hogyan kell ezt elkezdeni? (különösen ha otthon szeretné mûvelni az ember)

#117 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 10:30

Konkrétan arra gondoltam, hogy egy levelezõ lovasíjász tanfolyamot tessék itt tartani! Posted Image

#118 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 12:14

Nem olyan egyszerû az a levelezõ tanfolyam. A gyakorlatok nem túl nehezek, viszont leírni nehéz. Az ajánlom, hogy menj el valahova egyszer ahol tudják mit kell csinálni, ott megnézed mit kell csinálni és utána hazamész gyakorolni.

#119 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 12:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Lámpás: Konkrétan arra gondoltam, hogy egy levelezõ lovasíjász tanfolyamot tessék itt tartani! Posted Image [/QUOTE]Majd összekapcsoljuk egy levelezõ "suttogó" kurzussal! :D

#120 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 22. - 8:29

Az õszi verseny teljes listája:[url="http://"http://www.hornbow.com/kassai2004.htm"]http://www.hornbow.com/kassai2004.htm[/url]