Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyák nevelése


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
290 válasz a témához

#81 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 18:20

A felvágottakat sem eszi meg! :gm: Pedig biztosan kiadósabb lenne, mint a 10kilós tápban kotorászni a megfelelõ darabok után! :dev: Egyébként a tésztás kaját is bezabálja, de mégsem tömhetem meg a zsebem darás "mácsikkal"! :o :gm: Egyelõre túlsúlyban van a simi és a dícséret! Amíg ennyiért is hajlandó teljesíteni, nem látom szükségét az etetésnek! :rolleyes:

#82 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 19:21

Nem is kell. De nekem terrierem volt, azok meg elég önfejûek és alkalmi süketek. :dev:

#83 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 20:05

Nem is kell. De nekem terrierem volt, azok meg elég önfejűek és alkalmi süketek. :dev:

Nekünk pedig az van! A süketség stimmel! :D Na jó! Az önfejűség is! :o

Edited by Mackó, 2008 június 4. - 20:06.


#84 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 21:27

Kikinda, reszben egyetertek, azonban azt cafolom, hogy nehez beszerezni gyerekkompatibilis kutyat abbol a rengetegbol, aki gazdira var. Kapasbol, csak tolunk fel tudok sorolni legalabb egy tucatot, akiket tiszta szivbol ajanlanek gyerek melle, mint ahogy mar orokbeadtunk sokat ugyanigy es semmi baj nincs veluk. Teny, hogy nem gyepirol, ismeretlen eloelettel kell beszerezni, hanem lehetoleg egy szervezet ideiglenes befogadojatol, ahol pontosan ismerik a kutyat es tudjak felelosen ajanlani. Ilus, ertem en, becsszora, hogy mit akartok megertetni, de ne feledd, hogy peldaul a fojtot meg kell tanulni kezelni es ez az, ami lenyeges pl kutyasuliban! Az egy dolog, hogy ott a kutya tanul, de foleg a gazdi es ez a fontos! Te tudod, mert tanultad/lattad, hogy mikent kell banni fojtoval, de ezt irasban nem fogod tudni megertetni senkivel! Lattunk mar talan mindannyian kutyat, akinek a rosszul hasznalt fojtonyakorv maradando kart okozott fizikailag. Olyan ez, mint a feszitozabla: irasban nem lehet megtanitani a hasznalatat!!! Ezert gondolom, hogy neten keptelenseg barkit megtanitani a kutyanevelesre, hiszen Neked pl olyan termeszetes par momentum, hogy le sem irod, de egy kezdonek eszebe sem juthat. Latni kell, tapasztalni kell. Mindegy, nem akarok unnepronto lenni itt, de... szerintem ez semmikepp nem jo igy.

#85 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 6:51

Ezért írtam elõször a kutyasulit (egyébként minden elsõ kutyásnak kötelezõvé tenném, -de ez az én véleményem- és még akkor sem biztos, hogy más kutyákkal harmónikusan meglesz). Egyébként késõbb (mikor a kisgyerekre már tud más is vigyázni pár órára -pár hónap múlva-) sem késõ elkezdeni. A kutyám 4 éves volt, mikor elkezdtük. Semmi hátrányunk nem lett belõle. Azért kíváncsi leszek, késõbb mi lesz velük, mi lesz a kutya sosrsa. :rolleyes: Remélem és kívánom a legjobbakat. vvKati! Egyre kérlek: Ha bármi problémád adódik késõbb és mégis úgy gondolod, nem bírsz vele, nem éri meg a családi súrlódásokat, légyszi beszélj meggyessel!

#86 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 7:39

Azért azt se felejtsük el, hogy nagyon sok családban a kutya a gyerekre marad, vagyis õ akarta, a szülõ csak eteti! Én anno kicsi oskolásként kaptam egy puli keveréket. Megtanult pórázon sétálni, vissza lehetett hívni, elég sok mindent megtett! Szóval kitartó voltam! :) Akkor gyerekként! Azóta volt még jópár kutyám, fõként felnõtt, és mind 15éves koromig (az utolsó decemberben pusztult el, 10 év után)! Kutyasuliról életemeben nem hallottam, mégis megoldottam a problémákat, nem vertem õket össze-vissza tehetetlenségemben. Nem is éreztem magam tehetetlennek soha, mindig volt valami megoldás! Azt már nagyon korán észreveszi az ember, ha nem engedi a kutyát bizonyos szinten, kereteken belül tombolni, akkor nem is fog jól teljesíteni! Minden esetre én is csak támogatni tudom a kevés idõvel, türelemmel rendelkezõknek a felnõtt befogadását. Gyerek mellé persze ne az utcáról, hanem ahogy meggyes leírta, jól körülnézni a megfelelõ helyen! Egy befogadott problémás kutyám nekem is volt. Egy vadászkutya keverék. Ha játszottunk, labdáztunk, keresnie kellett, visszahozni valamit, akkor jó voltam neki. Egyébként nem fogadott el falkavezérnek, sajnos aput tekintette annak, pedig soha rá sem nézett a kutyára! Ezt elfogadtam, és a problémás területeket kerültem ( pl nem nyúltam a kajájához). Azért írtam le ezt, mert ilyen is elõfordulhat, és észre kell vennünk, ha a család bizonyos tagjait nem tûri meg "maga felett" a kutya. Ezt nekem akkor rá kellett hagynom a kutyára, de egy szakember ezen biztos tudott volna segíteni, én azonban féltettem az épségemet! :rolleyes: No, kinézek egyet a degemhez, mert úgy hallom unja magát! :D

#87 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 8:09

Megint sok mindent írtatok,és elég külömbözõ dolgokat.
Nem tudom.elég nehezen mondok le bárkirõl,ill. jelen esetben bármirõl.
Szertnék még egy kicsit próbálkozni vele.Õ egy élõlény,és nem gondolom,hogy ki kellene hajítani,mert nem úgy viselkedik(egyenlõre), ahogy ezt elvárjuk tõle.Egy kisgyerek sem azt csinálja amit mi szertnénk,mégse szabadulunk meg tõle.Megnézem,hogy haladunk-e,és ha igen mennyire.Legvégsõ esetben elgondolkodok az örökbeadáson. :(
Ne féljetek,nem terrorizálom a kutyát!Nem az én mûfajom.Ha lehetne még egy rossz szót sem kapna.Így is kezdtük...
Tudom,hogy kezdõ vagyok,de nagyon szeretnék tanulni.Nem vágyom arra,hogy Labi pattogjon körülöttem a parancsszavakra,csak azt szeretném,hogy hallgasson rám a hétköznapi helyzetekben.
Kenelben van az ebadta,és ha kint vagyok a kertben,akkor van kiengedve.
Ha jönnek hozzánk vendégek(kisgyerek nélkül),akkor is kint van,had ismerkedjen a többi emberrel.
A férjem azt mondaná,hogy túlreagálom a helyzetet.Hisz ismerünk olyan családokat,(csak ilyet ismerünk),ahol minden különösebb foglalkozás nélkül,szépen összeszoktak a kutyák és az emberek.
Persze,ez így szerintem sem o.k. Ezért szeretnék vele foglalkozni.(Na és persze a magam örömére.)
Még mindig próbálkozunk... :)



észre kell vennünk, ha a család bizonyos tagjait nem tûri meg "maga felett" a kutya.

Nagyon résen leszek,fõleg a gyerekeknél.

Igen,én is azt gondolom,hogy ha egy gyerek képes irányítani egy kutyát,akkor vélhetõleg én is.

#88 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 10:32

Ma reggel mntünk egy jó nagyot az ebattával! :) Életemben nem ordítottam még akkorát, mint ma vele! :huh: Gondoltam, hogy a bicikliút jó választás lesz a sétához, mert az egész rét szétázott! Jó ötlet volt, mert a bicikliút egyik felén rét van, a másikon pedig a házak kertje. Kicsit gazos mindkét oldal, a kutya szépen ment az aszfalton. A vasúti megállónál voltak csak kutyák, az egyik elég méretes. Pórázra tettem, mivel hírtelen elég harciasak lettek! Visszafelé pedig úgy akartam elkerülni a "kutyás részt", hogy lementem a b.útról és a réten kerülünk! Csakhogy az én drága hörcsögöm meghallotta az ugatást, és mint akit puskából lõttek ki, ott akart hagyni! :eek: Hiába kiabáltam, hogy "gyere"! Csak futott! Már lepörgött elöttem, hogy a kutya cafatokra lesz tépve! :( Erre úgy ordítottam utána ("gyere"), hogy magam is meglepõdtem, de õ is, mert abban a pillanatban sarkon fordult és futott hozzám farkát behúzva! Mikor megállt a lábamnál, mondtam neki, hogy "jól van!" ('"+!!%+!/!/!%/ kur"@ kutya) Aztán viszafelé meglepetésünkre mégegy kutyával találkoztunk, szerencsére õ is kerítés mögött volt. A kiabálásnak megfelelõ hanglejtéssel, de immár halkabban, szóltam rá - bevállt! :) Több macskával is találkoztunk, minden gond nélkül le tudtam állítani róluk! Mit tennétek, ha sétáltatás közben egy szabadon lévõ kutyával találkoznátok, amelyik nagyobb mint a tiétek? pl mindkettõ kan Ebben az esetben teljesen mindegy, hogy saját kutya mennyire engedelmes! :rolleyes:

#89 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 10:41

Én mint teljesen kezdõ,elég sok mindnent összeolvastam a témában.Többek közt azt,hogy nem szabad pórázra venni olyankor a kutyát,mert ezzel kiszolgáltatott lesz.Ütni meg pláne nem szabad ha összeverekednek,mert az csak hergeli a kutyát.Állítólag általában minden komolyabb összetûzés nélkül lezajlanak ezek az erõfitogtataások.Hááát ennyi. Én nem tudom

#90 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 10:57

('"+!!%+!/!/!%/ kur"@ kutya)

ebben minden benne volt :D

#91 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 11:16

Én mint teljesen kezdõ,elég sok mindnent összeolvastam a témában.Többek közt azt,hogy nem szabad pórázra venni olyankor a kutyát,mert ezzel kiszolgáltatott lesz.Ütni meg pláne nem szabad ha összeverekednek,mert az csak hergeli a kutyát.Állítólag általában minden komolyabb összetûzés nélkül lezajlanak ezek az erõfitogtataások.Hááát ennyi. Én nem tudom

Azért hagyni sem a legjobb, mert elõfordulhat, hogy fojtás a vége a verekedésnek! :rolleyes: Volt egy "szépséges természetû" cseh farkasölõ az utcánkban. Rövid idõn belül minden kutyát megfojtott!
Az is igaz, hogy a "normális" verekedés az erõsebb elismerésével be is fejezõdik! A póráz tényleg nem jó megoldás, max a nyakörvét kapjuk el a sajátunknak. Próbálkozhatunk lehajolni kõért - van amelyik kutyát ez is visszatartja, akár egy botot felvenni. De megpróbálkozhatunk rákiabálni az idegenre - hátha! Nekem ezek beváltak, most viszont az a gondom, hogy az enyém is harciaskodik!
Persze, ha kisebb kutyánk van, akkor sem szabad a védelme érdekében felkapni, mert akkor még a gazda is bajba kerülhet!
Ezért most egy kicsit tanácstalan vagyok. A lényeg az lenne, ha az összeakaszkodást lehetne elkerülni! Viszont ha otthon történik az eset, akkor egy vödör víz csodákra képes! ;)
Ütni tényleg nem érdemes, mert akkor csak a másik kutyának tudja be a bántást és még vadabb lehet!

#92 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 11:51

Volt egy "szépséges természetû" cseh farkasölõ az utcánkban.

Hát ilyenek ezek a "cseh farkasölõk" az utcából. Roppantul kell vigyázni esetükben, nehogy összekeverd valami mással a fajtát. :dev:

#93 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 12:02

Amikor két kutya összeverekszik, az adrenalin szintjük jelentõsen megemelkedik. Ez, azon kívül, hogy nagyon-nagyon gyors reakcióra (éppen ezért nincs ideje átgondolni a jószágnak, mit is cselekszik = odakaphat a gazda "támadó" kezéhez) teszi képessé, a kutya alapállapotban is magasan található fájdalomküszöbét JELENTÕSEN megemeli. Tehát, lefodítva: haraphatja a vetélytársa, nem érez fájdalmat. Ilyen állapotban megkísérelni a kutyákat ütleggel szétválasztani elég esélytelen vállalkozás. Nem lesz tõle"agresszívebb", támadóbb, mert már a csúcson jár, viszont ügyesen darabokra törheted rajta a söprûnyelet, amelyet már egyébként is meguntál, vagy a kutya passzív mozgásszerveiben okozhatsz komoly mértékû zúzódásokat, jó eséllyel töréseket is.

#94 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 12:14

Hát ilyenek ezek a "cseh farkasölõk" az utcából. Roppantul kell vigyázni esetükben, nehogy összekeverd valami mással a fajtát. :dev:

Most mé'? :huh: Nem jól írtam? :confused:
Egyébként ha jó, ha nem jó, mocsok egy fajta volt! Nem verekedett egy kutyával sem! Egyenesen a torkának ment, és vége is volt a dalnak ezennel! :( Végignézetem 2-3 esetet! Akkor a közösség úgy döntött, hogy sürgõsen takarítsa el a dögjeit, mert balhé lesz! Egyébként a hapsi szava semmit nem ért nekik! Úgy mentek keresztül mindenen (vele együtt), mint a pinty! :mad:

#95 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 13:17

Azok nem cseh farkasölõk, hanem CSEH FARKAS kutya. Ugyanis farkasokat vettek be a tenyésztésbe. Ez látszik a többségük alkatán, színén és sajnos az önállóságán is. Ha 2 kan összetalálkozik legtöbb esetben nincs verekedés, hanem morgás, jelölés és egyéb testmimika által eldöntik a dolgot. Az szar dolog, ha két domináns, makacs fajta kerül össze. Szukáknál sem jobb a helyzet, sõt! Azok tényleg összemarakodnak és csúnya sebeket ejthetnek egymáson. Szuka terrierem (hiába volt ivartalanított) összeakadt így egy vizsla szukával. Mindketten úgy szedtük le a kutyát a másikról, a lábuknál fogva. Utálták egymást a késõbbiekben is, elkerültük egymás társaságát. Érdekes, hogy csak ez az egy eset és kutya volt ami ilyen helyzetet teremtett. Erdõben mikor jártunk és úgy láttam, hogy balhé lesz, akkor elkezdtem futni a kutyáktól elfelé és hívtam az enyémet. A másik gazda ugyanezt tette, ezzel megelõztük a valódi verekedést, ha úgy adódik. A két kutya inkább a gazdáját választotta. Ahogy hozzám ért kapott egy jutifalatot. Mindig viszek magammal most is, ezzel motiválva a kutyát, hogy jobb dolga van, ha mellettem, a közelembe marad. Egyszer ez a terrierem az egyik budai erdõben elment egy szarvascsapat után, nagy nehezen visszatalált, onnantól csinálom ezt. Plusz még azt, amit már leírtam, hogy ilyen kirándulások alkalmával többször elbújok egy fa mögé és neki meg kell keresnie szag után. Ha nagyon elmegy más irányba, akkor a szokásos fütty és hívást alkalmazom és dícsérem.

#96 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 13:33

Azok nem cseh farkasölõk, hanem CSEH FARKAS kutya. Ugyanis farkasokat vettek be a tenyésztésbe. Ez látszik a többségük alkatán, színén és sajnos az önállóságán is.

A francát!! Közben én is rájöttem, miután rámszóltál, tényleg mintha sántított volna a nevében valami! ;)
Egyébként a legvadabb kutyájuk szuka volt, és a kanokat sem kímélte! :rolleyes: A mi kutyánkkal is így végzett! :( Amióta eltakarította a kutyáit, teljesen normális a helyzet a többi kutyával. "eltakarította" érsd elköltöztette! Kb 10 soros villanypásztor mögött vannak egy távoli helyen a falutól! :yeah:

A németjuhászom szuka volt, soha nem verekedett, mégis tartottak tõle a többiek! Ha kellett fenyegette a másikat, de neki nem ment volna. Még akkor is volt tekintélye, amikor már foga sem volt vénségére! :ang:

Az a jobbik eset, ha a másik kutyával is ott van a gazdája! :rolleyes: Ez viszont felénk ritka dolog! Itt az a szokás, hogy éjjel szabadon engedik õket, és lesz ami lesz! :(

#97 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 13:40


Az a jobbik eset, ha a másik kutyával is ott van a gazdája! :rolleyes: Ez viszont felénk ritka dolog! Itt az a szokás, hogy éjjel szabadon engedik őket, és lesz ami lesz! :(


Wazze, akkor én nem szaroznék, vagy egy gumilövedékes stukker, vagy egy vipera. :mad:
Persze csak úgy hogy ne pusztuljon bele és eszébe ne jusson legközelebb a közelembe és ezzel a kutyám közelébe jönni.
És ha netán a gyerekem is kimenne és arra támadnak rá? Akár éjjel van, akár nem...

Mikor még anyósnál laktunk, a szomszéd kutyája állandóan átbújt a kerítésen és felzabálta a kóbor macsekoknak kitett kaját. Egyszer bepipultam és leadtam egy lövést a levegőbe, amint éppen bújt át. A kutya azon nyomban visszahúzta magát.
A gazdája pár perc múlva megjelent és szó nélkül betapasztotta a lyukat. :dev:

#98 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 14:02

Én nem is értem, milyen szokás az, hogy éjjel arra megy a kutya, amerre akar! Pl itt az utcában van egy hapi, aki ezt csinálja, több kutyája is van! Ha többen panaszkodnak a kutyájára, hogy jó lenne, udvaron belül tartani, akkor fogja és agyonveri a kutyát. A másik eset, hogy agyonlövi, volt, hogy többször is belelõtt, mert nem pusztult el! :huh: Egyébként katona az ipse, törvényesen van fegyvere! :mad: Aki látja, tud róla, az kussol! Nem értem...

#99 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 15:05

Nem normális. Valaki feljelenthetné! :mad: Itt is többen elengedik a kutyájukat, de ez jó környék, itt nem bántják egymás kutyáit, amelyek meg ki vannak engedve, nem agresszívak. Max. az enyém tombol a kerítésen belûlrõl, rájuk. :)

#100 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 19:47

Most jöttem be Labitól.Minden jól ment. :) Reggel óta nem evett,így hajtott a jutifalatért. :D Most megmutatta,hogy mindent ért,csak nincs mindig kedve szótfogadni. Elõkerült a póráz.Szépen jött mellettem.Nem kellettt húzni.Egyet-egyet rántottam rajta,és szépen haladtunk. Éljen! :yeah: Mostmár kezdek bízni. :P :P :P

#101 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 20:09

Menni fog az késõbb is! Nem kell elkeseredni, most már legalább tudod, hogy jó módszert választottál, ha vissza tudja adni a tanultakat! Egyébként is eszes fajtát választottál, de a kölyökkoron túl kell lenni! Csak következetessen! Bármit kérsz tõle, azt teljesítse végig, utána pedig sok simi! Ha rá kell szólni, akkor ugyanazt a szót használ a megfelelõ hanglejtéssel. Ugyanígy a dícséretet is! Ha Scruffynak azt mondom, hogy "jól van!", már billegteti a farkát, tudja, hogy akkor oké a dolog!

#102 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 10:22

Köszi Kikinda!Teljesen bevált az éhgyomorra való "kiképzés".Mostmár így fogjuk csinálni.Elõször jön a játék,a feladatok,és aztán az evés.Sokkal szófogadóbb így.Nagy úr az éhség! :D A pórázos gyakorlás teljes sikerrel zárult.Szépen jön mellettem(ha nem rántásokkal korrigálom).Egyáltalán nem húzatja magát.Mostmár a póráz sem mindig feszes,kezd rájönni,hogy mi újság. :D Azt hiszem jó úton haladunk. :)

#103 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 10:46

Na ez örömhír!!!! Gratula! Csak így tovább! ;) Lesz ebbõl még jólnevelt eb :) Az elsõ online képzett kutya :D

#104 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 6. - 11:41

Nekünk pedig az van! A süketség stimmel! :D Na jó! Az önfejûség is! :o


Sziasztok!
Ilusta, Mackó!

Milyen terrier?

Edited by Mona84, 2008 június 6. - 11:41.


#105 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 13:31

Nekem border terrierem van, 3 éves kan, és most vasárnap lesz két hete, hogy hoztuk! :yeah:
Mai kép Róla: Scruffy

Érdemes megelíteni, általában a terrierekrõl, hogy tényleg csak az tartson, aki rendelkezik már valamilyen szinten kutyás múlttal! Elég kemények, önfejûek, makacsok és alkalmi süketek! :) Amennyire tele vannak energiával, legalább olyan keményen kell velük bánni. Viszont rengeteg vidám percet szereznek a gazdinak! ;)

A virtuális kutyaneveldét pedig le kellene védetnünk! :dev:

#106 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 13:41

Nekem 2 airedale-m (szukák) volt. Mindkettõ orvosi hiba miatt halt meg. A szívem szakad meg értük azóta is. :hupp: Megfogadtam, egyszer még lesz erdelem.

#107 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 14:54



A virtuális kutyaneveldét pedig le kellene védetnünk! :dev:

Szerintem is :D

#108 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 19:06

Hû! Két napra eltüntem, és megszilajodott ez a totyik. :D Katinak gratula!!! Nem bíííírom ki. A "cseh farkaskutya" téma. Szerintem keveredés van itten. Az a "jó természetû" kutya-gyilkos eb valszeg Sarplaninac volt, "Jugoszláv Farkasölõ"-ként elhírhedtült Jószág. A cseh farkaseb (bár személyesen csak hármat ismertem), tudtommal (a farkas-vérnek köszönhetõen) roppant félénk, tartózkodó kutyák. Bár tiszteletre méltó 3cm-es szemfogakkal rendelkeznek, max. a mutogatásáig merészkednek, ha "durvul" a helyzet, elegánsan távoznak. Ellenben a Sarplaninac!! Na az már valami! Szakmájukból kifolyólag félelmet nem ismerõ, megvesztegethetetlen jószágok. Ha úgy ítélik meg, hogy a helyzet "vért kíván", nehéz õket együttmûködésre sarkallni. (tapasztalatból tudom :dev: ) Verekedés téma. Van egy "aranyos" történetem. Egyszer fentebb említett Cartush kutyámmal (szigorúan 50cm-es póráz+szájkosár, mert borzasztó agresszív volt) sétáltam egy erdõ mellett. Szembe jött két kan roti. Na, mondom, Fiam, itt harc lesz. Nekiiramodtak a rotik, én besz...rtam, szájkosár, póráz le, Cartush boldog vigyorral rohan. Óriási kavarodás, hörgés, egyik roti elfut. Por leül, másik roti a földön, Cartush tépi a torkát. Na most még jobban betojtam, nehogy megölje ez a barom. Eszembe jutott egy pit-es haverom, aki azt mondta, ha kan, egyik kezedbe hátsó láb, másikban a golyszik. Ez utóbbira rámarkolsz, csavarintasz egyet rajta, el fogja engedni. Rohanok, hátsó láb ki, felemel, (szegény roti irtó rosszul festett már) rámarok a golyszik......... :eek: hûlt helyére. A Rohadék felhúzta. Üres volt a zacsi. :mad: "B" terv. Mindkét hátsó láb fel, balra kibillent, jobbra fordít, Cartush enged, póráz fel, menekülõ üzemmód. ( megjegyezném, hogy visszanézve láttam amint a roti feláll. Kerestem egy ideig a gazdit, de nem lett meg. A rotikkal sem találkoztam többé.)

#109 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 19:27

Megnéztem a neten a képeket a "cseh farkas" és a "jugoszláv farkasölõ" fajtákról! Az eredmény: cseh farkas! :yeah: A csehbe biztos voltam már az elején! Célirányosan írtotta a kutyákat! Mocsok egy fajta volt a szememben, de valószínû egy "normális" és hozzáértõ gazdával nem lett volna probléma! :rolleyes: Kb 3-4 kutyával szánt is szokott huzatni télen! Nagyon izgalmas volt elõlük menekülni, amikor a kutyámat meglátva jöttek árkon-bokron, két megszeppent kislánnyal a szánon! :mad: Valószínû ezért is nem komálom a huskykat sem!

#110 Pletyka

Pletyka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 19:38

Megnéztem a neten a képeket a "cseh farkas" és a "jugoszláv farkasölõ" fajtákról!
Az eredmény: cseh farkas! :yeah: A csehbe biztos voltam már az elején! Célirányosan írtotta a kutyákat! Mocsok egy fajta volt a szememben, de valószínû egy "normális" és hozzáértõ gazdával nem lett volna probléma! :rolleyes: Kb 3-4 kutyával szánt is szokott huzatni télen! Nagyon izgalmas volt elõlük menekülni, amikor a kutyámat meglátva jöttek árkon-bokron, két megszeppent kislánnyal a szánon! :mad: Valószínû ezért is nem komálom a huskykat sem!

Nem komálod a Huskykat? :dev: megértelek. :gm: :D Az összes "északi" kemény gyerek. Amit a cseh farkasebrõl írtál meglep, mert én nem ilyennek ismertem õket. De lehet, hogy a "tenyésztés" kikezdte õket is. :( De említetted, hogy már bezárták a vadakat. Remélem most már biztonságban vagytok.

#111 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 20:07

Szerencsére elkerültek messzebbre! :) De ha jól tudom, azóta is csak etetve vannak, foglalkozva velük nem igazán! Itt a szomszédba a két méteres betonhálón is átmásztak, annak a tetjébe volt még villanypásztor húzva, de az sem volt akadály nekik. Most csak az van nekik, kb 10 centinként kihúzva hektáros területen! Amíg itt voltak, addig a szülők a gyerekeket is felügyelettel engedték ki! Tenyészteni szándékozta őket a hapsi, de miután 6-7 kiskutya a nyakán maradt, feladta! Nem hinném, hogy családi kutya lenne ez a fajta, ha ennyire könnyen felül emelkedik az emberen! A husky pedig szerintem agyilag egy szinten van a dalmatával, bernáthegyivel, és a többi olyan kutyával, akiket nem az eszükért tenyésztettek! :gm: Lehet kövezni... :D

Edited by Mackó, 2008 június 6. - 20:08.


#112 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 7. - 22:23

vvkatalin! Hol tartasz a kutyóval? Mi még mindig a macskánál tartunk! :gm: Annyira koncentrál az eb, hogy remeg az egész teste! Ma már elviselte azt, hogy az orra elõtt sétálgatott a cirmos! Persze miután legalább hármat már megugrasztott! :rolleyes: Sõt, a napi egy macska fára küldése is szerepel a listán! :dev: A megfelelési vágya viszont hatalmas! :) Felküzdötte magát a hatalmas bálára a gazdi két szép szeméért! :yeah: Ez végülis nem lenne hatalmas eredmény, viszont két hete hagyta csak el a fõvárost, ahol egy zsebkendõnyi kertben mozoghatott csak! :rolleyes: Az akkori súlyával még a kocsiba is nehezen ugrott be! :) Fogyunk és erõsödünk!

#113 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 8. - 15:12

Labival elég jól haladok.Egyre szebben és ügyesebben jön pórázon. :) Gondoltam ennek örömére tanulhatnánk is már valami újjat.Azt hiszem a "feküdj" lesz a következõ lépés(persze pórázon). A hétvége általában elég sûrû nálunk,úgyhogy holnap indítunk. Egy pár napja nem igazán volt komoly összetûzésünk,de úgy érzem,ezen a téren van még mit javítani. A macska elég nagy probléma ez ebeknél,de Labi hál' Istennek,még nem reagál rá.Gondolom,ennek is eljön majd az ideje..

#114 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 8. - 17:32

Megint sikeres napot zártunk a kutymorgómmal.Szépen teljesített. :) Kipróbáltuk a "feküdj" vezényszót.Mit ne mondjak:elég lenyomni a földre.Ti hogy csinálnátok?

#115 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 8. - 20:29

Begépelek egy idevágó, okos gondolatsort Konrad Lorenz Ember és kutya címû könyvébõl.

"Véleményem szerint a legfontosabb a "feküdj". A kutyának meg kell tanulnia, hogy parancsra lefeküdjön, és csak akkor álljon fel, ha a parancsot visszavonják. Ennek tömérdek elõnye van, mind az állat, mind a gazdája szempontjából: a kutyát bárhol otthagyhatjuk, s közben nyugodtan elvégezhetjük ügyes-bajos dolgainkat; másrészt a kutyának is boldogabb az élete, hiszen soha nem kell bezárva otthon maradnia; és nem utolsósorban, az erre betanított kutya a hívó szónak is jobban engedelmeskedik, utóvégre neki sem kellemes elnyomni magában a vágyat, hogy kövesse gazdáját. S amikor megkapja végre a parancsot, hogy álljon fel és jöjjön, ezt érthetõ módon - szinte megváltásnak érzi. A "gyere" éppen a "feküdj" révén nyer egészen más érzelmi színezetet: a kutyának nem kell, hanem szabad mennie."

(Mellesleg dezsavüm van, mintha ezt már írtam volna :D)

#116 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 8. - 20:59

Ebben biztosan van valami! Ha jól tudom, akkor az én ebem nem ismeri a "feküdj" parancsot! Párszor kértem tõle, de max hanyatt vágja magát és ezt sem a parancsért csinálja, hanem hogy békén legyen hagyva! Lassan ismerkedünk a parancsokkal, nem akarom, hogy úgy tûnjön neki, hogy mi mindig csak utasítani tudunk! Így is elég sokat kell nyektetni a macska miatt: "mmmmííít csinnálsz!", "nem szabad!", "hova megy!", "gggyereee!" :gm: Ennyi parancsunk van a macskára! :D Alaposan utánanézve a fajtának: esély sincs border-macska barátságra! :rolleyes: Sebaj! Szeptemberre be van ígérve a kutyasuli! :dev: vvkatalin! Ha kölyökként nincs problémája a macskával, akkor felnõttkorban sem lesz! Persze különbséget biztosan fog tenni saját és idegen macska között!

#117 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 9. - 8:35

A feküdj megtanítására nagyon sok variáció van. megpróbálom érthetõen leírni azokat amiket mi használunk... Elõször is egybe kell kötni a kellemest a hasznossal :D tehát hogy késõbb már a kézjelet is ismerje, jó mindjárt az elején ezt is tanítani. (hozzáteszem én így tanultam, tehát lehet ettõl eltérõ variáció is) A kutya ül melletted (pórázon természetesen) majd mondod neki, hogy feeeeküüüüdj és közben a jobb kezeddel (lehet benne juti falat is) az orrától lefele haladva mintegy mutatod az irányt a talaj fele (simító mozdulattal). Közben a bal kezedben lévõ pórázzal együtt (amit nagyon közel fogsz a nyakörvhöz) enyhe oldal lefele húzást gyakorolva kis kényszert alkalmazva húzod a lefele irányba. Következõ ellenállásba ütközhetsz. a kutya nyaka csak nyúlik lefele de a feje egyre feljebb van mert nem akarja, vagy épp a jobb kezed után kap, mert nem tetszik neki a történet és tiltakozását fejezi ki. Ha a kezed után kap, orrba nyesed, rossz felkiáltással, ha a póráznál nem enged egész a nyakörvénél fogod és úgy próbálod újra. Ha felpattan mert egyátalán nem tetszik neki, akkor kezdjük elõröl az ülj-tõ Másik módszer, hogy kutya ül melletted, feküdj (kézmozdulat ugyanaz a jobbkézzel) viszont a kutya lapockái mögötti kis puha részre teszed a bal kezed mutató és hüvelykujját, és enyhe nyomást gyakorolsz rá (ez elég hatásos) ha enyhe nyomásra nem moccan, lehet erõsebben! Ha megcsinálta kaphat falatot, és dícséretet! Egy pici ideig mindenképp maradjon fekve, utána megint ülj, és egy kis pórázon séta. Majd lehet elõröl kezdeni az egész procedúrát. Aztán van olyan variáció, hogy kutya ül, te szembe állsz vele köztetek a póráz, és mondod hogy feküdj, majd a kutya álla alatt lévõ pórázrészt nyomod lefele a földre (amitõl a kutyának is ugye lefele kéne haladni) ezt én annyira nem szeretem, mert itt nagyobb kezdetben esélye van, hogy kibújjon a feladat alól. Ez inkább a késõbbiekben lesz hasznos, amikor már láb mellett szépen tudja ezt a vezényszót, és ez inkább továbblépés a távolról való fektetéshez. Ha vlami nem érthetõ, szóljál :D Próbáltam úgy írni, hogy bevizualizáltam magam elõtt, hogy mi hogy szoktuk, remélem sikerült jól megfogalmaznom! Sok sikert! :) ph

#118 vvkatalin

vvkatalin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 9. - 12:51

Köszi Paint Horse! :) Kipróbálom,melyík jön be.Menetközben derül ki úgyis ha valami nem teljesen o.k.. Majd kérdezek. :) Mit csinálsz,ha nem teljesíti a parancsot? Tudom,még kölyök,de ez így nem o.k. ugy-e?

#119 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 9. - 22:14

Köszi Paint Horse! :) Kipróbálom,melyík jön be.Menetközben derül ki úgyis ha valami nem teljesen o.k..
Majd kérdezek. :)

Mit csinálsz,ha nem teljesíti a parancsot?
Tudom,még kölyök,de ez így nem o.k. ugy-e?

VVK!

A kutya még kölyök!!
Szépen lassan! Először legyen nagyon biztos az ÜL vezényszó! Tanultál biztos nyelveket! Amikor én tanultam, mindegyik nyelvtanárom hangsúlyozta, hogy nem elég a jó jegyzet és a négy óra, hanem minden nap el kell mélyedni a már ismert tudásban. Tehát a kutyánál is kövesd ezt! Nagyon fokozatosan!
Ne ess abba a hibába, hogy a fórum miatt már holnaputánra teljesítened kell!

kikinda

Edited by kikinda, 2008 június 9. - 22:15.


#120 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 10. - 7:37

Mint már asszem említettem, egy vezényszó, egy végrehajtás :) de ez még a kölyköknél egyátalán nem így van. ha nem csinálja, addig kell mondani neki pl. az ülj-t amíg meg nem teszi. ha leült, jöhet a dícséret. arra azért figyelj, hogy tényleg üljön is, és ne csak úgy csináljon... :D nagyon leleményesek tudnak ám lenni, egész hihetõen tudnak ülni, közben a seggük még fél méterrel van a föld felett :D Úh. türelem :) ez nagyon fontos :) minél többet gyakoroljátok, annál biztosabb lesz a tudás! Igaza van kikindának :) A procedúrát mindig azzal kell kezdeni, ami az elõzõ napokban már jól ment. Ez sikerélmény neked is meg Labinak is :) ha úgy érzed, hogy az eddig tanultak tökéletesen mennek, lehet továbblépni :) Persze leszenk biztos visszaesések is, olyan napok, amikor a már tanultakat sem hajlandó megcsinálni, vagy úgy tesz, mintha még sosem hallotta volna mirõl van szó. Semmi gond :) van ilyen. kis játékkal ki lehet zökkenteni és utána újra jöhetnek a feladatok. Egyre figyelj még, hogy ne unásig gyakorljátok! Legyen a feladatok között sok sok játék, hiszen tényleg kölyök még, nem várható el tõle, hogy órákon át tudománnyal tömd a fejét, és ennek még örüljön is ;)