Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Skót juhász (collie)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
121 válasz a témához

#81 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 6. - 15:55

idézet:
Eredeti szerzõ: vali99: Helló mindenkinek!Ugy tünik csak én látogatom már ezt a lapot csak. Merre jártok? MI van veletek skótosok?Én és a kutyám jól vagyunk. A kutyámnál egy ki dolog balul sült el. Nem vettük észre, hogy tüzel és most ugy néz ki hasas a kutty. Nem tudom miféle jószág lehet az apuka,de ha megtalálom agyoncsapom.Igy elintézni a kutyámat,és igy kitolni velünk.Nem volt szép dolog. Nagyon szomorú vagyok hogy nem skót az apuka. IjNA sziasztok. [/QUOTE]Ne legyél már olyan szomorú! Posted Image Nekem életem legtuttibb kutyája egy skótjuhász keverék volt aki pont így sikeredett. Anyu fajtiszta, apu meg "kitudja" típusú. Ezzel együtt az anyja összes jó tulajdonságát hordozta. Okos volt, intelligens és nagyon harmónikus személyiséggel rendelkezett. Mellesleg házörzõnek sem volt utólsó. Posted Image Sajnos az anyjától a rosszat is megtanulta. Kijárt ugatni az autókat, és ezt valaki megelégelte. Megmérgezték... :( Posted Image Ha sikerül, majd rakok fel róla képeket. Nem volt olyan szép, mint az anyja, de én imádtam!

#82 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 16:13

Megígérem Waldes,hogy még lesznek a kutyáinknak közös gyerekei. Posted Image ok? Na pá....

#83 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 9. - 9:05

Nem túl nagy örömmel értesítelek Waldes, a kutyám megfialt az este,de amilyen hamar anya lett olyan hamar maradt gyerekek nélkül.Egy rokonom eltette a kuttyokat lábalól.Nagyon sajnáltam öket,de ezek nem voltak faj kutyák, és nem kellett volna senkinek a kiskutya.Na majd lesz neki igazi faj kuttya is,és majd az a ti kutyátoktól lesz.Augusztus környékén biztosan fog tüzelni.Majd szólok.A mobilszámod ugyan az, nem?Ja és gyógyulj meg minnél hamarabb.

#84 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 11. - 13:49

Szerintem meg nem mindenkinek csak fajtiszta kutyák kellenek. Bár a keverékekért biztos nem lehet pénzt kérni, ez igaz, de elosztogatni azért lehet õket!...És lényegesen strapabíróbbak, mint a túltenyésztett ebek.Most már mindegy is! Posted Image Bocs, a közbeszólásért! :rolleyes:

#85 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 15. - 23:36

Sziasztok!!!Vali99 nagyon sajnálom a kiskutyákat, de remélem azt tudod, hogy az én kutyámnak nincsen törzskönyve!!De anyja, apja tuti skótok voltak (papa törzskönyves volt, csak sajna ellopták)!!!A számom ugyanaz!!!Remélem majd szólsz, nagyon örülnék!!!De most viszont nagyon figyelj a kutyádra, nehogy baja legyen!!Nem tudom, hogy kell-e ilyenkor fejni a lánykutyákat, kérdezd meg az állatorvost!!Majd járok ide sûrûbben!!Most viszont megyek!!!Puszika mindenkinek, jó8!!!AMÚGY MEGGYÓGYULTAM EBBÕL A FRÁNYA INFLUENZÁBÓL

#86 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 16. - 8:59

Szia Bokorugró, és Waldes!Sajna nagy a kutya tulszaporulat nyirtelken és nem mertük bevállalni a gyerekeket.Nem hiszem hogy olyan sokan kapkodtak volna a kiskutyák után. Nagyon sajnáltam öket!!! :( Igazad van a korcsok starapásabbak,és okosabbak is.Van benne tapasztalatom, a másik kutyám mivel kettõ van az korcs.Tacskó keverék.Egyébként a Jenny melleivel nincs gond. Nem kell semmit vele csinálni.A teje elapad magától.Majd jobban fogok vigyázni rá.UIgy is volt,de valahogy mégis elkapott egy pillanatot amikor nem figyeltünk rá.Sziasztok

#87 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 10:49

hello!!!Meg tudlak érteni, amúgy hány kiskutya volt???A skót kölykök miatt ne aggódj, azokat egy hónap alatt elviszik!!!Remélem!!Majd segítek!!Na megyek suliba, puszi

#88 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 15:58

egyébként 4 kutya volt.Egyet reggelre agyonnyomott,a többinek meg tudod mi lett a sorsa.Szoktál még lovagolni?Én most a fõsulin járok lovagolni.A sulinak van lovardája,és lehet járni tesi óra keretén belül lovagolni.Nagyon tök jó.Na szia.

#89 Waldes

Waldes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 20. - 23:01

Igen, majd nyáron megyek lovagolni!!Alig várom, hogy találkozzunk végre!!!Melyik fõiskolára jársz??Olyan jó Neked, de mostanában teniszezek, és nagyon megy!!Nekem pedig ingyen salakos teniszpályát biztosít a suli nyártól!Most is van hova járnom, de az csak tesiterem ahol teniszezek!!Ja, és jó lovak vannak ott??Mindig egy lovat lovagolsz???Szia........legyetek jók!!!!

#90 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 10:41

Én a nyíregyházi fõsulira járok biológia számitástechnika szakra.A sulinak van egy mezõgazdaságis része,és itt lehetõség van a lovaglásra.Tök jók a lovak,csak nagyon fáradtak,mert sokan járnak oda lovagolni.Sajnos nem lovaglok mindig ugyan azon a lovon.Ahhoz szerencse kell.Nagyon rossz igy ,hogy mindig más lovat lovagolok,mert amit egyszer megszerettem lovat,utána már nem azon ülök.Nem tudok igy kedvenc lovat találni ott azok között amin lovaglok.De van egy kedvencem amin még sose ültem,meg nem is fogok és õt Emilinek hívják.Nagyon édes.Az oktató szokta lovagolni.Majd lesz egy honlapom,ahol lesz egy rakás kép.A lovakról amiken lovagoltam,és a kutyáimról.Na szióUi:Majd egyszer talizunk megígérem.

#91 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 11:10

Végre beléphettem,igaz új felhasználói címen de a vali99=vali98-el.Úgy látom erre nem sok ember járt.Én se bírtam belépni,de most végre, újra itt lehetek. :) Waldes hogy vagy? Mi nagyon jól.

#92 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 13:50

Vali és Waldes!Itt a skót juhászról beszélgessetek, van más topic az ismerkedésre, vagy pedig ezek mehetnek magánba.Köszi

#93 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 12:38

Sziasztok!Egy kis segítséggel ráakadtam erre a topicra is!Elsõ élményem a colliek-kal a Lessie címû film,és könyv volt (azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül! :) ) Utána én is olyan "Lessie-t" szerettem volna,olyan szép,okos,kedves,hûséges.. kutyát,mint õ.De nem sikerült,mert Lessie-nél számomra 100X tökéletesebb kutsám lett. Lassan 4 éve fogadtuk örökbe,ma már egy 12 éves daganatos lábú öreglány,aki nyugdíjas napjait éli nagy vidámségban. Õ Liza.

#94 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 13:35

De milyen jól tartja magát! Remélem még sokat vidámkodik! :cool:

#95 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 10:49

Szia Zsofisz17!Üdvözlünk skót juhászos köreinkben.Nagyon aranyos a kutyusod.Pont olyan mint az enyém,csak az enyémnek van egy fehér beütés a fején.Bírom a búráját én is.Egyébként a Lessie film ihletett meg engem is a kutya választáskor.Vagyis ez lett a kedvenc fajtám.Nekem nem sikerült menhejrõl kihozni kutyát,bár úgy akartam én is,Nem találtunk.Igy vettünk egyet,és nagyon imádom.

#96 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 16:25

Szia Vali. mi a helyzet a kutyusoddal!!Az enyém nagyon jól van!!!Rég voltam már itt, de ez nem az Én hibám, csak nem tudtam belépni ide!!!De mát vagyok és remélem leszsek is!!!!Pusszantok minden skótost!!Mikor randiznak a kutyáink?????

#97 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 9:20

Szia!Nem tom mikor lesz hajlandó a nacsága tüzelni. Várom türelmesen. Én sem tudtam belépni,így nevet változtattam.Vigyázzatok magatokra!!!!!Szia

#98 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 9:39

szia Vali!!!!Remélem minden rendben veled, a kutyusoddal és a sulival is!!!Én most is a suliban vagyok, de legközelebb 11:20-tól lesz órám!!!Addig UNALOM A KÖBÖN!!Ez van!!Amúgy jól vagyunk!!!Tegnap találtam egy kullancsot a kutyámban (de még nem fúrodott bele, csak mászott a szõrén)!!!Tényleg Te szoktál más fórumokra is írkálni???Puszika

#99 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 13:37

Vali, jó lenne ha írnál!!!!Hova tûnt Lmindenki????????????????? :confused:

#100 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 11:00

Szióka!Szoktam más fórumban is járkálni a kutyáson kívül. A lovasban.A kutty jól van meg az iskola is. Marha nehéz. Jó lenne egyszer összetalizni nem? Kutyástól mindenestõl. Jenny olyan kis bohókás mostanában.Irtó aranyos kutya, annyira bírom mikor reggelente cicáskodik, szinte épp hogy nem dolrombol. Mindig dörgölõdik, és közben nyöszörög. Fel bírnám falni olyan édi.Na lassan megyek suliban vagyok, és óra lesz.pussz mindenkinek..........

#101 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 22:24

Sziasztok Colli kedvelõk! Ma kaptam ezt a web címet. :) Nézzetekrajta körül. :) Üdv: Jucuus

#102 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 16:41

Helloka!!!Vali nagyon Ltûntél !!Hogy vagytok????Én és a kutyusom jól vagyunk!!!Vizsgaidõszak vége van nemsokára, jön a következõ félév!!!Neked hogy megy a tanulás??Kutyusoddal mi a helyzet???Mikor fogunk talizni, olyan jó lenne....!!!!A telefonszámom megváltozott:0630-341-9311!!Legyél jó, és vigyázz Magadra és a kutyusodra..............puszika Ági

#103 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 12:51

Szia Waldes!!!Én és Jenny, meg Tappancs is jól vagyunk, sajna a vizsgaidõszak kimerített. Alig volt idõm a topikba belépni és írni. Nagyon nehéz volt ez a félév. Teljesen lefárasztott.Én is szívesen taliznék veled már, egyszer remélem végre összejön, de nem csak kutya ügyben taliznék veled szívesen, csak úgy is. Szia vigyázzatok magatokra. Üdv.

#104 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 10:03

Szis Vali!!!Én a kutyusom is jól vagyunk!!!!Jön a tavasz...........jön a jóidõ...........összehozhatnánk a kutyákok között egy találkát!!!!Nagyon jó lenne, de a többit majd magánban, mert a múltkor is már szóltak............majd írj!!!Pusza :) :) :) :) :D :D

#105 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 6. - 7:26

Szia Waldes!Mint írtam neked a magánüziben Jennyt elütötték. Már túl estünk a kritikus heteken, amikor eldölt, hogy megmarad vagy nem. Nos megvan, hála a jó égnek. Bár a sérüléseibõl nem gyógyul ki tejesen már soha, de nekem így is az én Jennym marad. A hátsója nagyon összetört, de a doktorbácsi nagyon ügyes volt, és összerakta egész jól a csontjait. :) Sajnos ami üröm az örömben, hogy kordinációs nehézségei vannak vagy mi a fene, és ez maradandó. Tehát ez azt jelenti például, hogy nem tud egyenesen közlekedni, nehezen mozog, meg ilyen hasonló dolgai vannak. Bevallom gondolkodtam azon, hogy el kellett volna altatni, de nehéz volt ezt a döntést véglegesen kimondani, pláne akkor, amikor a szemembe nézett és nyüszített, hogy segítsek neki. :( Egyébként aki ezt tette Jennyvel, fizette a korházi költségeket, és felajánlotta, ha elpusztulna megfizeti a kutyát. Nem adott volna nagy vigaszt számomra egy másik eb. Az nem õ lett volna. Remélem ti jól vagytok, és nincs semmi bajotok.

#106 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 17. - 12:50

Szia Vali!!!Most olvastam amit írtál!!Rettenetesen SAJNÁLOM, a kutyusodat!!!Hál istennek, hogy nem halt meg!!!Bár nagyon sajnálom azt, hogy maradandó sérelmei vannak!!!Tényleg, hány éves most Jenny?????Hála égnek Buck jól van, de sajnos nagyon mutatja az öregedés jeleit!!!Nagyon nehezen áll fel, nem olyan az állása, mint fiatalon!!!Nagyon rossz így látni!!!De mondom, különben semmi baja.............de le is kopogom!!!Szerintem már fájhat néha a csípõje!!De a jókedve az még megvan!!!

#107 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 20. - 7:19

Már javulgatunk lassan, bár neki is vannak nehézségei a felállással. Fáj a lába nagyon a balaeset miatt. A doki azt mondja nem vészes. Örülök, hogy a te kutyáddal nincs baj.Jenny 4 éves.Tisztta kamasz, még fájó lábbal is feszt labdásdit játszana.Pusszillak.

#108 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 22. - 18:36

Szia ValiÖrülök, hogy javulgat a kutyusod!!Már az is valami!!!!Tényleg, van rá esélye, hogy teljesen felépül????Majd még írok, csak most mennem kell!!!Ne hari, puszillak, Jennynek pedig minden jót!!Vigyázzatok egymásra :) :)

#109 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 26. - 15:24

Szia!Nem tudom mennyi az esély arra, hogy felépül Jenny. Most jól van, aránylag. Járunk ellenõrzésre. Kap sok vitamint.Vigyázzatok magatokra. Én igyekszem vigyázni a kis lökötre, de látod nem mindig sikerül. :hupp:

#110 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 23:12

Remlem Vali minden rendben!!!Sajna az én kutyusomon is egyre inkább mutatukoznak az öregedés jelei!!!!Ha meg akarod nézni õt élõben, akkor gyorsan, mert nem tudom mi lesz vele!!anniyra nincsen baja, csak........nem is tudom......Olyan nehezen megy, meg áll fel!!!!! :hupp:

#111 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 24. - 7:57

El vagyok keseredve, Jennyvel kapcsolatosan nem biztat jó dolgokkal a doki, de lehet ezek a hülyék nem is értenek annyira a dolgokhoz. Kezd a meglátásom ez lenni. Egyébként nem néz ki rosszul, csak olyan más. A tulajdonságai meg stb úgy változtak.Az autótol meglehetõsen fél a baleset óta. Ha meglátja a mi kocsinkat is akkor is elbújik. Úgy kell elõrángatni, hogy nincs baj.Van egy ismerõsöm, rokonom Pesten a nyáron lehet felmegyek hozzá, és akkor talizhatnánk. Jó lenne.Megnézném a kutyádat is eggyuttal.

#112 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 25. - 9:34

:) Szia Vali!!Nagyon örülnék a látogatásodnak!!!Jön Jenny is???Lehet, hogy itt Pesten sokkal jobb orvost találnál, mint nálatok!!!Lehet, h igyzad van, és ha már kételkedsz az orvosban az a legrosszabb!!!!Majd szólj, hogy mikor vagy itt!!!Hívj vagy írj sms-t!!Itt a számom: 0630-341-9311 vagy az otthonin hagyhatsz üzenetet is 4000-237!!!!Jó lenne talizni!!!!!! :)

#113 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 12:34

Hy Mi van veletek????Mindenki eltûnt????? :((( Buck és Én jól vagyunk......................Vali mikor jössz Pestre????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

#114 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 8:02

Szia! Jenny nem jön pestre, mert nem tud velem felutazni. Pontos idõpontot nem tudok mondani mikor, de azt tudom, hogy valamelyik hétvége lesz, és csak 1 nap. A barátom szüleivel. Képzeld egyébként egész jól van a kutya. Most megszabadítottam egy pár felesleges szõrcsomotól, :) sajnáltam hogy melege van. :) jóval rövidebb így a szõre. Hehe megkozmetikáztam :)). Aranyos lett, csak olyan sutácska hosszú bunda nélkül.

#115 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 26. - 23:44

Sziaa!!!Na végre, h írtál, már azt hittem hogy végleg eltûntetek!!!!Figy, ha jössz Pestre csak hívj és repülök!!!!!! Itt a számom: 0630-341-9311Na megyek mert késõre jár!!!!!Ui de tényleg szólj szióóóóóóóóóóóó

#116 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 26. - 23:45

Ja és remélem szakítasz idõt arra is, h megnézd Buckot!!!!!!

#117 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 28. - 14:16

És az ilyeneket legközelebb kérem magánban intézzétek el, különben törölni fogom. :cool: köszi.

#118 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 28. - 22:27

OKSA, sorry!!!!!!!!!!!!!!! :)

#119 vali98

vali98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 131 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 8:45

Szia! A nyárnak sajna vége lett. Jenny nagyon jól van és semmi nyoma a korábbi balesetének. Már nem látszik semilyen nyoma annak hogy mi történt vele. Visszanyerte a formályát is, pont olyan dinkóci mint volt. Imádnivaló. Remélem a te kuttyod is hozza a remek formáját.Írok neked magánt, a többi részletet ott megírom.Szia, puszillak.

#120 waldes4

waldes4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 21:03

Szia Valiköszönöm mi is jól vagyunk Buckkal!!!!Neki is nemrég (Mária napon) volt egy lágyéksérv mûtétje, de már jól van és minden OK!!Semmi nyoma a varrásnak!!!!!Úgyhogy minden szép és jó....remélem majd írsz nekem, akár e-mail is!!!puszillak