Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Rottweiler


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
66 válasz a témához

#1 Félix

Félix

    Csikó

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 5. - 17:14

Posted Image

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 5. - 20:24

Ennyi?Ha ez a kedvenc kutyafajtád, legalább a nevét megtanulhatnád helyesen leírni! Posted Image Posted Image

#3 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 19:46

S.O.S.!!!Találtam egy GYÖNYÖRÛ, kb. két éves roti szukát. Nagyon jó kondiban van, fényló szõr, stb., emberekkel nagyon kedves, a kutyákat sem akarja felfalni. Tetoválva nincs, és a környékbeliek elmondása szerint tulajdonképpen van "gazdája" - hetente egyszer kimegy a telekre, és otthagy egy vödör kaját, bár a kutya egész nap nincs otthon, csak csavarog. Nem akaródzott neki "haza"menni. Az egyik szomszéd (gyepmester a drága) már eltökélte, ha legközelebb összefutnak, beadja az Illatos útra...Szuka létére elég nagy termetû, inkább kannak néz ki, akkora.Nálam nem fér el, de otthagyni és elzavarni sem volt szívem.A saját kutyám átmenetileg elköltöztettem, de ez a roti így is nagyobb, mint a lakásom.Aki befogadná, AZONNAL tárcsázzon: 06-20-975-3437Kösz!WinchEszterU.i.: Ha Pestre vinnéd, akár házhoz is szállítom, hóhelyzet ide vagy oda... Amúgy az eb most Dunaharasztiban terpeszkedik a lakásomban.

#4 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 6. - 19:41

Van olyan ember itt, aki ért valamit a rotikhoz és/vagy van/volt neki valamikor? Mert ha igen, akkor kérdeznék.

#5 April Surprise*

April Surprise*

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 6. - 20:04

a www.kutya.hu-n a fórumban a rotis topicban sokan értenek hozzá,és biztos szívesen válaszolnak neked!

#6 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 6. - 20:07

a www.kutya.hu-n a fórumban a rotis topicban sokan értenek hozzá,és biztos szívesen válaszolnak neked!

Hozzászólás megtekintése

Köszi, megnézem.

#7 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 6. - 20:16

a www.kutya.hu-n a fórumban a rotis topicban sokan értenek hozzá,és biztos szívesen válaszolnak neked!

Hozzászólás megtekintése

Köszi, megnézem.

Hozzászólás megtekintése

Várólistára kerül az ember, mielõtt hozzászólhatna... :confused:

#8 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 6. - 21:43

Én szívesen segítek, nekem volt egy rottim, de sajnos csak volt... :( :hupp:

#9 April Surprise*

April Surprise*

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 12:31

igen,meg be kell iratkoznod a kutya.hu-csoportba.. :rolleyes:

#10 April Surprise*

April Surprise*

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 18:41

de látom már a rotivilágon fent vagy..

#11 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 19:48

Igen, ott sikerült kérdeznem...Shába! Mindjárt beírom ide is a problémám..

#12 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 20:15

Erre majd máskor kerül sor, mert nem bírom megnyitni, ahonnan be akarom másolni. Nagyon rossz itt a net, ahol most vagyok...a paci.hu bejön szerencsére, de más nem. De ha April Surprise erre jár, bemásolhatná a másik helyrõl. :)

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 11:13

Vgigi!nem hiszem, hogy valami olyan fajtaspecifikus probléma lenne az. De nyugodtan kérdezz itt, vagy a másik kutyás kérdezõs topicban. Ha tudunk válaszolunk. Vagyunk páran akik ismerik a rotikat (vagy keverékeit), sõt itt van Õz is, aki másfajta tanácsokkal is tud szolgálni.(Bocsi, Õz, hogy a Te nevedben is nyilatkoztam.. :) )Ha pedig annyira fajtakérdés mégis, tudom ajánlani ezt a kutyás honlapot.Itt vannak rotitenyésztõk is és állatvédõk is.

#14 April Surprise*

April Surprise*

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 15:22

igen ezt ajánlottam Neki én is ,csak itt elöbb várólistára teszik.szóval mit másoljak be? :)

#15 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 21:59

Akkor másolom:Belfi 4 éves roti kan. A férjem, amikor megvette a házát, még Belfi fiatal volt és a férjem azt kérte, a házzal együtt hadd maradjon a kutya is. Belfi az övé lett, akkor még csak 8 hónapos volt. Új gazdija reggeltõl estig dolgozott, Belfi meg sokat volt egyedül. Én még akkor nem voltam képben. smileyMostanában néha nagyon agresszív. ha elveszünk tõle egy labdát, ha rosszul, vagy rossz helyen simogatjuk, ahol neki nem tetszik, ha oltást kell neki beadni, ha a tányérja közelébe megyünk, stb.Tudom, hogy elszúrtuk, hogy nem foglalkozott vele senki.Múlt hónapban beírattuk iskolába. Bentlakásos. Az kiképzõ visszaadta 10 nap után, hogy a kutya genetikailag ilyen és az agresszivitása félelembõl fajkad. Sohasem vertük meg.Van szerinted esély arra, hogy valaki megnevelje, vagy ne bátson minket? Ja és amikor haragszik, akkor megmerevedik, felhúzza az ínyét, majd morog, aztán odakap, de általában nem harap.Kisbabát tervezünk mostanában és annyi rosszat hallani. Nekem otthon komondorom van, bármit megtehetek vele, mert rengeteget foglalkoztam, foglalkozom vele, jártunk suliba, stb. Belfi is játékos, szívesen tanul, de egyre kevésbé van kedvem vele foglalkozni, mert már tartok tõle, mióta rám is vicsorgott néhányszor.

#16 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 22:03

A rotis fórumon a hozzászólók nem bentlakásos isklát javasoltak, ahol mi dolgozunk a kutyával a kiképzõk/oktatók segítségével. Azt hiszem, megpróbáljuk, belevágunk. De szívesen olvasnám a hozzászólásaitokat, tanácsaitokat. Sajnos a múltat nem tudom meg nem történtté tenni, de a jövõ alakítható még talán...remélem. :confused:

#17 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 22:46

Én sem tudok sajnos mást javasolni, csak a kutyaiskolát, ahol a gazdi dolgozik a kutyával és ha valami gond van, akkor a kiképzõ tud segíteni. Egyébként ez szerintem sem fajtafüggõ dolog, tehát nem csak egy rottweillerrel fordulhat elõ ilyesmi, de értem miért tetted fel így a kérdést és a rottik valóban olyan kutyák, akik mellé határozott gazdi kell én úgy gondolom. Nem azt mondtam, hogy erõs ember, aki ha kell megveri, a megverést jobb hanyagolni szerintem, csak jó ha a gazdi elég határozott ahhoz, hogy érvényre juttassa akaratát és a kutya érezze, hogy nem az van, amit õ akar, a gazdi fölötte áll a rangsorban.Én 14 éves voltam mikor megkaptam a kutyámat, egy rottit... Végül is nem vagyok egy hûdeerõs típus(de gyenge sem), mégis feljebb voltam a rangsorban, bár talán apukám még nálam is feljebb. :) 3 hónapos korától tanítgattam, majd 10 hónaposan kiképzésre jártunk, ahol mindig ott volt apukám is, de a kutyával én foglalkoztam. Soha ránk nem mordult(a család többi tagjára sem), viszont nagyon jó házõrzõ volt, hallgatott ránk, okos kutya volt. Olyan soha nem fordult elõ, hogy a tányérja közelébe mentem és rámmordult volna, sõt volt olyan helyzet, hogy el kellett vennem tõle az ételt és sikerült. Sajnos elveszítettem, majdhogynem szószerint, ugyanis a fiával együtt(rotti, németjuhász keverék) elcsavarogtak másfél évvel ezelõtt... Kerestük õket, és addig jutottunk, hogy valószínûleg a szomszéd város egyik vadõre lelõtte õket, annak ellenére, hogy nyakörv volt rajtuk... No comment, azóta is átkozom azt az embert! Egyébként úgy gondolom, hogy nincs ezekkel a kutyákkal semmi baj, sõt, nagyon jó kutyák(ha nem a legjobbak, elfogult vagyok :) ) ha kiskoruktól foglalkoznak velük, nem hanyagolják el õket. Tudom, ez utóbbi pont a ti helyzetetek ellen szól, de lényeg, hogy a kutyaiskolában megmondják majd, hogy mit tudtok vele kezdeni. Az szerintem hülyeség, hogy genetikailag ilyen... :rolleyes: Sok szerencsét és örömet kívánok hozzá! Remélem sikerrel jártok.

#18 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 22:56

Sajnálom a kutyusaidat...Az az igazság, hogy én azért vagyok megrémülve, mert ilyet én még soha nem tapasztaltam. Az elõzõ kutyám egy németjuhász kan volt, akinek a szájából kivehettem az ételt, nagy csibész volt és állandóan szerelmes, de ránk soha-soha nem mordult volna. A mostani egy komondor, igaz, hogy szuka, de egyik sem egy öleb, így nem vagyok elszokva a kemény kutyáktól, de ez a roti! Hamarabb kellett volna összejönnünk a szerelmemmel, akkor kézbe vettem volna az ebet! De ez sajna így alakult. Mindent megteszek, megteszünk, hogy valami társas életre alkalmas kutyát faragjunk belõle...majd írok, ha érdekel benneteket, hogy haladunk.

#19 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 23:03

Persze hogy érdekel! :) Annyit még leírnék az elõbbihez, hogy a legelsõ kutyánk egy kuvasz szuka volt, aki bizony utolsó éveiben feladta a leckét. Vele sajnos nem foglalkoztunk igazán, tehát nem vittük kiképzésre és nem is tanítgattuk otthon sem. Játszottuk vele, szerettük, családtag volt õ is, de az az igazság, hogy szüleim elhanyagolták(én még kicsi voltam akkor). Öregkorára pedig bizony rámordult mindenkire, aki olyat csinált, ami neki nem tetszett. Tehát egyáltalán nem fajtafüggõ a dolog, lényeg, a törõdés, tanítgatás, ahhoz pedig egy 4 éves kutya esetében nincs késõ szerintem!

#20 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 23:07

Igen, a kuvaszról egyébként is azt tartják, hogy öregkorára kissé morcos lesz...Azért tartok egy kicsit a suli sikerétõl, mert a bentlakásos suliból hazaküldték, hogy nem lehet okítani, de ezt már írtam, azt hiszem.

#21 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 7:43

Amúgy a kutyaiskolákból is sokféle van... Illetve kiképzõkbõl is. Vannak akik inkább csak a pénzért csinálják, igazából nem is foglalkoznak a kutyával. Egy ismerõsöm vett egy vizslát és beadta bentlakásos kutyaiskolába. Vadászkutyának szánták. 2 hónapig volt az iskolában és ezért bizony elég sok pénzt elkértek... Mikor hazahozták a kutyát le is volt fogyva, sebek voltak rajta(úgy tûnt más kutyáktól származott) és ráadásul semmit sem csinált meg. Persze én a gazdi helyében nem hagytam volna, hogy mindezt megússzák, vagy legalább nem fizettem volna ki azt a sok pénzt, bár nem tudom ez hogy mûködik... Pedig nem volt egy "buta" kutya, csak kicsit "hiperaktív", több türelem kellett hozzá, de gondolom ez a kiképzõt nem érdekelte.Tehát attól, hogy az egyik helyen azt mondják, hogy hiába, még nem jelenti azt, hogy tényleg így van. Érdemes kipróbálni másik típusú kutyaiskolát(tehát ebben esetben amire most ti is készültök), ill. kikérni egy igazán hozzáértõ ember véleményét.

#22 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 21:44

Úgy néz ki, talán már a hét végén belevágunk...én nagyon lelkes vagyok és ebben Nektek is nagy szerepetek van. Majd írok, hogy mi történt. Egyelõre megbíztam az uramat, hogy vegyen egy jó nyakörvet. A jelenlegibõl ugyanis kibújik.

#23 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 21:55

Nekünk annak idején fojtót vagy félfojtót ajánlott a kiképzõ az alapfeladatokhoz,persze csak késõbb, talán másfél éves korától, az õrzõ-védõhöz pedig vastagabb bõrnyakörvet.

#24 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 22:33

Majd nézd meg azt a rotis oldalt, nagyon jó!

#25 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 10:35

Nem akarom feleslegesen fájdítani a szívem... :) Nekem a rottik a kedvenceim, külsõ belsõ tulajdonságokat nézve egyaránt, fõleg, hogy volt egy ilyen jó kis rottweillerem... Viszont másik jó ideig nem lehet, ezért csak sóvárgok, mikor eladó kölyök rottikról látok hirdtést, vagy valahol látok egy szép képet róluk... Azért lehet megnézem! ;)

#26 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 13:51

Vgigi!A többiek már leírták és úgy látom, ti is amellett döntöttetek, hogy együtt elviszitek kutyasuliba. A bentlakásos marhaság. Sosem ajánlom senkinek. Az a kiképzõ, meg hülye volt, már bocs. Félõs-agresszív kutyát is meg lehet nevelni. Szerintem egyszerûen csak nem vagytok Fönökök. De a kutyasulit folyamatosan kell végezni. Az én erdel szukámmal fél évig jártunk, mire rájött a kutya pár dologra. Mondjuk nálunk a fegyelmezéssel és hierarchiával sosem volt gond. Az a jó a kutyasuliban, hogy tulképpen a gyakorlatoztatás közben, folyamán váltok, léptek majd szinte észrevétlenül az elsõ helyre. A roti okos fajta, de írtó hamar el lehet rontani. Sajna ebben nagy szerepe van a szaporítók "munkájának".Sok sikert!Majd azért számolj be, hol tartotok.Ja, és addig amíg a kutya nem teljesen megbízható, a gyerektémát inkább hanyagoljátok..hacsak nem akarjátok állandóan elzárva tartani a kutyát..

#27 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 18:14

Nem akarom feleslegesen fájdítani a szívem... :) Nekem a rottik a kedvenceim, külsõ belsõ tulajdonságokat nézve egyaránt, fõleg, hogy volt egy ilyen jó kis rottweillerem... Viszont másik jó ideig nem lehet, ezért csak sóvárgok, mikor eladó kölyök rottikról látok hirdtést, vagy valahol látok egy szép  képet róluk... Azért lehet megnézem! ;)

Hozzászólás megtekintése

Nem akarod a mienket??? :gm:

#28 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 11. - 7:38

:gm: Igaz, hogy a rottik a kedvenceim, és nagyon jó fajtának tartom, de azért azt hozzátenném, hogy rottweillert csakis kölyökkorában vennék, hogy én neveljem fel. :)

#29 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 9:26

Ma volt az elsõ napunk az iskolában. Miután megérkeztünk, Belfi rögtön ismerkedmóni kezdett a többiekkel, akik szinte mind fiatalabbnak tûntek nála. A farokcsonkját rázta és közben mindent és mindenkit megszimatolt. Közben persze már rajta volt a szájkosár, de nem akart senkit bántani. Aztán megismertük Zsoltot, aki elvitt bennünket a kezdõ csapathoz. Belfi szépen tanult, a férjem fogta, s õ is megtanulta, hogy rántani kell a pórázt, nem húzni, stb. Ültetés, fektetés, behívás, láb mellett futás, stb. volt, bõ fél óra. Közben én elszaladtam virslit venni, hogy legyen jutalomfalat. Ennek Belfi nagyon örült, pont a végére értem oda, így jól megdícsértük, de már annyira el volt fáradva, hogy nem nagyon vette a lapot. Hazafelé a kocsiban kb. 1 vödörnyi nyál ölmlött ránk a szájából és itthon kb. ugyanennyi vizet megivott azonnal...Hát, így jártunk...jövõ héten újra megyünk. Szerintem, van remény, Zsolt is azt mondta, hogy nem vészes. :yeah:

#30 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 14:36

Na ennek örülök! :yeah: Sok kitartást és sok örömöt! Remélem egy szuper kutyával bõvül a család! ;)

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 20:10

Na látod! Hajrá!Ami a kutya elfáradását illeti, ez nálam is így volt. A kutya a suli után mindig bealudt a kocsiban, igaz, azok olyan 1-1,5 órás intenzív kiképzések voltak.

#32 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 8:27

Köszi a biztatást, majd beszámolok a fejlõdésrõl. :)

#33 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 11:43

Posted Image

Edited by vgigi, 2005 augusztus 17. - 11:43.


#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 11:46

szép!Nincs ezzel a kutyával semmi baj, csak járni kell szorgalmasan!

#35 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 11:48

szép!Nincs ezzel a kutyával semmi baj, csak járni kell szorgalmasan!

Hozzászólás megtekintése

Igyekszünk...Posted Image

#36 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 13:28

Akkor itt van az én volt :( rottimról is 2 kép:Lorni és a labdaItt éppen a labdáját(ami egyébként már teljesen szét van csócsálva) szugerálja. :D Imádott labdázni.Itt szintén élete értelmével :)

#37 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 13:30

Kicsit túletettétek szegényt...

#38 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 13:35

A mienk is imád labdázni... :kocc:

#39 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 14:29

Ilusta!Elvileg nem kapott túl sokat enni, mégis duci volt, de nem etettük túl. Lehet, hogy mozgáshiány, bár kertes házunk van, és sokszor kirándultunk is. Meg a kiképzésen is mozgott... A futtattásnak meg nem vagyok híve...

#40 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 10:34

Nekünk is kertesházunk van mégsem rohangálnak sokat a kutyák. Nem hülyék. Fekszenek, nézelõdnek, ha van valami érdekesebb kint, azt igyekeznek megnézni..de úgy gondolom, így talán kevesebbet mozognak, mint, ha valaki panelban tartaná és naponta 2x-3x jól megfuttatná, vagy játszana több kutyával.Az enyémek nem kapnak sok kaját, nincsenek elhízva. Pedig a szuka ivartalanítva van, igaz nem roti, csak a kanban van nagyanyai szinten tiszta roti.