Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Herélés


  • Please log in to reply
482 válasz a témához

#121 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 16:05

Ágimam!Akkor én rosszul emlékszem, hogy Herceg már 4 éves? Teljesen úgy maradt meg bennem. :huh: Mert a 2004-es képekre írtad, hogy 2-2,5 éves lehetett akkor. Õszintén szólva már ott is lazán kinéz 3-4 évesnek. Szikra késõn érõ tipus, õ két éves, nem is néz ki többnek, pedig mindent megkap. Rengeteget eszik, és mégis néha látni a bordáit, ezt sem értem. Illetve most igen erõs a gyanúm, hogy férges, de hiába próbálom utolérni az állatorvost. Mindig van valami. Protekciós vagyok, és ez gázos így. Mert azt mondja, hogy majd õ hoz nekem, aztán elfelejti, vagy kiírni elfelejti, vagy nincs itthon, késõbb hívjam már, aztán késõbb nem veszi fel... Hétfõn megyek hozzá, és ha "tetten érem", el nem jövök, míg fel nem írja nekem azt a fránya féreghajtót. Ja, a múltkor hívtam, azt mondta, hívjam már fel 2 nap múlva, szombaton, addigra felírja. Erre szombaton már a Balatonon volt. Amúgy Ágimam, pont Herceg jutott eszembe, emlékeztem, hogy korán heréltettétek, és láttam már képeket róla. Mondjuk így nehéz azt mondani, hogy még "csõdörösebb" lehetett volna a kinézete, mert így is bõven olyan, de ki tudja, hogy mi lett volna belõle. Lehet, hogy még nagyobb testrészekkel rendelkezne, lehet még vastagabb nyaka lenne... Bár a képeket látva nehéz elképzelni róla, akkor már majdnem sodrott kinézete lenne. :DNa szóval Szikrának az apja is állítólag késõn érõ volt, de Herceghez hasonlítva... :eek: :huh: Na akkor itt van Szikra 2 héttel a 2. szülinapja elõtt: SzikraMúlt héten velem: 1, 2 Hát hol van õ még Herceghez képest? Jó, mondjuk ha azon a képen Herceg 2 és fél éves, akkor az a fél év még sokat számít, de akkor sem lesz olyan Szikra fél év múlva. Mondjuk még nem tudom, hogy alkatra az anyja, vagy az apja tipusa lesz. Ugyanis az apja volt finomabb, elegánsabb, az anyja meg robosztusabb, erõsebb. Ha az apja alkata lesz, akkor soha nem is lesz olyan, mint Herceg.Köszönöm, hogy írtál, meg hogy belinkelted a képeket nekem. ;) Szerintem az lesz, hogy várok még egy évet, akkor kezdem a belovaglását, aztán elválik, hogy milyen lesz. Ha herélni kell, akkor is Lisa írása szerint akkor már nem kell tartanom attól, hogy kancajellegû lesz. Mondjuk ez azért furcsa nekem, hogy miért az a 2- 2 és fél éves kor a "vízválasztó", mikor akkor még szerintem a mének még nem fejlõdnek ki, akkor utána meg mitõl lesz mégis ménjellegû? De ez már az én bajom, hiszen ebben a részében totál tudatlan vagyok, de jó lenne érteni.Herceg amúgy nagyon szép, és remekül áll neki a western nyereg, azokról a képekrõl eddig lemaradtam (már a nyergesekrõl), de most a fórumozással is elmaradtam már rendesen. :)Lisa!Nagyon szépen köszönöm a választ! Egy kicsit okosabb lettem. ;)

#122 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 19:08

Ágimam!Na szóval Szikrának az apja is állítólag késõn érõ volt, de Herceghez hasonlítva...  :eek:  :huh: Na akkor itt van Szikra 2 héttel a 2. szülinapja elõtt: SzikraMúlt héten velem: 1, 2 Hát hol van õ még Herceghez képest? Jó, mondjuk ha azon a képen Herceg 2 és fél éves, akkor az a fél év még sokat számít, de akkor sem lesz olyan Szikra fél év múlva.

Hozzászólás megtekintése

Miket beszélsz!?! Hát ez egy hatalmas, gyönyörû ló, teeee! Másnak mindig megszépül a saját szemében/lelkében a saját lova, te meg itt degradálod ezt a gyönyörûséget... Jajj, de huncut feje van! Olyan, mint amikor a pici (életrevaló, egészséges) gyerekre mondják: ..."még a szeme sem áll jól" :D Én azt a két éves szülinapos képét úgy látom, hogy alig kisebb, mint most Herceg!Ja, és az a kép H.-rõl vagy tényleg tavaly készült, és én emlékeztem rosszul, (bár kétlem, mert tudom, h. az régebbi, szinte biztos, hogy nem tavaly õszi!)vagy a hülye video dátumbeállítása megint, mert már cikiztek az origo-n is amiatt, hogy éjjel 1-kor hogyan lehetett pl. verõfényes napsugár...meg ilyenek :D (mer' a ménesgazda soha nem ér rá...)Szóval a lényeg, hogy én nem tudom, miért látod úgy a lovadat, ahogy, de kérem a többieket, mondjanak véleményt, én látom rosszul, hogy ez a lovacska egy gyönyörû, korához igenis fejlett, arányos-formás szépség...?

#123 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 20:12

Jaj Ágimam, dehogyis! Õ egy gyönyörûség, csak ahogy így elnéztem, Herceghez képest kicsit visszamaradottnak tûnik. De neki még a patái is kisebbek, mint az anyjáé, meg úgy mindene. Egyedül magasságra akkora, mint az anyja, talán már magasabb is, szóval szerintem õ még sokat fog fejlõdni. Bár nõni nem-igen fog sokat, mert anyja-apja nem nagy méret, de nem is akarom, hogy nagy legyen, hogy emelném fel rá a hátsómat, ha lovagolni szeretnék? :DIgen, jól látod, a szeme sem áll jól. És nagyon tetszik a feje, nézd csak:portré 1portré 2portré 3Na jó, ez itt már lassan kezd off lenni. :D

#124 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 20:44

Jaj Ágimam, dehogyis! Õ egy gyönyörûség, csak ahogy így elnéztem, Herceghez képest kicsit visszamaradottnak tûnik. De neki még a patái is kisebbek, mint az anyjáé, meg úgy mindene. Egyedül magasságra akkora, mint az anyja, talán már magasabb is, szóval szerintem õ még sokat fog fejlõdni. Bár nõni nem-igen fog sokat, mert anyja-apja nem nagy méret, de nem is akarom, hogy nagy legyen, hogy emelném fel rá a hátsómat, ha lovagolni szeretnék? :DIgen, jól látod, a szeme sem áll jól. És nagyon tetszik a feje, nézd csak:portré 1portré 2portré 3Na jó, ez itt már lassan kezd off lenni. :D

Hozzászólás megtekintése

Hogyne nõne még magasságra! Biztosan fog, ha még csak két éves! Nem tudom, Lysa és Õz mit szólnak hozzá, de szerintem most kelle megejteni azt a golyóeltáv.-ot... Én azt mondom, ne halogasd! És azt gondolom, az ivartalanítás után is nõne még. Szebb meg már úgysem lehet... Ebben a topicban egyébként (febr.l8.) Anikó linkelt be egy szakírást épp a rejtett heréjû lovak ivartalanítása témában. (Off.: Hát, igen. Szikra feje... nos, ehhez már szûkös a szókincsem!. Sokkal finomabb, mint Hercegé. (biztos nem kibéri, pláne nem gidrán... ;) ) Fejedelmi fej. És az a komisz, "nagyfranc" tekintet... Gondolom imádod! )

#125 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 21:17

Jaj, de nehezen állok rá. Jobban szeretem ménnek, mint heréltnek. :( Tudom, ez valahol egy nagy hülyeség, hiszen minden gondom megszûnne, ha heréltet "csináltatnék" belõle, de akkor is. Meg a helyi állatorvos szépen "megnyugtatott", hogy milyen kockázatos mûtét. Laparoszkóppal meg szerintem még talán csak Üllõn végeznek ilyen mûtétet, az meg nekem eszméletlen messze van. Nyíregyházán meg azt sem tudom, végeznek-e, de ha igen, akkor sem hiszem, hogy ezzel a legmodernebb (és ha jól értem, legkockázatmentesebb) eljárással. Arról már nem is beszélek, hogy a környéken nem lehet lószállítót bérelni, ha meg valakivel pénzért szállíttatnám, akkor az nem egy olcsó mulatság, pláne ha nem lehetne, csak Üllõre vinni, mert ha jól számolom, akkor mivel mûtét után nem lehetne azonnal hazahozatni (gondolom én), akkor vagy 100.000 Ft lenne csak a szállítás, mert gondolom, hogy oda-vissza számolják a km-eket. A lovak sincsenek egy ilyen herce-hurcához szokva, lószállítót még életükben nem láttak, és pár óránál többet még sosem voltak egymástól külön... már úgy, hogy ne lássák egymást. A mûtét áráról meg még nem is beszéltünk, pedig nyilván lényegesen magasabbra rúg, mint egy átlagos, sima herélés, pedig az sem olcsó. Jajajaj. Még azt sem tudom, hogy tényleg ki akarom-e heréltetni. Most azonnal úgy sem tenném, a legyek miatt megvárnám a késõ õszt, de szerintem a legjobb, ha tavaszig várok, nem kerget a tatár, nincs még vele semmi baj, amit csinál, azt csinálja pár hónapos kora óta, és ha így maradna, az még nagyon elviselhetõ lenne. Csak tudnám, miért ragaszkodok én ennyire az õ két golyójához?! :rolleyes:(OFFNos igen, imádom a kis hülyét. Azt a belevaló, vagány természetét, a játékait, a nézését, mindent. :) Lóban nem használom ezt a jelzõt, de olyan sármos képe van, és valóban olyan "nagyfranc" tekintetû, pláne hogy a jelleme is az. :D Amúgy meg 75%-ban kisbéri, de ilyen enyhén arabos lett a feje. Az apjáéhoz hasonlít, csak annak egyenes az orrháta, míg neki van egy enyhe csukaság benne.)

#126 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 14. - 21:41

(Off.: Hát, igen. Szikra feje... nos, ehhez már szûkös a szókincsem!. Sokkal finomabb, mint Hercegé. (biztos nem kibéri, pláne nem gidrán... ;) ) Fejedelmi fej. És az a komisz, "nagyfranc" tekintet... Gondolom imádod! )

Hozzászólás megtekintése

Héhé! Miért ne lehetne egy kisbérinek vagy gidránnak is finom feje? De ne offoljunk, inkább találkozzunk itt. :)

#127 vibe

vibe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 8. - 17:01

Sziasztok!Lassan egy hónapja, hogy a pacim túl van a herélésen. Néhány lappal ezelõtt olvastam ebben a topcban March Groom hozzászólását, ahol említ egy táplálékkiegészítõ szert, melynek adása az õ esettükben azt eredményezte, hogy a pac nem esett össze. Nos arról szeretnék beszámolni, hogy én is beszereztem ezt a Selenavite E nevû készítményt, és a mûtét után közvetlenül, az adagolási utasítás szerint adtam a pacimnak. A saját észrevételem is az volt, hogy mintha nem esett volna össze (én azt sem tudom pontosan, hogy az mit jelent), de tegnap találkoztunk egy lovastársammal, aki a mûtét óta nem is látta a lovamat, és az õ elsõ megszólalása is az volt: nem is esett össze! Most nagyon örülök, különösen azért, mert a kedve is egyre jobb! :) Tegnapelõtt mentem vele elõször úgy a mûtét óta, hogy nem fogtam vissza, kedvére mehetett.Talán még soha ilyen jól nem ment, beleéretve a mûtét elõtti idõszakot is.Hát egyelõre ennyit, és ezúton is köszönöm March Groom-nak a segítségét, üdv mindenkinek: vibe

#128 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 8. - 21:07

aki nem látott még ilyet, annak kis ismeretterjesztés itt C betûk nélkül a jobb láthatóság érdekében.szólok elõre, hogy a képek a dolog természeténél fogva véresek, nehogy nekem valaki otthon szép csendben rosszul legyen.

#129 szentkiralyinas

szentkiralyinas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 22:02

Sziasztok! A herélés azért nem olyan szörnyû, mint azt az elõzõ képek szemléltetik.Az én barátomat Inasnak hivják, most 2,5 éves sport félvér.Idén tavasszal döntöttünk a herélés mellett, sok-sok vivódás után. A mûtét elõtt persze napokig nem aludtam, és az adrenalin a gyomromban bugyogott, úgy izgultam szegény pára miatt.Ehez képest az egész tortúra lezajlott kb. 15 perc alatt.A ló bóditásban, ÁLLVA egy mozdulat nélkül átvészelte a dolgot.Egy-két óra múlva ugyan úgy viselkedett mint azelõtt, elmondhatom, hogy nem viselték meg az események. A vaszora természetes módon bedagadt, de 7-8 nap múlva ez is elmúlt. Azóta eltelt 5 hónap és az örömöm nagy, mivel ½viselkedésügyileg½ erõsen rendbejött a kapcsolat kettõnk között.Ja, és ½összeesésrõl½ szó sem volt. Üdv. Kari ;)

#130 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:50

szerintem ezek a képek nem szörnyûek. igaz, hogy fekszik a ló, de vért nem sokat látsz (azért írtam csak ki, mert van, aki egyáltalán nem bírja a vér látványát) és a végén saját lábán távozik az alig 30 perces beavatkozásról a csikó.ki beszélt itt összeesésrõl?

#131 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:53

Uni, itten föntebb páran, fõleg MarchGroom és Vibe. (speciel én se vágom, hogy egy viszonylag rövid pihenõtõl - ami azért a herélés után szükséges - miért "esne össze" egy amúgy normálisan tartott ló; de sebaj.)

#132 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:55

ja jó, csak meglepõdtem.de a képeim akkor sem szörnyûek és pont. nagyon pikk-pakk és tisztán ment az összes (4) herélés ott és a doki végig magyarázta, mit miért csinál.(azért jobb, hogy kancáim vannak :) )

#133 szentkiralyinas

szentkiralyinas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 16:58

Bocs a ½szörnyû½jelzõért, amivel a képeket illettem, talán a meglepetés hozta ki belõlem, mert én azt hittem, hogy az állva herélés az modernebb, lóbarátibb.Ezt sem magamtól találtam ki, hanem csupán elhittem az állatdokinak/nagy tapasztalatú jó szakember/ , és itt továbbadnám, ha lehet.Tehát tõlem továbbra is egy szavazat az ½állva½módszer mellett.

#134 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 17:38

Egy ilyet én is meg tudok mutatni, azoknak akiket érdekel, vigyázat, ezek véresebbek, mint Uni-éi :gm:

#135 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 17:56

nem is igaz :) csak egy kép véresebb :gm:

#136 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 6:28

Szentkirályinas, milliom tényezõ függvénye, hogy lehet-e állva herélni egy lovat vagy biztonságosabb, ha fektetve csinálják; és a "szimpátiaszavazás" csak az egyik legutolsó a szempontok közül.De ha már a lóbarátságról beszélünk; szerintem a teljes altatásban történõ beavatkozás mindenképp állatbarátabb... :rolleyes:(pár éve egy öreg lovász szörnyülködött nekem, hogy mi a jóégért kell altató/bódító, érzéstelenítõ, mindenanyámtyúkja egy heréléshez - amiért aztán egy vagyont elkér a doki; amikor régen a ménesben egyszerûen lekötözték a csikókat és nyissz... Hát hümm. :D )

#137 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 9:45

(pár éve egy öreg lovász szörnyülködött nekem, hogy mi a jóégért kell altató/bódító, érzéstelenítõ, mindenanyámtyúkja egy heréléshez - amiért aztán egy vagyont elkér a doki; amikor régen a ménesben egyszerûen lekötözték a csikókat és nyissz... Hát hümm. :D )

Hozzászólás megtekintése

Sajnos én még tudok olyan dokiról, aki kérésre megcsinálja minden fajta érzéstelenítés, bódítás, altatás nélkül is. Legalábbis pár éve megcsinálta, az biztos. Sõt, állítom, hogy jelentõs részben így csinálja, mivel az egyszerû emberek- akiknek a ló csak haszonállat- azok nem költenek szerintük ilyen felesleges dolgokra. Mint hogy a kutyaoltásokra sem költenek évi 1500 Ft-ot, inkább kihajítják szerencsétlen kutyát az utcára jobb esetben. Rosszabb esetben pedig kiviszik az erdõbe és ott felakasztják. Ilyenkor nem szoktam a várost övezõ erdõkben lovagolni. :( Ugyanez az orvos lusta volt kimenni hívásra egy -nem általunk- éppen elgázolt, ennek következtében lenyomorodott, rettentõen szenvedõ kóbor kutyához, hogy elaltassa, pedig vállaltuk az altatás költégeinek kifizetését. És ugyanez a doki hagyott szenvedve meghalni altatás, vagy egyáltalán bármilyen fájdalomcsillapító beadása nélkül egy szekerestõl árokba borult, haldokló lovat (a gazdája meghalt azon nyomban a baleset megtörténtekor), csak mert épp ott volt egy hentes, aki félrehívta, és gondolom, jót üzleteltek.

#138 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 13:02

Szentkirályinas, milliom tényezõ függvénye, hogy lehet-e állva herélni egy lovat vagy biztonságosabb, ha fektetve csinálják; és a "szimpátiaszavazás" csak az egyik legutolsó a szempontok közül.De ha már a lóbarátságról beszélünk; szerintem a teljes altatásban történõ beavatkozás mindenképp állatbarátabb... :rolleyes:(pár éve egy öreg lovász szörnyülködött nekem, hogy mi a jóégért kell altató/bódító, érzéstelenítõ, mindenanyámtyúkja egy heréléshez - amiért aztán egy vagyont elkér a doki; amikor régen a ménesben egyszerûen lekötözték a csikókat és nyissz... Hát hümm. :D )

Hozzászólás megtekintése

Szerintem ezen az öreg lovászon is ki kéne próbálni az általa javasolt módszert. :D

#139 szentkiralyinas

szentkiralyinas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 16:39

Köszi a reagálást Õz, valóban sokféle szempontot figyelembe kell venni ilyenkor, és igazad van, hogy a jó megoldás nem minden esetben ugyan az.Remélem az ½öreg lovász módszert½egyre kevesebb packónak kell elszenvednie.Következõ lovam kanca lesz!

#140 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 22:08

Lehet hogy volt már de nincs idõm visszaolvasni: hány éves korig ér valamit a herélés? Vagy mindig? :confused:

#141 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 16:50

Mivel a ló hormonszintje kb 3-4 hónap felezési idõ után erõsen megcsappan, így egy idõsebb mén, esetleges "vad" viselkedése, csõdörössége ha teljesen meg nem is szûnik de sokat javul, kezelhetõvé válik.A szokások amelyeket egy kancával való találkozáskor felvett, megmaradnak, ám intenzitásuk már nem olyan mint "rég".Szerintem egy csõdör ha nem fedez, fölösleges hogy az egyedüllétõl szenvedjen, egész nap a bokszába zárva..... míg heréltként együtt lehet a többi lóval és hidd el jobb neki, arról nem beszélve hogy egy társas kilovaglás is jóval biztonságosabb egy herélttel....Ha azonban volna lehetõségem a csõdöröm nagy legelõn tartani, max herélt társaságban és versenyeznék vele a világért ki nem heréltetném....jav. helyesírási hiba miatt

Edited by chyki, 2006 január 4. - 16:52.


#142 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 13:00

Ez szerintem lova válogatja,mert nekem van egy 6éves és egy 5 éves herélt a 6évest nem érdekli a kanca még akkor sem amikor sárlik az 5éves két hete lett herélve és szerencsére minden simán ment deömég nagyon fickós doki azt mondta 2 3 hónap még mire megnyugszik.

#143 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:35

10 év fölöttiekre vonatkozott a kérdésem, van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

#144 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:00

Ugyanezez vonatkozik rájuk is, az én paccom 7 évesen lett kiherélve....A felvett szokások nemigen változnak, de csillapodnak, eleinte meg-megugorja a kancákat ha együttvannak de már nem jellemzõ...Még eleinte csõdörködött ha kancát látott, de kezelhetõ lett és 5 perc után rájött hogy õ már nem is annyira csõdör.....

#145 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:10

Én is imádom a méneket, annyira más érzést adnak mint a kancák vagy heréltek (persze vannak kivételek, de azért ez nagy általánosságban igaz)... Na mindegy csak fölmerült hogy nem kéne-e kigolyózni mer nagy a pofája... :gm: Régen vmi olyasmit hallottam hogy a kor elõrehaladtával egyre nõ a kockázat a sérv kialakulására... :confused: Ez nagyon nagy hülyeség? Mentségemre szóljon hogy nem kútfõbõl jött, tényleg hallottam és szeretném tudni van-e valóságalapja.

#146 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 23:25

Szerintem egy csõdör ha nem fedez, fölösleges hogy az egyedüllétõl szenvedjen, egész nap a bokszába zárva..... míg heréltként együtt lehet a többi lóval és hidd el jobb neki, 

Hozzászólás megtekintése

Ezt mondta már valakinek mén is? Vagy csak kikövetkeztetted?Egy mén nem akar együtt lenni minden áron a többi lóval, s fõleg nem heréltként.Felügyelni akarja a lótársaságot, s bár igényli a fizikális érintkezést is, de remekül el van, ha rálát a többiekre. Les minden mozgást, figyel mindenre és mindenkire, jelzi ha szabálytalanul kikerül valaki a karámból, ha idegen érkezik. Mindeközben el sem tudja képzelni, hogy milyen heréltként társaságban lenni. Ez az ember kényszerû, kényelmi, lóhasználati praktikuma csupán, semmivel nem jobb, vagy rossabb, mint a herepörkölt evése. Csak meg lehet magyarázni. De hogy ezt pont olyan tegye akinek nincsenek heréi.... :D Herélni soxor szükséges. 10 év felett lutri, hogy ami következik az megérte e a beavatkozást. Csak azt ne mondja senki, hogy a lónak is jobb úgy, mert attól égnek áll a hajam. Meg kéne alaposabban figyelni a heréltek viselkedését és akkor nem mondana senki olyat, hogy a lónak jót tesz, ha herélt lesz.

Edited by realcowboy, 2006 január 5. - 23:25.


#147 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 9:03

Meg kéne alaposabban figyelni a heréltek viselkedését és akkor nem mondana senki olyat, hogy a lónak jót tesz, ha herélt lesz.

Hozzászólás megtekintése

:yeah:

#148 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:44

Titok, nézesd meg állatorvossal! 10 éven felül nem nagyon szokták ajánlani a herélést, a sérvveszély miatt is, meg a berögzült szokások nem annyira változnak már ilyenkor - tehát nem éri meg a mûtéttel járó kockázat. De az állatorvos véleménye a mérvadó.

#149 vibe

vibe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 18:49

10 év fölöttiekre vonatkozott a kérdésem, van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Hozzászólás megtekintése

Szia Titok!Szívesen megosztom veled az idevágó tapasztalataimat. Az én pacim most 11 éves és az õsszel (szeptemberben) heréltük. Az elõzményekrõl csak néhány szót:Júniusban lett az enyém, és igazából semmi gond nem volt vele. Ott ahol tartom két másik ló volt, egy kanca és egy herélt. Egyikkel sem tudott ellenni a karámban, a kancát meg akarta ugrani, a heréltet pedig meg akarta enni, ha együtt volt a kancával. Igy az õ sorsa az volt, hogy míg a másik két ló egész nap a karámban legelészett, addíg az én pacim az istálllóba bekötve töltötte napjait, (mivel nem boxos helyen vagyunk). Sokat vívódtam mi tévõ legyek, sok "okos" tanácsot kaptam, míg végül elhatároztam magam a mûtétre. Még az utolsó napon is vaciláltam, de végül mégis csak megtörtént, és túl vagyunk rajta. S most a tapasztalatokról: A mûtét után jócskán megtört az addígi kedve, de mint ebben a topicban korábban írtam igazából nem esett össze, köszönhetõen egy Selenavite E nevû készítménynek, amit egy hónapig kapott. A mûtétet követõ hatodik héten tettünk kísérletet arra, hogy össze engedjük a kancával, és mondhatom nagy örömömre semmi nyoma nem maradt a korábbi csõdörös igyekezetének. Inkább a kanca akarta támadni, rugdosni, de pár nap után az is tejesen elmúlt, igy azóta ha az idõ engedi mindíg kint vannak. Más kérdés, hogy a herélt lovat idõközben elcserélték egy fiatal csõdörre. Vele még nem volt össze engedve, ezt mostanában tervezzük, reméljük el lesznek együtt. A kis csõdör és a kanca probléma mentesen vannak el, csak ilyenkor megint bent kell legyen és azt nem jól viseli, valószínüleg a féltékenység megmaradt valamilyen fokon. Remélem összeengedés után kialakítják a rangsort és békésen ellesznek. Összességében azt gondolom, midenképpen megérte, mert igy sokkal többet lehet a szabadban és láthatóan jól érzi magát.Nos ez jó hosszúra sikeredett, de remélem tudtam segíteni, ha esetleg döntés elõtt álsz hasonló ügyben. Természetesen, ha további kérdésed van, szívesen állok rendelkezésedre, addíg is üdv: vibe

#150 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 20:29

10 év fölöttiekre vonatkozott a kérdésem, van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Hozzászólás megtekintése

Szívesen megosztom veled az idevágó tapasztalataimat. Az én pacim most 11 éves és az õsszel (szeptemberben) heréltük. Az elõzményekrõl csak néhány szót:Júniusban lett az enyém, és igazából semmi gond nem volt vele. Ott ahol tartom két másik ló volt, egy kanca és egy herélt. Egyikkel sem tudott ellenni a karámban, a kancát meg akarta ugrani, a heréltet pedig meg akarta enni, ha együtt volt a kancával. Igy az õ sorsa az volt, hogy míg a másik két ló egész nap a karámban legelészett, addíg az én pacim az istálllóba bekötve töltötte napjait, (mivel nem boxos helyen vagyunk).

Hozzászólás megtekintése

Igazából ezen még június elõtt kellett volna elgondolkodni szerintem. Mén lekötve? :confused: Korszerû. ;)

#151 vibe

vibe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 21:28

10 év fölöttiekre vonatkozott a kérdésem, van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Hozzászólás megtekintése

Szívesen megosztom veled az idevágó tapasztalataimat. Az én pacim most 11 éves és az õsszel (szeptemberben) heréltük. Az elõzményekrõl csak néhány szót:Júniusban lett az enyém, és igazából semmi gond nem volt vele. Ott ahol tartom két másik ló volt, egy kanca és egy herélt. Egyikkel sem tudott ellenni a karámban, a kancát meg akarta ugrani, a heréltet pedig meg akarta enni, ha együtt volt a kancával. Igy az õ sorsa az volt, hogy míg a másik két ló egész nap a karámban legelészett, addíg az én pacim az istálllóba bekötve töltötte napjait, (mivel nem boxos helyen vagyunk).

Hozzászólás megtekintése

Igazából ezen még június elõtt kellett volna elgondolkodni szerintem. Mén lekötve? :confused: Korszerû. ;)

Hozzászólás megtekintése

A helyzet az, hogy a paci a régi helyén is kötve volt egész nap, csak ott senki nem törõdött vele, mert az osztrák gazdája évente néhányszor látogatta, és azon kívül néhányan alkalomszerûen lovagolták. Mióta nálam van, nyáron hetente legalább 3-4 alkalommal, de most is minimum kétszer egy héten, megyek vele és nagyon élvezzük mindketten.Egyébként nem gondolom, hogy a tartás mikéntje csupán korszerûség kérdése, s lehet, hogy érdemes meismerni valamit mielõtt véleményt akotnánk róla, de bocs, ha tévedek!vibe

#152 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 23:33

A helyzet az, hogy a paci a régi helyén is kötve volt egész nap, csak ott senki nem törõdött vele, mert az osztrák gazdája évente néhányszor látogatta, és azon kívül néhányan alkalomszerûen lovagolták. Mióta nálam van, nyáron hetente legalább 3-4 alkalommal, de most is minimum kétszer egy héten, megyek vele és nagyon élvezzük mindketten.Egyébként nem gondolom, hogy a tartás mikéntje csupán korszerûség kérdése, s lehet, hogy érdemes meismerni valamit mielõtt véleményt akotnánk róla, de bocs, ha  tévedek!vibe

Hozzászólás megtekintése

Bocs, de lehet, hogy amennyiben a lovaglása nem okoz egyéb problémát, lehet, hogy a "törõdést" én nem heréléssel kezdtem volna, hanem egy megfelelõ elhelyezéssel.Azt elfogadom, hogy valakinek "sok" egy mén, de egyébként ragaszkodik hozzá, ezért kiherélteti.Vess meg érte, de én azt gondolom, hogy akinek csak arra tellik, hogy lekötve tartson lovat, tartsa ezt titokban. Lóbarát nem tárol, tart, tartat lekötve lovat.

#153 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 23:40

Én is lekötés-ellenes vagyok, és nem ismerem a komlói bértartási lehetõségeket, de nem vagyok róla meggyõzõdve, hogy nagy választék van a boxos istállókból... :(

#154 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 10:32

Off: csak én tudom úgy, hogy az EU-ban tilos állásban lovat tartani...?

#155 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 11:04

Ez így van, de nem ezért nem kéne. Sok olyan tilos az Euban amit sosem fogunk komolyan venni, hanem azért, mert lelketlenség.(bár az tényleg vicces, hogy hirdetnek állásos lótartást nyilvánosan)

#156 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 11:04

tök off:én is így tudom, ami nem jelenti azt, hogy ezt be is tartják.

#157 lotolvaj

lotolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 12:03

Én úgy tudom, az EU állattartási szabályzatba az is bele van foglalva, hogy lovanként minimum 50-100 négyzetméter mozgás területet kell biztosítani. :guny: Ezt nagyon sok helyen képtelenség lenne kivitelezni.

#158 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 12:41

Oké akkor mégiscsak jól tudtam :) RC-nek igaza van, az a szomorú hogy ezt sok helyen még hirdetik is... :(

#159 lotolvaj

lotolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 12:18

Az állás kín a lónak, s utánna az is kín ha egy nagyot szaladhat - mert az izmai, izületei teljesen meg vannak merevedve. Szrt max a csikókat szabad lekötni amikor zabolnak- azt is csak azért, hogy szokják, meg mind megegye az adagját.Heréléssel egyenlõre nem tudok mit kezdeni - az eddigi nálam megfordúlt méneknél álltalában  nem a golyókkal volt a gond. Sõt nagyon jól lehetet velük oktatni. A heréltek néha nem tudják hol is van a nemek közt a helyük, vagy lagymatagok vagy harciasak, de nem úgy mint egy csõdör. Senem fiuk senem ...lányok. A legjobb lovas élményeim  eddig mindíg ménekhez kapcsolódtak,  fantasztikusan jól képzett  7-16 éves lóvak voltak, de sajni egysem az enyim :(

Hozzászólás megtekintése

Ezzel én nem igazán értek egyett, mert az én Szilajom szintén herélt, de ha 1 kanca a közelében sárlik, azt rögvest "megrakná". :D

#160 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 12:37

Az én Zakum is intenzív nemi életet élt, míg egy kancával volt Budakeszin, és ugyanott a szomszédban egy másik herélt rendszeresen megugrott egy pej kancát - sárlástól függetlenül, elég ledér nõszemélyrõl volt szó. :gm: