Ugrás a tartalmakhoz


Kurultáj


  • Please log in to reply
395 válasz a témához

#121 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 15:42

A táncháztalálkozó is ilyen program. Nincs tele vele a média, mégis tudom hogy hazaérkeztem, jövõre ugyanott. Nem kell ezt túlpolitizálni. A Dunán, meg a Duna Autonómián sõt a Vitál-on is lehetett hallani, de még a Kossuth Rádióban is. Ennyi. Jaj de majd jól kitiltanak, mert ilyeneket írok. :D Ne vicceljetek már mert úgy maradtok.

#122 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 15:57

Ki politizál? Ott voltam, vegyes benyomások értek, amikor netközelbe kerültem, szerettem volna publicisztikákat, véleményeket olvasni pro és kontra, de ha beütöttem a keresõbe, csak az MSZ honlapja jött ki, meg olyanok, mint pl. karpathaza.hu, baranta. hu, stb. MOst találtam egy posztot a reakción. Én meg naivan feltételeztem, hogy újságírók érdeklõdését felkeltette, ha más nem, legalább pocskondiázni leállnak, vagy valami. Duna, az a Duna TV? *A táncháztalálkozó nem jó példa, hozz mást. Még .gov portálokon is fent van, ami nagyon helyes egyébként.

Edited by ori, 2009 augusztus 26. - 16:30.


#123 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 27. - 10:30

A "nem politizálás" is politizálás! :D Nagy léptékû, komoly rendezvény volt és több százezer ember tudja mi a valóság és ez a szám egyre nõ. :cool:

#124 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 27. - 12:06

Nekem nagyon tetszett. A vízellátás sztem nem volt olyan szörnyû, legalábbis a mi táborunknál töltögette a tûzoltókocsi becsületesen. Én se politizálni mentem, de az egésznek a hangulatat (nemszemetelés, egymásnak segítés, magyarosban rohangálók) nagyon tetszett. Na meg a lovak :) Jövõre ha mnden igaz, már tényleg lóval megyünk :D

#125 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 28. - 5:44

http://www.magyaroks...ge.hu/index.php
:)

#126 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 28. - 15:44

Megnéztem a linket, egyvalamit nem értek. Azt olvastam nemrég, hogy jövõre a "nagy kurultáj" Bugacon lesz. Gondolom, hasonló idõpontban. Ugyanabban a hónapban akarnak szervezni Bösztörpusztára egy az ideihez hasonló rendezvényt? (aminek mellesleg nagyon örülnék, mert szerintem ideális helyszín, és közel van. ;) ) Vagyezmost hogy van? :confused: Egyébként én is ott voltam a nemezeimmel nagyon jó idõ volt, nagyon jó volt a hangulat, a vásár méretéhez meg csak annyit, hogy két ismerõsöm egymástól függetlenül nem találta meg a pavilonunkat, ami a vásártéren volt. :D

#127 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 28. - 16:49

Én is csak egyik nap találtam meg :) Pedig mindhárom nap járkáltam, gondolom te lehettél, más nem nagyon csinál ilyen nyeregalátéteket...

#128 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 28. - 17:06

Ez azért volt, mert csak 21-ig voltunk sajnos, ugyanis másnap kezdődött a fősulis tábor. Azért ez a táborszervezők fantáziáját dicséri, hogy egy lovas képzés táborát a fogathajtó VB-vel és egy ilyen rendezvénnyel egyidőben tartják... :rolleyes: Egyébként én sem láttam sok nemezest, nyeregalátétet pedig egyet sem. Csak egy okos bácsi jött oda, aki megmagyarázta, hogy ezek az alátétek két használat után szétmennek, ellentétben azokkal, amiket ők készítenek magukak. Még szerencse, hogy a hétköznapi, másfél éve használt alátétem ezt nem hallotta. Meg azt sem, hogy elcsúszik. :D

#129 Kis.N.Kanca

Kis.N.Kanca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 30. - 17:34

képek lesznek valamikor a lovasokról?? Ha igen hol???

#130 Agnita

Agnita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 1. - 11:46

Képek már vannak itt: profi fotók és itt: amatõr fotók
Meg egy csomó videó a youtube-on.
Lehet mazsolázni :)

#131 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 7. - 8:51

Lehet nem jó helyen érdeklõdöm, de úgy olvastam tegnap Egerben, hogy szombaton a Magyarok Szövetsége egész napos banzájt rendez Egerben. Ma meg hallom, hogy itt nálunk Balatonba is jönnek aznap. Elmarad az egri? Vagy kettõ szövetség van?

#132 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 7. - 13:53

A neten megtalálod megye illetve település szerint hogy melyik szervezet mikor mit és hol szervez. A legtöbb településen már van helyi szervezete a Szövetségnek.

Edited by RIDERMAN, 2009 október 7. - 14:14.


#133 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 16:07

Miért kellene bejelenteni? Nem demonstráció vagy tüntetés csak megyünk az országgyûlésre ki mivel tud!
Mit jelent a kettõs kereszt a hármas halommal a magyar címerben?
Ezt sem tanítják sehol! Szent korona tan mirõl szól? tudjuk hogy a jelenlegi alkotmányunk ideiglenes ez benne van de az alkotó nemzetei között a magyar nem szerepel!???
Lámpást kell gyújtani az emberek fejében ehhez kellenek ilyen és hasonló rendezvények ahol az igazságot is meg lehet tudni!
nem kívánok vitatkozni olyan dolgokról amik egyértelmûek csak aki még nem találkozott az igazi BIZONYÍTOTT múltunkkal, azok pártolják a mostani rendszert is.( Vedd el a múltját el veszed a jövõjét!)
Ajánlom figyelmükbe a Történelmünkhöz Magyarul címû alap mûvet Szondi Miklós szerkesztésében csak egy egy részletet emel ki más részletesen a témákba merülõ könyvekbõl, fantasztikusan jó igazi remekmû!

aki ezt megnézi rá döbben mi folyik ebben az országban a mi segítségünkkel!
Aki nem hiszi járjon utána!
________________________________________________________

Megvettem, elolvastam, nem értem az összefüggéseket a miért kellene bejelenteni?-vel, de nem baj.

#134 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 13. - 10:16

Idén Nagy Kurultaj!!!!
A itthoni média persze szokás szerint hallgat, de az "íjfeszítõ népek" készülõdnek.... Nemrég Bíró Andrásék kint jártak Türkmenisztánban és Üzbegisztánban meghívni az ottaniakat. Szerepeltek a kinti TV-ben, az utcán is megszólították õket az emberek....Csodálatos érzés volt kint magyarnak lenni.

Egy kis bemelegítõ:



#135 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 13. - 21:37

Nem dárdával, darab seprûnyéllel (nincs hegye :D). Ez egy nagymúltú török lovasjáték. Ha a lovat találod el, az pontlevonást ér. A pólónak is volt (néhol van is) egy ilyen szelidítetlen változata.

#136 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 15. - 20:24

Mikor lesz az idei kurultáj?

#137 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 15. - 22:17

http://kurultaj.com/

:yeah:

#138 csuri

csuri

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 17. - 14:18

Kedves Lovasok! Idén elõre láthatóan augusztos 3-án lóháton indulunk a Bugacon megrendezésre kerülõ kurultájra. /Kicsit korábban a szükségesnél mivel a lovakkal versenyezni is szeretnénk és kell a pihenõ/ Elsõsorban a délvidéki lovas társaimnak ajánlom fel a lehetõséget, ha Kalocsán átjönnek, tanyámon szerény sátorozási lehetõséget illetve lovaknak legelõt, takarmányt biztosítok. Neten ritkán vagyok elérhetõ ezért telefonon keressetek. Vén Zoltán 06703346809

#139 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 27. - 14:23

Tudom, biztosan mindn infó meg van a honlapon, de nehézkesen tudok keresgélni, és amúgy is szeretem az olyan infókat melyek tapasztalatiak. Tehát, megyünk az bitos. Kérdezem sátrazási lehetõség, hogyan van, fürdés, wc, ár, van e még hely 1-2 három személyes sátornak? Két shetit ki tudok e kötni a sátor körül legelni és éjszakára? Lehet varrnék valami jellemzõen "kurultájas" jelmezt az egyik shetinek, honnan vegyek ötletet, hogy milyen legyen? Ez lehet takaróféle, patracféle, és fejdísz, sörényébe, farkábadísz. Aki veszi a fáradságot és felvilágosít annak ezer köszönet!

#140 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 10:02

Tudom, biztosan mindn infó meg van a honlapon, de nehézkesen tudok keresgélni, és amúgy is szeretem az olyan infókat melyek tapasztalatiak.
Tehát, megyünk az bitos.
Kérdezem sátrazási lehetõség, hogyan van, fürdés, wc, ár, van e még hely 1-2 három személyes sátornak? Két shetit ki tudok e kötni a sátor körül legelni és éjszakára?

Lehet varrnék valami jellemzõen "kurultájas" jelmezt az egyik shetinek, honnan vegyek ötletet, hogy milyen legyen? Ez lehet takaróféle, patracféle, és fejdísz, sörényébe, farkábadísz.

Aki veszi a fáradságot és felvilágosít annak ezer köszönet!


Nagyon részletesen ott van minden kérdésre a válasz a weboldalon. (kurultaj.com)

Ott vagy a you tubon még ötletet is találhatsz "jelmez ügyben.

#141 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 8. - 17:59

halihó!volt valaki az idei kurultájon?

#142 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 8:51

Voltunk. Életreszóló élmény volt! Fantasztikus sokat kaptunk a rendezvénytõl érzelmileg, lelkileg, látványilag! :kir:

#143 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 8:58

mi is :D úgyan így érzek,nagyon jó volt ennyi embert együtt látni,és az egész rendezvény egy életre szoló élmény volt,ahogy írtad :) plusz,sikerült,egy pár agarakkal foglalkozó emberrel megismerkednünk :D szerintem az egésznek a hangulata is nagyon jó volt :D egész végig ott voltatok?

#144 Szalakóta

Szalakóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 283 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 9:33

Csatlakozom az elõttem szólókhoz. Szívet melengetõ volt látni és megtapasztalni, milyen sokan vagyunk, akiknek jelent valamit magyarnak lenni, jelent valamit hagyományaink ápolása! Szívbõl remélem, hogy egyre többen és többen leszünk azokkal szemben, akiknek ez nem más, mint "túlzott magyarkodás"!

#145 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 9:39

Pár kép tegnapról:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#146 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 9:56

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#147 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 10:34

Ó hát nem akartam bõvebben írni, mert sokszor az ömlengés hibájába esem. Azért este majd mégis megteszem, mert érzem, hogy az életemet változtatja meg az, hogy ellátogattam a Kurultájra. Valószínûleg a családomét is, legalábbis abszolut szinkronban vagyunk e tekintetben a férjemmel, ami ritka. Nem is tudom utoljára mikor értettünk egyet valamiben. :D :D

#148 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 13:43

Posted Image


De jó színe van! És azok a zebracsíkok! :ang:

Azért jöhet beszámoló, ömlengõs is. ;)

#149 Agnita

Agnita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 15:27

Mi is voltunk két lóval és ismét hatalmas élmény volt, fõleg együtt lovagolni közel száz hagyományõrzõvel :)
Kelemen Zsoltiéknak külön köszönet a szervezésért :)

Néhány fényképes beszámoló:
1. galéria
2. galéria
3. galéria
4. galéria

#150 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 15:39

Sziasztok! Mi is voltunk, igaz csak nézõként, a lovak otthon maradtak. Így is nagyon tetszett!!!

#151 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 15:58

Kicsit irigykedem. Nagy vágyam hogy ott lehessek, mint résztvevõ, fõleg ha saját lóval... hát egyik nagy álmom. :) Én is várom a részletes beszámolókat! A képek magukért beszélnek, szuperek! :yeah:

#152 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 16:03

Kissé tartok én már fesztíváloktól, nagyobb összejövetelektõl, mert általában azok járnak bizonyos körülményekkel. Így aztán hezitáltam is, hogy kell e ez nekem, kosz a nyílvános illemhelyeken, környékükön, egy idõ után már mindenfele nyílvános illemhely szokott üzemelni, minden tulajdonságával. Aztán a szétdobált mûanyagpoharak, kolbászzsíros, mustármaradványos papírtálcák, hogy a gyerek folyton belelép valamibe. Aztán a türelmetlen tolongó tömeg, letaposnak, lökdösnek, neked mennek, aztán általában pici lévén, én nem látok sehol semmit, mert elémállnak, elõl meg már rég nincs hely. Késõbb pedig a részegesek, drogosok, egyéb már megjelenésükkel is taszító figurák...és így tovább. Úgy éreztem sikerült szellemiséget, erkölcsöt, tartást is telepíteni a sátrak mellé, oda a pusztába. Rend volt. Mindenhol. Nem volt szemét. Rengeteg ember, mindenféle korosztály, és nem volt szemetelés, tolakodás, lökdösõdés, részegek. Valahogyan minden, mindenki kultúrált, segítõkész, tiszta, átszellemült volt, lett. Én nem éltem abban az idõben. Nem tudom milyenek voltak a sátorozó magyarok. Így avval áltatom magam, hogy visszamehettem az idõben. Mindenfele jurták, lószerszámok, lovak. Este fele némely jurtákból hegedû cincogott, máshol dob szólt, dalok szálltak. Népi ruhákban, vagy õsiben, vagy hagyományosban, ki tudja? Fantasztikus termékeket láthattam. Annyira jó volt kultúrált elárusítóhelyeket látni, nem kínais, 100 forintos, használtruhás bodékat, asztalokat. Ilyenkor döbben rá az ember, mennyi értékünk volt, van, lehetne! Ha nem árasztaná el az országot a szemét. Árura is értem, eszmére is értem, mentalitásra is értem, erkölcsre is értem....a mi értékeink, kincseink a más szemete ellenében. Jól van az, hogy a gyerekeink a Lagzi Lajcsin, a Bódi Gusztin, a Megasztáron nõnek fel, mikor vannak népdalaink, regéink, dobosaink? Jól van az, hogy nem csak, õk, én akinek tanítani kéne õket sem tudom, hogy melyik ruhába jártak az alföldön, hogy mi a külömbség a csikós, és a betyár ostor, kandzsika, karikás között? Hogy fogalmam nincs az egyiken miért ilyen, a másikon miért olyan ruha van? A Hagyományõrzõ körökrõl, egyesületekrõl, mindig öregasszonyok jutottak eszembe, meg néhány sehova sem jó furcsa fiatal, akik vasárnaponként eljárnak a közösségiházba, unalmas dalokat nyekeregtetni, vagy síratót vonyíkoltatni. Jó volt hallgatni, hogy férfiak énekelnek, életerõs dalokat, örömmel, békével teli dalokat, száll a hangjuk, szeli a pusztát, és emberek lába a földbegyökerezik, ahogyan hallgatják õket. Vallom, hogy helyeknek tud lenni szellemisége, amit megérez az ember. Ismételni tudom csak magam, erõt, tisztességet, erkölcsöt, célokat, egy bátor, harcos nép szellemét éreztem ott. Még hogy a magyar depressziós fajta, panaszkodó nemzet, sírva vigadó... A célnélküli biztosan az. Itt olyanokat láttam, éreztem, amilyenek azok a régiek lehettek. A Nimródot végig táncoltam, tapsoltam! Óriási volt. Járni kéne vele az országot. Bemutatni mindenhol ahol csak lehet! Köszönök mindent.

#153 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 16:37

Ilyen tartása nincs akárkinek!

Férfiak

És neveleik a sok metroszexuális, rózsaszín inges, mûszempillás fiúcskát a lányainknak férjnek. :mad:

Hazajött a csatából Apa:

Csata után :D

#154 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 18:07

sajna,mi is ló nélkül mentünk,de jövőre talán összejön a lovas részvétel is :D egy szóval így is nagy élmény volt :P és megérte!!!

Edited by mustang40, 2010 augusztus 9. - 18:08.


#155 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 10. - 12:39

Egyetértek az elõttem szólókkal. :kv: Nagyszerû csodálatos rendezvény volt, jobbnál jobb programokkal. Remek emberekkel ismerkedtem meg! :yeah: Gyönyörû volt az aranyszõrû csikó és hosszan lehetne sorolni (és kéne is) Sajna lótlanul voltunk mi is, az egykörös verseny alatt sajnáltam a legjobban, hogy négy keréken jöttünk négy láb helyett.... :) Csak annyit korábban írtakhoz: 3 nap rengeteg értékébõl 10" snitt a hiradóban......... :nem:

Edited by RIDERMAN, 2010 augusztus 10. - 12:42.


#156 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 10. - 16:18

ha nagyon erõlködnék,rá lehetne fogni,hogy legalább ennyit is leadtak :P de szerintem szánalmas,hogy egy ilyen értékû rendezvényt,csak ennyire méltatnak,,,:(

#157 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 10. - 17:29

Nagyon ne erölködj ki tudja...... (én már megtettem mivel a sok csatornás tv valamennyire nemzetinek nevezett csatornája volt eddig az egyetlen amelyik ennyit is leadott!!)

#158 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 10. - 19:26

de azért mi egy nemzet vagyunk,meg ilyesmik,csak nem értem,hogy ilyenkor hol van a nagy nemzet tudat,,,,meg ezek,, no mindegy,remélem két év múlva még többen eljönnek majd és idõvel bekerül ez a köztudatba :) remélem jövõre,már lemehetek én is a "lovammal",igaz csödõr,de akkor is :D

#159 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 10. - 19:36

Mustang majd megyünk együtt :D :D :D

#160 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 7:49

oké,benne vagyok :D