Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TEREMBURA beteg!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
300 válasz a témához

#41 Regélõ

Regélõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:47

Isten Isten!Agykontrolos vagy , budhista vagy, reikis, vagy, katolikus vagy, református vagy....; tatteros vagy, westernes vagy, õsmagyar vagy, egy pacról van szó: imádkozz érte Õ egy Ló!Én Vele vagyok.Isten áldjon Benneteket!

#42 eva68

eva68

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 23:19

Szia Terembura!Örülök, hogy nem vérzik az orra a Szürinek, és jó lenne ha nem átmeneti állapot lenne csak, hanem valóban meggyógyulna és tényleg az egész nem lenne olyan komoly mint amilyennek tûnt. De ha ennyi ember akarja igazán, hogy meggyógyuljon akkor meg is fog!Bizz benne és úgy is lesz. Posted Image

#43 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 0:55

Hali!Sok hozzáfûzni valóm nincsen elvégre én is egy véleményen vagyok az elõttem szólókkal.Szorítok érte én is. Posted Image Posted Image Posted Image

#44 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 13:06

Már tegnap este óta nem vérzik!!!!!!!!!!!!!! Posted Image

#45 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 13:14

Dejó! Mikor mentek Dórába? Írj, ha kiderült valami!

#46 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:17

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Már tegnap este óta nem vérzik!!!!!!!!!!!!!! Posted Image [/QUOTE]Lehet hogy butaság, de gondolhatsz arra is, hogy a ciszta kezd felszívódni, és azért nem vérzik Posted Image Hurráhurrá! Jobbulást neki!És írj, amint új hírek vannak! Posted Image

#47 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 14:32

terembura,nagyon örülök,hogy nem vérzik!!!Csak igy tovább,és a lónak télleg rengeteget számít,ha érzi,hogy a gazdája imádja,és azt sugallja,hogy semmi baj nem lesz.és szerintem ezt töled érzi.Nagyon szurkolok,hogy meggyógyuljon teljesen!Énis küldök egy algyalkát: Posted Image

#48 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 21:03

Énisénisénis!!! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#49 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 21:16

egészen biztos vagyok benne hogy meghallotta ezt a rengetegsok jókívánságot és mostanra elrepült hozzá az összes angyal.itt az utánpótlás: Posted Image Posted Image Posted Image

#50 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 21:18

idézet:
Eredeti szerzõ: Pallasz:egészen biztos vagyok benne hogy meghallotta ezt a rengetegsok jókívánságot és mostanra elrepült hozzá az összes angyal.itt az utánpótlás: Posted Image Posted Image Posted Image [/QUOTE]Igenigen! Néha váltani kell az angyalokat, mert elfáradnak Posted Image Erõs pacid van minden bizonnyal és meg fog gyógyulni! Posted Image Posted Image Posted Image

#51 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 21:21

Phaj,ezekböl sose elég: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#52 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 21:22

Ma délután 3/4 3-kor elindultunk. Egy óra volt az út. A lovacskák jól viselték, hozzá vannak szokva az utazáshoz, csak a rázós szakaszokat nem csipik. Tartottam attól, hogy a stresztõl ismét vérezni fog, de hála istennek ez nem következett be. nagyon klassz az elhelyezés. Új épület, tisztaság, és, és nem akartam hinni a szememnek, központi fûtés, radiátor. Na nem a boxokban, de az istálóban több is. Nagyon jól viselkedtek az új helyen. Teremburának nem újdonság az ilyen hely, mert Alagon is hasonló helyen volt, de a csikónak teljesen új. De látta, hogy az anyja nem pánikol, így õ is hamar megnyugodott. Fél óra múlva a szokásos fenék kefélgetéskor Terembura már úgy elernyedt, mint otthon. Kb. két órát voltam velük és telejesen nyugodtan hagytam ott õket.Holnap délelõtt fog sor kerülni a CT-re. Ekkor döl el, hogyan tovább. Megbeszéltem vele, hogy csak egy kirándulásra jöttünk és egészségesen megyünk haza. Bólogatott, hogy jó. Már 26-27 órája nem vérzik, remélem ez jó elõjel a holnaphoz. Posted Image

#53 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 22:11

Júúújjj, ez nagyon jó hír!!! Nem is tudok rá mit mondani ... Csak annyit, hogy tényleg örülök! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#54 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 22:17

Hurráhurráhurrá!!! :D Még holnap egy ilyen jó hír és minden rendben lesz! :D Posted Image Posted Image

#55 zsolti

zsolti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 13:35

HAJRÁ!!! Posted Image Posted Image Posted Image

#56 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 13:41

Terembura, írj ha megvan már a CT eredménye.

#57 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 14:34

Igen, írj rögtön!Én is aggódom, és kíváncsi vagyok. Fél 11 körül gondoltam rá, hogy talán épp most vizsgálják Teremburát. Remélem, nincs nagy baj. Posted Image Üdv: Adrienn

#58 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 21:53

A Ct vizsgálatot altatásban végzik. Ezért vacsora után feltesznek egy kosarat a ló szájára, hogy ne tudjon enni (narkózisban az esetleges visszaöklendezés fulladást okozhat), mondták tegnap este. Mit látok ma reggel, mikor bemegyek? Hol az a rohadt szájkosár? A csikó fején. Azonnal volt egy kis eligazítás! Most mi lesz. Terembura vidáman szénázott egész éjjel. Az eligazítást követõen pillanatok alatt helyre állt a rend, kosár is helyére. Reggeli viziten elújságoltam, hogy nem vérzik már másfél napja. A vezetõ orvos szerint akkor lehet, hogy elegendõ lesz az endoszkópos vizsgálat és csinálnak egy koponya röngent. Ez a kettõ elegendõ lesz ahhoz, hogy megállapítsák a vérzés okát. Ehhez nem kell altatni, elegendõ lesz a bódítás és ez állva elvégezhetõ. 10-kor elvitték a vizsgálatra, mi meg maradtunk a csikóval a boxban. 11 körül jött az orvos és elmondta, hogy van egy vérömleny a fejében és ebbõl szivárog a vér. Amit csütörtökön Kurucz dr. látott vérrel telt képletet, eltünt. A vérömleny okát nem lehet megállapítani, lehet mechanikai eredetû - beverte a fejét, de lehet valamilyen egyéb is, de ez ismeretlen. Ezt el lehetne mûtéttel távolítani, de nem látszik szükségesnek. Megmutatták a digitalizált felvételt, amit az endoszkóppal készítettek. Valóban hiányzik. Konklúzió: nincs semmi vész, egy pár hónapos pihenés, a vér átszövetesedik, aztán mint ha mi se történt volna. Szerdáig viszont várni kell, mert Bodó dr. is látni szeretné a lovat. Õ valami nagy fõnök. A CT elmaradt.Aztán a vezetõ orvos csak felhívta a beküldõ Kurucz dr-t, hogy tájékoztassa a fejleményekrõl. Kurucz dr. nem esett hanyatt az eredményektõl, de közölte, hogy õ CT-re küldte a lovat és nem röngenre. Hát akkor nincs mese, a bódult lovat vissza a kezelõbe, altatás, CT. A vizsgáló asztalra úgy tették fel az alvó lovamat, hogy a négy lábára béklyókat tettek, összefogták a négy lábát és egy csigával felemelték, állati rossz volt látni!A CT után csodák-csodájára Bodó dr is megérkezett. Megmutatták a CT felvételeket. A kérdéses részrõl 2 mm-enként készültek a képek. Ezeken egyértelmûen látszik, hogy egy 2-2,2 cm hosszú csomó (daganat) van. Olyan közel az agyhoz, hogy a legfelsõ daganatos kép után 2 mm-re készült záró képen már látható az agy orr felöli része. A daganat egy kissé belóg a légjáratba. Szövet mintát venni belõle nagyon kockázatos. Egy kis kimetszés olyan vérzést indíthat meg, amiben elvérzik a ló. Igy viszont nem tudható, hogy jó vagy rossz indulatú. M eg lehetne mûteni a fejét, de az akkora mûtét, hogy csak közvetlen életveszély elhárítás esetén javasolják. Létfontosságú szervek sérülhetnek. Akkor most mi lesz? Hozzam vissza egy hónap múlva endoszkópos vizsgálatra. Itt össze tudják hasonlítani a mostani felvételekkel és megállapítható a szövet növekedés, vagy zsugorodás. Aztán megint egy hónap múlva, aztán mostanhoz 3 hónap múlva újra CT. Nagyon ritka betegség, alig van gyakorlati tapasztalat, inkább csak szakirodalmi említések.Ami viszont igen érdekes. A két orvos, ha nem is éppen ellentétes dolgot mondott, de semmi esetre se ugyanazt. És ez a honi állatorvoslástan fellegvára. Nincs egy qva soft lézer, amivel a szövetmintát ki lehetne végni, mert attól nem lenne vérzése. Lehet, hogy kisbaltával, kereszt fûrésszel mûtenek? Egyszerûen nevetséges és ugynakkor baromi szomorú. (Beszúrok egy adatot: 1996-ban hazánkban 3 db MR készülék mûködött, ebbõl egy a Kaposvári Állattenyésztési Egyetemen vizsgálta nappal az embereket, éjjel pedig szolgálta az állattenyésztés tudományát. Ugyanakkor az USA-ban egy kb. 40 ezer lakosú városban csak az állatgyógyászatot 4 db MR szolgálta /MR= mágneses rezonancia, hasonló a CT-hez.) De grippeneket biztos veszünk!Holnap hozom haza õket.Tehát sokkal okosabb nem lettem, viszont továbbra is csak a bizonytalanság biztos! Mi marad ezek után? Imádkozzam, imádkozzunk?

#59 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 22:09

Terembura lélekben veletek leszek! Ne aggódj rá fognak jönni a bajára és meg fog gyógyulni. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image (nincs több angyal-szmájlim)

#60 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 22:12

Tehát az egyik doki azt mondta, hogy "csak" egy vérrög, ami egy ütéstõl keletkezett?A másik meg azt, hogy daganat van? Nem értem én sem az orvostudományt... annyi mulasztás van, hogy nem igaz, és nem igaz, hogy nem lehetne venni a fáradtságot, hogy normálisan megvizsgáljanak egy beteget, legyen itt szó állatról, vagy akár emberrõl... :mad: :(

#61 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 23:00

Terembura! Most ugyan nem olvastam vissza a topikot, így aztán lehet, hogy hülyeséget írok, de mi lenne, ha beszélnél újra Kurucz doktorral, és mégiscsak kivinnétek Bécsbe, ahol mintha azt írták volna, hogy van ilyen lézeres mûszer, amivel meg lehetne vizsgálni a daganatot?Vagy ennek nincs is értelme, esetleg félreértelmeztem a dolgokat?

#62 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 23:45

Igen Zsuzska, pontosan ezt gondolom! Posted Image

#63 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 0:11

Vigyed Bécsbe.Ha publikus, érdekelne, ki volt dr. "Csak egy vérrög". Bodó a legnagyobb lósebész itthon, amit õ mond az vsz úgy is van. Mindentõl függetlenül, simán elõfordulhat hogy két orvos két különbözõ vizsgálati eredmény alapján két különbözõ dolgot mond.Üllõnek pedig a felszereltsége sajnos minden csak nem tökéletes (fél éve még asztal sem volt a CThez); az egyetemnek nincs pénze, az államnak meg - erre - mégúgyse... :( :( Jobbulást!!!! Posted Image [ 02 December 2002, 23:12: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#64 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 0:36

Akkor hajrá, természetesen továbbra is drukkolok, és továbbra is számolj be mindenrõl! Posted Image

#65 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 13:53

Szegénykéim :( Mást sajnos én sem tehetek mást, mint csaklakozom azokhoz, akik izgulnak értetek, és reménykednek a legjobbakban.

#66 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 14:24

Nagyon sajnálom, hogy ilyen bizonytalanságban hagytak az orvosok. Hogyan tovább?Szurkolok nektek továbbra is! Terembura meddig lesz még Üllõn? Gyógyító angyalka: Posted Image

#67 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 15:06

Szia!Én is csak drukkolni tudok! Nagyon egyet érzek Veletek, mert most én is egy ló életéért küzdök, ami még sajna nem is az enyém. Simán meg lehetne gyógyítani, de a gazdija inkább a vágóba adná, a pénz miatt.

#68 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 18:37

Teremburát ma hazahoztam.Elkértem a CT felvételeket, és CD-re kimásolják nekem az endoszkópos vizsgálat digitalizált felvételét. Ha találok valakit, aki errõl tud ide a fórumba 1-2 álló képet betenni, akkor megmutatom. Holnap fogok Bodó dr-al beszélni errõl a bécsi dologról. Ma egy fiatal dokival beszéltem és õ nagyon biztatott, hogy a Bodó is biztos fog segíteni, neki vannak jó személyes kapcsolatai Bécsben.De azért még egy adalékot hozzáteszek az üllõi élményeimhez. A daganatos betegségeket a vérbõl is elég jól ki lehet mutatni. Embernél ezeket markereknek hívják. Ezek gyakorlatilag a vérben utazó specifikus fehérjék, amelyek meghatározható rákos sejtekhez kapcsolódnak. Kérdeztem, hogy ilyen vizsgálatot végeztek-e. Ezzel ugyanis ha nem is 100 %-ban, de jó hatással beazonosítható a daganat. Nem végeztek! Eljövetelünk elõtt a külön kérésemre vettek ehhez a vizsgálathoz vért. Az eredményt holnap elfaxolják.Miért ennyire érdektelen számukra egy állat. Miért nincsenek a módszerek kidolgozva és elterjesztve. Ezek nem akkora összegû vizsgálatok, amiket a legtöbb tisztességes gazda az állata érdekében nyugodtan elvégeztethet. A CT vizsgálat, ami egy kb 20 cm-es szakaszról készült 2 mm-es térközökkel 30.000,- Ft + 12 % Áfa. Kérdem én, pénz ez annak érdekében, hogy meghatározható legyen egy betegség? Persze igen, de nem egy megfizethetetlen összeg. Január 6-án kell visszmennünk kontroll endoszkópos vizsgálatra. Addig csak akkor, ha elered az orravére.

#69 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 18:45

Õz!A nevét nem tudom a dr. vérrögnek, de egy fiatal, szõke, talán kecskeszakállas, szemüveges, enyhén kopaszodó fiatal (kb. 30-as) doki. /Lehet, hogy Szabó?/

#70 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 0:52

Dr. Szabó Ferenc.(tétován vállat vonogatós smiley) Semmi különöset nem tudok mondani róla, se pro, se kontra. Végülis, nem azért hogy a mundérnak becsületét védjem; de egy röntgenképrõl azért elég nehéz megmondani, vérömleny vagy dagi ami ott van ahol nem kéne lennie. Még digitálisról is. Annyi látszik rajta, hogy lágyszövet; nem csont, és nem levegõ vagy folyadék.A képzésünkkel valami nagyon nincs rendjén; most és tõled hallom elõször ezt a markeres dolgot; és már készültem egy nagyképû "ó, hát amit humánban lehet az állatorvosi vonalon nem mindig mûködik"-válaszra, amikor tovább olvastam és láttam hogy mégiscsak mûködik, csinálják is. Akkor mi a bánatért nem tanulunk róla???!Heveny szakmai érdeklõdés: ugye felteszed valahova a leleteket??És továbbra is: jobbulást!!! Posted Image Posted Image

#71 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 11:50

Terembura! Úgy látom, hogy tényleg azon múlik egy ló sorsa (egyébként sajnos embereknél is így van), hogy talál-e egy jó, lelkiismeretes dokit. Remélem, hogy Bécsben megnyugtató választ fogsz kapni. Kitartást és türelmet kívánok nektek és persze elsõsorban egészséget! Posted Image

#72 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 13:13

Bármi is legyen az, javulást kívánok teremburának! Teljes javulást!

#73 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 21:20

A mára beigért zárójelentés nem érkezett meg. Faxon és emilen is vártam - ebben egyeztünk meg - de sehol semmi. Természetesen vérképet se kaptam meg. Bodó dr-t se tudtam elérni, mindíg ki volt kapcsolva. Délután felhívtam Kurucz dr-t - õ küldte be a kórházba - hogy mit tud a fejleményekrõl. Csak futólag beszéltek Bodó dr-al, de a lényeget tudta. Szerinte bécsieknek sincs nagy tapasztalatuk ebben a betegségben, mert olyan ritka. A probléma ott rejlik, hogy a ciszta?, daganat? ott van az agy alatt közvetlenül. Ha tovább növekszik, és eléri az agyburkot, akkor nem mûthetõ még a lézerrel sem. Ha mégis sor kerülhet a mûtétre, akkor õ segít. Kiküldik a leleteket Bécsbe és ezek alapján döntsék el az ottani orvosok, hogy mit tudnak csinálni.

#74 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 22:01

Terembura,idáig nem voltam,most olvastam végig a topicot.Remélem rendbe jön a lovad.Tudom mit érzel,én is voltam ilyen bizonytalan helyzetben,az egyik lovamnak 3 hétig a levegõben függött az elaltatása,volt hogy az istálóban aludtam mellette.Nyáron már újra dolgozott,és azóta is egészséges.Nem feladni,sok lóhoz értõ orvos van,érdemes többnek megmutatni.Addig is küldöm a váltást: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#75 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 23:56

Nagyon jó, hogy ilyen sokan szurkoltok, szurkolunk Teremburáért. Nagyon jó lenne, ha egyszer azt írhatnám itt, hogy kedvezõ fordulat állt be az állapotában. Lehet, hogy õ az egyetlen az országban, akinek ilyen baja van. 1:90000 az arány, és mi vagyunk az 1. Ez olyan igazságtalan. Nem kívánom egyetlen másik lónak se ezt, de miért pont Teremburának? Semmit nem adunk fel és mindent megpróbálunk. A kórházban egész nap együtt voltunk. Nagyon jó volt érezni, hogy megnyugtatja a jelenlétem, hogy ha dörzsöltem a kefével ellazult. Nagyon szereti, ha a csüdjét simogatom, ilyenkor mélyen lehajtja a fejét, becsukja a szemét és szerintem relaxál. Szeretem ezeket a perceket, nagyon közel érzem magamhoz és azt képzelem, hogy õ is így érez. És ez csak a miénk, kettõnké. Ettõl bensõséges, ettõl egyedi és ettõl fáj borzasztóan.

#76 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 0:09

Terembura, küldtem magánüzit.

#77 Laksmi

Laksmi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 10:34

Mihamarabbi teljes gyógyulást Teremburának!! Én is nagyon drukkolok! Posted Image Posted Image Posted Image

#78 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 6. - 22:45

Ma délután konzultált a két nagy szakember. Dr. Bodó Gábor és Dr. Kurucz János állatorvosok. Ismét átnézték, értékelték a leleteket, felvételeket. Az eredmény: vagy egy vérömleny, vagy egy daganat. Ennél többre nem jutottak. Talán a mához 1 hónapra történõ endoszkópos vizsgálat után többet tudunk, de ez sem biztos. De az körvonalazódik, hogy mûteni talán egyáltalán nem lehet. Nagyon remélem, hogy nem is kellene!

#79 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 6. - 23:55

Szia Terembura!Akkor nem marad más csak a drukk, és ezt megkapja szerintem mindannyiunktól, én mindkét dokit jól ismerem, bizhatsz bennük, jó orvosok. A kancád hogy van, vérzik még az orra, hogy eszik, milyen a csikóval?P

#80 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 7. - 0:25

Akkor küldök még1 angyalkát: Posted Image , h vigyázzon rá. Jobbat nem tudok csak azt, h sokat gondolok rátok.