Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#121 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 31. - 19:34

Rosi! Mibe kerül egy olyan kis ampulla?

Hozzászólás megtekintése

Én 200-egynéhány forintért vettem 1 ampullát...

#122 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 1. - 20:32

Köszi!Sikerült beszereznem,de gyors számítást követõen inkább a 200ml-s kiszerelést vettem,mert árban jobban megérte. Le is kezeltem vele a lovamat,és mintha kevesebb légy kínozta volna...a szúnyogoknak még el kell magyaráznom valahogy,hogy a ló be van kenve ezzel a szerrel,úgyhogy hagyják békén! :gm:

#123 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 16:24

Filly, még mindig nem tudjuk, használt-e a szegfûszeg-olaj... :rolleyes: :(

#124 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 14:55

A kullancslegyekrõl (Hirschläuse, Hippoboscidae) tud valaki valamit? A minap találkoztam velük a lovamban. Hogy lehet tõllük megszabadulni?

#125 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 19:18

Már volt errõl pár szó ugyanitt a 2. oldalon.

#126 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 7:12

A manóba. A keresõ nem dobta ki ...A manuális módszert alkalmazom én is ellenük. Tud esetleg valaki valami mást?Teljesen beköltöztek a lovamba a dögök. Mindennap elteszek lábalól vagy kettõt. Akkor is, ha terep közelébe se megyek. A szárnyukat is ledobták. Csak attól félek, hogy szaporodni kezdenek.

#127 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 8:47

Keress olyan rovarirtót, amire rá van írva hogy melegvérû állatokra nem ártalmas (idehaza pl a BioKill ilyen, a németeknél nemtom, mi a helyzet), és a kritikus részeket (faroktõ, sörényalja - általában ezeket a tájékokat szeretik; gondolom, ott laknak a te lovadon is) alaposan fújd be vele.(megelõzésre ez nem jó, viszont a meglévõ dögöket kinyírja; és ezek a cuccok nem annyira drágák általában hogy ne lehetne minden terep után megismételni az eljárást.)

#128 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 18:49

A legelõn, ahol a lovaimat tartom rengeteg kullancs van, minden nap átnézem a lovaimat, kiszedegetem belõlük, eddig nem is volt problémám, és a csikóval még most sincs,nagyrészt mégcsak vándoroltak rajta, mikor kiszedtem, de a másik kancámon a csípések helyén csúnya sebek lettek, fõleg az álla alatt, és a nyakán. Végignéztem a ménest, és náluk is változatos a kép, némelyiknek semmi baja, másikaknak pedig ugyanilyen sebeik vannak. Holnap kihívom a dokit, de addig is, van valami ötlet, vagy javaslat mivel kezeljem, és mi ez? ( egyenlõre Betadinnal lemostam, gondoltam nem árthat)

#129 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 18:14

Kis dudor sárga pörkkel? Szerintem nem vészes, nem nagyon szoktuk kezelni (a betadin persze jó ötlet).

#130 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 19:20

Igen, és gondolom viszket neki, mert ledörzsölte, és csúnyán vérzett. A doki ránézett, annyit mondott õ is, a betadin mehet, lassan elfagynak a kullancsok, nem lesz több probléma.De azért én izgultam, meg nagyon csúnyán néz ki, meg új is ez a ló nekem, nem tudom elötte hogy tartották, kalandos volt az útja hozzám, féltem, hogy valami allergia. Hát remélem nem.

#131 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 5. - 12:24

azt hiszem most megint kezd nagyonis aktuális lenni a szúnyog-probléma...ráadásul idénre 3x annyi vérszívót jósolnak mint az elõzõ években... :confused: hogyan is lehet ellenük védekezni? van e valaki tarsolyában valami teljesen új praktika...boszorkányság... :dev: én épp a neostomosant készülök tesztelni....üdv mindenkinek...

#132 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 8. - 14:44

A neostromosan az jó...Meg az almaecetes víz is...

#133 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 8. - 15:25

...Filly, végül kipróbáltad a szegfûszegolajos-vizes permetezést? :)

#134 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 8. - 16:23

Nem :) de jó, hogy mondod... :DEzekkel csak az az egyetlen gond, hogy pár óránál nem tart tovább a hatásuk :(

#135 lucina

lucina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 9. - 12:29

A Neostomosant hogy kell használni, milyen higításban? Mosni kelll vagy fújni?

#136 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 9. - 12:47

Rá van írva, hogy a különbözõ célú felhasználáskor hogyan kell higítani.Lehet mosni is, fújni is...Mérgezõ, vigyázni kell vele.

#137 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 9. - 14:02

Vhol szó volt itt tavaly(?) egy karra rögzíthetõ elemes szúnyogriasztórólk is.... vajon merre kapható????

#138 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 9. - 18:59

ezt a receptet a neten kaptam,szoval kell 4drb ,16 ounce(uncias?) avon "skin so soft" furdoolaj+40 ml eucalyptusz olaj+feher ecet egu galonig,ami aszem 4,54 l.ezt allitolag majd permetezni kell a lora.en meg nem probaltam,ezert ha valaki megteszi kivancsi lennek az eredmenyre

#139 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 9. - 21:16

Nem tudom,hogy mindenütt ilyen elkeserítõ-e a helyzet,mint felénk,de idén félelmetes mennyiségû szúnyog van. A boxok plafonján 100számra lógnak napközben,este pedig ellepik a lovakat mindenütt,de úgy,hogy egy csapással 5-6 példányt lehet megsemmisíteni. És ez még csak kapum belül,és az erdõben még nem jártunk... Kullancsokkal is hasonló a helyzet,de a lovakban szerencsére még nem találtam idén.Egyszerûen nem tudom mit lehetne tenni,próbáltam a Neostomosant.de még meg se száradt a lovon,már mentek rá a szúnyogok/legyek,és épp csak a képembe nem röhögtek.Az egyetlen megoldásnak azt tartom,h helikopterrel szépen lepermetezni az egész erdõt,de erre sajnos nincs lehetõségem...

Edited by Zsofisz17, 2006 május 9. - 21:16.


#140

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 7:00

Meg az almaecetes víz is...

Hozzászólás megtekintése

És eztet milyen higításban, vagy hogy, s mint?

#141 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 7:23

Egy vödör vizbe öntöttünk egy üveggel (1/2 l), majd mosás után átnedvesítettük öket vele. Azért mosás után, mert különben lepereg az egész.

#142 lucina

lucina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 7:45

Sajnos a lovakhoz nem értek :) , de emberre nekem bevált az OFF szúnyogriasztó, annak is a pumpás változata. Sajna a szemetek idén kisebb üvegben adják drágábbért, de azért hat. Na nem sokáig, max. másfél óránként befújom magam tetõtõl talpig. Mivel a rohadt szúnyogok vastag gatyán át is támadnak, azt is be szoktam fújni.

#143

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 9:56

Pende, és ez így mennyi ideig hat, ha mosás után felviszed? És nem "ragadnak" tõle, vagy ilyesmi? (biztos hüle kérdés, bocsi :cool: )

#144 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 10:17

Egy vödör vizbe öntöttünk egy üveggel (1/2 l), majd mosás után átnedvesítettük öket vele. Azért mosás után, mert különben lepereg az egész.

Hozzászólás megtekintése

Ha itt az almaecetre gondolsz, én úgy szoktam, hogy kb. feles higításban egy vödörbõl szivaccsal viszem fel a szõrükre, és jól beledörzsölöm vele. (T. képpen ezzel mosom le õket.)Ja, és az érzékelhetõ hatás valóban csak néhány óra. :( (De ez is megkönnyebbülés szegényeimnek!)

#145 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 18:40

Üdv!Mivel tegnap belovagoltunk Szekszárdra, és Bajnok-Steve páros alakítása miatt elegem lett a szúnyogokból kipróbáltam egy régi ötletem. Mivel a dohányos embereket kevésbé eszik , 2 szál cigit beáztatam egész napra, este leszûrtem. Szépen rápermeteztem a lovakra, úgy néz ki jó lesz. Holnap az egész hamutartót beáztatom, hogy töményebb legyen. Ha tuti értesitek mindenkit.Én, Menches stb.

#146 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 18:47

Arra leszek kíváncsi mennyi ideig hatásos. Nekem ezzel csak egy a bajom, utálom a cigiszagot..igaz, a szúnyogokat még inkább. :dev:

#147 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 19:44

Pende, és ez így mennyi ideig hat, ha mosás után felviszed? És nem "ragadnak" tõle, vagy ilyesmi? (biztos hüle kérdés, bocsi :cool: )

Hozzászólás megtekintése

Egy két órán át, sajnos nem tovább. Nem a tök vizes lóra, mert akkor is lefolyik, tulajdonképpen az a lényeg, hogy megnedvesítsd elötte.Ezt a cigis dolgot kipróbálom, de csak amikor a karámban vannak a lovak, mert utálom a szagát. :yeah:

#148 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 11. - 12:36

Nem tudom meg állapítani meddig tart. Tegnap csak Ritával mentem 1,5 órácskát, úgy láttam csak köröznek körülötte. Ma peddig fúj a szél, hidegebb is van mint tegnap, eleve kevesebb a szúnyog.A fokhagymát apróra vágva, esetleg passzirozva étolajba szoktuk rakni. Minden etetésre egy keveset az abrakra öntünk. Egyesek szerint az étolaj rebbenékenyé teszi a lovat, de ez a legkevesebb.

Edited by Menches, 2006 május 11. - 16:49.


#149 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 11. - 12:38

Bocs de nem köszöntem és nem tudom miért lett ilyen nagy az egész.Üdv.

#150 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 11. - 16:02

Nyomj rá, hogy "javít"! Aztán csináld kisebbre.

#151 keszti

keszti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 11. - 20:36

Dohányperemettel kapcsolatban felrémlettek régebbi tanulmányaim, amikor is nem csak a levéltetvek, hanem haragosaink ellen is bevethetõ méregként emlegették. A neten körbenézve találtam ezt az idézetet:"A nikotin nagyon eros méreg, halálos adagja embereknél 20-60 mg. ... Néhány csepp nikotin a borön át felszívódva már halálos mérgezést okozhat. ... Gyorsan öl, a jellegzetes tünetek azonnal megjelennek, majd eszméletvesztéses állapotban rángógörcsök keletkezhetnek, és sokkos állapotban beálló légzésbénulás idézi elo a halált. ... Antidotuma (ellenszere) nincs."nem tudom lovaknál mekkora a dózis, de nem vinném tulzásba acsikkek beáztatását...

#152 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 12. - 6:34

Üdv.Néz meg egy cigis dobozt, ha az egészet beáztattod akkor is mesze vagy még.Tehát szerintem 2 szál cigi 2 liter vízben nem gáz. Ja és nem kötelezõ.Én, Menches stb.

#153 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 24. - 19:49

Érdemes Mentát ültetni, úgyanis a menta levelét, ha rákened magadra, vagy a lovadra, akkor nem megy rá a szúnyog, amúgy boltban nem is olyan drága...

#154 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 12:48

Lóherba címû könyv alapján:fél liter vízbe tettem 5 ml teafaoljat (patikában 500 Ft körüli az ára 10 ml-nek)illetve 20 csepp eukaliptusz olajat.Ezzel befújtam a lovakat.A teafa olaj nyugtatja csípés helyén a bõrt olyannyira, hogy a ló miután elengedtem-kicsit rettegett a sziszegéstõl, de utána hagyta magát- és elkezdtem a másikat befújni, az elsõ visszajött és megállt mellettem és még kért a szerbõl, minden további macera, kötõfék nélkül rendesen hagyták magukat!Nem tudom mennyi ideig hatásos, de mivel olcsó úgy gondoltam, ha csak rövid ideig ishatvalamit, már az is könnyebbség nekik.Érdemes kipróbálni, mert amíg láttam õket a legelõn, nyugodtabbak voltak.

#155 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 12:59

Én közvetlenül a boxbejárathoz (vill.pásztoron kívülre) ültettem borsosmentát. Csak kihajolok, leszakítok egy leveles ágat, azzal dörzsölgetem a hasuk alját, meg az olyan részeket, amit sem a farkukkal, sem a szájukkal nem érnek el. Nem állítom, hogy km-es körzetben nincs légy, bögöly, de jó ideig (2-3 óráig) õk is sokkal nyugodtabbak.Ezen kívül 50 %-os higítású almaecetes vízzel (vödörbõl, szivaccsal) szoktam õket lecsutakolni, annak is jó hatása van.

Edited by Ágimam, 2006 június 26. - 13:00.


#156 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 13:03

Akkor lehet, hogy használna a fenti keverékbe még egy kis mentaolaj is?(amúgyén gondoltam pluszban a citronellára is, azt is tesznek a szúnyogriasztókba...) :confused:

#157 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 13:47

Kutyuljunk-keverjünk, próbálkozzunk... Mást úgysem tehetünk. Ezek sem haszontalanabbak, mint a sok méregdrága gázos-priccentõs izé... :rolleyes:

#158 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 13:57

Én esténként citromfûolajat párologtatok az istállóban, az is segít valamennyit.

#159 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 14:02

Várjál, teli van a kert citromfûvel (méhfü) is. Monnyuk ha egyik kezemben egy ágacska citromfüvet, másikban egy ágacska borsmentalevelet tartva össze-vissza dörzsölgetem õket.... :confused: Hubikám, íccaka zavarják õket a legkevésbé azok a dögök... :rolleyes: (Miér' estve? :D )

#160 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 14:05

Na, aKKOR TESZEK HOZZÁ MENTAOLAJAT IS.(na ezt nem akartam csupa nagybetûvel írni, ám)A citromfû azonos a citronellával? Ami azokban a szúnyogriasztó gyertyákban van?A menta is jó lesz a csípések hûsítésére is...

Edited by agrobe, 2006 június 26. - 14:07.