Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mozgásszervi problémák


  • Please log in to reply
339 válasz a témához

#241 vegyigyümi

vegyigyümi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 15:36

Hülyék adójának nevezhetjük jelenleg a TB-t is, és aztán?? Tudsz valamit javasolni Kocadoktor?

#242 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 16:03

Hülyék adójának nevezhetjük jelenleg a TB-t is...


Hat kosz. :D Kitalalom, te nem vagy mezei alkalmazott...

Ugy tunik, nekem vegul bevalt a csontkovacshoz menes. Adott egy gyakrolatsort, lenyegeben nyujtas az egesz. Mar nem is szedem a fajdalombogyot, es off; sikerult vegre leszedni az 1 honapos koromlakkot is , zoknifelhuzas, miegymas mar nem a nap kihivasa. :D


Ellenben sikerult a minap ugy elbucskazni a bicajjal, meghuztam a csipomet, szerintem kiment a vallam es a terdemen nott egy teniszlabda. :) De ez mar egy ujabb fejezet...

Chh...

#243 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 16:59

Kérdés, hogy hat-e? Vagy csak a beteg azt képzeli, hogy jobb neki? Ad abszurdum a saját immunrendszere mûködik, és ezt a hatást tulajdonítja a kuruzslásnak?
És igen, nem mindegy, mégpedig azért nem mindegy, mert nagyon súlyos tízezrekért adják a "csodaszereket" és "csodakezeléseket". Nem volna semmi kifogásom a kozmodiszk ellen, ha elõállítási ár + tisztességes haszon volna a fizetendõ. Elõbbi kb. 500 Ft, utóbbi 20%, mindösszesen 600 Ft. A többi 19400 Ft pedig a hiszékenység ára, vagy ha úgy tetszik, a hülyék adója.


És az állatoknál hogyhogy mûködik? Ott nincs placebo hatás. Ezen el lehetne gondokozni....

#244 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 17:09

És az állatoknál hogyhogy mûködik? Ott nincs placebo hatás. Ezen el lehetne gondokozni....


Kozmodiszk van a lovadon? :eek: :)

Egyébként jó meglátás, az állatgyógyászatban a placebo hatás nem érvényesül. De ott is számolni kell az állat saját immunrendszerének mûködésével. Ezért kell két kontrollcsoportot alkotni, egymáshoz minél hasonlatosabb egyedekbõl, és megfigyelni, mekkora a gyógyulási arány a kezelt és a nem kezelt csoportokban. Amennyiben a kezelt csoportban szignifikánsan nagyobb a gyógyultak aránya, mint a kezeletenben, akkor, és csak akkor el lehet mondani, hogy a kezelés elõsegíti a gyógyulást. De ezt a kísérletet a teleshopos meg árutukmálással egybekötött nyuggerbuszoztató cégek soha sem végeztetik ellenõrzött körülmények között el. Én pedig rosszhiszemû vagyok, és feltételezem, hogy azért nem, mert nem is lenne kimutatható gyógyhatása a termékeiknek. Ebben persze tévedhetek is... de meggyõzhetõ vagyok. Azzal, ha elvégzik azt a rohadt kísérletet, és bebizonyosodik, hogy gyógyulnak a betegek a cuccaiktól. Addig, amíg ez nem történik meg, occalm borotvája elvének kiterjesztése alapján szélhámos kuruzslóknak tekintem õket, akik a betegek szenvedésén nyerészkednek.

#245 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 17:15

Kozmodiszk van a lovadon? :eek: :)


Nagyon humoros, de a te hsz-ed az akupuntúra, homepátia stb felvetésre volt a válasz (Landgraf-ra), ezekre reagáltam.
Kozmodiszkrõl nem tudok véleményt nyilvánítani, mivel nem használtam sosem.

#246 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 17:38

Nagyon humoros, de a te hsz-ed az akupuntúra, homepátia stb felvetésre volt a válasz (Landgraf-ra), ezekre reagáltam.


Fûben-fában van az orvosság, nem újdonság ez, a gyógyszerészek is abból vonják ki a hatóanyagokat. (A mûvi gyógyszerkészítés célja csupán az eltarthatóság növelése illetve a dozírozás precizebbé tétele.) A különbség a gyógyítás meg a kuruzslás között éppen az, hogy bizonyított-e a gyógyhatás. Ennek megvan a maga módszertana és intézményrendszere, amitõl egyes, terméküket panaceának hirdetõ vigécek valamiért jobban félnek, mint ördög a szenteltvíztõl. Ez azért kissé gyanús. Nem azt jelenti, hogy véletlenül nem lehet igaza a javasasszonynak, aki fagyöngy teát ajánl a magas vérnyomásodra, de honnan tudhatod, hogy emögött valódi tapasztalat áll, és nem csak az ujjából szopta, hogy a tanácsáért járó tiszteletdíjat jól bezsebelhesse?

#247 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 17:49

Tessék, egy példa a kuruzslásra. Szégyen, hogy ezt büntetlenül meg lehet csinálni!

#248 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 21:48

Sajnos nincs megjeleníthetõ bejegyzés :hupp: Sok igazság van abban is, amit Kocalovas mond, de NEM az az igazság, AMIT mond.... (..mer az ügy annál jóval összetetteb, mint amilyen szimplán kezeli...)

#249 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 21:54

Fûben-fában van az orvosság, nem újdonság ez, a gyógyszerészek is abból vonják ki a hatóanyagokat. (A mûvi gyógyszerkészítés célja csupán az eltarthatóság növelése illetve a dozírozás precizebbé tétele.) A különbség a gyógyítás meg a kuruzslás között éppen az, hogy bizonyított-e a gyógyhatás. Ennek megvan a maga módszertana és intézményrendszere, amitõl egyes, terméküket panaceának hirdetõ vigécek valamiért jobban félnek, mint ördög a szenteltvíztõl. Ez azért kissé gyanús. Nem azt jelenti, hogy véletlenül nem lehet igaza a javasasszonynak, aki fagyöngy teát ajánl a magas vérnyomásodra, de honnan tudhatod, hogy emögött valódi tapasztalat áll, és nem csak az ujjából szopta, hogy a tanácsáért járó tiszteletdíjat jól bezsebelhesse?




Az ilyen szkeptikusoknak ill. hi-tech gyógyászatban hívõknek, mit Te vagy, szoktam 2 dolgot mondani: 1. aki bedumálja 1,4 milliárd embernek ,hogy jó neki az,ha tût szurkodnak belé az megérdemli,hogy ezzel pénz keressen...
2. Ne hergeld magad, mert Neked még nincs dolgot ezzel...

#250 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 23:29

Az ilyen szkeptikusoknak ill. hi-tech gyógyászatban hívőknek


Nem csak fekete és fehér létezik. Azért, mert nem hiszek vakon mindenféle szélhámosságban és babonában, még nem tartom magam kifejezetten szkeptikusnak. De némi egészséges kételkedésre, óvatosságra a mai világban szükség van, mert iparszerűen élnek vissza az emberek bizalmával, ez tény.

Nekem megfelel a hi-tech gyógyászat. Kb. 17 éve a sírban hevernék nélküle. (Nagyon súlyos kétoldali tüdőgyulladásomat ripsz-ropsz kikezelték egy egyszerű, párezer forintos penicilinszármazékkal.)

Dédapámnak nem volt ekkora szerencséje. Cukorbeteg volt az öreg, és Budapest ostromakor nem tudtak neki inzulint szerezni, így aztán tűszúrkodás híján szépen megmördelt - abban a tudatban, hogy még évekig, évtizedekig vígan elélhetne, ha gyógyszerhez jut.

De, van dolgom ezzel, a szélhámosokat, ostoba babonákat tűzzel-vassal irtani kell, mert miattuk emberéletek mennek tönkre! Kezdeti stádiumban jól kezelhető betegségek válnak krónikussá, nem ritkán halálossá a kuruzslók hitegetései miatt. Alternatív gyógyászat? Lófütyülőt! Az általad "hi-tech"-nek nevezett gyógyászat maga a sok évszázados tapasztalatok kohéziója, esszenciája és ésszerű hasznosítási formája. Kicsit misztifikálva van, ez igaz, de ezen kívűl nincs más, csak szélhámosság. Mert ami nem szélhámosság, azt a "hi-tech gyógyászat" magába olvasztja.

Edited by Kocalovas, 2012 február 22. - 23:53.


#251 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 7:20

Jó. 2. Ne hergeld magad, mert Neked még nincs dolgot ezzel...további kellemes fórumozást!

#252 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 14:52

Fûben-fában van az orvosság, nem újdonság ez, a gyógyszerészek is abból vonják ki a hatóanyagokat.


Pontosabban egy molekula hat, mindegy, hogy laborban elõállítva vagy fából kivonva, a szerkezete ugyanaz.

A kuruzslást én is utálom, mert vannak mûködõ alternatív gyógymódok is, a kuruzslás az ezeket mûvelõ szakemberek hitelét rontja.

Belgiumban a biztosító elismeri bizonyos alternatív gyógymódok létjogosultságát, hátproblémák esetén térít évi hatvan alkalmat csontkovácsnál, ha szakorvos felírja. Akupunktúrás kezelést is térít, szintén csak orvos írhatja fel, és szakember végezheti (rajta kell legyen egy hitelesített listán), én egy orvoshoz járok, aki lassan negyven éve foglalkozik akupunktúrával és egészen jó eredményeket ért el az autóbalesetem után a hátammal, de volt olyan panaszom, amivel hagyományos orvoshoz irányított. Kötelezõ biztosítást fizetnek arra az esetre, ha valamit elrontanak. Ilyen biztosítása itt a kozmetikusnak, fodrásznak, manikûrõsnek és pedikûrõsnek is van.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#253 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 14:56

Pontosabban egy molekula hat, mindegy, hogy laborban elõállítva vagy fából kivonva, a szerkezete ugyanaz.


...csakis a pontosság kedviért: NEM MINDEGY!!! lásd még: jobbra és balra forgató módosulat :hupp:
..az egyik biológiailag aktív, a másik nem :rolleyes: de ne mennyünk bele a tolerancia, EU-konformitás, Brüsszel :rolleyes: és más hasonló kérdésekbe....

(varga, maradj a kaptafánál! :P )

#254 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 17:35

Úgy érted, hogy egy növényből kivont molekulát nem lehet szintetikusan előállítani? Mert én erre gondoltam (lásd a "természetes" és szintetikus vitaminok kapcsán kialakult szerintem teljesen felesleges vitát). A biológiai aktivitásról, teljes szintézisről, izomerizációról, illetve a jobbra és balra forgató módosulatokról tanultam, illetve éppen tanulok is. Az orvosi kémia, neurofarmakológia sokkal érdekesebbek, mint akármilyen áltudományos baromság. A tolerancia kérdésébe szerintem se menjünk bele, te végleg ki vagy erről a fórumról tiltva, valamiért viszont tolerálnak, inkább ennek örülj. :gm:

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#255 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 22:03

Úgy értem, hogy BIOLÓGIAILAG AKTÍV formát (alakot) nem abszolúte bizonyos. Maga a természet se gyárt egyazon összetételû-szerkezetû molekulából minden esetben azonos biológiai aktivitásút. Vegyük a D- és L-hexózt iskolapéldaként. Nézd! én a személyeskedést nem tartom gentleman like-nak, viszont a varga maraggy a kaptafánál elv jegyében soha nem is nyilatkozom EU bürokrácia, környezetvédelmi jogalkotás és más hasonlók témájában. Igen sok táplálkozástani munkát olvasok nejem miatt, de ebben se nyilatkozom meg szakértõként, mert nem ilyen irányú a végzettségem, sem a gyakorlatom (azt eszem, ami ízlik, minden egészségügyi mérlegelés nélkül :D ) Ez a molekula dolog azonban sajna nem tökéletesen tiszta nálad, az ismereteid hézagosak ill. túl nagyvonalúan adaptálod õket, s így marad találati fölület a magamfajta apróságokra, részletekre is érzékeny biológiai végzettségûnek. De az ízes, tökös kis huzakodást-torzsalkodást(értsd: vita) azt igen élvezem, úgyhogy ha teccik folytathatjuk. Részemrõl NEM elvárás :P

#256 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 24. - 12:50

Úgy értem, hogy BIOLÓGIAILAG AKTÍV formát (alakot) nem abszolúte bizonyos.

Maga a természet se gyárt egyazon összetételû-szerkezetû molekulából minden esetben azonos biológiai aktivitásút. Vegyük a D- és L-hexózt iskolapéldaként.

Nézd! én a személyeskedést nem tartom gentleman like-nak, viszont a varga maraggy a kaptafánál elv jegyében soha nem is nyilatkozom EU bürokrácia, környezetvédelmi jogalkotás és más hasonlók témájában.

Igen sok táplálkozástani munkát olvasok nejem miatt, de ebben se nyilatkozom meg szakértõként, mert nem ilyen irányú a végzettségem, sem a gyakorlatom (azt eszem, ami ízlik, minden egészségügyi mérlegelés nélkül :D )

Ez a molekula dolog azonban sajna nem tökéletesen tiszta nálad, az ismereteid hézagosak ill. túl nagyvonalúan adaptálod õket, s így marad találati fölület a magamfajta apróságokra, részletekre is érzékeny biológiai végzettségûnek.


Ez a napló topik és nem a kémia/biológia. Tehát lehet azon rugózni, hogy nem minden növényi molekulát lehet szintetikusan elõállítani, de a vita éppen a kuruzslásról szólt, a természetes úton elõállított az sokkal jobb, mint a szintetikus c. vitát próbáltam még csírájában elfojtani. Ha csinálsz egy jó kémia/biológia topikot, szívesen olvasom.

Azért azt nem merném kijelenteni, hogy EU témában nem nyilatkozol meg. :)

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#257 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 22:34

Hat kosz. :D Kitalalom, te nem vagy mezei alkalmazott...

Ugy tunik, nekem vegul bevalt a csontkovacshoz menes. Adott egy gyakrolatsort, lenyegeben nyujtas az egesz. Mar nem is szedem a fajdalombogyot, es off; sikerult vegre leszedni az 1 honapos koromlakkot is , zoknifelhuzas, miegymas mar nem a nap kihivasa. :D
Ellenben sikerult a minap ugy elbucskazni a bicajjal, meghuztam a csipomet, szerintem kiment a vallam es a terdemen nott egy teniszlabda. :) De ez mar egy ujabb fejezet...

Chh...

No, el kell, hogy keserítselek, ami nyújtással helyrehozható, ahhoz nem kell csontkovács, és vice versa, amihez csontkovács kell, az meg nyújtással nem jön helyre. Utóbbi esetben a nyújtás csak elfedi a problémákat.
De mivel látom, elõzõt is hiába írtam (max. hülye kommentárokat generált), hát többet nem fárasztom magamat. :gm:

#258 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 7. - 12:45

No, el kell, hogy keserítselek, ami nyújtással helyrehozható, ahhoz nem kell csontkovács, és vice versa, amihez csontkovács kell, az meg nyújtással nem jön helyre. Utóbbi esetben a nyújtás csak elfedi a problémákat.
De mivel látom, elõzõt is hiába írtam (max. hülye kommentárokat generált), hát többet nem fárasztom magamat. :gm:




Ez így ebben a formában nem teljesen így van.
A kezelés menete: masszírozás-nyújtás vagy közelítés( direkt v indirekt technika)-ritmikus mobilizáció- ízület manipulációja.
Az,hogy a "csontkovácsok" rögtön a manipulációval kezdenek, az "erõszakos nemi közösülés" kategóriába sorolható.

#259 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 15:22

Na, eddig tartott a csoda :gm: Hiaba a nyujtas, most xarabb mint volt. Egyszeruen szetvet az ideg, hogy mostmar ugyan mit csinaljak megint. Vagy, mi a fenet csinalok rosszul, hogy visszatert a fajdalom?? Mar lepes kozben is erzem, hogy teljesen be van akadva a bal oldalon a labam...

#260 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 15:32

Cataflam éjszakára. Napközben ne emelj (3 kg a limit!)/hajolj (ne gereblyézz, ne áss/kapálj/moss autót/szedd ki a ló patáját/nyergelj stb... !), óvatosan-keveset de mozogj, ne erõltesd magad és a lehetõ leggyorsabban menj dokihoz! Vedd komolyan!

#261 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 7. - 10:23

Most kaptam emilben EZT a riportot, ahol holisztikus szemmel magyarázzák a csontrendszeri problémákat (gerincsérv, isijász, idegbecsípõdések), nem melesleg teljesen értelmesen. Nagyon hasznos és megszívlelendõ amit mond a hapsi. Ajánlom figyelmetekbe! :ang:

#262 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 10:59

Van valamelyikõtöknek esetleg kinesio tapinggel foglalkozó ismerõse? Lehetõleg Bp....

#263 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 2. - 13:40

Fáj a vállam kb 3-4 éve. Zsibbad, szúr, fáj, gyenge. A nagyon sokadik doki után kezdtem úgy lenni vele, hogy majd elmúlik. De nem teszi. Nézegetem már kínomban a tükörben és azt hiszem megvan az ok. Látott már valaki olyat, hogy a két kulcscsont nem egyforma? Az egyik elég ijesztõ szöget zár be és ahogy mozgatom a karom mozog vele, a másik nem. Létezhet ilyen? :eek: (azt már nem is firtatnám miért nem a dokik vették észre...)

#264 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 2. - 15:26

Lehet, hogy az izületben levõ fájdalom miatt van egy kényszertartásod és mikor a karod mozgatod, azon az oldalon a vállad is mozog. Régebbi sérülés esetén elõfordul, hogy az inon egy nyáktömlõ alakul ki, ez okozhat fájdalmat. Nekem használt a mozgatás, az izület használata, a környezõ izmok megerõsítése (nem két nap!).

#265 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 7:29

Robi neked ki segített benne? Kicsit kezdem elveszteni a fonalat, tegnap protekcióval megint átnézegették (röntgen, ultrahang) és mivel kis porcelváltozáson kívül semmit nem találtak mondták, hogy érdemes lenne továbbmenni ideg, vagy reuma, vagy .. irányba. Véletlen sem panaszkodás, de ezt már végigjátszottam nem egyszer, a kórházi továbbküldések vége az volt hogy mivel az ikszedik doki sem talált semmit megkérdezte, hogy nem örülnék e ha továbbküldene a pszichiátriára. Nem örültem volna, hazamentem és szedtem fájdalomcsillapítót. A magándokiknál hasonló zsákutca, mikor méregdrága rendelõben megállapítja hogy maga még olyan fiatal, van ez a tengeriizétabletta, nincs magyar leírás rajta, de napi egyet kell bevenni és mindent helyrehoz (ötezer) és itt egy telefonszám, amit majd fel tud hívni. Jujjdejó milyen szám??? A lánya zumbát oktat és biztos jól érezném magam... Ezzel itt is megszakadt a kapcsolat :kir: De fáj a vállam, reggelente úgy mászok ki az ágyból mint egy nyolcvan éves és még egy poharat sem tudok felemelni. Ilyenkor mi van?

#266 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 8:54

Magam.

#267 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 20:12


De fáj a vállam, reggelente úgy mászok ki az ágyból mint egy nyolcvan éves és még egy poharat sem tudok felemelni. Ilyenkor mi van?

Iszol eleget? :)
Úgy értem vizet. A szénsavassal, hogy állsz?

#268 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 20:57

Melyik vallad faj?

#269 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 21:16

Iszol eleget? :)
Úgy értem vizet. A szénsavassal, hogy állsz?


Jó sokat - a nehéz húsok (sertés, vörös húsok fõleg) mellõzése, úgy tûnik, szintén jobb mint a semmi...

#270 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 5:47

Jó sokat - a nehéz húsok (sertés, vörös húsok fõleg) mellõzése, úgy tûnik, szintén jobb mint a semmi...

Egy ideig nem értettem, hogy miért nincs szükségem az évek óta rendszeresen alkalmazott Condrosulf - kúrákra, mígnem rájöttem, hogy a vízivási szokásaimon változtattam.

#271 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 8:26

Robi téged egyre inkább egy Superman ruhás fórumozónak képzellek :) Iszok remélem eleget, szénsavast soha és kezdem egész különlegesnek érezni magam :kir: . Vasárnap megmondták, hogy semmi kóros elváltozás nincs és nyilván a ,,kóros" nekem mást jelent, mint orvosilag, de a két kulcscsontom nem egyforma, az egyiken van egy jó nagy púp is és fáj. Azért ok nélkül ez egyedi. Ilyen néha jobb, néha rosszabb szakaszok vannak évek óta. Így teljesen felesleges lovat tartani, tegnap nagy segítséggel felültem, majd megállapítottam, hogy képtelen vagyok ügetni, mert annyira ráz, hogy nem megy, a leszállás is könnyes búcsú lett. Úszni sem tudok, háton úszni is fáj. Egyedül sétálni vagyok képes az összes mozgásforma közül ez megy és szerintem mozogni azért csak kell, néha nagyon jót is tesz, néha nem. Két lehetõséget látok, vagy elkezdek öngyógyítani mint Robi, vagy megkérem az egyik állatorvosunkat, hogy röntgenezze már át légyszíves megint - de milyen gáz hogy bennük jobban bízok, mint az emberorvosokban... jav: kicsit pánikhangulatú lett az iromány, bocsi

Edited by Lótuszvirág, 2012 július 10. - 8:28.


#272 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 8:35

Két lehetõséget látok, vagy elkezdek öngyógyítani mint Robi, vagy megkérem az egyik állatorvosunkat, hogy röntgenezze már át légyszíves megint - de milyen gáz hogy bennük jobban bízok, mint az emberorvosokban...

Az állatorvos sem rossz ötlet! :yeah:

Nekem gerincsérvre nagyon bevált ez a torna meg a sok jótanács, amit kaptam:
http://www.mckenziem...ek_modszer.html
Ha fogékony vagy az ilyesmire (gyógytorna), érdeklõdd meg, hogy váll esetében is tudnak-e segíteni.

#273 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 8:50

Én most mindenre fogékony vagyok, de komolyan. Ilyen tehetetlennek még nem éreztem magam. Szimpatikus a honlap, meg a gyógytornász úgy iránynak is tetszik, de ez csak BPn van. Beszéltem már masszõrrel (is), õ spec teljesen korrekt volt, mondta hogy mivel így néz ki a kulcscsontom õ röntgen és orvosi vélemény nélkül nem nyül hozzá. Most van röntgenem és orvosi vélemény arról hogy ez nem kóros elváltozás és nem nyúl hozzá. Ördögi kör.

#274 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 9:43

Lehet, hogy valami régi apró sérülés miatt valahol kíméled, emiatt pedig máshol erõlteted, és lett rajta egy csontkinövés. Nem tudom, hogy milyen nagyváros van hozzátok közel, esetleg kezdj el kutatni csontkovács, gyógytornász után. Ha nem tetszik vagy nem szimpi, keress másikat! Nekem anno 28 évesen azt mondta a "klasszikus" orvos, hogy háááááát, ez a sérvet akár meg is lehetne mûteni, döntsem el (ÉN!), de addig is ne csináljak semmit (??), pihenjek sokat (??), és szedjek fájdalomcsillapítót..... Azt fel is írta rögtön :mad: . Ehhez képest némi utánajárás és kb 3-4 hónap tornázgatás után (mert a gyakorlatsor, amit kaptam kb 1/4 óra naponta) teljesen jó a derekam. Figyelni kell rá, bizonyos mozdulatokat kerülni kell, de az átlagnál jóval több fizikai munkával is mûködõképes. (UI: apósomnak simán nem vették észre, hogy a vállából letörött egy darab, pedig röntgenezték is, felkötötték a kezét gézzel, 3 nap múlva leszedheti, kímélje, stb. MIkor késõbb visszament, hogy nem javul, akkor vette észre egy másik röntgenes, hogy le van törve egy darab, de már csak úgy lehet javítani, ha megmûtik. :confused: )

#275 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 11:02

Robi téged egyre inkább egy Superman ruhás fórumozónak képzellek :)

Nincs ilyen ruhám. Nem a ruha teszi az embert.

#276 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 16:40


Kóros az jó szó, szeretem én is. :D
Mire jó egy baleset, át lettem vizsgálva pár óra alatt, amire hónapokat kéne várni, vérvétel, EKG, vizelet, külügy, belügy, minden. :D Csak most azt is megtudtam, amire nem is vagyok kíváncsi.

Az egyik, hogy KÓROS elváltozás van a gerincemben,, akárhol (aminek nincs köze a balesethez), na jól be is sz@rtam, perszehogy hipochonder az ember. Orvosi szótár elõ: jahogy gerinckopás...
Hát kérem, ottan már tizenhúsz éves korom óta fáj, milyen jó volt az iskolai könyveket féloldalas válltáskán cipelni. :o

Valaki ajánlott egy természetes gyógymódot, citrom, zeller és fokhagyma leturmixolva, beáztatva , aztán ezt az undormány löttyöt kell iszogatni, mig fel nem dobjuk a pacskert..

Nézem a cikket: hol van leírva, hogy hatott-e?
Ja, próbáld ki és majd megtudod :gm: hangzott a válasz.

Azért nem szeretnék beledögleni az undorba, mert képtelen vagyok kompenzálni azzal a gondolattal, hogy megfiatalodom tõle :D

Valaki próbálta már esetleg?

#277 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 19:54

Nem biztos, hogy undorító, lehet, hogy egész finom. Próbáld ki, ha iható, én is megpróbálom :D

#278 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 20:26

Gerinckopás? Bármi kopás, Márkus-por.

#279 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 20:56

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#280 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 22:21

Lótusz, pontosan mit írtak a röntgenleletedre? Vagy ennyi volt az egész, hogy "kóros elváltozás nem látható"?... Mert akkor lehet hogy tényleg érdemes lenne a lúdoktorral is megröntgeneztetni - nekem egy csonton lévő fájdalmas púp mondjuk minimum egy régebbi, nem jól összeforrt törés/repedés lehetőségét vetné fel :rolleyes: Amúgy régebben azt hallottam, hogy bárminemű sérüléssel sportorvoshoz, sportkórházba kell bejutni, mert kábé ott van esélye az embernek normális ellátásra. Nem tudom, hogy a ti környéketeken mennyire van ilyesmire lehetőség. (Koca, valószínűleg valami galiba támadt a begyűjtés rendszerében, hogy "nem fussa" már egészségre és tudásra...)