Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csikó


  • Please log in to reply
1296 válasz a témához

#81 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 11:35

A Moderátorok harca a csikós topikért! Ezt már szeretem. :D Illik a mai hangulatomhoz. :D Hogy on is legyek, ma este látni fogom a Dusi csikót, és remélem, hogy szépen gyógyul a kis buksija. Betörte valami a fejét, lehet, hogy rúgás, nem tudni, össze kellett varrni, szóval vigyázzatok a kiscsikókra, mert bármire képesek!

#82 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 11:56

idézet:
Eredeti szerzo: Zsuzska: Cavbacsi, ez nem a te topikod, hanem a csiko temae. Koszi. tongue.gif :D [/QUOTE]Deviszont a csikó az enyém lesz, a téma meg a csikóé, tehát végülis áttételesen.... :D Cav

#83 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 12:01

Jó, akkor én most megyek, és bemutatom Gesztenyét a Bemutatkozásban, végülis én nyitottam, és nincs odaírva, hogy NEM CSAK ZSUZSKA BemtutakozásA... :D Zap, írd majd le, mi van KisDusival, elég csúnyán nézett ki a feje tényleg. :(

#84 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 12:03

tongue.gif

#85 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 12:38

Köszi Zsuzska a megnyugtatást, hogy nem off volt! :D Mi is fel szoktuk törni a farkát, de még úgy is be kell tolni, mint a western lovat vágtába! (lásd: "Vágtabetolós" Ferenc: A westernes vágtabeugratás) Posted Image Kedves Cav! Ugye megengeded, hogy néha mi is irogassunk a TE közvetett topicodba, a mi kis drágáinkról!?! Ugye? ;)

#86 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 13:17

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya: Hogy on is legyek, ma este látni fogom a Dusi csikót, és remélem, hogy szépen gyógyul a kis buksija. Betörte valami a fejét, lehet, hogy rúgás, nem tudni, össze kellett varrni, szóval vigyázzatok a kiscsikókra, mert bármire képesek! [/QUOTE]Énvigyázok a csikóra, de õ nem vigyáz magára. A körkarámból lazán kiugrik, ahol a normál lovakat elengedve szokták lehajtani. A gyerek kint rotyózik egy kört, és nem ugrik ugyanott vissza (egy hely vanb, ahol alacsonyabb a karám). Leveszem a bejárati rudat, odébbmegyünk az anyjával, hogy vissza tudjon jönni, erre az a dinka a bejárat melletti fix rúdon beugrik :eek: Majdnem elnyalt, mert állásból ugrott, mindkét elsõ lábát beverte. Utána persze hagyta, hogy babúsgassam, meg hogy megnézzem a lábait, lett-e valami baj. Semmi. Eb csont beforr!

#87 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 13:20

idézet:
Eredeti szerzo: Csuti: Kedves Cav! Ugye megengeded, hogy neha mi is irogassunk a TE kozvetett topicodba, a mi kis dragainkrol!?! Ugye? ;) [/QUOTE]'asszem ja. Legyen. De csak mert ilyen fenenagy jó szívem van... Posted Image

#88 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 20:24

Sziasztok!Mivel ez a csikó topik itt a helye a jóhíremnek!:Megellett a kacám!!!Gyönyörû jegytelen pej csõdör csikó!Rigó a neve! Posted Image :D :D :D Posted Image

#89 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 21:46

Gratula!! Képek lesznek? Posted Image Gesztenye már meg is tanulta, hogy menni kell a mami után, nincs gond. Már a többiekkel vannak együtt a karámban, ott sincs gond... ma volt KisPityu körmölni, ott se volt gond... tiszta unalom az élet! :D

#90 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 1:26

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Azért eldicsekszem én is még egyszer, hátha valaki már nem emlékszik, hogy Gesztenye papája Twin Peaks (Galagonya szintén kisbéri), így õ nyereghelyen sütött kisbéri lesz. Posted Image [/QUOTE]Zsuzska!Az a Twin Peaks, aki egy sárga military ló, azt hiszem hókás és - bár ebben még kevésbé vagyok biztos, de - talán Schaller Gábor lovagolja?

#91 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 12:44

Igen, pontosan az! Lóska János lova.

#92 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 13:02

És miért éppen Twin Peaks?

#93 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 14:14

Nem tudom, a csikó tulajdonosa õt választotta. Gondolom, mert nem egy rossz mén... :rolleyes: [ Május 17, 2003, 14:26: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#94 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 15:16

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Gondolom, mert nem egy rossz mén... :rolleyes: [/QUOTE]Nem az. ;)

#95 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 20:53

Ma egész nap kint voltam Rigóval.Nagyon helyes csikó, tetszik neki ha simogatom.Csak az a baj, hogy Herci (a mamija)borzasztóan félti....Nem is tudom hogy fogunk majd rajta lovagolni ha a csikó nem jöhet...Holnap fényképezek és megmutatom nektek a kis pofiját!! Posted Image Posted Image

#96 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 22:07

[url="http://"http://www.freeweb.hu/apple/kenike.JPG"]Kenike!!![/url] Posted Image

#97 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 22:22

Nagyon szép kis pacika!Tiéd?

#98 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 22:27

Carmené! Posted Image Kistarcsán van, méncsikasz, holnapután 2 hetes. Bazsanyánké, és Apple meg én is nagyon-nagyon szeretjük! :D Posted Image

#99 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 23:04

Most már tényleg annyi csikasz van, hogy Ló-paci ovit kéne nyitni , hogy a dolgozó paci mamák biztonságban tudhassák kicsinyeiket. :D

#100 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 22:41

Jó estét mindenkinek!Képzeljétek ma- holnap világra jön nálunk az elsõ póni csikó.Mostt itt ülök és virrasztok Posted Image , és ideges vagyok.. borzasztóan. Szurkoljatok lécci. Köszi.k.h.

#101 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 8:47

Na mi a helyzet? Hol a ponicsikó?

#102 Chico

Chico

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 9:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Eva: Na mi a helyzet? Hol a ponicsikó? [/QUOTE]Nálunk! :D Vasárnap hajnalban megyszületett egy sötét pej kanca csikó. Posted Image

#103 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 9:13

Gratulálok! Jó egészséget neki, vigyázzatok rá nagyon. Posted Image Posted Image

#104 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 19. - 10:15

Tegnap becserkésztem a csikaszt, akit ki tudja miért Kincsõnek hívak csõdör létére. Akkor jön oda, ha lehajolok annyira, hogy kisebb legyek nála. Ez nagyon fárasztó, mert öt hektárt jártam be úgy a legelészõ pacik után koslatva, minha lumbágóm lenne. Nem beszélve arról, hogy a néhány arrajáró jóember igen furcsán nézett.Mindegy. Egyre szelídebb.

#105 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 15:35

Megvan a csincsili!!! Én sajna épp úton voltam. Csõdör a csillagom, és a kedves mama persze nagyívben ejtve a szakirodalomra, két nappal korábban a kelleténél, ma, déli 12:15- kor hozta világra. Lehet, hogy ez a kanca se járt iskolába? :confused:

#106 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 19. - 15:40

A mai kancák már semmibeveszik a kismamatanfolyamon hallottakat.

#107 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 19:16

Na igen...ezek a mai fiatalok (kancák)Egyépként Hercegnõ is fényes nappal ellett.És Mongol, a csikód hasonló módon "mûködik", mint az enyém mert az is csak akkor vesz rólam tudomást ha lehajolok. :D

#108 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 19:28

idézet:
Eredeti szerzõ: Lóbarát: És Mongol, a csikód hasonló módon "mûködik", mint az enyém mert az is csak akkor vesz rólam tudomást ha lehajolok. :D [/QUOTE]Ez elég természetes, majdnem minden csikó így viselkedik (kivéve persz Kenit, mert õ ha a magam százhetven-nemtomhány cm-mel föléállok, akkor is csak pislog a gyönyörû szemeivel, és aztán jön bújni Posted Image ), hiszen ilyenkor még eléggé félõsek, és ha leguggolsz, akkor számára te vagy a kisebb, és így már biztonságosabbnak ítéli meg a szituációt, mondván, hogy :"úristen, ez a nemtommi még nálam is kisebb, akkor nyilván nem tudja leharapni a fejem. Nem úgy, mint azok, akik akkorák, mint a mamám! Õk bizti bántani akarnának, de van annyi eszem, hogy a közelükbe se megyek!" :D Posted Image

#109 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 19:34

Ja, ja.Köszi a felvilágosítást ezt én is selytettem. Posted Image Bár most már ismer és miután megszaglászott így is idemer hozzám jönni. tongue.gif

#110 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 19:46

Ma leültem a boxban. Így jóval kisebb lettem, mint a csikó, aki tegnap ünnepelte 2. hónapját Posted Image Posted Image . Szóval, a gyerek akkorát nézett, hogy mi a fene az ott lenn. Olyan ismerõs, mintha õ is olyan kétlábú izé lenne, mint akiknek nyihogni szoktam. Csak akkor lett nyugodt, amikor végigszimatolt, és rájött, hogy én vagyok az, aki 2 hónapja birizgálom. Akkor viszont meg akart szabadítani a lábszárvédõmtõl, ami teljesen rátekeredett a lábamra.Bibi!!! A mi csikónknak már lehet fésülni a farkát is, már szép nagy neki tongue.gif . És adja a lábait, és rákönyökölhetek a hátára, sõt, asztalnak is használhatom: pár napja a lovaglógatyám volt rajta, ma meg egy könyvet tettem rá. Bibibiii!!!

#111 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 19:54

Gratula! Posted Image Bár négy lába van mint egy asztalnak azért ne keverd õket...

#112 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 20:22

Nem keverem. A hátsókkal nagyon vigyázok, mert réggebben nagyon sokat rúgott. Most semmi, de azért éber vagyok. Az elsõket sokszor úgy adja, hogy aztán elõre kinyújtja. Ebbõl lesz majd a spanyollépés? :confused: :D

#113 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 19:29

Bár ez a beszélgetés már lezárult, de azért mégis visszatérve rá nem csak a te csikód csinálja ezt...így próbálja neked elmagyarázni, hogy:"ne csesztessé má, még kicsi vagyok!"

#114 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 19:42

Megvan a módszer, hogy tartja nyugodtan a lábát!!! Egyik kezeddel fogni kell a patát, másikkal meg mondjuk a csikó hátát vakarni :D ! Meg sem mpozdítja a lábát, el is felejti, hogy feladta tongue.gif .

#115 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 20:01

Ez igaz, ezt már én is tapasztaltam. Posted Image

#116 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 28. - 13:54

Cav! Június végén csikónézõ buli.Addigra Sade is anya lesz, úgyhogy két jószág egészségére is ihatunk.Sátrazás lesz a lovarda mellett, grillezés, meg hasonló jó dolgok.Nem is beszélve a lovazásról.Ezt meg lehet két részre osztva is oldani: keményebb lovakal a bátrabbaknak, árkon-bokron vágtában, kevésbé bátraknak lovazás light.Persze ezt ott is kitalálhatjuk.Ez azért jutott eszembe, mert pl. Zapolya (aki jó lovas, csak gyáva) kifogásolta, hogy beagyalok, aztán huss...Szóval megbeszéljük ki mit akar.A lényeg a csapat.Medencébe dobálást a helyszín miatt most megússzuk.(Mercy is Posted Image )Remélem Barefoot is elolvassa, mert rá is vonatkozik.A többiek számát tudom, velük beszélek.Nincs menekvés, már egy ember miatt is tudunk változtatni.

#117 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 28. - 14:20

Vettem. Extra light módozat nem lehet? ;) Felénk a fejsérült kiscsikó teljesen jól van, nem látszik rajta, hogy megártott volna az eszének a rúgás, vagy nem tudom mi, csak azok a kis kiálló cérnaszálak ne lennének a homlokán. Vasárnap kihoztunk mamájával együtt a karámból, mert fürdés nap volt (csak maminak). Nem akart az anyja mellett álldogálni, mert nem tetszett neki a víz, ezért odébbállt szénázni. Minden ok. vele. Posted Image

#118 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 28. - 20:23

Oké, én szõrén szeretnék lovazni ott is... Vagy nem is lovazni? Ha csinálok gombapörkõttet az jó lesz? Jeleztem Gajgeréknak, hogy mennék, meló függvénye, holnap kiderül.Cav

#119 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 29. - 8:03

Akkor tartjuk, amikor mindenki ráér.Mondasz június végére-augusztus elejére egy idõpontot.Egyébként azt hiszem bízhatunk a fõztödben, ha Zapolyka Fõzõkének hív. Posted Image Ha tudod Gabóka számát, légyszi beszélj Vele.thx

#120 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 29. - 8:05

Ja, hogy még ott van a kettõ között július?Idõnk mint a tenger.Nekem bármikor jó.