Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sörény


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
187 válasz a témához

#41 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 23:24

Nos, ami a rövid sörényt illeti, én cseppet sem vagyok ellene. Volt idõ, amikor én is lenyírtam a lovamnak. Hogy miért? Azért, mert állandóan beleragadt minden csimbók, vagy õ maga akasztotta be valahova és tépte ki. Sok volt vele a gond is, és még mutatós sem volt, sõt. Nem gondoltam, és ma sem gondolom, hogy sokat ártanék vele. Neves túravezetõknél is láttam már így megnyírva a lovakat. Szerintem a bögöly, vagy a légy akkor is megcsípi, ha van sörénye. Akkor átmegy a másik oldalára, vagy megcsípi egyéb testrészén. Amúgy nekem is nagyon tetszene a hosszú sörény.A nagy lovamnak már jó ideje "növesztem", de továbbra is mindig letépked belõle, bár már nincs csimbók. Így most csúnya hiányos. A másfél éves csikójának érdekes viszont, hogy annyira dús volt már pici korában is, hogy két oldalra nõtt, és csak amikor hosszabb lett, akkor tudtam átszokatni a sörényét egy oldalra. Neki már szép hosszú, pedig cask másfél éves. Hosszabb, mint az anyjáé, pedig azt egy évvel régebb óta növesztem. És szép dús is. Én az abrakon, szálas takarmányon, nyalósón kívül semmi extrát nem adok nekik. Bár az elõbb felsoroltak sem extrák, hanem alaptakarmányok. Hacsak a háztartási melléktermékeket nem vesszük extrának, meg azért szoktak répát is kapni, meg mondjuk dinnyét, mikor mit. De nem rendszeresen. Viszont a már említett háztartási melléktermékeket állandóan. Ilyen a krumplihaj, a szárított kenyér, az almahaj, a banánhaj, paprikacsutka... Mindet nagyon szeretik, ha megszokják. [ December 22, 2004, 22:27: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#42 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 0:05

  Eredeti szerzõ: liviakonrád: Xiren! Az olivaolajat rá kell kenni? Csak a tövére? Ahhoz minek a jóidõ?

Úgy a legjobb, ha a tövénél kezded, aztán ami felesleg, azt ráviszed az egészre. Ez jó ha rajtavan vagy 1-2 órát, aztán le kõ mosni. Azér a jóidõ. :)

#43 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 13:14

Sziasztok!Valaki kérdezte, hogy a sörénytépés nehéz-e.Hát nem .Mert ha sörénytépõ késsel csinálod,kor sem tudod túl rövidre szedni, mert csak ott kezded a tépést, amilyen rövidre max. el akarod szedni.Egyébként az én pacomnak is rövid , pánk sörénye van, neki a martingál koptatta ki, amit most már nem hsználok.Most viszont valószínûleg kullancs miatt nagyon kikopott egy szakaszon a sörénye.ÉS nagyon RONDA!! :hupp: Én most neogranormont (kenõcs) kentem rá, mert nem volt más, és az hámosít.Remélem a semminél jobb lesz.Üdv:Zsófi2

#44 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 13:43

Nekem a lovamnak most hosszú sörénye van.De versey idején levágjuk rövid,sportosra.

#45 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:47

Irta korábban valaki, hogy egyoldalra szokatta a csikója sörényét. Hogy lehet ezt megcsinálni? Ha csak simán egyoldalra fésülöm, vizezem neki, még meg is rázza, hogy vissza menjen, mert gondolom kellemetlen neki. Gondoltam rá, hogy be kellene fonogatni, de hátha van egyszerûbb megoldás... Mondjuk a nagymamám világoskék - rózsaszín hajcsavarói? :rolleyes:

#46 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:52

Az sem rossz, de én hajfixálót, vagy hajlakkot javasolnék. :dev:

#47 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:53

Na a saját tapasztalat mondatja, ugye? :D Osh, te hogy szoktattad át a sörényedet a másik oldalra? :D (odaátra, úgy értem :dev: )

#48 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:57

Idegesítettek olyan szörnyetegek, mint TE! :dev: Különben meg az igazság odaát van, te mûveletlen! :D

#49 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:00

Az igazság és a sörényeg is odaát van, igen :D

#50 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:04

Naaaaaa! Mos' tényleg!(Bár a hajlakkról már eszembe is jutott egy jó módszer. Legfontosabb ugye a fokozatosság elve. Nem csak úgy durrbele-bumm átrakjuk a sörényt a nyak másik felére, hanem elõször hajlakkal taréj szerûen felfelé szokatjuk az egészet. :D :D Majd ha ezen állapotot a szõrhagymák már kellõen megszokták (1-2 hónap), eldöntjük, melyik oldalra is szeretnénk azt a sörényt. Ez után már csak az ide való lefésülés, hajlak kimosása, hajszárítóval való megszárítás van hátra... :D

Edited by Panni, 2005 augusztus 19. - 13:05.


#51 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:29

Panni!Csak hogy ne adj újabb okot Osh és BoKa "kilengéseinek", offolásainak, egyebeinek- csak mert annyira aggódom értetek, ki ne rúgjon titeket a fõnök :dev: - válaszolok.Én egyszer szokattam át a csikóm sörényét, mivel olyan dús neki, hogy kétoldalra nõtt. Amikor hosszabb lett, akkor meg bevizeztem, és kicsi tincsenként összefontam, pár napig úgy hagytam, aztán kibontottam. Nem olyan nagy dolog az a fonás, maximum fél óra alatt megvan. Igaz, azóta visszaszokott a sörénye a másik oldalra is, de csak azért, mert ledörzsölte, meg bele-beleakasztotta ebbe-abba, és a sörénye a másik oldalra nõtt megint. Majd késõbb, ha ez a letépkedett rész is hozzánõ a többihez, akkor lehet, hogy megint átszokatom. De annyira nem érdekel a dolog, így is szép. :)Osh-ra meg ne hallgass, csak irigykedik. Azt sem tudja, mi az a hajfixáló, meg hajlakk. A hajcsavarók fogalmát meg végképp nem ismeri. :dev: :D

Az igazság és a sörényeg is odaát van, igen :D

Hozzászólás megtekintése

És elvették a helyet sz összes "többitõl". :dev:

Edited by ikácska, 2005 augusztus 19. - 13:30.


#52 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:41

Ó, hát úgy látom, mégiscsak fonnom kell...Köszi ikácska, megpróbálom, ha nem lehet másképp :) Bizti jól fog neki állni! (Ja, és a megmentést is köszi :D )

#53 nihilke

nihilke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 13:00

Sziasztok! Én is azt szeretném tudni hogy meggyorsítható e vhogy a sörény regenerálódása/újranövése mert ahova járok lovagolni elvitték a kedvenc pacim túrára,ezzel még nem is lenne semmi baj,de belement egy nagy bogánycs a sörényébe,mire aki rajta ült azt mondta kiszedi,de õ ezt úgy gondolta h elõveszi a bicskát és levágja a sörényének azt a részét és a feje tetején 5centis a sörény,attól lejjebb meg tök szép hosszú :huh:

#54 Yverdon

Yverdon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 10:08

Én úgy szoktam a lovam sörényét egy oldalra "tenni", hogy levágom egészen rövidre, és onnantól kezdve mindig egy irányba fésülöm. :cool:

#55 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 18:21

Ha nem haragszotok meg hozzászólnék.Kivakarózásra (sörény, farok) én használtam egy német Leavet terméket Bio-Hautöl a neve magyar cimkéjén hol az áll hogy nyári ekcémára, vagy hogy csüdsömörre. Mindkettöre tökéletes. 500ml 3000ft körül van, és egy hónapra elég ( a kivakarózás méretétõ föggõen) de az egész testen bevált.Emellett egy vitaminkúra (Chevinal+ pl.) és kész a szép sörény.A mindennapi kenegetés ( heti 3x is elég ha nem ekcéma v. nyári rüh) macerás, de az ápolás részeként nem nagy ár a szép szõrért.A biotin szintén nagyon jó.Nekem volt egy nyári ekcémás lovam, nála használtam az olajat és fenn lehetett tartani vele az állapotát.Fura lett volna ha a boxba is bevezettettem volna a villanypásztort. Pedig mielõtt ezt a szert megtaláltam volna komolyan gondolkodtam rajta. :( Még egy tipp. (szintén hatásos):ekcéma takaróizlandi lovaknál használatos, nyakat és farkat is lefed, szellõzõ anyagból, nyáron is használható.M.or.-ra csak Írországból lehet importálni, kb. 40000 ft, de kis leleménnyel lehet csináltatni is.Bõvebben: http://www.pointerne...ommerekzem.htmlSok sikert.

#56 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 18:24

Sörény egy oldalra szoktatása:samponos/szappanos vízzel megmosni, nem kiöblíteni és befonni. Pár nap múlva jól kimosni, kifésülni.Szükség szerint többször megismételni.

#57 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 8:50

Az enyémnek szépen egyoldalra nõ.De mindig szétrázza :confused:

#58 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 8:52

ha samponos vízzel befonod és úgy hagyod napokig, szét fogja vakarni a nyakát. persze ha csak boxban áll napokig, akkor nem, de elõbb próbáld ki magadon, mennyire csíp.

#59 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 11:09

Nem találkoztam még hasonló problémával, nagy tévedés, szerintem. Amúgy nekem is volt tömény vizes szappannal felállítva a hajam, még a punk korszakomban. Nem csíp.Ha pedig egy lónak dús erõs szálú sörénye van, nem segít más. A hajlakk szerintem kínosabb.Ha pedig kiengeded karámba többnyire összekócolja. Erre találták fel a fésût. Emberek is használják. :gm: Próbáld ki.

#60 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 11:12

sehol sem mondtam, hogy a hajlakk jobb, de a samponos befonástól már olvasatában égnek áll az én hajam is...erõs a lovam sörénye, mégis segített a sima fonás. mert az még hagyján, hogy erõs, de dús is neki.

#61 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 11:22

A sima befonást én is jobban favorizálom, de nem minden esetben használ, 2-3 nap múlva visszaáll.De általában úgy csináltam hogy este nedvesen befontam és másnap amikor mentem ki kifésültem. Ez igy jó volt. Persze a szappan nem habzott a ló fején.

#62 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 11:24

Bocs, a hajlakk nem a te ötleted volt, de attól meg nekem áll égnek a hajam.Persze ki lehet abból is indulni hogy úgyis állatokon kisérletezték ki. :(

#63 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 12:51

Na, megtaláta, gondolom, akkor nem baj, ha ide írom a farokkal kapcsolatos dolgokat is.Már írtam másik topicba, de akkor átmásolom ide is, hátha kapok visszajelzést.Lenne egy kérdésem:Tavaly vettünk egy lovat, novemberben volt egy éve. Akkor még gyönyörû dús farka volt, az idõ elõrehaladtával most egyre jobban kopik. Hullik is, de nem sok, csak a normális mennyiség, inkább alul kezd elvékonyodni. Nem értem miért, eddig olyan jól nézett ki, most valami katasztrófa, ha nincs neki normálisan kiszálazva, de akkor sem a régi. Tél végén vágtunk az aljából egy keveset, mert már nagyon hosszú volt, most meg örülnék plusz 5 cm-nek is.. Nem értem miért van. Eddig semmi baja nem volt, most meg nagyon csúnya, nagyon vékony az alja. Tudtok ajánlani valamit, amivel segíthetnénk rajta?? Valami szer? Vagy valami vitamín? stb.Köszi elõre!Dodó Egyébként a sörénye (Ilusta kérdezte a másik topicban) nagyon szép, semi baja nincs, sõt elés sûrû, a vágásoknál mindig megszenvedek vele.. Csak hát a farka..

#64 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 14:15

Ha alul koptatja, akkor alá kéne nézni. Gombás betegség, férgesség...egyéb bõrprobléma.

#65 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 14:17

az alul szerintem a farkának az alját jelöli most, nem a répa környékét.

#66 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 14:30

Akkor maradjunk a töredezésnél, vitaminhiánynál..de van szõrfényesítõ (?) meg farokápoló spray, amit meg lehetne próbálni.

#67 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 15:47

Akkor maradjunk a töredezésnél, vitaminhiánynál..de van szõrfényesítõ (?) meg farokápoló spray, amit meg lehetne próbálni.

Hozzászólás megtekintése

Ezt most komolyan mondod?

#68 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 16:21

Mármint mit? A farokápolót? Tényleg van olyan. :dev: pl. ez is ittMég, ha ez éppen nem is spray.De az eguistar nevezetû szer viszont spray.

#69 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 16:58

Sziasztok !Nekem lenne egy problémám... :rolleyes: A lovat amelyiket lovagolom, azt csak én fogom és õ már ugyis ott marad élete végéig ezért kisajátítottam! :dev: Szóval a sörénye neki szépen egy oldalra nõ meg minden, de kicsit elõl az üstöke meg a sörénye többi része nem is hiányos, hanem olyan kevésnek tûnik! Olyan vékonyka... Nem dús !Ezen is csak szerekkel lehetne segíteni ? És az üstökére is ? Vagy ott már úgy marad? DE neki nagyon gyorsan nõ a sörénye, az nagyon jó ! :kir: Merénylõ

#70 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 17:11

[quote name='Ilusta' date='2005.10.16, 16:21']Alig mertem megnézni.-)Szerintem szörnyû....

#71 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 17:13

[quote name='Ilusta' date='2005.10.16, 16:21']Amúgy az enyémek sörényét is rendesen gyomlálja a karámfa. Még semmit sem tudtam kitalálni.

#72 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 17:29

Noh de az ! :gm: Viszont van egy csikó, amelyiknek kétfelé nõ és olyan dús és dúrva meg ilyen félig ott van ott nincs aztán a következõ nagyon hosszi a másik már punkos ! :hu: Szegénykém kicsit furán néz ki !

#73 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 17:31

Packa!Biztos a karámon kívûl adod nekik a szénát és ki kell nyúlniuk érte. Ez itt is így mûködik, de nekem talán annyiból szerencsém van, hogy az én lovam kicsi és nem dörzsöli így a sörényélét. Mondjuk rohadtul nem tetszene, ha ilyen hiányos szõrtelen része lenne a lovamnak... :dev: Merénylõ!Van itt is olyan ló, amelyiknek jó dús a sörénye, de üstöke szinte nincs. Ezt nem tudom mitõl lehet.Megpróbálni ilyen szerekkel ápolni, meglehet, aztán meglátod pár hónap múlva javult-e a dolog vagy nem...

#74 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 18:02

[quote name='Ilusta' date='2005.10.16, 17:31']Packa!Biztos a karámon kívûl adod nekik a szénát és ki kell nyúlniuk érte. Ez itt is így mûködik, de nekem talán annyiból szerencsém van, hogy az én lovam kicsi és nem dörzsöli így a sörényélét. Mondjuk rohadtul nem tetszene, ha ilyen hiányos szõrtelen része lenne a lovamnak... :dev: Erre én is rájöttem, de nem találtam jobb megoldást. Az alsó karámfa a jászol belsõ fele. Nem mertem belülre tenni a másik felét, mert vaduláskor balesetvészélyes lenne. Így aztán marad a gyomlált sörény, ami persze nekem sem tetszik.

#75 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 18:06

Ilusta!Igen, nekünk is van szörfényesítõ, farokápoló, olyan kettõ az egyben. :) De nem sokat segít.. Heti, egyszer-kétszer ápoltuk vele, de ugyanúgy kopott. Most felhagytunk vele, hagyjuk, hátha sokat nyulkáltunk hozzá, azért ritkult. Hagyjuk had nõljön. De így se változik.. Sõt, összeáll, olyan ápolatlannak hat..Az egyik ismerõsünk azt mondta, hogy azért mert sokat legyezte magát vele a nyáron.. Hát nem tudom. Azért elvileg nem szabadna. Nem? Tényleg egyáltalán nem értem, pedig olyan szép volt neki.. Ha tudnék valamit segíteni rajta, hogy nõljön újból, meg sûrûsödjön.

#76 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 18:45

Dodó!Szerintem az lehet még (nem tudom, hogy tartod a lovad), hogy az állásban/boksz falában elcsapkodja. De akár a karámban is sokszor beakadhat neki, és az is sokat kitéphet. Az én lovam, mielõtt megvettük állásban volt és alul nagyon "csofi" volt a farka. Most bokszban van és karámban, a farka pedig ahogy nõ, egyre szebb. :)

Edited by Rusty2002, 2005 október 16. - 18:46.


#77 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 19:07

Na, megtaláta, gondolom, akkor nem baj, ha ide írom a farokkal kapcsolatos dolgokat is.Már írtam másik topicba, de akkor átmásolom ide is, hátha kapok visszajelzést.Lenne egy kérdésem:Tavaly vettünk egy lovat, novemberben volt egy éve. Akkor még gyönyörû dús farka volt, az idõ elõrehaladtával most egyre jobban kopik. Hullik is, de nem sok, csak a normális mennyiség, inkább alul kezd elvékonyodni. Nem értem miért, eddig olyan jól nézett ki, most valami katasztrófa, ha nincs neki normálisan kiszálazva, de akkor sem a régi. Tél végén vágtunk az aljából egy keveset, mert már nagyon hosszú volt, most meg örülnék plusz 5 cm-nek is.. Nem értem miért van. Eddig semmi baja nem volt, most meg nagyon csúnya, nagyon vékony az alja. Tudtok ajánlani valamit, amivel segíthetnénk rajta?? Valami szer? Vagy valami vitamín? stb.Köszi elõre!Dodó Egyébként a sörénye (Ilusta kérdezte a másik topicban) nagyon szép, semi baja nincs, sõt elés sûrû, a vágásoknál mindig megszenvedek vele.. Csak hát a farka..

Hozzászólás megtekintése

Nem lehet, hogy "elcsapkodja" a végét? Nálunk is van egy ló, amelyiknek a nyáron úgy 15 cm-t rövidült a farka, mert elcsapkodta a legyek miatt.

#78 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 19:08

Rusty megelõzött. De egyre gondolunk.

#79 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 19:36

A biotin nevû szer legjobb tudásom szerint nem csak a szaruproblémákkal küzdõ lovak "csodaszere" hanem a szõrt is gyönyörûvé, erõssé varázsolja. A patának pedig sose árt, max. kovács legyen a talpán aki megkörmöli....

#80 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 5:43

Rusty, Méz, Chyki!Köszi szépen a hozzászólásokat! Szóval akkor ez azért van, mert elcsapkodja a végét?? Hogy tudnám megelõzni? Vagy már mindig így lesz, hogy nyáron rövidül vagy 10 cm-t, télen meg nõ egy kicsit?Vagy a Chyki által ajánlott biotinnal azt is meg tudnám elõzni, hogy elcsapkodja nyáron?Egy kicsit meg is nyogodtam, hogy ez az alul ritkulás nem csak nálunk probléma. De azért még mindig agyalok folyamatosan, hisz szeretném, hogy szép és egészséges hosszúszõrei is legyenek a paccnak.Chyki!Lehet, hogy tényleg ki kéne a biotint próbálni, mert most, hogy visszagondolok a patája sem az igazi. Ebben az évben kb 5-ször patkoltattuk újra, mert többször föltört neki még patkóval is, nemhogy patkó nélkül.. Bár mostmár szép, már kb két hónapja nem kapott új cipõket. :)