Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyabaj


  • Please log in to reply
705 válasz a témához

#601 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 17:29

a jó nyakörvek (Kiltix, Foresto)


beaphar (diazinon hatóanyagú) nyakörv az jó valamire, vagy vicc kategória? Csak mert anyám vett egy ilyet, rá is raktam kb. egy hete, erre pénteken kijött rajta a babézia... sikerült idejében elkapni, úgyhogy a kutya megmaradt, de úgy néz ki, fertõzött a környék, szóval ha ez a nyakörv szar, inkább dobom a kukába és veszek egy forestot, mielõtt a következõ kullanccsal kezdõdne elõlrõl...

#602 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 20:45

Van lappangási idõ. Egyik nyakörv vagy csepp sem nyújt 100 % biztonságot.

#603 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 21:35

Van lappangási idõ. Egyik nyakörv vagy csepp sem nyújt 100 % biztonságot.


Igen, tudom. Ez az oka annak, hogy nem rohantam másik nyakörvért a boltba. Mert nem vagyok biztos benne, hogy ami rajta van, az ne lenne jó. Lehet, hogy már egy héttel a felszerelése elõtt beköpte a kullancs csórikámat.
100%-os védelmet nem akarok, de az elérhetõ legjobbat igen. Nem azért, mert sajnálom a pénzt a dokira, hanem mert azt mondta, minden babéziózis maradandó szervkárosodást okoz, vagyis a túlélési esély egy újabb fertõzõdésnél már kisebb lesz. A visszafertõzõdésre meg van esély, mert a kullancs, ami beoltotta, valószínûleg itt esett valahol ki belõle a kertben.

#604 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 22:38

Nézd, Koca, én az ilyen "tescogazdaságos" nyolcszáz forintos nyakörvek mûködésében nem bírok hinni. Ezt a márkát konkrétan nem ismerem se pro, se kontra, de amit találtam róla az nem meggyõzõ. (mást ne mondjak, civilizált gyártók termékeinek a leírása tartalmaz olyan adatokat is hogy a felhelyezés után mennyi idõ múlva kezd hatni, és mennyi idõ alatt nyírja ki az élõsdiket.) Most télire, amikor a bolha talán mérsékelten szempont; tehetsz rá egy Scalibor nyakörvet (egy héttel a felhelyezés után hat, addig még védi a babéziától az imizol) ami 5-6 hónapig mûködik és vízálló; vagy exspotozhatod. Tavasszal meg átnyergelsz Forestora. (és nem, jutalékot nem kapok egyik gyártótól sem... :D ) Egyébként a babéziának lehet egy hét a lappangási ideje, de több nem - ennek fényében döntsd el te, mikor "kapta be" a kullancsot a kutyád, nyakörv elõtt vagy után. És mivel tényleg nem tud egyik kegyszer sem 100%-ot (mint ahogy pl a fogamzásgátló módszerek sem), és szobakutyáról van szó; azzal teszel jót magadnak ha naponta egyszer átbogarászod.

#605 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 23:01

Én az idén kipróbáltam Lucán egy ilyen "nemtúldrága" nyakörvet. 1000Ft körül volt és mióta rajta van a kutyán, egyetlen kullancs sem volt benne, annak dacára, hogy kullancs pedig van a kertben, mert a macskából meg állandóan szedegetem ki õket, akár be van fújva Frontline-nal, akár nem. :rolleyes:
Szerencsére a macskák állítólag nem érzékenyek a kullancsok által terjesztett mifenékre.

#606 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 2. - 18:33

tanmese: 10 éves belga juhász kutyánk, Luca 3 nappal ezelõtt elkezdte borzasztóan vakarni az alsó nyakélét. másnap reggelre egy tenyérnyi helyen nem volt rajta szõr, vérzett neki, majd következõ reggel egészen az állkapcsa aljáig felkopaszította a nyakát, kisebesedett, beödémásodott a bõre. persze rögtön vittem állatorvoshoz. allergiát állapítottak meg. a kutya eddig csak jó minõségû száraztápot kapott (royal canin, acana, eukanoba, stb.), de sajnos amíg nem voltam itthon, adtak neki kutyaszalámit is. és ez volt a nagy hiba. mivel propoxilt kap rendszeresen, ami non szteroid, ezért szteroidot nem adhattak neki, pedig az pár nap alatt helyre tenné szegényt. most mossuk, fújjuk, krémezzük neki a nyakát, holnap megyünk kontrollra. borzasztó, hogy mennyi sz.r lehet ezekben a szörnyû állateledelekben.. :(

#607 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 7:58

Az új kutyánkról kiderült, hogy pollenallergiája van. MOst már lefagyott a parlagfű, megszűnt az irritáció, csak a kivakart, lepukkant bőrét kell valahogy regenerálni, de jövőre szeretném felkészültebben várni a szezont. Ha bárkinek bármilyen tapasztalata, javaslata van ezzel kapcsolatban, azt szívesen elolvasom.

 



#608 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 12:26

Az en mini bolgnesem szinten allergias nem csak a pollenre ,sokmindenre.Nalunk a Barf etetes kiutott.minden allergiat iden;-)egy probat meger.

#609 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 15:07

Pollen? Inkább étel... A legtöbb tápba tesznek szóját, nem kivétel ez alól az Eukanuba, Royal, stb. sem. Már régen nem etetek ezzel, ha ingyen hozzám vágnák, akkor se. 

A tanyasi befogadottjaim ételmaradékot kapnak, ha kevés, dobunk mellé occsogazdaságost, de hetente egy-kétszer van nyers csirkemindenféle. Néha megcsócsálják a szottyadt döglött patkányt is, meg ami akad a tanya körül.

Egészségesek, mint a makk. Valamelyik nap levittem a rendelőbe az egyiket, az új asszisztens dicsérte, milyen szép fényes szőre van! A doki viccesen megjegyezte, miután összenéztünk: "royalcanint esznek :D " (lehet, attól nem néznének ki így. )

Nem mondom, hogy ne egyen tápot a kutya, de sokkal jobb, ha vegyesen étkezik, sőt, az ideális az lenne, ha néha  egész állatot enne, a természetben az elhullott állatok béltartalmát és lágy részeit eszik meg először.

 

Némileg más: az otthon tartott kutyáknál visszatérő probléma a giardia fertőzés. Hiába minden fertőtlenítés, féreghajtás, mégis újra előjön. Most tudtam meg, az ivóvizünkben benne van! És tényleg, a  tanyasi kutyáknál, akik kútvizet isznak, egyszer sem jött elő, a tanyára kivitt otthoniakon sem.

 

Sőt,  megkockáztatom, nyáron, mikor a nagy hőségben nyakaltam a vizet, ha nem volt kéznél ásványvíz, sikeresen benyaltam, sosem volt rossz a gyomrom, akkor vacakolt.

Sok tenyésztő már csak ásványvízzel itatja a kutyákat, mert ez a fertőzés sem mindig okoz tünetet, de a tápanyag felszívódását gátolhatja.

 

És visszatértünk az ételallergiára...



#610 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 6. - 9:39

Hát nekünk igen sok kutyánk volt az évek során, tápozunk (Royal, Eukanuba --> ezek híresen húsalapú tápok, elenyésző mennyiségben van bennük növényi alapú fehérje is, de szója az pont nincs. Hill's-ben ha jól tudom akad valami szintén minimális mennyiség, de ezeknek az alap-tápjaiban nem [spéci tápok között lehet van olyan, amiben van, nem tudom]), és csak egyetlennek voltak ilyen bajai, de neki szegénykémnek más is, mert hajlamos volt húgykőre is, szóval nagyon kellett figyelni az etetésére, és eléggé megszenvedte anno a nyári pollenszezonokat a bőre.... Érdekesség, hogy puli volt, és ugyanabból az alomból volt egy másik szukánk is, az meg olyan pulisan makkegészséges, "elpusztíthatatlan" volt. Se előtte, se azóta nem volt ilyen "nyomorult" kutyánk és mindegyik tápon nőtt fel.



#611 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 6. - 12:12

Nekem a tenyésztő igencsak a Royal c.-t javasolta,ő is ezzel eteti az összes kutyáját(megjegyzem,egész Ausztriában,sőt Németországban is jó tenyésztőként ismerik),én maradtam ennél,csak a kor szerinti tápok változnak.Emellett kap mindent,maradékot,konzervet is,kisebb mennyiségben,és elég jól néz ki szerencsére meg szépen növöget.Megeszik mindent,gyümölcs,száraz kenyér lovaktól lopva a legjobb :D

Pedig mindig a fajtatiszták a göthösebbek,betegség,allergia,minden...

 



#612 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 6. - 20:38

Lehet, másnak bejön, neekm nem jött be a royal. Akármivel etettem a 30 év alatt, sose volt felszívódási zavarból eredő félkómás állapot (3 kutyámnál is), csak mikor  a royalt kezdtem etetni a csivikkel. Westisnél bele is halt a kutya... Na, én nem többet. :sad:

 

Egyébként nem tapasztalom, hogy a fajtatiszták göthösebbek lennének. Igaz, azért a fajtatiszták minőségibb kaját kapnak, bár belemásznak a moslékos vödörbe ők is, ha tehetik :D


Edited by Kistáltos, 2013 október 6. - 20:41.


#613 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 8:41

Pollen? Inkább étel... A legtöbb tápba tesznek szóját, nem kivétel ez alól az Eukanuba, Royal, stb. sem. Már régen nem etetek ezzel, ha ingyen hozzám vágnák, akkor se.

 

A helyzet az, hogy : 1. volt kint állatorvos, és ő pollenallergiát állapított meg, én meg első nekifutásra hajlamos vagyok hinni neki (különben minek hívnám) 2. a kiütések a parlagfűvel jöttek, és vele távoztak is, ahogy azt fentebb írtam. Szóval lehet, hogy Levi mégis ért a szakmájához. (ja, a doki fent van a a fórumon ezen a néven). Gondolom, az ételallergia nem szezonális, és nem múlik el az első fagyos reggelt követően.

Amúgy meg én sem etetek tápot, házikoszton élnek, ami nem maradékot jelent. Veszek húst, és megfőzöm zölséggel és rizzsel, kölessel vagy krumplival, de a hús dominál. Tojást is kapnak, amikor jól tojnak a tyúkok, és sok van.

 

Ettől függetlenül örülök, hogy írtatok a tápokról, mert korábban tettem fel ezzel kapcsolatos kérdést, és ott elég kevesen reagáltak. Tavaly egy időben sokat olvasgattam róluk olyan oldalakon, mint pl. a dogfoodanalysis. Ez utóbbin 1-6 csillag között minősítik a tápokat, a köreitekben kedvelt Rolyal Canin 3 csillagot érdemelt. Az általam magyar boltokban fellehető tápok közül az Acana és az Orijen a legmagasabb besorolású (5 és 6 csillagos), a gyártója mindkettőnek ugyanaz a kanadai cég. Én ilyet vettem tavasszal, amikor az öreg kutyám nagyon le volt pukkanva, és nem akart enni, mert ha csak fél maréknyi kaját hajlandó legyűrni, akkor jó, ha az valami koncentrátum. De az általam főzött házikoszt szintjét csak a drágább tápok hozzák (800 Ft/kg fölött) az ennél olcsóbbakban biztosan vannak olyan gabonafélék, amik hozzák ugyan az előírt beltartalmat, de a kutya emésztésével nem annyira vannak összhangban.

Legalábbis ezeknek a weboldalaknak a leírásai egyértelműen azokat a tápokat emelik ki, amiben a beltartalmat alapvetően hús (nem homogenizált bőrke, cafadék), tojás, hal adja, ezenkívül díjazzák a zöldségféléket, és megtűrik még az olyan növényeket, mint rizs, árpa, krumpli, zab. Búza, kukorica, szója és elelmiszeripari melléktermékek (pl. cukorrépa nemtudommár mije) nem kívánatos.

Ez az egész besorolás természetesen egy szemléletmódot tükröz, és azért érdeklődtem korábban egy másik topikban, mert létezhet más iskola is, ami tudományosan levezeti, hogy a kukorica mégiscsak jó a kutyának, vagy vagy valami ilyesmi.

Esetleg a tápoktól elszakadva az eredeti kérdésemre tud valaki valamit mondani?



#614 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 8:55

Ja, Lilith írt, csak először azt hittem, ez a Barf is egy táp - de közben rákerestem, köszi, olvasgatok róla egy kicsit, aztán kérdezek.



#615 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 11:38

Az allergiához nem tudok érdemben hozzászólni. De a krumpli nem káros a kutyáknak? Én még azt tanultam, h mivel nem tudják megemészteni,csak erjed a belekben. Valaki felvilágosít?


"Qei me amat, amat et canem meum."


#616 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 11:39

Bocs a szófosásért, de ha valakit érdekel, itt egy elemzés a RC-ról:

http://www.petfoodra...n-medium-adult/



#617 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 11:53

Jo ez a minosites ori megkerestem en is es tetszik ;-)A Royal Canine a Hills ,Eukanuba nalam mind kiesett a rostan mar a teszteles alatt a legdurvabb reakcio a Royal ra volt de ezt sokan szidjak.
Acana vagy az Orijen kiprobalasan mar amugy is gondolkoztam igy mar batrabb is vagyok,megteszem.;-)
A Barf nagyon mukodik ugy tudom minden kutyanal a facen van egy csoport is ott mindenki megosztja a tapasztalatait,rosszat meg senki nem irt de azert macera.Bar ha fozol annal nem nagyobb;-)

#618 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 12:34

Ez talán a legátfogóbb:

http://www.dogfoodan...g_food_reviews/

a review-kból sokat lehet tanulni.

Még ilyen oldalak:

http://www.petfoodra...n-medium-adult/

http://petfoodtalk.com/dogfoodreviews/

Anniyból lesz macera, hogy Bolha Úr, az öregem nyerset biztosan nem eszeik, így neki főzni kell, Selimnek, az allergiás óriáscsecsemőnek akkor nyerset kell adni, még szerencse, hogy a foxihölgy, Cipzár mindent megeszik, és soha nincs semmi baja. :unsure:

Ha jól értettem, zöldségeket lehet főzve is adni? Savanyított tejtermékek mehetnek? Köszi az ötletet, megpróbáljuk, bár a hatást majd csak jövő augusztusban tudom majd lemérni. Még a parlagfüves kecsketejet ajánlották, azt sem lehetetlen kivitelezni, van kecskézős ismerős, meg parlagfű is dögivel.

Az Orijen 6 halas tápja nagyon jó :irony: . tavasszal adtam kúraszerűen az Öregúrnak, mert nagyon meg volt zuhanva, és már a tepertő is kifordult a szájából (a vég kezdete). :wot:  Ezt a fincsi halszagút meg csak elnyammogta, és szépen magához tért tőle. Most sokadik virágzását éli, megint kijár utánunk terepre - szép teljesítmény egy ilyen korú (kb. 13 év, pontosan nem tudom), műtött térdű kutyustól, úgyhogy megérte.



#619 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 12:48

Az allergiához nem tudok érdemben hozzászólni. De a krumpli nem káros a kutyáknak? Én még azt tanultam, h mivel nem tudják megemészteni,csak erjed a belekben. Valaki felvilágosít?

Zuzu, nem tudom. Nyerset, zöldet biztosan nem lehet, a főtt krumpliról korábban úgy tudtam, hogy nem árt, de nem is hasznosul túl jól, azaz csak töltelék.

A fenti oldalon viszont pozitívan emlegetik, igaz nem ez alkotja a táp lényegét, csak kis mennyiségben tartalmazza, gondolom, mint rost-forrást. De majd még keresgélek.

 



#620 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 13:03

Turo tejfol savo ilyesmi minden mehet.A zoldsegek fozve a gyumolcsok reszelve vagy turmixolva(bar ebben mindenki mast ir)enyemek a repat, almat,kortet siman elragcsaljak egyben is.
www.szanhuzoklub.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=606:kutyak-termeszetes-taplalasa-diohejban&catid=130:etetes&Itemid=77

Itt elegge jol leirjak.;-)

Edited by lilith, 2013 október 7. - 13:06.


#621 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 13:08

Köszi Lilith, majd később még lehet, hogy kérdezek. De előbb letesztelem, hogy egyáltalán megeszi-e a nyers húst.



#622 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 13:35

Aha, akkor továbbra se nagyon kapnak. A németjuhászunk pl nem eszi meg a nyers húst. Legalább meg kell párolni. Igaz, a többiek se kapnak, a betegségek miatt nyersen semmit. Mi most happy dogot etetünk, szójamentes termék, és nagyon szeretik. Szépek, energikusak tőle. Ha sok pénzem lesz, lehet én is Orijent adok majd, de addig sajnos az anyagiakat is figyelembe kell vennünk tápválasztáskor.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#623 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 17:57

kutya.hu/Cikk.aspx?id=7336

Talan itt picit reszletesebb;-) Meg en is az elejen jarok de sok helyen adnak tanacsot.;-)Nagyon sok pozitiv eredmenyet tapasztaltam.Irjak h ha nem biztos helyrol van a hus akkor fagyasztani kell es utana kiolvasztva etetni.En kicsit felos vagyok igy mindent fagysztok utana etetek;-)
Az atallas legyen fokozatos de idod van jovo nyarig.Fontos a hus-csont -belsoseg aranya es a kiegeszitok;-)

#624 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 7. - 18:23

Es ha kicsit egyszerubbre vagysz meg mar ugyis kutakodsz olvasd el a prey modszert is.Talan mar tobb a hivoje mint a barf nak.Ahol en kerdezek csoportban ott mindketto szerint etetnek igy egyszeruen nyers etetes a neve;-)

#625 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 8. - 7:45

Lilith, még egyszer köszi, mindenképpen megpróbálom. :ang:  Biztató fejlemény, hogy a kutyi elfogadta a nyers húst, és 2 pulykafartövet vígan bekebelezett.

Ami most van otthon, azt emberi fogyasztásra szánták, de volt is fagyóban 2 napig. Olvastam közben, hogy a disznó mellett mit nem szabad még nyersen etetni, szárnyast és marhát lehet, de majd fagyasztok előtte. A bivalyra valahol rákérdezek, egy ismerősünk rendszeresen vág, és a kevésbé értékes részeket, belsőséget el tudnám hozni.

A húslevest nagyon szereti, és a másiknak úgyis főzni kell, úgyhogy egyenlőre levesbe kapja a nyers húst zöldséggel, rizzsel és közben továbbtanulok a neten.

Zuzu, én sem engedhetem meg magamnak, hogy folyamatosan 6*-os táppal etessek :happy: , az csak vészhelyzetben volt. Ugyanakkor éppen a zsugori sváb énem nem hagyja :makacs: , hogy pénzt adjak ki olyan tápért, aminek a fő alkotója búza és kukorica. Nem azért, de ennek én mázsáját veszem 3-6000 Ft-ért - a tyúkoknak, mert kutyának egyértelműen nem javasolják, ellentétben a krumplival, ami tölteléknek, rostnak elfogadott.

Tekintettel az allergiás kutya lepukkant állapotára most jó minőségű - olyan lejárat előtti akciós - színhúsokat vettem 500 Ft/kg-ért, ha ez felesbe etetem rizzsel (200 FT/kg) és zöldségekkel (fillérek), akkor is olcsóbban jön ki, mint egy 500 Ft-os gagyi táp, ami egyáltalán nem a kutya igényeihez van alakítva. Ha meg kutyaboltban veszek húsféléket (farhát, nyak, fej, szárny, belsőség, tepertő - 2-300 Ft/kg), akkor még ennél is olcsóbban jövök ki, és még mindig nem kukoricát meg darált körmöt esznek.

De örülök, ha vitatkoztok velem, mert abból tanulok - az internetes oldalak sem őrzik a bölcsek kövét. Tavaly sokat olvasgattam, amikor Csikaszéktól elhoztam ezt a kölyköt, akkor jutottam el ide, ahol most tartok kutyaetetés meg tápvásárlás terén. Megjegyzem, az árokpartról begyűjtött keverékeim bármilyen kaján vígan elvannak. A tápminőség igazi indikátora az olyan kutty, mint a Lilith-é.



#626 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 8. - 8:02

Igen, én is így kezdtem, embernek szánt akciós húsokkal,aztán a tesztelés után már kutyaboltban is vásárolok, de legjobb ismerősökön keresztül mindenféle nem túl szép maradék húst.Szarvas, birka, kecske, bármi.Van aki baromfit egyben ad, úgy ahogy van. A csirkénél figyelni kell( legalábbis nálam), hogy háztájiból legyen, a bolti csirke okoz tüneteket, ha nem is annyira durvákat, mint a tápok.Én kutyám nem csak a parlagfűre, hanem a teljes nyári szezonban mindenre allergiás volt, és ettől rettentő büdös is( ez egy bent élő mini kutyánál nagyon zavaró tud lenni).Az önmaga tönkre rágása, vakarózás gyorsan elmúlt, a szaghoz 1-2 hét is kellett.Az enyémek legjobban a vadat szeretik, ezt is a kutyaboltban veszem, 2kg os csomagokban fagyasztva 600ft, ez színhús nyesedék. :)



#627 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 8. - 9:27

A vadat is lehet nyersen? Én olyan tiltólistát olvastam, amin vad, kecske és birka is szerepelt.

Amúgy pestkörnyékére találtam egy klassz kiszállítós céget, a cupak.hu-t, egész csirke 280 Ft, meg ilyenek.

A bolti csirkén nem csodálkozom, ahogy azokat felnevelik... :sad:

Nekünk van saját is, de azt a család eszi.



#628 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 8. - 9:56

A cupáktól sokan rendelnek, sajna vidékre nem hoz :( A vadak, a disznó kivételével minden mehet nyersen.Hal csak nyersen, a csirkéből is nyersen a csöves csontok is etethetőek, úgy nem szilánkosra törnek.

egy adag ajánlott összetétele:    40 % nyers húsos-csont (farhát, nyak, marha szegy, oldalas)30 % nyers zöldség-gyümölcs (apróra vágott répa, saláta, cukkini, alma, banán)30 % nyers hús (csirke, marha, birka, nyúl)

a felnőtt kutya testömegének 2 % = a táplálék mennyisége / nap

a táplálék mennyiségét mindig naponta 2 részre elosztva kapja a kutya

a legjobb étrend kiegészítő a zöldkagyló por

burgonyát csak is kis mennyiségben és főzött állapotban szabad a tápba keverni

3 naponta a hús helyett azonos tömegű máj, szív, vese is adható

1- 2 teáskanál joghurt, sovány túró, olíva olaj változatossá teheti az étrendet

ajánlott a bogáncsvirág olaj, olíva olaj, lenmagolaj, ligetszépe olaj használata

hetente 1 alkalommal a hús adag 50 % lehet nyers hal is1

1- 2 főtt vagy nyers tojás, a héjával együtt összetörve, hetente kerülhet a táplálékba, mert ez kiváló fehérje, vitamin, ásványi anyag és kalcium hordozó

paradicsom, hagyma, avokádó ne szerepeljen az étrendben, mert ezek mindegyike tartalmazza a 'solatin' nevű méreganyagot, amely káros a kutya emésztőrendszerének

pitypang, zsályalevél, citromfű, mentalevél, szederlevél, málnalevél, csalán, kapor, petrezselyem és kamilla tölthetik be a fűszerek és ízesítők szerepét

amelyik kutya a kezdetben nem szívesen eszi a zöldséget, annak ajánlatos a húsadagot ledarálni és abba keverni a zöldségeket, vagy kevés tonhaldarabbal vagy májjal ízesíteni

zab, árpa, köles, rozs, kukorica dara, kókusz reszelék, (vagy ezek 'pehely' változata) íróval, kecsketejjel vagy répalével történő keverékével heti 1 alkalommal helyettesíthető a zöldség mennyiség 50 % -a

Ezt másoltam neked :)



#629 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 8:51

Lilith, és akit érdekel a téma.

Időközben zökkenőmentesen átálltunk valami BARF-szerű étrendre. Ez annyi különbséget hozott az eddigiekhez képest, hogy a kiskutya* húsadagját nem főzzük, hanem nyersen beletesszük a húslevesbe, illetve kenyeret, tésztát, lisztes dolgokat nem adok, hanem rizset főzök mindháromnak. (Ha kapok a kollégáktól, akkor kölest). A zöldségek arányát növeltük.

Találtam a piacon egy mirelitest, ahol elég vicces összegekért árulnak baromfit, kacsa farhát 99 Ft, kisméretű egész csirke 260 Ft, libanyak 160 Ft, stb. Egyetlen nehézség, hogy felajzott nyugdíjasnénikkel kell megküzdeni az áruért :gm: , de ehhez már az olcsó répánál hozzászoktam.

A kutyus javul, szőrősödik befelé a kivakart részeken, erősödött is valamelyest, mondjuk ez a parlagfű lefagyásának, a vitaminoknak és az étrendnek az együttes hatása. Jövőre meglátjuk, és még egyszer köszi a tanácsot. :ang:

* azért kiskutya, mert még csak egy éves, amúgy nagyobb mint én, egy KÁJ*komondor rettenet. :dev:


Edited by ori, 2013 október 16. - 8:52.


#630 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 11:21

Örülök :) remélem nálad is beválik, és kiváltja az allergiát, rákérdeztem közben a csoportban, és almaecetet ha keversz a kajájába, állítólag az is sok allergiás kutyán segített :) Próbálj azért minél több nem szárnyast találni.



#631 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 11:47

Almaecetet én is olvastam, és már neki is álltam a készítésének.

Fontos, hogy ne csak szárnyast egyen? Mert a marha boltból drága, háztól meg esetleges a beszerzése.

A disznót meg tudtommal nem lehet nyersen adni - vagy annál is működik a fagyasztós eljárás?



#632 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 12:24

Nem, disznó csak főzve.Az allergia miatt a szárnyasok kizárólagosan annyira nem jók.Nincs vadász ismerős? Sokan vásárolnak szarvas nyesedéket. Nyulas? Ez szarvas:

 

Budapesti vagy M3as menti átvétellel havonta min. 1 x jön rekeszes ára 250ft/kg (15-20 kg) kizacskózva 450ft/kg (1kg-os)

 BUDAPEST

 

FŐVÁM TÉRI PIAC

A középső utca déli végénél

Borjú oldalas - 1000 Ft - akcióban

Birka oldalas - 1100 Ft

Első keresztutca dunai oldal

Tehén tőgy - 300 Ft

Marha tüdő - 198 Ft

Baromfi farhát,nyak, belsőség, stb mindig van valahol akcióban érdemes körbejárni

Pulyka szív - 350 Ft

Kacsa nyak - 155 Ft

Kacsa szív - 200-400 Ft

Kacsa zuza tisztítatlan - 100-200 Ft

Kacsa farhát - 99 Ft

Kacsa aprólék - 280 Ft

 

SASHALMI PIAC

Egész nyúl - 560 Ft

Nyúl comb - 660 Ft

 

LEHEL PIAC

Kacsa es pulyka farhat több helyen is van - 100 Ft

Van külön csirkemell csont is, amin husi is van meg bőr - 100 Ft

Egész nyuszi is van, de azt láttam a kiírásban olcsóbban is, mert itt - 1000 Ft

Pulyka apró hús - 700 Ft

Kacsa nyak  - 300 Ft

Pulyka nyak jó vastag húsos  - 700 Ft

 

 

XIX. KERÜLET - József Attila u. 44. - Kuti állateledel

Rendelni kell telefonon 0630 4477425

Nyúl gerinc - 250 Ft

Egész nyúl - 450 Ft

 

 

XX. KERÜLET - Tátra tér-épületben:

Darabolt marha belsőség vegyesen - 159 Ft

Csirkemellcsont - 99 Ft

Csirkenyak (bőrös) - 149 Ft

Pulykaszárnyvég, nyakvég - 180 Ft

 

 

ÚJPEST, IV., Kerület

Megyeri úti Lidl előterében lévő baromfi hentes (HUNGERIT)

Csirkeszív - 245 Ft

Kacsanyak - 155 Ft

Csirke farhát - 159 Ft

(szerintem érdemes a többi Lidl-ben is körülnézni...)

 

Kedvenc Húsáruház

1041 Bp., Szilágyi u. 1. 

http://kedvenconline.hu

Friss kacsafarhát szárnnyal (denevér) (jó húsos) - 299,-Ft/kg

Fagyasztott kacsaszív - 429,-Ft!kg

 

BÉKÁSMEGYERI PIAC

A DM felőli bejáratnál, a sarkon lévő nagyhentes

pulyka szárnyvég - 150 Ft

csirke szív - 550 Ft

Csirke nyak - 350 FT

Pulyka, csirke és kacsa farhátak 200-250 Ft

Legtöbbször van marhamáj mostanában 290 Ft/kg és sertés máj, szív 500 Ft körüli áron

csirke szány - 350 Ft

Hétfő kivételével minden nap nyitva vannak, és nagyon szép az árujuk.

 

ÓBUDAI PIAC (Flórián mögött, Kórház u.) állatkereskedés

Szép az áru, az eladók kedvesek és korrektek. Hétfő és kedd esélytelen, szerdától kapnak húst, utána érdemes menni. Árak:

csirkefej - 140 Ft/kg

csirkeszárny, -nyak - 240 Ft/kg

vad nyesedék nyersen 280 Ft/kg, főve 340 Ft/kg

egész nyúl (fej nélkül :)) - 550 Ft/kg

nyúl comb - 500 Ft/kg

belsőség (mindenféle állat, ami éppen van) - 320 Ft/kg

egész csirke - 240 Ft/kg

+ a henteseknél is érdemes körbenézni, mindenféle marha belsőséget szoktunk találni jó áron, az állatos utáni eldugott baromfisnál meg baromfialkatrészek vannak normális áron

 

Csömör

http://hecz-peca.hu/news.php

egész nyúl 500ft/kg

nyúl lapocka 400ft/kg.

 

 

DUNAHARASZTI

 

Dunaharaszti termelői hentes!

 

Itt minden gyönyörű es friss.

Csirke farhat nyakkal együtt - 200 Ft

Pulyka alsó comb - 400 Ft

Pulyka felső comb - 700 Ft

Marha szív és marha máj 500 Ft/kg

Marha nyelv 1000 Ft/kg

Marha pacal 300 Ft/kgCsirke zúza 750 Ft-kg

 

Húsnak számít:

-szív

-tüdő

-zúza

-nyelv

-pacal

-méh

-gyomor

-bél

-bőr


Belsőségnek számít:


-máj

-vese

-lép

-agyvelő

 

-mindenféle mirigy
 

-tőgy

-petefészek

 

Írtam párat hátha lesz innen ölteled másféle húsra.Marha szív, tüdő, nyelv nem szokott drága lenni.
 

 


Edited by lilith, 2013 október 16. - 12:25.


#633 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 12:42

 
Budapesti vagy M3as menti átvétellel havonta min. 1 x jön rekeszes ára 250ft/kg (15-20 kg) kizacskózva 450ft/kg (1kg-os)

 BUDAPEST

 

Ide van elérhetőség? Mert az M3-as melletünk is elhalad...

Idővel biztosan a mi környékünkön is felfedezek majd ilyeneket, amiket te bemásoltál, neten hiába kerestem. Van marházós jóbarát, majd megkérem, hogy szóljon, ha vág.



#634 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 12:53

topofthehunterberg.fw.hu/kapcsolatsch.html

Huu de nem megy telefonrol:D
Szoval nala van a szarvashusi.

Edited by lilith, 2013 október 16. - 12:57.


#635 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 16. - 13:14

:ang:



#636 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 24. - 13:07

Kit ajánlanátok jó kutya-fizioterapeutát Pesten?



#637 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 24. - 20:52

http://www.kutyafizio.hu/index.php/

Kezdetben évfolyamtársak valánk, csak Dorka már az egyetemi képzésbe is beiktatott pár év külföldi plusz tanulmányt, úgyhogy még nálamnál is később végzett :)



#638 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 27. - 9:47

Köszi! :)



#639 novavera

novavera

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 2. - 12:35

Kutyánál milyen vizsgálattal lehet megállapítani, hogy mi baja a májának?

Hetek óta szenved szegény, látszik rajta, hogy fájdalmai vannak, kuporog, alig mozog, inkább csak vonszolgatja magát. A doki kezdetben vírusos fertőzéssel kezelte, de egy hét alatt nem javult az állapota. Kértem, hogy végezzen valami vizsgálatot, ekkor sor került egy vérvételre. Ebből az derült ki, hogy májproblémái vannak. Újabb gyógyszert kapott, egy hét kezelés után jobban lett, így szerdától már csak májvédőt kellett szednie. Örültem, hogy végre jobban van, de sajnos hétvégén újból rosszabbodott az állapota. Ma visszaviszem a dokihoz, de jó lenne tudni, hogy milyen vizsgálatot érdemes kérni (bár nem akarok beleszólni a munkájába, de kicsit aggaszt, hogy csak kezelgetjük a tüneteket, ahelyett, hogy megpróbálnánk kideríteni a betegség okát  :sad: ) Ultrahang vagy röntgen segíthet? 



#640 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 2. - 21:40

Ultrahang. Milyen kutyus, mennyi idős?