Ugrás a tartalmakhoz


Színház


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
412 válasz a témához

#81 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 17:27

Eva, esetleg egy gyors telefont is megér a dolog: Pesti Színház - Jegypénztár: 266-55-57

#82 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 20:21

A Rómeó és Júliát én nagyon máshogy (pedig nagyon ugyanúgy ugyanott, és ugyanakkor ;) ) láttam, mint Anikó. Az tény, hogy az énekesek nagyon jók voltak, teljesen profik. És a színpad, a díszlet is. De ettõl még... Ettõl még nagyon átjött (nekem legalábbis), hogy ez nem igaz szerelem: egy csapodár fickó elcsábítja legújabb(!!) áldozatát, egy 16 éves szûz kislányt, és pár hét/hónap múlva vége is lenne ennek a szerelemnek is, de ezeknek ez helyett van képük meghalni, és azt is inkább vígjátékba illõ módon. Morbidnak találtam a kivégzésüket. Jó, tudom, amit most írtam, az inkább magának az eredeti darabnak a fikázása, de ha a Rómeó és Júliával alapvetõen az a baj, hogy túlhaladta az idõ, akkor ha már azzal kisérleteznek, hogy modernesíteni az egészet, akkor legalább úgy tegyék, hogy ezek a problémák ne legyenek ennyire szembeszökõek...Nem találtam egy nagy darabnak. De örülök, hogy megnéztem, és köszönöm Anikónak a meghívást :cool:

#83 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 20. - 10:53

Kövekkel a zsebében - Pesti színház Tegnap este hirtelen felindulásból elkövetett színhábamenetel volt, BoKával. Nagyon nem bántuk meg!Mindenkinek ajánlom, nagyon jó a darab, két zseniális színész játssza, Gyuriska János és Hajdu István. Mit is lehet elmondani róla? Írországban játszódik a történet, egy filmforgatáson. Ketten játszanak egy sokszereplõs darabot, zseniális megoldásokkal. Az egyik pillanatban még vén, alkoholista öregembert látsz a színpadon, a másikban egy fiatal, drogos srácot, aki a boldogságot keresi - ugyanattól a színésztõl. Borzasztó élvezetes!!!Engem legjobban az varázsolt el, amikor leült Gyurma, és gitározott... olyan gyönyörû volt az a dallam! Nem találok szavakat, hogy leírjam az érzést.

#84 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 20. - 11:08

Igen, nagyszerû elõadás volt, nekem is nagyon tetszett. Igazi játék, színjáték. Nagyon hálás két szerep volt, és a két színész lubickolt is benne élvezettel, láthatóan: a mi örömünkre Posted Image Elég régen volt már olyan elõadás, mikor ennyire önfeledten, és hangosan tudtam röhögni azon, amit látok. (A vicces jelenetek "ütõsebbekre" sikerültek, mint a meghatóak, sírósak..) A darab is nagyszerû, érdemes megnézni.

#85 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 20. - 21:18

Na, ilyen is van: [url="http://"http://lovasszinhaz.uw.hu/"]lovasszínház.[/url]

#86 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 20. - 21:57

Komolyan mondom fantasztikus ötlet!Valyon mikortól lesz mûsoron A Láthatatlan ember? Érdekelne. El kéne rá ugrani. Csoportosan. Posted Image

#87 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 20. - 22:01

Artin, rajta vagyok az ügyön... egyelõre bizonytalan az egész lovasszínház megvalósulása. Remélem én leszek az elsõ aki megtudja, hogy lesz színház és azonnal szólok!

#88 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 20. - 22:46

Középiskolák, fõiskolai-, egyetemi-, irodalmi körök, mûvelõdési házak Figyelem! " Megáldva és leköpve mindenütt... " címmel zenés Villon est bemutatását vállalja a Kassai Patria mûvészeti társulás!"Összeállításunkkal a francia költészet zseniális fenegyerekének állítunk emléket, aki a világirodalom legeredetibb költõi egyéniségei közé tartozik. Életrajzát versein kívül bûnügyi aktákból is ismerjük, hiszen lopott, rabolt, gyilkolt, csavargott, de verseibõl nemcsak a züllött lángelmét, hanem a mûvelt, páratlanul õszinte, mélyen hívõ embert is megismerjük.Faludy GYörgy fordításának életszerûsége és a korhû hangszereken elõadott sajátos hangulatú zene - úgy gondoljuk - közelebb hozza a fiatalokhoz Villon költõi világát."Elõadó: Gál TamásZene: Kováts MarcellKözremûködik: Sallai IstvánAz elõadást a következõ hangszerekkel kísérik: koboz, lant, dobok, tárogató, furulya, duda.A mûvészek naponta maximum 3 elõadást vállalnak, melyek egyenként körülbelül egy óra hosszúságúak.A fellépés ára 60000 Ft / elõadás, mely tartalmazza a kihangosítást is.Érdeklõdés esetén az elérhetõséget megadom magánban, vagy a 06-20-575-94-59 -es telefonszámon.

#89 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 25. - 12:30

A magyar verzióból nincsen, de a franciából vannak videók [url="http://"http://retjvideos.tripod.com/videos/"]itt.[/url] Ja, Rómeó és Júlia. :D

#90 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 26. - 16:07

Fantomot ki látta?

#91 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 26. - 16:43

Én.

#92 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 21:11

És hogy tetszett?

#93 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 21:58

Az Operaház Fantomja nagyon klassz volt! Én még a fõpróbát láttam, Király Lindával, Miller Zolival és Homonnay Zsolttal. Nagyon szeretem Miller Zolit de akkor éppen nem volt formában, jó volt, de nem annyira... Király Lindát nem bírom, de nagyon szépen énekelt.A díszletek gyönyörûek, a zene, a látvány csodálatos. A zenét legalább 12 éve ismerem, jó volt magyar szöveggel hallani. Posted Image [url="http://"http://www.theatre.org.hu/forum.php?a=2&id=164&c=295"]Itt olvashatsz néhány egyéb véleményt.[/url]

#94 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 10. - 15:03

Meg [url="http://"http://www.azoperahazfantomja.hu"]itt[/url] is

#95 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 17. - 11:10

Nos, ezt a nagyon hasznos weboldalt tegnap találtam: [url="http://"http://www.jegyvilag.hu/"]jegyvilag.hu[/url] Érdemes regisztrálni, és a fent elrejtett menüben kiválasztani a "jegyértékesítés"-t. A keresõablak valahogy furán mûködik... Hajrá! ;)

#96 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 17. - 11:52

Nem tudja véletlenül valaki, hogy lesz-e a közeljövõben ismételten mûsorra tûzve a Stefánián a Hair?Eddig csak 3* láttam, de az még kevés :(

#97 túrórudi

túrórudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 10:00

Szia Artin,ha jól tudom nem lesz sajna...én is "csak" 5* láttam,de még ez is kevés volt!!!Most az egész fiatalok színháza leköltözött Fehérvárra-a Hair is ott megy:(....kár pedig olyan jó kis hangulatú társaság,õk szeretették meg velem a színházat!!!!!!Esetleg nyáron valami szabadtéri színpadon lehet,hogy játszák,de biztosat én se tudok!!!!Na és ki volt a kedvenced????Nekem Németh Attcsi,Õ már az Operettszínházba lépeget fel és szoktak lenni kis musical estek-ott is ott van általában...de az azért nem az igazi!!!!!

#98 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 10:47

Én 3 különbözõ szereposztásban láttam. Igazából jók voltak, csak se a Xantus se a Csonka ne játtszon, mert õk azért annyira nem tetszettek (Bár Xantus azért jól játszott). És Fehérváron játtszák jelenleg is? Vagy csak leköltöztek és most nincs mûsoron? Mert ha játszák, akkor ezért nekem egy BP-Fehérvár kiruccanás nem akadály!Németh Attila tény, hogy megérdemelten játtsza azt a szerepet amit kapott benne.Emlékszem, amikor elõször láttam (a többivel ellentétben, bár nem értem azokon miért nem) a végén már felálva tapsolt a közönség, már a Let's The Sunshine In alatt is!Ha játtszák nem megyünk le valamikor? Mindenki! Nektek is szól a kérdés!

#99 túrórudi

túrórudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 13:41

Azthiszem el kell,hogy keserítselek,ha jól tudom április 8.-án játszották utoljára,mármint ebben az évadban,pedig én is szívesen leruccantam volna!!!!De még pontosan utána járok...hátha!!!!!!Amikor felállva tombolt a közönség akkor nem az évad utsó elõadása volt?-mert akkor általában bemennek a végzõs színi tanodások is a nézõtérre és Õk is igyekeznek minnél jobb hangulatot teremteni...bár nem nehéz...és a darab végén mindenki sírt!!!!De történtek még vicces dolgok pl.Szurdi Tomi beleesett abba a lejáróba,ami elõl van..mikor újra feltünt a többi színész nehezen bírta röhögés nélkül és még mesélhetnék...szóval mindegyik elõadás más-és más volt ezért imádom!!!Ha megtudok valamit írok,OK?

#100 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 14:41

Ok köszi! Szerintem nem errõl volt szó, mert úgy nézett ki, hogy a baloldalon feláltak úgy 7-8-an, aztán mindenki "dominoban". A végén már mindenki állt és szinte velük énekelte a dalt... Nem vagyok egy túl érzékeny lélek, de...Meg érdekes megnézni, hogy vannak részletek, ahol mindig máshogy jön ki, mást vállalnak be. Értem ezalatt nemcsak a vetkõzõs részeket, hanem inkább a rácsosat, ahol Berger eldõl a hátára. Ott egyszer épphogy dõlt és lerakta a kezét, magyarul óvatosan, de azon a bizonyos elõadáson, mint a zsák úgy dõlt... szinte hallottuk a puffanást.Remélem játszák még! Ha nem akkor a következõ évadban, de akkor én bizton megyek!

#101 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 14:48

Sziasztok!Én nagyon szeretek színházba járni, ha van rá lehetõségem megyek is. Csütörtökön láttam egy darabot az új Nemzetiben. A darab címe: Peer Gynt. Ezt ne nézzétek meg, mert nagyon hosszú, vontatott és nekem igen érthetetlen volt. De játszott benne az a színész, aki Ondot játszotta a Magyar vándorban, és az, aki annó a Kis város c. filmben Járai örnagyot játszotta.

#102 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 27. - 14:38

Van két színházjegyem most csütörtökre (április 29. 19:30) az Egy õrült naplója c. elõadásra. Ár: 1200 Ft/db.Budapesti Kamaraszínház Shure Stúdió, Asbóth u. 22. Akit érdekel gyorsan szóljon! Posted Image 20/9611-162

#103 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 27. - 14:49

Húú! Micsoda pech!Épp akkor megyek egy másik elõadásra! ;)

#104 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 9:47

Naaaa, valaki!!!!Adriennék?

#105 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 13:09

Anikó, sajnos nem jó az idõpont. Magánban is válaszoltam.

#106 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 17:26

Elkeltek a jegyek! Posted Image

#107 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 18:53

Bizony elkeltek! Majd ha kedvünk tartja, elmeséljük milyen volt! tongue.gif :rolleyes: :D

#108 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 28. - 21:49

Nem tudja valaki, hogy most vasárnap milyen elõadás lesz a Vígszínházban?

#109 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 8:33

Helló Jucus!Ajánlok két weboldalt: [url="http://"http://www.vigszinhaz.hu/"]Vígszínház[/url] és [url="http://"http://www.theatre.org.hu/"]szinhaz.hu[/url] Most vasárnap nincs elõadás a Vígszínházban. A weboldalukon fent van a mûsor.

#110 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 18:06

Köszönöm. Csak az ofõm hozott, illetve még nem hozta, de hoz jegyet most vasárnapra a Vígszínházba. Lehet, hogy az a jövõhéten van, az ofõmnél sose lehet tudni.

#111 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 30. - 16:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko: ... az Egy õrült naplója c. elõadásra. [/QUOTE]Csak egy kérdés, nem is ide tartozik.Az jól tudom, hogy Gogol mû? Posted Image

#112 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 30. - 17:36

Igen, eredetileg Gogol. Kíváncsi vagyok, hogy tetszett Sacéknak! Én is megnézném majd egy másik idõpontban....

#113 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 30. - 18:45

Tegnap Anikóval megnéztük a Helló! Igaz?! címû darab fõpróbáját! Hát nem semmi! :D Nagyon tetszett! Ha röviden akarnám leírni "mindenki mindenkivel"! ;) :D Néha kicsit képtelen, néha nagyonis életszerû, ahogy bemutatja az alkalmilag összebonyolódott partnereket! Hogy össze ne zavarodjunk ki-kivel-mikor-hol éppen, arról egy központi szerepû gyûrû gondoskodik és körbe is ér a darab végére! Posted Image A sztoriról többet nem árulok el, hátha valaki még megnézi! De hihetetlen jó! Posted Image Anikó egyébként úgy mozog az Operettszínházban, mintha otthon lenne! Mindenféle mûvészbejárókon keresztül, kikötöttünk a mûvészbüfében, ahol egy csomó jelmezes színész társaságában iszogattuk a kávénkat és be is mutatott egy csomó színész ismerõsének! Posted Image Ami nagyon tetszett még, hogy a színpad középen volt, mint egy "porond" elõtte és mögötte is nézõtér, és mivel az elsõ sorban ültünk elõttünk 1 méterre már a színpad állt, szinte a darabban érezhette magát az ember. Ráadásul olyan kis családias légkör uralkodott, számomra úgy tûnt, rajtam kívül mindenki ismer mindenkit. :cool: A darabot ajánlom mindenkinek és köszönöm a meghívást Anikónak ! Posted Image [átszerkesztés oka: béna voltam] [ Április 30, 2004, 18:54: Az üzenetet átszerkesztette: Lombardo ]

#114 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 1. - 1:22

A címe Helló! Igen?! :D , a többi stimmel!Imádom az Operett színházat, van egy csomó kedves ismerõsöm ott. A fõpróba valóban családias volt, hiszen ilyenkor a családtagok, barátok nézik meg a darabot.Ma volt a bemutató, Fakóval néztük. Másodszorra is tetszett az elõadás, bár kicsit tömény, most egy darabig biztos nem nézem meg! :cool: A szeretet és szerelem keresésérõl, párkapcsolatokról és a halálos kórról szól, ami körbeér s amit a gyûrû szimbolizál.

#115 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 1. - 9:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko: A címe Helló! Igen?! :D , a többi stimmel![/QUOTE]Ja, tényleg! :D redface.gif

#116 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 2. - 0:13

Anikó! A neten nem volt felrakva, de kaptunk az ofõtõl vasárnapra - anyáknapjára - az Egy csók és más semmi címü elõadásra jegyet. Így anyukámat és a nagymamámat elviszem színházba anyák napja alkamából.

#117 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 2. - 0:26

Eszenyi Enikõ csodálatos abban a darabban. Egy csók és más semmiA vágyam csak ennyiS csendben elmenniTovááááááááááááááááábbNem tartozik kedvenc darabjaim közé.. De jó a szereposztás: Kern András, Kamarás Iván, Oroszlán Szonja :D

#118 túrórudi

túrórudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 14. - 11:56

Sziasztok, Artin és mindenki, JÓ HÍR: nyári színházban július 6-7(esõnap 8) Hair elõadás lesz Fehérváron a kezdés este 21:00 óra, foglalni elõre kéne jegyeket, árakat még én se tudok... no mi legyen????????????

#119 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 14. - 21:51

Ezek milyen napra esnek? Ha van benne egy vasárnap, az nagyon jó lenne!

#120 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 14. - 22:24

A szereposztás tényleg jó, nekem a darab is tetszett.A fehérvári elõadásra szívesen mennék, de még nem tom. Nem hinném, hogy engednének, bár már "megkaptam", hogy a Hairt nem látni "gáz". Ráadásul az érdeklõdésemet is felkeltették többen ezzel kapcsolatban.