Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóbarátok országos találkozója 2006. június 22-25.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1383 válasz a témához

#121 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 1:19

Sheriff!Engem is lehangoltál kicsit, nem szeretem mikor korombéli cowboy érzékeny öregember módjára viselkedik, de ha ezt csúsztatásokkal, rossz hangulatkeltésekkel igyexik igazolni, az különösen rosszul esik. Próbálok tételesen válaszolni majd a kérdéseidre, de elöljáróban néhány dolog, amit meg kell említsek, hogy tisztább legyen mindenkinek a kép.Ebben a pillanatban kisebb gondom is nagyobb a tatári szervezkedéseknél, de miután ilyen tájt szoktuk elkezdeni a dolgok felelevenítését, pezsgetését, nem akartam a fórumon is és magánban is az erre emlékeztetõim kérését figyelem nélkül hagyni, ezért mozdultam meg némiképp. Mikor megnyílt a topic, biztos láttad, hogy ki nyitotta, mert nem én, leírtam azt, amit már tavaly eldöntöttünk. Másnap magánüzenetben keresett meg Chilly, hogy megígérted nekik, hogy elintézed, hogy más idõpontban legyen a találkozó, hogy a rodeós csapat is ott lehessen.Csak néztem nagyokat, mert karácsony elõtt, mikor összeült a western versenyeket, rendezvényeket koordináló társaság, egy árva szóval nem mondtad, hogy máskor legyen, vagy, hogy ilyen ígéretet tettél. Igaz, hogy amikor felírtam a fórumra, hogy nem tudok mit tenni, azután felhívtál és rákérdeztél, de akkor már mindegy volt.Tavaly hasonlóképpen viselkedtél, Eredeti szerzõ:SheriffSzeretnék közhírré tenni valamit:Az idei Tatárszentgyörgyi Lóbarátok Találkozóján nem kívánok szervezõként részt venni. Az elõzetes beszélgetésekbõl úgy tûnik számomra, hogy a rendezvény résztvevõinek és szervezõinek elképzelései a találkozó jövõjét illetõen jelentõsen eltérnek az enyémtõl. E miatt visszalépek az elsõ vonalból és helyet adok ott másoknak. Idejében értesítek tehát minden szervezõi ambícióval megáldott vagy megvert lovasembert arról, hogy kiváló alkalom nyílik a szervezési feladatok kézbevételére. Silveradoból reményeim szerint az összes ló és szekér megy majd, lovak, szekérhely bérelhetõ Porfelhõnél.Én az idén a Silveradóból indulóktól külön, egyes egyedül fogok ellovagolni a találozóra. Még Véres penge sem velem jön. Minden megszervezett számban igyekszem majd részt venni, a mindenki számára kötelezõ (vagy joggal elvárható) hozzájárulást (anyagit és munkavégzést) természetesen vállalom, de semmilyen szervezési, irányítási vagy felelõsséggel járó dologban nem vállalok részt. Pihenni, kikapcsolódni megyek, s nem dolgozni, ha már egyszer ez a rendezvény errõl szól állítólag.elõször hátratoltad a széket és közölted, hogy „legalább nem a munka lesz neked a találkozóval, hanem a szórakozás” és nem szervezel semmit, majd az utolsó pillanatban szinte ráerõltetted ezerrel a western bajnokságot a tatári rendezvényre. Tetted ezt annak ellenére, hogy sokaknak nem tetszett, de mondván, szükség van rá, mert ott lesz hozzá minden, meg a közönség is. Bár tavaly elõtt sokkal nagyobb sikere volt a tét nélküli játékversengéseknek, bemutatóknak, de nem akartam küzdeni, mert féltettem a CART versenyt és tisztában voltam vele, hogyha ellenkezem veled, akkor be tudod tenni a lábad neki.Ez viszont sokaknak és nekem sem tetszett volna. Így viszont megmaradt a békesség szerencsére, csak a szombati napból lett egy bolondokháza. Volt, aki a kajáját nem tudta megenni, volt aki az eredményhirdetésre nem jutott el, egy õrjöngõ kapkodással telt el a nap, egyébként azért nagy vonalakban sikerrel.Nem tudom miért érzed azt, hogy nem megy elõre a dolog, talán korai is még ezt vizsgálgatnom, de ez a találkozó azért más, mint egy Cidri Túra. Ha nem akarsz cidrit szervezni az tényleg magánügy, mert ehhez képest az egy kislétszámú dolog. Ha nem akarsz az igaz már kissé megcsappant létszámú hülyével kint aludni, hóban, fagyban a pusztán, akor felejtsd el tényleg. Legfeljebb, ha kell majd valaki szervez egy CIDRI EMLÉK TÚRÁT, aminek estéjén majd méltán megemlékezünk Silverádó sheriffjérõl aki már fázós.

Egyre több bennem a kérdõjel az idei Lóbarátok Országos Találkozójával kapcsolatban:Lesz-e valami célja, üzenete a találkozónak?Lesz-e valami szervezett program a CART-on kívül?Lesz-e valami plusz, valami más, valami új, ami eddig nem volt?Ki döntötte el és mi alapján, hogy miként változzon meg a találkozó célja, programja, szervezõinek személye?

Hozzászólás megtekintése

Lesz-e valami célja, üzenete a találkozónak? Szerinted?Lesz-e valami szervezett program a CART-on kívül? Aranyplajbász, Arany szembogár, meg amit akarunk és kitalálunk. Tavaly felvetetted a külföldi meghívásokat. Rancher elintézte a Magyarok Világszövetségénel, hogy hat csapatot ideutaztatnak, ellátnak, csak jöjjenek. Közzétettem, a kutya nem reagált rá.Lesz-e valami plusz, valami más, valami új, ami eddig nem volt? Legyen. Tegyük közzé, kérjünk ötleteket idõnk van még.Tavaly elõtt Csikasz elvállata, hogy a többi dolog mellé fogatversenyt szervez. Az õ hibája, hogy nem volt? Csináljunk olyat amire van érdeklõdés. Legyen íjászat pl. Van aki beszállna biztos, mint elõször is. Arra érdeklõdés is van biztos, mert nem biztos, hogy csak a mi westernes mániáink fontosak mindneki számára. :yeah:Ki döntötte el és mi alapján, hogy miként változzon meg a találkozó célja, programja, szervezõinek személye?Te tudsz ilyenrõl? Változott a program?Vagy az a baj, hogy a fotóversenyt Zsubaba bevállalta?Most azt látom, hogy javában szervezõdik a rendezvény a megkérdezésem nélkül, olyan döntések születnek nélkülem, amikkel én legalább annyira nem értek egyet, mint a jelenlegi szervezõk az én hosszútávú elképzeléseimmel. Szponzorokkal, öönkormányzattal szponzorációról tárgyalnak, kirakodóvásár készül, stb. Fogalmam sincs a javában alakuló költségvetésrõl, a megváltozott célokról, koncepcióról, nem értem, hogy immár mi közöm is nekem ehhez az egészhez, s így nem értek semmit. Nem tudom mirõl kellett volna téged megkérdezni ami elmaradt, de a "javában folyó dolgok" pillanatnyilag így állnak:Az önkörmányzatnak Tatárszentgyörgyön megtetszett a találkozó és Kajdácsi Józsi tárgyal velük arról, hogy bocsássák rendelkezésre hivatalosan is azt a tavat illetve a környezetét, amit eddig a saját kockázatára engedett használni, ló, illetve emberek fürdõzésére. Felemerült, hogy esetleg adnának színpadot is a zenekarnak, de ez még csak alakulóban van. A boxbérlet árát kellett volna megkérdezni tõled, vagy amit kirakodóvásárnak titulálsz látatlanul, mert tavaly nem volt idõd körülnézni?Szerintem ezek csúnya kérdések, mert sem a KLP, sem Kastély, sem a többi árus nem nevezendõ kirakodóvásárosnak. Természetes és említettem is, hogy "búcsús árusok" nem lehetnek!Szerintem a legcsúnyább viszont, hogy szemrehányásokat teszel, ahelyett, hogy javaslatokat tennél és odaállnál a dolog mellé, nem pedig elvennéd a kedvét azoknak akik még nem voltak ott. Mert akik eddig ott voltak, szerintem ezután is ott kell legyenek. Végezetül engedj meg nekem egy utolsó gondolatot.Amit te kitaláltál anno, az a FÓRUM ÖSSZEKOVÁCSOLÁSI HADGYAKORLAT!Légy kedves ennek szellemében a dologban partner lenni, mert ehhez szükség van rád is ott. Én mindig a dolgok technikai részét szerveztem fõként, s ez most sem lesz másképp, viszont nem lenne jó, ha sértett cowboyként visszatartanád az ötleteidet, s duzzogva méltatlanul szaunázással, alvással töltenéd ezt a hétvégét. :kocc:

Edited by realcowboy, 2006 január 24. - 3:13.


#122 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 8:47

Nem olvastam végig, de: Sheriff! Szerintet Tatárszentgyörgy rólad szól? Szerinted tele kell zsúfolni olyan programokkal, mint egy bajnoki forduló, ahova lószállítóval elhozza a versenyzõ a lovát és lefikázza azokat akik szívvel-lélekkel elmentek és igenis nagy élmény és teljesítmény az az akármekkora táv nekik? Szerinted az emberek valakik bemutatójára kíváncsiak reggeltõl estig? Vagy részt szeretnének venni benne, élni szeretnének a rendezvénnyel együtt? Neked, ez nem távolság, de hányan vannak még olyanok akiknek ez igazán kaland, kihívás? Akik még nem voltak, de az eddigi beszámolókat olvasva kedvet kaptak, vagy csak most csatlakoztak, találtak rá a lovaglás örömére, azok milyen szájízzel olvassák, hogy ez neked fika és nem érdekel, ha nem te szervezhetsz, nem lesz teletömve mindenféle téged érdeklõ programmal?!Igen szívesen megnézném a lovas kaszkadõröket, igen szívesen szurkolok a CART résztvevõinek, igen szívesen veszek részt valami olyan játékon ami 3 napot átölel és nem feltétlen lovon kell végrehajtani. De köszönöm nem kérek a magamutogatásból, az utána következõ nyafogásból és igenis ismerkedni, lovagolni szeretnék. Ha nem ez lenne a fõ vonzerõ, akkor mehetnék Lovas Juniálisozni a szigetre, mert ott ez a cél...Én, egy lovat-lovaglást szeretõ, de nem milliomos és lótulajdonos.Szia.

#123 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 9:01

Az viszont megint nagyon el lett baltázva, hogy a lovas juniálissal ütközik a dolog. Ez attól függetlenül, hogy Sheriff mit igért Chilly-nek, mert nem elöször probléma, mindkettõre szivesen mennék és azokat is szivesen látnám Tatáron, akik azt választják. :(

#124 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 9:15

Pende!Nem elbaltázva lett, hanem sajnos peches a dolog. Elõbb nem lehet, mert érettségik, államvizsgák egyebek ütköznek. A júniusi hónap soxor esõs, ott nagyon sok a belvíz még elõbb általában. Késõbb nagyon meleg lehet az úton. Ha megnézed a versenynaptárt az is nagyon szoros. Most kaptuk meg a legutóbbi változást, abban is találtam olyan ütközést ami gond lehet, mert egy napra van téve Veresegyház és a Bajnoki forduló Kastélynál. Sajnos nem egy istenség dönt ezek felõl, hanem a prófétai, hogy szabadon idézzem El-Sandokánt. :D

#125 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 9:59

Duzzog a fene! Nem is kívánok itt sem veled, sem másokkal vitába bocsátkozni. Majd megbeszéljük a gondjainkat, amikor találkozunk. (Pl. holnap, nálad.) Egyet engedj meg azért nekem: ne mondd nekem, hogy csúsztatok! Erre ugyanis harapok. Jelenleg nincs a találkozónak számomra elfogadható stratégiai célja. Illetve az ami most kinéz, az nekem nem tetszik. Ez persze az én bajom, hiszen ha a többségnek tetszik, akkor rendben van a dolog. Nekem az a bajom, hogy Tatár sokkal több lehetne, mint aminek most kinéz. Szerintem kifejezetten hiányzik a lovas társadalom számára a rendezvények palettájáról egy olyan rendezvény, amelyik a lovaglást nem, mint sportot, s nem is mint cirkuszi számot állítja a nagyérdemû elé, hanem a szabadidõ eltöltésének a mai modern kor embere számára is élvezhetõ módjaként, természetközeli életformaként, a technikai civilizációból, a napi taposómalomból való - ha csak ideiglenesen is - alternatív kitörési lehetõségként mutatja fel. Ilyen rendezvényrõl nem tudok egész Európa szerte sem, de még a világon se nagyon. Valami ilyesminek indult Sóskút, s ilyen irányba kezd fejlõdni a Juniális is, de az elõbbiben mégis inkább a sport, az utóbbiban pedig a cirkusz dominál. Már régen a nemzetközi válás rögös útját taposnám a Lóbarátok Találkozójának szervezõjeként a szívem szerint. Ennek az útnak már tavaly nekivágtam volna, de az idén már semmiképpen nem tudom elképzelni azt, hogy egy I. tatári összejövetelre hajazó rendezvény szervezõjeként tevékenykedjek. Számomra csak egy út látszik járhatónak, a professzionálisan szervezett egyre nagyobb létszámú, nemzetközi rendezvény, amelyik nem csak az oda ellovaglók számára, hanem a nagyközönség számára is nyújt valamit. Egy ilyen rendezvényt nem szervezni kell elkezdeni elõször, hanem felépíteni elméletben. Ki kell találni. Ehhez nem találtam igazán partnereket eddig, s ebbõl arra kellett következtetnem, hogy vagy az elképzelésem rossz, vagy partnereket kell váltanom. Vagy velem van baj. De mindenképpen abba kell ezt hagynom. Mit reméltl egyébként tavaly, Péter, hogy akasztunk le külföldi résztvevõket, ha a rendezvény elõtt pár nappal szólunk nekik? Persze, hogy nem jöttek tavaly! Én tavaly kerestem kapcsolatot szlovák és erdélyi lovasokkal, tetszett is nekik az ötlet, s az idén már el is jöttek volna, ha idõben kapnak meghívást, programot, stb. De 2005-ben már arra sem volt idejük, hogy a szomszédba átszóljanak, hogy van egy lehetõség Magyarországra jönni. Ez nem Rancher hibája, a lehetõség túl késõn nyílt meg. De ezzel a szervezéssel és hozzáállással, ami most van, az idén sem valószínû, hogy jönnek külföldrõl. Már megint el van késve a dolog. Te költöztél, lovardát építesz, én melózom, ki fogja akkor össze a szervezést? Profizmus nélkül semmit nem lehet elérni, nem lehet fejlõdni, megtervezni, kivitelezni. Látod, már mi magunk, westernesek sem tudunk idõpontot egyeztetni, mibõl gondolod, hogy majd a külföldiek igazodnak a tatári idõponthoz, ha még a Juniálissal sem lehet összehangolni az idõpontot fél évvel elõtte indítva az egyeztetést?Igen, már tavaly is tele volt pár dologgal a törpöm. Az idén meg még jobban tele van. Hányok az emberektõl, sajnos. Képtelenség megalapítani egy rohadt western szövetséget is pl. Ha meg is alakul majd végre, akkor a hírek szerint a reining szakágban vegzáló tudja a fene kicsodák elsõ dolga lesz állítólag az ügyészségen megtámadni. Miféle világ ez? Nem normálisak az emberek állítom. Rossz a kedvem, kétségtelen. DE ne rajtam kérd számon, hogy miért nem lelkesedem, miért nem ötletelek! Az idei Tatárt úgy illett volna elkezdeni szervezni, hogy leülünk páran, akik eddig is megszabtuk a történések irányát, akik szerveztük a programokat, s el kellett volna dönteni, hogy a rendezvénynek milyen koncepcióval milyen irányba kell fejlõdnie, kiknek az érdekében, kiknek szervezõdik, ki szervezi, hogyan szervezi? Meg kellett volna beszélni, hogy a jövõre vonatkozó elképzelések mennyire esnek egybe, vitázni kellett volna, s miután megvan a konszenzus, csak akkor kezdeni a szervezkedést. Már tavaly is megmondtam, hogy szerintem ez az amatõr módon való szervezkedés nem tartható fenn, profi szervezésre és felelõsre van szükség. Az elsõ súlyos baleset nyomán elõálló helyzetben bizony gond lesz. A kezdeti lelkesedés és a szerencse átsegített ezeken és hasonló dolgokon, de ez nem lesz mindig így. Amikor a Holt-Tiszánál jött a rendõr, s valakit hirtelen meg akart büntetni a lovak fürdetése miatt, mindenki egy emberként rám mutatott, hogy én vagyok a szervezõ, s a rendõr az én adataimat írta fel pedig voltunk ott 30-an, s én nem is vittem le lovat a vízhez. Az, hogy nem lett belõle ügy, nem az ott lévõ lovasokon múlott. Õk simán elvitették velem a balhét. DE nincs is ezzel bajom, hiszen valakinek el kellett vinnie, nem lett volna értelme, ha mindenkit megbüntetnek. De megmondom õszintén nem örültem volna neki, ha mondjuk környezetszennyezési bírság vagy természeti károkozás címén kiszabnak rám mondjuk 100.000 ft bírságot. Ha meg - ne adj Isten! - meghal valaki egy balesetben, akkor végképp nem esne jól, ha mindenki rám mutugatna, s azt mondanák: Õ a fõszervezõ? Bele sem gondolva, hogy valójában semmi közöm az egészhez, hiszen nem felelõse vagyok a rendszvénynek, hanem a leglelkesebb résztvevõje. A profi szervezés egy nagy létszámú, hosszú idõre tervezett, fejlõdõ, nemzetközi szintre kacsingató rendezvény esetén szükséges (de nem elégséges) feltétel. Ezt lehet vitatni akkor, ha a rendezvénynek nem azok a céljai, amiket én annak idején illetve jelenleg is beleképzeltem. De ha azok, akkor ezen nem lehet vitázni! Te sem vagy, én sem vagyok profi szervezõ. Az elsõ Tatáron napszúrást kaptál, s már délelõtt elvonultál, s az egész levezénylése egyedül rám maradt. A legutóbbi esetben két szervezett program volt látványosságnak: 1. western OB fordulói, 2. CART. Ez nem volt jó tavaly, hiszen valóban szinte le kellett dugni a torkotokon az OB fordulót. Megjegyzem halálra untuk volna magunkat nélküle. Eddig minden Tatáron engem ostromoltak az emberek, hogy mi lesz a program, mikor mi kezdõdik, hol van ez, hol van az, stb. Mindhármat végigdolgoztam, s még csak köszönetet se nagyon kaptam érte. Az idén szóba sem került az OB, de ahogy látom más se! Nincs semmi elképzelés, nincs irányt szabni akaró akarat, nincs stratégiai célkitûzés, csak úgy alakulgatnak majd a dolgok. Remélhetõleg akadnak majd segítõid, s mégis csak lesz valami program, élvezetes idõtöltés kerekedik újfent a dologból. Erre azonban nem nagyon látok jelen pillanatban igyekezetet. Szemmel láthatóan három embert érint mélyen Tatár szervezésének ügye. Téged, Kajdácsit és engem. A többiek eljönnek majd, dolgoznak is majd, mint a güzü, ha megmondják nekik, hogy mit csináljanak, jól is érzik magukat ha lesz elég sör és lángos, talán még ötletelnek is a szervezés során, de startégiai terveket kovácsolni, döntéseket hozni, felelõsséget vállalni igazából ez a három ember volt hivatott eddig. A dolog valóban Fórum Összekovácsolási Hadgyakorlatnak indult, s ilyen alapon Hux-éknak is ott lenne a helye a jövõt érintõ kérdéseket tárgyaló asztalnál, de egyrészt eddig látványosan távoltartották magukat ettõl a szereptõl, másrészt már a második évben átkeresztelõdtünk Lóbarátok Országos Találkozójára, pont azért, hogy a fórumon túlra is kiterjeszthessük. Már akkor nem titkolt célom volt, hogy egyre nagyobb létszámú, egyre színesebb, s a bevezetõben említett célok érdekében szervezett rendezvénnyé szeretném alakítani Tatárt. Te és még páran kézzel-lábbal tiltakoztatok, s tiltakoztok ez ellen. Érdemi vita nélkül nem tudom lemérni, hogy kivel ért egyet a többség, s ezért már tavaly is félre akartam állni, amikor a hátam mögött, magánüzenetekben és magánbeszélgetésekben kampányoltál az OB megrendezése ellen. De akkor már az OB ki volt hirdetve, a versenyzõk készültek rá, állításoddal ellentétben Kajdácsinak sem volt semmi kifogása a dolog ellen, sõt örült neki, ezért azt akkor még végigcsináltam. Most azonban más a helyzet. OB nem lesz, nem vagyok elkötelezve semmilyen irányban, s nem akarok részt venni olyan tatár szervezésében, amilyennel elvi alapon nem tudok azonosulni. Attól persze, hogy nekem nem tetszik az amatõr szervezés, a dugjuk össze a fajünket 200-an, s találjunk ki valami jót közösen, s bízzunk benne, hogy az idén sem lesz baj, amiért majd nekem, Kajdácsinak vagy neked kell elvinni a balhét stílusú hozzáállás, attól még a találkozó minden valószínûség szerint remekül fog sikerülni így is. Ahova 50-200 lovas elmegy, ott mindenképpen van feeling. Ahol Gumilovas Jezsõjének Midnight Boogie-ja nyomja az esti koncertet, ott nagy baj a hangulattal nem lesz. De nem tudom, mit kell azon fennakadni, hogy nekem más a véleményem, averzióim vannak ezzel az egésszel? Igenis nehezményezem, hogy nem hívtatok meg Kajdácsival egy beszélgetésre a szervezés megkezdése elõtt. Kitûzted az idõpontot, tárgyalsz Kajdácsival, önkormányzattal, KLP-vel, franc se tudja kivel, döntesz, s én ezekrõl semmit nem tudok. Mit akarsz akkor rajtam számonkérni? Egyébként egyetértek azzal a hozzáállással, hogy egy ember (jelen esetben jómagam) véleményét ki nem szarja le, amikor több száz kedvét keressük? Vagy attól félsz esetleg, hogy nem egy ember véleményérõl van szó, és esetleg komoly veszélybe kerülhet Tatár hosszabb távon? Ha hiszel magadban, a vonzerõdben, abban, hogy a találkozó a jól megfogalmazott és artikulált, s e miatt széles körben ismert és elismert stratégiai céljai miatt sikerre van ítélve, a szervezõk személye, anyagi és erkölcsi ereje elegendõ biztosíték a szponzoroknak, a médiának, a megcélzott hazai és külhoni résztvevõknek, stb., akkor nincs mitõl tartani!

#126 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 10:17

Kedves Éva!Ha elõbb elolvasod azt, amire reagálsz, akkor beszélgethetünk. Mondjuk az sem ártana, ha magadban gyorsleltárt készítenél azokról a tetteidrõl, amelyeket az eddigi három és a soron következõ negyedik találozó létrehozásának, lebonyolításának érdekében véghezvittél vagy legalább véghez vinni szándékozol a jövõben, mielõtt nekem ugrasz, s elküldesz a sunyiba. Ha legalább egy pontja lesz ennek a listának, akkor már lesz tárgyalási alapunk is. :)Addig azonban azt kell mondjam, hogy a Találkozó szervezése valóban nem rólam szól, de rólad meg mégannyira sem!

Edited by sheriff, 2006 január 24. - 10:19.


#127 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 10:25

Kedves Éva!Ha majd elolvasod azt, amire reagálsz, akkor beszélgethetünk. Mondjuk az sem ártana, ha elõtte magadban gyorsleltárt csinálnál azokról a tetteidrõl, amelyeket az eddigi három és a soron következõ negyedik találozó létrehozásának, lebonyolításának érdekében véghezvittél vagy legalább véghez vinni szándékozol a jövõben, mielõtt nekem ugrasz, s elküldesz a sunyiba. Ha legalább egy pontja lesz ennek a listának, akkor már lesz tárgyalási alapunk is. :)

Hozzászólás megtekintése

Sheriff!Nincs mirõl tárgyalnunk. Eddig úgy gondoltam, hogy a találkozó rólunk és nekünk szól, de nagyon úgy tûnik, hogy RC és Sheriff harcáról és a sport Westernrõl, Sheriff istenítésérõl meg még mittudom én mirõl, ami elõttem rejtve van (vagy csak szõkeségem nem engedi meglátnom). Márpedig, erre nem vagyok kíváncsi, majd elmegyek a barátaimmal lovagolni egyet.+1 ha nincs közönség-résztvevõ, minek szervezni? Én eddig résztvevõ, szájtáti, nézelõdõ, újjongó, örvendezõ, tapsoló voltam, ja, idén ilyen nem kell, csak szervezõ... de akkor kinek?

#128 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 10:30

Még egy fontos dolog!ÉN SOHA SEMMIT NEM ÍGÉRTEM CHILLYNEK TATÁR IDÕPONTJÁNAK ÁTHELYEZÉSÉVEL KAPCSOLATBAN. SÕT SENKINEK NEM ÍGÉRTEM ILYET!Engem is megkeresett Edina és Májki is, hogy szeretnének jönni Tatárra, de már évek óta ütközik a Juniálissal. Kérésükre felhívtam RC-t, s felhívtam a figyelmét erre a tényre. Mivel az idõpontot nem én döntöttem el, s az már gyakorlatilag réges régen eldõlt, Chillynek is, Májkinak is elmondtam, hogy Rc-n múlik az ügy, nekem semmi közöm, ráhatásom nincs a dologra. Ráadásul Rc-nek sem lehet a szemére vetni, hiszen idejekorán letette a garast e mellett az idõpont mellett, s senki nem várhatja el, hogy egy füttyre változtasson. Az volt az idea, hogy igazodjanak mások Tatárhoz, s ne Tatár másokhoz. Ezzel egyet is értettem, s egyet értek ma is. Az egy más kérdés, hogy a Juniálissal nem biztos, hogy jó egy idõre esni hosszú távon, mert az a rendezvény egyre sikeresebb, egyre látványosabb, s nagyon sok általam is ismert lovasember biztosan ott lesz, aki idõpontütközés híján Tatárra is jönne. S ez a szám folyamatosan nõ! Ez nem jó! Egy OB-vel vagy egy nemzetközi sporteseménnyel nyugodtan ütközhet Tatár idõpontja, ott nincs szignifikáns átfedés a célközönségben. De a Juniális esetén pont nem ez a helyzet. Ezért javasoltam Péternek, hogy esetleg mégis gondolja meg a dolgot. De semmiképpen nem gyakoroltam pressziót ebben az ügyben, s nem tettem senkinek semmiféle ígéretet azon túl, hogy felhvom Rc figyelmét a dologra.

#129 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 10:48

Kedves Éva!Ha majd elolvasod azt, amire reagálsz, akkor beszélgethetünk. Mondjuk az sem ártana, ha elõtte magadban gyorsleltárt csinálnál azokról a tetteidrõl, amelyeket az eddigi három és a soron következõ negyedik találozó létrehozásának, lebonyolításának érdekében véghezvittél vagy legalább véghez vinni szándékozol a jövõben, mielõtt nekem ugrasz, s elküldesz a sunyiba. Ha legalább egy pontja lesz ennek a listának, akkor már lesz tárgyalási alapunk is. :)

Hozzászólás megtekintése

Sheriff!Nincs mirõl tárgyalnunk. Eddig úgy gondoltam, hogy a találkozó rólunk és nekünk szól, de nagyon úgy tûnik, hogy RC és Sheriff harcáról és a sport Westernrõl, Sheriff istenítésérõl meg még mittudom én mirõl, ami elõttem rejtve van (vagy csak szõkeségem nem engedi meglátnom). Márpedig, erre nem vagyok kíváncsi, majd elmegyek a barátaimmal lovagolni egyet.+1 ha nincs közönség-résztvevõ, minek szervezni? Én eddig résztvevõ, szájtáti, nézelõdõ, újjongó, örvendezõ, tapsoló voltam, ja, idén ilyen nem kell, csak szervezõ... de akkor kinek?

Hozzászólás megtekintése

Szerintem butaságokat beszélsz illetve fogalmad sincs semmirõl, nem ismersz engem sem. Rc-vel nem harcol itt a fene sem. Egyszerûen nem értek vele és pl. veled sem egyet abban, hogy Tatárnak mi legyen a sorsa. Holnap megyek hozzá egyébként, s a western ügyének közös képviseletérõl, média megjelenésrõl, együtt munkálkodás lehetõségeirõl lesz szó. Ott talán sikeresebben egyeztetjük elképzeléseinket. Sportwesternrõl meg végképp szó sincs jelen esetben! Nem is értem, hogy ezt honnan veszed! Neked valószínûleg tényleg fogalmad sincs arról, hogy miért, kiért, mivel, kikkel foglalatoskodom, amikor lovaglással kapcsolatos dolgokkal múlatom az idõmet. De ez legyen a te bajod! Nézz utána dolgoknak, tájékozódj, mielõtt utálkozni kezdesz valakitõl! Ez is olyan hozzászólás volt részedrõl, mint az elõbbi. Nem olvasod el azt, amire reagálsz. Nem akarod megismerni azt, akit leírsz. Én nem ilyen vagyok. Nem is tudok veled vitázni, mert nem tudom ki vagy? Biztosan láttalak már, de nem emlékszem rád. Nem olvastam itt a fórumon olyasmit, ami miatt ebben a pillanatban emlékeznék rád. Nem dolgoztunk együtt, nem lovgagoltunk együtt. Nem is tudok ítéletet mondani rólad. Annyit látok, hogy más a véleményed Tatárról. Rendben. Kicsit mondjuk rosszul esik, hogy ki akarsz engem arról oktatni, hogy mi legyen szerintem annak a rendezvénynek a célja, amit én találtam ki, aminek én adtam nevet, amiért annyit dolgoztam, s annyi pénzt áldoztam is rá. De így ismeretlenül nem fogom ezt veled komolyan vita tárgyává tenni. Majd ha pariban leszünk ebben az ügyben (a szervezés és a stratégiai célok, felelõsség, munka és anyagi terhek vállalása, s nem a puszta részvételi szándék terén!), akkor egyenrangúként vitázhatunk. Addig mi ketten csak beszélgethetünk ezekrõl a kérdésekrõl, s kíváncsian elolvasom ugyan a véleményedet, de nem tartom magamra nézve kötelezõ érvényûnek, különösen a rám vonatkozó értékítéleted tükrében.

#130 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 10:53

Sheriff!Csak, hogy mások is képben lehessenek itt is jelzem, hogy nem tárgyaltam-tunk együtt senkivel. Kajdácsival lehet, hogy te találkoztál utoljára a Fierrán, mert én régen nem láttam személyesen, igaz a napokban néhány kérdésrõl ami elsõsorban õt érint, váltottunk néhány szót, s megbeszéltük, hogy hamarosan találkoznunk kellene. Az önkörmányzat kérdése az õ dolga, felelõsége elsõ sorban.Prájvit véleményem, de sokan így gondolják, hogy Tatár ne legyen egy lovas Harley találkozó. Ha ki akarsz lépni egy ilyen tervvel a világba, akkor elveszítjük a mostani résztvevõk sokaságát. Én (sem) nem szeretnék olyan rendezvényt, ahol azért kell belépõt szedni, hogy eljöhessenek-eljöjjenek mindenhonnan kúltúrszenny, show vajdák koncertjére, mint volt ez tavaly is Kastélynál. De ez az õ magánügye, mert a saját versenyét rendezte, mint ahogy a tiéd is az. De sokak úgy ítélték meg, hogy korai belépõket szedni w. versenyeken és ez áll tatárra is. Ha feltunningolod a dolgot, akkor nem tudod, vagy nem azoknak tudod eladni majd a lovaidat, akivel jól érzed magad. Én hasonlóképpen lennék és én szeretek olyan társaságban lenni, lovagolni, akivel jól érzem magam. Mert én is hülye vagyok a magam módján.A dátumot eldöntöttük tavaly a záráskor, mindenki erre volt beállva. Kétség kívül még tavaly ott, önállóan megegyeztem Jeszõékkel idénre, hogy biztosan számíthassunk egymásra idén és ezt Gumin keresztül a napokban pontosítottam és forintosítattam is. Azt is tudomásul kell vennünk, hogy az jön el, akit a saját személyes közelebbi, távolabbi ismeretségeinkbõl hívni tudunk. Hiába hirdettük sokan, sokfelé, aki ott van, mindenki valakinek az ismerõse barátja.

#131 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 10:53

Na. Jól indul ez a találkozó. :guny: Éva! Te meg örülj neki ha egyáltalán beengednek erre a találkozóra (ha esetleg szükség lesz statisztákra). :D

#132 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 10:55

Csikasz!A western verseny kérdése már túlhaladott álláspont mindenki részérõl. :D

#133 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 11:03

Sheriff!Mennyiben érinti a témát, hogy ismerjük-e egymást?A véleményemet írtam le, teszik nem tetszik ez van: egy Fórum tag véleményét olvastad.

#134 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 11:05

Még egy fontos dolog!ÉN SOHA SEMMIT NEM ÍGÉRTEM CHILLYNEK TATÁR IDÕPONTJÁNAK ÁTHELYEZÉSÉVEL KAPCSOLATBAN. SÕT SENKINEK NEM ÍGÉRTEM ILYET!

Hozzászólás megtekintése

Nem másolom be, mert nem illõ, de nekem azt írta chilly vastagon kiemelve, hogy ígéretet tettél arra Foltoscsikóéknak, hogy nem esik majd egy napra a két rendezvény.Én ennyirõl tudok csupán. :)

#135 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 12:11

Pár gondolatom lenne...Olvasok egy vitát a tetõrõl, amikor elég nyilvánvaló, hogy az alapok sincsennek kiásva.Olvasok profi szervezésrõl, növekedésrõl, nemzetközivé válásról, de nincs konszenzus, mit is érintsen a profibb, nagyobb rendezvény.NEm értem, miért lenne a célközönség közeli a Juniáliséval. Az egy bámészkodóknak való színház, a városi anyu-apu leviszi nagy szõrös-ügyes-okos állatnézõbe a családot. Vagy valaki ezt szeretné Tatárból? Nem egy együttlovazást (is)? Szóval el kellene dönteni, akár itt is. Hogy mi is legyen az alap.Sportweszkó?OB forduló?CART és hasonló számok és azokon résztvétel?NEmzetközi sportesemény?NEmzetközi hobbiesemény?Amatõr dajdajozás?Más?Ha ez eldõlt, lehet kezdeni egy professzionális szervezést, szervezõ-felelõssel.MErt mire hivjátok el a külföldit?Bemutatóra? (hány embert - lovast - érdekel, ezt érdemes azért felmérni, mert ha nem eleget, az pont egy égés)Versenyre (ugyanez)Túrára?Másra?Ami nekem lejön - nem a fentiekrõl beszélek, arról sokminden más is lejön - az az, hogy egy bemutató, vagy verseny mint program ezt a nagyságrendet vonza. Nem fog növekedést produkálni. Nagyságrendileg értem, mert az, hogy a 123-ból lesz adott esetben 142 az nem növekedés. Mellesleg jóindulatú voltam, mert 2004-ben pl 60-80 nagyvágtás volt, tavaly 30.Nincs az a lovasverseny sehol, semmilyen irányban, ami ezreket vonzana - hagyjuk a harmadik legjobban fizetett sportszámot, ez nem amerika. Tavaly gondoltam a szponzorok lehetõségére. Volt kiállító, hát nem tudom, mit árultak ki, de a magam részérõl a növekedésnek ezt a lehetõségét ma már másképp gondolom.Ha hobbilovasokra támasztjátok a felépítményt, valami számukra vonzó dolog kell, amirõl szintén lehet itt nyilatkozni.Mi kell? Túra? Látványosság? A kettõ együtt - miért is ne!? Elfér.Jóllehet jól hangzik a nemzetközivé válás, azt gondolom, van itthon sok olyan, aki még messze nem lett "megszólítva".Mert úgy érzi, nem érdekes számára ez a rendezvény. MIndegy, hogy azért, mert "ûberlovasisten", vagy mert tökkezdõ. Valami közöset biztos lehet találni ezekben a lovasokban. Ami arra sarkallja Õket, hogy eljöjjenek.Legutóbb, amikor több mint 100 lovast együtt láttam, annak szomorú apropója volt. Az viszont tény, hogy csak Csömörön, a szar idõben felnyergelt vagy 120 lovas. És voltak még ott lovasok lótalanul is.Persze nem kell lángra kapnia egy lovardának, hogy a lovas felnyergeljen.Itt a fórumon is sokat segítünk számunkra teljesyen ismeretlen, vagy alig ismert lovasnak-lónak.Van még pár hely az országban, ahova elkelne pár forint. Állatklinikák pl. Ha lenne itt egy része a belépõnek, amit fennen hirdetve - igen sajtóban is - egy bizonyos célra fordítana egy bizonyos szervezet - személy, fórum, bármi - tehát mondjuk 2000-el többe kerülne a cucc, de az a 2000 oda kerülne, ahova, szerintem biztos több magyar lovas figyelmét felkeltené. Fõleg, ha lenne egy olyan lehetõség - késõbb, ha valaki vállalja, hogy elmegy, tárgyal, alkudozik, stb -, hogy a mondjuk 1-2-3, vagy több éve támogató bizonyos esetekben, bizonyos helyeken - klinikai ellátás - valami kedvezményre tarthat igényt mondjuk egy kólikamûtétnél.Két éve írtam errõl klub címen, tojt rá mindenki magasról, de nem a név a lényeg. Az, hogy ha kap valamit a résztvevõ - elméletben akár, de kaphat egy igazolványszerûséget is, mint az UPC kedvezménykártya - akkor eljön. Ha növekedni akar Tatár, ez egy lehetõség szerintem. Biztos, hogy van más, több lehetõség. Ebben viszont benne van a kellemes meg a hasznos is.A magam részérõl jobban szeretnék alapcélt és ötleteket olvasni, mint a fentihez hasonló vitát. :)

Edited by Old Shatterhand, 2006 január 24. - 12:14.


#136 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 13:25

Sokkal jobban esett építõ szándékot, ötleteket olvasnom.Tényleg ne veszekedjünk, kár lenne már az indulás elõtt megkeseredíteni a szánk ízét.Azt tudom, hogy tavaly elcsaltam magammal a nem-lovagló Páromat. Egész évben lelkesen vártam Tatárt, az odautat, az ottlétet, hát mikor odaértünk, kicsit csalódottan kérdezte, hogy tényleg erre vártam-e. Mert fórumtalanul, külsõsként, elsõ látásra kiszúrta a jelentõsebb széthúzásokat, és cseppet sem kellett zseninek lennie hozzá. Szóval idén jó lenne, ha problémák terén szókimondóbbak lennénk, és a szókimondás nem parttalan vitákhoz, hanem problémamegoldáshoz vezetne. Hmm?Részemrõl szívesen látnék Tatáron egy Eördögh András-féle lovas kidobós játékot is :) , esetleg agyalhatnánk hasonló játékokon. Ha kell, szívesen segítek, prezentálok tíz-húsz babzsákot hozzá. :D

#137 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 13:26

Még egy fontos dolog!ÉN SOHA SEMMIT NEM ÍGÉRTEM CHILLYNEK TATÁR IDÕPONTJÁNAK ÁTHELYEZÉSÉVEL KAPCSOLATBAN. SÕT SENKINEK NEM ÍGÉRTEM ILYET!

Hozzászólás megtekintése

Nem másolom be, mert nem illõ, de nekem azt írta chilly vastagon kiemelve, hogy ígéretet tettél arra Foltoscsikóéknak, hogy nem esik majd egy napra a két rendezvény.Én ennyirõl tudok csupán. :)

Hozzászólás megtekintése

Bemásolhatod nyugodtan! Én nem ígértem semmit sem Edinának, sem Foltoscsikónak (egyikkel sem beszéltem ilyesmirõl), de még Májkinak sem. Az lehet, hogy beszéltem Májkival valamikor tavaly arról, hogy jó lenne, ha el tudnának jönni Tatárra. Erre azóta van bennük komolyabb késztetés, mióta a Silveradoi Carton olyan jól érezték magukat. De semmiféle felemlegetett ígéretet nem tettem, mert nem is tehettem. Az idõpontot eddig sem én döntöttem el, ez a legutóbbi meg már régen el lett döntve. Ha akartam volna valamit az idõponttal, akkor megbeszéltem volna azokkal, akikkel eddig is megbeszéltem minden lényegeset Tatár ügyében. Veled, meg Kajdácsival, illetve a Fórumon felvetettem volna a dolgot. A Juniális soha nem érdekelt, csak rosszat hallottam róla eddig, járni rajta még nem jártam. Nekem Májki pár hete, Chilly nekem írt, az állítólagos ígéretemet a szememre hányó e-mailje kézhezvétele után 1 nappal említette telefonban, hogy a szigeti rendezvény egyre jobb, látványosan fejlõdõ rendezvény, a színvonala egyre magasabb, s õk ott nagyon el vannak ígérkezve, számukra anyagilag is fontos a megjelenés, s ha lehet segítsek az idõpontok egyeztetésében, s beszéljek veled, mert Tatárra is el szeretnének jönni már régóta. (Mindig hívtam õket, de a Juniális miatt mindig lemondták. Nem szerepelni, nem rodeózni, hanem csak úgy, dumálgatni, illetve együtt lovagolni odáig és vissza.) Addigra már Edina megírta a fél világnak (nekem is), hogy állítólag én a szavamat adtam az idõpontok szétválasztására Foltoscsikónak. Errõl szó sincs! Nem emlékszem, hogy egyáltalán beszéltem-e errõl a témáról valakivel is. Azt sem tudtam eddig, hogy a Juniális mikor van.Nem értem egyébként, hogy mi ez a nagy felhördülés? Miért kellene nekem szerveznem bármit is Tatárra? Miért állítjátok, hogy miattam kevesebb lenne a résztvevõ? Még az sem biztos, hogy én nem megyek el. Még ezt sem döntöttem el. Egyelõre csak annyi néz ki, hogy nem akarok a szervezõk között lenni. Tatár nem tõlem az, ami. Attól még a világ nem áll meg, ha én nem megyek el. Attól meg végképpen nem, ha nem leszek a szervezõk között. Most majd Éva, Zapolya és a többiek vehetik fel a kesztyût, s szervezhetnek majd 40 fõs lovascsapatokat, elvezetik õket gond és baleset nélkül a helyszínre, gondoskodnak a rendezvényhez szükséges technikai felszerelésrõl, annak odaszállításáról, elmennek elõtte többször a helyszínre, lebeszélik, amit le kell, megtárgyalják, amit meg kell, kifizetik amit ki kell, vállalják a kockázatot, rábeszélik a barátaikat egy csomó ingyen munkára, azokat mindenki megelégedésére el is végzik, végeztetik, stb. S a végén nyilván örömmel nyugtázzák, amikor indignálódva a szemükre vetem, hogy mit tolakodnak az elõtérbe, mire verik itt magukat, mit fontoskodnak? Mondtam azt is, hogy eszem ágában sincs a jelzett idõpontra még csak népesebb túrát szervezni, nemhogy alternatív Lóbarátok Találkozóját vagy LovasTúrázók Világtalálkozóját vagy mit tudom én mit. Most éppen introvertált idõszakom van, lehetõleg embert sem akarok látni, nemhogy a kedvükért a belem kidolgozhassam, pénzt költhessek. Nem tudom, hogy észrevette-e valaki, hogy én nem fikáztam senkit és semmit. Egyszerûen tudattam, hogy rám ne számítsatok, mert én nem ilyen lovat akartam. Nem harcolok RC-vel sem, mert õ meg ilyet akar, s miért ne hagynám rá? Majd az idõ eldönti, hogy kinek van igaza. Nekem van elég ötletem, kedvem, lehetõségem más dolgokat is kitalálni, megvalósítani. Ha túlbuzog bennem újra a filantróp szellem, majd elõveszem valamelyik elképzelésemet, s megcsinálom a magam szája íze szerint. Arra fogok csak odafigyelni, hogy olyan társakat válasszak hozzá, akikkel egyirányba húzzuk a szekeret. Mostanra úgy érzem, hogy én húznám ugyan inaszakadtamig az általam elképzelt irányba, de mások meg nem arra karják. Hadd menjen hát a szekér mások akarata szerint, én kiálltam az igából.Aki ezért megvet, vagy egyszerûen csak számon kér rajtam bármit is, az nyaljon sót! ;)

#138 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 13:31

Apró pont vagyok én ebben a gépezetben, DE gyerekek és fõként Eva, Zapolya, nem kéne egymás torkának esni...Én megértem sheriff problémáját és néhány pontban egyet is értek vele, fõként mikor azt mondja fejlõdnie kéne ennek a találkozónak, nem leragadni egy ponton...Ahol tudom hangoztatom, hogy lesz egy olyan, hogy Lóbarátok Országos Találkozója, Tatárszentgyörgyön és többeket ideirányítottam, hogy itt olvashatnak róla, szerintetek, ha azt látják, hogy itt mindenki nekiesik a másiknak, akkor lesz kedvük megjalenni ezen a rendezvényen? :confused: Nem civakodni kéne, hanem arra törekedni, hogy junius 22 és 25 között minden a lehetõ legnagyobb rendben menjen(itt megjegyzem szerintem is túl hosszú ez az idõtartam).Mindenesetre én épp úgy, mint tavaly felajánlottam idén is a segítségemet, ha a rendezõ(k), bárki(k) is legyen(ek) az(ok) élni akarnak vele, akkor állok elébe...

#139 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 13:48

Sheriff! Gyere el és szórd az ötleteket! Ha nem vagy ott, igazolatlant kapsz, nem kell semmit szervezned, de hozzátartozol Tatárhoz. :kocc:

#140 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 13:53

Az a baj OSH, hogy a tiedhez hasonló hozzászólásokat nyugodtan a kalapom mellé tûzhetem. Ötleteket akarsz itt olvasni? Hát írjál akkor! Olyat, amit nem fikáznak le legalább 20-an zsigerbõl! Olyat, amit majd neked kell megvalósítanod, leszervezned, mert más legfeljebb a fikázásig jut.Nincs koncepció? Hát nem ezt ugatom én is? Antagonisztikus az ellentét a 100 lovas vágtára való igény és a felelõs nélkiliség között. A profizmus pont ott kezdõdik, hogy elõbb végre valaki(k) kimondja('k), hogy tatár mire kell, minek kell, kinek kell, hogyan kell! Ha ez megvan, akkor lehet szervezni, lehet célokat kitûzni, a célokhoz lehet erõforrásokat rendelni, az erõforrás szükséglethez erõforrásokat allokálni, stb. De ezt talán a legkevésbé neked kell magyarázni! Az amatõrizmus jó dolog. A lovas túrázás jó dolog. Ezt meg nem nekem kell elmagyarázni. De egy lovas találkozó, amelyikre a résztvevõk lóval érkeznek, az két részbõl áll. 1.: Az oda- és visszaútból. 2. Az ott létbõl. Egy ilyen találkozó két embercsoportnak szól: 1. A jelenleg is lovasoknak. 2.: A jelenleg még nem lovasoknak.Ha számodra például mindkettõbõl az 1. számú a fontos, akkor azt teszed, amit eddig is tettél Tatárral kapcsolatban. Jól érzed magad a társaiddal, akikkel oda-vissza lovagolsz, s teszel a bemutatókra, versenyekre, elmész helyettük túrázni a gyöngyvirágos tölgyesbe. Vetettem én ezért a szemedre bármit is valaha? Számomra viszont mind a négy pont ugyanolyan fontos! Én tatáron már nem akarok romantikázni, lóhátról a természetet csodálni, hiszen azt megteszem az oda-vissza úton. Számomra egyébként eddig az odajutás, hazajutás is munka volt eddig. Volt úgy, hogy 40 körüli lovas indult egyszerre Silveradoból Tatárra. Ezt gond nélkül eljuttani oda nem ksi cécó volt. Nekem fontosak a jelenlegi lovasok is, de fontosak a jövendõbeliek is. Ezért szerveztem eddig Tatárra Tóth Lajos idomítási bemutatót, marhaterelést, lasszózást, Kun Péter író-olvasó találkozót. Nálam jobban senki nem forszírozta, hogy sokszínûek legyünk, jól érezze ott magát kobakos angolos, füredi nyerges huszár, õsmagyar lovasíjász, cowboy, fogathajtó, mindenki. S kifejezetten önzõ dolognak tartom, hogy az anyuka-apuka-gyerekek nagy-szõrös-paci csodálatát meg akarjátok tiltani, õket ki akarjátok rekeszteni. Kevesebb öröm érheti az embert, mint ha egy vigyorgó, izguló kissrácot vagy kiscsajt (anyukát, nagyit, stb.) felültethet egy lóra, s látja, hogy az illetõt elkapta a gépszíj. Egyébként igazad van abban, hogy mutasson fel valki koncepciót végre! Nekem van ilyenem, de pár ember hangosan tiltakozik ellene. Igaz, hogy nem hajlandó elolvasni, megéérteni, megismerni, megvitatni, de azért tiltakozik és személyeskedik. Más vállalható vagy akár csak vitatható koncepció viszont nincs. Mert az nem koncepció, hogy összejövünk pár tucatnyian ismerõsök, jól érezzük magunkat, s ez nyilván annyira frankó lesz, hogy még külföldrõl is jönnek majd. Azzal meg, hogy állategészségügyi, balesetmegelõzési, bûnmegelõzési, anyagi, erkölcsi felelõsség ne foglalkozzunk. Majd ellesz az a 100-200 ló gond nélkül, s talán még Kajdácsit sem jelenti fel valami barom a magánrendezvénynek hazudott összejövetel miatt.

#141 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 14:12

Megoldódni látszik a problémám. Hosszas beszélgetés után édesanyámmal, úgytûnik hogy saját lóval megyek Tatárra! :kir: :P Lószállítózunk ugyan odafele, meg haza, de ott leszünk lovastul mindenestül! :kir: :yeah:

#142 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 14:18

Jól van, látom minden a szokásos mederben, úgy ahogy eddig mindig :dev: Fújolások, személyeskedések, és csúsztatások :dev:Már hiányzott, ez nélkül nem is lenne fórum a fórum :dev: Ehhhh...Ja, és rossz hírem is van: idén újra (saját, tehát nem bérelt) lóval készülök menni. Az pedig szintén magával vonja azt, amit pár éve elõadtam. Készüljetek :dev:

#143 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 14:24

Ja, és rossz hírem is van: idén újra (saját, tehát nem bérelt) lóval készülök menni. Az pedig szintén magával vonja azt, amit pár éve elõadtam. Készüljetek :dev:

Hozzászólás megtekintése

Éljen! Úgyse volt még szerencsém a lovadhoz BoKa! :D

#144 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 14:51

Ja, és rossz hírem is van: idén újra (saját, tehát nem bérelt) lóval készülök menni. Az pedig szintén magával vonja azt, amit pár éve elõadtam. Készüljetek :dev:

Hozzászólás megtekintése

Ez tényleg megrázó. :huh: Azt hiszem ideje meggondolnom, hogy kell-e az idei tatár nekem.De azért mindenképp nyugodtabbak lennénk, he mielõbb megszerveznéd a lóõrséget. :rolleyes:

#145 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 15:10

...állategészségügyi, balesetmegelõzési, bûnmegelõzési, anyagi, erkölcsi felelõsség...

Hozzászólás megtekintése

Teljesen ámátõr vagyok. Az elsõ épkézláb ötlet, ami eszembe jut ennek kapcsán, hogy felhívom a tatári önkormányzatot, és megkérdezem, hogy milyen elõírásoknak kell megfelelnie egy soklétszámos rendezvénynek orvosi-rendfenntartói-satöbbisi szempontból.Holnap visszakukkantok ide, ha nincs jobb ötlet infóbeszerzéssel kapcsolatban, elkezdek gyûjtögetni. Az eredményt jól megosztom veletek, s elkezdhetjük megszervezni a törvény által elõírt feltételek megteremtését; elvégre tényleg a feljelentések és a perek korát éljük (már többszáz éve, igaz, szegény boszorkák?), igazán vigyázhatnánk kicsit a vendéglátónk s*ggére.

#146 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 15:11

Maugly, csak óvatosan. Mikor pár éve én kezdtem el ezeket pedzegetni, baromi nagy botrány lett belõle.

#147 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 15:36

Sheriff, nekem az okoz itt szomorúságot, hogy egyfajta keserûséget érzek a "hangodban" és nem olyannak ismerlek, hogy ok nélküli dolog volna ez.Aztán meg ha jobban megnézem csak azt, amit itt tudok, minimum a párhuzamos jön le belõle, de inkább a széttartás. És nem értem, miért nem lehet többfélét egy helyen. (Azt remélem csak félre írtad, hogy "meg akarjátok tiltani, õket ki akarjátok rekeszteni", pláne többes szám másodikban - de szerintem harmadikban is túlzás, jóllehet nekem erre adatom a nullánál is kevesebb.)Az ötletekrõl. Ha a profi szervezõnek - legyen az bárki - van infója az elvárásokról, ráadásul kap ötleteket, sokkal eredményesebb lehet és könnyebb is a dolga - természetetesen a lehetõségek és a józan ész határain belül.Viszont egy profi rendezvény sem mûködik úgy, hogy ez a te ötleted, csináld, az az én ötletem, csinálom, stb.Aztán meg, ha az itt lévõ 20-30 ember csak egy ötletet ír per fõ, amivel estleg növelni lehet a résztvevõk számát, vagy az érdeklõdést és abból 2-3 pluszt valósít majd meg valaki, akinek erkölcsileg, vagy anyagilag megéri, vagy hiszi, hogy megéri, már beljebb van az egész.Mindemellett - régebben beszéltünk valami ilyenrõl - ha lesz egy szervezõ, vagy csapat, vagy bármi és azt gondolja, hogy amit írtam esetleg próbacseresznye alapon mûködhet, én simán bezörgök Üllõre, vagy Pestre, hogy mesedélutánt tartsak, vagy alkudozzak, ha eljut a dolog addig. Ezt fel merem vállalni ismerve az idõmet és, hogy mihez hiszem, hogy értek... De arról is beszéltünk tavaly, hogy ezek szeptemberi feladatok...Tehát azt gondolom értem miért írtad amit, de attól még akkor is szomorú, hogy egy ilyen örömteli esemény ilyen keserû nyilatkozatra sarkall.Nem hiszem, hogy kétség férhet ahhoz, hogy igen nagy köszönet illet Benneteket minden egyes Tatár után a fáradságotokért, hisz bõven sokat tettetek már eddig is egy olyan rendezvényért, ami sokunknak okoz maradandó élményt, örömöt, szórakozást, nem is beszélve az ottani munkátokról. Viszont az sem jó, hogy Te is, Péter is addig melóztok, hogy utána felborultok. És akkor még semmi rendkívüli nem történt, amire egyetértek, nem lehet építeni, hogy nem is fog.Tehát ha a felelõs szervezõ pénzbe kerül, akkor vagy elfogadja a betérõ vándor ezt a tényt, vagy nem tér be - mert ingyen semmi nincs, börtönbe meg ne akarjon senki puszta lelkesedése miatt kerülni.Szerintem ez magától értetõdõ kellene, hogy legyen. Én így látom, jóllehet egy szimpla résztvevõ vagyok, akinek mindez költség. De akkor is.Ezekrõl viszont meg kell állapodni. A szervezõnek, tanácsadóknak, kivitelezõknek. Annak pedig valóban nem itt a helye.

Edited by Old Shatterhand, 2006 január 24. - 15:38.


#148 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 16:24

Sheriff! Sokmindent értek az írásaidból, de sokmindent nem. Nem jöttem rá például, hogy szeretnél-e egy valamilyen tatári találkozóban szervezkedni, vagy nem. Bánt, hogy nem kérték MÉG(!) a segítségedet, de közben ki is jelented, hogy te már amúgyis unod, nem is érdekel. Ha nem tetszik az irány, leszarod, stb, sokkal logikusabb lenne, ha egyszerûen nem írkálnál ide. Lassan aztán feltûnne egy-két embernek, hogy ni, a serif hiányzik, és akkor felkeresnének:-Hé mán' beléd meg milyen kapanyél állt? És ekkor Te a félig rágott szendvics falatot a szád bal oldalába vennéd, jobb oldalról pedig amúgy foghegyrõl szólnál: -Mé? -itt elkerekítenéd a szemed, megvonnád a vállad -Há' most idén nem. Nõ egy viszér a bal lábamon, és viszket. Nincs kedvem. -itt elhallgatnál és tovább rágnád a szendvicset.A kérdezõ bizonyára csodálkozna picit, hogy ebbe tényleg beleállt valami kapanyél, dehát ez van. Akkor csináljuk nélküled.De benned keserûség van, és fontosnak tartod leírni, hogy te nem mész, mert nem tetszik satöbbi. Ebbõl kicsit úgy érzem, szerveznél. Kiderült már, hogy félreértések voltak. Rc csak azt intézte, amit te is úgy csináltál volna (tóhasználat, színpad...), más meg még nincs is nagyon. Január van.Teljesen igazad van, kell felelõs, mentõ, mindenféle. Én bevallom, dunsztom nincs, hogy kell az ilyet csinálni. Te viszont tudod. (Legalábbis egészen úgy csinálsz :D )Olybá tûnsz, mint akinek ötletei is vannak. Majd jól lefikázzuk mindet, de azért kérlek, vesd fel! Teljesen megértem, ha nics kedved aktívan szervezkedni. De ha van kapacitásod, az is nagy segítség lenne, ha a monitor mögül mondanál pár dolgot, hogy mit és hogyan kellene csinálni. Úgyis leszarjuk, úgyis máshogy csináljuk, de talán valamit mégis segítenél vele.Ha meg erre sincs kedved, akkor tényleg térj át a szendvicses verzióra. ;)

#149 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 16:27

Mi lenne, milyen lenne Tatárszentgyörgyön, ha rajtam állna? Ilyen:(Ez csak egy hevenyészett, hirtelenjében összedobott, kidolgozatlan terv.)1. Alakítanék egy Szervezõ Bizottságot (SZB), 3-5 fõbõl, meghívásos alapon, a demokrácia mellõzésével. Olyanok jöhetnének szóba tagként, akik eddig is tevékenyen részt vettek a szervezésben vagy a jövõben ez joggal remélhetõ tõlük.2. A szervezõbizottság elé tárnám megvitatásra a saját elképzeléseimet, s felszólítanám a többieket is hasonló elképzelések megfogalmazására. Erre kizárólag írásban lenne lehetõség!3. A tagok elképzeléseit, javaslatait megvitatva a bizottság demokratikus módon kialakítana és írásba fektetne egy stratégiai célkitûzést arról, hogy a Lóbarátok Országos Találkozója mi és mi nem, milyen célt szolgál, s milyet nem, mit tartanak a bizottság tagjai kívánatosnak, s mit nem.4. Az elõzetesen kidolgozott startégiai célkitûzést a fórumon vitára bocsátanám.5. A vitában elhangzottakat az SZB értékelné, s a startégiai elképzelést módosítani az általa támogatott mértékben.A továbbiakban egyoldalúan felteszem, hogy a saját koncepcióm nyerne teret. Ennek lényege, hogy a lovaglást, a lovas életformát népszerûsítõ, európai rangra törekvõ rendezvényt szerveznénk évrõl évre, ahova a lovasok lehetõleg lovaikkal együtt érkezzenek. A rendezvény állítsa elõtérbe az amatõrizmust, a szabadidõ aktív eltöltését lovakkal, szolgálja a lovasok táborának szélesítését, az ifjúság nevelését, s legfõképpen a lovaskultúra terjesztését és színvonalának emelését! Legyen a rendezvény minden stílus, szakág, korosztály, fajta és egyéb tekintetben nyitott! 6. Az SZB a nagy nyilvánosság kizárásával kidolgozná a következõ találkozó programját.7. A kész programtervezetet vitára bocsátaná a fórumon.8. A vitában elhangzottakat az SZB értékelné, s a programtervezetet módosítaná az általa támogatott mértékben.9. Az SZB irányítaná és koordinálná a szervezést és a lebonyolítást.10. Az SZB maga vagy az általa felkért vagy megbízott szervezet kollektíven és deklaráltan vállalná a felelõsséget a rendezvénnyel kapcsolatos összes ügyben és vonatkozásban.11. Az SZB írásban értékelné a rendezvényt, megállapításait vitára bocsátaná a fórumon, s hozzálátna a következõ évi rendezvény szervezésének.(A legfontosabb eltérés a jelenlegi helyzettõl az lenne, hogy a demokráciát bizonyos mértékben és esetekben korlátoznám vagy eleve kizárnám, s lenne felelõs, aki minden tekintetben számonkérhetõ a jovõben. Nagyobb barátja a demokráciának nálam nincs, de azzal élni is tudni kell! Ezért a demokratikus mechanizmusoknak csak ott és olyan mértékben adnék teret, ahol és ameddig az indokolt. Nem lehet döntéseket hozni több tucat vagy még több ember folyamatos részvételével egy csomó kérdésben. Nincs idõ, s nincs anyagi fedezet erre. Az ország sem úgy mûködik, hogy minden kérdésben mindenki kinyilvánítja a véleményét. A választók képviselõket választanak, azok meg parlamenti bizottságokat. A döntés elõkészítése mindig kiscsoportos munka, ez a bizottságokban folyik. A nagy plénum elé már csak kidolgozott alternatívák kerülnek, így dönteni lehet nagyobb létszámban is. De akkor már nincs vita. Igen vagy nem, és kész!)Javaslatom az idei programra a következõ lenne, ezt védeném körömszakadtáig, illetve addig, amíg valaki jobbat nem mond:1. nap, csütörtök - táborépítés, terület elõkészítés napjaEttõl a naptól lehet hivatalosan jelen lenni a találkozó színhelyén, reggel 7:00-tõl este 10:00-ig lehet táborokat, karámokat építeni. Ez elõtt csak a terület gazdájának és az SZB-nek a külön engedélyével jelenhet meg ott bárki. Erre a napra az SZB felelõssége nem terjed ki!2. nap, péntek - az érkezés napjaEzen a napon kell illetve célszerû megérkezni, ekkor kell elfoglalni a szálláshelyeket, a lovak elhelyezését megoldani. Valaki már napokkal korábban elindul, számára tehát sokkal korábban kezdõdik a rendezvény, de ez magánügye. Az SZB az érkezéstõl távozásig felel a dolgokért, az oda-és visszaúton történtekért nem. A pénteki érkezéshez ragaszkodni kell, hiszen a szombat a közös programoké, akkor már nem ajánlatos érkezéssel kapcsolatos problémákkal vacakolni. Érkezéskor regisztrálni kell, s az SZB felelõssége ettõl az idõponttól a kiregeisztrálás idõpontjáig és a tábor területére korlátozottan érvényes csak!A rendezvény hivatalosan egy péntek este 19:00-kor induló elõbulival venné kezdetét, ekkor lenne egy bennfentes megnyitó beszéd is a lóval érkezett kemény magnak.3. nap, szombat - a közös programok napjaEzen a napon közös programokra, látványos showmûsorokra kerülne sor. A cél az lenne, hogy minden látogató találjon kedvére való látnivalót, tennivalót. Javasolt programok:09:00-09:05 Hivatalos megnyitó, lovasok felvonulása09:05-14:00 Versenyek, vetélkedõk. (Lovaglási ágak játékos, híveket toborzó vetélkedõi, versenyei. Pl. Lovasíjász verseny, Cart forduló, játékos cowboy action lövészet légfegyverekkel, kitartásos díjugrató verseny, Tatár legyorsabb lova verseny, stb.) Ezeket az adott ágat, stílust szívükön viselõ önkéntesek szerveznék és bonyolítanák, miután elképzelésüket az SZB-vel elõre egyeztették, s annak engedélyét megszerezték. Csak olyan verseny vagy vetélkedõ kerülhetne megrendezésre, amire az SZB rábólint, s helyet, idõpontot, idõtartamot jelöl ki számára. A helyszínen rögtönözni nem lehet, a tervezett programok közé bekerülni csak az SZB jóváhagyásával lehet. Ezen felül csak a rendezvény helyszínén és az SZB felelõsségén kívül lehet bármiféle kezdeményezésnek teret adni, abban résztvevõként vagy szervezõként részt venni.)14:00-18:00 bemutatók, figyelem felkeltõ kurzusok, oktatások, show (Lószállítóba vagy vízbe küldés, elsõ lóraszállás, futószárazás fogásai - neves tréner kommentált bemutatója, lovasíjászat kezdõ lépéseinek oktatása, az Utazás kiállításra tervezett 1 órás western show, díjlovas-reininges pa-dö-dõ, ló-lovas-felszerelés négyszemközti és vagy nyílt színi bírálata neves trénerek által, ló-lovas szépségverseny nézõi szavazatok alapján, kaszkadõrök bemutatója - érdeklõdõk tanítása egyszerûbb trükkökre, lovagi torna - kopjatörés, huszár roham és tökvágás bemutató majd önkéntesek próbálkozása ugyanezzel, patkoló show - neves kovács kommentált bemutatója, lószerszámok, nyergek a készítõ szemével - meghívott szakemberek elõadása, konzultációs lehetõség a nyergeinkrõl, szerszámainkról, helyes használatról, "Nézzétek mit tud a lovam!" bemutató, stb., stb.)18:00-20:00 szakmai konferencia, iró-olvasó találkozó, szakemberek bemutatkozása (Moderált szakmai kerekasztal konferencia a lovastúrázásban érdekelt állami és egyéb szervezetek, a szolgáltatók és a szolgáltatásokat igénybe vevõ amatõr lovasok képviselõivel. A lovastúrázás problémái különféle szempontokból. Talk show az érdekes lovasemberek sorozat aktuális vendégével.)20:00-23:00 buli4. nap, vasárnap - a hazaindulás, rendrakás napjaEzen a napon délelõtt 10:00-ig mindenkinek el kell hagynia a találkozó színhelyét. Távozás csak kiregisztrálás után, a ceh és a saját táborhely rendezése után lehetséges. Az SZB felelõssége eddig a pillanatig tart.

#150 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 16:45

Sheriff!Nem tudom, hogy a "20-23 ig buli" az mit takar.Vagy esetleg elütés és 20-03 ig? Mert az stimmelhet. ;)Midnigh Boggie egyébként a megegyezés szerint 22 órától 03 óráig játszik, óránként 15 perc szünetekkel.A gage nyolcvan ezer ft, ebben benne foglaltatik a szállítás, nagyobb hangcucc bérlése és a felléptidíjuk.

#151 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 17:08

Mivel egyre sûrûbben szerepelünk mi is a hozzászólásokban,tisztáznék néhány dolgot:írtam magánt RC-nek és sheriffnek,bátran bemásolhatja bárki a gyanúsítgatások kiküszöbölése végett,mert úgy gondolom udvarias hangnemben íródott.A magánüzenetet Foltoscsikó tolmácsolásában írtam,mert nem volt éppen akkor netközelben.Ez nem azt jelenti,hogy én mosom kezeimet,mert nincs miért.Én annyit tudtam a dologról,hogy õ és sheriff beszéltek errõl és állítólagosan sheriff akkor (pontos dátumot nem tudok,mielõtt valaki belekötne...)tett egy ígéretet,hogy megpróbálja az idõpontot áthelyezni.Nem értem RC miért érzi ezt a tatári találkozót sokkal nagyobb volumenû dolognak,mint egy Juniálist.Tudom,hogy szívügye a szervezés és az "õ gyereke is" a találkozó,na de ez tényleg semmi más,mint ugyanazon arcok találkozója,akik egyébként is hétvégente összefutnak.Bár lenne több.

#152 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 17:09

1, Mi a gond ezzel? Tök jó tervezet. 5 ember nem tud leülni ebben egyetérteni augusztus óta? Nem létezik!2, Mindazonáltal így jelentõsen nem fog a létszám emelkedni. Lehet, hogy nincs igazam, de komolyan ezt gondolom. Pláne nem tendenciájában. Mert ha az újdonság miatt egyszer eljönnek többen külföldröl, önmagában ez nem hiszem, hogy olyan vonzerõ lenne, mely egyre több külföldit idehúz. Elõbb érdemes egy stabil hazai bázist építeni és utána terjeszkedni. Még ha sokkal jobban hangzik is a nemzetközi lovastalálkozó, mint elnevezés.

#153 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 17:16

Nem értem RC miért érzi ezt a tatári találkozót sokkal nagyobb volumenû dolognak,mint egy Juniálist.Tudom,hogy szívügye a szervezés és az "õ gyereke is" a találkozó,na de ez tényleg semmi más,mint ugyanazon arcok találkozója,akik egyébként is hétvégente összefutnak.Bár lenne több.

Hozzászólás megtekintése

Szerintem azért érzi nagyobbnak, mert az. Lovas résztvevõ szempontjából mindenképp. Meg nagyobb is, mert nagyobb helyrõl kell az adott esetben elnyargaló lovakat összegyûjteni... ;) Meg aztán azon fáradoznak, hogy több legyen, jóllehet én nem találkozom minden hétvégén 200 lovas cimbivel. :gm:

#154 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 17:17

Nem olvastam végig, de: Sheriff! Szerintet Tatárszentgyörgy rólad szól? Nem hiszem,hogy sheriff ezt az egészet úgy írta,hogy Tatár róla szól.Szerinted tele kell zsúfolni olyan programokkal, mint egy bajnoki forduló, ahova lószállítóval elhozza a versenyzõ a lovát és lefikázza azokat akik szívvel-lélekkel elmentek és igenis nagy élmény és teljesítmény az az akármekkora táv nekik? Nem.Én tavaly indultam,a lovam egy percet nem töltött lószállítón,oda-vissza lovagoltam vele azt az X km-t.A bajnoki fordulók nélkül pedig te unnád magad a legjobban 4 napig.Véres Penge ugyanúgy lelovagolta a távot és versenyzett,Hamiskártyás is,és még nagyon sokan mások.Megjegyzem egyikõnk sem fikázott senkit.Szerinted az emberek valakik bemutatójára kíváncsiak reggeltõl estig? Vagy részt szeretnének venni benne, élni szeretnének a rendezvénnyel együtt? Neked, ez nem távolság, de hányan vannak még olyanok akiknek ez igazán kaland, kihívás? Akik még nem voltak, de az eddigi beszámolókat olvasva kedvet kaptak, vagy csak most csatlakoztak, találtak rá a lovaglás örömére, azok milyen szájízzel olvassák, hogy ez neked fika és nem érdekel, ha nem te szervezhetsz, nem lesz teletömve mindenféle téged érdeklõ programmal?!Igen szívesen megnézném a lovas kaszkadõröket,sajnos a Lovas Juniálison lesznek bemutatón... :gm: igen szívesen szurkolok a CART résztvevõinek, igen szívesen veszek részt valami olyan játékon ami 3 napot átölel és nem feltétlen lovon kell végrehajtani. De köszönöm nem kérek a magamutogatásból, az utána következõ nyafogásból és igenis ismerkedni, lovagolni szeretnék. Ha nem ez lenne a fõ vonzerõ, akkor mehetnék Lovas Juniálisozni a szigetre, mert ott ez a cél...Talán ott még nem sikerült ismerkedéssel próbálkoznod akkor...Én, egy lovat-lovaglást szeretõ, de nem milliomos és lótulajdonos.Szia.

Hozzászólás megtekintése


Edited by Chilly, 2006 január 24. - 17:19.


#155 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 17:17

Sheriff: nem tudom, miért gondolod, hogy lefikázandó a tervezeted. Szerintem marhajó.De ki lenne az a 4-5 ember, akik bevállalnák a SZB-skedést?

#156 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 17:39

2, Mindazonáltal így jelentõsen nem fog a létszám emelkedni. Lehet, hogy nincs igazam, de komolyan ezt gondolom. Pláne nem tendenciájában. Mert ha az újdonság miatt egyszer eljönnek többen külföldröl, önmagában ez nem hiszem, hogy olyan vonzerõ lenne, mely egyre több külföldit idehúz. Elõbb érdemes egy stabil hazai bázist építeni és utána terjeszkedni. Még ha sokkal jobban hangzik is a nemzetközi lovastalálkozó, mint elnevezés.

Hozzászólás megtekintése

Nem tudom mi a sok és mia kevés, s ki mit tekint növekedésmnek, fejlõdésnek? Számomra eddig majdhogynem töretlen volt a fejlõdés. Megtorpanás csak tavaly volt. Tavaly nem olyan volt, amilyennek lennie lehetett volna. Ehhez talán az OB körüli hercehurca is hozzájárult, bár meggyõzõdésem, hogy a legnagyobb a baj a definiálatlansággal volt. OB nélkül még annyian sem lettünk volna, sokkal unalmasabb lett volna. Nekem legalábbis. Nem volt kötelezõ az OB-t sem nézni, sem azon részt venni, s senki nem gátolt semmilyen önszervezõdést. No, mindegy. A szememben nagy elõrelépés lenne, ha nem csak magyarok lennének ott, ha lenne felelõs, s mindenekelõtt, ha lenne hosszútávú startégia. Elõrelépés lenne, ha nagy teret kapna (szombaton) a show, ha kinyílna a rendezvény a jövendõ, potenciális lovasok felé. Nem a létszámon mérném a fejlõdést, hanem a szervezettségen, s a profizmus térnyerésén.Örömmel olvasnék egyébként hasonló szintû, hevenyészett tervezetet másoktól is! (Zap, Éva, többiek? Nincs kedvetek? Csak tessék, tessék! Szabad a pálya! Nem kell ahhoz sem milliomosnak, sem lovardatulajdonosnak lenni :gm: , hogy az embernek épkézláb elképzelése legyen valamirõl, s azt képviselni is tudja, merje. :mad: )

#157 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 17:56

Sheriff!Nem tudom, hogy a "20-23 ig buli" az mit takar.Vagy esetleg elütés és 20-03 ig? Mert az stimmelhet.  ;)Midnigh Boggie egyébként a megegyezés szerint  22 órától 03 óráig játszik, óránként 15 perc szünetekkel.A gage nyolcvan ezer ft, ebben benne foglaltatik a szállítás, nagyobb hangcucc bérlése és a felléptidíjuk.

Hozzászólás megtekintése

Nálam jobban kevesen csípik Gumit. Akit meg õ szeret, azt én is. Így Jeszõt is. A Midnight Boogie zenéje tetszik nekem. Ezt mind azért mondom el, szögezem le, hogy ne keressen senki semmi mögöttes szándékot a következõ mondatban. Nem örülök az élõ zenekari koncertnek Tatáron. Nem tartom jó dolognak, hogy egész éjszaka döbörögjenek a wattok ezerrel a lovaktól pár méterre. Annak sem örülök, hogy akármeddig lehet bulizni. Voltak, lesznek olyanok, akik aludni is szeretnének. Ezért nálam nem elírás a 23-ig tartó buli. Tudom persze, hogy manapság nemhogy eddig tart egy buli, de el sem kezdõdik elõbb. Attól, hogy mindenki más hülye, én még javában normálisnak tudom magam érezni. Személy szerint tehát ezek miatt nem örvendek a zenekarnak és a hajnali 3-ig tartó bulinak. De elfogadom, ha a többségnek ez kell, s majd jobban odafigyelek a területfoglalásnál (ha ott leszek! ;)), hogy a központi eseményektõl, szinpadtól kellõen távol telepedjünk le. Én éjfélnél tovább nem szoktam bírni, nekem bõven elegendõ egy reggel 5-tõl éjjel 11-ig tartó nap. (Etetés, itatás, lóápolás, nyergelés, részvétel mindenféle vetélkedõn, carton, fittyfenén, konferencián, lófürdetés, esti éneklés, diskurálás.)

#158 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 18:06

Na. Ha valaki, bárki, akárki elkezd írni valamit, abból tuti balhé lesz. HA van annyira edzett mint Éva ( :dev: ) lenyeli, és folytatja, de ha nem, hát hamar eliszkol, és meg sem szólal többet. Akkor meg jöhet a B betanult mondóka (:dev: ), hogy senki nem mond semmilyen konstruktív ötletet, és a szervezés a szegény megfáradt és leterhelt 3 emberre marad :dev: Sheriff, már hiányoztál :D

#159 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 18:07

Sheriff: nem tudom, miért gondolod, hogy lefikázandó a tervezeted. Szerintem marhajó.De ki lenne az a 4-5 ember, akik bevállalnák a SZB-skedést?

Hozzászólás megtekintése

Két fajta ember jöhet számításba:1. Exhibicionista, mazochista, elmeháborodott filantróp, aki szeretne mindenki kapcája lenni.2. Nyilvánvaló vagy látens érdeke fûzõdik a szerepléshez, benne kell lennie, hogy érdekeit érdemben védeni tudja.Mindkét fajtából van elég, bár szerintem nem lenne verekedés a jelöltségért, úgy kellene kötéllel összefogdosni azt a pár embert. Szerintem nem jön össze egyébként, s így nem is érdemes filózni rajta!

#160 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 18:15

Na. Ha valaki, bárki, akárki elkezd írni valamit, abból tuti balhé lesz. HA van annyira edzett mint Éva ( :dev: ) lenyeli, és folytatja, de ha nem, hát hamar eliszkol, és meg sem szólal többet. Akkor meg jöhet a B betanult mondóka (:dev: ), hogy senki nem mond semmilyen konstruktív ötletet, és a szervezés a szegény megfáradt és leterhelt 3 emberre marad :dev: Sheriff, már hiányoztál :D

Hozzászólás megtekintése

Õszinteségi rohamom van: Te nekem, nem! :kocc: Gyáva népnek nincs hazája! Aki megijed egy kis vitától, az ne akarjon beleszólni sokakat érintõ témába. Legfeljebb hozzászólnia érdemes, s nem személyeskednie, támadóan fellépnie. :P Ha meg olyan kemény legény/csaj, akkor nem szorul védelemre, s megvédi magát. Ha elfut vagy elsírja magát az elsõ adandó alkalommal, akkor jobb ha valóban idejében eláll az útból. Ha meg van valami a tarsolyában, akkor elõadja, felveszi a sisakot, kezébe veszi a párbajtõrt, s küzd az igazáért, véleményéért. Aki így veszít, azt a legyõzõje is megsüvegeli. Nem beszélve erról, hogy akár gyõzhet is! :yeah: