Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fejrázás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
75 válasz a témához

#1 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 9:48

Sziasztok!Azért nyitottam ezt a témát, mert nem láttam ezzel kapcsolatban semmit.Az lenne a problémám,hogy már 2és fél hete a lovam rángatja a fejét, és nem lehet normálisan lovagolni mert mikor elkezdi rángatni a fejét ügetés közben akkor be ugrik vágtába ,mert így csak vágtázni vagy lépni tud.Eleinte arra gondoltunk ,hogy vmi. izomláz féleség, ezért rádolgoztunk, mivel tavaly nyáron is volt 1 ilyen problémánk ezzel a lóval és 1hét alatt el is múlt.Most viszont nem múlt el.Utána,mikor rájöttünk ,hogy ez nem izmoláz arra gondoltunk a bogarak miatt van, de az sem lehet...azon is gondolkoztunk hogy vagy a lába vagy a háta fáj.De nem látszik sántának és a háta sem túl érzékeny. Elözõ hétvégén terepen sétáltunk és valamit meg ehetett amitõl csalán kiütése lett az egész testén, erre kapott inekciót és ugye másnap még nem lehetett lovagolni de utána teljesen rendbe volt és nem sántított és nem is rázta a fejét most péntekig.Valószínû ,hogy az inekció hatására lett jobb, mert volt benne vmi. gyulladás csökkentõ, de csütörtökön már megint néha kicsit bele rántott a szájába és az nap ugrottunk másnapra (Pénteken) már megint annyira rázta a fejét ,hogy nem lehetett vele semmit csinálni, szóval vmije. fáj vagy vmi. nem stimmel ,de ,hogy mi??? :confused: azt nem tudjuk. Ja és volt már nála 3szor állatorvos, de akkor pont soha nem rázta a fejét, elvileg ma is jön.....reméljük megtudunk vmi. okosat.Ha valakinek volt már ehhez hasonló problémája akkor kérem jelezze!köszi

Edited by Barbi, 2006 május 13. - 9:50.


#2 tango

tango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 197 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 10:17

Lehet, hogy azt ismételgeti folyamatosan, hogy: nem, nem, nem! Ne nyúlj hozzám!

#3 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 10:54

oksa........hogyha arra választ tudnál adni ,hogy miért is ne nyúljak hozzá akkor megköszönném válaszodat! :guny: de így viszont nem igazána szájával és fogával sincs semmi baj.....

#4 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 19:09

Sajna én nemrég elkövettem azt a hibát hogy a kis érzékeny arabom száját túl keményen fogtam egy edzésen, na azóta rázza a fejét, mivel nincs bizalma a zablához.Úgy tudod elérni hogy ne rázza a fejét, hogy elnyered a zablához való bizalmát.Nekem azt ajánlották hogy párszor amíg újra bizalma nem lesz a zablához lovagoljam gumipókkal, az nem a száját bántja, hanem a tarkót nyomja, és mivel végig gumis így igazán csak nyomást gyakorol rá. Nekem bevált, de ha leveszem és valami nem tetszik neki akkor még csinálja néha, de össze sem lehet hasonlítani azzal amit elõtte mûvelt. Idõ és türelem, majd segít ezen. Pláne finom kéz.

#5 loveHELENApaci

loveHELENApaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.162 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 19:56

Nálunk a két fakó rázza a fejét. Heródes kevésbé, csak mikor már mentünk vele 3 kört és megunta a munkát... Herkules inkább. Mikor beugrik vágtába nem sokon múlik, hogylefejelje a lovast...meg edzés közben is eléggé rázza...!!

#6 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 21:14

Ha nem seb, vagy ilyesni a szájban vagy nyeregtájékon akkor mint azt tango és chiky is írja elment a bizalma a kéztõl..Nagyon finom, engedõ kézzel és "lefelé lovagolni" ügetésben és vágtában is. Természetesen könnyû vastag, vagyis ehyha hatású zablával. Ujra puha támaszkodást keressen majd és ha megjött a bizalma, vehetõ újra munkába, de ez lehet, sok idõ lesz.Ha csapkodni készül a fejét, elõzd meg egy csizmáselõrehajtással. Ezenkívül járóiskola, kavalettik, és terep segít. Szóval vissza az alapokhoz, türelmesen.

#7 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 22:03

A barátnõm lova azért csapkodja a fejét, mert fáj neki a lába. Mindig amikor arra a bizonyos lábára lép, akkor csapja fel a fejét. Szóval nem csak a kemény kéz lehet az indok.

#8 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 13. - 22:52

Feltételeztem, ha sánta azt észreveszik megvezetve, rajta ülve stb.

#9 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 14. - 8:23

Szia Barbi!Az én lovamnál is adott,arra gondoltam biztos hátproblémából eredõen kapkodja a fejét.Szerintem meghúzhatta vmelyik munka közben.A zablát lecserélem gumi zablára,ezzel kizárava annak lehetõségét ha esetleg zabla fintora lenne.Tegnap már szõrén lovagoltam,akkor is u.e. prob. fennállt.Minden esetre masszírozni fogom a hátát és bevetek kül gyakorlatokat ami lazíthatja a hát izmait.Persze amint beigazolódik a gyanúm.

#10 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 14. - 9:38

Fec, nem azt írtam, h azért csapkodja a fejét, mert sánta. A sorrend így volt: fejcsapkodás pár alkalomig, nem értettük, h miért, mert sánta nem volt. Aztán idõvel már sánta is lett. Tehát lehet ez vmilyen lábprobléma elõjele is.

#11 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 14. - 10:14

Esetleg Head Shaking ???? Mert hogy télen nem csinálta, meg az idén több, mint tavaly......nálunk van egy ilyen ló. Nyáron valami neccféle van az orrán meg a füle is be van csomagolva.Nem tudom mennyire ismert ez a betegség Mo-on, mert meglepett, hogy még senki nem vetette fel. Állitólag egyre több lovat érint....sajna. Pontosabbat nem tudok errõl a betegségról, mert nem érint, de valami rovarokkal (légy) kapcsolatos, esetleg allergiaféle.

#12 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 14. - 14:07

Nekem van olyan tapasztalatom, hogy a ló játszik a zablával és addig játszik amíg a nyelve alá nem kerül. Ilyenkor ez neki fáj és ameddig nem tudja a nyelve fölé tenni addig a lovaglás kész rémálom (fejbólogatás, ágaskodás, stb.). Én azt ajánlom hogy veszél egy orrszíjat , tedd föl neki , mert így nem tud játszani. Remélem ha nem ez az oka , akkor is megtaláljátok a probléma gyökerét :ang:

#13 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 14. - 16:17

Szerintem lehet a helyzetet szépíteni, meg átmenni diplomatikusba, de a fejrázás (egyes háttérben meghúzódó szervi problémától eltekintve) kb. 99%-ban a lovas kezének köszönhetõ. Ez persze nem jelent semmi 'rosszat', csak a megfelelõ rutin, tapasztalat és érzés hiányát. És persze minden lónál máshol húzódik a határ, más mértékû az érzékenysége. A megoldás valóban (Fec) a mélyre és elõre lovaglás, vissza kell adni a ló bizalmát a lovas kezéhez. Hosszú távon ez az egyeteln eredményre vezetõ dolog. A gumipókot nem javaslom (sem most és egyébként soha, sehol, semmikor!), mert több kárt okoz, mint hasznot. Segítségével a ló nem a zablára fog rátámaszkodni, hanem éppen ellenkezõleg, a tarkójára kifejtett nyomásnak támaszkodik ellene, tehát véletlenül sem a megfelelõ izmokat használva fog majd rá a zablára. Ha nincs a közelben olyan lovas vagy edzõi felügyelet, aki a ló támaszkodását és bizalmát biztonsággal tudná orvosolni, akkor a futószárazás (de csak a megfelelõ módon kikötve) még mindig célravezetõbb lehet, mint a háború vagya vita.

#14 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 14. - 17:02

A tanácsot én edzõtõl kaptam, de mindenképp a finom kéz és a türelem segít a legtöbbet...(mellesleg azt a tanácsot kaptam hogy csak 1-2 alkalommal használjam a gógot)

#15 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 14. - 17:04

Az edzõ biztos jót akart. Ezzel együtt agóg használatára egy percre sincs mentség. És az jár jól, aki nem a saját vagy lova bõrén tapasztalj meg.

#16 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 14. - 17:11

És szerinted kinek higgyen az ember ha nem egy edzõnek??? ;) Õszintén én minden kikötõ használatától ódzkodom, ám szeretném a hibám minnél hamarabb helyrehozni, de tisztában vagyok vele hogy ez jó idõmbe fog kerülni... mindazonáltal segített a góg, de ideiglenesen.

#17 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 15. - 19:53

köszi a sok házzászólást....hát szombaton volt a lovamnál 2állatorvos is és azt mondták ,hogy szerintük biztos nem lábprobléma ,hanem van 1 idegrendszeren alapuló fejrázós szindróma amit ma még nem tudnak gyógyítani... :( de még ez nem biztos.Biztos ,hogy nem a kezem okozott sebet a szájában.... :( ....sajnos legalább ,ha ez lenne a probléma.Egyálltalán nem fél a zablától.Most vasárnap voltam vele versenyen és egész jol ment :) Az a furcsa az egészben ,hogy csak addig csinálja olyan durván ,míg be nem melegszik, utána már nem nagyon.és volt már úgy ,hogy a legelõn is észre vettem ,hogy legelés helyett rázza a fejét.Jah és ez a ló decemberben megvakult a jobb szemére, állítólag vmi. allergia ,vagy vírus miatt, de alig lehet észre venni ,hogy csak félszemére lát.Most /pillanat nem rázza olyan tragikusan...a bogarakra is gondoltunk, raktunk rá fülvédõt és tök mind1.....szoval egyre inkább azt gondolom ,hogy ez a gyógyíthatalan szindrómája van :( De edzõm erre azt mnodta,hogy vannak olyan lovak akik megállnak az akadály elõtt vannak akik összevissza bakolnak hát legfejjeb õ meg majd rázza a fejét...bocsánat ezért az összevissza fogalmazásért...csak így jutott eszembe

#18 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 16. - 8:39

Szia Barbi!Tudom, hogy elsõ hozzászólásomban nem igazán egyértelmüen fejeztem ki magam (mert nincs ezzel a betegséggel kapcsolatban tapasztalatom), de azóta egy kicsit beleolvastam a témába:A leirásod alapján rögtön a Head Shaking ugrott be (nincs is német neve), mert a lovardánkban van egy ilyen ló. A jelek szerint ugyanezt mondták neked az állatorvosok. Ha érdekel keresek neked valamit a betegségról a neten (tudsz esetleg németül vagy angolul?) Vannak, akik szerint bizonyos rovarok váltják ki, van aki a fényre fogja (télen elmulik, illetve tünetmentes). Van aki szerint valami virusfertõzésbõl indul ki, ami megtámadja az idegrendszert és emiatt lesz a ló érzékenyebb a rovarokra, fényre... Állitólag fedelesben lehet lovagolni, ott nem rázzák a fejüket. Van egy speciális necc, ezzel szoktak nyáron ilyen lovakat lovagolni:Itt a leirás képpelMivel még nem nagyon ismert a betegség, sokan sokféle módon próbálják enyhiteni a lovak szenvedését. Állitólag homöopátiával is lehet.Barbi, ha érdekel, keresek neked oldalt, ahol több tanács van.Üdv: mm

#19 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 16. - 12:59

Az én lovam is rázza a fejét fel-le, de csak ha hosszú szárat kap lépésben, vagy ha megállunk pihenni. Ilyenkor viszont akkorákat csapkod a fejével, hogy rendszeresen arcon köp. :D Lehet valami bosszú féle... :D Ügetés, vágta, avgy rendes szármárték esetén sose csinálja, csak amikor kap hosszabb szárat. Lehet ez is a kéz hibából jönne? De akkor csinálná lovaglás közben is, nem?

#20 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 16. - 13:11

Az én lovam is rázza a fejét fel-le, de csak ha hosszú szárat kap lépésben, vagy ha megállunk pihenni. Ilyenkor viszont akkorákat csapkod a fejével, hogy rendszeresen arcon köp. :D  Lehet valami bosszú féle... :D Ügetés, vágta, avgy rendes szármárték esetén sose csinálja, csak amikor kap hosszabb szárat. Lehet ez is a kéz hibából jönne? De akkor csinálná lovaglás közben is, nem?

Hozzászólás megtekintése

Szerintem ilyenkor csak a szárakkal játszik :kir:

#21 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 16. - 13:54

Barbi, hiába rax fülvédõt, ha a vak szeme körül repkednek a bogarak, amit csak érez, de nem lát. Ha látna, írnám, hogy hiszti, de így azért más.Ha félti a száját, elsõsorban felfele tépi a fejét, nem fogja lefelé rázni. Ha lelódítja, akkor nem a száját félti.Próbáld egy jó rovarriasztóval (szivacsra fújva) körültörölni a szemét és általában lefújni a fejét. + a füles a fülére.Az én lovam is bogaras, de nála ez hiszti. 2 hónap martingál általában megoldás, idén még nem tettem fel, mert nem akart kifejelni a nyeregbõl. Lehet emlékszik, mert most lefelé rázogatja, ha tényleg sok a repülõ.

#22 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 16. - 14:47

Barbi, hiába rax fülvédõt, ha a vak szeme körül repkednek a bogarak, amit csak érez, de nem lát. Ha látna, írnám, hogy hiszti, de így azért más.Ha félti a száját, elsõsorban felfele tépi a fejét, nem fogja lefelé rázni. Ha lelódítja, akkor nem a száját félti.Próbáld egy jó rovarriasztóval (szivacsra fújva) körültörölni a szemét és általában lefújni a fejét. + a füles a fülére.Az én lovam is bogaras, de nála ez hiszti. 2 hónap martingál általában megoldás, idén még nem tettem fel, mert nem akart kifejelni a nyeregbõl. Lehet emlékszik, mert most lefelé rázogatja, ha tényleg sok a repülõ.

Hozzászólás megtekintése

hát én amugy is martingállal lovagolom és nem száras zablás problémája van ez tuti, de most ez a szindrómás betegség egyre jobban ugyérzem ez lesz az....magicmausi köszi a sok tanácsot azt hiszem hasznát veszem és tényleg mikor ien esõs idõ votl és nem volt annyi bogár és napsütés, nem csinálta.....és esetleg nem tudod ezt a necc orvédõt vagy miez magyaro.-n is lehet kapni??

#23 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 10:55

Nekem is van egy lovam és nem lehet megakadályozni abban, hogy leengedje a fejét, nagy erõs nyaka van, és sétánál mindig hosszú szárat engedek neki, meg néha ügetéskor is, amúgy meg baromi jó vele ugratni. Szerintem úgyis rájöttök, hogy lovatok, miért akarja rángatni, vagy kinyújtani a fejét. Volt sajnos régebben egy lovam, ami rázta is néha a fejét... :hupp:

#24 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 12:33

Egyszer Eurosporton néztem a díjugratást és ha jól emlékszem, Rodrigo Pessoa (de ez nem biztos! :confused: ) lovagolt egy mént, ami rázta a fejét, és a kommentátor mondta is, hogy ezt csinálja mindig a ló, mert ez ilyen rossz szokása és ennyi...

Edited by greyhound, 2006 május 23. - 12:33.


#25 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 16:08

Egyszer Eurosporton néztem a díjugratást és ha jól emlékszem, Rodrigo Pessoa (de ez nem biztos! :confused: ) lovagolt egy mént, ami rázta a fejét, és a kommentátor mondta is, hogy ezt csinálja mindig a ló, mert ez ilyen rossz szokása és ennyi...

Hozzászólás megtekintése

én is néztem eurosporton ugratást ,akkor viszont Whitaker lovagolt 1 mént és csavargatta a fejét....és ezér volt a kantáron vmi, de nem láttam mi......nem is emléxem :D :ang: mert ez a szindróma ez teljesen más föl-le rángatja és naggyon zavaró.....fõleg mikor már összeszedted a lovat és beleránt 1 iet .....nagyon rossz érzés és mindent kezdhecc elõrõõl. :( azt is emgtudtam ,hogy ezt csak idõszakosan csinálja a ló és tényleg mikor borús idõ volt akkor nem nagyon csinálta,ha sütött a nap akkor teljesen megbolondult.Ezért ma is majd csak este fele megyek....és hát ebbe már bele törõdtem vagyis,nem hagyopm hogy ez megakadályozzon a versenyzésben! készülünk tovább versenyekre és elvileg mos vasárnap lesz verseny és indulunk :yeah:

Edited by Barbi, 2006 május 23. - 16:09.


#26 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 17:36

Közben nálunk kiderült a fejrázás egyik oka a bogarak. Nagyon idegesíti, erdõben mindig csavargatja magát, már elértem hogy ne felkapja a fejét, de ha felidegesíti magát még elõfordul. A másik az esõ.... ha ráesik az orrára, attólo nagyon be tud mogorvulni, remélem ez majd idõvel javul.

#27 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 17:46

Egyszer Eurosporton néztem a díjugratást és ha jól emlékszem, Rodrigo Pessoa (de ez nem biztos! :confused: ) lovagolt egy mént, ami rázta a fejét, és a kommentátor mondta is, hogy ezt csinálja mindig a ló, mert ez ilyen rossz szokása és ennyi...

Hozzászólás megtekintése

én is néztem eurosporton ugratást ,akkor viszont Whitaker lovagolt 1 mént és csavargatta a fejét....és ezér volt a kantáron vmi, de nem láttam mi......nem is emléxem :D :ang: mert ez a szindróma ez teljesen más föl-le rángatja és naggyon zavaró.....fõleg mikor már összeszedted a lovat és beleránt 1 iet .....nagyon rossz érzés és mindent kezdhecc elõrõõl. :( azt is emgtudtam ,hogy ezt csak idõszakosan csinálja a ló és tényleg mikor borús idõ volt akkor nem nagyon csinálta,ha sütött a nap akkor teljesen megbolondult.Ezért ma is majd csak este fele megyek....és hát ebbe már bele törõdtem vagyis,nem hagyopm hogy ez megakadályozzon a versenyzésben! készülünk tovább versenyekre és elvileg mos vasárnap lesz verseny és indulunk :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Téényleg Whitaker lova volt. De amúgy tök lényegtelen, csak arra akartam tulképp kilyukadni, hogy állítólag annak a lónak is csak rossz szokása volt és nincs szó semmilyen ló-kórról... :confused: Hátha Barbi lovával is csak ez van. :ang: Mert ha abból indulunk ki, hogy a lovak mennyi hülye szokást szoktak felvenni idõnként.... :D sõt, egymástól is eltanulják. Ezek csak tippek, mivel én se tudom mi a szitu...

#28 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 28. - 15:09

hali!hát ma megint voltam versenyen (mentünk 1 szép hibátlant :) )és már 4 napja nem rázta a fejét :yeah: ....bár nem kiabálom el mer ien már volt hogy 1 hétig nem ráztaés most pont 4napja inekciós kezelést kap......ééés nem kap kukoricát se mert felmerült a fehérje túltengés is....és nem jár legelõre a nap és bogarak miatt....hát kb. ennyi történt az utóbbi napokban és ma nagyon örültem, mert szépen ment.... :) és nekünk kedvezett az idõ nem sütött a nap :yeah:

#29 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 8:40

hali!hát ma megint voltam versenyen (mentünk 1 szép hibátlant :) )és már 4 napja nem rázta a fejét :yeah: ....bár nem kiabálom el mer ien már volt hogy 1 hétig nem ráztaés most pont 4napja inekciós kezelést kap......ééés nem kap kukoricát se mert felmerült a fehérje túltengés is....és nem jár legelõre a nap és bogarak miatt....hát kb. ennyi történt az utóbbi napokban és ma nagyon örültem, mert szépen ment.... :) és nekünk kedvezett az idõ nem sütött a nap :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Barbi!A kukoricában - a többi gabonához képest - kevés a fehérje, azzal biztos nem fehérjetúltengést idézel elõ.Gratula a hibátlanhoz!üdv kikinda

Edited by kikinda, 2006 május 29. - 8:41.


#30 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 29. - 15:00

Kikinda!eddig nagyon nagy mennyiségû zabot árpát és kukoricát kapott és most csak zabot kap és annak is csak a 3negyedét. és voltak/vannak neki puklik is a nyereghelyen ,és hát nem tudjuk de hogy mitõl vannak de elvettük tõle a lucernát és visszamentek a puklik és ezért is gondoltuk.....de ez tiszta x-aktaköszi....most hétvégén is megyünk elvileg :)

#31 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 8:35

A lovamnak hátproblémái vannak,amit úgy enyhit hogy magasan hordja a fejét.Ettõl beesik a háta,szár mögé kerül egyszrûen lovagolhatatlan lesz.A kórismére régebben is gyanakodtam,de mára már biztos vagyok ebben.Mindent összegezve,idén lesz öt éves,tavaly bérloviból vettem meg,elõtte gondolom szintén bérló volt.Túl fiatalon lett 'betörve',valszeg ettöl reccsent meg a háta.Vagyis az izmoknak nem volt idejükannyira megerõsödni hogy egy lovast elhordjon.Az izmok gyengesége okozza a fájdalmat amit úgy enyhit hogy megemeli a fejét,ettõl talán enyhül a fájdalom :confused: Rengeteg futószáras munkával még tudom erõsíteni,persze kikötõvel.Ha van vagy volt vkinek hasonló tapasztalata problémája,minden tanácsot elfogadok ami segíthet.

#32 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 10:49

Fejrázással nekem is van tapasztalatom. Ugyan én akkor csak rossz hülye szokásnak gondoltam, nem is betegségre :eek: Viszont nálla elég valószínû, hogy az is volt. Csinálta egy darabig, de mindig hajtottam elõre, meg nem hagytam, hogy kapkodja a fejét. Aztán el is múlt, vagyis lehet hogy csak besötétedett, mert már nem tudom hogy mikor volt. Viszont egy esõs nap szóval borús nap volt, nem rángatta a fejét és találkoztunk egy másik lovassal akinek a lova viszont igen, két perc se telt bele már rángatta õ is. De miután elváltunk abba hagyta. Ebbõl gondolom, hogy csak szokás.

#33 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 22:37

Én ismerek egy 8 éves ügetõ heréltet, aki csak és kizárólagosan akkor rázza a fejét amikor a nyergelõplaccon kikötve hagyod. Amint odaálsz mellé és pucolod vagy szerszémozod abbahagyja. Munka közben egyáltalán nem, a karámban meg nagyon ritkán csinálja.Ez tuti csak rossz szokás nem?

#34 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 8:57

Van egy tünetegyüttes,amit 5F-nek hívnak,ebbõl az egyik a már említett fejrázás,de nem rossz szokásból,hanem egy idegi alapú betegségbõl.(az enyém is rázza a fejét,ezért jártam utána)Az 5F a következõ:Fright (ijedtség) tünetei:karámban nehezen fogható meg,istállóban barátságtalan,kantározásnak ellenálló,nehéz rá felszállni.Munka közben ideges,kiszámíthatatlan,"forrófejû",szégyenlõs,ijedõs,fél,hajlamos a pánikra,túlzottan izzad,feszült,merev és stresszel,nem tud a feladatra koncentrálni,szemei nyugtalan illetve látszik a "szeme fehérje",lassan vagy egyáltalán nem tanul a képzés során.Flight (menekülés):nehezen lassítható le vagy állítható meg,rátámaszkodik a zablára és elrohan,nyelve alá veszi a zablát és kontrollálhatatlanná válik a lovas számára,ugrál,ágaskodik,siet,pihenés közben is izeg-mozog,érzékeny a kéz segítségeire,futószáron "lobog".Fight(harcolás):bakkol,ágaskodik,forgás,agresszív,küzd a lovassal,öntörvényû,nyûgös,mogorva,bosszús,ellenségeskedõ,mérges.Rátámaszkodik a szárra,húzza a lovas kezét,nehéz húzással elfordítani a fejét,nem lehet hátra léptetni,csikorgatja a fogát,ásítozik,nem szívesen tartja fenn a vágta jármódot,nyakban merev,nem ugrik be helyes lábra.Freeze(legyökerezés):ezek fájdalomra vagy félelemre adott válaszok,amelyek különösen szamarak és öszvérek esetén fordulnak elõ,de lovaknál is megfigyelték már:például nem lehet a ménestõl elvezetni,nem akar elõre mozogni,tolat,bátortalan és nincs önbizalma,ez alatt értendõ az ugrás utolsó pillanatban való visszautasítása illetve,hajlam bizonyos izmokat érintõ görcsökre.Facial Neuralgia (ez az a bizonyos fejrázó szindróma,headshaking syndrome):munka közben tátog,rázza a fejét (ide tartozik az ún."csillagvizsgáló" kifejezés is),szár mögött megy,túlhajlított,fejét és orrát az elülsõ lábaiba dörzsöli,hiperérzékenység a fényre,szélre,bogarakra vagy esõre,prüszkölés,tüsszögés,harapja a többi lovat,megpróbálja elkapni a lovas csizmáját illetve a zabla szárával játszik (ez a feszítõ zablára értendõ),harapdálja,sokat könnyezik és folyik a váladék az orrából,csikorgatja a fogát,pofacsontján az izmok rángatóznak,rázza a fejét.Puhenés közben elõfordulhat,hogy félti a fejét,vagy nehézségeket okoz a fej tisztítása,különösen a száj és a fülek körül,nehéz levágni a sörényét a fejhez közel vagy lemosni a fejét.Munka után vezetés közben erõteljesen dörzsöli a fejét az emberbe.Ezen kívül van még jónéhány tünet,de mivel itt a fejrázásról van szó,illetve az idegi alaú betegségrõl,ezért felesleges megemlíteni mindet.A fejrázás legtöbb esetben a lovas kezére,a zabla minõségére vezethetõ vissza,de létezik ez az idegi alapú ok is.

#35 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 20:30

...munka közben tátog,rázza a fejét (ide tartozik az ún."csillagvizsgáló" kifejezés is),szár mögött megy,túlhajlított,fejét és orrát az elülsõ lábaiba dörzsöli,hiperérzékenység a fényre,szélre,bogarakra vagy esõre....Ránk múlt nyáron ezek teljes mértékben igazak voltak, és most hogy nincsenek bogarak, esõ azóta semmi probléma..... :( Mit lehet még errõl tudni???

#36 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 20:43

soha nem rázza a fejét a kacolám, de a feszítõ szárával játszik. amíg hackamore volt, azzal játszott, bár azzal többet. az összes többi tünet egyike sem illik rá. ez most akkor mi?

#37 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 20:48

Ezek olyan tünetek,amelyek nem feltétlenül járnak együtt kizárólagosan ezzel a headshaking syndrome-mal.Úgy értem csak azért,mert néha meg-megrázza a fejét,vagy vakarózik,nem jelenti azt,hogy beteg.Csak simán viszket a feje,mert megizzadt,vagy már elege van az ácsorgásból,unatkozik.A ti esetetekben pedig lehet,hogy a bogarak miatt csinálta.Melyik része érdekel még?Tünetek?Vagy megoldás?(nem vagyok professzor a témában,csak próbálom kideríteni,hogyan segítsek a lovamnak. :) )Uni,szerintem csak szórakoztatja magát. :D Nem hiszem,hogy annak köze lenne ehhez.Fõleg ha csak tényleg ennyit csinál.Meg igazából szerintem ha az ember ismeri a lovát,tudja mikor csinál dolgokat csak megszokásból,unatkozásból,vagy mikor azért,mert fájdalma van.

Edited by Chilly, 2006 december 14. - 20:53.


#38 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 21:00

node kérem, annyira uncsi a lovazás, h unatkozik? :Dtuti nem fáj neki, nagyon jó arc. azonnal mutatná másképp is. a zablát se engedné be az fejibe.

#39 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 21:06

node kérem, annyira uncsi a lovazás, h unatkozik? :Dtuti nem fáj neki, nagyon jó arc. azonnal mutatná másképp is. a zablát se engedné be az fejibe.

Hajjaj,de még milyen uncsi. :D (az én arabom folyton ásítozik.Ha rajta ülök,ha nem.Nagyon aranyos. :D Unja az egész világot. :D És ez rá is van írva a fejére. :D )

#40 Guest_waldstätten nannerl_*

Guest_waldstätten nannerl_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 3. - 22:42

lehet azért mert a szemébe lóg a sörénye? (ez kérdés most)

Hajjaj,de még milyen uncsi. :D (az én arabom folyton ásítozik.Ha rajta ülök,ha nem.Nagyon aranyos. :D Unja az egész világot. :D És ez rá is van írva a fejére. :D )

hát ez kész :D az arabok jó arcok, az enyém is olyanokat tud mûvelni hááát mindig jókat nevetek rajtuk...:)))) hihetetlenek... :)