Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sörény


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
187 válasz a témához

#1 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 17. - 23:33

Sziasztok!Házi praktikákra vagyok kíváncsi!Biztosan találkoztatok már ti is karámban tartott lovakkal, akiknek a karámfa kikoptatta a sörényét.Szerintem a ló akkor szép, ha a sörénye szép hosszú és nem hiányos... kérdezgettem a lovardában hozzáértôket, hogy mi a teendô, azt mondták, semmi... nem nô ki. Csakhogy én ebbe nem nyugszom bele! Kérdezôsködöm tovább, immár itt.Szóval tudtok-e valami tuti módszert, amivel meggyorsítható a sörény regenerálódása? Azt nem tudom megakadályozni, hogy tovább koptassa a paci, mert jobb, ha karámba jár napközben mintha az állásában ácsorog...Most olvastam a "Hókásítás" c. topicot Posted Image Gondolom, a régi fórum olvasók ismerik Posted Image Na, ez nem olyan! Posted Image Én tök komolyan kérdezem!Várom az ötleteket! Posted Image

#2 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 0:00

Ha saját karámod van akkor próbáld meg a következõt. A felsõ karámfára belül egy sor villanypásztort kellene feltenni, természetesen a hozzá való feszültséggel együtt. Ha a packót egyszer orrba veri az a pár volt utána nemigen fog ott többet vakarózni. Így aztán a karámban is kint lehet és majd a sörénye is kinõl idõvel.Azért arról is meg kell gyõzõdni hogy ez a vakarózás csak egyszrû szokás vagy esetleg külsõ élõsködõ va a háttérben! soxerencsét ultimo Posted Image

#3 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 0:15

Talán segíthet, ha beraktok még egy sor karámfát, és akkor nem fér ki a feje. A másik, hogy pontosan miért dugja ki a fejét ilyenkor is? Nyáron persze legelnek, de most? Egyébként nálunk sokat használt, hogy napközben (belülre) kapják a szálast.

#4 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 4:48

Szerintem is szerváljatok egy villanypásztort, addig meg amíg megszokja, meg erõsödön a sörénye, nyírjátok le (mármint csak a sörényt). Posted Image De tényleg! Tuti erõsebb lesz tõle.

#5 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 5:22

Hát a villanypásztor sajos ki van lõve, mert nem saját karámban van a paci... de az ötlet jó!Az lehet a baj, hogy a szénát kívülre kapják... de érdekes, hogy nem minden lónak kopik ki a sörénye emiatt. (A szénát azért kapják kívülre, hogy ne tapossák bele a talajba... )Mondjuk 10 lóból kettõnek. Gondolom ez szokás kérdése, hogy vakarózik-e a karámfán vagy sem... nem?Lenyírni meg azért nem tudom, mert annyira rövid :( ((Lehet, hogy szegényke így marad? :confused:

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 6:20

Jó volna tudni mit jelent az hogy nem saját karámban van a lovad?Anélkül,hogy bárkit megsértenék a legfinomabb kifejezés a bénaság arra,hogy a lónak a karámon kivülrõl kell szénáznia.Nekem is van olyan lovam aki egy szál széna eléréséért képes volna még a bõrt is lenyuznia a nyakáról.Ezt viszont illene tudni annak aki lotartást vállal bármilyen formában.Arról egy szot sem ejtenék többet,hogy a v.pásztor a legtutibb megoldás,mert ez már elhangzott.Magam is nagyon szeretem ha a ló rendesen hajas.Azt csak egy ugróló gazdája teheti meg,hogy lenyirja a sörényt,mert zavarja a munkában nem véve tudomást a legyekrõl s egyebekrõl!(bocs akit illet)Azon persze el kell gondolkozni ha a tartásért rendes pénzt fizetsz,hogy a sarkadra állj,mert én pl.nagyon restelleném ha megjön egy nálam lakó ló gazdája és nem tudnék elszámolni a hajával!Ha nem haragszol én ugy gondolom,hogy ezt a kérdést szomorú,hogy neked kellett feltenni.Egyébként nem olyan megoldhatatlan kérdés egy megfelelõ szénázó kialakitása egy v.pásztor árának töredékéért.

#7 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 8:02

Sziasztok!Tudom hogy kemeny tel van otthol, de talan meg kellene tudnod, hogy a vakarodzas, csa k rossz szokas, vagy pedig esetleg sebes a paci sorenye korul a bor vagy hasonlo s viszketest probalja enyhiteni a vakarodzassal Jo lenne a sorenyet meg mosni. Volt olyan loval dolgom amelyik azert valarozottmert a kosz ingerelte a lo boret s azert vakarozott.

#8 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 17:26

Anikó!Nálunk bentre kapják a lovak a szénát, és nincs gond: el fogy 1 szálig!Szerintem amelyik lónak nem kopik a sörénye, az valszeg alacsonyabb(esetleg magasabb) a többinél, ezért nem ér oda a karámfa. Ha nem akarják a földre dobni a kaját, akkor sürgõsen szerezni kell szénaetetõt.

#9 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 19:09

Köszönöm az ötleteket!El kell mondanom, hogy sajnos a ló, akinek hiányosságok vannak a sörényében nem az enyém... és a gazdája talán még bértartást sem fizet... Most majd azt gondoljátok: hát miféle gazda az ilyen? Én is ezt gondolom, ezért törôdöm a pacival. Amúgy ô Vezér, a herélt nóniusz, akiról már említést tettem egy másik topicban.Sajnos a karámozás itt elég "nomád". Sok oka van. Pl. az, hogy a lovardának kb. 1-2 hónapon belül költöznie kell, így a tulaj nem hiszem, hogy villanypásztorra vagy szénaetetôre akarna beruházni... sajnos :( Inkább azzal telnek a napjai, hogy másik helyet keres a lovaknak... ami nagyon nehéz.A kamaraerdei Deák Tibi féle lovardáról van szó, ami bérelt terület és lejárt a bérleti szerzôdés, a bérbeadó pedig (személyes okok miatt) nem akarja meghosszabbítani.Kicsit csapongok, azt hiszem. De sebaj Posted Image Tehát Vezért (ha jól tudom) csak szívességbôl tartja Tibor... Más már talán régen elzavarta volna a tulajt a lovaival együtt (kettôt tart ott ez az ember).Aki meg kicsit is belelát a lótartásba, az tudja, hogy elég nehéz nyereségesen kijönni belôle, fôleg, ha ilyen bértartói vannak... Szóval valószín?leg "körberöhögne" Tibor, ha azzal állnék elô, hogy Vezérnek hiányos a sörénye, ezt meg ezt csináljunk másképp Posted Image Ezért ki fogom próbálni a samponos sörény mosást Posted Image Igazából fürdetni sem ártana a lovat, de ebben a hidegben nem merem :( Ja, hogy szemléltessem a karámozást, [url="http://"http://aniko010.tripod.com/kedvenclovak/"]itt[/url] megtekinthetitek a problémát.Ennek a lónak pl. (Furmint) nem kezdi ki a sörényét a karámfa.Az is látható a képen, hogy ha belülre kapná a szénát, az sáros idôben elég nagy probléma lenne, mert egyszer?en beletaposná a karám talajába és nem tudná megenni...Hát ez van :( Egyszer úgyis lesz saját lovam!Addig szeretem másokét Posted Image

#10 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 23:24

Jobb egy görbe sörény mint a sörbe görény... tongue.gif

#11 dr. szöszi

dr. szöszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 3:08

Hát Alain ezt kerek perec megmondtad! ;)

#12 gekko

gekko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 3:16

Mivel még nincs szereintem kimerítve a téma igy nekem is volna néhany ötletem.Itt mifelénk használnak 1 szabadon forditva (széna labda)alkalmatosságot,de szerintem othon is van,csak nem biztos,hogy pont ez a neve.Ez 1 nagy szemü haló amit meg lehet tömni szénával és a karámon belül fölakasztva tudja belöle fogyasztani a paci,gond nelkül.Igy a széna nem kerül a földre(nem szennyezödik) és nem is kell kidugni a fejét a táplálkozáshoz.Kérdezz utánna PH-nál szerintem tud keriteni.Valószínü nincs 1 ökör ára igy amennyiben a késöbbiekben megoldodik ez a problema nyugodtan elteheted hasonló esetekre.Tudom nem a tied a ló akkor minek feccülnél bele pénzt?Mert még a te lovad is járhat igy.Amenyiben Ph-nem tud szerezni akkor sincs nagy gáz,ha van a környéken halaszat vagy csak halász ember valószínü kitanulta a háló szövés mesterséget és künyüszerrel készit neked 1 hasonló hálót.Talán megúszod 1-2 sörrel.A lényeg kb 20-25 cm szem nagyságúak legyenek a lukak a hálón igy gond nelkül kitudja szedegetni belölle a szénát.Ha ezt megtudod valósítani akkor az eddigi részt(ahol a fejét kidugta vond be vékony apró szemü csirke halóval(ez drót).Ezzel megakadájozhatod,hogy pusztán megszokásbol dugdossa a fejét.A másik ötletem amennyiben vékonyabb rudak vannak föltéve ott ahol a fejét kidugja,a kritikus rudat le kell cserelni 1 forgó rudra.Ìgy ha ki is teszi a fejét akkor sem a fiksz fához dörzsölödik hanem a rud végig gördül a ló nyakán.Kisebb a surlódás igy kisebb az ebböl fakadó sebek keletkezése is.Bár ehhez ismerni kellene az elhelyezést is.Talán nem is kivitelezhetö.Azért szerintem ötletnek nem roszak.De majd a helyi kritikusok eldöntik,hogy baromságokrol van e itt most szó :confused: Akárhogyan is alakul remélem sikerül megoldanod valahogyan.

#13 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 3:34

Azt hiszem, a szénahálóra gondoltál. Vannak, akik azt mondják, hogy a magasan elhelyezett kaja nem jó, mert árt a paci hátának, viszont ez tényleg jó megoldás lehetne ebben az esetben. Még egy hátránya van: A karám mellé gyorsabban le lehet szórni a szénát, mint ebbe beletömni és utána valahova felakasztani. Amúgy elkészíteni is nagyon egyszerû, és az a tapasztalatom, hogy a bolti se bír ki éveket hibátlanul... A bálamadzagból is lehet pl csinálni, de ez nem túl tartós (kb fél-egy év), és tényleg egyszerû megcsomózni! ;)

#14 Sziszi

Sziszi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 18. - 21:40

Ha a paci sörénye 10-20 cm hosszan ki van kopva akkor javasolom a drasztikus megoldást:Vágd le kopaszra és utána szépen kinõ (Álítólag gyorsabban nõ a sörény ha rendszeresen tépik!)Másrészt meg ronda ha a lónak hiányos a sörénye! Posted Image

#15 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 18. - 22:55

Gekko:Szerintem egyáltalán nem mondtál hülyeséget! Posted Image Sõt, az ötleteid jók. Elraktározom õket!Neduddki: szerintem neked is igazad van Posted Image Az a baj, hogy a lovászok lusták... nem fognak bajlódni egy szénahálóval. :( Megígérem itt mindenki elõtt, hogy ha milliomos leszek, csinálok egy álomlovardát! :rolleyes: Minden a lovakért és a lovakért lesz!Persze bele fogok õrülni, mert ami az egyiknek jó a másiknak nem tetszik... de szívesen bajlódnék már azért ezzel!!!Sziszi: tényleg ronda a kikopott sörény. De annyira hülyén nézne ki, ha levágnám teljesen! :( Ezen még elgondolkozom.Köszike a jótanácsokat! Posted Image

#16 Ági1

Ági1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 7. - 18:55

Nem tudtok valami jó kis praktikát sörénynövekedés serkentésére?

#17 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 7. - 23:53

Ági,a lenmag nagyon jót tesz a szõrnek, azon túl, hogy az orrodat is tisztíccsa Posted Image Szóval ami biztos, hogy gyorsabban levedlik a ló, amely lenmagot kap és nagyon szép, egészséges szõrt növeszt, a tapasztalatom pedig az, hogy ez a hosszúszõrökre is vonatkozik.Másik - kissé drágább - javaslat a Biotin. Ez a pata és szõr bikázására való, nekem ez is nagyon bevált. Többet sajnos én sem tudok.

#18 Ági1

Ági1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 10. - 10:40

Köszi meggyes, és hol lehet a Biotint beszerezni? És ez egyáltalán valami tápféle vagy kence, vagy milyen?Ági

#19 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 10. - 19:54

Lovasboltokban, állategészségügyi üzletekben. Vigyázni kell vele, mert hamar lejár a szavatossága, ezt vásárláskor mindenképp nézd meg! Drága, 1 kg olyan 10-11 ezer Ft. Fehér por alakú Posted Image a kajához kell keverni.

#20 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 10. - 20:02

Szegény lónak, akirõl eddig beszéltem, újabb problémája akadt a sörényével: valami fura seb van rajta, olyan, mintha le akarna válni a sörény a ló nyakáról.Nagyon csúnya.A lovász szerint csömör... nekem fogalmam sincs :( Azt hiszem, most jön majd a Betadine samponos hajmosás... ha engedi a paci.Bár lehet, hogy ez nem jó ötlet.Szerintetek?

#21 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 10. - 20:09

Ártani tuti nem árt.

#22 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 11. - 1:07

Hello, ami a hiányos sörényt illeti, az én pacimnak is olyan volt, de tavaly nyáron "tüsire" levágtuk a sörényét (hozzáteszem nagyon aranyos volt) és most hogy már eléggé jól visszanött, most látom, hogy teljesen "megjavult", azaz most már nem hiányos neki. Persze lehet hogy mire megint nagyon hosszú lesz addigra megint kidörzsöli ... de egyenlöre szuper.Bocs, ezt már valaki egyszer ajánlotta volna, már régen olvastam ezt a topicot.Üdv

#23 rendesember

rendesember

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 11. - 8:37

Szia Anikó! Ugy hiszem egy lehetõség van erre azt kell megszüntetni ami kiváltja és ebben az esetben az,hogy a karámon kívülre teszik a szénát.Van egy jól bevált technika arra hogy a lovak ne tapossák össze a szénát. A karámon belülre be kell tenne egy nagy traktorgumit és abba belerakni a szálastakarmányt.A lovak tuti,hogy nem fogják összejárni és nem is balesetveszélyes.Pár nap alatt megszokják.Több helyen az ez dolog már bevált. Láttam külföldön egy olyat is amikor 10 cm átmérõjü karámfákat levernek a 2-3 méteres sugarú körben 30-40 cm távolságra egymástól és e közé kerül a szálas, a karámfák 120 cm-re állnak ki a földbõl, ennek a tetejére még tetõt is lehet tenni,hogy ne ázzon meg a kaja.Valószínû,hogy nem élõsködõ van a pacin,mert akkor a farkán is lennének erre jelek.Szia Attila

#24 rendesember

rendesember

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 11. - 9:05

Szia Ági! Most láttam,hogy már ajánlották a lenmagot és még a biotint is.A biotin egy nagyon klassz anyag csak két hibája van.Nagyon drága nézõpont kérdése. a mai napon az AnivetnélEQ . biotin 1000 gr 7.668.- + áfa a 3 kg pedig 20.281.-.a kilós 67 napig elég a lovadnak ami napi 143 forint.15 gr kell a lónak naponta.Ezt minimum etetni kell 6 hónapig,hogy a megfelelõ eredményt elérjed.Van egy másik anyag is amit EQ kerabolnak hívnak ez 1000 ml és 10.913.- + áfa és kb 100 napig elég és 136 ft egy napra az adag.szia attila

#25 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 11. - 18:39

Sziasztok!Most látom, hogy olyan fáradt voltam, hogy sömör helyett csömört írtam. :rolleyes:

#26 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 11. - 19:42

Sziasztok! Nekem is nagy probléma a sörény a kancámnál. Imád hemperegni, és a mostani esõzések után a sörénye is megszenvedte a hempergéssel járó ártalmakat. Ez bõvebben annyit tesz, hogy a legelõjén megkeresi a legnagyobb pocsolyát, és abba fekszik bele, a sörényére pedig ráragad a sok sár, amit felszedett. De ez még nem is lenne baj, de a szép dús sörényében a kikefélés oly nagy károkat okoz, hogy az már nem semmi. Posted Image Ha meg ki akarom mosni a sörényébõl a sok mocskot?! Na, akkor meg szinte belefagy a víz!!Azt pedig nem bírja ki szegény pára, hogy ne vigyem ki a legelõre, ugyanis állásban van, és mivel angol telivér, ezért nagyon sok mozgásra van szüksége! :rolleyes: Mi ez ellen az ellenszer? Nekem semmi bajom azzal, hogy meghempereg (leszámítva azt a nem éppen kellemes dolgot, mikor pucolás közben majd' asztmát kapok a sok portól, ami a kefe hatására elöhuzakodik a szöre alol), de a sörényét és a farkát mindennemû megfogyatkozástól védenem kell! Mit tegyek? :confused: [ 11 Február 2002, 18:48: Az üzenetet átszerkesztette: Playng ]

#27 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 11. - 21:12

Playng!Az én lovam ugyanilyen sárdagasztós és imádom a hosszú sörényét és farkát. Úgy akarom megnöveszteni neki, mint egy igazi andalúzét. (félig már sikerült Posted Image )Nos én ilyenkor egy bizonyos Equistar nevû szõrápló szerrel szoktam befújni neki a sörényét és a farkát és azzal könnyû belõle kifésülni a megszáradt sarat. Ez olyan mint egy balzsam, puhává és kicsit csúszóssá teszi a szõrt. Ezt nem kell minden hempergés után megcsinálni, csak akkor, ha érzed, hogy nagyon sprõd már a szõr.Nyáron is Kb havonta, 2 havonta megcsinálom.

#28 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 11:34

Lehet, hogy most hülyeséget mondok, de logikusnak tûnik így belülrõl Posted Image A hosszú szõrû kutyákból kiindulva : Ha lecitin tartalmú mezei, fodrázskellékesnél kapható hajbalzsamot kenegetnek a szõrükre, sokkal hosszabra megnõ, mert nem törik le félúton. Rosszat biztos nem csinál, és olcsó.

#29 Agika

Agika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 0:29

Van sörénytépõ késem, csak aza bibi, hogy nem tudom hogyan kell a sörényét meg a farkát megtépni vele... Vagy csak neki kell esnem és rájövök magamtól? A többi meg úgy is kinõ? Posted Image Köszi elõre is.

#30 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 8:58

Hû. Azért ne ess neki csak úgy. :D Valamikor biztos kinõ, de 1-2 hónapig legalább nézegetheted szegény lovad punk frizuráját, ha nem sikerül...Annyira nem egyszerû mutatvány, de egy gyakorlott valakitõl viszonylag könnyen elleshetõ. A farkukból meg max. annyit szoktak levágni, hogy ne lépjen rá a végére.

#31 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 27. - 9:53

Sziasztok!Nekem sörémykibontási problémára az autóápolásban is használatos szilikonsprayt ajánlották...Én nem használtam végül,mert a barátnõm adott sörénybontó folyadékot és az is használt, de azért lehet, hogy a szilikon is jó és biztos, hogy olcsóbb, mint a lóápolási csodaszerek...

#32 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 22:03

De jó kis topic ez! Posted Image És én nyitottam! :rolleyes: Egy Tatterzálos lovász tanácsa a ritkás, gyenge sörényre: naponta 2-3-szor nem túl hideg vízzel bevizezni a ló sörényét és átmasszírozni. Azt mondta, õ már csinált ezzel a módszerrel szép dús sörényt a szinte semmibõl. De kinek van erre energiája, ideje?

#33

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 22:15

Nekem! Én mindenre képes lennék egy normális sörényért a lovamnak! :D Na jó, mindenre nem... :rolleyes: De ha belsõ oka van, pl valami-hiány, akkor valszeg hiába dörzsölgetem, nem?.. De még lehet, hogy ezt is kipróbálom.

#34 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 22:27

Dé, a (vitamin és egyéb) hiányokról már volt szó fentebb...Gondolom az igazi az, ha a vitaminokat is nyomatod a lóba, és masszírozod is. Posted Image [ Szeptember 07, 2004, 22:28: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#35

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 22:32

Tudom, ebben (vitaminok) nem szorulok segítségre, nem azért írtam. Posted Image Lehet, hogy az lenne a legjobb tényleg ;) [ Szeptember 07, 2004, 22:33: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#36 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 0:01

Te Anikó, nem lehet hogy csak jól ki akart babrálni veled az a lovász? :D

#37 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 17:44

Sziasztok!Nem tudtok véletlenûl valami olcsó, de megbízható és nem drasztikus megoldást a gyenge töredezõ sörény rendbehozatalára? Valami humán balzsam, olaj, vagy valami házi csodakence, ami erõsítené és ápolná a töredezõ szálakat. Úgy tûnik csikóm sörénye ápolásra szorul, eltünt a szép dús csikósörénye. és elkezdtek a szálak a tövüknél töredezni. Még nem csúnya, de nem akarom megvárni amíg az lesz.

#38 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:45

Biotin, répa, lenmag, olaj, mind belsõleg természetesen. Ne nevess ki, de szerintem még a pirítatlan, natur tökmag is szóba jöhet, hátha megenné. [ December 15, 2004, 17:46: Az üzenetet átszerkesztette: Köki ]

#39 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:58

Vagy ha jó idõ van akkor az olaj, kívülre (oliva a legjobb). Nekem ezt egy tunéziai emberke mondta, akinek gyönyörû lovai voltak, és kérdeztem hogy csinálja, hogy a sörényeik ilyen szépek. Még lovon nem próbáltam, de a sajátomra bevállt! Posted Image

#40 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 20:52

Köki, a tökmagot kivéve mindet kapja! Nem az a baj hogy nem nõ, hanem az hogy mintha száraz lenne töredezik.Xiren! Az olivaolajat rá kell kenni? Csak a tövére? Ahhoz minek a jóidõ?