Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tenyészpatkány - Miért olyan aranyosak?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
213 válasz a témához

#41 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 10:45

Ó Merénylõ, sajnálom! :(

#42 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 28. - 18:16

De legalább nem szenvedett tovább... Vmelyik nap viszont a nagy szomorúságom közepette megleptek egy kispatkánnyal! Elõször azt hittem, h nem vagyok rá még kész, de azért egész jól betöltötte azt a bizonyos ûrt. :) Alig vagy 2-3 hónapos. Intenzíven növésben. :) Kislány ugyan úgy.

#43 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 11:50

Milyen színû az új pató? Képet majd tegyél be Lehet én is próbálkozok újra, valahogy kedvet kaptam hozzá :) . Csak elõbb le kell csökkenteni a törpenyusz állományt, egy apró baki miatt annyian lettek, hogy egy egész boxot elfoglalnak a ketreceikkel :o Ja, és próbáld ki az almamagot, az enyémek nagyon szerették :ang:

#44 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 12:20

Almamag? Ez jó. :) Még sose hallottam. 2-en vannak! :dev: Láttam az új kis Mókicát (ez a neve :gm: ), h olyan kis bánatos egyedül. Volt 1 szem kislány patkusz, valószínûleg testvérek az enyémmel, mert h egy idõben hozták õket, szóval szerintünk egy alom. De az enyémen kívül ez volt a másik lány, és a másik 5 fiút már elvitték. Én meg megsajnáltam õt ott egyedül a kereskedésben... :) Ez így volt eltervezve! :kir: Azonnal rakok be ilyen homályos-telós képeket! Még az a furi, h valószínûleg nem ettek rendesen, de az elsõ kislányom 2x akkora mint a 2. ... :rolleyes:

Edited by Merénylõ, 2010 november 1. - 12:21.


#45 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 12:37

Na hát, most fogdostam a nagyobbik lánykámat... Egy dagadék... :dev: Rájöttem, h elvannak kényeztetve.
Pedig csak 2 hete van nálam. :) A kicsi nagyon soványka még (õ 3-4 napja), de eszik eszik, hamarosan utoléri testvérkéjét! A nagy már annyira barátságos... :)
Szerintetek két lányka nem fog sokat verekedni? :confused:

Képek:
Két hangyás
:) :) aha
Picurka
Csimpi
Nagyobbik gyerek

Edited by Merénylõ, 2010 november 1. - 12:47.


#46 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 18:24

pffff... azt hiszem elzöldültem az irigységtõl Ezek tündérek! Az enyémek gyûrték egymást rendesen, volt, hogy a ketrec felsõ szintjérõl huppantak le az aljára a nagy küzdelemben, persze éjjel :kir: . Meg volt, hogy szinte szabályosan két kézzel a másik nyakán fojtogatták egymást. De mindig maradt a barátság, max egy-két karmolás volt a nagy csaták vége. Képeket tegyél majd be, ha nõnek, híznak Fõtt tészta, szalonna, szalonnabõr, sajt, almamag, joghurt, banáncsipsz, fõtt husi- nálunk ezek voltak a sláger kaják,meg az olajos magok, pedig azt elvileg tilos lett volna Gratu a csajokhoz :yeah:

#47 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 18:58

Akkor jóó! Nem ijedtem meg. :dev: Itt is csipog a kicsi egészen reggelig... :D A nagy a hátára dönti és kurkássza a hasát, õ meg csipog. Jó kis zsíroos kaják. Nálunk fõleg a zöldségek, meg gyümik, tejbegrízt nyalogatták az ujjamról vmelyik nap. :D Meg a trappista sajt, ilyenek... :) Lesznek képek majd, úgyis gyorsan nõnek. ;)

#48 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 7. - 16:17

Kis patkuszról hoztam két képet, már most jobban néz ki sokkal-sokkal! :)
majmóca
patkunyii

Edited by Merénylõ, 2010 november 7. - 16:19.


#49 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 10. - 14:58

Olyan lent van ez a házi kedvences topik, mindig elfelejtek idekattintani... De ez nagyon édes, tünemény kis kezecskéi, meg fülei vannak!! Selymes a szõre? Most lehet hülyén jön ki, de még sosem fogtam szõrös patit, nekem csupaszok voltak :ang: (am igen, tényleg a tilos/zsíros kajákat csípték a legjobban :D )

#50 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 10. - 15:56

Viccelsz? Kis szõrgolyóók! :) Annyira imádom, puhák nagyon. A csajsziknál az a baj, ha ivarérettek lesznek, h lesznek nagyon büdös idõszakaik... :gm:

#51 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 10. - 17:52

Neeem, tényleg :D . Nekünk õ volt a szõrösebbik:Borzi :ang: , õ pedig a tényleg teljesen meztelen:Csupi -itt épp a papucs kuckót hódítja meg. (Beakasztottunk két régi papucsot a ketrecükbe, nagyon szerették, jópofák voltak, ahogy belekucorodtak)
Jaj, nagyon megfogdosnék egy ilyen kis prémest :kir:

#52 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 10. - 20:30

Hát Borzi se a szõrösségérõl kapta a nevét úgy látom! :D :D Nagggyon furcsák, h ilyen kis csupik. :) De megfogdostam volna én is szívesen õket, nekem meg õk az érdekesek! Hát bármikor jöhetsz, itt az állatkereskedésben rengeteg kicsi ilyenek vannak mint az enyémek! Majdnem minden hónapban hoznak be egy almot, és a fele se kel el... :(

#53 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 13. - 16:44

Merénylõ, nagyon sajnálom a patid. :( Teljen sok örömöd az új jövevényben!

Az viszont nem teljesen igaz, h mindent ehetnek. Citrusféléket nem nagyon szabad, mert daganatos betegségeket okozhat nekik, fõleg fiú patiknál. Az almamagot a ciántartalma miatt sem valami ajánlatos nap mint nap adni nekik, bár szerintem túladagolni nem lehet vele õket. Ami még nagyon fontos, h plusz C-vitamint tilos adni nekik (ilyen mindenféle vitamincsepp formában meg azzal dúsított kaját) mert az õ szervezetük elõállítja és túl lehet adagolni vele õket. Habár a C-vitamin vízben oldódik, ha direkt adjuk nekik a plusz C-vitamint, az baj lehet.

A hámot én magam csináltam nekik, mert amit a kisállatboltban lehet kapni, az az én kislányaimnak nem jó. Elég hozzá egy vékonyabb madzagféle, egy kis fémkarika meg egy olyan bindzsula, amit a kapucnihúzók végére raknak. Nagy elõnye, hogy akármekkorára lehet állítani. Az én lányaimnál nagyon jól bevált és fillérekbõl megvan. Posted Image Majd keresek képet arról is, hogy hogyan kell felrakni a jószágra. :D

#54 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 13. - 17:41

Ez mekkora!!! Pati hám. :D :D Az enyémek megmakkannának ettõl az tuti. ;) Én csakis répa, zeller, alma, meg háztartási kekszet etetek velük plusszba, meg ilyen csokis mazsolás étrend kiegészítõt kapnak napi kettõt! Mellé a magvakat, rendes patkányoknak készült kajákat. Néha kapnak trappista sajtot is! :)

#55 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 14. - 7:59

Ó, pedig az arcok, amikor az emberek veszik az adást, hogy egy (mit egy, kettõ!) patkány ül a válladon az utcán! :kir: Persze lehet nélküle is, de nálam konkrétan már életet is mentett a hám. Bicajjal mentünk már hazafelé, a csajoknak van egy kis kosár elöl. Na, Manguszom kitalálta, hogy õ most bázisugrást hajt végre. Épp annyi idõm volt, hogy a hámnál fogva megfogjam és szó szerint visszalódítsam a kosárba. Kicsit izzadtam meg ijedtemben... :eek: Azóta dupla biztonsági megfontolásból a hám hozzá van kötve rövidebben a kosárhoz (eddig is volt, de ez az eset rávilágított, hogy így max a földön szánkázna utánam a szökevény). A hámban nagyon jól lehet sétáltatni is is õket, én a Zagyva-parton szoktam járni velük. Szeretnek mászkálni, szimatolni. Meg kutyák elõl is fel lehet kapni õket. :rolleyes:

#56 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 14. - 8:56

Ez nagyon kemény! :D Én még ilyet sose láttam vagy hallottam. Nem tudom, a kicsi még iszonyatosan tart tõlem. Elkezdem majd lassan a lyukakat elbarikádozni, h ne tudjon bemenni sehová és kiengedem. A naggyal már nincs ennyi gond, odajön meg elvan a szobában, nem fog ki magának 1-1 zugot és kuksol ott. Felszabadultan játszik. :)

#57 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 18. - 12:47

No, itt van pár kép a csajokról amint a hámokban feszítenek.

Csajszik
Megint

#58 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 18. - 14:03

ótejóég :eek: , aki azt mondja, hogy van ennél édesebb... Tünemények :ang: Bátran lehet vinni õket bárhová, kirándulni, stb? Nincsenek új helyen nagyon megilletõdve? És hogy szoktattad õket hozzá? Jajj, nagyon jópofák :yeah: (de bizony, Borzi a borzos arcáról kapta a nevét :kir: )

#59 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 18. - 15:47

Igazából nagyon nem szoktam hurcibálni õket hosszabb távokra. Van egy tavunk, ott van egy régebbi házuk (fából van és olyan büdös lett, hogy ki kellett ebrudalni a házból, hiába takarítottam és hiába volt lelakkozva). Ez lett a nyaralójuk. Ott szoktak elengedve lenni is, de csak a tó másik végén, elmennek 5-10 méterre majd visszajönnek hozzám. A Zagyvaparta jártunk nyáron ha volt idõm, ott sem szeppentek meg sosem, még vadásztak is a cserebogarakra és megették õket, ha sikerült egy-egy alacsonyröptût elkapni. Az utcán olyan fejeket meg sípolásokat tudnak kiváltani, hogy az nagyon kész... :kir: A legnagyobb utazásunk az volt, mikor Debrecen mellõl hoztam õket Szolnokra vonattal. Akkor még elég kicsik voltak. Be tudták pajszerolni magukat egy kis befõttes üvegbe.

#60 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 18. - 23:21

Iiiistenem! :) Gyönyörûségek! Remélem nekem is egyre kezesebbek lesznek... :)

#61 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 19. - 12:36

Hirtelen patkánytulajdonos lettem. A kertünkben sikerült fogni egy szép nagy fehér piros szemû fiúcskát. Az egyik partfalunk kövei közt bujkált. 2 óra alatt becserkésztem. Ideiglenesen betettem egy madárkalitkába, de mindjárt átszervezem az egeremet egy kisebb terráriumba, õ meg mehet az egér helyére a nagy terráriumba. Gondolom egérrel együtt nem nagyon lehet tartani, mert bántanák egymást? Patkányom még sose volt, csak egereim, hörcsögöm és tengerimalacom... Nem tudom, melyik szomszédból szabadulhatott el, vagy tették ki szándékosan. :rolleyes:

#62 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 19. - 16:53

Hûû, még szerencse h Te nem olyan vagy, aki lapáttal megy felé... :dev: Legalább jó kezekben lesz! :) Hát ha nem volt még patkányod itt vissza tudsz olvasgatni, h mit érdemes neki enni adni, meg ilyenek...

#63 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 19. - 17:06

Hûû, még szerencse h Te nem olyan vagy, aki lapáttal megy felé... :dev:
Legalább jó kezekben lesz! :)
Hát ha nem volt még patkányod itt vissza tudsz olvasgatni, h mit érdemes neki enni adni, meg ilyenek...


Bizony, mázlija van, hogy ami kertünkben kötött ki, és hogy anyu elõbb látta meg, mint a macskák meg a kutya. (Ez utóbbi teljesen lelki beteg lett az új jövevénytõl...)
Azt olvastam, kaphatja ugyanazt, mint az egér, szóval kapott magvakat, száraz kenyeret, meg egy kis almát. Elég lusta, remélem ez az alaptermészete és nincs baja. Lényegében eszegetett a kalitkában, míg el nem készült a helye, aztán körbejárta a terráriumot, és egy szimpatikus sarokban megpihent. Néha felkel, elmegy a táljához, eszik egy kicsit, aztán alszik tovább. Hagyja magát megsimogatni. :)

#64 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 19. - 17:23

Itt van két nagyon hasznos oldal újdonsült és akár gyakorló patitulajdonosoknak:

www.rodentologia.hu

http://ricanta.gportal.hu/

Az egérrel nem biztos hogy jól megvannak, van egy tippem, hogy akár meg is eheti. :rolleyes:

#65 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 19. - 17:31

Itt van két nagyon hasznos oldal újdonsült és akár gyakorló patitulajdonosoknak:

www.rodentologia.hu

http://ricanta.gportal.hu/

Az egérrel nem biztos hogy jól megvannak, van egy tippem, hogy akár meg is eheti. :rolleyes:


Igen, köszi, ezeket ismerem.

Igen, én is erre gondoltam, úgyhogy jobb a békesség címén külön vannak. Az egér kicsit csodálkozott, hogy összement a terráriuma, és elég sokáig fel volt veszve, pedig így is tágas helye van.
A patinak betettem egy régi bakancsot meg egy fémhengert, hogy ha el akarna bújni. De most elvan csak úgy kint. Néha felébred, és akkor ásítozik, meg jókat nyújtózkodik. :)

#66 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 22. - 11:38

Vernon beköltözött a bakancsába. :) Mivel rengeteg a hely még a terráriumban, tervezek neki függõhidat bambuszból, meg egyéb mászókákat. A finomabb falatokat már elfogadja kézbõl. :) Itt van róla pár kép.

#67 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 22. - 12:06

Tök aranyos! :ang: Jó, hogy nem hagytad a bokor alatt! :kocc: Szelíd egyébként? (bár ha ilyen jó helye van, tuti az lesz.) Fiú, avagy löány? :) Tényleg, a patkányoknak kell társ?

#68 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 22. - 12:20

Tök aranyos! :ang:
Jó, hogy nem hagytad a bokor alatt! :kocc:
Szelíd egyébként? (bár ha ilyen jó helye van, tuti az lesz.) Fiú, avagy löány? :)
Tényleg, a patkányoknak kell társ?


Hogy szelíd, az túlzás. Nem támad, de bizalmatlan. Még kell pár nap mire megszokja a helyet meg engem.
Én fiúnak nézem.
Társas állatok, de ha sokat foglalkozik vele az ember, akkor elvan egyedül is. Az embert is tudja társnak tekinteni úgy olvastam.

#69 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 22. - 12:43

Értem. :)

#70 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 22. - 14:19

Jobb azért, ha van társuk. Kivéve ha az ember valóban tud vele napi szinten jó sok idõt tölteni. Nekem elõször egy patim volt, na õ totál antiszoci volt, harapott mindenkit, engem is, ha a rácshoz nyúltam. Mondjuk õ nem tenyésztett társpatkány volt, hanem kígyókaja lett volna, de anyáék megvették nekem. Én nagyon szerettem, drága Tutykosom... :ang: Most ketten vannak a csajok és szerintem sokkal jobb nekik így. Nincs lelkifurdalásom, ha nincs rájuk annyi idõm, mint kéne, hiszen ha ketten vannak, elszórakoztatják egymást. Meg jó nagy helyük van, két függõ, midig van bebújó doboz is, elvannak. Szoktam kinyitni nekik a ketrecet és akkor mászkálnak a tetején. Egyszer nem figyeltem oda minden pillanatban és Mangusz, a kis alamuszi egybõl megrágta a vezetéket, ami ott lógott felette (nem volt áram alatt, csak lustaságom okán maradt ott), aztán mikor rákiabáltam, hogy HÉÉ!!! akkor meg nézett a nagy piros szemeivel, hogy mivan? :D

#71 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 25. - 16:41

:)

Tegnap barkácsoltam Vernonnak egy kuckót és hozzá egy bambuszhidat, amin fel tud menni a szellõzõrácsig. Nagyon tetszik neki az új mászóka.
Szerintem nem fiatal amúgy.
Nem tudom, hogy van patkányoknál, de pl. a fiatal egerek azok nagyon szeleburdik, és ugrálósak. Egérmértékkel mérve Vernon nagyon öregesen mozog. És gondolom, ha fiatal lenne, könnyebben barátkozna. :confused:

#72 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 25. - 17:12

Jóó kis híd! :) Ügyes. Szerintem meg ha idõsebb valóban nincsenek annyira szeleburdiak, viszont könnyebben is barátkoznak. Én legalábbis úgy veszem észre, h a nagy ahogy nõ egyre kezesebb. Minél nagyobb! A kicsi is kezesebb már, de õ még nagyon ijedõs, ugrálós, megrebben mindentõl. :D Vmelyik nap megráztam a takarót, úgy meg volt rémülve, azt se tudta h a másik seggébe bújjon, vagy a forgács alá. :dev: Majd kinövi! :) Szerintem idõ kérdése, nekem is lassan (a nagy legalábbis) jóval több mint 1 hónapja van itt és még most se mondom azt, h nagyon kezes...

#73 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 25. - 17:52

Köszi. :) Igazából én úgy értettem, hogy ha már fiatalon gondozza az ember, akkor esetleg könnyebb nekik megszokni, mint ha "vénségükre" lesz gazdájuk. De én ráérek, nem vagyok vele tolakodó, csak óvatosan ismerkedünk. Az új játékoktól azért kicsit felélénkült. :)

#74 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 25. - 18:11

Jajj, Méz most már rád is irigy vagyok!!! Hogy lehet patkányt találni csak úgy a kertben?? Nagyon jópofa a piros szemeivel, meg azért le a kalappal, hogy milyen pat-palotát rögtönöztél (az egérkének nem lehetett semmi ekkora házban élni :kir: ). Majd jó sok képet tegyetek be légyszi, a patkánytalanoknak is legyen mit nézegetni

#75 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 25. - 18:36

Jómadarak a mai nap. :)
álmosan
mi lesz most?

A normális fényképezõm bedöglött... Majd a hétvégén úgyis lesz a kezemben egy jobb gép, majd azzal is csinálok! :)

#76 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 25. - 22:50

Ancsii jóvoltából a Láányok új házikót kaptak! Óriásit, és nagyon jól érzik magukat benne... Egész estés party lesz aprajafalván! :D

#77 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 26. - 10:47

:kir: :kir:

#78 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 30. - 19:53


mi lesz most?


Nagyon aranyosak! :)

Vernon-t ma már kétszer sikerült megsimogatni. Elég érdekesen ismerkedünk. Hagyom, hogy megszimatolja a kezem, utána simogatom, õ néha forgolódik a kezem után és hatalmasra tátott a szájjal harapással fenyegetõzik. Akkor elkapom a kezem, aztán kezdõdik minden elölrõl. Nem hülye az állat amúgy, mert reggel konkrétan látszott rajta, hogy rájött úgyse bántom, egy idõ után nem érdekelte hogy simogatom, hanem azt leste, hogy ahol én bedugom a kezem, ott õ esetleg ki tudna szökni... :D De ahhoz képest, hogy pár napig azonnal elbújt, ahogy nyitottam a terrárium tetejét és hozzá se lehetett érni, szerintem elég sokat fejlõdtünk.
Hízott is valamicskét, már nem olyan csontos, mint ahogy jött. :yeah:

#79 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 1. - 21:17

Egyik évfolyamtársamnak az egyetemen feleslegessé vált a patija, így megörököltem. Ugyanolyan volt, Méz, mint a Tied, csak lány. Ribizlinek hívtuk a szemei miatt :D. Mint kiderült, tök vak volt, semmit nem látott - ez lett aztán a veszte szegénynek, nyáron egy csaj vigyázott rá, akitõl meglógott, majd egy kutya elkapta. Õt egy kalitkában tartottam éjjel, meg amikor nem voltunk a szobában, amúgy meg kiengedtem, az asztalon felfedezett, meg a karomon szaladgált fel-alá. Kicsit zavaró szokása volt, hogy állandóan egy-egy csepp pisit ejtett mindenhová, ahol járt. Gondolom, ez valamiféle tájékozódási dolog lehetett, nem? Õ a csokis nápolyit imádta, meg a puffasztott kölesgolyókat. :D Alomnak macskawc-be való almot kevertem felesbe faforgáccsal, így sokkal kevésbé büdösödött. Ami nagyon érdekes, hogy amióta tanyán lakom, csak a döglött patkánynak tudok örülni. :rolleyes: :gm: De azért ezek a kis házipatik irtó cukik.

#80 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 1. - 22:36

A régebbik patim, amelyiket egyedül tartottam az szintén ilyen 1-1 csepp pisi pöttyöt hagyott. De csak ha a bõrömön van vmi szilárdabb talajon volt! Miért vajon? :) Ezt már akkor is meg akartam kérdezni.