Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csongrád megye


  • Please log in to reply
444 válasz a témához

#1 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 7:58

Nagyon örülök , hogy ilyen oldal nyilt igy nem kell böngészni , mindenki megtalálja azt a régiót amiben él és lovagolni szeret vagy ahova szeretne menni lovazni .Véleményem szerint és ha kérhetem akkor jelentkezzen ide be minden helyi , hogy megismerhessük egymást és egymás programjait .Üdv : Dél-Alföldi

#2 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 8:57

Szia Dél-Alföldi! Jelentkezem én is Csongrád megyei lovas vagyok. Posted Image

#3 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 20:27

Én is itt vagyok!!! Posted Image Jelentem én is itt élek Csongrád megyében, azon belül is Szentesen.Dél-Alföldi!Sokat gondolkoztam rajta (remélem tegezhetlek), aztán megnéztem a honlapodat, és bebizonyosodott.Jártam hozzád lovagolni. Posted Image Nem tudom emlékszel-e rám.Imola volt a nagy szerelmem.

#4 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 7:33

Szia Dodó !Megnéztem az adataidat és tényleg ismerjük egymást .Nyugodtan tegezhetsz .Holnap öszi túra lesz nállunk kb 40 lovas van már . Nagyon reménykedem , hogy nem fog esni az esõ . Gyertek lovagolni . Elkezdjük hamarosan építeni a fedeles lovardánkat , igy rosszabb idõben is jó körülmények közt lehet majd lovazni .Imolka nekem is a kedvencem , hogy tetszett a szereplése a magán lótartók versenyén , láttad ?Üdv .

#5 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 14:19

Jaj, de jó! Posted Image Hogy ne rondítsak bele a topicba, megy a magán.

#6 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 17:10

Válaszoltam magán üzenetben .Egyébként a többiek tájékoztatására szeretnék dicsekedni , hogy a mai hagyományos õszi túra nagyon jól sikerült 21 lovas három fogat és 60 vendég vett részt rajta .A képeket a jövõhéten felrakom a honlapunkra [url="http://"http://www.lovas-sport.hu"]www.lovas-sport.hu[/url] Sziasztok !Sajnálattal tapasztalom , hogy más csongrád megyei lovas nem mutatja meg magát itt , más megyékben aktívabban az emberkék .

#7 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 13:41

Valaki tud Szeged határában jó lovardát? Én nem szegedi vagyok, de oda járok suliba, és jó lenne, ha lovagolni is tudnék menni.Borcsa

#8 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 10:05

Szia Borcsa! Szõregen van egy lovas tanya Bárdos Sanyi mûködteti. A barátnõm oda jár lovagolni szerintem elég jó hely. Ha érdekel üzenj és megszerzem a telefon számukat.

#9 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 14:37

Mennyibe kerül? És persze, hogy érdekel! :D

#10 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 14:48

Alfiolo!Nem korai egy rövid látogatás alapján ajánlani a helyet? Én több mint két éve tartom ott lovaimat... :D Mondjuk elvitathatatlan elõnye más szegedi helyekhez képest a fedeles lovarda (ki tudja meddig lesz használható így oldal nélkül), persze csak akkor ha az említett Bárdos Sanyi nem küld el a f*szba azért mert egyik nap õ elsimította a pályát azért, hogy a lánya másnap ott ugróedzésben részesüljön, én pedig a tök sötétben bementem oda a csikót futószárazni, lévén csak ott van lámpa. Nem tudom honnan vettem erre a jogalapot több mint két éves ott tartózkodás, és állandó rendszeres fizetés mellett. Apropó!Nekem meg utólag kell értesülnöm arról, hogy nálunk jártál, és még láttuk is egymást? Posted Image

#11 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 12:08

Szia Furiosojr.! Azért ajánlottam azt a helyet mert már láttam és van annál rosszabb is. Kezdésnek szerintem nagyon megfelel utána ha belejött akkor nézhet másik helyet. Amikor indultál terepre akkor mondta Anna hogy te vagy az. Miután vissza jöttél már nem tudtam hogy hogy menjek oda hozzád. Elvoltál nagyon foglalva! :D Egyébként nagyon tetszik a csikód. Szép formás és arányos.

#12 Pacika

Pacika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 13:23

Sziasztok!Én is Csongrád megyében lovagolok:Mindszenten! :D Nyár végén láttam egy lovastúracsapatot,Szegváron.Nem tudjátok,kik lehettek? Az biztos,hogy nem mi. Posted Image

#13 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 11:10

Szia Pacika! Mióta lovagolsz? Van saját lovad? Én Makón lovagolok.

#14 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 11:11

Borcsa barátnõm vasárnap megy ki oda és megkérdez neked mindent. Posted Image

#15 Pacika

Pacika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 13:17

Hat éve lovagolok,mert elõtte a kicsi vagy még hozzá szöveget kellett hallgatnom. Posted Image Saját lovam sajnos nincs,de ahova járok lovagolni+ lovazni ott van "saját" lovam,3 is.Az egyik egy 12 éves arab félvér kanca,a másik egy betanításra váró 2,5éves csikó és a testvére,egy féléves kanca. Imádom õket!Csak érdekelt,hogy kik lehettek,mert mi is megyünk nyáron minden évben többször is túrára. Posted Image Neked van saját lovad Alfiolo? (Lehet,hogy már írtad,de még nem olvastam.)

#16 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 8:27

Szia Pacika /Nyár végén láttam egy lovastúracsapatot,Szegváron.Nem tudjátok,kik lehettek? Az biztos,hogy nem mi. A mi nomád lovastáborunkat láthattad a nyáron , Szegváron .Hmvhelytõl-Csongrádig mentek majd vissza .Üdv : Dél-Alföldi

#17 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 9:35

Alfiolo!Borcsa adatai között szereplõ fényképen egy elég jó ülésben terepen lovagló kislányt látok, aki nem tûnik abszolút kezdõnek. Bárdos Sanyinál bérlovas még terepen nem volt talán az életben sem, vagy csak elvétve. Mondjuk olyan lovak sincsenek, amin egy tapasztalatlanabb lovast terepre lehetne vinni. Amire lehetõség van: lovardai lovaglás idomítatlan, idõnként sánta lovakon. Ha Borcsa ilyet keres, akkor a legjobb helyen jár. No de nem akarok további ellenreklámot csinálni.

#18 bigblue

bigblue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 398 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 11:56

Zákányszéken is van egy lovarda, hatalmas füves karámmal meg lovardával, kiváló terepezési lehetõséggel [sík erdõs-legelõs részek, harapós tanyasi kutyák, utálkozó parasztok Posted Image ]. Ott 1500 Ft egy óra, 10 alkalmas bérlet 13.000 Ft, a busz pont elõtte tesz le. Normális öltözõ, angol WC, kevésbé lestrapált lovak, jó nyergek. Hátrány: Szegedtõl kb 15 km, állásos istálló, nincs fedeles, nincs járatógép. A volt lovászuktól azt hallottam, hogy mostanában el vannak hanyagolva a lovak, olyan pedig, aki a mai napig oda jár, azt mondta tegnap, hogy jól vannak a lovak. Bárdosnál viszont van némi oktatás és közelebb is van, plusz amitket már Fjr is említett elõnyként.

#19 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 12:02

Szia Borcsa! Olvastad az érveket és az ellen érveket. Most dönts magad! Bárdos Sándor telefonszáma:06-20/916-2625 8 alkalmasbérlet 10000Ft-ba kerül. Ha érdekel szerintem menj el nézd meg és utána döntsd el magad hogy jó vagy nem. Ha tudok másik helyet akkor feltétlenül szólni fogok neked!

#20 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 12:05

Furiosojr. mindenben igazat adok neked de sajnos most semmi más hely nem jut az eszembe ahova küldeni tudnám. Neked nincs más ötleted? Ismersz jobb helyet?

#21 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 13:30

Tõlem eddig bárki kérdezte, hogy hová érdemes lovagolni tanulni elmenni Szegeden én mindenkinek Berente Sanyiékat ajánlottam a Göndör soron. Azt hiszem terepre ott sem járnak, és fedeles sincsen, az oktatás viszont tudtommal színvonalas. Hozzáteszem személyesen oktatást nem láttam még ott, de Sanyit és lányait ismerem. Sajna olyan más bérlovas vagy bértartó helyet nem ismerek Szeged közvetlen (helyi járatú autóbusszal, vagy hosszabb autózás nélkül megközelíthetõ) közelében, ahol fedeles lovarda és jártatógép lenne, ami így tél elején elengedhetetlen. Ha ismernék ilyet elfogadható áron, akkor már én is ott tartanám a lovaimat, és nem a jelenlegi helyen bosszankodnék.

#22 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 15:54

Köszönöm, hogy tájékoztattatok.. Majd elmegyek oda, és megnézem milyen a terep.. :D borcsa

#23 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 17:25

Szegeden én is a Berentééket ajánlanám!!!Nagyon rendesek, jó, tényleg színvonalas az oktatás.Bár tényleg nincs fedeles, sem jártatógép..Dehát ezt mind nem is tudom hol fogsz találni..Nagyon rendes emberek.Amúgy most vettünk a hétvégén tõlük egy lovat.

#24 picipaci

picipaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 14:05

[ December 06, 2004, 17:43: Az üzenetet átszerkesztette: picipaci ]

#25 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 21:01

Sziasztok!Van egy másik lovarda is Szeged-Szõreg és Deszk között. A Két Dudás csárda után van egy út oda befele a Szerb utcáról. Úgy hívják, hogy Perényi Pihenõ Park. Ott dolgoztam egy ideig. Nagyon szép hely, igaz az én idõmben még nem voltak ott túl kedvesek a tulajék. Én is azért hagytam ott a kócerájt két éve, mert bunkóztak velem. De ki tudja, lehet, hogy már megváltozott a helyzet.

#26 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 21:46

picipaci! Miért hagytad ott a legutóbbi helyed Szõregen? Egyik napról a másikra eltûntél... [ November 15, 2004, 20:47: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#27 picipaci

picipaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 9:00

[ Február 16, 2005, 22:53: Az üzenetet átszerkesztette: picipaci ]

#28 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 18:43

Sziasztok!Szegedre jartam volt egyetemre, es hetvegente vagy ha idom volt, busszal lovagolni. (igen, igen, busszal! Brr.) Nehany hely ahol jartam:-Gold LK, meg az osidokben :D Valaki ismerte meg?-zakanyszeki lovarda (oktatas nem mindig volt magas szinvonalu...khm.)-Tartottunk lovat a baratnommel Reti Gaboreknal (fedeles!!), ok oktatnak is ha szeretned. van tobb ugropalya, karamok.-egy rovid ideig volt a lo Berenteeknel is (fedeles nincs, de nagyon kedves, segitokesz emberek!). Terepre ritkan, de azt hiszem, jarnak azert, csak sokaig tart kileptetni a varosbol.-no es a Family vendeghaz, vagy mi is a neve... Nemeth Nandorek Zakanyszeken! a terep nagyon jo, es a gazda meg a felesege is kedves, rendes emberek. Oktatas nem sok van, de a lovak jo fejek.Del-Alfoldi! Ti mikor nyitottatok ezt a vasarhelyi lovardat? Igy kepeken nagyon jol nez ki! Maganuziben esetleg ird meg, ki az oktato Posted Image Szoval tiszta jo ez a topic, meseljetek!

#29 IC

IC

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 11:10

Sziasztok! Én szentesi vagyok. A város mellett közvetlenül (az elkerülõ útról nyíló kis betonút mentén)van egy ranch-ünk, ahol western oktatással és qh tenyésztéssel foglalkozunk.Ha valakit érdekel - akár "csak" azért, hogy igazi westernlovakat lásson vagy, hogy kipróbálja a westernlovaglást - szeretettel várjuk!IC

#30 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 15:03

Szia IC! Még nem volt alkalmam kipróbálni a western lovaglást de nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lehet. Nagyon irígyellek, mert nekem nincs saját lovam. Posted Image

#31 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 19:34

A Csongrád megyei lóbarátoknak, lovasoknak békésebb, boldogabb, sikerekben gazdagabb új esztendõt kívánok, jó bulizást, s könnyû ébredést másnap (vagy aznap... ;) )... ;) Posted Image :D Posted Image Posted Image

#32 Pacika

Pacika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 20:26

Csatlakozom furiosohoz. Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok! Posted Image

#33 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 20:39

Mi itt Vásárhelyen holnap szilveszteri lovaglással búcsúztatjuk ezt az évet .Kilovagolunk Mártélyra , eszünk egy jó kakaspörköltet iszunk rá és haza lovagolunk .Minden Csongrád megyei lovasnak , ló barátnak , állatbarátnak és hát lónak nagyon boldog és sikeres Új esztendõt kívánok !!

#34 Pacika

Pacika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 20:50

Mi is lovagolunk ám holnap Szegvár és Mindszent között! :D Sõt újév napján is megpróbálkozunk vele,mert azt mondják, azt fogod csinálni egész évben,amit az év elsõ napján csináltál. ;) És mégegyszer B.Ú.É.K.

#35 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 13:27

Csatlakozom Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek! Posted Image

#36 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 14:08

Én is csatlakozom hozzátok.Békés, boldog és rengeteg lovaglásban gazdag új évet kívánok. Posted Image

#37 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 8:28

Sziasztok Csongrád megyeiek !Két héten belül szabadul boxos férõhelyünk Hmvhelyen .28.000.Ft/hó díjért , nagy , önitatós boxokba helyezheted el lovadat , változatós takarmányozással - lótáp,zab,kukorica,répa- kitûnõ terep lehetõségekkel és havonat legalább két szervezett túrával , lovas bulival ( idéntõl versenyeket is szervezünk ).Érdeklõdni magán üzenetben vagy a 30-383-1299-es telefonon .

#38 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 9:24

Szia Dél-Alföldi!Ha minden jól megy, és szerencsém lesz mint ahogy tavaly egész évben nem volt, akkor a verseny engem is érdekel. Mikor, hol, hivatalos, milyen szintû?

#39 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 9:31

Sajnos a csongrád megyei lovasélet is kb. annyira pezseg, mint ez a topic. :(

#40 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 11:45

Igazad van furiosojr., de mi megpróbáljuk a lassan terjengõ ,,hullaszagot,, eloszlatni .Hétfõn felrakom a Dél-Alföldi Lovasudvar 2005 évi program naptárját . Remélem lesz érdeklõdõ nem csak a helyiek közül .