Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Árak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
279 válasz a témához

#121 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 20. - 11:48

igazat adok nektek HH, és Packa ugyanis egy cipõben evezünk! jó lenne ha nem lenne az ember kiszolgáltatva az idõjáráson kívûl más tényezõknek is.

#122 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 22. - 21:21

A végén már nem tudtalak követni :) , de az biztos, hogy két ember nem rak fel 300 bálát egy óra alatt. Pláne nem a tarlón. Nyilván úgy van ahogy a bálázóból kiesett. Ha egy ember adogatja, egy pedig rakja a kocsin, szerintem minimum 3 óra a felrakás. Aztán meg mire raknak fel 300 bálát? Egy pótkocsi cc. 100 bála és akkor jó magasra kell villázni....

Jajmá, 300-at persze, hogy nem! :rolleyes: Jól belebonyolódtam, tény, de épp azt írtam, hogy

...ha fel is rakják, le is rakják, akkor az nem egy óra, hanem mondjuk kettõ. Legyen egy óra a felrakás, egy óra a lerakás. Úgy, hogy két ember dolgozik. Nem tudom, konkrétan mennyi idõ alatt végeznek (két ember 100 bálát mennyi idõ alatt rak fel és le?)

Tehát én is úgy tippelek, hogy egy kocsit a két ember 2 óra alatt rak meg kb. 100 bálával. Lefele u.ennyi. (Bár tavaly szerintem a lerakással hamarabb végeztek. És itt már legfeljebb csak az van a napon, aki a kocsiról ledobálja, aki rakja, már az árnyékos tetõ alatt van.)
Tavaly elõtt 854 bála (széna-szalma) jött öszesen, és 18.000,- Ft-ot fizettem a rakodásért. Ezen két ember osztozott. Ha nagyjából azonos erõben vannak, és azonos tempóban dolgoznak, egy emberre vetítve ez 9000,- Ft. (kb. 425 báláért) Ez tényleg nem sok.

Ha megduplázom, akkor jön ki kb. 1000,- Ft-os órabérre. Vagy hogyan? :huh: Mostmár én is belezavarodtam. Segítsen már valaki számolni! :rolleyes:
Annyi tény, hogy 38 fokban még állni is iszonyat megterhelõ, nem bálákat rakodni. Szóval szeretném tisztességesen megfizetni. Szerintetek (figyelemmel a munkaerõhiányra is) mennyit ajánljak fel?

#123 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 23. - 13:34

Szerintetek (figyelemmel a munkaerõhiányra is) mennyit ajánljak fel?

Azt neked kell eldönteni, pontosabban ha neked lennék megkérdezném, hogy mennyit kérnek. Lehet, hogy közel sem mernek annyit mondani, amennyit te igérnél....
Felénk nem divat az ezer forintos segédmunkás órabér. Könnyû munka a lovak körül 300, kicsit nehezebb, pl. bálahordás, rakodás 400, kifejezetten kemény meló 500, mind megtetézve óránként 2 dl borral, vagy két óránként egy sörrel, ha úgy adódik ebéd.

Ha tudtalak követni, akkor egy kanyart (100 bála) le,-felrakással 4 órába számoltál két hapsinak - szerintem helyesen - akkor 100 bála 8 ezerért van bent 1000 forintos órabérrel. 80 forint bálánként csak a rakodás. Jó sok.. :huh:

#124 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 23. - 16:05

Ma megtörtént a berakodás! :yeah: :yeah:
319 bála lett. Még nem emeltünk árat, mert ez a két ember eljött a "régi tarifáért".
Fuvardíjjal együtt 260,- Ft-ért kapok egy kisbálát. Erre jött a rakodás, 6000. Így nekem most 279,-Ft-ban van egy nehéz-tömör, I.o. kisbálás széna.

SZÉNA 1

SZÉNA 2

SZÉNA 3

Hát én felajánlok 1.500-at is 100 bálánként/fejenként- ha ezen múlik, hogy a következõ 200 bálát IS elhozzák. Mivel ketten rakják, 100 bála rakodási díja így 3000 Ft. lesz. Akkor fog mindenestül egy bála 290,- Ft-ba kerülni.
Az még mindig megéri, nem?

Tényleg, másfelé (cakli-pakli) mennyi egy kisbála széna, ill. szalma?

Edited by Ágimam, 2007 június 23. - 16:06.


#125 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 23. - 18:51



Hát én felajánlok 1.500-at is 100 bálánként/fejenként- ha ezen múlik, hogy a következõ 200 bálát IS elhozzák. Mivel ketten rakják, 100 bála rakodási díja így 3000 Ft. lesz. Akkor fog mindenestül egy bála 290,- Ft-ba kerülni.
Az még mindig megéri, nem?

Tényleg, másfelé (cakli-pakli) mennyi egy kisbála széna, ill. szalma?


Biztos megéri, de tegnap még 1000 forintos órabérrõl írtál... :D
Nálunk legutóbb 400-ért hozták helybe, tehát jól vásároltál.

#126 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 23. - 22:03

Drága Packa! (Tejjesen összezavarsz mán!) De tényleg én számoltam el magam.

Ha 100 bála (le-fel)mozgatásáért két embernek 2000, Ft-ot fizetek, akkor egynek 1000-et. És úgy számoltam, hogy két ember 100 bálát 2 óra alatt rak fel-le, tehát egy embernek egy órára 1000 Ft jut. De rosszul, mert mindkét ember 2 órát dolgozik, tehát csak 500,- Ft-os órabér jutott egynek-egynek.

Ezért is gondoltam úgy, hogy 1500-at kapjon egy ember (azért a két órás munkáért), és akkor 750,- Ft-os órabére lesz (nagyjából).

Nna. A lényeg, hogy helyén van 319 kisbála széna. :D

Emiatt viszont nem mehettem Nadapra, és fogalmam sincs, mi van a PKN-es csapattal. :(

Edited by Ágimam, 2007 június 24. - 8:49.


#127 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 24. - 10:04

Ha két munkás (jó erõben lévõ) azonos idõ alatt 100 bálát rakodik két óra alatt, úgy, hogy közben nem izzad és nem pihen inni meg csak otthon fog, akkor soknak számít-e ha én meg bõségesen fogyasztok folyadékot, miközben nem csinálok semmit mert Õk, meg pénzt is akarnak azért ha dolgoznak a fel ill. lerakodással a tûzõ napon mert árnyékot nem kapnak . Az sok érte?? :gm: :gm:

#128 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 24. - 11:24

Sok! Egy smucig vagy! :gm:

[Az enyimek meg kapnak kávét, üdítõt, ásv.vizet. Alkoholt nem. :nem: :P ]


#129 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 24. - 19:29

Más téma.... Tudok olcsó telkeket a Golan-fensíkon........csak meg kell védeni! :gm: on

#130 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 24. - 20:40

Más téma....

Tudok olcsó telkeket a Golan-fensíkon........csak meg kell védeni! :gm:
on

Ott én is tudok - csak el kell foglalni! :D

#131 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 24. - 20:54

Kaposvár környékén 300 ft/kisbála széna (nagyon jó minõségû), ebben vagy benn van a szállítás, vagy ez még + költség. A rakodó embereknek 500 ft/óradíjat szoktam adni. Zab horror ár, 6-8 ezer ft/mázsa. Szalma 200-300ft/kisbákla + fuvar és rakodás.... Hiába nem olcsó dolog a lótartás.... :rolleyes:

#132 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 25. - 13:52

Elsõ szénázási idõszakunk, ez egy agyrém!! Remélem szerdán túlleszünk a 2/3-án, akkor majd irok árakat is innen a nyugati határszélrõl! Ugyebár, nonstop munka mellett, ha takarmányt találtunk és be is bálázzák akkor fuvaros aki vagy ráér akkor amikor mi is vagy nem, ha sikerül mindent egyeztetni kiderül, hogy kicsit nagy autót szereztem :eek: (pótos Liaz) és nem fér be azon a kapun amin jó lenne. Kezdõdik minden majdnem elõrõl... legközelebbi idõpont szerda du. Majd belejövünk!! :)

Edited by Mona84, 2007 június 25. - 13:59.


#133 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 26. - 12:59

Mennyibe kerül a kötelezõ vérvétel (ahhoz, hogy a ló kimozdulhasson otthonából)?

#134 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 26. - 14:24

Én 2005-ben a három ló vérvizsgálatáért 14.300 Ft-ot fizettem.

[Úgy tudom, a vérvizsgálat kötelezõ (a nevében is benne van) nem csak akkor kell, mikor a ló kimozdul az otthonából. Rendelet írja elõ, tehát (két v. három évente?) minden lónál el kell végeztetni.
Uffa... Most, hogy a számlát kerestem...áprilisban múlt 2 éve, hogy nálunk megtörtént. :huh: ]

Edited by Ágimam, 2007 június 26. - 14:39.


#135 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 27. - 10:02

Én 2005-ben a három ló vérvizsgálatáért 14.300 Ft-ot fizettem.

[Úgy tudom, a vérvizsgálat kötelezõ (a nevében is benne van) nem csak akkor kell, mikor a ló kimozdul az otthonából. Rendelet írja elõ, tehát (két v. három évente?) minden lónál el kell végeztetni.
Uffa... Most, hogy a számlát kerestem...áprilisban múlt 2 éve, hogy nálunk megtörtént. :huh: ]

Oké, hogy kötelezõ, nem is az én lovaimról van szó, hanem valaki máséról, aki kb. 10 éve tart lovakat átlag 15 darabot, de most mikor rákérdeztem, hogy volt-e vérvételük, azt sem tudta, hogy azt eszik-e vagy isszák......
Tényleg, ellenõrzi ezt valaki???? Jár oda néha állatorvos, pl. testerségesen termékenyíteni, vagy nagyritkán ha komoly baja van valamelyiknek, de ezek szerint ennyi év alatt ez nem derült ki. :gm:

#136 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 30. - 22:07

Ami a szena arat illeti..., lovat is tobbfelekepepn lehet tartani. Ahogy azt valakik eneklik(persze a dal nem a lotartasrol szol), van aki penzzel, van aki esszel, van aki egyszeru puszta kezzel... . En mind a magad uram, ha szolgad nincsen, mondas gyakorlati muveloje, a harmadik kategoriaba sorolnam magam. Ez lehet idovel valtozni fog..., ha majd esetleg kezdek tollasodni :) (allitolag a penz nagyon meg tudja valtoztatni az ember eletet..., foleg ha utolag kiderul hogy honnan szereztek :gm: ), de azert nem nagyon hinnem. A szena arat sose szamoltam. A sajat munkajat ugye, nem szamolja az ember, foleg ha nem akarja, hogy elmenjen a kedve a lotartastol.. . . Ha minden jol megy(idojaras, sikerul idoben elepnem a munkahelyrol) hasonlo anyagokat sikerulhet begyujteni. Persze ezt csak jopar nap kaszalas, forgatas, gyujtes, es egyebb tuzo napon vegzett extrem sport gyakorlasa utan. :) Mert egyes dolgok megfizethetetlenek... . A tobbi masra ott a Mastercard... .

Edited by Muki, 2007 június 30. - 22:10.


#137 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 13:53

Muki a 43,44 és 54 kép az meg mi a csuda? kérünk felvilágosítást

#138 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 2. - 14:31

Muki a 43,44 és 54 kép az meg mi a csuda?
kérünk felvilágosítást


Be lehetne tenni az "ezmiez" topicba. Tényleg, mi ez?

#139 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 4. - 8:37

Na hazakerült a fele anyag, :D ma meg esik is, de csak essen! Egy szénabálát 230Ft-ért vettünk (megjegyzem elég lazák, tehát azért a szénamennyiség/bála lehetne jobb is!) Fuvar, három segítõvel 15km-en 4.000Ft (ezt elég jónak találtuk) Tehát kb. 250Ft/bála, 200db/kanyarra esetén. (megnézést, saját erõt, segítséget, kisérõautó üzemanyagot nem számolva)

Edited by Mona84, 2007 július 4. - 8:38.


#140 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 4. - 9:19

Mona, ez nagyon korrekt. Ez még a Vp.megyeinél is olcsóbb. (Fõleg, ha a széna egyébként jó minõségû).

#141 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 4. - 12:02

Mona, ez nagyon korrekt. Ez még a Vp.megyeinél is olcsóbb. (Fõleg, ha a széna egyébként jó minõségû).


Igen, mi is úgy gondoltuk azért nem kukacoskodtunk, hogy lehetne tömörebb is a bála.
Szerintem kiváló minõségû, Szírinek izlik mert ebbõl is hoztunk kostolót Neki mivel tavaly 100db-ot el kellett ajándékozni, mert nem tetszett neki.
Ez a srác nem ebbõl él.

#142 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 5. - 12:25

Muki a 43,44 és 54 kép az meg mi a csuda?
kérünk felvilágosítást

A valaszokat atirtam a gazdaembereknek jotanacsai.... , nevu topikba.

Edited by Muki, 2007 július 5. - 12:25.


#143 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 5. - 20:27

Sziasztok! Nálam most volt az állatdoki, a loinfluenza elleni oltás az 7000 volt, a vérvétel meg 2000. hát nem mondom h olcso volt, de csak évente kell, oltani meg félévente, uh tulélem:)

#144 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 11:23

Sziasztok! A hirdetéses részben már írtam, de úgy látom, itt is a szénáról folyik a beszélgetés (bocs, még nem volt idõm végigolvasni), ezért szeretnék Tõletek is segítséget kérni. Nem tud valaki eladó kisbálás gyepszénát Békéscsaba közelében? Sajnos a gyõrivel nem sokra megyek. Eléggé kétségbe vagyok esve már. :( :( :(

#145 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 11:25

Eléggé kétségbe vagyok esve már. :( :( :(


...annyira, hogy még a magánjaidat sem olvsod! :kv:

#146 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 23:07

Ha Te mondod, Ágica... Oké, bevallom: nem is keresek szénát. Felejtsétek el! Bár lehet, hogy nincs is mit...

#147 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 23:10

Jaj, Lili, nehüjékeggyé má'! Hát írtam magánt, és semmi rejakció, csak ezt akartam a tudtodra adni. Segítenék széna-ügyben is, de sajnos arra tifelétek nincs ösmeretségem. :( Egyébként most szereztem egy Pest-környéki fórumosnak innen tõlünk szénát, a 1,21 m-es körátmérõjû - jó minõségût - itt 4000-ért adják.

#148 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 13. - 10:52

Sziasztok!

Nálam most volt az állatdoki, a loinfluenza elleni oltás az 7000 volt, a vérvétel meg 2000.

hát nem mondom h olcso volt, de csak évente kell, oltani meg félévente, uh tulélem:)

Szerintem olcsón megúsztad.
Ha a vakcina Resequin volt, akkor csak ennek az ára 6.000,- Ft.

#149 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 13. - 16:10

Az volt, bár rendi állatorvos jár oda hozzánk szerencsére. :)

#150 Pajkoska

Pajkoska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 13. - 16:54

A kötelezõ vérvétel nálunk a hatósági állatorvos dolga, és ingyé csinálja. - bár a szomszédom - De azt mondta, hogy az állatorvos feladata, kötelessége megcsinálni, minden a körzetében lévõ lónál.

#151 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 13. - 17:03

Ez így van. A laborvizsgálatnak, az eredmény írásos jegyzõkönyvének van költsége.

#152 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 13. - 17:56

Az volt, bár rendi állatorvos jár oda hozzánk szerencsére. :)

Az mit jelent, hogy "rendi"?
Ez olyan állatorvos, aki rendes, vagy trendi? ;)
Ha rendes, akkor miért írtad, hogy nem olcsó? Bár a rendes és az olcsó nem ugyanazok a fogalmak.
Örülj, hogy ilyen állatorvosod van, aki minimális munkadíjat számol fel neked.
Az általad leírt beavatkozások minimum a duplájába kerülnek normál (nem rendi) állatorvoséknál.
A vérvétel miért történt?
BB

#153 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 13. - 18:35

Hát attol h rendes még mindig sok az amit ki kell csengetni érte. Ha az nem is a munkadij, hanem az oltás :) A vérvétel meg a loutlevél és versenyzés miatt volt... tudod :) Hát nem tudom, ö vette eddig az összes lotol a vért, a versenyzési laborvizsgálathoz, vagy én nem tudom mi a neve ennek. És nem volt gond belöle, de mindig kért érte pénzt. Lehet nem hatósági, nem tudom, a lényeg, h a papirok mindig rendben vannak. AMugy meg a hatósági állatorvos még ha ingyen is van, akkor is felszámol egy rakat pénzt a kiszállásért. Ezekbe bizti benne van az is. tehát szerintem mindegy, hogy kiszállási dijnak, vagy vérvétel dijának számolod:) Na igy egyelöre ennyit, ha nem volt értelems, akkor majd ujrafogalmazom, mert most sietek :)

#154 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 18. - 8:13

Köldöksérv-mûtétre tudtok mondani kábélagos árat? Másfél éves csõdörcsikszi, akit herélni is kéne, ha úgy adódik - esetleg összevonható a kettõ? :D

#155 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 19. - 20:31

Oké, akkor másik kérdés, mert kitartó vagyok ám... :gm: Mi az aktuális lú-vágóár?

#156 Pajkoska

Pajkoska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 19. - 23:46

Asszem 300-350Ft/kg, élõsúlyra. Pont pár napja kérdeztem, kiváncsiságból, h mennyiért nem érdemes lovat eladni, hogy nehogy csak oda akarják vinni.

#157 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 20. - 0:03

Köszönöm! :)

#158 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 15:31

A köldöksérv mûtét 15000Ft-tól fölfele, a herélés 20000Ft-tól fölfele. Az árak attól függnek, hogy a doki milyen messzirõl jön ki. Együtt is végezhetõ, de mindenképpen altatásban csinálják, akár a helyszínen is, láttam már ilyen mûtétet, de mindenképpen több ember kell hozzá, mivel a lovat fektetni kell, és a mûtét alatt tartani kell a lábait, stb... Sok szerencsét Rozi! Ui: Az infók Dr. Török Tamástól valók, mármint az árakról.

#159 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 15:48

Blanka, ezer köszönet! :)

#160 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 8:55

az árak nem csak a doki távolságától függenek elsõ sorban, hanem az, hogy mekkora az állat és milyen dózisban kell adni neki nyugtatót. nekem tavaly 26 e ft volt