Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószőr-lóbőr


  • Please log in to reply
473 válasz a témához

#121 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 23:52

A magasabb marú lovaknál szokott ez elõfordulni, hogy a marbúb két oldalán feltöri a nyereg. A jó nyereg választása mellett az "alápakolásra" is gondolni kell. A nyergelésnél nagyon oda kell figyelni, hogy a nyeregalátét ne gyûrõdjön meg és menet közben is ellenõrizni kell ezt.
A lovak marbúbján a bõr alatt a csont és csonthártya védelmére van egy nyálkatömlõ, amit úgy kell elképzelni, mint egy kipukkadt, lapos mellimplantátumot :) . Ebben csúszós folyadék (szilikon :) ) van, amin a nyálkatömlõ két fala elcsúszkálhat. A tartós, mechanikus ingerek (nyeregtörés) hatására a nyálkatömlõ aszeptikusan begyulladhat, a nyálka mennyisége felszaporodik és késõbb akár fel is törhet.
A greyhound által javasolt zselépárna is úgy mûködik, mint a nyálkatömlõ, csak ez nem gyullad be. A zselépárna megakadályozza, hogy túros legyen a lovad háta. Mint a közös lónak.


Ahhhaaaa! :huh: És most lehet nagy baromságot kérdezek, de ezt hívják sipolynak? :confused:


Kösz, ezek szerint mégis zselé.... :) mondjuk igen kicsi amolyan arabos marja van...
bár igazság szerint én már arra gondoltam hogy befülled és attól... :rolleyes:

Akkor most megkérdem, ti hogyan használjátok a zselét? a ló hátára közvetlen, v. nyeregalátét fölé?
és melyik zselé a jó??

köcce


Ha jól tudom õ egy arab telivér ugye? Akkor meg különösen vigyázz a hátára, mert vékony bõrû. Az én lovam is telivér (csak angol) és neki is ilyen érzékeny, finom bõre van.
A zselépárnát én az alátét fölé szoktam rakni, jó elõre, hogy minél jobban rányúljon a marjára és annak a két oldalára. Alátét alá nem tudom szokták-e rakni és az jó-e úgy, én még nem próbáltam.

#122 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 16. - 15:24

Pedig van neki :D
Posted Image

bursa subcutanea supraspinati a böcsületes neve :D :P

(különben több bõr alatti nyálkatömlõ is van)


Hú!
Ezt az ábrát hol találtad?
Egy ilyen száz szónál (meg két implantátumnál) ;) többet ér. Soha nem tudtam volna rendesebben leírni a bursa subcutanea supraspinatit.
Köszönöm.

Edited by debebe, 2007 június 16. - 15:25.


#123 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 16. - 15:40

Ahhhaaaa! :huh: És most lehet nagy baromságot kérdezek, de ezt hívják sipolynak? :confused:


Igen ez a sipoly.
Ha pl. a bursa (most már írhatom így) gyulladásos tartalma a bõrön keresztül a külvilágra jut, akkor még csak felfakadt, de ha ez idültté válik, vagyis folyamatos a váladékozás és a seb nem gyógyul, akkor kialakul a fisztula, vagyis a sipoly.

#124 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 16. - 17:05

Kösz, ezek szerint mégis zselé.... :) mondjuk igen kicsi amolyan arabos marja van...
bár igazság szerint én már arra gondoltam hogy befülled és attól... :rolleyes:

Akkor most megkérdem, ti hogyan használjátok a zselét? a ló hátára közvetlen, v. nyeregalátét fölé?
és melyik zselé a jó??

köcce

Szia! Én is zselét használok az iskolalovaknál, még sose törtek fel azóta.Na , szóval van olyan nyeregalátét amit direkt a zseléhez csinálnak. A közepébe bele kell tenni, ilyet vegyél.
üdv. Backnight

#125 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 22. - 11:46

Sziasztok.
Az egyik pónimon már 3 éve minden tavasszal kijön valami ami viszked neki, és véres, pörkös sebek vannak rajta. Fõleg a hasaalja, szügye, lapockája, sörényéle, de még a nemi szervein is vannak.Több állatorvos is látta, de amiket felírtak, semmi sem használt. Kaparékot küldtünk Kaposvárra, és azt mondták, gomba. kétszer kezeltük le Imaverollal és különféle szerekkel de igazából egyik sem használt. Múlt tavasszal, mikor Imaverollal kezeltem, egy kicsit kezdett neki elmúlni . Idén még csak kicsit sem múlt el, sõt, egyre jobban olyan. A többi ló érdekes módón szerencsére nem kapja el tõle. Nincs valamilyen ötletetek? Már nem tudom mit csináljak vele. Akármilyen ötletetek van érdeklõdve várom.

Szia!
Érdeklõdöm sikerült e a ponin segiteni és tudták e a gyógyszerészek mi annak a készitménynek a neve amit irtam neked. Én most megkérdeztem a mienket hát felirta, esküszöm nem tudom elolvasi.
Íme: SPIR. IODOSAL ez a neve és itt megtalálható a leirás: FoNo, ezt állitólag minden szakember érti.
Szóval ezt ilyen pumpás üvegbe töltöttük és gombás lóra használtuk sikerrel.De az egész lovat be kellett fújni vele, ott is ahol semmi se látszott.
üdv. Backnight

#126 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 2. - 15:06

Sziasztok! Csak úgy csinosítani, tisztítani fürdetéshez kell speckó lósampon vagy ilyen emberi sampon, tusfürdõ is jó ehhez?

#127 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 3. - 14:35

Nekem a WU2 bevált.... :)

#128 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 3. - 14:57

Sziasztok!

Csak úgy csinosítani, tisztítani fürdetéshez kell speckó lósampon vagy ilyen emberi sampon, tusfürdõ is jó ehhez?

Ha már nem akarsz speckó lósampont használni, akkor legalább kutyasampont, abból is a kímélõ vagy kölyökkutyának valót használd.
A higítás legyen max., szembe, szájba ne menjen.

#129 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 3. - 15:42

Ha már nem akarsz speckó lósampont használni, akkor legalább kutyasampont, abból is a kímélõ vagy kölyökkutyának valót használd.
A higítás legyen max., szembe, szájba ne menjen.


Nem, nem akarok, csak ez van otthon a munkám miatt meg nehezen jutok lovasboltba és gondoltam addig jó lenne. Végülis leginkább arra voltam kiváncsi, hogy olyasmikkel amiket magamra kencélek ártani nem tudok Neki, nem viszket tõle, nem üti ki stb.? (parfümözni nem akarom! :dev: )
A kutyánknak van akkor a lónak is veszek, ezen nem múlik! :)
Milyet ajánlanál?

Edited by Mona84, 2007 július 3. - 15:44.


#130 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 3. - 16:44

Nem, nem akarok, csak ez van otthon a munkám miatt meg nehezen jutok lovasboltba és gondoltam addig jó lenne. Végülis leginkább arra voltam kiváncsi, hogy olyasmikkel amiket magamra kencélek ártani nem tudok Neki, nem viszket tõle, nem üti ki stb.? (parfümözni nem akarom! :dev: )
A kutyánknak van akkor a lónak is veszek, ezen nem múlik! :)
Milyet ajánlanál?


A humán samponokban -amit lovon nem teszteltek- nagyon sokféle olyan anyag lehet, ami nem biztos, hogy lónak is OK. Akár allergiát is okozhat. Bár az egyszerû samponok nagy higításban akár jók is lehetnek.

Ha a lósampon mellett döntenél, akkor van többféle megoldás:

USG Pferde Shampoo 500 ml, nálunk a bolti ára 1271,- Ft
(Ezt egy United Sportproducts Germany nevû cég gyártja, semmi különös, de jól tisztít.)

Stiefel Neem Shampoo 500 ml, nálunk 3123,- Ft
Ez már egy kicsit több, mint az elõzõ, teafa olaj is van benne.

STIEFEL NEEM-SHAMPOO
Szõrfényesítõ és bõrápoló sampon

Összetétel: Kókusz- és szójaolaj, tenzidek, növényi olajkivonat.
Gyógyszerforma: Sampon.
Gyártó: Stiefel GmbH
Célállat: Ló.
Leírás: Értékes kókusz- és szójaolaj bázisú hatóanyagai, a tenzidek és a növényi olajkivonatok kíméletesen ápolnak és tisztítanak. A növényi olajkivonat rovarriasztó tulajdonságú, így megakadályozza a fertõzött terület rovarok általi továbbfertõzõdését. Hidratáló és zsírosító tulajdonságai révén visszaadják a szõr és a bõr természetes, selymes tapintását, csillogását, rugalmasságát, a környezeti károsító ingerekkel szembeni ellenállóképességét. Ajánlott különféle bõrbetegségek után a bõrregenerálására.
Javallat: Különbözõ bõrbetegségek és szõrproblémák esetén ajánlott.
Alkalmazás: A szõrt és a bõrt alaposan samponozzuk be, majd hagyjuk kb. 5 percen át a felületen, utána alaposan öblítsük le. A kezelést kiegészíthetjük Stiefel bõrápoló balzsammal (Derma-Care) vagy Stiefel szõrápoló oldattal (Top-Shine).
Tárolás: Szobahõmérsékleten, fénytõl védve.
Eltarthatóság: A gyártástól számított 1 év.
Kiszerelés: 500 ml mûanyag flakonban.


Ha kutyasampon mellett döntesz, akkor ezeket, vagy ilyeneket lehet használni:

Miért elõnyös a TABERDOG kutyasamponok használata?

• fenntartja a bõr normális kémhatását: pH 5,5
• tisztán tartja az állatot és környezetét
• természetes válasz a bõr és szõrzet rendellenességeinek kezelésére


TABERDOG
GYÓGYNÖVÉNYTARTALMÚ KUTYASAMPON 300 ml


Kamilla, csalán, nyírfa, bojtorján, árnika és zsálya kivonatokat tartalmaz, melyek a kozmetikában gyakran használt növények. A TABERDOG gyógynövénytartalmú sampon alaposan tisztítja és ápolja a kutyák bõrét és szõrzetét.
A sokféle hatóanyag biztosítja a sampon folyamatos használata mellett, hogy a kutyák kellemetlen bõrtünetei (vakarózás, korpásodás) megszûnnek ill. megelõzhetõek.
Alkalmazás: a kutya alaposan benedvesített szõrét a samponnal egyenletesen bedörzsöljük, rövid idejû várakozás után langyos vízzel leöblítjük.


TABERDOG
KÍMÉLÕ SAMPON KÖLYÖKKUTYÁK RÉSZÉRE 300 ml

A TABERDOG kímélõ sampon elsõsorban kölyökkutyáknak és érzékeny bõrû felnõtt ebek részére ajánlott. Bõrkímélõ és könnyen bedörzsölhetõ a szõrzetbe és egyszerûen leöblíthetõ.

Kizárólag állatgyógyászati célra!
Szabadon forgalmazható.
Gyártó: Divasa Farmavic S.A. Spanyolország

Ezek ára: 1457,-

Ja! Mindegyikbõl vonj le az árakból 10%-ot és akkor jók az árak, de add hozzá a 400,- Ft postaköltséget.

Edited by debebe, 2007 július 3. - 16:45.


#131 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 4. - 7:32

debebe! Köszönöm a kimerítõ választ!

#132 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 5. - 22:01

SZIASZTOK! Tud valaki segíteni rajtunk???? :hupp: Van egy nagyon hosszú és dús sörényû lovunk. Kb. egy hónapja vettem észre, hogy kis szilványi csomók jelentek meg a sörényvonal mentén kb 2 cm-el a sörénykinövési pont alatt. Tehát ha tapintom akkor mindkét oldalon érezhetõ, kemény csomókról van szó. :( :( Kb. 5-6 csomó is volt, amibõl 3 db lement, vagyis eltûnt. Ezek a csomók egymástól szinte szabályos távolságban helyezkednek el. Nyomásra nem érzékeny, nem fájdalmas. DE ENGEM MÉGIS NAGYON ZAVARNAK! -Mi van ha daganatok??!! Vagy nagy gyulladásos területek amik késõbb bajt okozhatnak???!! Mutattam egy állatorvosnak akinek fogalma sem volt, hogy mik ezek. A lovardában szintén nem tud senki semmit.. A doki szerint lehetséges, hogy a zsír vagy valamilyen egyéb mirigyek gyulladtak be a sörénytõ vonalon. Lehet, hogy ez amiatt volt, hogy egyszer bekentem oliva olajjal a sörényt és a tövét ápolási célzattal (valaki ajánlotta)? Lehet, hogy ez elzárta a mirigyeket, eltömítette a pórusokat és ez gyulladásos csomót hozott létre? ez idõben még stimmelne is, mivel eziután észleltem kb. 2 hétre a csomókat. Amikor ez a következtetésre jutottunk babasamponnal megmostam, a hosszú sörényt pedig apró tincsekben befontam, hogy szellõzzön az említett terület, ezután tûnt el 3 csomó.. Sajnos ma megint néztem és a maradék 3 csomó mintha nõtt volna.. MIT TEGYÜNK?????? Ha valakinek van ötlete azt szívesen venném! :rolleyes: (A sörényt nem szívesen vágnám le, mert a ló elveszíti jellegzetességét.. és évekbe tellik mire kinõne újból.. éééés gondolom a fonással is ugyanígy szellõzik.)

Edited by Ludmilla, 2007 július 5. - 22:02.


#133 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 8:25

Tudnál csinálni képeket a csomókról?

#134 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 9:06

Most csak egy párhetes fotóm van a ló nyakáról, ezen nem igazán látszódnak a csomók.
Amúgy a sok sörény miatt és a nyak vastagsága miatt nem igazán látványosak ezek, tapintással vehetõ ki a méret és keménység.

Ezen a képen én sem látok sokat, de a sörény vonala alatt kb. 1-2 cm-re tapinthatóak.
http://kep.tar.hu/vo...6902/30952963#2


Holnap megyek ki hozzá újból, megpróbálok az említett területre fókuszálni a fényképezõvel, hogy jobban látszódjanak a csomók!

#135 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 10:11

Mit jelent, ha egy lónak ha megcsípi az ember a bõrét milyen hamar simul ki? Azt tudom, hogy a fiatal lónak gyorsabban, mint az idõsnek. Esetleg folyadékhiány, vagy betegségre utalhat?

#136 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 10:36

Mit jelent, ha egy lónak ha megcsípi az ember a bõrét milyen hamar simul ki? Azt tudom, hogy a fiatal lónak gyorsabban, mint az idõsnek. Esetleg folyadékhiány, vagy betegségre utalhat?

A redõbe emelt bõrnek szinte azonnal vissza kell nyernie az eredeti alakját. Persze csikónál még gyorsabban, mint egy öreg lónál, bár szemmel sok különbséget nem szabadna tapasztalni.
Ha láthatóan lassan megy vissza a bõrredõ, netán úgy is marad, akkor ez kóros elváltozásra utal. Mindenképp folyadék és elektrolitveszteséggel járó folyamatra kell gondolni. Ez lehet külsõ folyadék vesztés vagy belsõ is. Egyszerûbb esetben hasmenés (bár egy távlovagló verseny után is lehet tapasztalni ilyet az izzadással járó folyadékvesztés miatt) és ettõl kezdve a kólikán, a belsõ vérzésen át a gyomorrepedésig vagy bélcsavarodásig. Bár az utóbbi esetekben a bõr rugalmasságának elvesztése csak melléktünet. A shockkal járó kórképek is okozhatnak ilyet.

#137 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 6. - 10:41

Köszönöm a válaszod, azt hiszem okosabb lettem :).

#138 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 8:55

Próbálkoztam hétvégén a fotózással, de a friss képeken sem látszódik sokkal több. :( Fekete a ló és a csomók nem látszódnak egyértelmûen. Egyébként nem nagyon nagy méretûek. Leginkább úgy érezhetõek, ha fentrõl érintem mindkét oldalt a sörényvonal alatt. Olyanok, mintha valamilyen mirigyek lennének megnagyobbodva. Most hétvégén amikor néztem még mindíg nagyon kemyények voltak, de fájdalommentesek. Vannak egyáltalán arra a lónak mirigyei a sörényvonal alatt egyáltalán?? :eek:

#139 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 9:14

Próbálkoztam hétvégén a fotózással, de a friss képeken sem látszódik sokkal több. :(
Fekete a ló és a csomók nem látszódnak egyértelmûen. Egyébként nem nagyon nagy méretûek.
Leginkább úgy érezhetõek, ha fentrõl érintem mindkét oldalt a sörényvonal alatt.
Olyanok, mintha valamilyen mirigyek lennének megnagyobbodva. Most hétvégén amikor néztem még mindíg nagyon kemyények voltak, de fájdalommentesek.

Vannak egyáltalán arra a lónak mirigyei a sörényvonal alatt egyáltalán?? :eek:


Persze hogy vannak. Verejték és faggyúmirigyek is.
Mégis mekkorák ezek a duzzanatok? Borsónyi? Diónyi?
Elmozdíthatók az alapjukról? Van kimeneti nyílás? Váladékozik? Ha megnyomod milyen tapintatú?
Csak a sörényélen vannak?

#140 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 10:24

Persze hogy vannak. Verejték és faggyúmirigyek is.
Mégis mekkorák ezek a duzzanatok? Borsónyi? Diónyi?
Elmozdíthatók az alapjukról? Van kimeneti nyílás? Váladékozik? Ha megnyomod milyen tapintatú?
Csak a sörényélen vannak?



Szia Debebe!
Méretük kb. diónyi vagy picit kissebb. Pontosan középpen helyezkednek el a sörény alatti területen. Nem biztos, hogy ez a szakszó, de a "sörénytõ-hagymák" alatt kb. 1 cm-re.
Nem elmozdíthatóak, kemények -feszesek.
Lényegében a sörényél alatti duzzanatok, megvastagodások. Nem egyértelmûen körülhatárolható duzzanatok!
Kimeneti nyillás nincsen.
Leginkább olyan duzzanathoz hasonlítanak, csak nagyobb méretben, mint amikor a kullancs sokáig a lóban van és bedurran alatta a szövet.
(Kullancsot nem találtam idén a lóban..)
Amikor korábban az elsõ ilyen duzzanatsort észleltem végig a sörényél alatt volt olyan amelyiknek a teteje a sörényélen hámlásos, sebes volt.. Azóta nem hámlásos, felületi sebesedés nincsen, csak a csomók vannak.
És csak a sörényél alatt találhatóak.

Edited by Ludmilla, 2007 július 9. - 10:27.


#141 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 12:49

Szia! A leírásod alapján én arra gondolok, hogy a faggyúmirigyek közül néhány elzáródhatott és felszaporodott benne a faggyú. Ha nem okoz fájdalmat, más egyéb tüneteket és nincs útban, akkor nem kell vele csinálni semmit. Figyel, hogy nem növekszik-e vagy nem váladékozik.

#142 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 13:31

Szia!

A leírásod alapján én arra gondolok, hogy a faggyúmirigyek közül néhány elzáródhatott és felszaporodott benne a faggyú.
Ha nem okoz fájdalmat, más egyéb tüneteket és nincs útban, akkor nem kell vele csinálni semmit.
Figyel, hogy nem növekszik-e vagy nem váladékozik.


Köszönöm válaszodat! Remélem igazad van és "csak" ennyi a gond. Megfigyelés alatt tartom továbbra is a területet. Szerinted ez mitõl fog megszûnni? A végén kifakad vagy... ?

Még gondoltam valami férgességre is, de érdekes lenne, hogy csak azon a területen és fájdalom-viszketés mentesen.. (na meg persze rendszeresen féreghajtjuk a lovat).

Edited by Ludmilla, 2007 július 9. - 13:32.


#143 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 13:50

Vagy pedig bögölycsípés utáni pukli, az én lovam nyakán is van egy sorozat, azok is ilyen kõkemény diónyi dudorok, bár azoknak van lyuk a közepén és nyomásra sztem érzékenyek is.

#144 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 14:19

Köszönöm válaszodat! Remélem igazad van és "csak" ennyi a gond. Megfigyelés alatt tartom továbbra is a területet. Szerinted ez mitõl fog megszûnni? A végén kifakad vagy... ?

Még gondoltam valami férgességre is, de érdekes lenne, hogy csak azon a területen és fájdalom-viszketés mentesen.. (na meg persze rendszeresen féreghajtjuk a lovat).

Jobbhíjján és látatlanban csak ennyire tellett. :hupp:
Lehet, hogy elõbb-utóbb ki fog fakadni. Lehet, hogy rá kellene segíteni, hogy "megérjen". Egy kis bõvérûségkeltõ szerrel (kámfor, menthol, stb.) lehetne a folyamatot gyorsítani.
A rendszeres féreghajtás mit jelent? Milyen gyakori és milyen szerrel?
Nagyon ritkám elõfordulhat bõrbagócslárva fertõzés lovakon. De erre gondolni sem mertem.

#145 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 15:36

Jobbhíjján és látatlanban csak ennyire tellett. :hupp:
Lehet, hogy elõbb-utóbb ki fog fakadni. Lehet, hogy rá kellene segíteni, hogy "megérjen". Egy kis bõvérûségkeltõ szerrel (kámfor, menthol, stb.) lehetne a folyamatot gyorsítani.
A rendszeres féreghajtás mit jelent? Milyen gyakori és milyen szerrel?
Nagyon ritkám elõfordulhat bõrbagócslárva fertõzés lovakon. De erre gondolni sem mertem.


A féreghajtás negyedévente történik meg, sajnos most nem tudom, hogy konkrétan milyen szerrel (mert a lovarda üzemeltetõi által vmilyen féreghajtó porból kikevert anyaggal).
Ahogy sejtem ennek nem olyan nagy a hatásspektruma, mint az Equimax-nak, vagy Equalan pasztáknak..

Arra gondoltam, hogy a bizti kedvéért nem ártana ha most soron kívül kapna valami jobb minõségû féreghajtót is a paccink. Ez jó ötlet?

Amúgy a bõrbagócs könnyen kezelhetõ lovakon? (De remélem nem ez a baj...!)

Bõvérûségkeltõ szerként használhatok humán aloe verás-kámforos izomlazító kencét? Nagyon erõs és nagyon melegítõ hatású..

Köszi a válaszokat!
:)
Remélem, hogy az :ang: pacc nyakáról eltûnnek a göbök!

Ja! A bögölycsípés biztosan nem áll a jelen esetben, mert rendszeresen fújom rovar riasztó sprével és semelyik testrészén nincsen csípés.. Fura lenne, ha szabályos láncolatban a sörényél alatt lennének csak...

#146 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 9. - 15:44

A féreghajtás negyedévente történik meg, sajnos most nem tudom, hogy konkrétan milyen szerrel (mert a lovarda üzemeltetõi által vmilyen féreghajtó porból kikevert anyaggal).
Ahogy sejtem ennek nem olyan nagy a hatásspektruma, mint az Equimax-nak, vagy Equalan pasztáknak..

Arra gondoltam, hogy a bizti kedvéért nem ártana ha most soron kívül kapna valami jobb minõségû féreghajtót is a paccink. Ez jó ötlet?

Igen. .....mectin hatóanyagú legyen. Lásd Lógyógyszerek topik!
Ezzel az összes külsõ és belsõ parazitát ki tudod irtani. A bõrbagócsot is.


Amúgy a bõrbagócs könnyen kezelhetõ lovakon? (De remélem nem ez a baj...!)

Bõvérûségkeltõ szerként használhatok humán aloe verás-kámforos izomlazító kencét? Nagyon erõs és nagyon melegítõ hatású..

Nem ismerem, de biztosan jó ez is.

Köszi a válaszokat!
:)
Remélem, hogy az :ang: pacc nyakáról eltûnnek a göbök!

Ja! A bögölycsípés biztosan nem áll a jelen esetben, mert rendszeresen fújom rovar riasztó sprével és semelyik testrészén nincsen csípés.. Fura lenne, ha szabályos láncolatban a sörényél alatt lennének csak...



#147 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 10. - 9:29

Sziasztok! A szomszédunknak van 2 lova, igáslovak. Az egyik az én fedezõménemtõl van. Eredetileg egy gyönyörû, hatalmas, birkaszelídségû herélt. Ez a ló minden nyáron rettenetesen néz ki. A szõre kihullik és csupa seb a ló. Állandóan dörzsöli magát valamihez. Az állatorvosunk kezelte már többször is, de eredménytelenül. Sajnálom szegény lovat, mert biztosan szenved és eléggé el van hanyagolva. Gondoltam kellene neki féreghajtó és valami a sebes bõrére. A gazdája biztos nem fog rá sokat költeni , mert nem foglalkozik vele. Mit ajánlasz Debebe?

#148 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 10:50

Sziasztok!
A szomszédunknak van 2 lova, igáslovak. Az egyik az én fedezõménemtõl van. Eredetileg egy gyönyörû, hatalmas, birkaszelídségû herélt. Ez a ló minden nyáron rettenetesen néz ki. A szõre kihullik és csupa seb a ló. Állandóan dörzsöli magát valamihez. Az állatorvosunk kezelte már többször is, de eredménytelenül. Sajnálom szegény lovat, mert biztosan szenved és eléggé el van hanyagolva. Gondoltam kellene neki féreghajtó és valami a sebes bõrére. A gazdája biztos nem fog rá sokat költeni , mert nem foglalkozik vele. Mit ajánlasz Debebe?

Nehezet kérdezel.
Így látatlanban nagyon sok minden kórok szóba jöhet.
Takarmányozás: mindent megkap, amire szüksége van? Hiánybetegség (vitamin, nyomelem)!
És még sorolhatnám! Hormonális problémák, gomba, stb.
Mivel azt írtad, hogy elhanyagolt és talán még féreghajtva sem volt, ezért én elsõsorban külsõ élõsködõkre, jelen esetben rühatkára gondolok. Elõször ezeket kell kiirtani, megszüntetni a kórokot és kezelni a tüneteket.
Mit mondott a kolléga úr? Milyen kezeléseket kapott? Hol vannak a sebek? Milyenek? Esetleg fénykép?
BB

#149 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 10:55

Ha csak nyaranta jelentkezik, akkor sajnos bizony lehet nyári-ekcéma is. Dús szőrű, sodrott vagy hidegvérű lovakon sajnos igen gyakori. Gyakorlatilag egy rovarcsípés túlérzékenységről van szó, légy, bögöly, szűnyog stb. kiválthatja. Nagyon nehezen, vagy szinte egyáltalán nem kezelhető, csak a tünetek enyhíthetők. Egy bőrkaparék vizsgálat mindenképpen jó lenne, ha még nem volt :)

Edited by lisawica, 2007 július 10. - 10:55.


#150 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 10. - 16:21

Sziasztok! Most lefotóztam, majd küldöm a képeket este, amikor már alszik a gyerek, mert õ bitorolja a gépemet egész nap, esik az esõ és mesét néz rajta. Most éppen alszik, így tudtam netezni egy kicsit. Szóval most 8 éves a herélt. Egy éve nem volt féreghajtózva, kefét még sose látott. Lemosással volt kezelve, de már az is évekkel ezelõtt. Azóta nem kezeli, mert ugy gondolja minek. 4 éves koráig semmi baja nem volt. Akkor kezdõdött. Nem tudja mivel mosta le, egy ampulla volt, 5 l vizben kellett feloldani és két hét mulva ujra. Nem használt. Októberben elmúlik neki. Semmi nyoma. A másik lónak , amelyikkel együtt van semmi baja. Ennyit tudott mondani a tulaj. Este meg teszem fel a képeket.

#151 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 10. - 20:36

sZIASZTOK!
Itt a bõrbeteg ló:

Posted Image
Posted Image
Posted Image

#152 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 20:48

sZIASZTOK!
Itt a bõrbeteg ló:


Innen ekcémának tûnik.

#153 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 21:42

Köszönöm Debebe a válaszokat! :) Kicsit megnyugodtam, hogy nincs olyan nagy baj.. Akkor megpróbálom mectin tartalmú féreghajtóval belsõleg és mentolos kenõccsel külsõleg kezelni lovunkat. Majd beszámolok az eredményrõl!!

#154 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 22:44

sZIASZTOK!
Itt a bõrbeteg ló:

[

Az enyémek is elmentek aludni. Bár nekem sokkal nehezebb a helyzetem, mert nekik már nem köp a maci. 20 és 15 évesek.
Na jó! Ez nem a teljes igazság, mert felmentem az irodámba a saját gépemhez. :)

Hát nekem inkább rühösnek tûnik ez a szerencsétlen pára.
lisawicának igaza van, kellene csináltatni egy bõrkaparék vizsgálatot. Valószínûleg nagy számban lesznek benne atkák (Sarcoptes equi).
A rühösség kifejezett tünetei látszanak rajta: a fej, nyak, hastájék, és már a törzsön is a bõr korpázik, erõsen viszketõ göbök, hólyagok jelentek meg, ami a vakarózástól kisebesedik. A bõr vastag, ráncos, a szõr kihullott. A kondícióromlás is a betegség tünete. Ezekrõl a képekrõl tanítani lehetne a rühességet. :cool:
Valószínûleg (99,9%) Neostomosan volt a szer amit írtál. A használati utasítás pontos volt. Csak egy baj van, hogy 3 naponta kell használni és az egész testet le kell mosni. Itt a leírása:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=479998
A másik hiba, hogy ilyenkor a szerszámokat is fertõtleníteni és féregirtózni kell, mert visszafertõzõdhet a ló. Erre is vannak szerek:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=489483
Az Insecticde spray-vel való lefújással lehet kiirtani az esetlegesen rajta lévõ atkákat.
Mielõtt a Neostomosanos fürdetést elkezded, ezeket a durva hámhiányokat, sebeket kellene kezelni, mert nem illik nyílt sebekre Neostomosant rakni. Fetõtlenítés (Betadine), hámosítás, majd utána a Neostomosan.
A másik ló is biztosan rühes (legalábbis fertõzött), csak az egyéni ellenállóképessége jobb és rajta nem kifejezettek a tünetek. Õt is és az õ szerszámait is le kellene fertõtleniteni. Mivel vakarót nem használnak, :hupp: ezért azt nem kell. :P
Nem ártana féreghajtót is adni nekik.
Ezeket a kezeléseket viszonylag olcsón meg lehet úszni. De azért mond el a szomszédnak, hogy már van állatvédelmi törvényünk is. :yeah:
Ja! Vigyázz, a rühatkákak haza is viheted. :(



Köszönöm Debebe a válaszokat! :)
Kicsit megnyugodtam, hogy nincs olyan nagy baj..

Akkor megpróbálom mectin tartalmú féreghajtóval belsõleg és mentolos kenõccsel külsõleg kezelni lovunkat.

Majd beszámolok az eredményrõl!!

Kíváncsian várom!!
BB

#155 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 10. - 22:57

Köszönöm! Ez a fiatalember nehéz eset. Alkoholista. De sajnálom a lovat, szenved. És hagyják szenvedni. Lehet majd besegitek, hogy történjen vele valami.

#156 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 23:36

Köszönöm! Ez a fiatalember nehéz eset. Alkoholista. De sajnálom a lovat, szenved. És hagyják szenvedni. Lehet majd besegitek, hogy történjen vele valami.

A kezelés, legalábbis a Neostomosanos lemosás néhány sör árából kihozható. :kocc:
Az Albendaninos féregtelenítés szintén ennyi.
BB

#157 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 11. - 17:35

Vazze! Ez már állatkínzás! :mad:

#158 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 12. - 10:04

Debebe, Equalan paszta beadva! Bõvérûségkeltõ kenõccsel bekenve! (Ezt persze nem csak 1 X.) Várjuk az eredményt. :) A rühességet lótól valóban el lehet kapni?? Ez ugyanaz, mint ami a humán esetekben is okozhatja a fertõzést? :huh:

#159 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 12. - 10:20

Ez a ló minden nyáron rettenetesen néz ki. A szõre kihullik és csupa seb a ló. Állandóan dörzsöli magát valamihez. Az állatorvosunk kezelte már többször is, de eredménytelenül. Sajnálom szegény lovat, mert biztosan szenved és eléggé el van hanyagolva. Gondoltam kellene neki féreghajtó és valami a sebes bõrére. A gazdája biztos nem fog rá sokat költeni , mert nem foglalkozik vele. Mit ajánlasz Debebe?


Sorry, hogy beleszólok. Én ez alapján mertem azt mondani, ekcéma. Ha rüh lenne, nem kapta volna el a másik ló is?

#160 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 12. - 16:08

Debebe,

Equalan paszta beadva!
Bõvérûségkeltõ kenõccsel bekenve! (Ezt persze nem csak 1 X.)
Várjuk az eredményt. :)

A rühességet lótól valóban el lehet kapni?? Ez ugyanaz, mint ami a humán esetekben is okozhatja a fertõzést?
:huh:


Kíváncsian várom a fejleményeket!

Légyszi másold be, amit magánban írtam a rühességrõl, mert nem mentettem el az elküldött levelet.
Köszi:
BB

Sorry, hogy beleszólok. Én ez alapján mertem azt mondani, ekcéma. Ha rüh lenne, nem kapta volna el a másik ló is?


Ez mindig az egyéni érzékenységtõl is függ.
A másik lovon is biztosan vannak rühatkák, csak nem okoznak ilyen durva tüneteket. Ha bõrkaparékot vennénk mindkettõtõl, akkor mindegyikben lenne rühatka.
Egyébként ez bejelentési kötelezettség alá tartozó fertõzõ betegség, többek között a humán vonatkozása (zoonózis) miatt is.