Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hullámos papagájok


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
101 válasz a témához

#81 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 1. - 21:07

Nem hullámos, de tündéri! :)

:D
Imádom a jákókat. Az lett volna igazán érdekes, ha azt is mutatják, hogy a kutya hogyan reagál, amikor a jákó beszél hozzá. :D

#82 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 2. - 18:06

Mutatták. :D

#83 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 2. - 19:27

Most meg vagyok lõve. Mert tegnaptól van egy Lineolated Parakeet-em, magyarul Katalin papagájom. Egy 4 hetes fióka. :) Hagyományos zöld, semmi extra.
Na, mindegy. Majd lesz egy hullámos tesóbarátja, aztán jövünk az élményekkel. Sõt! Lehet, hogy lesz egy nimfa is a társaságban, hogy teljes legyen a coctail, és akkor már akárhova is írhatok... :D
(Énnemistuttam, hogy ekkora egy marha vagyok. :kv: De rá kellett jönnöm, a papagáj nálam nem egy sima ügy, hanem betegség... :rolleyes: )

[Az utiköccséggel együtt nemsemmi volt az ára... Nincs kedvetek körülnézni a felszerelések totyikban? Hátha éppen kell valami onnét... :kir: ]


P.s.:Most felhívtam a tenyésztõt, de szerintem téved, nem okt. 22.-i hanem szept. 22.-i, és akkor már 6 hetes múlt.

Edited by Ágimam, 2007 november 2. - 19:57.


#84 Guest_melonni_*

Guest_melonni_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 2. - 20:03

Nekem is van hullámos papagájom, egy 11éves kék-fehér férfiú! :) A mamámnak is van vagyis volt 2, egy világoskék-fehér lány és egy zöld-sárga fiú. Egészen máig, mikoris reggel felébredve észrevette, hogy a fiú a földön fekszik és úgy nézeget. Átmentünk megnéztük, mivel haldoklott, hátha valamit akár így nem hozzáértõként meg tudunk állapítani, de azon kívül, hogy észrevettük, hogy lebénult a lábaira és a szárnyára nem tudtunk segíteni :( Délután 4kor meg is halt. Elõzõ napokban nem vettünk/vett észre semmit rajta, ugyanúgy játszott a barátnõjével, meg a csengõjével, ugrált stb. ...és olyan hírtelen történt! Áthoznám a lányt az én Pumpimhoz, de félek hátha valami fertõzõ betegsége volt a fiúnak és Pumpi ne kapja el! Érdekesek ezek a madárbetegségek! Volt valakivel már ehhez fogható eset? Vagy mire véljük ezt, mi lehetett? :confused: Egyébként nem volt öreg, 6éves volt...

Edited by melonni, 2007 november 2. - 20:05.


#85 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 2. - 20:59

:( Ez nagyon szomorú. Sajnálom. Megkérdeztetek valakit, állatorvost? Elég furán hangzik ez az egész. Nekem akkor volt ilyen az egyik madarammal, mikor veserákja volt, de az nem hirtelen alakult ki, hanem sokáig betegeskedett szegény. A végére bénult meg teljesen. Pár napig etette a párja, aztán elaltattam, nem húzta volna sokkal tovább szerencsétlen. Most kaptam egy állatorvosi információt, hogy gyakorlatilag bármi lehetett, fertõzõ is. Jó ötlet, hogy nem rakjátok a másikhoz!

#86 Guest_melonni_*

Guest_melonni_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 3. - 9:48

Nem kérdeztünk meg orvost, nem voltunk itthon, csak már a "végére" érkeztünk haza...a mamám meg, hát, hogyismondjam, nem hinném, hogy egyáltalán tud-e állatorvosi elérhetõséget! De rajta vagyok a dolgon, én mindenképp, ha lesz idõm rákérdezek! Reméljük nem fertõzõ, mivel gondolkoznak a megözvegyült lánynak egy új társban, mert õ most nagyon befordult szegény! :-/

#87 Guest_melonni_*

Guest_melonni_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 3. - 14:03

:confused: Naháát, képzeljétek! hívott a mamám, hogy a lány papagáj is ma délelõttre ugyanúgy fekszik a kalitka alján...lábai lógnak, csak a fejét emelgeti, ha valami mozgást észlel, mást nem tud. Vagyis nagyon elképzelhetõ, hogy õ is meg fog halni! :( Próbálta itatni, etetni, odatolta hozzá közel az enni,-innivalót, de nem érdekli! ( ... ) Más.: Pumpim meg vedlik, és úgy néz ki, mint egy szakadt hajléktalan! :D Az új, növekedõ kemény tollhegyek (bocs, nem tudom hogy hívják ami a bõrben van, aminek a vége a tollazat) :-/ szóva azok miatt, meg mintha tüsihaja lenne! :D Tiszta aranyos! :) Más2.: hát, kb. fél órája átmentem megnézni a madarat. Ami nekünk elsõnek eszünkbe jutott, mivel volt már ilyen "betegség" miatt elpusztult állatkánk, hogy valószínû a madártápban lehet valami szer, ami idegbénulást okozott nála! Mivel a bal oldala teljesen lebénult és fájdalmai vannak, látszik hogy fokozatosan hat az a valami...mindenesetre a tápot kiborítattuk mamával (akármi lehetett benne, növényvédõszer, rágcsálók elleni szer :-/ mivel ezeket a magokat, tápokat olyan helyen tárolják, ahol nemkívánatos rágcsálók is megfordulnak) Úgy néz ki nem tehetünk semmit, az állatorvos sem...csak azért vagyok csalódott, mert akkor ezek szerint nem tehetek ez ellen semmit; Ez akkor olyan mint az "orosz rulett" ! Vigyázzatok milyen táplálékot vesztek nekik!

Edited by melonni, 2007 november 3. - 15:24.


#88 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 3. - 19:10

Hát ha ez így van, akkor elég nagy a baj. Bármelyikünk madara lehet a következõ... Rengeteg mérgezett madáreledel lehet forgalomban. Ez még pert is kívánhat, ha igaz. Mindenesetre nagyon sajnálom a másik kis madárkát is. :(

Edited by Repülõrajt, 2007 november 3. - 19:11.


#89 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 6. - 19:11

Nem is hasonlít a hullámosra, de nagyon jó! :yeah:
(Nálam újraindul egyszer, de utána tovább kell nézni, folytatódik!)

Edited by Repülõrajt, 2007 november 6. - 19:13.


#90 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 11. - 13:22

Tényleg nem tudom, mi lelte Dirkét. Azóta is kiabál, csicsereg éjjelente (eddig nappal se zajongott). Nappal meg alszik, miközben én kókadozom. Ha itthon vagyok, nem hagyom aludni, hátha visszaszokik az éjjel alvásra. Van, hogy háromszor-négyszer meg kell böknöm, mire felébred. :D Lehet, hogy öregszik? :rolleyes: Mindenesetre ez tarthatatlan, már azon jár az agyam, lehet-e madárnak altatót adni, vagy mit tudnék kezdeni?

#91 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 14:25

HULLÁMOS! Asztapici beszélõkéjét...! :kv:

#92 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 2. - 11:51

Dirkém erõteljesen rákapott azokra a gyümölcsös, mézes, tojásos stb csemegerudakra, 2 nap alatt elpusztít egyet. Felmerült bennem, hogy lehet-e folyamatosan adni neki ilyesmit, vagy van valami "káros mellékhatása"? Gondolok itt olyasmire, hogy a hozzáadott színezékek, mesterséges vitaminok stb-k mennyire túladagolhatóak. Meg (lehet, hogy ez hülyeség), de ha több kalóriát tartalmaznak, mint a normál magkeverékek (ez nincs rajta feltüntetve), elhízhat tõle a madár? Dirké sajnos szárnyhibás, nem tud repülni, ezért sosem jön ki a kalitkából, nem tudja ledolgozni a plusz kalóriákat, de eddigi táplálása mellett egyáltalán nincs rajta túlsúly. Semmit sem szeretnék tõle megtagadni, de ártani sem akarok neki a "nasikkal".

#93 kophiphi

kophiphi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 17:35

Sziasztok! Itt még nem jártam, csak a díszmadaras topikon. pedig nekem is egy hullámosom van, Tobi. 2 hete van nálunk, most 8 hetes. :D Hol vagytok hullámos barátok?????????????????????? :o

#94 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 29. - 17:27

Szegény Dirkémnek daganata van. :( Egy hét alatt fejlõdött ki nála, a csõre mellett, zavarja is, folyton kaffog a csõrével. Pont a nyaralásom alatt; mire hazajöttem, ott volt egy nagy göb a csõre mellett. Most volt itt az állatorvos, azt mondta, ha ilyen ütemben nõ tovább, nem fog tudni enni, sõt lélegezni sem. :hupp: Reméltem, hogy ez a kis madárkám öregségi végelgyengülésben fog elpusztulni, pár év múlva. Nem fiatal, már igazán kibírhatta volna addig... Annyira sajnálom. Imádom!

#95 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 19. - 19:12

Sajnálom! Én tegnap délután jöttem haza egy egyhetes táborból. Itthon köszöntem a kétlábúaknak, négylábúaknak, aztán bejöttem a szobámba és kezdtem a létszámellenõrzést: 1 madár, 2 madár a rúdon. Oké. Kicsi zöld szívem, te hol vagy? Biztos matatsz lent a földön, szereted ezt csinálni! Az etetõ, itató tele, de ez téged nem zavar. Valószínû most sem zavarta, de már félig kitárt szárnnyal, fejjel támaszkodva feküdt. Gyanús is volt a csönd, a párja és a lányuk ült némán az ágon. Már csak ketten vannak, két kékség. Le sem tagadhatják egymást. Veszekednek kicsit, hisztisek. Idõt adok, hátha megnyugszanak, hogy velük minden rendben van-e, aztán talán elkezdek nézelõdni, hogy keressek-e egy férfit a kalitkába. 10-11 év után nem lesz könnyû... :(

#96 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 24. - 19:30

:( :( Nagyon sajnálom! Mi történt vele?

#97 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 24. - 23:00

Nem tudjuk. Azon a héten én nem voltam itthon, apum meg csak etetni jött õket. Nem is igazán figyelte, az az én mániám volt, mióta megszülettek a "gyerekek", hogy néha ellenõriztem a létszámot. A kezdeti 7-bõl már csak 3-an voltak, de így is frászt kaptam, ha nem láttam mindegyiküket. Vagy 20 cm a kalitka alja, ahol fa van berakva, hogy minél kevesebbet szemeteljenek ki, viszont így kevesebb is látszódik belõlük. Ezért nem vettem észre én sem õt a földön azonnal... Asszonyának és lányának szerencsére azóta sincs semmi baja. Új bútort kaptam, a kalitkát is felújítjuk majd, aztán keresgélek egy férfit is, hátha lesz még szép csicsergés a szobámban. A lányok is kezdenek éledni, már nem némák, de nem az igazi így. :( Ez a kismadár még kézre jött, repülhetett a szobában, de jött a gimi, idõm egyre kevesebb lett, úgyhogy kapott egy társat. Késõbb is jött kézre, de már nem engedtem ki, összenyitottunk nekik 2 "háztetõs" kalitkát, aztán 2 könyvespolcból készült nekik egy alul szekrényes, felül kalitkás bútor, benne 1 elágazó faággal.

#98 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 29. - 18:52

Hány éves volt? Egyébként egy bizonyos kor felett és egy másik alatt a legrosszabb, ha elmennek. Amikor már nagyon hozzánõttek a szívünkhöz, és amikor még nem gondoljuk azt, hogy elég öreg, eleget élt. Dirké szerencsére egyellõre jól megvan, ugyanúgy éli a kis életét, ahogy eddig, a hangulata sem változott. Így nem szeretném, ha el kellene altatni, sem azt, ha magától elpusztulna. Szeretném, ha az öregségi halál érné el egyszer, évek múlva, amikor már tényleg azt gondolom, eleget élt. Õ eleve hibás volt, hiányzó ujjakkal, aztán szárnyhibás lett, nem tudott többé repülni, és valami epilepszia-szerû rohamai is rendszeresen voltak orrvérzéssel, szóval sokat kibírt már. Eredetileg négyen voltak, õ maradt egyedül, túlélve az egészségeseket. Nem hiányzott ez a csõr-daganat, vagy mi. Megérdemelné, hogy amíg élni akar, addig éljen!

#99 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 29. - 18:16

Nem tudom elhinni...
Sosem szerettem még madarat ennyire. Dirké volt az örökös kedvencem mind közül, akik valaha nálam élték le kis életüket. Sok éve volt velem (nyolc, tíz?), néhány éve egyetlen társamként, mióta a társai sorban elrepültek a madármennyországba. Dirkének a maga szerény, csendes módján hihetetlen életereje volt, sérült lábbal, szárnnyal; néha furcsa epilepszia-szerû, orrvérzéses rohamokkal ijesztgetett. Utoljára daganat nõtt a csõrén, amely azonban (az orvos által felvázolt legjobb eshetõségként) megállt a növésben. Mindvégig életvidáman viselt mindent. Abból tudtam, hogy életre való, ahogy nassolni szeretett, magában csivitelt, és minden nap, amint meglátott, követelte az ennivalóját.
Ma este magamra hagyott. Talán mohósága lett a veszte, nem tudom. Rágcsált répát, evett magot, aztán nekiesett a mézes csemegerúdnak. A torkán akadhatott, mert csapkodni kezdett a szárnyával, az itató felé igyekezett, majd furcsán megbillent, leesett az ülõrúdról. A kezembe kaptam, de hiába simogattam a torkát, begyét, tehetetlenül néztem csak, ahogy utoljára mozdul a szárnya, utolsókat csipog halkan... Nem tudtam segíteni rajta! A kezeim közül rebbent el a kis élete.
Nem tudom elhinni. Csak ez jár a fejemben, hogy nem tudom elhinni. Pont most, pont így... El fogom temetni, de ma este még nem bírom. Várom a csodát. Hogy megrebbentse a szárnyát, és felkeljen. Mert nem tudom elhinni.
Posted Image

Edited by Repülõrajt, 2008 szeptember 29. - 18:54.


#100 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 29. - 21:52

Sajnálom! Nálam a két madárka egy kis kalitkába került, míg felújítjuk a nagyot. Már csak egy madárka él, reményeim szerint õ túléli. Kidobtam a magot, más etetõ, más itató van felrakva neki, és 2-3 hétig még egyedül kell maradnia. Ha valami fertõzést kaptak el valahogy, akkor ne fertõzze meg az új társát is. Lehet, hogy örökbefogadom öcsém nimfáját, de én inkább hullámosoznék tovább. Szép nagy a kalitka, már van benne új ág, még rakunk fel új ajtókat is, hogy könnyebb legyen a benyúlás, ha kell. Ez a kis kék lány itt született, soha nem bántottam, de nem is szelidítettem. Most mindig azon a részén van a kalitkának, amerre én vagyok... Talán holnap elkészül a normális kalitkája, visszamehet bele. Fura lesz egy madár abban a hatalmas térben... Nem értem, hogy miért. Kaja, víz volt elõttük. Most is ugyanolyan hirtelen történt, mint pár hete. Semmi elõjel. Õ olyan 7-8 éves volt... Holnap felvásárolom ami csak kapható. Új etetõ, új itató, valami hiperszuper vitaminok, csemege. Nincs jobb ötletem. :(

#101 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 30. - 19:28

Én is sajnálom a tiéidet. :( Tényleg érthetetlen, ami történik velük néha. Olyan picik, nem is tudjuk meg soha, hogy mi okozta a halálukat, ha egyszer nem voltak se betegek, se öregek. Nekem is csak feltételezésem, hogy Dirké megfulladt egy magban, igazából nem tudhatom. Szörnyû, hogy ott volt a kezemben, és nem tudtam semmit tenni érte. Lehet, hogy valahogy megmenthettem volna, de hogy? Pár másodperc alatt lezajlott az egész. Korábban más madaraimmal is elõfordult, hogy makkegészségesen, fiatalon meghaltak, ismeretlen okból. Gondoltam már szívrohamra, meg még arra is, hogy Dirké bántotta a két fiút, akik ilyen váratlanul hunytak el, bár ódzkodva tételezek fel ilyesmit errõl a kis szerénységrõl. Szegénykém. :( Nekem nagyon nehéz éjszakám volt. Ennyire talán gyerekkoromban voltam utoljára kiborulva. Belebetegedtem. Én már nem akarok több madarat. Mindig hamarabb hagynak itt, mint ahogy ideje lenne. Dirkét pedig nem pótolhatja másik. Talán hülyén hangzik, de rám hasonlított, olyan személyiség volt, mint én... Borzasztó nehéz lesz megszokni, hogy egyedül vagyok. Nem tudom, mikorra felejtem el a napi rutint. Ki se jövök a bánatból, de egyfolytában meg akarom piszkálni a kajáját meg szólni hozzá, arról nem is beszélve, hogy reggel a kalitkát kerestem elõször, hogy levegyem róla a takarót, annak ellenére, hogy semmit nem aludtam és más se járt a fejemben, csak ez a tragédia. Kb 20 évig voltak papagájaim. Dirké kb. 10 évig volt velem. Igen, az élet megy tovább, de nem ugyanúgy. Átkozottul másképp.

#102 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 13. - 7:52

Sziasztok! A történet kaptam egy nagy külsõ röptetõt 1 hullámos papagájjal. Monori vásáron vettem hozzá még 7 madarat.3 különbözõ helyen vásárolva hogy ne legyenek testvérek. Az egyik helyen ahol 4 db madarat vettem nincs minden rendben velük. Az egyik kismadár már másnapra rosszul nézett ki és tegnap elpusztult. Bágyadt volt evett de a többiek nem engedték fel a fákra csak a kalitka aljában sétált. A madárka végbélnyílása körül a tolla széklettel szennyezett volt. Mi baja lehetett a madárnak?Ez a betegség fertõzõ? Van valami gyógyszer amit adhatnák nekik? (Az állatorvos nem foglakozik madarakkal Õ nem ért hozzá ) Segítsetek!!!