Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vadászgörény


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
347 válasz a témához

#321 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 25. - 19:50

Fõnix köszi, de mostanában nekem a terepmunka a harcászkodást jelenti, és elviszi minden munka és szabadidõmet :) A gerényállatokra kevesebb idõ jut, egyébként a létszámukat is radikálisan lecsökkentettem emiatt, már csak 15-16-an vannak itt általában.

#322 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 25. - 20:27

Sziasztok! Szolnok környékén nincs valaki, aki vállal patkány vadászatot görivel? A lovak boxai alá beköltöztek, mérget semmi esetre nem lehet kirakni, a foxi meg csak a felszínen mászkálókat tudja megfogni... :( Ha ismertek valakit, aki foglalkozik ilyesmivel a közelben, nagyon örülnék! :)

#323 boomsly

boomsly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 284 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 5. - 9:58

Posted Image

#324 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 12. - 13:27

Sziasztok! picit szeretném feléleszteni ezt a topikot. Mi is nagyon unatkozunk itthon ( :gm: ) és túl rend van a lakásunkban,úgyhogy párommal úgy döntöttünk, hogy nekünk göri kell. :D Találtunk is egy tenyésztõt, jövõhét hétvégén mehetünk kiválasztani a kisgörit, most egy hetesek. Már nagyon várjuk :) Még nem tudjuk hogy fiú vagy lány lesz, a személyes találkozón dõl majd el, melyik bûvöl el minket.

#325 ASE

ASE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 16. - 15:45

Sziasztok!

Nekünk is van két rosszaságunk, Ond és Kond. Két vadas hím (nemrég lettek ivartalanítva). Elõször csak egyet akartunk, de amikor mentünk megnézni, kettõ lett belõle. Néztem azokat a képeket amikor elhoztuk õket, milyen kis nudlik voltak még :D . Azóta igencsak megnõttek, Ond 1,8kg, Kond 2kg nyom mostanság. Jellemben teljesen különböznek egymástól, Kond tiszta haspók, és egy kicsit akaratos, Ond egy kicsit magának való, õ az ügyesebb, ha valamit nem engedünk neki meg, képes sziszegve duzzogni. Mindkettõ kis tolvaj, almát, paprikát nem szabad a közelükbe hagyni, mert elhordják, és vagy a ketrecükbe pakolják be, vagy a folyosón lévõ szekrénybe.
egy pár kép róluk:

Ond Kép2

Kond Kép2 Kép3

#326 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 16. - 23:06

pszihopata boldog szülinapot :yeah: Kérdésem lenne a görényesekhez.Ha tartok saját görényt akkor kilehet engedni idõvel vadászni a tanya területén mint a macskát,vagy akkor látom utoljára?

Edited by Fõnix, 2011 március 16. - 23:09.


#327 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 9:37

Sziasztok!

Nekünk is van két rosszaságunk, Ond és Kond. Két vadas hím (nemrég lettek ivartalanítva). Elõször csak egyet akartunk, de amikor mentünk megnézni, kettõ lett belõle. Néztem azokat a képeket amikor elhoztuk õket, milyen kis nudlik voltak még :D . Azóta igencsak megnõttek, Ond 1,8kg, Kond 2kg nyom mostanság. Jellemben teljesen különböznek egymástól, Kond tiszta haspók, és egy kicsit akaratos, Ond egy kicsit magának való, õ az ügyesebb, ha valamit nem engedünk neki meg, képes sziszegve duzzogni. Mindkettõ kis tolvaj, almát, paprikát nem szabad a közelükbe hagyni, mert elhordják, és vagy a ketrecükbe pakolják be, vagy a folyosón lévõ szekrénybe.
egy pár kép róluk:

Ond Kép2

Kond Kép2 Kép3


Jaajjj de édesek picin :ang: Mi szombaton megyünk kiválasztani a kis rosszaságot.
Ti bent tartjátok õket a lakásban?

#328 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 22:38


Kérdésem lenne a görényesekhez.Ha tartok saját görényt akkor kilehet engedni idõvel vadászni a tanya területén mint a macskát,vagy akkor látom utoljára?


Fel tud valaki ez ügyben homályosítani?Mert akkor lépnem kell kicsik ügyében.

#329 ASE

ASE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 22:51

Fõnix: A görények sajnos nem jönnek vissza mint a macska, a mi görényeink is hiába vannak megtanítva arra hogy füttyszóra jöjjenek, de csak akkor jönnek ha akarnak, ezért csak hámmal sétáltatjuk õket.

vinka: Elõre is sok örömöt az új jövevényhez!

Igen lakásban vannak, van ketrecük is, de van saját szobájuk :D . A szobában nem tudnak semmit tönkretenni, mondhatni görénybiztos. Reggelente és esténként szoktuk õket szabadjára engedni a lakásban, akkor kirohangálják magukat, de nem szabad felügyelet nélkül hagyni õket mert rögtön rosszat csinálnak.

#330 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 23:31

Külön szoba, de jó dolguk van :)nekünk sajnos nem túl nagy a lakásunk, így ketrecben lesz, bár inkább csak éjszakára, mert a párom otthonról dolgozik, napközben is ki tudja engedni,igyekszünk mi is göribiztossá tenni a lakást :) Mennyi idõsek Ondék?

#331 ASE

ASE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 23:41

Hát igen el vannak kényesztetve :gm: . Már lassan egy évesek lesznek :) , május 9-én születtek.

#332 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 0:26

:( köszi a választ.Akik vadásztatják hogyan csalogatják vissza?

#333 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 7:49

Nekem sajnos csak volt görim :( Imádnivaló kis állatkák, de humorérzék kell hozzájuk, nomeg sok türelem :D Dönci mániája a lábak betámadása volt, enyémen kivül mindenkiének nekiment, Ti ezzel hogy álltok? (majd ha lesz sok idõm, akkor lesz megint, mert nagyon hányzik..)

#334 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 8:07

Exgörényesként én is csatlakoznék az elõttem szólókhoz, sajnos nem jön vissza. Mondjuk a mi Pocónk olyan szinten volt lakásgörnyé, hogy nem tudtunk vele kimenni :kir: . Drága kis apróság, teljesen bepánikolt, mikor füvön, vagy homokon kellett járnia. Inkább kérezkedett ölbe azonnal. Viszont rettentõen be tudják lopni az ember szívébe magukat, már jó sok éve nincs és még mindig hiányzik :ang: Õ lopós volt és mindent felhordott a szobámba az ágyam alá (csokit, diót, tollat, radírt, táskából kilopott szendvicset, a szaloncukrot a fáról, a kenyértartóból a kifliket egyesével, sõt egyszer egy fél kenyeret :eek: :D ) Ritka aranyos mikor felhúzzák magukat és makogva négylábasokat ugrálva mérgelõdnek ASE, ti jártok találkozókra Sóstón?

#335 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 8:20

Exgörényesként én is csatlakoznék az elõttem szólókhoz, sajnos nem jön vissza. Mondjuk a mi Pocónk olyan szinten volt lakásgörnyé, hogy nem tudtunk vele kimenni :kir: . Drága kis apróság, teljesen bepánikolt, mikor füvön, vagy homokon kellett járnia. Inkább kérezkedett ölbe azonnal.
Viszont rettentõen be tudják lopni az ember szívébe magukat, már jó sok éve nincs és még mindig hiányzik :ang: Õ lopós volt és mindent felhordott a szobámba az ágyam alá (csokit, diót, tollat, radírt, táskából kilopott szendvicset, a szaloncukrot a fáról, a kenyértartóból a kifliket egyesével, sõt egyszer egy fél kenyeret :eek: :D ) Ritka aranyos mikor felhúzzák magukat és makogva négylábasokat ugrálva mérgelõdnek
ASE, ti jártok találkozókra Sóstón?


Döncit is leraktam hámmal, hogy sétáljon: nadrágszáron felmászott és be a táskába v ölbe :D Bár õ szerette felfedezni a kertet, persze hámmal, mert különben a szomszédot boldogította volna.
Pattogásuk meg tündéri: állatorvosnál cumival a szájában elszabadult görénynél nincs viccesebb :kir: (volt egy cumija, amit mindig vittünk, dokinál is megkapta, hogy nyugiban legyen és cumisüvegbõl ivott husilevest, úgyhogy kissé el volt kényeztetve...jajjdehiányzik :( )

#336 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 12:56


Kérdésem lenne a görényesekhez.Ha tartok saját görényt akkor kilehet engedni idõvel vadászni a tanya területén mint a macskát,vagy akkor látom utoljára?

Tényleg nem fogod látni többet utána! ;) A görénnyel való vadászatban is sok munka van. A kinti, éles vadászat elõtt ugyanis sokat tanítják mûkotorékban a görényt, és még így is rizikós. Nyulat szoktak vele kiugratni az üregbõl, a gazdája a bejáratnál elengedi, és ott is várja valami finom falattal, persze ha az állat már jól kiszórakozta magát. Esetleg zárt helyen tudod vele irtani a rágcsálókat, de ha tudja, akkor simán kirágja magát.

#337 ASE

ASE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 16:09

Annie90: Apámmal meg velem szemben egyáltalán nem harapósak :) , a család többi tagja nem foglalkozik annyit a görikkel, ezért velük szemben egy kicsit harapósak, de nem szoktak betámadni senkit. Kutyáikkal és a macskákkal is remekül elvannak, bár az egyik macskánk utálja õket, fúj, morog rájuk, a görények meg már nem is foglalkoznak vele :D . Lótuszvirág: Ezek nem félnek mondhatni semmitõl :) , az elsõ hótól ijedtek meg egy kicsit, de utána átkapcsoltak vakond módba :D , a hóba túrták magukat, és úgy közlekedtek. Õk is tudtak hihetetlen tárgyakat lopni, a porszívó gégecsövét becihungolták a szekrény mögé, a pezsgõsüveggel meg rohangált ide-oda, mert nem fért be sehova :D . Görénytalálkozón még nem voltunk, majd ha lesz, elmegyünk. Azért kíváncsi vagyok, hogy mit szólnak majd más görényekhez.

#338 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 16:13

Köszönöm mindenkinek,akkor görénykék nélkül maradunk,mert így nem tudom megindokolni,hogy miért is jó nekünk ha van göri is :)

#339 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 9:42

Tegnap kiválasztottuk a kicsit :) vadas kisfiú, fehér tappancsokkal és mellénykével. 1 hónap múlva lehet elhozni, már nagyon várjuk. Addig bevásárolunk neki, és átalakítjuk a lakást....:)

#340 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 13:55

Sok-sok örömet Vele majd!!! Nekem lakásban voltak tartva a régi görkék, igazán 1 alapszabály ne legyen olyan rész ahová be tudnak mászni (és be tudnak cuccolni, mert a zacskóban eldugott elfolyósodott sárgarépa egy hónap után már nagyon büdös... :D ) amit ne érnél el, a törékeny tárgyaidat meg ajándékozd el, késõbb erre aligha lesz már lehetõséged :dev: Tökéletesen szocializálódnak. A Bendegúz (aki nagyon gáz állapotban került hozzánk tavaly) mentett, mellette van egy kislány Lilike, õnekik kint van egy nagy ketrecük a kertben, télen pedig az éjszakákat a kazánházban töltötték. Igy közel sem annyira vannak megszelidülve, mintha velünk élnének, de szeretnek õk is sétálni hámmal, illetve lehet õket felvenni, csak oda kell figyelni rájuk jobban. Bendegúzt sajnos annak idején nem is lehetett volna bevinni, sem szivem nem volt egy kis ketrecbe betenni, õ 1 évig egy pintyketrecben élt, alultáplált volt és nagyon félt, támadt azonnal. Ehhez képest mostmár egészen jól van, sokat nyugodott és jópofa, imádja ha vakargatom a hátát.

Edited by chyki, 2011 március 20. - 13:56.


#341 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 13. - 11:28

Na kicsit felélesztem ezt a topikot :)

Azóta már majdnem egy hónapja elhoztuk Nudlit a fiú kisgörit, most 10 hetes és természetesen átokrossz :)
Nem harap, puszizkodós ölgörény, nappal szabadon rohangászik a lakásban, ha elfárad,akkor felmászik a lábamon az ölembe, és ott óhajta tölteni a napközbeni szundit.
A szobatisztasággal még gondok vannak, lassan minden szobára jut egy-két alomtálca, de már haladunk :)
A görényjátékok teljesen hidegen hagyják, sokkal jobb móka a kukatetõ (fõleg amikor bejön hozzánk valaki és azt látja hogy egy kukatetõ végigmegy a nappalin :D ), a nejlonzacskó, meg a cipõk.
Jövõhéten megkapja a második oltását, és akkor már elvileg mehetünk majd esténként sétálni :)

Posted Image A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]Õfelsége[/url]

Posted Image A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]Aludni azt tud :)[/url]

Posted Image A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]Szoktatjuk a hámot[/url]

Ezeken a képeken még kisebb, olyan 7-8 hetes lehetett.

Nõ mint a bolondgomba.

#342 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 13. - 16:07

:yeah: Imádom.

#343 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 13:14

Sziasztok!

Múlthéten voltunk Pesten görényolimpián, tök jó volt, jókat játszott Nudli a többiekkel :) Nagyobb volt a felnõtt hímgöriknél már most, pedig még csak 4 hónapos...mi lesz belõle :huh:

És nagyon büszkék vagyunk rá, ugyanis a távirányítós autó kergetés versenyszámot megnyerte :)

Veletek mi újság ?

Pár mostani kép:

Pózol

Sétálunk

(bocsi, facebookosak)

#344 ASE

ASE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 1. - 20:08

Hûha jó régen jártam erre!

Vinka gratulálok a görihez, nagyon aranyos :) .
Mostanság nekünk mindent egy szekrény mögé hordanak, hetente kell takarítani mögötte, meg az eltûnt tárgyakat ott kell keresni. Kond ha kiengedjük azzal kezdi hogy bemegy a fürdõbe és elviszi a felmosórongyot :gm: . A mi görényeink is elég nagynak számítanak, fõleg Kond a több mint 2 kilójával, mondjuk sose éheznek. Amikor a kajájukat darabolom mindig ott lábatlankodnak, hogy adjak már nekik egy kis húst. Itt egy két kunyerálós kép: Kép1 Kép2
Egy két dolgot viszont nem szabad elérhetõ közelségben hagyni a görényeknél a paprikát és az almát, nem bírnak ellenállni a kísértésnek, és egy szempillantás alatt eltûnnek a lopott holmival. De legalább meg is eszik :D .

#345 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 9:10

Köszönöm mindenkinek,akkor görénykék nélkül maradunk,mert így nem tudom megindokolni,hogy miért is jó nekünk ha van göri is :)


Ellent mondanék a többieknek, mi vadásztatjuk és vissza jön, párom annó 4-5 görénnyel vadászott le tanyákat.
Nem nehéz megtanítani. Végh Lászlónak van nagyon jó filmje a vadászgörény kiképzésérõl, ajánlom azt megnézni.
Vadászaton kívül viszont nálunk ketrecben van,mert egyébként elvadulhat, meg egyébként kinyír mindent ( baromfi, macska, sõt ismerõsömé úgy pusztult el, hogy nekiment a komondornak)
Azt tudni kell, hogy a vadászó vadászgörény azért más kategória, mint a házikedvenc görény.
Nem is ugyan onnan éri meg venni, hisz a hobbigörényeknél az a lényeg, hogy minnél kevésbé legyen vérszomjas, itt meg pont fordítva. Annak ellenére õk is ugyan olyan jófejek, csak pl vadásztatásnál mindenféleképpen kell kesztyû, mert olyankor túl vannak pörögve. Nálunk múltkor a nyúlól levadászásakor Büdike egymaga 6 db óriási patkányt fogott és összehordta nagy büszkén kupacba a tetemeket.
De a másik az, hogy egy görény nem görény, mivel vadászatnál nagyon jól összedolgoznak, ha többen vannak, viszont egymaga, sok patkány esetén, vagy ha nagy patkányvárba küldöd be elég sok sérülésnek van kitéve.
Nekünk sajnos elpusztult a párja így most egyedül van, a 6db-os akció után is szegénykémnek bucira dagadt a feje a patkányok harapásától (lekezeltük, helyrejött, meg õ annyira nem bánta a dolgot, de én nagyon sajnáltam)
JA: vadászni mindenféleképpen ivaros görény kell (legalábbis én úgy tudom), a másik, hogy "soványan" kell tartani, hogy beférjen a lyukba. Etetésnél mindíg alkalmazzuk a hívócuncogást így teljesen belerögzül a dolog. Vadászat elõtt kap egy kevés tejecskét, hogy ne legyen éhes, csak öljön és egérrel, patkánnyal soha nem szabad etetni, nem szabad hagyni, hogy megegye, mert rászokik és utána várhatod ám vissza ( bemegy a járatba jóllakik és elalszik) . Vadászat után mindíg kap finom falatokat, így megszokja, hogy visszajöjjön.
Eleinte zárt térben mondjuk hordó fogatunk vele, a fogásbiztonság kialakítása végett, meg hogy megszokja, hogy utána kap kaját és ne kezdje el megenni a zsákmányát.

Nem foglalom itt tovább a helyet, ha kérdésetek van vadásztatással kapcsolatbanj írjatok szívesen válaszolok.

Ui: Ha a görény végigvadászott egy járatot, oda hónapokig nem költöznek vissza a patkányok, mert vadászat közben üríti a bûzmirigyeit és a patkányok távoltartják magukat még a szagától is.

Edited by tipara, 2011 augusztus 2. - 9:22.


#346 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 30. - 12:26

Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy tegnap a 3. döglött patkányt találtam a tanyámon 1 hónapon belül. Elõtte (4 éve van meg, ebbõl 2 éve lakom ott lóval, takarmánnyal együtt) soha nem találkoztam itt patkánnyal. A mostaniak biztosan a kutyáim miatt haláloztak el (hallottam is esténként, ahogy csörtetnek a farakás körül és másnapra volt eredmény), a 2 agaram és a kopó keverékem garantáltan kivégez mindent, ami mozog. A kopó különösen jó pockozásban is, viszont csak föld felett hatékonyak. Ezért elkezdtem aggódni, hogy ahol egy patkány van (pláne 3) ott van több is, nagyon nem örülnék, ha ellepnék a környéket. A házban és a takarmányos kisházban nem láttam nyomukat, de a pocok lyukaknál nagyobb lyukakat is látok itt-ott a földben, azok lennének a patkány-lakok? Mivel ugye a kutyák miatt ki van zárva bármilyen méreg, esetleg arra gondoltam, hogy: 1. vagy beszerzek egy görényt, de ahogy itt olvastam, nem olyan egyszerû betanítani (plusz agarak rá is veszélyesek lennének), viszont hosszú távon jó lehet, mert bármikor szükség lehet rájuk. Vagy: 2. esetleg tudtok-e olyan céget/embert/akárkit, aki a görényeivel vállal vadászatot? Ha igen, ez vajon milyen összeg (Pest megye, Sóskút a lakhelyem)? (mivel ez egy görényes topic, csak nagyon halkan kérdezem meg, hogy tudja-e valaki, hogy a patkányok mitõl jelennek meg egy adott területen? lehet-e nálam attól - valaki ezzel magyarázta - hogy a szomszédban eszetlen sok nyúl van szabadon és állítólag arra jönnek?) Elõre is köszönöm a válaszokat!

#347 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 5. - 23:45

Az Illatos úti ebrendészeti telepen egy vadászgörény is várja sorsa jobbra fordulását a fotók tanúsága szerint. Ha valakit érdekel, az illatos honlapján megtalálja a kistestû kutyák között!

#348 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 6. - 0:43

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy tegnap a 3. döglött patkányt találtam a tanyámon 1 hónapon belül. Elõtte (4 éve van meg, ebbõl 2 éve lakom ott lóval, takarmánnyal együtt) soha nem találkoztam itt patkánnyal. A mostaniak biztosan a kutyáim miatt haláloztak el (hallottam is esténként, ahogy csörtetnek a farakás körül és másnapra volt eredmény), a 2 agaram és a kopó keverékem garantáltan kivégez mindent, ami mozog. A kopó különösen jó pockozásban is, viszont csak föld felett hatékonyak. Ezért elkezdtem aggódni, hogy ahol egy patkány van (pláne 3) ott van több is, nagyon nem örülnék, ha ellepnék a környéket. A házban és a takarmányos kisházban nem láttam nyomukat, de a pocok lyukaknál nagyobb lyukakat is látok itt-ott a földben, azok lennének a patkány-lakok? Mivel ugye a kutyák miatt ki van zárva bármilyen méreg, esetleg arra gondoltam, hogy: 1. vagy beszerzek egy görényt, de ahogy itt olvastam, nem olyan egyszerû betanítani (plusz agarak rá is veszélyesek lennének), viszont hosszú távon jó lehet, mert bármikor szükség lehet rájuk. Vagy: 2. esetleg tudtok-e olyan céget/embert/akárkit, aki a görényeivel vállal vadászatot? Ha igen, ez vajon milyen összeg (Pest megye, Sóskút a lakhelyem)?

(mivel ez egy görényes topic, csak nagyon halkan kérdezem meg, hogy tudja-e valaki, hogy a patkányok mitõl jelennek meg egy adott területen? lehet-e nálam attól - valaki ezzel magyarázta - hogy a szomszédban eszetlen sok nyúl van szabadon és állítólag arra jönnek?)

Elõre is köszönöm a válaszokat!



A patkány ha életfeltételei adottak ez nagyábol a táplálékot jellenti,rohamos szaporodásnak indul s benépesiti majd tulnépesiti az adott táplálék mennyiséget ilyenkor az öreg állatok elvándorolnak állatalában idösebb koca vemhesen elözö alomal,ezért a neve vándor patkány

Edited by egyember, 2012 január 6. - 0:44.